Přejít na obsah


Fotka

Příprava vlastních, skleněných negativů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
58 odpovědí na toto téma

#51 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 16 duben 2008 - 13:53:43

V NTM jsem se zajímal o staré techniky (především VanDyke) a dovolím si citovat odpověď:

V nejbližší době ovšem nejsme schopni uspořádat pro veřejnost žádnou akci, jsme v rekonstrukci a vedení nechce žádné akce zatím povolit. Jak se situace trochu uvolní, dáme hned vědět, sledujte prosím naše webové stránky.

Nejjednodušší cesta je koupit si emulzi s Fomy:
http://www.foma.cz/U.../Fot_emulze.pdf
http://www.paladix.c...fotografie.html
ale to se mi jaksi nezdá být ono.
  • 0

#52 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 duben 2008 - 15:40:05

Plácnutí do vody nikoliv. Nevím, jak ostatní, ale já jsem myslel vážně, co jsem napsal. Bohužel se teď musím věnovat jiným problémům, ale jakmile budu mít dostatek času, bude zde probírané představovat můj prvořadý úkol.


Mimochodem, potřeboval bych někoho ochtného z Prahy - bohužel osobně zde nikoho neznám. Někoho, kdo by byl schopen se při příležitostném šmejdění po bazarech podívat po takové drobnosti - jak jsem zde již psal, potřeboval bych do kazet 10x15 vložky na planfilm - než se dostanu k řešení problému desek. V Brně nikde nic - volal jsem na Kounicovu, ale má jen nějaké kazety, bez vložek. Takže pokud by byl někdo natolik ochotný a něco našel, nechť mi sem napíše, případně rovnou na 123tp@seznam.cz, určitě najdeme vhodný způsob, jak je dostat z Prahy na Moravu. Pokud by bylo hodně vložek, bral bych i kazety.
  • 0

#53 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 17 duben 2008 - 16:25:34

Mimochodem, potřeboval bych někoho ochtného z Prahy - bohužel osobně zde nikoho neznám. Někoho, kdo by byl schopen se při příležitostném šmejdění po bazarech podívat po takové drobnosti - jak jsem zde již psal, potřeboval bych do kazet 10x15 vložky na planfilm - než se dostanu k řešení problému desek. V Brně nikde nic - volal jsem na Kounicovu, ale má jen nějaké kazety, bez vložek. Takže pokud by byl někdo natolik ochotný a něco našel, nechť mi sem napíše, případně rovnou na 123tp@seznam.cz, určitě najdeme vhodný způsob, jak je dostat z Prahy na Moravu. Pokud by bylo hodně vložek, bral bych i kazety.


Ploci, řešení je několik, záleží na tloušťce kazet. Používám KAPA desky, dříve se používalo sklo, někdo jiný třeba CUPREXTIT. Plany už máš koupený? Jak velký?
  • 0

#54 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 duben 2008 - 16:47:29

Vyrobil jsem si vlastní podložky z kartonu odpovídající tloušťky, bohužel, filmy mám tím pádem přidělané jen nahoře a dole růžky, takže se kroutí a občas vypádávají. Dík kazetové diferenci navíc musím velmi clonit, což se ne vždycky hodí, navíc je celá práce nepohodlná. Originální vložky jsou nejdokonalejší řešení, protože drží film dokonale a navíc v rovině. Kdyby zůstal problém s diferencí, matnice se dá vždycky vypodložit. Bohužel, vložek pro tento formát asi nebude moc...
  • 0

#55 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 duben 2008 - 19:14:02

.............. potřeboval bych do kazet 10x15 vložky na planfilm - než se dostanu k řešení problému desek. V Brně nikde nic - volal jsem na Kounicovu, ale má jen nějaké kazety, bez vložek. Takže pokud by byl někdo natolik ochotný a něco našel, nechť mi sem napíše, ...........


vlozky bych tez uvital (8x10).
zatim jsem problem vyresil tak, ze jsem otocil matnici- tim se ostrici rovina posunula o tloustku skla dale a kompenzuje tak absenci sklenene desky negativu / vlozky pro planfilm. Byl jsem prekvapeny, jak presne to funguje...

K.
  • 0

#56 jenda

jenda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 duben 2008 - 20:11:38

Tak co se týče emulze od fomy, tak pro začátek a hlavně na zkoušku by to asi stačilo, akorát se mi moc nechce dávat tisícovku a brát si celé kilo, takže pokud byste na tom byl někdo podobně mohli bychom se domluvit a vzít to dohromady.
  • 0

#57 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 21 duben 2008 - 14:35:46

Vyrobil jsem si vlastní podložky z kartonu odpovídající tloušťky, bohužel, filmy mám tím pádem přidělané jen nahoře a dole růžky, takže se kroutí a občas vypádávají. Dík kazetové diferenci navíc musím velmi clonit, což se ne vždycky hodí, navíc je celá práce nepohodlná. Originální vložky jsou nejdokonalejší řešení, protože drží film dokonale a navíc v rovině. Kdyby zůstal problém s diferencí, matnice se dá vždycky vypodložit. Bohužel, vložek pro tento formát asi nebude moc...


To je pravda, myslím že mám docela přehled o tom co se objevuje v pražských bazarech a vložky do kazet moc vidět nejsou.
Ještě k těm podkladovým deskám. Plany lepím lepícím rolerem Pritt:
http://www.prittworl...ky/lepidla.html
Čili plan pak neodpadává. Dobře se s tím pracuje, lepidlo mi zůstává na podkladové KAPA desce a lze tedy plany přikládat opakovaně. KRAKEN pozoroval nějaké stopy na vyvolaném negativu, já zatím ne, ale je fakt , že věci tak nezkoumám.
Co se týká roviny, tak by neměl být problém. Skleněná deska emulzí ven a deska + plan emulzí ven, to by přece mělo být stejné.
  • 0

#58 KarelJ

KarelJ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 218 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 duben 2008 - 14:51:57

.......Dobře se s tím pracuje, lepidlo mi zůstává na podkladové KAPA desce a lze tedy plany přikládat opakovaně. ........


a jak tu KAPU mas silnou? ja narazil jen na prilis tlustou..... sklo mohlo mit 2 mm, nebo ne?

Karel
  • 0

#59 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 21 duben 2008 - 15:49:05

.......Dobře se s tím pracuje, lepidlo mi zůstává na podkladové KAPA desce a lze tedy plany přikládat opakovaně. ........


a jak tu KAPU mas silnou? ja narazil jen na prilis tlustou..... sklo mohlo mit 2 mm, nebo ne?

Karel


odhaduju 3mm, v kazetach od Mentoru 13x18, nebo "rusaka" 18x24 je mista dost, zvazuju pod tu kapu dat jeste neco pevnejsiho
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních