Přejít na obsah


Fotka

Oprava flexaretu - otázka pro jemného mechanika


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#51 kolemjdouci

kolemjdouci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
  • LocationPce
Reputace: 72

Publikováno 4 březen 2011 - 23:41:36

Našel by se někdo, kdo by mi za rozumný peníz opravil Flexaret V? Byl nedávno servisovaný, ale po zkušenostech se mi nechce ho dávat stejnému člověku. Potřebuje pravděpodobně jen odmastit lamely závěrky.


Nedavno jsem si cistil objektiv a zaverku u sveho flexaretu V, mam zaverku prontor svs. Pokud vse funguje a neni nic poskozeneho tak vycisteni zaverky technickym benzinem neni nijak slozita operace. Staci na to sikovny kus plechu na povoleni matice ktera drzi cely objektiv se zaverkou v tele fotaku, tenke hodinarske sroubovaky, pinzeta (na lamely zaverky nesahat rukou) veci na cisteni a technicky benzin.

V tomhle vlakne je dost dobrych informaci a navodu se na netu da taky par najit.

studuju v plzni tak se pripadne muzem nekde srazit :?:
  • 0

#52 MaMi

MaMi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationSokolov
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2011 - 20:43:25

Možná, že je to OT, ale když jsem kdysi hledal nějaký návod k rozebrání Flexičky a narazil jsem na toto. Je to sice po francuzsky, ale obrázky dost názorné.
  • 0

#53 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 6 březen 2011 - 15:48:30

Našel by se někdo, kdo by mi za rozumný peníz opravil Flexaret V? Byl nedávno servisovaný, ale po zkušenostech se mi nechce ho dávat stejnému člověku. Potřebuje pravděpodobně jen odmastit lamely závěrky.


Nedavno jsem si cistil objektiv a zaverku u sveho flexaretu V, mam zaverku prontor svs. Pokud vse funguje a neni nic poskozeneho tak vycisteni zaverky technickym benzinem neni nijak slozita operace. Staci na to sikovny kus plechu na povoleni matice ktera drzi cely objektiv se zaverkou v tele fotaku, tenke hodinarske sroubovaky, pinzeta (na lamely zaverky nesahat rukou) veci na cisteni a technicky benzin.

V tomhle vlakne je dost dobrych informaci a navodu se na netu da taky par najit.

studuju v plzni tak se pripadne muzem nekde srazit :?:


Ok, písnu ti na mail. Na opravu sám si netroufám, jistě bych litoval.
  • 0

#54 korbid

korbid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2011 - 01:12:03

Ahoj, omlouvám se, pokud je již odpověď na svou otázku na tomto fóru ale neměl dost rozumí česky. Jsem polské a mám 2 flexarety II, který jsem dostal od svého dědečka. Bohužel kamery nemůže udržet čas na čtyři setina sekundy je 1 / 200 až 1 / 2 čas expozice je nejen 0.67sek 0,5 sekundy. Prosím odpowieź jak nastavit časy? Všechny časy jsou špatné! příliš dlouho! Já se svlékl a nabídl Metax již v roce, který je vybaven fotoaparátem, ale niestey krát více nefungují a já nevím, jak nastavit, velmi prosím odpověď.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních