Přejít na obsah


Fotka

Opálová žárovka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
364 odpovědí na toto téma

#201 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 24 duben 2012 - 14:25:49

V obchodě LightQ.cz mají 150W opálová žárovka za144Kč.
Možná to někomu pomůže.
  • 0

#202 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 24 duben 2012 - 15:58:01

V obchodě LightQ.cz mají 150W opálová žárovka za144Kč.
Možná to někomu pomůže.

Clovece, nemuzu ji najit, jen Kaiserku za 250... Kdes to vystoural?
  • 0

#203 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 24 duben 2012 - 16:11:27

Hmm.
Tak koukám,že se chovají jako obchodníci.
Včera jsem této: http://www.lightq.cz...w-230v-e27.html
objednal tři kousky za 144/ks a dnes už 240/ks, takže omlouvám se.
  • 0

#204 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 24 duben 2012 - 16:48:59

Hmm.
Tak koukám,že se chovají jako obchodníci.
Včera jsem této: http://www.lightq.cz...w-230v-e27.html
objednal tři kousky za 144/ks a dnes už 240/ks, takže omlouvám se.


To neni za co, diky za upozorneni. No a vzhledem k tomu, ze je to jejich zivobyti, tak se nedivim ani jim. Nebo jsi mel stesti, oni spatne nacenili a upozornil je na to az tvuj nakup :cool:
  • 0

#205 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 24 duben 2012 - 20:50:03

Ja jeste dnes objednal za 144, ale zatim neprisla ta slibena faktura k proplaceni, tak jsem zvedav jak se k tomu postavi.
  • 0

#206 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 25 duben 2012 - 06:27:07

Dnes uz 430,-, to je rychlost.
:cool:
  • 0

#207 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 25 duben 2012 - 07:19:16

Dnes uz 430,-, to je rychlost.
:)


Tak to jsem zvědavej jestli mě ty žárovky přijdou. Objednávku mám potvrzenou ale čeká na vyřízení. 430Kč je dost drsná cena.
  • 0

#208 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 25 duben 2012 - 07:35:16

Tohle by nešlo použít?

http://www.iepa.cz/k...w-230v-e27-p452

http://www.iepa.cz/k...w-230v-e27-p453
  • 0

#209 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 25 duben 2012 - 07:59:01

Taky jsem zvědav,stále čekám na potvrzení.
  • 0

#210 Pedro94

Pedro94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 158 příspěvků(y)
  • LocationOslavany
Reputace: 0

Publikováno 25 duben 2012 - 19:02:35

Otázka:

Dobrý den, má prosím tato žárovka na sobě nějaký potisk? Jde mi o to,
jestli je použitelná ve zvětšováku na zvětšování fotografií. Podává
naprosto difuzované světlo?

http://www.iepa.cz/klasicka-zarovka-cira-100w-230v-e27-p452

Děkuji za odpověď.
S pozdravem Petr Musil

Odpověď:

Dobrý den, pane Musile.
Ano, žárovka má na sobě potisk, který jde velmi snadno odstranit
třeba houbičkou na nádobí. Několik našich zákazníků používalo do
zvětšováků taky tuto žárovku:
http://www.<span st...w-230v-e27-p456
i z ní je ale zapotřebí potisk umýt.

S pozdravem Lubor Novák
  • 0

#211 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 26 duben 2012 - 08:07:22

Pedro94: V nouzi jsem také zkoušel jiné žárovky, potisk není tou největší překážkou, protože jde smýt. Horší to je s kvalitou toho opálového povrchu na žárovce aby co nejvíce rozptyloval to světlo a vliv bude mít pravděpodobně i velikost baňky, při použití menší žárovky než na jakou je ten kondenzorový zvětšovák stavěný bych se bál nerovnoměrného osvětlení plochy, ale to je vidět když tam tu žárovku strčíš.
  • 0

#212 veverka07

veverka07

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 7 květen 2012 - 20:51:14

btw, žárovky jsou doma a za prvotní příznivou cenu.
  • 0

#213 koja

koja

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 8 květen 2012 - 13:05:02

Včera jsem si v noci jsem si velmi gratuloval, že jsem tu žárovku v lightq vzal i za 240 Kč. Ta co byla doteď ve zvětšováku už to má za sebou.

Ráno jsem ale trochu zalitoval, že jsem jich nevzal víc...

Zvětšovák má na sobě nálepku 250W max. Dostal jsem ho se 150W uvnitř a i tak to topí jako hrom. Horší je, že zrovna těch 150 mi přijde jako hůře dostupných a tak zvažuji náhradu v podobě 75 nebo 250W.

Co byste mi řekli k té 75W? Bude stejný rozměr baňky a tudíž rovnoměrnost osvitu? Je tam nějaký jiný háček?

Díky.
  • 0

#214 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 9 květen 2012 - 20:44:06

to já si mooc gratuloval když jsem při rušení hk foma prodejny od paní mertlové koupil tři potřebné opálovky philips ze tří na jednu stovku zlevněné a ještě u toho udělal památeční snímek
no někdy se nákup zadaří, někdy ne tak to chodí - zásoben jsem na pěkných pár let

Přiložený soubor  mertlova_opal_z.jpg   72,19K   138 Počet stažení
  • 0

#215 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 27 říjen 2012 - 16:17:28

Zdravím.
Máte někdo zkušenosti s touto žárovkou, případně myslíte, že by mohla fungovat? (bez matnice)
http://www.iepa.cz/k...w-230v-e27-p456
  • 0

#216 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 27 říjen 2012 - 16:41:52

Když nebude prasklé vlákno tak ano.
  • 0

#217 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 27 říjen 2012 - 23:04:15

Zdravím.
Máte někdo zkušenosti s touto žárovkou, případně myslíte, že by mohla fungovat? (bez matnice)
http://www.iepa.cz/k...w-230v-e27-p456

Koupil jsem do tátova OP II tuto 100 W a ještě 75W. S tou 75 jsem nebyl schopen vycentrovat rovnoměrně světelný tok. Byl to děs. Tak jsem zkusil tu 100 W a ta jede v pohodě.
  • 0

#218 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 28 říjen 2012 - 08:45:22


Zdravím.
Máte někdo zkušenosti s touto žárovkou, případně myslíte, že by mohla fungovat? (bez matnice)
http://www.iepa.cz/k...w-230v-e27-p456

Koupil jsem do tátova OP II tuto 100 W a ještě 75W. S tou 75 jsem nebyl schopen vycentrovat rovnoměrně světelný tok. Byl to děs. Tak jsem zkusil tu 100 W a ta jede v pohodě.

Díky moc, to jsem přesně potřeboval slyšet.
DS.
  • 0

#219 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 28 říjen 2012 - 10:35:34

Já na ni jedu ve zvětšováku teď a je v poho. Se 150W jsem měl časy furt kolem 4-6s (na 6x6 svitek) tak jsem musel s watáží dolů. Tohle byly jediný 100vky, který mám. I tak bych šel ještě níž, ale 75W nemám a kolega píše že se mu tento typ v 75W neosvědčil.
  • 0

#220 Aghnostos

Aghnostos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 77 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 13

Publikováno 28 říjen 2012 - 12:28:47

Já bych to právě potřeboval na 6x6 do Magnifaxu 4 a jediné originální opálové žárovky do zvětšováku (taková ta velká baňka) mají u Škody cca 300 kč za kus, což mě trošku rozhodilo :)
Tyhle se zdají za slušnou cenu, tak asi zkusím pár těch stovek objednat.
(Zkusil bych to bez váhání a ptaní, ale bude to poprvé, co budu zvětšovat, takže bych neměl srovnání s tím, jak to má být správně)
DS.
  • 0

#221 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 28 říjen 2012 - 15:29:28

Jest-li opálová žárovka vyhovuje, tak si jich kup více. Přeci jen má 12lm na Wat a to znamená, že jde o žárovku moderní konstrukce. Krom toho vlastní opál stahuje svítivost. Proto životnost 1000 hodin nemůžete brát vážně. Vlivem častého zhasínání a rozsvícení by jsem raději dělil životnost deseti. ---To jen tak z praxe a od oka.
  • 0

#222 berkelay

berkelay

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 prosinec 2012 - 09:17:37

Ahoj, oživím toto trochu staré téma. Zatím nejsem žádný temnokomorník, protože terpve tento týden mi z Aukra přišel můj první zvětšovák Axomat 4 a jak tomu tak bývá, tak zřejmě při přepravě se v původní 150W opálovce utrhlo vlákno a teď se váli na dně baňky. Takže řeším problém, co do Axomatu strčit aby svítil tak jak má. Z nouze jsem zkoušel 60W žárovku s matným sklem a 100W čirou žárovku (není to žádný Philips nebo Osram, na krabičce jsou ruské nápisy a název Iskra :-), ale je zázrak, že jsem něco takového v Rakovníku vůbec sehnal). Ale při zkušebním osvitu obyčejné čtvrtky A4 už bylo poznat, že osvětlení není rovnoměrné a to i přes to, jsem měl v Axomatu zasunutou matnici. Navíc, ty obyčejné žárovky jsou menší a kratší než původní opálovka. Chtěl bych se tedy zeptat, dá se někde v Praze sehnat 100 nebo 150W opálovky, které však nestojí skoro 400Kč? Nebo alespoň Hololux BT či Narva kryptonová 75W, tady si však nejsem jistý, jestli to v Axomatu půjde vůbec nějak zaostřit, žárovky jsou zřejmě menší a v Axomatu se nedá žárovka nijak vystředit.
Díky za odpovědi
  • 0

#223 lhao

lhao

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 33 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 7 prosinec 2012 - 11:21:40

nedávno jsem kupoval 75W tu http://www.fotomaterial.cz/ měnil jsem ji za 150W ta byla moc silná na mě :-P
  • 0

#224 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 7 prosinec 2012 - 11:48:06

nedávno jsem kupoval 75W tu http://www.fotomaterial.cz/ měnil jsem ji za 150W ta byla moc silná na mě :-P

......byla silná = to jsem ještě neslyšel. Většinou jsou všechny slabý. ..........Šťastný to temnokomorník. :-P
  • 0

#225 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 7 prosinec 2012 - 14:38:34

do mýho focomatu 1c je těch 150 W taky příliš, s osvitama se blížím k jednotkám sekund...
  • 0

#226 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 7 prosinec 2012 - 15:20:54

Hele, když už jsme u těch žárovek a centrování najde se tady člováček, který mi odpoví na moji neznalost. Mám Dursta 805 kondenzor podle mne se tam prostě žárovka nedá nijak centrovat (asi je to stejný princip jako u Dursta 707, 600 nebo 1200 ??), prostě je tam ve skříni "natvrdo" baňkou nahoru v objímce a tak když tam dám jinou žárovku než ta, na kterou to bylo vyprojektované (tedy 150W s velkou baňkou s ohniskem v dané výšce) tak jsem asi v loji. Sice to zase tak moc na průmětně nepozoruji, ale přeci jen rozdíly a úbytky světla jsou. Tak se ptám, jeslti mi nezbývá než použít kdysi popisovanou Martyho metodu přídavné matnice, kde se vybrušuje ručně jakýsi "centr filtr". Co vy na to majitelé Durstů a podobných potvor? Jak to řešíte?
Díky Luigi, zdařec :shock:
  • 0

#227 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 7 prosinec 2012 - 22:52:53

poněkud mimo téma, ale přecijen se zeptám: určitě existuje nějaký (ať už početní, nebo alespoň geometricky znázornitelný) vztah pro optimální umístění bodového zdoje světla nad kondenzorem s ohledem na minimální vinětaci. ano, vím že se bude výška měnit s výtahem.

existuje nějaký podobně exaktní vztah pro případ, kdy zdrojem světla nebude bod nýbrž plocha? znáte ho někdo? víte někdo, jak toto optimální místo (výšku nad kondenzorem) najít bez toho, abych musel proměřovat rovnoměrnost osvitu na základní desce (což zanáší do všeho další chybu)?
  • 0

#228 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 7 prosinec 2012 - 23:07:34

Lukáši, teorii neznám, ale a) zkus se podívat na konstrukci Beselerů (23C, 45), tam je jeden kondenzor a hlava se žárovkou (a měchem mezi světelnou hlavou a monolitem s kondenzorem a držákem filmu) se posunuje podle toho, pro jaký formát filmu a ohniska zvětšovacího objektivu je potřeba.
B) plošný světelný zdroj se směrovým světlem by snad i eliminoval potřebu kondenzoru - ale tohle je jen má představa, plácnutí do vody). neumím si ani představit takovýto plošný zdroj světla, aby tok světla byl dostatečně homogenní v celé potřebné ploše.
  • 0

#229 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 8 prosinec 2012 - 19:27:48

mnojo, jenže to mi pořád nepomohlo - Beseler nemám po ruce, neznám ohniskovou vzdálenost jeho kondenzoru a ani vzdálenost objektiv-kondenzor a kondenzor žárovka pro dané nastavení.

plošný zdroj světla je například míchací komora, nepletu-li se.
  • 0

#230 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2012 - 21:19:59

Dobrý večer.
Tak si tu pročítám temnou o rovnoměrnosti světla a napadla mě taková otázka. Proč je vnitřek hlavy zvětšováku černý? Nebylo by lepší to světlo rozptylovat už tam? Například světlý matný nátěr nebo namačkaný alobal? Zase na druhou stranu, proč by to už neudělal výrobce? Je to nesmysl?
  • 0

#231 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 8 prosinec 2012 - 22:22:28

V nějaký starý knížce jsem viděl doporučení na rovnoměrnější světlo - udělat papírový tunel mezi žárovkou a kondenzorem a dávat pozor na požár :-) . Podle mě to ale změní charakter světla na difůzní, to už můžem rovnou použít míchací hlavu.
  • 0

#232 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 9 prosinec 2012 - 04:25:20

jo, tohle doporučoval Koblic. je to bližší polokondenzoru, do barevný hlavy to má dost daleko.
a u mě na focomatu 1c jsem nepozoroval, že by to pomohlo...
  • 0

#233 Pantik

Pantik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:03:12

Našel jsem web kde se opálová žárovka dá koupit !!!

http://www.befoto.cz/zarovky-371/
  • 0

#234 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:33:24

martinmat
Něco podobného (ale nikoliv pro kondenzor) již "vymyslel" náš zesnulý kamarád Marty (pan Martykan). Místo míchací komory upravil prostor nástřikem lesklou barvou (ne stříbřenkou! ale barvou, která po nanesení vypadá jako chromovaná plocha). Eliminoval tím ztrátu světla.
Zda to napomáhá i rovnoměrnější distribuci světla - nevím.
U lampové skříně (kondenzor) o tom pochybuji, protože - aby se využilo co nejvíce vyzařovaného světla - by žárovka musela být (asi) v ohnisku paraboly. To nevím, zda je možné.
S kondenzorem nepracuji a ve většině případů musím "omezovačem světelného toku" na hlavě 4ES "ubírat světla", jinak se u svitků dostávám (i při clonení na 8-11 a u zvětšenin 30x40) k časům pod 10 sec. - a to je ze známých důvodů nevýhodné.
  • 0

#235 gaucovnik

gaucovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationŽilina
Reputace: 7

Publikováno 24 duben 2013 - 07:51:12

Dobrý deň,
na úvod, som zo Žiliny, ubohý začiatočník so začiatočníckym vybavením a v neustálom procese skúšania a učenia sa. Ale k veci. Mám Axomat 4, s matným sklíčkom, čiže matnicou, s veľkou šošovkou alias kondenzorom alebo polokondenzor a s naskrutkovanou klasickou opálovou žiarovkou. Tu začína problém, že v tej skrinke mám zatiaľ naskrutkovanú 100 W opálovú žiarovku a desím sa okamihu, keď pri mojich pokusných seansách odíde do blaženého fotografického neba. Teda riešim aj ja problematiku náhrady a nech sa na to pozerám zľava, sprava, tak ma po prečítaní príspevkov v tejto téme napadla kacírska myšlienka nahradiť ťažko dostupné opálové žiarovky "novým" technologickým zázrakom zvaným LED žiarovka. Včera som bol v obchodíku, ktorý predáva tento druh tovaru a svietil som si tam tými bankami s matným sklom. Na moje počudovanie jedna zo žiaroviek vykazovala veľmi solídny rozptyl svetla, teda LED zdroje vidieť nebolo, LENŽE, ako to bude s vlnovou dĺžkou svetla (diódy viacmenej vyžarujú svetlo v jednej vlnovej dĺžke) a jeho prejavom vo fotocitlivej vrstve papierov, tak to teda absolútne netuším. Ak by sa tu našiel niekto, kto už skúsil tento zdroj osvetlenia alebo má iné vedomosti a znalosti, tak ma poteší jeho názor. Nerád by som sa vzdal znovunájdeného "koníčka" pre banalitu akou žiarovka je. Ďakujem.
  • 0

#236 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 24 duben 2013 - 17:57:24

Všechny současné bílé LED jsou ve skutečnosti modré LED s povrchem opatřeným luminoforem, díky čemuž vyzařují poměrně komplexní spektrum blízké bílému světlu, žádnou jednu vlnovou délku. Tu ostatně neemitují ani jednobarevné LED...
  • 0

#237 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 24 duben 2013 - 20:13:42

http://ideatoreality...ed-spectrum.jpg

samozrejme, ze kazda LED to muze mit jinak, ale koukam, ze RGB LEDka jsou proste tri peaky a hotovo ... (brat s rezervou, optoelektronika je nahony vzdalena mymu povolani)

podle toho co sem si doma vyzkousel, tak bily LEDky +-3000K ("tepla bila") jsou lepsi nez 5000K+... ted jeste dovyzkousim jak se to bude tvarit kdyz pridam extra zeleny a extra modry... a budu je regulovat (coz nevim co je lepsi, jestli regulovat frekvenci, nebo napetim, navrhy?)
  • 0

#238 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 24 duben 2013 - 22:52:03

Jenže RGB LED v naprostý většine LED žárovek není - bylo by to drahé.

Mimochodem konverze z modrýho světla na bílý je lepší (víc kontinuální spektrum), jak konverze z UV (klasicky zářivky, tedy vyjma těch echt drahejch do grafickejch studií). Je to asi měsíc, co sme to měřili v laborce... 2700 K LED celkem obstojně nahrazujou žárovku do zvětšováku (mám odzkoušeno s Luxeon Star), jen to chce dostačující výkon a především dobře vyřešenej rozptyl.
  • 0

#239 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 24 duben 2013 - 23:28:26

Ty mas pristup k takove technologii? :) ... Da se ti za uplatu predat krabicka na otestovani?
  • 0

#240 gaucovnik

gaucovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationŽilina
Reputace: 7

Publikováno 25 duben 2013 - 04:51:30

Ahoj všetkým,tak ďakujem za vyčerpávajúce odpovede, zistím si v obchodíku teplotu tej žiarovky a v dohľadnej dobe vyskúšam túto alternatívu a samozrejme zreferujem,teoretický výkon sa má vraj vyrovnať klasickým 80 W, čo mne vyhovuje pre moje mini dielka,majú aj verziu porovnateľnú so 100 W žiarovkou,takže uvidím na aké doby osvitu sa z kina dostanem,všetko zreferujem tu po skončení pokusov
  • 0

#241 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 25 duben 2013 - 14:54:46

ja som relatívne pohodlný človek, takže skôr ako nejaké vymýšlanie a experimentovanie s LED, preferujem jednoduché a efektívne objednanie opálky z netu :)

Napr. aj tu: http://www.scart.sk/...ikelID=90431626
  • 1

#242 gaucovnik

gaucovnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationŽilina
Reputace: 7

Publikováno 26 duben 2013 - 05:06:05

O tej citovanej stránke samozrejme viem,lenže, čo sa týka žiaroviek, tak sa obávam, že vďaka reguláciam EU budú čoraz nedostupnejšie
  • 0

#243 Hardy

Hardy

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationHorní Slavkov
Reputace: 8

Publikováno 26 duben 2013 - 06:29:50

EU se nepovedlo z trhu odstranit ani klasický žárovky do lustru, žárovky do zvětšováku, jakož i jiné speciální žárovky mají vyjímku, to by taky mohli přestat vyrábět žárovky do aut :-) Kup tepelnou kouli a máš to.
  • 1

#244 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 26 duben 2013 - 07:38:28

EU se nepovedlo z trhu odstranit ani klasický žárovky :smile: Kup tepelnou kouli a máš to.

Hele, lidičky, a nabyla by řešením tepelná koule pro terária. Doma chovám jen mouchy, a to nekontrolovaně, takže z této branže nevím nic. Není tady nějaký terarista, který by věděl podorbnosti. Našel jsme třeba tuhle "žárovka Day Glo neodymuim 100W", ale nevím ,jestli není fakt dělaná hlavně na vyzařování tepla. Jak jsem se dočetl, ale vevyzařuje UV, což by asi bylo dobré. nebo to někdo už exaktně testoval? Ceny jsou kolem 80 - 100 Kč, to je dobré. Zde:
http://www.chovatels...-100w-19489.htm
Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#245 Bimbak

Bimbak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 819 příspěvků(y)
Reputace: 92

Publikováno 26 duben 2013 - 07:43:30

nevyzaruje UV-B zareni ...

ackoliv o tom vim uplny kulovy, tak tady cmucham nejakou zradu :) ...
  • 0

#246 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 26 duben 2013 - 08:31:56

to jako Luigi, že by ti při zvětšování pod zvětšovákem běhal chameleón :)
  • 0

#247 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 4 únor 2014 - 09:31:59

Zdravím, mám ve svém opemusu 5  opalovou žárovku 150W. Vzhledem k tomu, že nedělám zatím žádné velké plachty a hlavu mám docela nízko tak mě vychází poměrně rychlé osvitové časy cca 4-8s....

Máte někdo zkušenosti se žárovkou Paterson 75W, kterou prodává Bé foto?

http://www.befoto.cz...75w-230v-p3896/


  • 0

#248 JohnyL

JohnyL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 62 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 102

Publikováno 4 únor 2014 - 09:40:18

Taky jsem uvažoval, že v Magnifaxu 4 (s kondenzorem) vyměním 150W za 75W a ptal jsem se v Bé foto na jejich žárovky 75W. Ale ty 75W mají menší průměr než 150W, což mě odradilo, protože mám obavu z horší rovnoměrnosti nasvícení. Tak jen tak a zároveň dotaz, zda někdo pozoroval s žárovkou o menším průměru nějaký problém.


  • 0

#249 mahonny

mahonny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationKarlovy Vary
Reputace: 612

Publikováno 4 únor 2014 - 09:48:51

Taky jsem uvažoval, že v Magnifaxu 4 (s kondenzorem) vyměním 150W za 75W a ptal jsem se v Bé foto na jejich žárovky 75W. Ale ty 75W mají menší průměr než 150W, což mě odradilo, protože mám obavu z horší rovnoměrnosti nasvícení. Tak jen tak a zároveň dotaz, zda někdo pozoroval s žárovkou o menším průměru nějaký problém.

Taky jsem přemýšlel o tom, zda to nebude problém, ale zase jsem si říkal, že v mém opemusu mám v šachtě kam se vkládají MG filtry takové mléčné sklíčko, které by to mohlo rozptýlit... no nevím. Budu rád, když někdo poradí, čím svítí


  • 0

#250 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 4 únor 2014 - 10:42:33

zkoušel někdo do zvětšováku nacpat  led. žárovku (10w svítí jako 100wka) taktéž svítí v celku měkce


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních