Přejít na obsah


Fotka

Panoramatická VF kamera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
71 odpovědí na toto téma

#51 jirivesely

jirivesely

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 květen 2008 - 22:02:39

Velká kamera zatím za solidní peníze, doporučuji.
Prodávající jedná solidně, nedávno jsem od něj koupil hodně podobnou, ale na jiný formát (10x12 inch).

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem
  • 0

#52 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 27 květen 2008 - 22:19:08

Velká kamera zatím za solidní peníze, doporučuji.
Prodávající jedná solidně, nedávno jsem od něj koupil hodně podobnou, ale na jiný formát (10x12 inch).

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem


gratulace :)
10x12 jsem kupoval u nej take, ted se domlouvam na kazetach..pokud bys mel zajem, ma jich zrovna povicero, takze by jsme se mohli domluvit.

S timto clovekem je perfektni domluva, vrele doporucuji, jen je z Indie dost drahe postovne, ona take ale skatule s 10x12 kamerkou neni nejmensi :lol:
  • 0

#53 jirivesely

jirivesely

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 květen 2008 - 18:36:48

I já Vám gratuluji ke koupi :roll:
To je skvělá nabídka, o kazety bych měl velký zájem, zatím mám jen jednu. Kolik by taková kazeta stála? Pokud se domluvíme, vyjde poštovné levněji.
  • 0

#54 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 květen 2008 - 19:34:53

I já Vám gratuluji ke koupi :roll:
To je skvělá nabídka, o kazety bych měl velký zájem, zatím mám jen jednu. Kolik by taková kazeta stála? Pokud se domluvíme, vyjde poštovné levněji.


ozvu se ti na mail, na tvych strankach jsem jeden nasel :wink:
  • 0

#55 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 29 květen 2008 - 08:39:41

Velká kamera zatím za solidní peníze, doporučuji.
Prodávající jedná solidně, nedávno jsem od něj koupil hodně podobnou, ale na jiný formát (10x12 inch).

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem


Vy me drazdite, ciste teoreticky, nasel by se nekdo, kdo by mi to umel vydrazit?
  • 0

#56 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 květen 2008 - 09:26:40

Velká kamera zatím za solidní peníze, doporučuji.
Prodávající jedná solidně, nedávno jsem od něj koupil hodně podobnou, ale na jiný formát (10x12 inch).

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem


Vy me drazdite, ciste teoreticky, nasel by se nekdo, kdo by mi to umel vydrazit?


uplne bez problemu, ted s danym clovekem jednam o kazetach 10x12. Vydrazil jsem u nej kameru. Jednani uplne perfektni, deklaruje snizenou cenu. Posila pres TNT, coz je trochu opruz ale da se

Ma vcelku drahe postovne, take je to ale velky balik. Standartne s kamerou dodava 1 kazetu.

Kdybys mel zajem, ozvi se na kamil.vlk@gmail.com
  • 0

#57 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 29 květen 2008 - 11:12:44

Velká kamera zatím za solidní peníze, doporučuji.
Prodávající jedná solidně, nedávno jsem od něj koupil hodně podobnou, ale na jiný formát (10x12 inch).

http://cgi.ebay.com/...1QQcmdZViewItem


Vy me drazdite, ciste teoreticky, nasel by se nekdo, kdo by mi to umel vydrazit?


uplne bez problemu, ted s danym clovekem jednam o kazetach 10x12. Vydrazil jsem u nej kameru. Jednani uplne perfektni, deklaruje snizenou cenu. Posila pres TNT, coz je trochu opruz ale da se

Ma vcelku drahe postovne, take je to ale velky balik. Standartne s kamerou dodava 1 kazetu.

Kdybys mel zajem, ozvi se na kamil.vlk@gmail.com



Dík, ozvu.
  • 0

#58 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 30 červen 2008 - 16:51:56

ahoj,

více lidí se chtělo sejít kvůli panoramatickejm foťákům

tento čtvrtek (3.7.) jdeme na pivko někde v centru Prahy

je to neorganizované spontánní setkání s Panoramem

dnes navržené a patrně až ve čtvrtek odpoledne upřesněné setkání

pokud se vám to náhodou hodí, tak mě kontaktujte kdykoliv
  • 0

#59 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 30 červen 2008 - 18:17:27

Budu se tešit.
  • 0

#60 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 1 červenec 2008 - 08:21:45

jj ctvrtek plati,

tak vcera jsem panoramem prohnal dalsi dva svitky :wink:
je to fakt nadhera, jen nastavit jednu ze dvou rychlosti a cvaknout, zadna exponometrie (krom lehkeho odhadu).
Jeste jsem nedelal kontakty na papir ale na negtivu to je ok (i kratsi cas zda se neni rozmazany) - diky Kubikulo za tajny typ jak fotak udrzet v klidu, zda se ze to funguje!

Bohuzel Panoram ma i svoje stinne stranky, tou je ze kdyz jsem videl negativ 6x18 tak by jsem chtel videt jeste radsi 10x30 (napr.) a to uz je No.4ka...

Slo by ve ctvrtek vzit tu No.4ku na zkouknuti??
  • 0

#61 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 1 červenec 2008 - 11:35:14

jj ctvrtek plati,

tak vcera jsem panoramem prohnal dalsi dva svitky :wink:
je to fakt nadhera, jen nastavit jednu ze dvou rychlosti a cvaknout, zadna exponometrie (krom lehkeho odhadu).
Jeste jsem nedelal kontakty na papir ale na negtivu to je ok (i kratsi cas zda se neni rozmazany) - diky Kubikulo za tajny typ jak fotak udrzet v klidu, zda se ze to funguje!

Bohuzel Panoram ma i svoje stinne stranky, tou je ze kdyz jsem videl negativ 6x18 tak by jsem chtel videt jeste radsi 10x30 (napr.) a to uz je No.4ka...

Slo by ve ctvrtek vzit tu No.4ku na zkouknuti??


No.4 snad nezapomenu vzit - je to uplne stejne udelany - jen vetsi bracha

muzu vzit i ty Kentmere papiry na predani - jestli se to hodi
  • 0

#62 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 7 červenec 2008 - 11:42:54

tak o vikendu jsem dal 5 svitku panoramem na Acros.
Mel jsem jen LC29 takze jsem odhadl (na googlu jsem nasel jen ISO80 na 4,5 min)

LC29 1+19 - iso 125/5 min, a vypada to kontaktovatelne. Vse je tak jak ma.

Jak si rikal Kubikulo - ta obloha me dostava, ty prokreslene mraky diky te vinetaci jsou fakt paradni.

Tajny typ na panoramaticke fotky : zeleznicni muzeum v Luzne u Rakovnika.
  • 0

#63 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 červenec 2008 - 12:04:29

neda mi to a musim se pochlubit, ten panoram je fakt droga, s zadnym jinym fotakem jsem tak rychle nevyfotil tolik filmu (aby take ne, kdyz jsou 4 snimky na svitek)
takze jsem si ted poridil toto : klik
dost nahodny kup, na ktery jsem prisel jen s velkym stestim

tak ted jen s kubikulou vyresit ty planfilmy
  • 0

#64 Kubikula

Kubikula

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 919 příspěvků(y)
Reputace: 11

Publikováno 8 červenec 2008 - 12:31:54

ta cena, no fuj, ze se nestydis, takhle oskubat prodejce...

GRATULUJI!

p.s. vsak ona te ta ctyrka pribrzdi
  • 0

#65 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 14 červen 2022 - 20:40:33

RUČNÍ MECHANICKÝ PANORAMATICKÝ FOTOAPARÁT - 6x6 až 6 x 48 cm

(Hand made Ivan Kozlík 2022 )

Princip: Využití vraku Praktisixu - obraz je promítaný objektivem do štěrbiny v úrovni vedení filmu na film. Expozice se provede otáčením skříně komory na stativu v požadovaném úhlu (svitkový film umožňuje např. 5 snímků formátu 6x16 )  pevný  buben uvnitř je nehybný, je  fixován na stativu a otáčením komory kolem něj v požadovaném úhlu je naň navíjen film(předem osvětlený  štěrbinou.)

Postup:

1. Demontovat víko přístroje – šroub na horní straně1.

2.Odbrzdit dolní kotouče povolením 2 šroubů (2x M8 do volného pohybu disku)

3. Vyjmout tělo (vybrakovaného) fotografického přístroje Praktisix (lze použít libovolné vhodné tělo i objektiv s různým ohniskem,  to vše pro zachování roviny filmu v ohnisku objektivu))

4.Vložit film do přístroje (dle obrázku) a konec papírového pásu nasadit a částečně navinout na otočný buben otáčením spodního kotouče , film se musí navíjet přesně dle obrázku,(opačné navíjení rozmaže snímek), tak, aby se černé startovací šipky na papírovém pásu octly 2,5-3 cm za svislým vodicím  válečkem (č.2), tehdy je na štěrbině v těle praktisixu počátek citlivého filmu.

5. zabrzdit dolní kotouč utažením 2x M8 ve spodním víku

6. Uzavřít víko - utáhnout šroubem M8 – připraveno ke snímku

7. Přišroubovat na pevný stativ – připraveno ke snímku.

8.Odbrzdit dolní kotouče povolením 2 šroubů (2x M8 do volného pohybu disku)

9. Expozici provést plynulým otáčením komory rukou ve směru hodinových ručiček a to ve  stanoveném úhlu (pro formát 6x16 otoč o 120 úhlových stupňů- další formáty dle požadovaných úhlů – viz otočný volič na horní straně víka), Krytka objektivu není třeba

štěrbina těsní filcovým těsněním, vznikne černá mezera mezi snímky.

 

 

Praxe: Přijdu, upevním na stativ, vyrovnám dle vodováhy nebo dle oka, zvolím počáteční bod snímku, na ten namířím osu přístroje (štěrbinu) až teď povolím brzdy, Přibližná doba epozice - otočení skříně je cca 1-2 s při cloně 11 a ůhlu 120 stupňů, při šířce štěrbiny cca 3-4 mm. Počítám a otáčím skříní …jednadvacet, dvaadvacet…klidným plynulým pohybem rukou otočím skříní do požadovaného koncového bodu panoramy, utáhnu brzdy a jdu na další snímek.

Po expozici celého filmu je nutno v TK skříň otevřít, film z navíjecího válce sejmout a normálně vyvolat.

Poznámka: můžete udělat panorama třeba 5x120 = 600 uhlových stupňů na celý film 82 cm Nejdůležitější je, aby kotouče nedrhly a pohyb byl plynulý, řešení jsou dvě ložiska v těle komory a filc mezi disky.

Řešením pro digi FUJ!! je negativ naskenovat, v panorama programu negativy spojit,upravit (film má jiné gama než papír) a vytisknout jako billboard-plakát.

 

Legenda:

růžová barva-dráha filmu, (vyříznout štěrbinu v zadním víku Praktisixu)

zelená barva-nepohyblivá část spojená se stativem,

modrá barva - Ložiska vlepená ve dně otočné skříně

1ní. obrázek

  1. štěrbina v obraz.poli fotoaparátu
  2. svislá oska vedení filmu
  3. Nepohyblivý kotouč obvod 48 cm
  4. Těleso skříně
  5. zářez v kotouči pro upevnění filmu
  6. bajonet objektivu
  7. Závaží-vyvažuje celý přístroj i s nasazeným.objektivem

 

2hý. obrázek

4. 2 ložiska

5. Těleso skříně s víkem a zesíleným dnem pro vlepení ložisek

6.těsnění mezi kotouči

7.spodní kruhová deska –nepohyblivá

8. kotouč navíjení filmu –nepohyblivá část

9. závit pro stativ W ¼

10.ocel- hlazenka 10 mm , na konci závity M10

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 11

#66 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 14 červen 2022 - 20:55:27

Pokračování panoram

Přiložený soubor (y)


  • 10

#67 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 498 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 15 červen 2022 - 10:35:43

RUČNÍ MECHANICKÝ PANORAMATICKÝ FOTOAPARÁT - 6x6 až 6 x 48 cm

Hrozně se mi libí princip pevného kotouče a točící se kamery. Napadá mne, že změnou průměru toho kotouče lze dosáhnout anamorfotického zobrazení. 


  • 0

#68 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 15 červen 2022 - 16:04:13

Pane Kozliku,

 

klobuk dole, je to proste genialne.  moj nesmely pokus o filmovu panoramu 6x12cm je proti ktomu je smiesna hracka.

 

 

2022pano01kkk.jpg

 

 

Cambo 6x12cm rollfilm holder s fotoaparatom 4x5"

Fujifilm Acros 100 6x12cm/ Fomatone MG Classic 532-II 18x36cm/ slaby selenovy toner

 

 

 

.


  • 3

#69 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 17 červen 2022 - 21:32:00

Pane Kozliku,

 

klobuk dole, je to proste genialne.  moj nesmely pokus o filmovu panoramu 6x12cm je proti ktomu je smiesna hracka.

 

 

2022pano01kkk.jpg

 

 

Cambo 6x12cm rollfilm holder s fotoaparatom 4x5"

Fujifilm Acros 100 6x12cm/ Fomatone MG Classic 532-II 18x36cm/ slaby selenovy toner

 

 

 

.

kdo si hraje nezlobí


  • 0

#70 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 16 červenec 2022 - 16:33:19

Pánové, tak tohle je teda něco, Cirkut Panoramic Camera:

https://walkclickmak...noramic-camera/

panoramatická kamera, která se vyráběla na "svitkový" film o šířce 6", 8", 10" nebo dokonce 16"  :shock:


  • 2

#71 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 18 červenec 2022 - 09:52:06

Pořádnej mazec, s tím by se dělaly jitrnice.
  • 0

#72 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 25 prosinec 2022 - 11:17:04

RUČNÍ MECHANICKÝ PANORAMATICKÝ FOTOAPARÁT - 6x6 až 6 x 48 cm

(Hand made Ivan Kozlík 2022 )

Princip: Využití vraku Praktisixu - obraz je promítaný objektivem do štěrbiny v úrovni vedení filmu na film. Expozice se provede otáčením skříně komory na stativu v požadovaném úhlu (svitkový film umožňuje např. 5 snímků formátu 6x16 )  pevný  buben uvnitř je nehybný, je  fixován na stativu a otáčením komory kolem něj v požadovaném úhlu je naň navíjen film(předem osvětlený  štěrbinou.)

Postup:

1. Demontovat víko přístroje – šroub na horní straně1.

2.Odbrzdit dolní kotouče povolením 2 šroubů (2x M8 do volného pohybu disku)

3. Vyjmout tělo (vybrakovaného) fotografického přístroje Praktisix (lze použít libovolné vhodné tělo i objektiv s různým ohniskem,  to vše pro zachování roviny filmu v ohnisku objektivu))

4.Vložit film do přístroje (dle obrázku) a konec papírového pásu nasadit a částečně navinout na otočný buben otáčením spodního kotouče , film se musí navíjet přesně dle obrázku,(opačné navíjení rozmaže snímek), tak, aby se černé startovací šipky na papírovém pásu octly 2,5-3 cm za svislým vodicím  válečkem (č.2), tehdy je na štěrbině v těle praktisixu počátek citlivého filmu.

5. zabrzdit dolní kotouč utažením 2x M8 ve spodním víku

6. Uzavřít víko - utáhnout šroubem M8 – připraveno ke snímku

7. Přišroubovat na pevný stativ – připraveno ke snímku.

8.Odbrzdit dolní kotouče povolením 2 šroubů (2x M8 do volného pohybu disku)

9. Expozici provést plynulým otáčením komory rukou ve směru hodinových ručiček a to ve  stanoveném úhlu (pro formát 6x16 otoč o 120 úhlových stupňů- další formáty dle požadovaných úhlů – viz otočný volič na horní straně víka), Krytka objektivu není třeba

štěrbina těsní filcovým těsněním, vznikne černá mezera mezi snímky.

 

 

 

Praxe: Přijdu, upevním na stativ, vyrovnám dle vodováhy nebo dle oka, zvolím počáteční bod snímku, na ten namířím osu přístroje (štěrbinu) až teď povolím brzdy, Přibližná doba epozice - otočení skříně je cca 1-2 s při cloně 11 a ůhlu 120 stupňů, při šířce štěrbiny cca 3-4 mm. Počítám a otáčím skříní …jednadvacet, dvaadvacet…klidným plynulým pohybem rukou otočím skříní do požadovaného koncového bodu panoramy, utáhnu brzdy a jdu na další snímek.

Po expozici celého filmu je nutno v TK skříň otevřít, film z navíjecího válce sejmout a normálně vyvolat.

Poznámka: můžete udělat panorama třeba 5x120 = 600 uhlových stupňů na celý film 82 cm Nejdůležitější je, aby kotouče nedrhly a pohyb byl plynulý, řešení jsou dvě ložiska v těle komory a filc mezi disky.

Řešením pro digi FUJ!! je negativ naskenovat, v panorama programu negativy spojit,upravit (film má jiné gama než papír) a vytisknout jako billboard-plakát.

 

Legenda:

růžová barva-dráha filmu, (vyříznout štěrbinu v zadním víku Praktisixu)

zelená barva-nepohyblivá část spojená se stativem,

modrá barva - Ložiska vlepená ve dně otočné skříně

1ní. obrázek

  1. štěrbina v obraz.poli fotoaparátu
  2. svislá oska vedení filmu
  3. Nepohyblivý kotouč obvod 48 cm
  4. Těleso skříně
  5. zářez v kotouči pro upevnění filmu
  6. bajonet objektivu
  7. Závaží-vyvažuje celý přístroj i s nasazeným.objektivem

 

2hý. obrázek

4. 2 ložiska

5. Těleso skříně s víkem a zesíleným dnem pro vlepení ložisek

6.těsnění mezi kotouči

7.spodní kruhová deska –nepohyblivá

8. kotouč navíjení filmu –nepohyblivá část

9. závit pro stativ W ¼

10.ocel- hlazenka 10 mm , na konci závity M10

 

 

RUČNÍ MECHANICKÝ PANORAMATICKÝ FOTOAPARÁT - 6x6 až 6 x 48 cm

(Hand made Ivan Kozlík 2022 )

Princip: Využití vraku Praktisixu - obraz je promítaný objektivem do štěrbiny v úrovni vedení filmu na film. Expozice se provede otáčením skříně komory na stativu v požadovaném úhlu (svitkový film umožňuje např. 5 snímků formátu 6x16 )  pevný  buben uvnitř je nehybný, je  fixován na stativu a otáčením komory kolem něj v požadovaném úhlu je naň navíjen film(předem osvětlený  štěrbinou.)

Postup:

1. Demontovat víko přístroje – šroub na horní straně1.

2.Odbrzdit dolní kotouče povolením 2 šroubů (2x M8 do volného pohybu disku)

3. Vyjmout tělo (vybrakovaného) fotografického přístroje Praktisix (lze použít libovolné vhodné tělo i objektiv s různým ohniskem,  to vše pro zachování roviny filmu v ohnisku objektivu))

4.Vložit film do přístroje (dle obrázku) a konec papírového pásu nasadit a částečně navinout na otočný buben otáčením spodního kotouče , film se musí navíjet přesně dle obrázku,(opačné navíjení rozmaže snímek), tak, aby se černé startovací šipky na papírovém pásu octly 2,5-3 cm za svislým vodicím  válečkem (č.2), tehdy je na štěrbině v těle praktisixu počátek citlivého filmu.

5. zabrzdit dolní kotouč utažením 2x M8 ve spodním víku

6. Uzavřít víko - utáhnout šroubem M8 – připraveno ke snímku

7. Přišroubovat na pevný stativ – připraveno ke snímku.

8.Odbrzdit dolní kotouče povolením 2 šroubů (2x M8 do volného pohybu disku)

9. Expozici provést plynulým otáčením komory rukou ve směru hodinových ručiček a to ve  stanoveném úhlu (pro formát 6x16 otoč o 120 úhlových stupňů- další formáty dle požadovaných úhlů – viz otočný volič na horní straně víka), Krytka objektivu není třeba

štěrbina těsní filcovým těsněním, vznikne černá mezera mezi snímky.

 

 

 

Praxe: Přijdu, upevním na stativ, vyrovnám dle vodováhy nebo dle oka, zvolím počáteční bod snímku, na ten namířím osu přístroje (štěrbinu) až teď povolím brzdy, Přibližná doba epozice - otočení skříně je cca 1-2 s při cloně 11 a ůhlu 120 stupňů, při šířce štěrbiny cca 3-4 mm. Počítám a otáčím skříní …jednadvacet, dvaadvacet…klidným plynulým pohybem rukou otočím skříní do požadovaného koncového bodu panoramy, utáhnu brzdy a jdu na další snímek.

Po expozici celého filmu je nutno v TK skříň otevřít, film z navíjecího válce sejmout a normálně vyvolat.

Poznámka: můžete udělat panorama třeba 5x120 = 600 uhlových stupňů na celý film 82 cm Nejdůležitější je, aby kotouče nedrhly a pohyb byl plynulý, řešení jsou dvě ložiska v těle komory a filc mezi disky.

Řešením pro digi FUJ!! je negativ naskenovat, v panorama programu negativy spojit,upravit (film má jiné gama než papír) a vytisknout jako billboard-plakát.

 

Legenda:

růžová barva-dráha filmu, (vyříznout štěrbinu v zadním víku Praktisixu)

zelená barva-nepohyblivá část spojená se stativem,

modrá barva - Ložiska vlepená ve dně otočné skříně

1ní. obrázek

  1. štěrbina v obraz.poli fotoaparátu
  2. svislá oska vedení filmu
  3. Nepohyblivý kotouč obvod 48 cm
  4. Těleso skříně
  5. zářez v kotouči pro upevnění filmu
  6. bajonet objektivu
  7. Závaží-vyvažuje celý přístroj i s nasazeným.objektivem

 

2hý. obrázek

4. 2 ložiska

5. Těleso skříně s víkem a zesíleným dnem pro vlepení ložisek

6.těsnění mezi kotouči

7.spodní kruhová deska –nepohyblivá

8. kotouč navíjení filmu –nepohyblivá část

9. závit pro stativ W ¼

10.ocel- hlazenka 10 mm , na konci závity M10

Všem panoramatikům dobré světlo v roce 2023


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních