Přejít na obsah


Fotka

stativ na VF


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
207 odpovědí na toto téma

#201 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 červen 2020 - 13:22:47

já už přes 12 let používám  geodetický stativ,  dřevěný,  značky  "Bosch",  koupený za necelých 26E i s poštovným z rajchu.  Ovšem ten má  2x výsuv nohou,  středovou výsuvnou tyč s hákem na zátěž dole uloženou v  masivním kulovém ložisku,  s vodováhou,   a  závitem standartním pro  hlavy.   Mám pocit,  že  současné berlebachy  tento stativ pouze okopčily a  na svou značku nasadily  pěknou  cenu.   p.s.   Ani s sebou většinou neberu stativovou hlavu,  rozsah  náklonu středové tyče  je  dostatečný.   Jakou to má  papírovou nosnost,  si nepamatuji,  ale  mě  to  při předváděčce uneslo.


Nemohl bys jej vyfotografovat/zkusit na něm najít nějaký označení typu?
  • 0

#202 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 21 červen 2020 - 19:28:10

Plocíku, OK,   někdy to zkusím,   jen jak v tom svém binci najdu baterky do tikitálu a nabiju je:-D


  • 0

#203 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 červen 2020 - 20:54:12

K digitalismu jsem tě popouzet nechtěl, jen je to prvně, co jsem narazil na zmínku o zajímavém podobném stativu za zajímavou cenu.
  • 0

#204 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 21 červen 2020 - 20:58:38

Už kdysi dávno jsem se  o tom zmiňoval,  když se tu na TK přetřásaly čudlíky trojnohé dřevěné ...   ale je fakt,  že na chlastací srazy jsem ho s sebou nebral, to jsi ho vidět nemohl :-)   a když jsi byl u nás,  měl jsi hlavu plnou žigulíka,  ne čudlíků na focení :-)


  • 0

#205 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 22 červen 2020 - 08:49:51

Mám Gitzo a na něm moderní hlavu-krásná práce ... ale když jsem se před pár lety zúčastnil worshoppu pořádaného kamarádem Šnekem v jeho rodném městě a tam jsem předváděl můj dřevák a vyráběli jsem na zakázku kyanotypie, tak ke mě přišel jeden chlapík, obdivoval dřevák (Robert Lechner, Wien 1904, 13x18) a poznamenal, že je to krásné, jen ten stativ to ku..ví. A měl pravdu, ten chlapec. Tak jsem koupil asi za 2TKč krásný dřevěný stativ DDR (Berlebach) s vysovacími díly, plechovými třmeny a dokonce velmi zachovalou stativovou hlavou Linhof a to už je jiná. (v této diskusi je podobný na obrázku v příspěvku HCST z 23.2.2019). Je s tím mnohem víc práce, motají se řetízky, foťák utahuju na stativ klíčkem z kapsy aby to drželo, neskladný - no proti Gitzu opruz - ale ta krása celé sestavy a umělecký dojem vše nahradí...Takže mírně ojetý Berlebach DDR to jistí.. Dobrý výběr i světlo přeje Luigi. :shock:


  • 0

#206 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 22 červen 2020 - 09:19:17

to je jasný

pokud jdeš do liduprázdných hor, tak uhlík

pokud jdeš do exponovaných turistických lokalit, či do města mezi prostý lid, tak musíš dbát na estetično a vezmi dřevo

neboť jde o to, aby lid byl ujištěn, že i když už je všechno na světě naruby, že některé věci prostě zůstaly a tudíž se nemusí obávat o budoucnost světa

já mám hmotné stativy dřeváky, uhlíkem bych nepohrd, ale do hor nelezu, tak dbám na estetiku a vezmu na to dřevo kárku


  • 0

#207 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 22 červen 2020 - 09:42:31

Vážení kolegové, na D.R.P. stativek, osazený mosaznými teleskopickými nožkami anorektického typu s apartním koženým pouzdrem a řemínkem přes rameno bych se ve vší úctě k poctivému materiálu a technickému zpracování svoji Leicu IIIf zdráhal osadit. Možná tak ještě vlastní klobouk, ale vyznávám zásadu, že je dobré odlišovat 

účel estetický a účel praktický. Nespočet omlácených přístrojů v důsledku papírákových stativů je důsledkem podcenění techniky na úkor atraktivního vzhledu. NIKOHO opravdu nezajímá, zda-li jste vláčeli 25 kilo oceli, či jasanu. Důležité je to, co Vám a Vaší práci dokonale vyhovuje. 170 kg vážící "Pralesnice" si také dlouho nepohoví na jehličkách 12cm n.m. ovaru nad zámkovou dlažbou. Není třeba zvlášť zdůrazňovat, že kvalitní sestavu korunuje kvalitní stativ. Neostrost, pokud není záměrem autora, v praxi znamená jen zbytečně vyhozené peníze. Někdo to prokouří, nebo to proklepe s fotoaparátem v pazourách. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#208 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 červen 2020 - 10:42:27

Už kdysi dávno jsem se  o tom zmiňoval,  když se tu na TK přetřásaly čudlíky trojnohé dřevěné ...   ale je fakt,  že na chlastací srazy jsem ho s sebou nebral, to jsi ho vidět nemohl :smile:   a když jsi byl u nás,  měl jsi hlavu plnou žigulíka,  ne čudlíků na focení :smile:

Kdyby mi člověk tvého významu pravil, že mám mít plnou hlavu stativů, poslech bych :-).


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních