Přejít na obsah


Fotka

Vliv rentgenů na negativy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
111 odpovědí na toto téma

#51 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 březen 2009 - 13:29:04

jaká je situace ohledně rentgenů, když mi bude kamarádka posílat něco poštou z anglie (filmy)?
má se to nějak speciálně označit nebo zabalit, nevíte někdo?


rtg to imho projde tak jako tak - ja jsem si od segry jednou nechal posilat filmy z UK taky - max citlivost 400 a vse bylo v pohode.
  • 0

#52 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 13 červenec 2009 - 21:50:02

Nevím jestli tady z toho vznikne nějaká statistika, ale přidávám se s dobrou zkušeností. Fuji Sensia 100 zavřená v Belplasce zrentgenovaná v El Escorialu nejeví žádné známky poškození, stejně tak druhá Sensia zrentgenovaná dvakrát - v Pradu v Madridu a podruhé v Toledu v synagoze.
Ještě mám dvě nenafocené a nevyvolané zrentgenované jen v plastové krabičce. Nedivil bych se kdyby na tom byly hůř, Belplasca je poctivě kovová, což možná pomohlo.
V Pradu a El Ecorialu by taky pomohlo vůbec sebou nebrat foťák, protože se tam stejně nesmí fotit, jenže úschovnu na batohy mají až za rentgenem.
  • 0

#53 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 červenec 2009 - 12:40:55

Mám dost čerstvou zkušenost z letošního března. Fotil jsem v Egyptě na Proviichrome 400X (kinofilm) a Fuji NPH 400 (svitek). Filmy neprošly rentgenem jenom v Praze, kde jsem obsluhu ukecal. V Káhiře šly tam a zpátky rentgenem 6x a potom ještě ty co byly ve foťácích rámy, které jsou tam u každé památky. Měl jsem docela z toho hrůzu, ale filmům se nestalo
v ů b e c n i c, takže napříště už se tím nebudu vůbec zabývat.
Obdobnou zkušenost mám i s cestou do Dubaje s tím, že filmy mj. 4x prošly i ruskými rentgeny na letišti Šeremeťovo 2.
  • 0

#54 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 červenec 2009 - 14:55:05

V rámu rentgen není - to je jen detektor kovů.
  • 0

#55 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 červenec 2009 - 21:47:42

Mozna stupidni dotaz, ale jak pusobi rentgen na neustalenej pozitiv?

Pouzivam pinholku na papir a chystam se ted letet a netusim jestli to papiru nak vadi nebo ne, tusi nekdo? Jedna se o bezny b/w RC papiry (ADOX).
  • 0

#56 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 16 červenec 2009 - 07:02:26

Mozna stupidni dotaz, ale jak pusobi rentgen na neustalenej pozitiv?

Osobni zkušenost nemám, ale podle toho, co vydrží film, bych řekl, že papír nebude nijak ovlivněn, protože obvykle má menší citlivost než filmy, ne?
  • 0

#57 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 16 červenec 2009 - 07:05:24

A ještě jedna zkušenost do sbírky: letošní jaro, let Praha - Brusel, filmy Fuji Neopan 400, rentgenováno 1x v Praze a 1x v Bruselu, jeden film v krabicce, druhy ve fotaku. Po vyvolani byly oba v poradku, zadne ovlivneni rentgenem jsem nezjistil 8-O
  • 0

#58 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 červenec 2009 - 09:21:57

s těma naexponovanejma papírama.... emulze na papíru velmi rychle ztrácí latentní obraz.
  • 0

#59 mAhdi

mAhdi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 červenec 2009 - 10:00:13

s těma naexponovanejma papírama.... emulze na papíru velmi rychle ztrácí latentní obraz.


a pomuze tomu treba preexpozice o naky to cislo nebo to nema vliv? ja zatim vetsinou volal max do 2 tydnu a to drzi dobre (zda se). Ale kdybych vyrazil na dyl ... no asi udelam experiment se stejnou expozici a po ruznych intervalech to vyvolam, kde je ten bod zlomu.
  • 0

#60 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 16 červenec 2009 - 11:10:58

Lukas_87:
trochu out of time ... ale třeba Ti to ještě k něčemu bude
Vložený obrázek
  • 0

#61 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 16 červenec 2009 - 13:02:09

s těma naexponovanejma papírama.... emulze na papíru velmi rychle ztrácí latentní obraz.


a pomuze tomu treba preexpozice o naky to cislo nebo to nema vliv? ja zatim vetsinou volal max do 2 tydnu a to drzi dobre (zda se). Ale kdybych vyrazil na dyl ... no asi udelam experiment se stejnou expozici a po ruznych intervalech to vyvolam, kde je ten bod zlomu.


Koblic psal neco o třech měsících, že ty papíry byly tak čistý, že se na ně dalo exponovat úplně znova :)
  • 0

#62 daniel_linnert

daniel_linnert

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
  • LocationKvasice
Reputace: 2

Publikováno 21 duben 2010 - 14:42:03

Tak jsem si pořídil ten "olověný pytlík" od hamy a funguje bezvadně. Na letišti s tím problém není. Jen ho vytahuju raději z baťohu a nechávám projet zvlášť. Když koukají, tak jim ho otevřu a je to. Na filmu ani ťuk.
  • 0

#63 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 25 srpen 2010 - 22:34:05

Do statistiky, kterou možná někdo časem udělá, přidávám další dobrou zkušenost. Fuji Sensia 100, Sensia 200 a Provia 400X (všechny prošlé) zrentgenované na letištích celkem 5x (Praha, Londýn, Porto Alegre, Rio de Janeiro, Londýn), nejeví žádné problémy. V Praze jsou rentgeny údajně šetrné do 1100 ASA. Zvláštní hodnota. Zatím si prý nikdo nestěžoval.
  • 0

#64 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2010 - 22:41:33

vítej doma, na ty diáky a vyprávění jsem docela zvědav :lol:
  • 0

#65 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 srpen 2010 - 00:07:57

Koukam ze, se asi neco zmenilo k lepsimu....

V roce 2005 jsem privezl 5 Superii z Tuniska (rentgen Praha a Tunis), po vyvolani jsem je musel vyhodit, nepouzitelne.
  • 0

#66 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 srpen 2010 - 02:41:18

neděste mě, jenom cestou sem jsem prošel 5x rentgenem, tak doufám, že to filmy přežily. černotu vyvolám tady, ale barva si udělá ještě stejnou cestu zpátky... a tak skoro zvažuju alternativu poslat to domů poštou...
  • 0

#67 Stepan2

Stepan2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 14 březen 2011 - 13:54:41

Pánové mam dotaz. Máte někdo zkušenost s cestováním do Kyjeva autobusem? Polské hranice jsou prý nekompromisní a může prý hrozit i vytažení filmu z kazety! Pojedu s BW filmy od Ilfordu HP5+ a Pan 400. Jak je to s hranicí hodnoty ASA? Když je údajně ASA 400 bezpečné a film budu pushovat do 3200 ASA, může zde vzniknout problém?
  • 0

#68 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 14 březen 2011 - 14:23:54

Moje Kodaky se i v příručním zavazadle zničili tak, že z 36 snímků zbyly jenom 4 :?
  • 0

#69 Stepan2

Stepan2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 14 březen 2011 - 14:30:48

Moje Kodaky se i v příručním zavazadle zničili tak, že z 36 snímků zbyly jenom 4 :?


To je zkušenost konkrétně s tou Ukrajinou? Co to bylo za citlivost?
  • 0

#70 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 15 březen 2011 - 06:56:49

neděste mě, jenom cestou sem jsem prošel 5x rentgenem, tak doufám, že to filmy přežily. černotu vyvolám tady, ale barva si udělá ještě stejnou cestu zpátky... a tak skoro zvažuju alternativu poslat to domů poštou...

Jendo, posílat poštou nedoporučuji. To by mohlo projekt těmi nejsilnějšími zdroji, které se používají na kontroly nákladu. Moje doporučení (viz několikrát výše) je vzít to s sebou do příručního zavazadla a všude zkusit požádat o manuální kontrolu. Když to nevyjde (manuální konstrola), tak aspoň víš, že to jede slabším rentgenem.
  • 0

#71 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 březen 2011 - 17:17:36

Ahoj,ja mam dobry zkusenosti s prepravoyu filmu.Je fakt,ze to byla maximalne 400 .Mel jsem pres deset filmu,plus ve dvou camerach,a prochzel jsem 6 kontrol na letistich a bylo vse OK.Vzdy jsem upozornoval a ukazoval co mam.Mel jsem taky stazenej zadek jestli to vyjde nebo ne,ale jak rikam vse OK.Ted maji amici rentgeny i na prechodech do statu z Canady ,taky zadnej problem.
Borek
  • 0

#72 Stepan2

Stepan2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 15 březen 2011 - 22:34:09

Je fakt,ze to byla maximalne 400 .

Kdyz tento material budu pushovat znamena to ze uz bude v nebezpeci? Podle selskeho rozumu se preci vlastnosti emulze nemeni ne?
  • 0

#73 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 15 březen 2011 - 22:41:53

Nejsem technicky zamerenej, ale nebude rentgen jako rentgen. Resp proste to co tam je asi nebude rentgen, kdyz to tomu nic nedela. Na letisti v Britanii jsem se ptal, jestli to muze mit vliv na film, vezl jsem tenkrat TX400, a rekli mi ze ne. A nemelo.
  • 0

#74 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 březen 2011 - 23:28:00

Je fakt,ze to byla maximalne 400 .

Kdyz tento material budu pushovat znamena to ze uz bude v nebezpeci? Podle selskeho rozumu se preci vlastnosti emulze nemeni ne?


pushovana 400ka je stale 400ka, niceho se neboj
  • 0

#75 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 17 březen 2011 - 18:59:07

Moje Kodaky se i v příručním zavazadle zničili tak, že z 36 snímků zbyly jenom 4 :wink:


To je zkušenost konkrétně s tou Ukrajinou? Co to bylo za citlivost?



400
  • 0

#76 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 13 červen 2011 - 09:07:07

som teraz cestoval do Londyna, v BA na letisku mi slecna v pohode po slusnej prosbe prezrela sacok s filmami, ale na Lutone mi dolezity debilko odmietol, ze 'su to len 100 a 400' a ze aby ich rucne skontroloval tak by ich musel vytiahnut z kazetky.

a aby mi nebolo luto, tak ma este prinutil dat rontgenu aj moje topanky. hajzel.
  • 0

#77 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 13 červen 2011 - 09:29:14

ja by som to moc neriesil.. trasu blava - birmingham(Stansted, East Midlands..) som presiel uz x krat, filmy v prirucnej batozine vse v pohode. Raz som mal na Superii 800 zlty zavoj, ale ci to bolo sposobene RTG alebo niecim inym tazko povedat. O rucnu prehliadku uz ani neziadam..
  • 0

#78 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 13 červen 2011 - 09:42:40

corvus: Mal si tam aj filmy z metraze napriklad od jiriho?
Ja idem v utorok do spanielska a beriem si peknu kopu filmov a snad az na par kusov su vsetky od jirinola. Len ze ci to podla vas nebude vyzerat podozrivo... A este tie filmy mam este origos od motaca zabalene v alobale.
Mam ich radsej s toho alobalu dat prec? Moze to mat podobny ucinok ako s tym olovenym sackom ze si na to viac posvietia?
  • 0

#79 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 13 červen 2011 - 09:52:44

mal som tam hlavne plusx, maco ale aj nejaky acros, p4 a farbu.

ja som to vsetko odmotal z alobalu a vytiahol z krabiciek a strcil do priesvitneho sacku aby slecna pekne videla ze su tam len filmy....

este som to nevolal, tak neviem ako sa ten rentgen na nich podpisal.
  • 0

#80 Stepan2

Stepan2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 13

Publikováno 13 červen 2011 - 21:50:20

mal som tam hlavne plusx, maco ale aj nejaky acros, p4 a farbu.

ja som to vsetko odmotal z alobalu a vytiahol z krabiciek a strcil do priesvitneho sacku aby slecna pekne videla ze su tam len filmy....

este som to nevolal, tak neviem ako sa ten rentgen na nich podpisal.


dej vedet, jak to dopadlo. Jak jsem psal vyse, pojedu do Kyjeva a mam obavu z jejich vybaveni doby davno minule....
  • 0

#81 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 srpen 2011 - 11:54:51

tak neskoro ale predsa davam vediet ze plus x a across su v pohode.. mam tam este nejake nafotene maca ale tie som este nestihol zvacsovat.
  • 0

#82 lola

lola

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 68

Publikováno 18 listopad 2011 - 19:50:52

V USA aktualne Vam musi vyhovet kdyz pozadate o manualni prohlidku filmu tim chemickym analyzerem. Je to bez problemu a je to jednotne v predpisech. Prozkouseno u nejmin 10 letu za posledni rok. Bohuzel v Evrope to neresi zadne narizeni a vzdy je to na vuli obsluhy. Analyzery v Evrope maji snad vsude, ne vzdy chteji vyhovet, vymlouvaji se na fronty. Ja ale platim letistni poplatky, a to nemale, proto byvam dost vytocen kdyz mi nechteji jednim potreni hadriku zanalyzovat 10 filmu, nerikam kdyby to byl jeden. A tak neunavne je prosim, zdrzuji, okecavam. Ne vzdy se podari, nejvetsi valka byla 15 minutova debata v Parizi s arogantni francouzkou.

Prahu jsem mel zatim vzdy bez problemu.

Do baglu, ktery jde do zavazadloveho prostoru at vas ani nenapadne filmy davat, ty pouzivaji daleko silnejsi rentgeny.

Co je variabilni je uroven osahavani na elektromagnetickych brankach pro lidi. Pokud vidite, ze osahavaji jen v pripade detekce kovu, a vite ze nicnemate, muzete zkusit vyuzit kapsace a dat tam filmy a projit, aby nevylo ale na prvni pohled videt, ze neco pasujete.

Jinak jednou mi pomohlo napsat na informace Mnichovskeho letiste, zda bude mozny manual check. Odpoved prisla, ze jo, tak jsem si ji vytisknul. Obsluha nechtela mi vyhovet, vytahnul jsem maila, sefka to precetla, a dost neochotne mi vyhovela. To jsou ale Nemci, ti maji respekt ze psaneho slova, v te Parizi by mi to zrejmne nepomohlo.

Doporucuji to resit, at na nas nezapominaji, ze i dnes se najdou lide s filmem. Platime letistni poplatky a diky nam maji tu svou buzeracnou praci.
  • 0

#83 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 8 září 2012 - 20:49:31

Nakonec jsem se po mnoha dobrých zkušenostech (různých lidí na internetu) rozhodl, že ručního prohlídku požadovat nebudu. Trasu Praha - Kerkyra a zpět přežil Ektar 100 bez úhony, o FP 4 Plus, který byl cestou zpět ve foťáku, zatím nevím.
  • 0

#84 Milosx

Milosx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 239 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 9 září 2012 - 21:23:18

Mimochodom vyskúšal niekto na letisku proti rentgenu ochranný obal na filmy? Napríklad tento?
http://www.fotoskoda...o-3200-asa-5985
  • 0

#85 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 11 září 2012 - 10:17:09

Asi je to zbytecne... Obsluha me minule ujistovala, ze filmy dostanou vetsi davku v letadle po jeho vzletu nez z rentgenovani v prirucnim... V USA jsem si nechal prekontrolovat filmy "rucne", protoze jejich rentgen psal, ze neposkodi filmy s citlivosti nizsi nebo rovnou 800 ISO a jako na potvoru se jim rozblikala vybusna kontrolka :) dalsi test ale bombu (kupodivu) jiz neprokazal a tak me propustili i s 30 filmy... V Evrope jsem ale na dvou prestupech jiz podobnou vec nerealizoval a nechal filmy projet rentgenem... Vsechny byly v poradku.
  • 0

#86 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 11 září 2012 - 10:34:30

ten pytel ze sendviče olova a plastové folie jsem používal v době za krále klacka zejména při letech na us vnitrostátních linkách, což byla úplně jiná doba a arogance moci v us ani záp.evropě taková, jaká dnes, neexistovala, naopak, pracovníci kontrol (tehdy nikoli digilidi) byly velmi vstřícní a nechtěli cestujícím činiti škody a represe.
  • 0

#87 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 11 září 2012 - 10:35:25

dnes v něm mám uložené filmy citlivé na IR.
  • 0

#88 Pitrs

Pitrs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 listopad 2012 - 14:31:36

Máte někdo doporučení, jestli při žádosti o ruční kontrolu je lépe mít filmy vybalené z papírových krabiček, nebo je nechat v nich? Popřípadě vůbec neporušovat igelit celého desetikusového balení? Rád bych požádal o ruční kontrolu a zajímalo by mě, jak filmy předem nejlépe připravit?
  • 0

#89 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 listopad 2012 - 15:26:44

když jsem byl na Ruzyni a letěl do Itálie, tak to znamenalo filmy vyskládat na stoleček, vyndat z krabiček, a počkat, než je obsluha zkontroluje nějakou čuchací mašinkou.
joa neříká se tomu "ruční kontrola", za to mě nějakej chlapík předtím sprdnul, že to neexistuje, tak co prej chci a ať to strčím do Roentgenu. je třeba si pevně stát za svým, a to sice že máš právo na alternativní metodu kontroly citlivého fotografického materiálu a požaduješ ji.
  • 0

#90 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 listopad 2012 - 15:39:26

na Ruzyni mě naposledy taky šacovali jak diví. V civilizovaných zemích ruční kontrolu ani nežádám, zatím to prochází bez následků.
  • 0

#91 Armando

Armando

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně
Reputace: 169

Publikováno 5 listopad 2012 - 20:36:20

Taky jsem to teď řešil. V Mnichově na letišti jsem u rengenu ukázal filmy v igelitovém sáčku, řekl jsem, že je to kinofilm, celník si je vzal a bylo to bez problému. Trochu je zarazil TLR Weltaflex a expozimetr. Udělali zkoušku papírkem jestli to není zbraň a šel jsem. Trvalo to dvě minuty. V Seville na letišti byl fofr, takže jsem to nehrotil. A bylo to přes skener. Měl jsem trochu strach, protože jsem měl už nafoceno. Ale bez problému, vyvolání v pohodě. Měl jsem svitky. FOMAPAN 200 a KODAK T-MAX 400. Chce to je mít u sebe, ne v kufru, do ničeho je nebalit a ukázat je. Ten skener u vstupu nemá důvod být nějak silný, takže by to mělo v pořádku.
  • 0

#92 smrky

smrky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 3 září 2013 - 20:28:52

Moje troška do mlýna: na Ruzyni neboli nyní již Letišti Václava Havla Praha jsem omylem nechal asi 7 filmů v zavazadle, které jde do podpalubí. Dokonce se vezly v dosti nestandardním zavazadle, na které se mě při check-inu ptali, jestli nevezu zbraně. 4 filmy byly Ilford Surveillance P3 od Jirinola, 2 z nich byly v olověné krabičce na filmy. Letěl jsem směr Barcelona, po příletu na báglu přibyla nálepka security checked :)

Na místě jsem v obavách vyvolal všechny 4 nafocené P3 a vše bylo v pohodě pouze na jednom filmu byl na dvou políčkách jakýsi světlejší flek, který na výsledné fotce témět nejde poznat.
  • 0

#93 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 25 září 2013 - 23:30:08

čerstvě Ruzyně - tři krabice P3 v kazetách, individuálně baleno v alobalu, žádosti o alternativní kontrolu mimo rtg scanner vyhověno ochotně, i když jeden z dvojice uniformovaných mladíků poznamenal, že jsou to jen 400, slečna kolegyně mu špitla - bacha, to jsou surveillance filmy, citlivější.... že by čtenářka temné komory? :smile: první krabička otevřena, na jejich žádost jsem rozbalil kazety z alobalu, poctivě pročmuchali tyčinkou, druhá krabice otevřena, mladík natrhnul alobal jen u čela cívky, prošťoural tyčinkou, třetí krabičku namátkově, a s přáním šťastné cesty a dobrého světla to vše zase zavřel a podal mi to.
(Páni a slečno kontroloři z Ruzyně, děkuji pěkně, pakliže to tu čtete)

na Gatwick letišti o pár dní později nával jak sv...., stejná žádost, mladík krabice převzal jak svátost ve štůsku, požádal o chvilku strpení a hledal nějakého volného kolegu, za chvíli se vrátil se zralým pánem v brejličkách a mladým striktním, chvilku mě oba přesvědčovali, že jsou to nové skenery, k filmům šetrné, že to testovali odborníci od Kodaku, přesto jsem znovu poprosil o kontrolu mimo scanner, že tam mám pro mě neopakovatelné snímky. Starší pán štůsek krabiček vzal, přečetl si, co na nich je psáno, vzal mě bokem ke stolečku, krabičky pořád zavřené, říkám - můžete to otevřít, uvnitř jsou kazety s filmem exponovaným na ISO 1600 a 3200, posunul brejličky, sundal víčka z krabiček, vytáhl jednu kazetu, přečetl si mou ručně psanou popisku s datem a místem, zeptal se odkud jsem, když jsem odpověděl, usmál se a utrousil: I remember Mr. Kratochvil, an excellent photographer from Prague ... mladej zase, že odborníci od Kodaku potvrdili neškodnost skeneru... já mu s úsměvem: odborníci od Kodaku možná neznají speed range of english Ilford surveillance film..., starej ty tři krabičky s úsměvem složil do štůsku a podal mi je, nezkontrolované. :smile: Velmi pěkně jsem oběma poděkoval.
Moje spolucestující po mě mezitím metala očima blesky, neb byla osahávána afroanglickou obryní a bosá musela čekat na boty z tunelu...
  • 0

#94 dc

dc

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové, Czech Republic, EU, Earth, This Space
Reputace: 23

Publikováno 26 září 2013 - 01:12:41

speed range of english Ilford surveillance film

No a pak ze s temi surveillance filmy neudelas diru do sveta! ;-)
  • 0

#95 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 1 květen 2014 - 18:22:54

A mají ty rentgeny vůbec nějaký zaznamenatelný vliv? Z Černobylu máme taky záběry z kamery na film a to tam bylo několik tisíc rentgenů za hodinu.


  • 1

#96 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 1 květen 2014 - 23:05:14

zajimave, vetsina (videl sem dohromady cca 2 hodiny) zaznamu z Cernobylsky havarky je tocena na VHS/Betu ... muzu videt neco co tocili na film?

 

a fotili pres zrcadla s dlouhym sklem ... mmj...


  • 1

#97 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 1 květen 2014 - 23:09:37

teda mysleno tak, ze v blizkym okoli a samotny elektrarne v dobe ty havarky ... videl sem na filmu nejaky zabery, ale to bylo tak z 95-96 ...


  • 0

#98 Jacob

Jacob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • Locationprechodne Novy Zeland, jinak Ostrava!!!
Reputace: 7

Publikováno 1 květen 2014 - 23:25:15

Pridam zkusenost kamarada s Kodak triX 400. a absolvoval let Praha- NY- LA a zpatky a filmy zustaly neposkozene. FIlmy mel v prirucnim zavazadle I dokonce ve fotaku. Myslim ze tak dohromady jen 3 rolky.

 

Zanedlouho budu take resit tento problem a mam jiste obavy I presto, ze budu pouzivat filmy s citlivosti do 400.
Nejbezpecnejsi reseni zatim vidim ve vyvolani filmu na miste a popripade taky na miste cast filmu koupit.


  • 0

#99 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 1 květen 2014 - 23:25:53

A mají ty rentgeny vůbec nějaký zaznamenatelný vliv? Z Černobylu máme taky záběry z kamery na film a to tam bylo několik tisíc rentgenů za hodinu.

 

Několik tisíc, to bys musel strčit kameru do reaktoru v době havárie, ale viděl jsem záběry z dokumentárních filmů, obsahující armádní filmovou dokumentaci, pořízenou během prvních dnů tohoto hromadného rentgenování obyvatelstva západu SSSR a na těch filmech je to znát poměrně dost.

 

No zombies here. Too much radiation.


  • 0

#100 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 květen 2014 - 08:09:16

Pridam zkusenost kamarada s Kodak triX 400. a absolvoval let Praha- NY- LA a zpatky a filmy zustaly neposkozene. FIlmy mel v prirucnim zavazadle I dokonce ve fotaku. Myslim ze tak dohromady jen 3 rolky.

 

Zanedlouho budu take resit tento problem a mam jiste obavy I presto, ze budu pouzivat filmy s citlivosti do 400.
Nejbezpecnejsi reseni zatim vidim ve vyvolani filmu na miste a popripade taky na miste cast filmu koupit.

 

 

V příručním zavazadle se není čeho bát. Na cesty beru filmy do igelitky aby byly samostatně od fotáku a jiných věcí, skenerem to akorát projede bez zdržení a zatím jsem neměl jediný problém. Cestuju ale jenom ve "vyspělých" zemích.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních