Přejít na obsah


Fotka

ADOX MCC111 a MCP311/312


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
143 odpovědí na toto téma

#101 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 16 říjen 2008 - 10:27:31

Sny se někdy i splní, takže...
Po testovací akci vyvíjeli němečtí fotografové ohromný tlak na Fotoimpex s tím, že chtějí právě tu původní krémovou podložku. Zdá se, že se jim podařilo dosáhnout svého, protože Fotoimpex prohlásil, že již jednají s papírnou a MCC se s největší pravděpodobností budou vyrábět ve dvou variantách: MCC 111 a MCC 112. Ta druhá verze by měla mít právě tolik žádaný krémový odstín.
Ovšem i tato věc má své ale :wink:
Ve stejném prohlášení se zmiňuje další časový posun uvedení produktu na trh! Tedy ne konec roku 2008, ale jaro 2009.
  • 0

#102 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 říjen 2008 - 11:46:30

zrovna klasická agfa je pro mě natolik kultovní záležitost, že si na ni, ne sice rád, ale rozhodně počkam...

dodělával sem teď pár věcí na starou mcc a zas a znova mě dostalo, jak příjemný podání ten papír má. sem tam se tomu něco podobá, ale jen podobá a ještě to dá spoustu práce. úžasný je, jak dokonale se ten jejich celej systém doplňoval - od agfapanů přes všechny vývojky až k papírům. výsledky byly a sou velice vosobitý a jen těžko zaměnitelný s jinejma, byť i jinak špičkovejma značkama
  • 0

#103 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 16 říjen 2008 - 15:48:18

Mamiak: ADOX Fine Print Vario Classic FB určitě není a ani nemůže být Foma! Vyrábí ho Fotokemika a je možné jej koupit také pod jejich značkou jako EFKE Varicon. Jinak je to opravdu papír s chladným tónem, jestli od něj požaduješ teplé podání, lze ho velice úspěšně tónovat.
Neutol WA nebude zrovna nejvhodnější vývojka, ten papír má rád něco energičtějšího. Jinak od studeného papíru s bromostříbrnou emulzí nemůžeš čekat výrazné oteplení.
Nějaké ukázky tónování (a nejen tohoto papíru) jsou třeba tady:
http://www.moersch-p...beispielepapier
  • 0

#104 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 říjen 2008 - 18:25:29

začínam tušit, kde je chyba. jednak sem se špatně vymáčk - hlavnim zklamáním nebyla pochopitelně "barevnost" tónu - ta se dala čekat (jen mi to jako jedna z mnoha vlastností adoxu taky připomnělo fmbv III.), ale spíš zčernání a dýlka rozsahu šedivejch polotónů, čtvrtónů - teda opět stejnej problém jako u fmbv III. a druhak sem nevyšel papíru vstříc vodpovídající vodou, což má svoje příčiny, který dál rozvedu

vim o tom, že třeba kluci tady v hradci to u tý fomy řešej právě energičtější vývojkou, čimž se podle mě, ale jenom kompenzuje její jistá nedostačivost, konkrétně je to tušimže gédeelka, ale zároveň mam vyzkoušený, že třeba takový ilfordy a agfy tohle všechno zvládaj i s tim teplym neutolem apod.... oba tyhle papíry (foma i adox) pro mě tim pádem spojujou dvě nepříliš sympatický vlastnosti - nízkou ovlivnitelnost vývojkou a nutnost použití konkrétních, dá se říct speciálních, vod pro vydolování alespoň průměrnejch výsledků...!?

je teda možný říct, že je to vlastnost konkrétního typu emulze, která snad zase přináší jiný výhody a nebo by bylo přesnější mluvit prostě vo míň dokonalym výrobku...???
  • 0

#105 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 16 říjen 2008 - 19:12:46

Toš! To je tak těžké říct, že se zase ušetřilo na obsahu stříbra? Kde nic není ani gédéelko nic nebere! Oni se to nakonec všichni od Fomy naučej a nakonec zdechnou na úbytě.
  • 0

#106 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 16 říjen 2008 - 20:00:03

Jo jo, dar řeči nám nepřináší jenom ovoce, občas dojde i ke zmatení jazyků :)

Už Ti začínám rozumět. Určité požadavky na způsob zpracování ty papíry mají a to někoho může omezovat, třeba tím, že by měl doma držet kromě své oblíbené a za ty roky po všech stránkách vychytané vývojky ještě jinou a začínat znovu s poznáváním nového specifického procesu. A proč taky, když už jsem spokojený!
Možná je i správné to tvrzení o "míň dokonalým výrobku", ale o to u papírů které byly vyrobeny jako retro edice přeci tak trochu i jde, ne? Já to chápu tak, že jako u negativního materiálu je třeba rozlišovat mezi (řeknu to ošklivě - sterilní) dokonalostí moderních emulzí s tabulárními krystaly a produkcí s klasickou kubickou strukturou zrna (se specifickým výrazem), mělo by se rozlišovat i v případě nasazení vhodného pozitivního materiálu. Např. lith-print na některých emulzích a třeba i super moderních nemusí vycházet zrovna přívětivě. Každý si musí vybrat to své.

Fine Print Vario Classic jsou vyráběny dle receptury z konce 50. let a proto se k nim tak musí přistupovat. Silná citlivá vrstva, mnoho stříbra a žádné vyvolávací látky prostě nedají slušný výsledek v nějaké ředěné vodičce (tím ovšem nehaním špičkový Neutol!), tohle potřebuje něco silnějšího. Pokud je zpracuješ způsobem, který je pro ně vhodný, dosáhneš s nimi i zajímavého a pro ně charakteristického podání obrazu, kterého nedosáhneš s žádným jiným produktem na trhu. Otázkou je, zda se Ti to bude líbit a zda je takový chrakter snímků dle Tvých představ.

Mrzí mě, že jsi zklamaný, jestli toužíš po teplém odstínu a moderní emulzi, sáhni po ADOX Fine Print Variotone (pro ADOX vyrábí ILFORD) a nebo zkus počkat na ty MCC.
  • 0

#107 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 08:16:25

:) měl sem, možná naivně, za to, že tady je obsah stříbra právě větší a u "retro" materiálů je to tak nějak vobecně vůbec.... i když informaci o tom, že tenhle papír taky spadá do týhle retro kategorie sem na rozdíl od filmů adox nezachytil...

každopádně mu dam ještě dneska večer jednu šanci se dvěma dalšíma vodama, celkově pozměněnym procesem a případně i prohlubovačem černý t50 od amaloka... retro a nemejnstrýmový výsledky mam rád, pokud to teda neznamená jenom prostej úbytek kvality... u těch filmů v tom mam celkem jasno a u klasickejch emulzí nemam s "nedokonalostí" problém - jde jednoznačně o "jinou" kvalitu. u tohohle papíru sem ji zatim neuměl dosáhnout.... uvidíme na čí straně je chyba, protože mam stále za to, že vkus je sice jedna věc, ale i u retro materiálu jsou jistý kvality nevopomenutelný, možná dokonce navopak!
  • 0

#108 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 08:42:03

p.s. jeden evidentně výraznej rozdíl voproti fomě sem přece jen zaznamenal - papír je podstatně míň citlivej a potřebuje prakticky dvojnásobnej osvit. což koneckonců "retro" emulzi odpovídá...
  • 0

#109 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 09:55:30

Toš! To je tak těžké říct, že se zase ušetřilo na obsahu stříbra? Kde nic není ani gédéelko nic nebere! Oni se to nakonec všichni od Fomy naučej a nakonec zdechnou na úbytě.


mmch. s čim respektive na co děláš ty martine?
  • 0

#110 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:34:16

Dělám na Kentmere Fineprint VC . Su spokojenej.
  • 0

#111 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:38:31

tak ty ti teďka ale skončily, ne?
  • 0

#112 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:42:30

No a co. Zase se něco najde. To už tak prostě je. Dělám na co kde přijdu a hlavu si s tím nelámu. Vždycky když se pro něco nadchnu tak to skončí. Na nic se upínat nehodlám. Je to jen papír spotřebák a hotovo!
  • 0

#113 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:46:06

Podle mě to máš poplantané. Já hledám papír co mu charakter mohu vtisknout kvalitou negativu. Papír mě nemá co rozkazovat. Musí mi dovolit si dělat co uznám za vhodné. Ale to má každej asi nějak jinak...
  • 0

#114 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:50:09

i přes částečnej souhlas mně tenhle tvuj soud přijde poněkud, řek bych, extrémní... rozdíly ve vyznění obrazu ze stejnýho negativu sou u jednotlivejch papírů obrovský a má podle mě smysl s tim pracovat!
  • 0

#115 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:56:22

abych se podepřel nějakou snad vobecně uznatelnou autoritou - docela silně se v tomhle směru vyjadřoval i sudek, musel bych to najít, ale podobně "neortodoxní" názor měl i na použití různejch komor pro různý výsledky a to přímo i ve vztahu k obrazu a dobrání se k němu prostřednictvim tý konkrétní techniky, jestli sem to správně pochopil... tady máš ovšem, jak už vim (minimálně v současnosti) taky radikálně vodlišnej názor - na rozdíl vod nás dvou se sudkem :) :lol: :lol:
  • 0

#116 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:57:03

Podle mého se musíme jako zákazníci chovat jinak! Nemůžem těm borečkům z marketingu sežrat úplně všechno. Hromady papírů a každej nějak speciální a super jen na něco! Hovno. Já chci super papír jeden a pořádnej a na všechno!
  • 0

#117 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 říjen 2008 - 10:59:16

tedy papír, spíš pořádnou emulzi na krásnejch papírech (površích). Tak to měl ten Sudek. A proč to nemáme? Páč sme ovce jdoucí pokorně na porážku.
  • 0

#118 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 11:01:04

Podle mého se musíme jako zákazníci chovat jinak! Nemůžem těm borečkům z marketingu sežrat úplně všechno. Hromady papírů a každej nějak speciální a super jen na něco! Hovno. Já chci super papír jeden a pořádnej a na všechno!


ku.va, ty do toho deš teda... já bych to takhle teda ale asi nechtěl. já bych dal přednost spoustě různejch super papírů na různý použití... i když nějakej super referenční základ by taky asi špatnej nebyl. takhle ale vlastně, tušim, dneska po světě funguje ilford mg fb IV.
  • 0

#119 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 17 říjen 2008 - 11:02:22

tedy papír, spíš pořádnou emulzi na krásnejch papírech (površích). Tak to měl ten Sudek. A proč to nemáme? Páč sme ovce jdoucí pokorně na porážku.


á, zde jest plná shoda

vzpomeňme krátce třeba neovery... a azo, azo jsi zkoušel?
  • 0

#120 bzencak

bzencak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 993 příspěvků(y)
Reputace: 487

Publikováno 17 říjen 2008 - 11:29:46

Á sme zasejc u tej kvalitní želatiny co se do ní musí opravdu něco pořádného dát! Ale to se musí umět udělat a je k tomu potřeba i odvaha a pokora a taky se musí umět čekat na pořádnej obchodní úspěch. Jo to je ten trvalej založený na opravdové kvalitě a poctivé práci. Ale toho se já u nás už asi nedožiju.
  • 0

#121 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 říjen 2008 - 10:53:54

tak aktuální zprávy z bojiště, bo jinak se v poslední domě moje temnice nazvat nedá :lol:

pořídil sem si vod gora gédéelku s tim, že těm adoxům teda trochu zatnu, když se teplej neutol jeví jako málo energickej. současně sem si vovšem ale taky koupil jedno zkušební balení fomáckejch fomatonů, který sem doposavád znal jenom ze silně umělecký retro řady 532, 542 apod. v přece jen standartnějšim provedení 131...

jakej byl pak muj údiv, když ty samý pozitivy v tom samym a už notně jetym neutolu wa vycházely na fomatonu 131 najednou nejen teple, což je vočekávatelný, ale hlavně krásně plný, tonálně dlouhý a šťavnatý. dokonce sem ještě na hlavě lehce měkčil. jednim slovem nádhera. tož to mi vyprávějte - adoxy samozřejmě ještě zkusim překoupat, ale začínám mít dost jasno 8-O
  • 0

#122 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 20 říjen 2008 - 16:53:44

...., jestli toužíš po teplém odstínu a moderní emulzi, sáhni po ADOX Fine Print Variotone (pro ADOX vyrábí ILFORD) a nebo zkus počkat na ty MCC.


to je jako Ilford Warmtone?
  • 0

#123 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 20 říjen 2008 - 17:02:42

...jakej byl pak muj údiv, když ty samý pozitivy v tom samym a už notně jetym neutolu wa vycházely na fomatonu 131 najednou nejen teple, což je vočekávatelný, ale hlavně krásně plný, tonálně dlouhý a šťavnatý. dokonce sem ještě na hlavě lehce měkčil. jednim slovem nádhera. tož to mi vyprávějte - adoxy samozřejmě ještě zkusim překoupat, ale začínám mít dost jasno :lol:


povídám pořád... 131
ještě ti schází Panoram
  • 0

#124 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 20 říjen 2008 - 19:33:50

Kubikula:
ne ne ADOX Fine Print Variotone není Ilford Warmtone. Je to úplně nový materiál, který na základě objednávky spol. Fotoimpex vyvinuli odborníci z Harman Technology (ILFORD) ve spolupráci s panem Wolfgangem Moerschem. Vznikl tak úplně nový fotopapír, představený na Fotokině 2008, který by měl svými vlastnostmi nahradit legendární materiál Forte Polywarmtone.
Mamiak:
Teda Petře! Jak je to dlouho, co jsi na Fomabrom tolik láteřil a teď taková chvála :lol: 8-O
  • 0

#125 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 20 říjen 2008 - 20:00:15

Teda Petře! Jak je to dlouho, co jsi na Fomabrom tolik láteřil a teď taková chvála :lol: 8-O


mno, to s těma jeho soudama asi nebude tak moc horký.... 8-O
  • 0

#126 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 20 říjen 2008 - 21:44:57

Teda Petře! Jak je to dlouho, co jsi na Fomabrom tolik láteřil a teď taková chvála 8-O :D


mno, to s těma jeho soudama asi nebude tak moc horký.... :)


pozor, není Fomabrom jako Fomatone. Ten druhý je podle mého daleko zajímavější! 8-O chlobromostříbrná emulze v kombinaci s onou podložkou je úžasná. A v Agfě Neutol WA je krásný, reaguje bezvadně na cokoliv. Zato Kentmere je bílé jak dlaždičky na nemocničním/nádražním (pro Mamiaka, když má rád tu železnicu :lol:) hajzlu, ať to máčím v čem chcu. Na mnohé je ale také pěkný, to tedy ano..abych nekřivdil.
  • 0

#127 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 říjen 2008 - 23:01:27

no, jak napsal žorž - děkuju bratře, že ses mě zastal... tak nějak - sám sem byl překvapenej, ale to je to kouzlo nekonečný variability černobílýho procesu, žejo - tak čest všem vodvážnejm :lol: 8-O
  • 0

#128 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 listopad 2008 - 10:19:57

O víkendu jsem poprvé měla tu čest s papíry ADOX Fine Print Vario Classic FB (24x40) lesk

Papír je to příjemný, pevný.

Papíry jsem koupala ve vývojce Tetenal Variospeed W - teplota kolem 20-22 stupnů C - cca 4 minuty.
Obraz se začne objevovat už cca do 15ti vteřin koupání ve vývojce

I v Tetenalu W se mi zdá dost bílý, resp. ve srovnání s Fomou 131, která je výrazně "teplá").
Nadruhou stranu ve srovnání třeba s některými RC se mi zdá že ADOX papír v citované vývojce není "studený", ale spíš neutrální, lehoulince do tepla.

Zatím nevím, jak by papír reagoval na vyšší teplotu vývojky, ale to časem nepochybně vyzkouším ;)

Papír jsem přerušovala ve 2%citronovce a ustalovala v "Bzencákově" ustalovači :)

Světlý tón papíru se mi líbí - dělala jsem na něj i kontakty; čas pro kontakt při osvětlení celého papíru 24x30 mi vycházel na 7s

V Tetenalu Variospeed W jsem koupala i Fomu 131; na rozdíl od vývojky Ilford Multigrade netáhne 131 v Tetenalu tolik do zelena.

Jak budu mít další informace ohledně barevné teploty ADOXů v Tetenalu při vyšší teplotě, hned to sem šupnu.
  • 0

#129 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 29 duben 2009 - 11:06:45

recenze adox fajnprint čtvrtej nebo jakej díl
vrátil sem se po měsících dohnán nedostatkem zas k tý zakletý krásný krabici s nevyzpytatelnejma adoxama

vývojku sem moc nezměnil, jenom byla tentokrát o dost čerstvější - takže ale zase nízkoenergetickej prej 8-O neutol wa. i vostatní části procesu se dost podobaly prvnímu pokusu. to co se možná změnilo nejvíc, bylo moje vidění. papíry sou furt stejně studený a svym způsobem divný, lépe řečeno jiný a asi se stejně nakonec nestanou mym kandidátem nómeradin, ale...

furt sem tak nějak nemoh přijít na to, co ty údajně vysoký až extrémně vysoký uváděný vobsahy stříbra maj vlastně znamenat a jak se pozitivně na pozitivu projevjej. nějak podvědomě sem si s timhle ušlechtilym kovem přednostně spojoval větší brilanci obrazu a hodně tonality samozřejmě...
ale je to zřejmě ještě trochu jinak. rozhodujícim momentem v tý reklamní hatmatilce vokolo toho všeho je asi věta vo starý technologii!
měl sem teďka možnost procházet si dlouhodobě starýho doisneauho fotky a tam sem to najednou pochopil - jasně, takhle jim to prostě za těch starejch vokoloválečnejch časů chodilo. měl pravdu ten nicodeme, je to prostě jiná kvalita - to rozložení šedý je tam úplně jiný a ne nutně horší. minimálně je moc zajmavý. i já při veškerym svym bigotnim staromilectví sem prostě zvyklej vnímat jako referenčí ty nový emulze a nejlíp vod ilforda emgéčtyřky...
to, že sem si mezitim a už dávno připustil i úplně jiný superkvality starejch měkkejch kontaktů na kdovíčem, ještě furt neznamená, že vidim správně to, co bylo jednoduše mezi. možná, kdyby to přišlo z chorvatska ve starý efke krabici....

a zlobte se pak na lidi, že jim ty digitální výstřiky připadaj jako normální, dobrý nebo dokonce nejlepší.... :)
  • 0

#130 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 29 duben 2009 - 11:29:55

Si tak představuju, jak by to vypadalo, kdyby to David loupnul do svýho pozitivního pextralovýho procesu.
  • 0

#131 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 29 duben 2009 - 17:53:41

no to já mu rád umožnim :)
  • 0

#132 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 29 duben 2009 - 20:53:38

Sice to nebyla poznámka pro mne, ale jak to myslíš, Mamiaku?
  • 0

#133 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 duben 2009 - 14:25:36

no, že bych se těch papírů i jako případně zbavil teda.... :roll:
  • 0

#134 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 duben 2009 - 14:29:29

no, že bych se těch papírů i jako případně zbavil teda.... :roll:

a jak pak je máš velký?
  • 0

#135 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 duben 2009 - 16:23:54

24x30 a je jich necelá padesátka
  • 0

#136 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 duben 2009 - 16:39:23

asi bych i upotřebila :) resp. sem tam na to dělám, vzala bych je, aby ti doma nelenivěly :oops:) Je pravda, že obrázek na tom je zvláštní, a barevné teplotě vývojka nepomůže :) je to studený! s bar. teplotou pohne asi jedině nějaké tónování!
Ploci by je asi rád vyzkoušel, tudíž má přednost! já je nutně nepotřebuji... hlásím se až jako druhá či třetí v pořadí...

V tom pextralu, by to mohlo být zajímavý, co davide?
  • 0

#137 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 duben 2009 - 16:50:43

vyměnim za jašiku matku... :)
  • 0

#138 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 30 duben 2009 - 16:55:43

vyměnim za jašiku matku... :)

jejdaneči, jsem na to ouplně zapomněla :) Ještě se Petře připomeň...příští týden nejsem doma, takto nestihnu poslat :oops:
  • 0

#139 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 duben 2009 - 17:22:47

no to ani nedělej, já teď totiž nemam prachy :? já si koupil další foťák :) další téelerku :) :oops: ale děsivou 8-O 8-)
  • 0

#140 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 30 duben 2009 - 18:10:32

Tož, Mamiaku, pokud bys mi je podstoupil, dám ti samozřejmě rozumnou cenu, ale jašiku :) . Vždyť já vedu německé přístroje :) (a americký, a ruskou kopii německého a český). Samozřejmě své první místo v pořadníku neberu nijak vážně, ať připadnou tomu, kdo je nejlépe využije, já bych na ně hodil nějakou tu dřevěnici, stroměček, rozkvetlou louku, nebo co by mne zrovna napadlo, volal bych to v GDL-ce, ale protože by mne efekt pextralu na tyto papíry též zajímal, protáhl bych je i jím.
  • 0

#141 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 30 duben 2009 - 18:11:28

Aha, teď mi natvrdlíkovi došlo, že to nebyl vtip na všechny, ale mířený... Jsem občas pomalejší, no :)
  • 0

#142 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 30 duben 2009 - 18:12:32

A když na to přijde, dáma má přednost. Tedy Mamiaku, suď.
  • 0

#143 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 duben 2009 - 18:23:14

ploci, bratře, sou tvý - dáma se uvolila :)
  • 0

#144 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 22 srpen 2009 - 20:38:47

ploci na temnej expres nakonec nedojel, do srazu daleko, papíry mam zatim eště doma a jak na potvoru sem dneska potřeboval nazvětšovat z kina těch 24x30 (film byl mmch taky adox - chs 50 od honzy, snímáno kievem 4 :-P ), řezat metrovou roli mg4 se mně nechtělo... inu sáhnul sem do "plociho" krabice :) :) 8-)

pozitivní vývojku sem měl namíchanou svoji v poslední době oblíbenou extra kombinaci starý vyjetý neutolky wa s trochou starší gédéely a šel sem do toho...

přátelé, jak mam rád teplý tóny, což tohle i přes to wéáčko nejni ani náhodou, tak tohle se povedlo. ta hluboká černá tam najednou je bez jakejchkoliv potíží, na tvrdící filtraci to reaguje taky bez nějakejch cavyků, nepoznával sem to...

nicodeme tu psal vo energičtější vodě, ale, že stačilo tak málo k tak velkýmu rozdílu... :D byl sem překvapenej, mile. je možný, že svoji roli taky sehrála v těchhle dnech přece jen větší teplota lázní, ale jak řikam - úplně jiný chování

mmch. vyfotit zvětšovatelně roční dítě prehistorickym dálkoměrem v zšeřelym parku při prudkym pohybu všema směrama na péráku na nějakejch 25asa považuju za svuj poslední hrdinskej čin :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních