Přejít na obsah


Fotka

fotografuju to, co chci


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 srpen 2008 - 09:43:25

někdo má rád holky, ale z rodinných důvodů fotí krajinu
někdo by rád krajinu, ale nemá čas na cestování a tak si zve do parku ty holky
jiný miluje street, ale je od rána do večera v práci, tak chodí třeba na koncerty, které jsou až večer
atd.
zajímalo by mě, komu se každodenně (nebo v nějakých cyklech) plní jeho fotografická přání, komu občas, komu nikdy
u mě je to tak napůl, pokud mám nějaké omezení, časové, finanční i jiné, fotografuju zkrátka v prostředí, ve kterém se nalézám
kolegu při obědě, lidi na ulici - ráno, nebo cestou z práce, zátiší na vlastní zahradě, občas cílená akce, když zbyde v rodinném rozpisu volné okénko...
  • 0

#2 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 12 srpen 2008 - 11:02:37

já fotím převážně krajiny a po pravdě, za focením jezdím - i když sebou pořád tahám foťák, tak ho vlastně ani nevytáhnu z tašky. Takže z 95% fotím na základě plánovaného výletu do konkrétního místa, což je tak 1 - max.2 x za měsíc .... víc na to nemám čas :lol:
  • 0

#3 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2008 - 11:09:29

Tož mě sa fotopřání plníja tak nejak občas. Sice fotim enom v podstatě ludi a tech je všade dosť, ale nejak nemám teďkaj moc času sa dostávat do tech situací a prostředí, do kerých bych chtěl. Prostě moje představy sů nekde na vedlejší koleji a mosim sa spokojit s focením tech ludí a okamžiků, keré mňa potkávajů při mojem každodením žití.
  • 0

#4 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 srpen 2008 - 11:26:13

fotim to co sem, tam kde sem. a to se mění. snad jen ty lidi zůstavaj. ty mam rád. jak mě serou, tak je mam rád
  • 0

#5 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 12 srpen 2008 - 13:02:52

ochu, Mamiak ...s vami ja budem musieť ísť niekedy na pivo :)
  • 0

#6 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 12 srpen 2008 - 13:36:40

Prostě moje představy sů nekde na vedlejší koleji a mosim sa spokojit s focením tech ludí a okamžiků, keré mňa potkávajů při mojem každodením žití.

trefně formulováno
  • 0

#7 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 12 srpen 2008 - 16:12:14

Fotím převážně krajinu, ale když najdu příhodné místo, tak tam přivleču nějakou žínku, strčím ji hambatou třeba do dutého stromu, nebo do ledové vody a hned je ta krajina jakási veselejší. :)
  • 0

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 12 srpen 2008 - 16:55:45

hlavně krajina. dělím to na dva hlavní proudy, a to plánované fotovýlety, kde sice nejdu za konkrétním záběrem, ale vyrážím s určitým cílem v určitém počasí. Druhý dost častý případ jsou fotky z cest, kdy moc nejde předvídat dopředu nebo se na místo vrátit (leda při další výpravě), takže takové fotky jsou spíše "dílem náhody".

Fotím to, na co mám finance. Do Alp nebo Himálaje se prostě nedostanu a možná je to i dobře :) , třeba včera a dneska jsem byl na Semilsku a ve Vysokým nad Jizerou, doprava cirka 50 korun + pár rohlíků a konzerva :lol: .

Jako student si svoje finančně dostupná přání plním v létě ve formě takovýchto vycházek, bohužel na podzim toho času moc nezbývá. Můžu si dovolit tak jednu zahraniční dovolenou, posledních několik let tradičně Norsko či Švédsko (relativně nejlepší poměr cena/zážitek).

Občas vezmu za vděk i dalšími fotografickými příležitostmi, není to ale zase až tak často.
  • 0

#9 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 12 srpen 2008 - 17:25:53

Mě rodinné důvody neomezujou, manželka je tolerentní a věří mi. Proto, když je koho, tak fotím portréty a akty. V tomhle směru si své sny plním naplno, teda skoro naplno.
Focení krajiny a krajinného zátiší si užívám víc, protože tu "krajinu" nemusím přemlouvat a nic jí slibovat.
Poslední dobou mám často chuť si zafotit nějakou reportáž a dokument, prostě potřebuji víc cvakat... :)
V tomhle si plním svoje předsevzetí fotit naše město a vše co se v něm předělává, staví, bourá, či buduje. Mám v úmyslu tohle fotit několik, snad desítek let a pokud to bude možné jenom Flexaretem.
  • 0

#10 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:52:12

hm, skvělý téma .)

popravdě, mám rád ty holky. škoda, že přítelkyně nemá moc ráda foťáky :) ale i to se dá nějak skloubit.... a když už cizí, tak potřebuju do fotek nahnat nějakou osobní rovinu....

a taky rád fotím zátiší ve městě.... poškozené domy, "malebné" prostě uličky, stromy.... bez lidí. akorát jsem v tom nejlepším počasí většinou línej jít ven :lol:

a pak rád cvakám krajinu, když se jdu projít.... třeba divoká šárka je skvělá, děvín.... a jíná místa. díkybohu jsem se už vymanil ze sevření kompozičních pravidel a hledáčku a nejvíc zážitků mám v hlavě, ten foťák zvedám k oku už jen občas. o to příjemnější je ten zvuk závěrky. i na tom digitálu.

a "závidím" lidem s aktama.... nápady jsou, není čas a odvaha pustit se do přemlouvání a realizace.
  • 0

#11 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 12 srpen 2008 - 19:56:35

ochu, Mamiak ...s vami ja budem musieť ísť niekedy na pivo :)


fajn, už mně to taky napadlo. kdy a kde?
  • 0

#12 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 12 srpen 2008 - 20:25:08

prowler: jenom pro upřesnění - chcete se nechat vyfotit nebo nasrat Mamiaka?
  • 0

#13 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 12 srpen 2008 - 21:08:52

Pentaxista: myslím, že tie dve veci sa vôbec nevylučujú.. a posledné dva dni som (zdá sa) v nasieraní ľudí celkom dobrý..
  • 0

#14 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2008 - 21:30:01

prowler: z toho si nic nedělaj, to sa daří každém. Ináč kdybys chtěl na pivo, tož dojeď o víkendu do Vizovic, tam bude pití habakuk ^__^
  • 0

#15 erbis

erbis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 srpen 2008 - 21:50:28

hm, skvělý téma .)

popravdě, mám rád ty holky. škoda, že přítelkyně nemá moc ráda foťáky :lol: ale i to se dá nějak skloubit.... a když už cizí, tak potřebuju do fotek nahnat nějakou osobní rovinu....

a "závidím" lidem s aktama.... nápady jsou, není čas a odvaha pustit se do přemlouvání a realizace.

Hele na tom budeme asi dost podobně :)
Já mám v hlavě, i různě napsané po papírcíh, plno nápadů a pozic...jen nikdy nevím komu říct. Když už bych někomu řekl, tak mu pak vysvětlit jak a co má dělat...je to dost těžké. Akorát přítelkyně se nechá někdy přemluvit, jenže vydrží vždycky tak 2 min, tak to mám časově velmi kritické.
  • 0

#16 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 07:54:52

Toz tak ctu ze to mate docela benevolentni.
My byli tedka na dovci s pritelkynou v krkonosich a ta jak slysela zip brasny tak skripala zubama a furt si mlela "uz zase ?" nebo "to chces taky fotit?". No nejvic nastvana byla kdyz jsem stejne pak nefotil (znate to, vybere motiv, uhel, ale pak to ne a ne dostat do hledacku ... tak sem zbalil a sel jsem dal).
A to sem mel sebou automat zrcadlo, no nevim jak by se tvarila kdybych po lese behal s expozimetrem.
Takze ja to mam hodne tezke, fotim vicemene jenom kdyz se dostanu nekam bez ni :lol:
No a zenske mam zakazano fotit, takze jedine inkognito. Ale jak pak nalozit s fotkama ? Jedine vsechny rozdat :)
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 07:56:13

Toz tak ctu ze to mate docela benevolentni.
My byli tedka na dovci s pritelkynou v krkonosich a ta jak slysela zip brasny tak skripala zubama a furt si mlela "uz zase ?" nebo "to chces taky fotit?". No nejvic nastvana byla kdyz jsem stejne pak nefotil (znate to, vybere motiv, uhel, ale pak to ne a ne dostat do hledacku ... tak sem zbalil a sel jsem dal).
A to sem mel sebou automat zrcadlo, no nevim jak by se tvarila kdybych po lese behal s expozimetrem.
Takze ja to mam hodne tezke, fotim vicemene jenom kdyz se dostanu nekam bez ni :lol:
No a zenske mam zakazano fotit, takze jedine inkognito. Ale jak pak nalozit s fotkama ? Jedine vsechny rozdat :)


Vymenit zenskou bude to horsi :lol:
  • 0

#18 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 08:02:37

Vymenit zenskou bude to horsi :lol:


No jo, ale co pes, kocka, tedka skorozarizeny byt.
A hlavne ... u pritelkyne na baraku mam mistnost 4x3 metry na zatemneni s teplou studenou vodou, odpadem i plynem :) A je ve sklepe, takze 20stupnu cely rok.
  • 0

#19 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:22:47

to já mám holku, kterou na focení nikdy nepřemuvím, máme malý byt (ale velkou chalupu s velkou komorou :wink: ) a do focení mi nekecá - naopak, když jdeme na výlet, tak mi bere k sobě do batohu svačinu a pití a já tahám jenou fotovýbavu - skvělá holka...
  • 0

#20 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:27:26

to já mám holku, kterou na focení nikdy nepřemuvím, máme malý byt (ale velkou chalupu s velkou komorou :( ) a do focení mi nekecá - naopak, když jdeme na výlet, tak mi bere k sobě do batohu svačinu a pití a já tahám jenou fotovýbavu - skvělá holka...

Jo tak takhle nejak to funguje tez, akorat ta moje z toho neni vubec nadsena :wink:
  • 0

#21 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:30:08

tak ta moje foceni Jeseniku v mlze minuly rijen malem neprodychala...a to jsem kvuli ni skoro nefotil, coz me dost mrzi, takove paradni pocasi...fotky bezvadne....no, abych to uzavrel...uz je to ex...a fotim dal (a je mi lip) :wink:
  • 0

#22 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:33:02

Jeseníííky - tak jsem byl na týden letos v červnu - v Holčovicích.. Vycvakal jsem za týden 3 kina a 1 svitek. Bylo tam krásně, ale 2 x jsme promokli na kost - ještě že fotobatoh umí i plavat :wink:
  • 0

#23 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:37:59

Jeseníííky - tak jsem byl na týden letos v červnu - v Holčovicích.. Vycvakal jsem za týden 3 kina a 1 svitek. Bylo tam krásně, ale 2 x jsme promokli na kost - ještě že fotobatoh umí i plavat :wink:


A ja jsem za cele krkonose nenafotil ani cely PanF (6zaberu mi zbylo)
  • 0

#24 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:49:55

no jo, když cvoka jako mě pustíš po vodopádech Opavy a do lesů kolem... To je pak těžké :wink: no mrkni schválně na můj blog - je tam z těch fotek tak třetina z Jeseníků.... (a to jen malý výcuc)
http://fototomas.bolgspot.com
  • 0

#25 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:51:23

sem to napsal blbě... :wink:
http://fototomas.blogspot.com/
  • 0

#26 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:56:34

sem to napsal blbě... :wink:
http://fototomas.blogspot.com/


Na nekterych fotkach mas podobne napady jako ja :(
  • 0

#27 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 09:58:52

:wink: no vida - zpřízněná duše... ale řekl bych, že nás je tu hromada s podobným foto cítěním...
  • 0

#28 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 srpen 2008 - 10:30:22

vrabec, tomas: tož ogaři, s cérkama je to prostě těžké. Ale zas na druhů stranu, bez nich by byly ty bágle a brašny eště težší :wink: Moja zas na foťák žárlí.
  • 0

#29 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 10:32:03

ochu: no to si nesmíš chlape tahat foťák i do postele :wink:
  • 0

#30 ochu

ochu

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 243 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:10:11

Tomas: to máš těžké, dyž mě moja brašna nekdy zastává funkcu zhlavca...
  • 0

#31 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:16:07

Vážení kolegové , těžko Vám mohu slovy popsat ten naprosto ohromený výraz vlastní "chotice" , když mne přistihla po příchodu z práce v plném zaujetí , jak vysavačem luxuji na kuchyňském stole vnitřní prostor měchu Magnoly 13x18 . Po úpěnlivém výkřiku k synovi " Pojď se na něj podívat , ten blázen l u x u j e f o ť á k !!!! " se mi náhlým leknutím zastavilo EKG . A to již zažila kompletně vyprané ponožky v Jobu CPE2+ , když jsem se
snažil věcně vysvětlit důvod , proč nám doma přibyl další zbytečný krám .
Pravidelným "výcvikem" se to časem srovná ... držím Vám palce ! Erik
  • 0

#32 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:45:15

koukám, že jsem na tom všichni dost podobně. Nejdřív jsem nejradši fotil hrady, ale není čas jezdit, tak jsem přešel na ulici - a když je nejhůř, tak ženský.
  • 0

#33 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 12:54:22

to: Erich - no vidíš, já mám zase krásný příběh se svým synovcem. Teď je mu 5 měsíců, ale tato příhoda se mi přihodila před měsícem. Jeden den o víkendu s ním přijel brácha s chotí a prcek ne a ne se utišit, pořád fňukal... Já se chystal na focení v přírodě a tak jsem po dlouhé době vyházel fotobatoh a že si i vyčistím foťáky.. Tak jsem si to rozložil u něj na stole a začal čistit, rozebírat, sestavovat a přitom jsem mu to všechno popisoval. Prcek přestal brečet, jako když utne a celou dobu sledoval, co dělám. Čištění trvalo tak hodinku a po celou dobu klídek a dokonce mi do toho i ke konci začal kybicovat :wink:
Takže z něj začínám vychovávat temnokomorníka vlastně hned od kolíbky :(
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 13 srpen 2008 - 13:12:25

nezapomeň, jako hodnej strejda dávat ty správné dárky :(
synek už má z aukra tři foťáky různých koncepcí, aby se rozvíjel všestranně :wink:
jeden je pochopitelně tlr
stojí to stejně, jako autíčka, ale nedá se to vesměs rozbít, což o dnešních hračkách neplatí
  • 0

#35 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 13:19:02

to: RHx - žádné obavy, už jsem mu na ebay vydražil Minoltu HI-Matic, ať si začíná zvykat a k prvním narozeninám mu plánuji koupit TLR, ať si zvyká na čtvreček (ač já raděj 6x4,5)
jo a na hraní má špulku od FP4 :wink:
  • 0

#36 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 13:20:59

To jenom me nikdo zadny ctverecek nekoupi :wink: Nemate nekdo prebytecny, treba takovy, ikoflex favorit ?? :(
  • 0

#37 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 13:24:43

to: Vrabec - tak mrkni na ebay - tam se dá pěkná mašina vydražit za hubičku, nebo se občas něco objeví na aukru.. :wink:
  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 13 srpen 2008 - 14:41:04

a na hraní dětem je nejlepší ljubitěl, je skvěle vidět v šachtě - jsou za 100-200
hi matic schvaluju, to je vůbec taky dobrá koncepce fotoškatulky!
  • 0

#39 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 14:44:09

jo jo, na zrcadlo je času dost - nejdřív základy a až pak měnit skla.. Ten ljubitěl je dobrý nápad.... a co vím, tak fotil dobře...
  • 0

#40 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 srpen 2008 - 15:20:14

Tak koukám, že jsem na tom relativně dobře. Žena nejen že neprotestuje že furt fotím, ale ještě mě žene do větších otáček. Minulej týden nám dělali nový vokna, prach a bordel všude. Foťáky a objektivy jsem přenes do práce, ale zvětšovák se mi stěhovat nechtělo. Holt ho vyčistím. No pak se začalo všechno stěhovat z5 a žena se ptá, proč jsem ještě nevyčistil ten zvětšovák..... Že fotím ženský jí nevadí, teď mi dohodila její kamarádku. Jedinou věc nesmím, fotit ženu. Ona focení nesnáší a toleruje to jenom občas. Kdzž někam jdeme spolu, nosí vpodstatě všechno, já nosím akorát foťák. Prostě si nestěžuju. Akorát na dovolenou prý se musím trošku uskromnit, jeden foťák prej stačí..... No je mi to jedno, SF jsem si stejně brát nechtěl, ale dvě zrcadla jsem si chtěl vzít. Člověk nikdy neví, že.....
  • 0

#41 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:02:54

taky máte někdy dny, kdy je inspirace a nápadů, že nestačíte cvakat a dny, kdy to prostě nedáte a nedáte....
  • 0

#42 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:24:01

taky máte někdy dny, kdy je inspirace a nápadů, že nestačíte cvakat a dny, kdy to prostě nedáte a nedáte....


Jo tím taky trpím. Člověk chce něco nafotit, ale nemá žádnej nápad. Tím trpím taky, ale vypozoroval jsem, že pokud jsem zničenej z práce, tak to nejde anedá se stím nic dělat. A nejhorší je, když ty fotky přinést prostě musím. To je pak opravdu hroznej stav. Pokud chci fotit pro sebe, tak to až tak nevadí. Ale pokud mam fotit něco pro někoho, tak je to problém.....
  • 0

#43 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:27:21

taky máte někdy dny, kdy je inspirace a nápadů, že nestačíte cvakat a dny, kdy to prostě nedáte a nedáte....


A naprosto nejhorší je, když mám nápady a co fotit a foťák leží doma..... Pak ocením ten krám co mám místo telefonu. Udělám obrázky (nefotím, to ani těmahle potvotvorama nejde), ale jde se vrátit, vim co jsem chtěl. Navíc hodnocení záběru s odstupem je velká pomoc..........
  • 0

#44 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:42:58

jo tak to je přesně to co myslím.. A nejvíc mě vydeptá, když si naplánuji výlet na focení, celý den tahám batoh na zádech a za celý den nedám nic... Ani pocit z celodenního výletu (něco pro zdraví) mi to nespraví...
  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:50:58

pro vznik dobrého snímku musí být splněno mnoho rozličných podmínek, většinou ale předem nevíme jakých
světlo, lidi, náhoda, déšť, sucho, tma, zloba, klid v duši, taška filmů na boku, poslední volné políčko k dispozici, ticho, hluk, davy, liduprázdno, volný den, pět minut do příjezdu trolejbusu...

co bylo pro tu danou chvíli důležité se dozvíme až dodatečně a to je dobře, je to cesta přece
  • 0

#46 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:53:26

což to určitě - vše co jste výše uvedl je pravda, ale já mluvím o stavu, kdy jsem fakt za celý den ani nevytáhl foťák z batohu.....
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:57:28

což to určitě - vše co jste výše uvedl je pravda, ale já mluvím o stavu, kdy jsem fakt za celý den ani nevytáhl foťák z batohu.....


No tak to chyběl asi onen jmenovaný klid v duši. :wink:
  • 0

#48 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 srpen 2008 - 16:58:38

ááá pravdááá :wink:
  • 0

#49 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 srpen 2008 - 17:12:36

což to určitě - vše co jste výše uvedl je pravda, ale já mluvím o stavu, kdy jsem fakt za celý den ani nevytáhl foťák z batohu.....


No tak to chyběl asi onen jmenovaný klid v duši. :wink:


No me se stava, ze ma svelo co jsem chtel, mam fotak I film co jsem chtel, ale proste dojdu k tomu, ze to co jsem chtel nebylo dobre a fotak aninevytahnu z brasny. Proste to neni jen o jednom faktoru.
Digitalista cvakne vzdy, preci co kdyby..... To my nedelame, nebo jo? Casto mam problem, ze vsechno je tak jak chci, ale pak zjistim ze se to na film proste nevejde (dynamicky)... Taky mate tuhle zkusenost???
  • 0

#50 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2008 - 17:14:32

to: Vrabec - tak mrkni na ebay - tam se dá pěkná mašina vydražit za hubičku, nebo se občas něco objeví na aukru.. :roll:

Jo tedka tam byl za lidovych 12tisic :lol: on to neni zadny otloukanek :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních