Přejít na obsah


Fotka

Shanghai GP3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
158 odpovědí na toto téma

#51 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 duben 2010 - 13:51:05

Chtěl bych GP3 nabít do pinhole (pinhouledej se blíží), nevíte jaký je Schwarzschild pro tenhle film? Nebo to mám brát jako Foma 100?
  • 0

#52 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 20 duben 2010 - 14:04:52

To bude určitě nějaký Maoschildův efekt ...
Kdesi jsem četl, že se to co se tohoto týče, chová podobně jako Ilford FP4, ale nebr to vážně :lol:
  • 0

#53 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 duben 2010 - 14:26:32

To bude určitě nějaký Maoschildův efekt ...
Kdesi jsem četl, že se to co se tohoto týče, chová podobně jako Ilford FP4, ale nebr to vážně :lol:

Dík
  • 0

#54 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 20 duben 2010 - 17:27:09

To bude určitě nějaký Maoschildův efekt ...
Kdesi jsem četl, že se to co se tohoto týče, chová podobně jako Ilford FP4, ale nebr to vážně :lol:

nafoceno, vyvoláno R09 1:50 14 minut a vypadá to docela solidně, myslím, že se to dá brát vážně.
  • 0

#55 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 28 duben 2010 - 10:05:37

Takže druhý svitek zpracován. Opět bez jediné chyby a začíná se mi to líbit.

Tentokrát foceno na ostrém poledním slunci. Exponováno jako ISO 100, vyvoláno v R09 1+50 13:30min (20st celsia). Kvedláno prvních 30sec, pak prvních 10sec každé započaté minuty, od 8mé minuty potom bez pohybu.

Negativ je pořád hodně kontrastní, z 15ti minut sem ubral 1:30min a klidně příště uberu ještě víc (pro tyhle světelné podmínky). Zatím pouze prohnáno skenerem, ale tváří se to, že je tam všechno co tam má být.

Vložený obrázek

Jaké poznatky s tímhle filmem máte vy?

Jak to tak vypadá, tak bych klidně ve své lednici uvítal dalších několik desítek kousků. Nehoní se v hlavě někomu další nákup?
  • 0

#56 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 28 duben 2010 - 20:20:18

Jaké poznatky s tímhle filmem máte vy?


Hmm, tak to nebude filmem, ale rukama (mejma). :wink: :D
Musím se ještě mooc učit - jinak film mi taky přijde celkem solidní, jen ten krycí papír a uvítal bych čísla u políček.
  • 0

#57 kubko

kubko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 květen 2010 - 18:32:07

Totálny low-end (Nesmrdí mi !) :-). Ale tešil som sa naň ho. Som zvedavý na výsledky.

Krycí papier je naozaj hrôza. Vo flexarete vôbec nevidím poradové čísla. Tragédia. Snáď ma intuícia nesklame. :wink:
  • 0

#58 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 květen 2010 - 19:21:27

R09 1:80,20°C, 28 minut, překlopení po minutě a docela dobrý.

Nějak jsem naučenej překlápět všechno po minutě, co se tím překlápěním vlastně ovlivňuje - zrnitost nebo kontrast?
  • 0

#59 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 květen 2010 - 19:30:47

No primárně kontrast.
  • 0

#60 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 květen 2010 - 19:34:06

No primárně kontrast.

Dík, zrovna jsem koukal na Tvůj příspěvek v jiném vlákně. :-) . V sobotu půjdu poprvé vyvenčit VF, tak sosám informace. Chci zkusit různá volání pro stejnou scénu. Budeme ráno šmajdat po Středohoří, tak snad bude něco vidět
  • 0

#61 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 11 květen 2010 - 19:40:58

No primárně kontrast.

Dík, zrovna jsem koukal na Tvůj příspěvek v jiném vlákně. :-) . V sobotu půjdu poprvé vyvenčit VF, tak sosám informace. Chci zkusit různá volání pro stejnou scénu. Budeme ráno šmajdat po Středohoří, tak snad bude něco vidět

No jo, já v podvečer bývám aktivní..... Ono to není moc jednoduché, myslím ladit proces dle oka. Ale MG papíry zachrání lecos.
  • 0

#62 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 11 květen 2010 - 20:44:25

Dá se ten film někde koupit? Ideálně v Praze... kontrastní film na čiré podložce to by mohlo být přesně pro mě!

Vím, že tu proběhl nějaký hromadný nákup, tak třeba jsou nějaké přebytky...
  • 0

#63 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 květen 2010 - 20:48:28

Něco pro spořílky - ta původní do pracovní podoby naředěná první lázeň mé Shanghaivody je stále krásně bezbarvá a šlape jak má - ono to bude snad i ekonomické :lol: :lol:
Pokud někdo budete tu věc používat, přitlačte s bromidem v obou lázních, sklony k flekatění se zmenší. Ale i tak nepodceňovat kvedlání.
  • 0

#64 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 květen 2010 - 17:31:23

Dá se ten film někde koupit? Ideálně v Praze... kontrastní film na čiré podložce to by mohlo být přesně pro mě!

Vím, že tu proběhl nějaký hromadný nákup, tak třeba jsou nějaké přebytky...


No a kolik toho chceš? Jednotky kusů klidně přenechám.....
  • 0

#65 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 květen 2010 - 19:42:47

Dá se ten film někde koupit? Ideálně v Praze... kontrastní film na čiré podložce to by mohlo být přesně pro mě!

Vím, že tu proběhl nějaký hromadný nákup, tak třeba jsou nějaké přebytky...


No a kolik toho chceš? Jednotky kusů klidně přenechám.....


no chtel bych ho otestovat v pozitivnim dia procesu, tak 2-3 kousky a kdyz se osvedci, tak objedam vic

nechci s tim ale nikoho zdrzovat, tak nejlip nejakeho prazaka, jinak ale Tvoji nabidku rad vyuziju
  • 0

#66 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 13 květen 2010 - 20:27:08

Vím, že tu proběhl nějaký hromadný nákup

Doufám, že ještě někdy nějaký hromadný nákup proběhne. Myslím že tak do půl roku (někdo i dřív ) sděláme zásoby a za ty prachy je to podle mě dost slušný film. Hodně se mi líbí taky ta čirá podložka. Asi to při zvětšování vliv moc nemá, ale mám z ní nějak lepší pocit, než z modré Fomy ( promiň Enthropy :-) )
  • 0

#67 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 13 květen 2010 - 20:47:58

jojo, čirá podložka je to proč mě ten film zajímá, chci z toho dělat diáky a dnešní filmy jsou na to příliš "dobré", já hledám pořádně kontrastní film
  • 0

#68 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 18 květen 2010 - 13:21:47

jojo, čirá podložka je to proč mě ten film zajímá, chci z toho dělat diáky a dnešní filmy jsou na to příliš "dobré", já hledám pořádně kontrastní film

Máš už nějaký inverzní výsledek?
  • 0

#69 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 18 květen 2010 - 14:05:57

s Sanghai jeste ne, pac jeste zadnej nemam :-)

Ilfordy jdou hezky, Adox taktez... u Skody maj jeste hromadu CHS100, ale zrovna ten ma uz celkem zrno a neni moc kontrastni

vsechno jsou to prilis dobre filmy (jako negativy) :-)
  • 0

#70 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 květen 2010 - 15:09:09

jojo, čirá podložka je to proč mě ten film zajímá, chci z toho dělat diáky a dnešní filmy jsou na to příliš "dobré", já hledám pořádně kontrastní film

Máš už nějaký inverzní výsledek?


No jo, ty jsi tam asi nebyl, když jsem nějaký rozdával.......
  • 0

#71 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 18 květen 2010 - 15:55:43

no to jsem nebyl, pac jsem si ani zadnej neobjednal

me trklo az kdyz tu nekdo psal, ze maj cirou podlozku :)
  • 0

#72 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 18 květen 2010 - 16:07:17

no to jsem nebyl, pac jsem si ani zadnej neobjednal

me trklo az kdyz tu nekdo psal, ze maj cirou podlozku :)


No ono to ptarilo Drevorubcovi, ale neva. Myslím, že určitě nějaký seženeš. Klidně nějaký pustím, pokud by nikdo jiný nedal. Přeci jenom mám malý mrazák.
  • 0

#73 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 13:31:08

tak hlasim, sice se zpozdenim prvni vaznejsi problemy... u jednoho filmu se mi urval negativ z vodiciho papiru na prvnim snimku a zustal viset a u dalsiho se mi prerval papir jeste pred prvnim polickem...v obou pripadech jsem byl nasranej, kor v tom prvnim, kdy jsem na nehodu prisel az po skonceni foceni s uzasnou modelkou
  • 0

#74 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 květen 2010 - 13:36:24

Určitě jsi to rval nějakou moderní mašinou s motorem, co? Takhle krásně staromódní film si žádá podobně staromódní techniku :?: Weltaflex ani Six mi to nervou.
  • 0

#75 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 14:01:40

je kiev 80 dostatecne staromodni?
  • 0

#76 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 květen 2010 - 14:03:02

Jo to bude problém s konkrétním typem techniky. Flexaret si jenom pomlaskává, žádný problém.
  • 0

#77 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2010 - 14:11:19

nikdy v zivote, co mam kieva, tak se mi nestalo, ze by se oddelil film od vodiciho papiru, proste selhala ta lepka...a pretrzeni appiru, to se mi stalo jen dvakrat... ted s GP a pred casem s orwem
  • 0

#78 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 květen 2010 - 14:38:42

No on ten papír je takový - téměř toaletní :?:
  • 0

#79 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 21 květen 2010 - 14:59:27

No on ten papír je takový - téměř toaletní :?:

Alespoň má dvojí využití.Čína je chudá země,ale myslí jí to politicky: čínský rolník vyfotí film vyvolá ho v moči a se zbytkem si vytře pr... :?:
  • 0

#80 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 1 červen 2010 - 18:48:13

Ahojte.
Skusal niekto tento film volat v xtole?
Prave som dofotil prvu rolku a rad by som to v tom vyvolal.
Ake casy by ste mi doporucili?
Dakujem.
  • 0

#81 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 červenec 2010 - 18:23:36

Tak mám další výsledky pokusničení. Shanghaivoda dokázala, že tohoto filmu jsou hodny pouze vývojky, ve kterých se dá rozpustit mrtvola. Tak jsem začal prohrabávat receptáře a hledat něco pravěkého, vyzkoušeného a mrtvoly rozpouštějícího. Do oka mi padlo tohle:

Agfa / Ansco 40

Voda 50°C .......................800ml
Metol ...............................4,5g
Siřičitan sodný bezvodý .....54g
Hydrochinon ......................7,5g
Soda bezvodá ....................46g
Bromid draselný .................3g
Dolijeme do litru, necháme odležet, zfiltrujeme. Děláme z destiky, má to tendenci veškeré nečistoty z vody vysrážet v podobě mazlavého humusu.

Ředíme 1+2, voláme 4-5 minut při 19°C. Zrno je (na číňana) malinkaté a ostré jako břitva, barvičky živé, kontrast solidní v celém rozsahu, ale přitom to nepřekrývá světla (takže pokud budete dost blbí na to, abyste s tím vyvolali film focený za slunečného poledne, tak sice na negativu bude všechno, ale v komoře vám při nadržování upadnou pracky). Rozhodně to není vyrovnávací vývojka - Rodinal je oproti tomu takovej mírně silnější příbuznej Diafine :-( Ono je to jaksi původně na desky do misek.

Ukázky:

Vložený obrázek

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#82 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 11 červenec 2010 - 21:03:49

Hezký, to mě zase Šanghaj o víkendu předvedla, že je ji asi nutno ládovat jen do ideově správných :D strojů. Neb při prohánění Flexou i Moskvou jsem nezaznamenal problém, ale jak jsem ji narval do Rollex-Patentky a zarval do Bergheila :-( :-) :lol: , vztekla se, odlepila na začátku a já po osmi záběrech s podezřele tuhým chodem rollexky vytáhl: Zaprvé-krásně převinutý krycí papír, a zadruhé-pás filmu, poskládaný do úhledné "harmoničky" s délkou skladu asitak 2,5cm. :-D Aspoň teď vím, že antihalačka tohoto filmu má barvu berlínské modři :) . Prostě to lepítko na začátku nevydrželo kombinaci momentálních venkovních teplot a ohybů, přes který musí v rollexce přejít a slouplo se jak nic...
  • 0

#83 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 červenec 2010 - 21:09:39

Co máš z toho, já zase narazil na temnovlaku na to, že je ten tenkej papír důvodem k extra velké opatrnosti při zakládání do Sixe. Tenhle film jsem použil jako testovací z toho důvodu, že se mi na něj vlezlo celých 20 fotek - ta s Kelfíkem je jediná, která nesplynula se zbytkem - proto ty veselé ořezy :-( :-) :lol:
  • 0

#84 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 červenec 2010 - 21:29:30

hergot teda na šanghaj nefotím, ale tohle vlákno mě teď dokonale rozesmálo, zejména entrphymu tímto děkuji za zpestření večera :-(
  • 0

#85 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 červenec 2010 - 07:14:05

hergot teda na šanghaj nefotím, ale tohle vlákno mě teď dokonale rozesmálo, zejména entrphymu tímto děkuji za zpestření večera :-D


V pátek jsem na TKHK slezu slíbil Ypressovi pytel FP4 zdarma, pod jedinou podmínkou a to že už do země nikdy nedoveze ani špulku tohoto asijského moru. Osobně se domnívám, že prvním krokem nové vlády by mělo být uvalit na dovoz této pomsty soudruha Maa 300%ní clo, nebo to rovnou zakázat zákonem (nejlíp ústavním) :-( :-) :lol:
  • 0

#86 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 červenec 2010 - 07:30:04

hergot teda na šanghaj nefotím, ale tohle vlákno mě teď dokonale rozesmálo, zejména entrphymu tímto děkuji za zpestření večera :-D


V pátek jsem na TKHK slezu slíbil Ypressovi pytel FP4 zdarma, pod jedinou podmínkou a to že už do země nikdy nedoveze ani špulku tohoto asijského moru. Osobně se domnívám, že prvním krokem nové vlády by mělo být uvalit na dovoz této pomsty soudruha Maa 300%ní clo, nebo to rovnou zakázat zákonem (nejlíp ústavním) :-( :-) :lol:


Ale fuj, mě se ta čínská pomsta líbí a určitě časem naberu další zásobu :D
  • 0

#87 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 12 červenec 2010 - 16:53:19

Me to v rollexce nic zleho nedela - asi ta moje prosla ideovym skolenim, mozna byly me filmy nacichle kapitalismem... Kazdopadne jich priste vezmu alespon padesat...
  • 0

#88 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 červenec 2010 - 18:21:31

No já si říkám, že to byla spíš pomsta Bergheila, že s ním fotím na něco takovýho. Měl to být pokusnej film po vyčištění závěrky, ale nakonec jsem obětoval jednu Fomu. :)
Reálně teda ale sázím na to, že to byla kombinace relativně ostrých přechodů v rollexce a vysokými teplotami "rozžblemptaným" už beztak pochybným lepidlem na pásce co film drží. A že je něco špatně jsem tušil už od 4 záběru, navíc zkušební běh, takže škoda byla jen cena jedné šanghaje+nějakej ten čas. Jo stát se mi něco podobnýho s TriXem a u ostrých záběrů, to bych běsnil jinak.
  • 0

#89 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 červenec 2010 - 20:05:26

hergot teda na šanghaj nefotím, ale tohle vlákno mě teď dokonale rozesmálo, zejména entrphymu tímto děkuji za zpestření večera :-D


V pátek jsem na TKHK slezu slíbil Ypressovi pytel FP4 zdarma, pod jedinou podmínkou a to že už do země nikdy nedoveze ani špulku tohoto asijského moru. Osobně se domnívám, že prvním krokem nové vlády by mělo být uvalit na dovoz této pomsty soudruha Maa 300%ní clo, nebo to rovnou zakázat zákonem (nejlíp ústavním) :) :lol: :lol:


Ale fuj, mě se ta čínská pomsta líbí a určitě časem naberu další zásobu :D


souhlas s BW, pokud mate nekdo zajem prodam svych 19ks :-) za ypressovskou cenu. Byla to chvilkova neuvazenost, jsou skladovany v lednicce - ale nevim, zda-li to ma u tohoto filmu cenu.
  • 0

#90 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 červenec 2010 - 20:57:44

A copak se vam na cinskem vyrobku tak nelibi?
  • 0

#91 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 13 červenec 2010 - 22:44:36

A copak se vam na cinskem vyrobku tak nelibi?


:-), a to jsem ho ani nevyskousel, vlastne ani nechci, po tom co tu vsichni pisou, preci jen jsou vyzkousene filmy a toto me prijde trosku jako sebemrskacstvi - i kdyz i nekdy cesta muze byt cil. Ale tou jit nechci :-)
  • 0

#92 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 červenec 2010 - 08:40:32

A copak se vam na cinskem vyrobku tak nelibi?


:-), a to jsem ho ani nevyskousel, vlastne ani nechci, po tom co tu vsichni pisou, preci jen jsou vyzkousene filmy a toto me prijde trosku jako sebemrskacstvi - i kdyz i nekdy cesta muze byt cil. Ale tou jit nechci :-)


Ne, on je to fajn film. Jenom na něho člověk nesmí jít línou jemnozrnnou vývojkou (nemyslím jenom Perceptoly a Majkrofény, ale i ID-11, ředěnější Rodinal a podobně). Když se tomu dá pořádnej kartáč, tak to má krásnou tonalitu, zrno ani moc nevyleze a všechno je jak má být.
  • 0

#93 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 červenec 2010 - 12:02:39

A copak se vam na cinskem vyrobku tak nelibi?


:-), a to jsem ho ani nevyskousel, vlastne ani nechci, po tom co tu vsichni pisou, preci jen jsou vyzkousene filmy a toto me prijde trosku jako sebemrskacstvi - i kdyz i nekdy cesta muze byt cil. Ale tou jit nechci :-)


Ne, on je to fajn film. Jenom na něho člověk nesmí jít línou jemnozrnnou vývojkou (nemyslím jenom Perceptoly a Majkrofény, ale i ID-11, ředěnější Rodinal a podobně). Když se tomu dá pořádnej kartáč, tak to má krásnou tonalitu, zrno ani moc nevyleze a všechno je jak má být.

Já na to jdu o 10% podvolanou R09 1+50 a líbí se mi to moc
  • 0

#94 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 červenec 2010 - 17:02:45

A copak se vam na cinskem vyrobku tak nelibi?


:-), a to jsem ho ani nevyskousel, vlastne ani nechci, po tom co tu vsichni pisou, preci jen jsou vyzkousene filmy a toto me prijde trosku jako sebemrskacstvi - i kdyz i nekdy cesta muze byt cil. Ale tou jit nechci :-)


Vsechny filmy proste nejsou tsejne. Na pan F clovek taky nemuze jit jako na tri-x. Temnokomornik rad experimentuje :D
  • 0

#95 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 červenec 2010 - 23:42:09

fotit všechno na trix, hápépětku a spol. je druh mentálního digitálismu... :lol:
  • 0

#96 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 červenec 2010 - 16:44:19

Taky si myslim. Pribalil jsem ti k aparatu jeden svitek shanghaie, snad to zitra stihnu poslat.
  • 0

#97 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 červenec 2010 - 16:44:45

fotit všechno na trix, hápépětku a spol. je druh mentálního digitálismu... :D


Fotit vše na ověřené a vyzkoušené filmy je snaha něco opravdu systematicky fotografovat a dosáhnout tak kvalitních výsledků. Vše ostatní je pouze hraní a znevažování své práce.

P.S. Chvíle překvapení zda vytáhnu naexponovaný film či zmuchlanou harmoniku nebo si zadělat na jiné problémy opravdu nemusím. Tento adrenalin nepěstuji :D
  • 0

#98 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 červenec 2010 - 17:03:29

My uz Shanghai overenou a vyzkousenou mame. Nalepka se mi kdysi odlepila i na ilfordu. Pro nas uz to adrenalin neni. Ty filmy, ktere jsou dnes vseobecne povazovany za vyzkousene, byly kdysi tez nezname. Kodak byl kdysi neznamy. Nekdo musel experimentovat a znevazit svou praci, aby z toho ostatni mohli tezit. Da se rici, ze ted s Enthropym delame nesmirne zasluznou vec - uslapavame cesticku pro ostatni, jednou treba i pro tebe, ac tomu ted neveris :D
  • 0

#99 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 červenec 2010 - 20:12:17

Já budu raději ekonomicky podporovat osvědčené trhy než ty nevyzkoušené. Ony by totiž ty nové mohly mé oblíbené časem kuli pár ušetřeným korunám zrujnovat.

P.S. Nevím jak by se pak posluchači na koncertě tvářily, když se z mého fotoaparátu bude šířit po sále nepřekonatelný zápach :D
  • 0

#100 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 15 červenec 2010 - 20:18:46

P.S. Nevím jak by se pak posluchači na koncertě tvářily, když se z mého fotoaparátu bude šířit po sále nepřekonatelný zápach :D


Pokud jsi správný fotograf, tak puch Shanghaie hravě přerazíš svým nepřekonatelným zápachem - vůní oblečení načichlého ustalovačem :D
  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních