Přejít na obsah


Fotka

Shanghai GP3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
158 odpovědí na toto téma

#1 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 leden 2008 - 23:50:02

Máte někdo zkušenosti s tímto filmem? Je čínské výroby, je to čb 120 svitek, iso 100. Dá se pořídit za 50Kč při nějakém 50ks importu z taiwanu. Na nějakých zahraničních forech jsem četl, že je srovnatelný s HP5 (což je při iso 100 dost o ničem), taky jsem četl něco o kroutivosti (ale to platilo spíše pro jinou levnou alternativu značky Lucky). V ČR jsem našel jako příklad tohle: http://www.humanart....dead.html?a=457
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2008 - 00:01:11

No já nevím. Někde jsem četl nepříliš chvályhodné postřehy(Apug nebo photo.net). O 5,- dráž se dá koupit Foma 100 a u tu aspoń známe.
  • 0

#3 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 leden 2008 - 00:05:24

no to je pravda
to už raději asi nějaké levné prošliny na pokusy (např. s Holgou)
  • 0

#4 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 1 březen 2009 - 18:26:45

Něco jsem objednával z Číny a tak jsem spíš pro legraci do té zakázky připsal paklík těchto filmů, připadalo mi to jako stylový film pro Holgu :-)
Nicméně první jsem dal do Bronicy, abych mohl posoudit jeho chování trochu seriózněji.
Výsledky jsou tyto: vyvoláno 15 minut v Rodinalu 1:50 (bylo to na webu prodejce, tak jsem to vzal jako první pokus). Výsledkem je celkem slušně krytý negativ, citlivost ISO100 bude při tomto vyvolání sedět. Strčil jsem to do scanneru - zrnité to je o trochu méně než Neopan 400 vyvolaný v Rodinalu, od filmu 100 bych čekal o trochu jemnější zrno, ale nějaká tragédie to není. Žádné svinstvo ve vrstvě nebylo.
Nedostatky - opravdu se dost kroutí, to mě nepotěšilo, nicméně skenování se obešlo bez pana Newtona, jen byl dost opruz to cpát do držáku. Druhá vada - krycí papír je dost hnusný, je černý a čísla jsou spíš jen šedá než bílá- v Bronice je to fuk, ale u Holgy či jiného přístroje s "okénkem" vzadu to bude možná blbě čitelné, uvidíme. Pak jeden lehce komický, leč vážně míněný bug - prakticky nelepí přelepka na konci filmu, pozor na to, klidně by se někomu mohlo stát, že se naexponovaný film rozmotá :-)
Celkem vzato je to normální "klasický" film, pro blbnutí s Holgou/Dianou bez problémů (pokud budou přijatelná ta čísla, nicméně v případě potřeby by se snesl i pro seriózní focení, není to žádná tragédie. Cena vychází při současném kurzu i s poštovným na 51 korun, což je proti Fomě 100 o minimálně 10 korun méně, to bych bral neutrálně - stojí za pozornost, ale není to ani nějaká senzace. Pokud koruna oslabí, tak to už zajímavé nebude, pokud naopak posílí, tak to bude pro různé pokusničení docela zajímavá varianta.
Víc to asi nemá cenu rozebírat, je to běžný levný film, který asi za nějaké dlouhé pokusy s vývojkami nestojí...
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 březen 2009 - 10:29:07

moje zkušenost s čínskejma filmama lucky je zhruba ta, že při nijak zázračný ceně a dokonalý péči srovnatelný s deltama jim stejně kdejakej pár let prošlej film standartní značky buďto přímo natrhne pr.el a nebo je aspoň víc než důstojnym soupeřem. v dobách před digitálem si umim představit situaci, kdy to bude stát čtvrtinu než slušnej film a pokud budu potřebovat nasekat stovky záběrů typu rozborka veterána za účelem jeho pozdějšího znovusložení... pak by to snad mělo smysl. jinak je to asi zbytečný trápení

možnou vyjímkou z tohohle rezultátu mi snad ještě přijde situace, kdy se budu snažit evokovat retro snímky v případě, že by dotyčnej materiál měl takový charakteristiky, což někdy může fungovat. např. ten lucky se tak svym způsobem choval a adox se svejma efke znovuvzkříšeninama hraje na podobný vlně...
  • 0

#6 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 březen 2009 - 11:33:33

moje zkušenost s čínskejma filmama lucky je zhruba ta, že při nijak zázračný ceně a dokonalý péči srovnatelný s deltama jim stejně kdejakej pár let prošlej film standartní značky buďto přímo natrhne pr.el a nebo je aspoň víc než důstojnym soupeřem. v dobách před digitálem si umim představit situaci, kdy to bude stát čtvrtinu než slušnej film a pokud budu potřebovat nasekat stovky záběrů typu rozborka veterána za účelem jeho pozdějšího znovusložení... pak by to snad mělo smysl. jinak je to asi zbytečný trápení

možnou vyjímkou z tohohle rezultátu mi snad ještě přijde situace, kdy se budu snažit evokovat retro snímky v případě, že by dotyčnej materiál měl takový charakteristiky, což někdy může fungovat. např. ten lucky se tak svym způsobem choval a adox se svejma efke znovuvzkříšeninama hraje na podobný vlně...


V tvé úvaze vidím jedinou chybičku - je totiž trochu otázkou, zda ten "normální film" za rozumnou cenu seženeš... Já si teď po delší době s filmem trochu hraju a otevřeně řečeno propad nabídky věcí na analog je daleko hlubší než bych čekal a ceny spíš lezou nahoru :lol: Jsem docela zvědavý, jak to bude vypadat za dva roky - možná budeme dost v depresi.

Dál nesouhlasím s tou formulací "je to zbytečné trápení" - já jsem nějaké Lucky SHD užíval už před pár lety a stejně jako teď u toho GP3 to naprosto žádné trápení není, je to film jako každý jiný, naopak spíš "blbuvzdornější". Pokud chci klasický film s zrnem, tak je použití těchto fimů v pohodě, pokud bych chtěl naopak top kvalitu a maximální rozlišení, tak si prostě koupím něco jiného, ale to je snad stejné jako u jakéhokoli jiného filmu, třeba vymýšlet ultrajemnozrné zpracování pro Kodak TRI-X taky není až tak moc smysluplná činnost.

Jinak s tím retrostylem máš pravdu, neodpustím si k tomu pouze poznámku, že mi to nepřijde jako módní vlna, ale spíš přirozené vyústění vývoje - případů, kdy je k užití filmu nějaký kvalitativní důvod je čím dál tím méně, spíš to směřuje k zdůraznění toho "filmového vzhledu" s pořádným retro zrnem atd.
  • 0

#7 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 2 březen 2009 - 11:54:05

Nevím, než nějaký šanghaj zázrak, tož si radši kúpím fomu od Šilara nebo adox od nikodema za 55 Kč. To je jistota.
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 březen 2009 - 12:16:42

já propad nabídky ve svym zrovna ne nejužšim sortimentu filmů nějak nevnímam, naopak jako vysloveně příjemný kvituju snižování cen a tam vidim právě zakopanej problém u šanghajů a spol. při troše šikovnosti a trpělivosti, případně vkladu do větší objednávky dneska rozhodně neni problém mít za stejnou nebo skoro stejnou cenu špičkový fuji, ilfordy a další... snad jenom ten trix sem zatim nesehnal pod sedm pětek... myslim, z toho co píšeš, že nemáš jen dobře vybudovaný nakupovací kanály... kraken mluví o nikodémovi - doporučuju, taky od něj beru, určitě dobrá možnost, ale je tu i spousta jinejch - projdi hromadný nákupy. já sám se i u těch nejlepších filmů pohybuju maximálně do těch 75.- korun a to se už vysloveně nedaří... když tak se ozvi, něco ti klidně pošlu a čína to nebude :lol:

lucky shd byl zajmavej na jmenovitou citlivost a při poměrně striktnim dodržení procesu. muj pokus o puš dopad katastrofálně, stejně jako pár expozičních vodchylek... s takovou (i několik let prošlou hápépětkou) naprosto (!!!) nesrovnatelný

o módní vlně sem nemluvil :!: pouze o vlně :wink:
  • 0

#9 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 8 duben 2010 - 13:38:34

tak jsem v sobotu zkusil jak to bude prdět a dnes v noci zkusil co to udělá...

ten krycí papír je fakt strašný
na konci mi (nevím jak) zbylo asi 30cm filmu
závěrečný svitek ne že skoro nelelpil, ale nelepil vůbec protože neměl lepidlo
blankytně modrý podkladový pás je na omak nejhezčí co jsem namotával - navíc se mi zdá že je trochu tenčí

namotával se velice dobře - zůstává krásně rovný
volal jsem to v R09 - 15min/20°C
negativ je docela hezky krytý
není potřeba ho zatěžovat visí hezky rovně a nekroutí se - zato Accros se mi včera sroloval do ruličky

celkově ho hodnotím "líp než jsem čekal"
  • 0

#10 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 duben 2010 - 17:29:18

tak jsem v sobotu zkusil jak to bude prdět a dnes v noci zkusil co to udělá...


volal jsem to v R09 - 15min/20°C
negativ je docela hezky krytý
celkově ho hodnotím "líp než jsem čekal"


a ředění toho R09? , děkujii
  • 0

#11 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 duben 2010 - 17:44:17

Jsem jediný, komu ty filmy smrdí jak prdel?

Jinak podložka vážně super - můj kvrdlací Plastik ani jednu nezaváhal a film sežral během asi deseti sekund :lol:
  • 0

#12 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 duben 2010 - 18:23:34

Hlásím, že PMK 1+1+100, 18°C, 12 minut, překlápění po cca dvou minutách vypadá okometricky skoro dobře - zvětšeniny snad donesu zítra na sraz, pokud z toho něco vydojím. 11 minut by mohlo být ideální.
  • 0

#13 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 8 duben 2010 - 18:43:21

Nejsi jediný komu smrdí :lol: Tak dlouho jsem čichal během focení k Moskvě, až mi došlo, že i film zavřený vevnitř "prosmrděl" ven :lol: . Volat budu večer, musím si hodit korunou, jestli ho vykoupu v ATM49 nebo Rodinalu.
Mimochodem zlepšovák na přelepku :D - tu ze začátku filmu jsem odlepil, nalepil na dvířka Moskvy zevnitř a po dofocení jí přelepil konec. To, co je na konci filmu, to není přelepka :) ale prostě upozornění o konci filmu (120 film end) :) . Nevím jak u koho, ale já ji měl totiž jako volnej papírek, nebyla nalepená ani na krycím pásu. (Tzv.vyšší forma šetření na lepidle. Další zlepšení bude, že tam nebude ani ten papírek :) )
  • 0

#14 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 duben 2010 - 18:57:47

Mám lepší upgrade - nosím v kapse kotouček cenovek do štítkovacích kleští. Naučila mě to občas se trhající Foma :lol:
  • 0

#15 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 8 duben 2010 - 20:22:20

Mám lepší upgrade - nosím v kapse kotouček cenovek do štítkovacích kleští. Naučila mě to občas se trhající Foma :lol:

Jednodužší jsou obyčejný slabý gumičky. Lepíky mi nikdy nejdou sundat.
  • 0

#16 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 duben 2010 - 20:47:36

Myslím že majitelé těchto filmů s vůní prdele by měli mít vlastní pokud možno hermeticky uzavřený pokoj. :lol: :lol:
  • 0

#17 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 8 duben 2010 - 21:13:01

Takže Shanghai + PMK + multigradační papíry = zakázaná kombinace. Jestli si myslíte, že je Foma zelená, tak zkuste tohle. Dnešní fotky lezou na Fomaspeed Variant až s filtrem 5 a je to šedivka. Na Xiamen speciální (pevná) gradace to jde jedna báseň.
  • 0

#18 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 8 duben 2010 - 21:20:26

Myslím že majitelé těchto filmů s vůní prdele by měli mít vlastní pokud možno hermeticky uzavřený pokoj. :) :(

Zazitek nemusi byt prijemny, ale musi byt silny! :) :lol:
  • 0

#19 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 11 duben 2010 - 18:08:59

Tož sem prohnal první svitek shanghaje přes pentacon six. Zatím to splňuje co jsem od toho čekal. Tedy, že jsem se na něm naučil zakládat film do Pentaconu, už v něm mám druhý film :twisted: . Dále jsem si na tom prvním filmu vyzkoušel Pentaxistuv "horalský systém lazení procesu". Tedy zatím první kolo s dvojicí 5ti expozic které jsem vymáchal odděleně v FX-10 a DS-10 s nástřelovými časy. Na filmu testovací tabulka je, teď to ještě pořeším v komoře při zvětšování a v dalším kole předpokládám, že doladím. Prostě je to zkušební filmy zatím na pokusničení. Podle toho co vidím na negativech si dovolím odhadnout, že to bude i na focení. :)
  • 0

#20 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 duben 2010 - 22:20:47

Další poznatek - pokud dáte tomuhle filmu řádně na prdel louhem, nestírejte nikdy vodu - ani prstama. Ta emulze to neunese.
  • 0

#21 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 duben 2010 - 22:27:32

Další poznatek - pokud dáte tomuhle filmu řádně na prdel louhem, nestírejte nikdy vodu - ani prstama. Ta emulze to neunese.

Rodinal? Jaký ředení a čas? Teprve se ho chystám založit.
  • 0

#22 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 11 duben 2010 - 22:37:19

Další poznatek - pokud dáte tomuhle filmu řádně na prdel louhem, nestírejte nikdy vodu - ani prstama. Ta emulze to neunese.

Rodinal? Jaký ředení a čas? Teprve se ho chystám založit.

já jsem to máchal 15min v 1+50 jak doporučuje výrobce i digitálnípravda, ale po sraze bych tomu tak minutku ubral kvůli hlavě na zvětšováku
  • 0

#23 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 12 duben 2010 - 10:04:57

A to já jsem digitální pravdě nedůvěřoval hned, těch 15 minut jsem našel i jinde a vzhledem ke klasičnosti emulze jsem interpolací s ostatníma časama a filmama zvolil hned těch 14 min. jako výchozí čas a uvažoval jsem i nad 13. Jenže vyvolání tohodle filmu bylo zatím poslední, co jsem stihl v komoře udělat. Snad se během týdne dostanu ke zvětšování a poreferuju.
  • 0

#24 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 13 duben 2010 - 18:27:16

Dosáhl někdo z vás úspěchu při použití nějaké na louh bohaté vývojky? Mám tam pořád nějaké šmouhy a začínám mít podezření, že jsou to vlny na moc vyměkčené emulzi.
  • 0

#25 westernboy

westernboy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 14 duben 2010 - 23:11:50

Stojí vůbec za to vozit sem z Číny neidentifikovatelné "něco", když se daj koupit u nás (nebo po Evropě) všechny myslitelné kvalitní a ověřené značky?
Jediná fotka zkažená díky nekvalitnímu filmu mi za ty ušetřené peníze nestojí ! Fotím jedině na Delty od Ilfordu a Tri-X od Kodaku....nic víc nezkouším. Za žádný peníze. :-)
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 duben 2010 - 23:20:22

Tipuju, že tohle je právě ten případ, kdy cesta je cílem. :twisted:
  • 0

#27 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 14 duben 2010 - 23:38:27

Tipuju, že tohle je právě ten případ, kdy cesta je cílem. :-)


To jsi mi vzal rovnou z klávesnice :twisted:

Pro mne je to přímo ideální pro testování starých mašinek, v kinu na to mám svemy.

Abych nebyl OT: první kus šangaje volán v A03 s předmácháním (nemám rád vývojky, co jsou tmavší než inkoust, páč regeneruji) , výsledek slušný čistý negativ, žádné vady v emulzi.
  • 0

#28 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 14 duben 2010 - 23:42:28

Tipuju, že tohle je právě ten případ, kdy cesta je cílem. :-)


To jsi mi vzal rovnou z klávesnice :twisted:

Pro mne je to přímo ideální pro testování starých mašinek, v kinu na to mám svemy.

Abych nebyl OT: první kus šangaje volán v A03 s předmácháním (nemám rád vývojky, co jsou tmavší než inkoust, páč regeneruji) , výsledek slušný čistý negativ, žádné vady v emulzi.


Kolik předmácháváš? To bylo ředěné? Nebo máš ještě i regenerátor?? To byla taky moje oblíbená vývojka a mám ji ještě i s regenrací již několik let! A funguje, čirá! 8-O
  • 0

#29 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 14 duben 2010 - 23:54:00

Tak tohle jsem předmáchal asi tak 5 minut a když jsem viděl tu barvu, tak jsem to propláchl ještě jednou asi tak minutu. Pak voláno 7 minut, neředěno, regeneruji 30 ml regenerátoru do 1 litru vývojky.
  • 0

#30 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 15 duben 2010 - 00:02:34

Jo! :twisted:
Předpis na regenerátor (o vývojce nemluvě!) náhodou nemáš? Teď už mám jen vlastní vývojku... Krásné jemné zrno!
  • 0

#31 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 15 duben 2010 - 00:15:57

Recept nemám, zatím mám ještě zbyteček zásob. Regenerátor se zatím ještě dá koupit na:
http://www.fotoinfo....hop.php?sekce=3

je to balení na 5 l. Cena lidová.

Též s ní rád dělám. :twisted:
  • 0

#32 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 15 duben 2010 - 07:29:50

Díky Kide!

Výborný tip!
Já mám zase ještě nerozbalených 5 l vývojky! :twisted: Takže jedeme dál!
  • 0

#33 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 duben 2010 - 08:28:10

Díky Kide!

Výborný tip!
Já mám zase ještě nerozbalených 5 l vývojky! :-) Takže jedeme dál!

Mám doma několik pytlíků s A03, vyměním za Rodinal nebo filmy. :twisted:
  • 0

#34 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 duben 2010 - 09:50:44

Stojí vůbec za to vozit sem z Číny neidentifikovatelné "něco", když se daj koupit u nás (nebo po Evropě) všechny myslitelné kvalitní a ověřené značky?
Jediná fotka zkažená díky nekvalitnímu filmu mi za ty ušetřené peníze nestojí ! Fotím jedině na Delty od Ilfordu a Tri-X od Kodaku....nic víc nezkouším. Za žádný peníze. :-)


Nejedná se o nekvalitní film, jen má(stejně jako všechny ostatní)specifické vlastnosti, které je třeba uvažovat. Protože nejsou dostatečné údaje od výrobce, musíme zkoušet i dosti brutální postupy, abychom našli ideální proces a tím pomohli těm, kterým se pokusničit nechce. Takže si foť na deltičky a nás tu třeba sleduj, pochopíš, že to smysl v konečném důsledku bude mít, a to zcela vážný, nikoliv jen ten, že cesta je cílem( :twisted: )
  • 0

#35 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 15 duben 2010 - 13:46:43

westernboy:

Kromě toho, co už řekl Ploci bych dodal asi tohle:

a) Ano, i cesta může být cíl :D
:x Není nad vlastní zkušenost (aneb, když si nabiju držku, budu si pamatovat proč mnohem líp, než když mi o tom bude někdo vykládat) :-)
c) Pokud chci použít míchanou vývojku, nebo kombinaci, kterou výrobce(nebo digitaltruth, chceš-li) neuvádí, nevyhnu se pokusničení ani u těch delt. Musíme si uvědomit, že nebýt pokusů podobných cvoků jako tady, asi nemáme věci jako Instant Mytol atd. Třeba Enthropy vyvine něco, co se bude hodit i na TriX 8-)
d) Ten film není zase tak tragickej. Je to klasická emulze. Ano, kvalita kolísá, ale to u Fomy taky, a na tu tady koneckonců fotí kdekdo. A vzpomeňme na ADOX 125 s otištěným krycím pásem.

Popravdě, já osobně jsem Šanghaj kupoval jako film na různý kontroly po opravách, podobně jako výše psal Kid. Na prvním filmu bylo nepoužitelný jen první políčko, ale s tím neměl film nic společnýho. Až budu chtít něco fotit hodně navážno, vezmu si nejspíš FP4+, TriX, HP5+. Když půjdu fotit "jen tak" vezmu si Fomu nebo Efke. Šanghaj mám zatím na kontrolní výcvaky, na který by bylo Fomy škoda. Ale třeba ji po zkušenostech posunu do stejné kategorie jako Fomu nebo Efke. A nebo taky ne. 8-O
  • 0

#36 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 15 duben 2010 - 13:55:59

Třeba Enthropy vyvine něco, co se bude hodit i na TriX 8-)


Enthropy už vývojku na Tri-X má, jenom musí ještě doladit stabilitu, aby to nebylo tak kurevsky drahé 8-O
  • 0

#37 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 15 duben 2010 - 13:59:41

Víš jak jsem to myslel, vymýšlíš takhle vývojku pro Šanghaj, pak v ní vykoupeš TriX a ejhle, takhle krásnej TriX jsi jěště neviděl 8-)
  • 0

#38 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 duben 2010 - 14:00:46

Shanghai GP3 jsem meěl v sobotu v dírkovce, volámí v dělené D23 (druhá lázeň metaboritan) vyvolalo se to bez hrubých chyb, emulze neslezla, ustalovač kyselý, nazvětšováno zatím není.
  • 0

#39 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 duben 2010 - 14:59:25

Taky jsem si jeden včera vyfotil. Smrdí jak bolavá noha. Ale okometricky vypadá negativ víc než slušně. R09 1+50 a 16min. Zvětšovatelný na Nko bez problémů.
  • 0

#40 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 16 duben 2010 - 23:58:53

Tak mám kolečko pokusů za sebou, a můžu prohlásit že souboj Shangai GP3 verzus FX-10 v upravené verzi Bzenčákem a Chemikem a navíc doražená mnou, pač sem snížil hydrochinon na 5g vypadá na papíře koukatelně. Nechám si to zítra (ajaj už dneska) prohlédnou na Setkání fotografů a odsouhlasit 8-) Jinak takový ty technikálie, film volán 6"30' při 20°C, překlápění v prvních 30s 20x, pak co minutu 4x v cca 8s. Pro mně asi patrně Nko čas, svítíl sem to v kondenzorovým Magnifaxu 4 na FOMATONE 131.
  • 0

#41 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 duben 2010 - 02:48:27

cau cinani, hlasim ze socialisticky film dobre reaguje se socialistickou vyvojkou... takze GP3 + orwo A03 (1+1) / 13 minut velmi dobry vysledek co se tyce pohledu na negativ a porovnani s varkou neopanu volaneho ve stejne vyvojce...tenhle vikend bych to mohl hodit na papir..
  • 0

#42 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 18 duben 2010 - 12:50:47

Hrál jsem si na pejska a kočičku a upravoval svoji dvoulázňovku tak, aby byla použitelná na Shanghai. Zvrhlo se to a už nejde moc o úpravu, jako spíš o něco úplně jiného. Výsledek:

Lázeň 1:
Voda nějak okometricky
Pyrokatechnin ................5g
Pyrogallol ...................... 4g
Metol .............................7g
Pyrosiřičitan ...................5g
Bromid draselný .............0,5g
Voda do .........................200ml

Před použitím ředíme cca 1+7

Lázeň 2: (Varování ministerstva zdravotnictví:Žere ruce, čistí odpady a rozpouští malá nevinná zvířátka)
Voda .............................70ml
Hydroxid draselný .......... 25g (Rozpouštět po částech a nechávat zchladit, jinak vám to vyvře do xichtu. Stále míchat, hrouda louhu připečená do dna vám může spolehlivě zničit kádinku. Nikdy nedávehte louh před vodou, hlavně ne v tomto množství)
siřičitan sodný .................8g
Bromid draselný ..............0,5g
voda do ..........................100ml

Před použitím ředíme 1+14

Poznámky:
1) Narozdíl od originálu jeví první roztok i po naředění obdivuhodnou stabilitu - už týden mi (s průběžnými úpravami - přihazuju chemii a testuju) leží v kádince na stole (test urychleným stárnutím) a nemění barvu (což při tomto složení při smrti spolehlivě udělá) - ta kyselost dělá divy. Takže se nebojte ho opakovaně používat.
2) Znovupoužitelnost druhé lázně bych prozměnu viděl velice černě - kyselost první lázně nalapané do filmu s ní bude dělat ohavné věci a louh není zrovna známý svojí pufrační schopností. Při použití menšího množství louhu (10g v koncentrátu) to prakticky nevolalo - všechno prokreslené, ale tak málo kryté, že to vypadalo skoro jako neexponované. Skener z toho ale něco vytahal.
Navíc je po jednom použití jak asfalt.

Postup:

1) Předeprat 2 minuty vodou s kapkou smáčedla.
2) Vylít a nechat vývojnici tak minutu dnem vzhůru, ať film okape co to dá.

* bez předeprání se občas vlní emulze a objevují se nepravidelnosti v provolání

3) Lázeň jedna na 5 minut, překlápíme div nám ruce neupadnou (tak 3 překlopení po půl minutě).
4) Druhá lázeň na 5 minut, 1 opatrné překlopení po každé půl minutě
5) Bez přerušení (stejně už není co přerušovat) šup do TF-2 a zuřivě překlápíme cca 8 minut.

Pereme, smáčíme a sušíme podle chuti každého soudruha.


Na Shanghai to pracuje čistě a bez závoje, negativy jsou pěkně kryté. Chraň vás bůh do toho hodit nějaký jiný a nedej bože citlivější film - zkusmo jsem do toho hodil kousíček Neopanu 1600 a vylezlo něco černého, kde proti žárovce byly vidět náznaky kresby.


Sken z negativu - foceno Sixem z ruky z okna za deštivého dne, tak omluvte rozhýbanost:
Vložený obrázek

Výřez:
Vložený obrázek
  • 0

#43 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 18 duben 2010 - 13:31:17

Já musel, sorry :roll:

Vložený obrázek
  • 2

#44 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 18 duben 2010 - 17:13:57

:roll: :D :lol:
  • 0

#45 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 duben 2010 - 17:38:22

Hrál jsem si na pejska a kočičku a upravoval svoji dvoulázňovku tak, aby byla použitelná na Shanghai.

Odešly Ti hodiny, tak ses vrhnul na Shangai? :roll:
  • 0

#46 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 18 duben 2010 - 17:43:33

Hrál jsem si na pejska a kočičku a upravoval svoji dvoulázňovku tak, aby byla použitelná na Shanghai.

Odešly Ti hodiny, tak ses vrhnul na Shangai? :roll:


Ani ne - na tomhle sajrajtu dělám soustavně už od okamžiku, kdy se mi ten film dostal do ruky - tohle je nějaká osmá verze :D


Ještě dve poznámky:

1) Milovníci malých lahviček můžou dělat roztok 1 ve 100ml a ředit 1+14 - jde to, ale už se tomu moc nechce a rozmíchávání něco trvá.

2) Množství siřičitanu ve druhé lázni řídí pyrozabarvení - když tam není, tak je ho hodně a je ohavně nepravidelné. Když ho přidáváte, roste rovnoměrnost, klesá intenzita až ho najednou nemáte vůbec (což se třeba mě nelíbí). Dolaďte si dle chuti.
  • 0

#47 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 18 duben 2010 - 21:03:23

tak druhý GP3, exponován v odpoledním slunci, R09,1:50,15 minut, vypadá jako docela slušně se chovající film (nekroutí se, bez kazů v emulzi a tak), teď schne, zkusím dneska udělat kontakty a uvidíme,
mě ten film smrdí spíš jako kdysi dávno lihový fixy. Zaujalo mě, že na začátku je na té bílé pásce razítko , myslím 7 a ta páska, která drží film na papíru je úplně stejná.
Mám pocit, že jsme všichni čekali, že se na to nebude moct dát fotit a teď člověk najednou jásá a diví se, že to je skutečně film.
  • 0

#48 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 19 duben 2010 - 09:44:21

Tak hlásím, že mám za sebou první vyvolaný GP3 a zatím vcelku příjemně překvapuje.

Pracuje se s tím pohodlně a nenarazil jsem na žádný problém.

Ano, balení je hrozné (krabička, zaváděcí papír, potisk papíru, lepičky), ale to mě až tak nezajímá. Důležitý je negativ, který se tváří bezvadně. Žádné nerovnoměrnosti v emulzi, žádné "kapičky" (jak se mi běžně stávalo u Fomy200 a mám to i na TriXu), podložka o něco tenší jak Foma, ale pořád bezproblémová (jak při ládování to Plastik vývojnice, tak při zakládání do držáku ve skeneru). Překvapila mě absolutně čirá (tedy bezbarvá) podložka.

Po naskenování to vypadá i na obstojný rozsah světel/stínů, i když jsem fotil v dost "ostrým" světle (přímé zapadající slunce) a volal jsem R09 1+50 15min při 20stCelsia (což je po první zkoušce až moc, příště bych pro tohle kontrastní světlo zkusil 13min). žádný laboratorní test to ale není.

A proč GP3? Protože se teprve učím fotit a protože je tohle cesta jak se rychleji zdokonalit (je to levnější, můžete za ty samé prachy víc nafotit a víc vyzkoušet). Film je nejspíš natolik kvalitní, aby z toho šli udělat i jiné než pouze testovací snímky.
  • 0

#49 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 duben 2010 - 10:44:06

Já musel, sorry :D

Vložený obrázek


Pane Vaňúrek zpříjemnili mi den, děkuju moc, je to krásný :cry: :? :D
  • 1

#50 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 19 duben 2010 - 12:40:52

Já musel, sorry :cry:

Vložený obrázek


Nemáš to na skladě třeba na tričkách? :? :D :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních