Přejít na obsah


Fotka

pomoc o morální pomoc...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
103 odpovědí na toto téma

#51 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 30 leden 2008 - 13:28:32

což to jo, ale je fajn, když výtáhnu z desek fotku z roku 1956, co fotil můj děda.. Jak asi budou za 50 let vypadat obrázky z tiskáren???
  • 0

#52 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 leden 2008 - 13:30:37

No tojo, ty budou asi vypadat blbě.
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 leden 2008 - 13:38:50

:himself

Negativy sice stárnou, ale pořád na nich nějaká ta informace je. U digitálu je to buď 1 nebo 0. Fabius pouštěl na minulém srazu zajímavý dokument na toto téma, poučné to bylo.
  • 0

#54 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 leden 2008 - 13:40:59

Notorius, to je mi samozřejmě jasné. Proto jsem napsal "při dostatečné péči".
  • 0

#55 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 leden 2008 - 13:58:03

Me osobne by moc nevyhovovalo mit 3 CD stejneho obsahu a kazdy rok jedno z nich prepalit, abych mel jistotu trvanlivosti dat. Jsem takovej, ze bych na to zapomel a pak bych byl hodne smutnej. Takze z myho pohledu je tohle fundamentalni nedostatek.

Bohuzel neznam nic, kam bych mohl nahrat obrazky (= soubory) a mel jistotu, ze tam budou i za 20 let bez problemu citelny.
  • 0

#56 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 leden 2008 - 14:00:15

No, tohle už asi nepatří do tohoto vlákna, ani fóra, ale zkuste se podívat, jak to řeší Ladislav Kamarád :-)
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 leden 2008 - 15:04:26

: himself
Právě ta "dostatečná péče"... Ale souhlas, nechme toho, je to už opravdu mimo téma.
  • 0

#58 Rumcajz

Rumcajz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 98 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 leden 2008 - 15:40:18

Ona ta moje včerejší příhoda s kolegou má totiž ještě jednu souvislost.
On totiž fotíval s EOS 30kou, kterou prodal a koupil si ultrazoom Minoltu A2 a všude se vytahoval, jak je to super foťák.
  • 0

#59 hedgi

hedgi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 193 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 leden 2008 - 15:44:39

Ona ta moje včerejší příhoda s kolegou má totiž ještě jednu souvislost.
On totiž fotíval s EOS 30kou, kterou prodal a koupil si ultrazoom Minoltu A2 a všude se vytahoval, jak je to super foťák.


chudak, sesel z cesty. Jako by nevedel, ze fotak je kazdymu u ... Kazda chytra hlava se vytahuje s fotkama. Snad zas najde pevnou pudu pod nohama :-)
  • 0

#60 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 30 leden 2008 - 16:03:58

Ona ta moje včerejší příhoda s kolegou má totiž ještě jednu souvislost.
On totiž fotíval s EOS 30kou, kterou prodal a koupil si ultrazoom Minoltu A2 a všude se vytahoval, jak je to super foťák.


Třeba už pochopil, že se seknul :( Ta třicítka fakt dobrej foťák... :-)
  • 0

#61 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 30 leden 2008 - 16:09:08

"Hele Roberte, já jsem slyšel, že ty vypálený dývídýčka slepnou a fotky na nich už nejde pak časem přečíst"


Možná je to v mém případě trochu jiný problém, ale důsledky jsou stejné: začínal jsem pokusy se zachycením obrazu pomocí digitálního kompaktu. Co jsem vyfotil v letech 2004-2006, jsem tehdá vypálil na CD. Dnes to už nepřečtu :( Nevím, zda je chyba v mechanice (více mechanikách...) nebo jestli je to CD mimo (uloženo bylo pečlivě, není poškrábané), ale prostě jsem o ta data na 95% přišel. Takže když se podívám vedle do skříně, kde jsou šanony s negativama, dostaví se příjemný pocit klidu. Kromě mých negativů tam mám i celý tátův archiv (od roku 1977) a vše je "čitelné" :-)
  • 0

#62 JKHT

JKHT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 srpen 2008 - 11:54:56

Lepší je švihat data na HDD v PC a pak to ještě pro sichr chodit na externí USB HDD. Oboje najednou nescípne... :)
  • 0

#63 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 22 srpen 2008 - 12:00:49

A za dvacet let, až budou tyhle disky jen ve vzpomínkách těch nejbystřejších občanů při pohledu na tu zastaralou divotvornou krabičku zatlačit slzu... (a zase sáhnout po negativu z roku 77 který je stále ještě ve výborném stavu....)
  • 0

#64 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 srpen 2008 - 19:19:29

Lepší je švihat data na HDD v PC a pak to ještě pro sichr chodit na externí USB HDD. Oboje najednou nescípne... :-)


To by ses divil. Slyšel jsem o smutném případu: vš profesor měl notebook. Na něm veškeré materiály, rozepsaná skripta před dokončením atd... tak si jednoho dne řekl, že by stálo zato si udělat zálohu. I koupil si externí disk a vše zazálohoval. Týden nato disk spad na zem, mrtvý. Nu což, ještě to mám v kompu, pomyslel si. Jenomže pár dní na to skončil na zemi i počítač. Tak obojí sbalil a donesl do firmy, která se zabývá záchranou dat. Prohlídli to a sdělili mu, že z jednoho disku to nepude ale ten druhý ano, ať se staví za týden. Dobrá. Když za týden vkročil do dveří, našel ve vybílené kanceláři jenom sekretářku, která mu sdělila, že všichni zaměstnanci jsou ve vazbě kvůli podezření ze zneužívání zachraňovaných dat a že jeho notebook je doličný předmět... Pá pá informace. :cry: :) 8-O

A ještě taková perlička, dneska jsem šel konečně vyvětrat VF, v Prachově; byl jsem větší atrakce než samotné skalní město :lol: :lol:
  • 0

#65 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 22 srpen 2008 - 19:27:12

A ještě taková perlička, dneska jsem šel konečně vyvětrat VF, v Prachově; byl jsem větší atrakce než samotné skalní město Laughing Laughing

jé Jendo, tak to moc gratuluju!
...já jsem si ještě mezi nedvědický lid netroufla :) , chodím zatím po luzích a hájích 8-O
  • 0

#66 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 22 srpen 2008 - 22:23:55

Edulko, jen se toho neboj.
  • 0

#67 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 srpen 2008 - 22:37:44

Edulko, jen se toho neboj.


Když voni by si lidi mohli myslet, že jí ta obluda chce spolknout :) 8-O :lol:
  • 0

#68 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 23 srpen 2008 - 10:17:30

Vážení kolegové , buďte v naprostém klidu a nirváně , nedejte se lacině vyprovokovat k afektu , který nesvědčí žádné autorské a tvůrčí činnosti ,
jež nám tvoří smysl života . Forma elektronického záznamu "obrazu" je
závislá na vývojových pracovištích bažících po zisku z početné komunity
98% naprostých diletantů / "amatérů" / . Otevřete si s pocitem naprosté
svobody láhev kvalitního moravského vína ve své fotokomoře a pranic
nedbejte na provokativní mediální šum . Zisky prodejců rapidně klesají
a končí doba závratných zisků , plynoucích z cíleného oblbování laické a
naivní veřejnosti . S pozdravem : Erik Kurach Slaný Linhof - Bi 4x5in .
  • 0

#69 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 23 srpen 2008 - 11:20:16

to Erich - ba ba!! Svatá pravda - a víte přátelé, co mě v poslední době nejvíce pobavilo - poslední výstřelek od Sony - digi s automatickou detekcí úsměvu :)
  • 0

#70 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 24 srpen 2008 - 17:06:48

to Erich - ba ba!! Svatá pravda - a víte přátelé, co mě v poslední době nejvíce pobavilo - poslední výstřelek od Sony - digi s automatickou detekcí úsměvu :)


Mne zase dostalo totok :
http://www.paladix.c...svit-filmu.html
8-O si někdy řikám, že se svět definitivně pos***

... aj třeste se, malověrní, neboť přiblížilo se království nebeské !
  • 0

#71 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 24 srpen 2008 - 17:26:54

Hehe to je přece jasný důkaz technologické nadřazenosti analogového záznamu:D
Aneb kam s daty? Vytesat do kamenných desek;)
  • 0

#72 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 25 srpen 2008 - 12:04:05

no to mě podrž... tak svět se v pr.del obrací... Oni digitálisti budou přefocovat digi obrázky na film.... :(
to je jako sázet prasečí vocas do země, aby vyrostlo prase..... :-x
  • 0

#73 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 červenec 2009 - 09:02:47

mě se zase čato stává "a čím fotíš?" a když vyjmenuju celý svůj kontingent, tak jsem hned za profíka a to mne baví :wink:

to že film už prý je mrtvý mne nechává chladným protože oni tomu nerozumí
  • 0

#74 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2009 - 09:04:37

mě se zase čato stává "a čím fotíš?" a když vyjmenuju celý svůj kontingent, tak jsem hned za profíka a to mne baví :)
í

Když ono Ypresu neplatí kolik máš aparátů, tolikrát jsi fotografem, víme? :roll:
  • 0

#75 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 červenec 2009 - 09:08:27

mě se zase čato stává "a čím fotíš?" a když vyjmenuju celý svůj kontingent, tak jsem hned za profíka a to mne baví :roll:
í

Když ono Ypresu neplatí kolik máš aparátů, tolikrát jsi fotografem, víme? :lol:

víme, ale oni to neví... a když se ptali... :)
  • 0

#76 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2009 - 09:10:56

mě se zase čato stává "a čím fotíš?" a když vyjmenuju celý svůj kontingent, tak jsem hned za profíka a to mne baví :roll:
í

Když ono Ypresu neplatí kolik máš aparátů, tolikrát jsi fotografem, víme? :D

víme, ale oni to neví... a když se ptali... :)

No to je fakt. Ale tímhle můžeš ohromit leda tak osoby nevzdělané. Měla by hovořit hotová fotka na papíře. To je argument.
p.s. hlavně, že to říkám zrovna já, co? :lol:
  • 0

#77 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2009 - 09:27:16

myslim, že pevný postoj dobře uvědomělýho člena jediný správný sekty, je pádnou odpovědí na jakoukoliv otázku :)
  • 0

#78 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 30 červenec 2009 - 13:28:36

No to je fakt. Ale tímhle můžeš ohromit leda tak osoby nevzdělané. Měla by hovořit hotová fotka na papíře. To je argument.
p.s. hlavně, že to říkám zrovna já, co? :roll:


Nech bejt, zrovna tvoje obrázky z temnýho expresu cos dával do vlákna se mi moc líbily a rozhodně si nemyslím, že budu mít lepší, spíš naopak :) .
  • 0

#79 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červenec 2009 - 13:38:16


No to je fakt. Ale tímhle můžeš ohromit leda tak osoby nevzdělané. Měla by hovořit hotová fotka na papíře. To je argument.
p.s. hlavně, že to říkám zrovna já, co? :lol:


Nech bejt, zrovna tvoje obrázky z temnýho expresu cos dával do vlákna se mi moc líbily a rozhodně si nemyslím, že budu mít lepší, spíš naopak :) .

Ó děkuji. :roll: I když to byly jen skeny přímo z filmu. Na papír to dostat se mi ňáko nedaří. Zatím jsem zkoušel jen detail motoru a nic moc teda. Zkusím na tom zapracovat o víkendu.
  • 0

#80 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:25:22

vážení přátelé,

tento týden jsem byl se školáky na lyžařském výcviku na Šumavě.. Sněhu moc nebylo, tak se více chodilo na tůry, což by mě osobně vůbec nevadilo... bohužel jen do té doby, než jsem ze své fotobrašny vytáhl minoltu! Teenegeři mě totálně zašlapali do země svýma digi zrcadlovkama a kompaktama na X tisíc a mě totálně odsoudili do fotografického pravěku.. Tak jsem se stal fotografickou fosílií.. Ježíš to byl dlouhý týden....
Nezlobte se za ten citový výlev, ale fakt mě to ubilo... musel jsem si ulevit.. Přátelé, nejsme fakt již vymírající generace??


Pardon že odepisuju tak se spožděním.
Ale ty jsi udělal osudovou chybu. Nejdřív si jim měl ukázat fotky a pak to, čim je fotíš. V divadle si taky nejdřív prohlédneš herečku na jevišti než se za ni stavíš do zákulisí.
Já tenhle princip dělám taky.Nejdřív lidi navnadim fotkama a pak teprv na ně vytáhnu toho otlučenýho Pentakona.Pro nezasvěcenýho člověka je to otlučená železná zrůda, což větčinou umocní jejich nevěřícnost "jak se dá taková fotka vyfotit takovou věcí?" Je to způsob kterým do dnešní digitální generace prorážim vědomí, že jejich digitál je dokonalej, ale dokud tu budou temný komory a starý foťáky, tak bude jen na druhým místě.
Člověk v pozici temnokomorníka musí působit trochu tajuplně, umělecky a sebejistě aby se nedostal na terč výsměchu nevědomejch stupidů
  • 0

#81 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 30 červenec 2009 - 16:44:25

já se fyzicky mezi lidma do žádných konfrontací nepouštím, prostě krčím ramena a říkám doslova "to co používáš ty a já jsou docela rozdílné věci - jedna není lepší než druhá, jsou prostě jiné"
i když si myslím svoje
no a oni to přijmou smířlivě
potom projevím zájem (!) o jejich techniku, jak je kde dlouhej zům a kolik to má na čipu a tím je úplně zmatu
  • 0

#82 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 30 červenec 2009 - 17:15:51

já se fyzicky mezi lidma do žádných konfrontací nepouštím, prostě krčím ramena a říkám doslova "to co používáš ty a já jsou docela rozdílné věci - jedna není lepší než druhá, jsou prostě jiné"
i když si myslím svoje
no a oni to přijmou smířlivě
potom projevím zájem (!) o jejich techniku, jak je kde dlouhej zům a kolik to má na čipu a tím je úplně zmatu


Ano to se mi zdá jako velmi dobrý řešení. Když digitalistovi předvedu že o jeho "digitálním záznamníku obrazových dat" vím víc než on, tak se ringem prožene studený vítr tiché satisfakce. :D
Člověk se pak cejtí dobře když se nepohádá ale přesto neodchází bez vlastního názoru.

Přecijen kdyby digitalisti nebyli tak povrchní a byli by přemejšlivější tak by digitalistama nebyli. Ono je to jedno s druhým. Pokud se takový ucvakaný šmejdi začnou zaobírat kvalitou jejich digisekretů tak objevěj takový prasečiny jako je posterizace při zvyšování kontrasu, objevěj neztmavitelný přepaly, Problémy s převodem do BW, = dobrej fotograf nakonec stejně skončí u filmu, aď už chce nebo nechce.

Myslim že výsměch malejch dětí je jen otázkou designu onoho analogovýho foťáku.Ale na takový šmejdy by si člověk musel udělat čes aby jim ukázal celej analogovej průmysl, celej fotochemickej svět.Digitálem nenapodobitelný výtvory atd. Pak teprv by si uvědomili že oni v našich očích jsou trapnější ,než my v těch jejich.
  • 0

#83 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:00:29

já o jejich technice nic moc nevím, ale ptám se a nechám je povídat, čili neoslním, ale jsem "zvědavej"
jinak nechci rozebírat nějaký konfrontace, prostě jsem jenom napsal, jak to řeším, když se "potkali dva" a jeden se železem a druhej s modernou
  • 0

#84 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:27:48

ha brian, no hradecká krev se nezapře, deš do nich tvrdě, zřejmě slušnej voddíl :-) no ne nadarmo koukáme všichni vod narození na ten komín vod fomy, žejo :-)

sem vám to řikal, že po mně přijde novej a to bude jinej sekáč, ten už se nikde nezakecá... :D
  • 0

#85 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:28:46

teď jsem se nedávno ptal v tescu jestli mají kinofilmy, měli tam nějaký ultralevný barevný.
no a pán mi ukázal regál s DVD, pochopil až když jsem mu vysvětlil, že kdysi se na to fotilo a že dokonce i dneska se najde blázen, kterýmu se to líbí.
pak si vzpomněl, že tam mají nějaký předražený fuji...
  • 0

#86 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:41:18

Jo briane, elvis. máš pravdu . už mě na fotoklubu unavuje jak se řší kolik to má megapielů, jakou to má citlivost a tak.

Já chci na film fotografovat - učím se zvládnout ten proces po fotografování - to je na tom to krásné,

začal jsem na digi mejdlo před 4 a pů rokem, naštěstí mám rozumné příbuzenstvo a to mě koupilo kartu na pár snímků (cca 65 digi) a tak naštstí jsem se nestal digi cvakálkem, uplně mě ubijí jak mi říkají já nafotil 20 000 000 fotek za půl roku - to jsem ale fotograf, zeptám se kolik jich je dobrejch - 20, ona/on a kolik ty - cca 500 digi fotek za půl roku a 20 filmů kino za půl roku, s fotakem chodím každej den.

pokud najdu pochopení tak digi chci mít na focení "komerční" svatby, akce, koncerty.

no a film černobílej na fotografování "ARTU" .

Jinak zase když vytáhnu flexaretu tak u rozumnějších lidí věkem vzbudím nostalgii, u mladých někdy obdiv, že to fotí, a u některých že jsem opice z pralesů ...

A nejvíc mě dostávaj otázky - Co je lepší digi nebo film....
  • 0

#87 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2009 - 19:42:22

a ještě...
uvědomte si pánové a dámy, že pro spoustu lidí už dneska působí jako zjevení, že to de i jinak, po staru, primitivně. já vam mívam vobčas pocit, jako bych byl vlastníkem auta na vodu nebo přímo perpetua mobile, jak sou z toho ty lidi upřímně vyplesklý, že to vůbec de. to, že je to kolikrát i krásný nebo dokonce lepší a levnější, to už je jaksi nadstandard, ale ten upřímnej úžas z tý samotný skutečnosti... já se s tim setkávam čim dál častěj i u lidí, který to evidentně musej pamatovat, ale...
je moc dobře,že zme se nenechali zašlapat těma markeingovejma kydama do země, že tu temná je a žije, i když s občas poškorpíme, žejo.. ale nežerme se kamarádi, nežerem se...! :D
  • 0

#88 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:10:07

potřeboval bych taky morální podporu

mám možnost koupit tyto přenosné světla za naprosto směšnou cenu, ale 1.nemám je jak dopravit (týpek neposílá mimo USA)
2.sám tu směšnou cenu asi neutáhnu

prosím politujte mne někdo...
  • 0

#89 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:10:47

potřeboval bych taky morální podporu

mám možnost koupit tyto přenosné světla za naprosto směšnou cenu, ale 1.nemám je jak dopravit (týpek neposílá mimo USA)
2.sám tu směšnou cenu asi neutáhnu

prosím politujte mne někdo...

zapomněl jsem přidat ty světla http://209.210.237.1.../ZC14805PKG.jpg
  • 0

#90 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:16:20

staňo, a ty víš co je to za světla, jakou maj reputaci, výkon, stav? ty je máš kam dát, kde s nima dělat a tak dál?
já sem třeba světla nigdá moc nesledoval, ale specielně tuhle značku sem ani nezahlíd - je to naprostej hajend nebo zasejc šit?
abys nedopad, jak s tim certem :D jináč ten aťas máme v hradci a kluci sou připravený se na nějaký svícení i složit :-) mně je to trochu putna, páč je tam krásný přirozený světlo, ale korunu bych ti dal, jak tě tak posloucham :-)
  • 0

#91 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:22:10

potřeboval bych taky morální podporu

mám možnost koupit tyto přenosné světla za naprosto směšnou cenu, ale 1.nemám je jak dopravit (týpek neposílá mimo USA)
2.sám tu směšnou cenu asi neutáhnu

prosím politujte mne někdo...

zapomněl jsem přidat ty světla http://209.210.237.1.../ZC14805PKG.jpg


no tak na ty zapomeň tohle jsou přesně ty ( teda stejnet typ ) co nám schořeli :D :-) :-) :D
  • 0

#92 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:25:16

a máš to... :D
  • 0

#93 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:30:22

mi za ně dali 1400 kosmetický stav oká? kolik ty by si za ně měl dát?
  • 0

#94 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 30 červenec 2009 - 20:35:19

mi za ně dali 1400 kosmetický stav oká? kolik ty by si za ně měl dát?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380141532054&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123
  • 0

#95 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 31 červenec 2009 - 07:52:05

Osobně vedle digi v poslední době docela hodně fotím s Bronicou ETRsi a vedle toho si i hraju s Holgou a Dianou. A popravdě s tím žádné výsměšné reakce nesklízím. Znalejším dám nějaké reálné vysvětlení, na laiky zas v dnešní době obvykle úplně stačí pár frází o retro stylu - ono je retro (nebo aspoň "rádoby retro) momentálně docela v módě ve spoustě oborů, tak se nikdo moc nediví, že člověk něco podobného použije i ve fotografii.

Skoro mi místy přijde, že si ty dojemné story o posměščích neznalých leckdy spíš zarytí analogisté vymýšlí nebo ještě spíše je pořádně přibarvují :)
  • 0

#96 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 červenec 2009 - 08:31:37

Skoro mi místy přijde, že si ty dojemné story o posměščích neznalých leckdy spíš zarytí analogisté vymýšlí nebo ještě spíše je pořádně přibarvují :)


No to si uplně nemyslím.
  • 0

#97 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 srpen 2009 - 10:31:04

staňo, a ty víš co je to za světla, jakou maj reputaci, výkon, stav? ty je máš kam dát, kde s nima dělat a tak dál?
já sem třeba světla nigdá moc nesledoval, ale specielně tuhle značku sem ani nezahlíd - je to naprostej hajend nebo zasejc šit?
abys nedopad, jak s tim certem :) jináč ten aťas máme v hradci a kluci sou připravený se na nějaký svícení i složit ;) mně je to trochu putna, páč je tam krásný přirozený světlo, ale korunu bych ti dal, jak tě tak posloucham :D


Pane. Už jsem se domlouval s klukama, že by jste mě tam taky vzali nahlédnout. Doma se mi válej 3 relativně krásný fotografickký pozadí, kterýma bych mohl přispět. (jsou to 3rolplátna, zdědil jsem je po dědovi kterej dělal fotografa v tesle B) ) tak, kdyby o to šlo tak se můžem případně domluvit.
Pak mám hromadu světel , který v 89 vyředili z barrandova. Pro focení jsou vhodný jen minimálně.Jsou to stálý světla, halogeny 1000, 2000, 4000W atd. do všeho mám hromadu náhradních výbojek, myslím že v aťasu by byly přecijen využitelnější než u mě v regále.

Omlouvám se, že to píšu sem, když to nesouhlasí s tématem.
  • 0

#98 hrabusj

hrabusj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 srpen 2009 - 10:58:18

Já bych se přidal k Brianovi... :) ale nemám nic. ;)
  • 0

#99 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 2 srpen 2009 - 06:17:12

budete vítaný!
  • 0

#100 yellowhammer

yellowhammer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 srpen 2009 - 08:41:07

Jinak ale já, taky absolvent víceméně technické univerzity, si teď nejsem zcela jistý, jestli se v teď v nových elektrických rozvodech v domácnostech používá dvoj nebo trojžilové vedení (nebo jak se tomu říká). Prostě mě to nikdy moc nezjímalo. Ale kdybych se bavil s nějakým elektrikářem, možná se ho na to zeptám ;)


Používá se to trojvodičové vedení - fáze, nulák a ochranný vodič jsou každý zvlášť.



Viděl sem: Levá, Nelevá a Zem :) (v rámci jakýhosi dotazu na elektrika.cz)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních