Přejít na obsah


Fotka

Jaký stativ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
300 odpovědí na toto téma

#251 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 30 říjen 2013 - 09:16:23

Hele nemám Vás rád. Jak mám říci co chci k Vánocům. Malej stativek na kolo, papíry, minoltu Hi-matica, rokkor 45 pancake. Ježiši co je ježíšek milionář?


Jednoduše: "ježíšku snaž se, já chci malej stativek na kolo, papíry, minoltu Hi-matica, rokkor 45 pancake!" Popřípadě to musíš hustit do rodiny, dělat smutné oči, že by jsi to opravdu strašně moc potřeboval. A ono aspoň něco vyjde.

Teda kluci, to jste mi neměli dělat, delší dobu už přemýšlím o nějakém menším, lehčím stativu, a teď tohle. Golfisto, ty mi teda dáváš, nejdříve expozimetr, teď pošleš odkaz na takový fajnový stativ. :D
  • 0

#252 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 30 říjen 2013 - 09:22:58

Nebo bych si to mohl pořídit sám a pod stromečkem se tvářit radostně a překvapeně.
  • 0

#253 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 30 říjen 2013 - 09:28:23

A všichni by si mysleli, že to koupil "ten druhý". ;-)
  • 0

#254 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 30 říjen 2013 - 09:36:50

Až si ten stativ někdo koupíte, dejte vědět jaký vlastně je...
  • 0

#255 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 30 říjen 2013 - 10:03:18

Koukal jsem i po tomhle. Je o něco menší, ale má spoustu zbytečností, které nevyužiju. http://obchod.fotosk...-prislusenstvi/
  • 0

#256 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 30 říjen 2013 - 11:50:50

Cullmann - znacku, ne ten konkretni stativ - muzu doporucit, delaji fakt skvely servis pro sve vyrobky; mozna by te mohla zajimar jejich rada Magic, jsou to stativy, ktere ve sklopenem stavu jsou placate, vejdou se do kapsy na notas.

V pripade Cullmannu stoji za to podivat se na cenu (resp. zeptat, pokud nemaji v nabidce) v Megafoto.cz
  • 0

#257 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 30 říjen 2013 - 15:47:19

Hledám takový ten starší, mosazný stativ. Mosazný, nebo ocelový, teleskopický, jako anténa od rádia. Aby měl co nejmenší a nejlehčí nohy. Chtěl bych na něj kulovou hlavu, spíš nějakou malou hlavičku. Chci ho na malý a lehký fotoaparát. Výška není až tak rozhodující. Čím menší tím lepší.
Pokud se vám něco takového doma válí (i samostatně), napište mi prosím.

Mám, možná i několik kusů. Jsou krásné, ale k focení se nehodí. Měl jsi říct před srazem, vzal bych nějaký. Rád se jich zbavím.
  • 0

#258 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 6 leden 2014 - 12:51:14

Co si myslíte o tomto stativu, je dobrý pro Bronicu etrsi: http://www.mall.cz/t...mtl3261b-stativ ? Předem díky moc.
  • 0

#259 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1 299

Publikováno 6 leden 2014 - 13:03:44

Co si myslíte o tomto stativu, je dobrý pro Bronicu etrsi: http://www.mall.cz/t...mtl3261b-stativ ? Předem díky moc.



Podla mna urcite. Nosnost ma 8 kg. Bronica ERTSi so zakladnym objektivom je pomerne maly a lahky fotoaparat. Konecne rozhodnutie je ale na Tebe :)
  • 0

#260 jimmyhayek

jimmyhayek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 78

Publikováno 6 leden 2014 - 13:22:19

K samotnému stativu nemám co říct, jen mě zaujalo, že se tam uvádí běžná cena 4 490 Kč, přitom podle grafu vývoje cen na Heuréce byla nejvyšší průměrná cena v květnu 2011, a to 3592 Kč. Už od roku 2012 se ale ceny tohoto stativu pohybují pod třemi tisíci. Jenže když se kouknete do archivu Googlu, počátkem prosince byla cena na Mall.cz skutečně těch 4 490 Kč. No nic, to jen takový povzdech, jak se vyrábí 50% slevy...
  • 0

#261 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 6 leden 2014 - 14:27:39

K samotnému stativu nemám co říct, jen mě zaujalo, že se tam uvádí běžná cena 4 490 Kč, přitom podle grafu vývoje cen na Heuréce byla nejvyšší průměrná cena v květnu 2011, a to 3592 Kč. Už od roku 2012 se ale ceny tohoto stativu pohybují pod třemi tisíci. Jenže když se kouknete do archivu Googlu, počátkem prosince byla cena na Mall.cz skutečně těch 4 490 Kč. No nic, to jen takový povzdech, jak se vyrábí 50% slevy...

To je úplně normální praxe už mnoho let.
  • 0

#262 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 6 leden 2014 - 16:02:51

Von Mall je co se týče cen děsivý obchod.
  • 0

#263 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 27 únor 2014 - 20:10:42

Nemate ho nekdo? Slik pro340bhs jaky je ?Diky za reakce, je lehky a dost pevny. http://obchod.fotosk...ou-hlavou-akce/
  • 0

#264 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 2 březen 2014 - 00:06:25

Tak už ho mám, vypadá velice dobře na živo, tak snad si udělám jen dobré zkušenosti, přesto díky :-)


  • 0

#265 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 21 březen 2014 - 09:13:10

potrebuju poradit jakou hlavu sehnat... potrebuju aby to dokazalo rozumne udrzet 5-7kg a bylo to "user friendly", vzhledem k tomu, co na tom bude nalozeny (tricestny sanky, chobotnice na svetla atd) bych preferoval hlavu s takovejma tema "sroubovacima rukojetema" ... nejakej tip? 


  • 0

#266 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 21 březen 2014 - 09:22:31

velbon ph 275 myslim roky ji pouzivam na 8x10 a spokojenost...jo a nema rychloupinaci desticky
  • 0

#267 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 21 březen 2014 - 20:03:36

http://www.manfrotto...revodove-hlavy/


  • 0

#268 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 22 březen 2014 - 11:10:48

Dobre a levne jsou hlavy Manfrotto 3D junior, 3D super junior a nebo 460MG 3D.
3D junior maji v jednom fotoklubu, pouzivaji ji i na 4x5 a chvalili si ji.
  • 0

#269 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 22 březen 2014 - 11:16:57

Pardon, ale doslo mi, kolik je ve skutecnosti 5 - 7 kg. Na to jsou ty 3D junior moc slabe.
No jo, mel jsem male oci.
  • 0

#270 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 22 březen 2014 - 13:05:57

Dekuji panove za tipy :-) ... 


  • 0

#271 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 24 březen 2014 - 10:08:40

Zdravím,

chcel by som sa opýtať, či niekto nemáte skúsenosti s adaptáciou stavebného statívu - toho, čo používajú pri práci zememerači. Stačí vraj vyrobiť redukciu na závit, našrobovať naň hlavu a je to. Nevýhodou bude určite hmotnosť a minimálna pracovná výška - na druhej strane je to za cca 60 EUR statív s prakticky neobmedzenou nosnosťou. Ak s tým máte niekto skúsenosti, napíšte, prosím, svoje dojmy a odporúčania...


  • 0

#272 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 24 březen 2014 - 10:49:10

hele o tom sem taky premejslel kdyz sem se ted po necem pidil ... 

 

bejvalej spolubydla neco takovyho udelal, koupil ho za petistovku na Aukru a navaril tam takovej "umelecky genialni" vytvor... zkusim vydyndat fotky ... pouziva to ale jako stojan do autodilny (multifunkcni vseudelator)... uz tehda sme nad tim debatovali, ze tam neni problem navarit nejakou zavitovku aby tam sla stativova hlava ...


  • 0

#273 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 24 březen 2014 - 11:02:27

tak to jsem zvědav, jak vás to dlouho bude bavit tahat na zádech:)


  • 0

#274 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 24 březen 2014 - 11:22:14

Samozrejme nemám v pláne to nosiť na chrbte na Kriváň, tak max. 30 metrov od auta :) 


  • 0

#275 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 březen 2014 - 11:49:42

Tak jsem se rozhodl pro něco takovéhoto: http://www.ebay.com/...=item1c38028d96 Do tašky-baťohu, jsem zvědavý...


  • 0

#276 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 24 březen 2014 - 12:13:54

Zdravím,

chcel by som sa opýtať, či niekto nemáte skúsenosti s adaptáciou stavebného statívu - toho, čo používajú pri práci zememerači. Stačí vraj vyrobiť redukciu na závit, našrobovať naň hlavu a je to. Nevýhodou bude určite hmotnosť a minimálna pracovná výška - na druhej strane je to za cca 60 EUR statív s prakticky neobmedzenou nosnosťou. Ak s tým máte niekto skúsenosti, napíšte, prosím, svoje dojmy a odporúčania...

mám masivní a lehký dřevěný stativ  Bosch od  nivelačního přístroje s  kulovým  uložením  výsuvné  středové  trubky (dost velký průměr koule),   závitem  1/4" a  bublinkovou vodováhou.   Bohužel  Bosch  již  pár let  dodává  jen hliníkové stativy  a    naprosto  stejný stativ  jako  přes kopírák  dnes  dodává  fa  Berlebach  za nehorázné  prachy.... já to kupoval (nové, doslova za pár  drobných),  ve  výprodeji  jakési prodejny s nářadím v rajchu  před  7 lety. 


  • 0

#277 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 24 březen 2014 - 16:26:38

Tak jsem se rozhodl pro něco takovéhoto: http://www.ebay.com/...=item1c38028d96 Do tašky-baťohu, jsem zvědavý...

 

tak pak napiš, jak jsi s ním spokojen. ;) Vypadá zajímavě. 


  • 0

#278 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 24 březen 2014 - 16:40:25

Nemáte někdo zkušenosti s tímto stativem? http://www.stativy.c...ni-stativ-p2147


  • 0

#279 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 březen 2014 - 16:59:34

Zkušenost nemám, ale vypadá zajímavě. Pokud to má být tvůj hlavní, ale přitom lehký stativ, tak asi bych ho zkusil. Výška je taky docela solidní.


  • 0

#280 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 24 březen 2014 - 19:17:10

5 sekcí? Skládání i rozkládání se ti stane dlouhým rituálem. Přeji příjemnou zábavu, snad se dostaneš i k focení :)

Více sekcí = méně stability ... doporučuji vyzkoušet kývání i torzní tuhost. Nenech se zblbnout nejmenovanou limonádou :).


  • 1

#281 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 24 březen 2014 - 19:36:41

Nevím jak tess_red, ale relativně stabilní a pevný stativ mám. Délka ve složeném stavu 32cm je taky solidní. Můj hlavní stativ má 65cm a kolem 6-ti kilo. To nosit v ledvince nebudu. ;-)  Ale cca 30cm a něco kolem kila je pro ženskou přijatelných. Každý i ten nejslabší stativ je lepší než "to" držet v ruce.

Stejně si vybere sama a naše kecy to neovlivní.


  • 2

#282 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 24 březen 2014 - 19:39:42

:oops:


  • 0

#283 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 25 březen 2014 - 16:31:40

Jirko, přistupuji k tomu přesně tak jak píše Golfista. Je to o tom, že se mi stativ po několika kilometrech dost pronese. A kvůli svému "trošku vadnému" srdci musím každé kilo zátěže pořádně promyslet, jestli to vůbec tahat. To, že bych stativ rozkládala delší dobu by mi nevadilo, já ho nejčastěji stejně využiji na focení s pinholí, jinak víc fotím momentky, pocitovky atp. a tam si ani stativ nestíhám rozložit, protože by mi záběr utekl. Určitě vyzkouším tu stabilitu. Díky moc za rady.

 Vetší a stabilnější stativ mám, sice nosnost jen do 4 kg, ale už je právě na mne celkem těžký a velký, takže stejně dost často to dopadne tak, že ho na toulky sebou netahám a na pinholi si vezmu jen starý kovový stativ od Meopty (je taky celkem stabilní, když ho moc neroztahuji). ;)

 

PS: ta nejmenovaná limonáda na obrázku, mne spíše odrazuje, než láká. :D


  • 0

#284 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 25 březen 2014 - 18:53:52

Máš přeci Davida a nebojíš se ho použít ... Vypadá na nelimitovanou nosnost :). Vyzbroj ho velkým stativem nebo ještě větší trpělivostí. :)


  • 1

#285 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 26 březen 2014 - 11:26:01

Máš přeci Davida a nebojíš se ho použít ... Vypadá na nelimitovanou nosnost :). Vyzbroj ho velkým stativem nebo ještě větší trpělivostí. :)

 

To sice jo, ale on se nudí, když já fotím, a vymýšlí různé nebezpečné kraviny pro zábavu. Dost mne tím rozptyluje a nemohu se soustředit na focení, a ani jeden z toho nic nemáme.  Takže, když sebou táhneme stativ, který mi pak bere David, tak ho většinou ani nepoužijeme. 


  • 0

#286 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 26 březen 2014 - 11:37:13

 

Máš přeci Davida a nebojíš se ho použít ... Vypadá na nelimitovanou nosnost :). Vyzbroj ho velkým stativem nebo ještě větší trpělivostí. :)

 

To sice jo, ale on se nudí, když já fotím, a vymýšlí různé nebezpečné kraviny pro zábavu. Dost mne tím rozptyluje a nemohu se soustředit na focení, a ani jeden z toho nic nemáme.  Takže, když sebou táhneme stativ, který mi pak bere David, tak ho většinou ani nepoužijeme. 

 

 

Kdyby sis ho nesla sama, tak ho nezapomeneš použít :)


  • 0

#287 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 březen 2014 - 20:13:21

tess_red: prcek je doma a vypadá líp, než jsem čekal. Stabilita taky ujde. Líbí se hlavně dětem ;-)


  • 1

#288 Satr

Satr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2014 - 17:44:30

Zdravím,
zkusím také přispět vlastními zkušenostmi. Za svoje působení ve fotografickém oboru jsem vyzkoušel nemálo stativů. Rozhodně to bylo více jak 10 kousků různých značek a konstrukcí.

Můžu to jednoduše shrnout. Na stativu se nevyplatí šetřit! A když ano, tak se poohlédnout po bazarovém osvědčeném kousku, ale pozor, je potřeba si jej osobně odzkoušet.

 

I kvalitní stativ má svou životnost. (která se nesprávným použitím velice zásadně snižuje)

 

Osobně doporučuji značku Manfrotto, tam se nedá šlápnout vedle v modelech 055 a 190. Záleží, co na to budete nasazovat a jaké máte požadavky. Jinak mám velice dobré zkušenosti i se stativy Benro. Jsou cenově dostupnější než Manfrotto a velice pěkně provedené. Už od nich používám 2. variantu a mám jej jako hlavní stativ. Dotahování jsem zvolil "na kroužky" domnívám se že je tužší, než klasické páčky, a hlavně se dá dotáhnout okamžitě dle potřeby.
Stejně jako dnes již opomíjené motýlky. Dále mohu doporučit i stativy Triopo - když se spokojíte s tím, že je budete muset trochu sami odladit. (Benro jsou lépe řešené)

 

Obecně čím těžší stativ, tím lépe. Ale kdo by to chtěl tahat:) 

 

Na určení torzní tuhosti stativu a jeho celkové kvalitě provedení používám jednoduchý grif:

Celý stativ rozložím do plně roztažené polohy (samozřejmě středovou tyč nechám zasunutou) a v horní části stativu (jak se stýkají nohy)

tlačím na stativ směrem k zemi a zkouším stativ rotovat kolem osy středového sloupku sem a tam. Podle toho jaký stativ klade odpor lze odvodit kvalitu zpracování. A tím i použitelnost pro stabilní focení.

Dokonce lze tak i poznat, jestli nějaká noha není málo utažená či jestli nějaká má "vakl". Když si tento postup člověk zkusí u více stativů, hned ví, na čem je.

Dobré světlo ve spolek.

 


  • 0

#289 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 1 duben 2014 - 19:40:28

Na celkové tuhosti se velkou mírou podílí spojení stativová destička - fotoaparát. Nevhodná kombinace znehodnotí všechno ostatní. Foťáky nemívají spodní stranu dostatečně velkou, často jsou na ni různé okraje a výstupky a v kombinaci s nevhodnou destičkou a jejím povrchem (gumou) spoj pruží.Teď jsem namontoval Horsemana 45 na destičku mamiya a je to úplná bída. Stačí, aby pod okny projela tramvaj a je vidět, jak se objektiv zachvěje (vibrace se znásobí).

Druhá taková věc jsou gumové patičky na koncích nohou. Pokud podkluzují na hladkém povrchu i poměrně solidnímu stativu se rozjíždějí nohy a nedrží na místě (viz. gumové špunty na manfrottu 190). Pokud fotíte detail a záleží na milimetrech, stativ se vám různě vrtí. Dobré jsou ty půlkulaté z měkké gumy.

Tam kde je utahování pomocí křídlových šroubů (starší manfrotta, středové sloupky), pomůže stabilitě silnější utažení (ale ještě stále s trochou citu).


  • 0

#290 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 1 duben 2014 - 21:01:45

 

 

Máš přeci Davida a nebojíš se ho použít ... Vypadá na nelimitovanou nosnost :). Vyzbroj ho velkým stativem nebo ještě větší trpělivostí. :)

 

To sice jo, ale on se nudí, když já fotím, a vymýšlí různé nebezpečné kraviny pro zábavu. Dost mne tím rozptyluje a nemohu se soustředit na focení, a ani jeden z toho nic nemáme.  Takže, když sebou táhneme stativ, který mi pak bere David, tak ho většinou ani nepoužijeme. 

 

 

Kdyby sis ho nesla sama, tak ho nezapomeneš použít :)

 

:D Tak tohle mi připomnělo písničku "pes jitrničku sežral..."  Ráda bych ho nosila sama, proto hledám nějaký lehčí. :P

Golfista: Díky moc za postřehy, tvůj stativ vypadá taky zajímavě.

 

Já si tedy budu ještě pořádně výběr stativu promýšlet. Děkuji všem za rady.

 

Kdyby jste měli někdo typ na nějaký dobrý lehký stativ. Nemusí být ani nějak extra vysoký. Stačí tak max rozmezí 120 - 140 cm. ;) Byla bych moc ráda.  


  • 0

#291 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 1 duben 2014 - 21:34:35

Terezko,

také jsem dlouho hledal kvalitní, lehký stativ na úrovni GITZA, ale o dost levnější a myslím, že mám typ:

Najdi si ve vyhledávači Induro AT - nebo Induro CT. Jsou to stativy na úrovni zpracování Gitza a za poloviční peníze, AT jsou letecký dural, CT karbon - výroba USA. Ke každíému sttaivu Ti dodají brašnu, popruh, nerez hroty a sadu nářadí - perfektní zajištění - americká firma, ale já své Induro AT 014 kupoval přes E-bay DE v Němcku a bez problémů. Hledal jsem k tomu kulovou, kvalitní, lehkou, levnou hlavu a našel jsem Siruki-K20X (dělají 3 velikosti). Destička mezinárodní typu RRS, Acratech, Kirk apod., super kvalita, až neskutečná tuhost a nosnost, jednoduché ovládání tuhosti a aretace.

 

Tak se na to koukni, vše na E-bay DE - třeba se v tom také zhlídneš  abudeš mít Gitzo za 1/3 ceny. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#292 Satr

Satr

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 1 duben 2014 - 22:22:38

Terezko,

také jsem dlouho hledal kvalitní, lehký stativ na úrovni GITZA, ale o dost levnější a myslím, že mám typ:

Najdi si ve vyhledávači Induro AT - nebo Induro CT. Jsou to stativy na úrovni zpracování Gitza a za poloviční peníze, AT jsou letecký dural, CT karbon - výroba USA. Ke každíému sttaivu Ti dodají brašnu, popruh, nerez hroty a sadu nářadí - perfektní zajištění - americká firma, ale já své Induro AT 014 kupoval přes E-bay DE v Němcku a bez problémů. Hledal jsem k tomu kulovou, kvalitní, lehkou, levnou hlavu a našel jsem Siruki-K20X (dělají 3 velikosti). Destička mezinárodní typu RRS, Acratech, Kirk apod., super kvalita, až neskutečná tuhost a nosnost, jednoduché ovládání tuhosti a aretace.

 

Tak se na to koukni, vše na E-bay DE - třeba se v tom také zhlídneš  abudeš mít Gitzo za 1/3 ceny. Zdařec Luigi :shock:

Teď jsem se díval na ty Indura, a nemálo detailů tam bylo totožných s Benrem, ty budou asi také totožné s Gitzem.

Pak už záleží na volbě materiálů a preciznosti v provedení detailů (i které jsou schovány oku).
 

P.S. skutečně jsou ty hroty nerezové? Připadá mi to spíše jako chrom.


  • 0

#293 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 2 duben 2014 - 07:49:51

Konečně pořádný stativ ;)

http://www.customslr...l-camera-tripod


  • 0

#294 lukas.erba

lukas.erba

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 118

Publikováno 2 duben 2014 - 12:08:39

hezká aprlíovka :)


  • 0

#295 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 2 duben 2014 - 13:26:44

No počkať.

Najprv som sa dobre bavil, že aký skvelý nápad na fór (a že si niekto dal tú prácu v Photoshope).

Ale po videu som si s hrôzou uvedomil.

Že oni to myslia vážne.

 

Damn Hipsters :mrgreen:


  • 0

#296 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 2 duben 2014 - 13:28:39

A po kliknutí na "Pre order" som zistil, že to je fakt skvelý Apríl (nechápem človeka, ktorý si dá tú prácu, len aby niekoho napálil :shock: ).

 

 

Damn me! :mrgreen:


  • 0

#297 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 2 duben 2014 - 14:25:00

Nene, měli pěknou maketku :-) tedy pokud se to dá říct o tom monstru. Mně se líbila konečná scéna z toho videa, jak se ta slečna zapřela o foťák na stativu a celé to s ní popojelo :-)


  • 0

#298 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 7 leden 2016 - 20:40:49

Zdravím,

 

nemá někdo zkušenost se stativy Triopo?

Můj starší Vanguard už dosluhuje a potřebuji něco za příznivou cenu pod Mamiyu RZ+ 65/4, takže cca 2,8KG.

Koukám na tuhle kulovou hlavu:

http://www.megapixel.cz/triopo-b-2

 

a tyto stativy, hliník nebo karbon:

http://www.megapixel...iopo-mt-3232x8c

http://www.megapixel...iopo-ge-3228x8c

 

Co si o tom myslíte? Dle internetu vcelku kvalitní čínská kopie dražších značek.


  • 0

#299 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 7 leden 2016 - 20:49:52

kulovou hlavu mohu doporučit sirui k-30x. držela statečně rb67 s mezikroužkama a 127 k/l. ale osobně dávám přednost převodovým hlavám


  • 0

#300 Glerin

Glerin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 157 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 10

Publikováno 7 leden 2016 - 20:56:51

Na tu jsem koukal na ebayi, tady jsem jí nenašel. Už trošku dražší, možná bych zkusil Triopo B-4, pokud bych chtěl větší jistotu.

A co stativ?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních