Přejít na obsah


Fotka

Fotografický spolek, klub, setkávání nadšenců......


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#151 ellis

ellis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 srpen 2008 - 08:33:48

Ahoj tenmokomorníci. Celý srpen a začátek září jsem "abroad", takže tohoto setkání se nezůčastním. Ale budu se těšít na další sraz a mezitím (doufám) fotit jak o život. Ellis
  • 0

#152 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 17 srpen 2008 - 15:55:26

Praha

Souhlas s dnem 20.8. a časem 18h? Abychom těm statistikům nedělali v hlavě guláš s výpočty :wink:


Budu až do středy fuč, tak doufám, že to platí a někdo taky přijde.
  • 0

#153 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 17 srpen 2008 - 19:11:50

Praha

Souhlas s dnem 20.8. a časem 18h? Abychom těm statistikům nedělali v hlavě guláš s výpočty :wink:


Budu až do středy fuč, tak doufám, že to platí a někdo taky přijde.


Gorgi přijde :lol:
  • 0

#154 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 srpen 2008 - 06:40:50

Já také doufám, že to platí :!: Budu se 20.8. v 18:00 v Cafeidoskopu těšit na setkání. Jako obvykle fotky a dobrou náladu sebou :D
  • 0

#155 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 srpen 2008 - 09:04:37

nepojede někdo z hradce? osobně nemůžu
kvůli nějaké té chemii od škody, beztak se tam všichni stavujete při každé cestě do prahy, taky to tak dělám
  • 0

#156 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 18 srpen 2008 - 09:38:31

Praha

Souhlas s dnem 20.8. a časem 18h? Abychom těm statistikům nedělali v hlavě guláš s výpočty :D


ahoj, počítám s tím
  • 0

#157 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 19 srpen 2008 - 08:00:40

Já také doufám, že to platí :?: Budu se 20.8. v 18:00 v Cafeidoskopu těšit na setkání. Jako obvykle fotky a dobrou náladu sebou :wink:

Bohužel jsem v práci 8-) , tak příště.
  • 0

#158 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 srpen 2008 - 08:10:19

PRAHA

Prohodili jsme pár slov a vznikl zajímavý návrh, že by se další srazy mohly věnovat fotografii Prahy. První sraz by byl pro ujasnění co fotografovat a jak se ve výsledku fotky tématicky spojí. Zatím je volné působiště zda projít Staré město, nábřeží, Podolí...atd nebo fotit moderní budovy, pohledy na dálnice, přelidněné ulice, MHD...atd. Výsledkem by měla být ucelená černobílá kolekce, která by někde v Praze vystavila nebo použila pod nějakou hlavičkou skupiny na národní soutěži ve Svitavách.

Přeji všem dobré světlo a již teď se těším na podzim, kdy bychom mohli přinést první snímky. T

P.S. Osobně bych byl pro klasickou variantu Starého města, ale teprve u prvních fotek uvidíme jestli se dají snímky kombinovat a kolik nadšenců je ochotno systematicky pracovat . Já také nic nemám nafoceno, takže se nebojte a pracujte.
  • 0

#159 Karel2Kouril

Karel2Kouril

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 842 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 srpen 2008 - 09:13:09

taky PRAHA
Do těch fotek s pražskou tématiou bych se taky rád pustil, sice nevím, kde na to vezmu čas, ale to se snad nějak pořeší :wink:

Mimochodem, vybavuju si, že se tam včera někdo bavil o principu Schwarzschildova jevu a chvílemi mi to přišlo jako docela dohady(slyšel jsem ale jenom útržky a vmísit se mi nepodařilo). Každopádně, dneska jsem víceméně náhodou narazil na toto, pokud by to někoho zajímalo :) (je to teda o dozimetrech, ale princip je furt stejný)
Ve zkratce, S. jev je způsobený tím, že latentní obraz (shluk světlem vytvořených atomů stříbra) je stabilní až od určité velikosti (v tom článku počítají že 2 atomy už budou stabilní), menší v řádu vteřin zanikne. Pokud je osvit málo intezivní a teda trvá dlouho (srovnatelně s tím typickým časem rozpadu, nebo i výrazně dýl), některé stříbrné zárodky v krystalku AgBr prostě pomřou, protože světla není dost na to, aby stihly narůst do stabilní velikosti. Film je pak pro slabší intenzity osvitu míň citlivý.
  • 0

#160 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 21 srpen 2008 - 09:15:47

Ahoj, no to placení vám nedaruju, teda daruju, teda doufám že příště oplatím.
Dík! Víno i sýry byly dobré.
Lidí bylo méně, pěkných fotek dost, těším se zas příště.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních