Přejít na obsah


Fotka

tipy Pentacon six


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
437 odpovědí na toto téma

#1 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 leden 2009 - 23:49:13

nějak netuším jaký je rozdím mezi Pentacon six, TL, TLs.
snažil jsem se to nejak dohledat ale moc se mi nedařilo...
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 00:09:11

nějak netuším jaký je rozdím mezi Pentacon six, TL, TLs.
snažil jsem se to nejak dohledat ale moc se mi nedařilo...


na TL lze nasadit TTL merici hranol, na bez TL ne.
TLs je na format 4x4,5 cm - tedy format na prukazky.

viz napriklad zde mimochodem zajimave stranky
  • 0

#3 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 00:16:11

děkuji moc tak to mi vyřešilo jeden problémek a jelikož mám hranol tak by bylo asi hloupé kupovat ten bez TL, a jelikož jsi chci vyzkoušet 6x6.
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 00:19:13

děkuji moc tak to mi vyřešilo jeden problémek a jelikož mám hranol tak by bylo asi hloupé kupovat ten bez TL, a jelikož jsi chci vyzkoušet 6x6.


jestli uz mas ten hranol tak jo :wink:, jinak je lepsi merit ext. expozimetrem, o ten hranol neni nic moc, jednak je tmavy a pak zobrazuje snad pouze 70$% snimku. Ja jsem ho nikdy nemel (ten hranol), takze toto mam pouze z doslechu.
  • 0

#5 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 00:25:44

u mě je totak že mě před pár dny složil nějaký bacil a tak místo toho abych se hezky potil tak jsem si říkal že bych mohl vyzkoušel SF a nějak mě to začalo více a více lákat
  • 0

#6 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 5 leden 2009 - 06:15:14

Měřící hranol opravdu ne!!! Jak píše Vlčak,hrozně ztmavuje už tak dost nepovedenou matnici a ta procenta viditelné plochy - opravdu pomsta.Byla to první věc,kterou jsem při tuningu a polidšťování sixe odstranil.
  • 0

#7 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 leden 2009 - 10:48:20

Ten hranol je opravdu děsný. Ale musí se uznat, že ten můj, který jsem kdysi měl, měřil přesně. Problém však byl cokoliv komponovat a zaostřit..
  • 0

#8 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 12:17:10

tak tedy rozumím a hranol vyřadím nač bych dále měl dávat pozor a nebo si doplnit informace...?
  • 0

#9 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 5 leden 2009 - 12:34:46

Správné založení filmu-na to je tu článek. Sehnat si šachtu. Chovat jej jako v bavlnce a doufat:)
  • 0

#10 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 12:40:51

Že maj lidi tolik chutě a času na tohle sebemrskačství :) Chápu ty, kterým Pentacon pro nostalgii doma zůstal, ale nechápu ty kteří si ho kupují. Stejně se na něm nic neušetří, časem se ho budeš zbavovat (da li buh a bude li fungovat bez vetsich problemu...)
  • 0

#11 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 12:59:51

no nějak mi přišlo že obětovat dvě tři tisícovky není až tolik aby si člověk vyzkoušel SF a pokud mě to chytne tak již lépe budu alespon tušit co ano či co naopak...
  • 0

#12 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 5 leden 2009 - 13:10:30

no nějak mi přišlo že obětovat dvě tři tisícovky není až tolik aby si člověk vyzkoušel SF a pokud mě to chytne tak již lépe budu alespon tušit co ano či co naopak...

Za ty penize si muzes koupit nejakou TLR a zkusit SF na ni. Ja si takhle pujcil Flexaret a kdyz jsem po trech filmech uznal, ze to je moje cesta, koupil jsem Mamyii RB 67 :)
  • 0

#13 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 5 leden 2009 - 13:22:38

Já bych to zase až tak tragicky neviděl.Za cca 25 let,co na něj děláme byl pouze jednou na preventivní prohlídce / kde se zjistilo,že je ve výtečné kondici,takže opět nic/ .Je ale asi fakt že jde o opravdu zdařilý kus. Jinak z mého pohledu klady :
1/Tělo je poměrně lehké,když slyším hlášky "tahat se např. po kopcích se Sixem",tak se musím opravdu smát.
2/ Neskutečně levný systém ,který vzhledem k tomu,že jde o čtverec nemá ,zvláště s ohledem na výtečnou kvalitu superlevných skel moc alternativ.
3/ tvar-žádný krychloid,ke kterému je třeba grip-není to sice ergonomicky žádný extra ideál,ale drží se myslím dost dobře.
Konstrukčně mi to přišlo vždy jako takové správné kladivo.Když ho držím v ruce / toho Sixe/,mám z něj takový vcelku nerozbitný pocit / nikde nic netrčí,všechno jde tak nějak akorát/.
Až na některé mouchy / matnice ,kopající zrcadlo/ mám Sixe opravdu rád,nemůžu si pomoct.Za cenu low end digikompaktu máte tělo / při troše štěstí nadlouho/ ,mezikroužky / super věc/ a dvě opravdu velmi solidní skla.Je to spíše o /ne/pohodlí,ale kdo vyrostl na Praktikách,Zenitech a spol.,tomu to ani nepříjde.
  • 0

#14 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 13:31:31

k p6 slyším nározy jak pro tak proti a snažím si to nějak vyselektovat pro sebe. myslím si že je to na zkoušku pokud vše bude běhat by to nemuselo být špatné k tomu mám krom toho již pomluveného hranolu skla 50/4 a 180... a pokud bych vzal k tělu 80/2,8 myslím že bych se na půl roku zabavil:) a právě ty skla které jsou vážně poměr cena výkon za hubičku mě nějak převažují pro...
  • 0

#15 StanislavPleva

StanislavPleva

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 215 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 leden 2009 - 13:40:36

Six je prostě six... je to vlastní kategorie přístroje. Mě prošli rukama 3 kousky, a musím říct že to sice fotilo moc hezky, ale já jsem si na to nikdy opravdu nezvykl. Vždycky jsem si říkal, že se to nějak poddá, ale prostě jsem na sixe nešikovnej. Překrejvání políček....kapitola sama pro sebe, většinou je to sice chyba v založení filmu nebo prkotinová porucha, ale přece jenom...
Je to ale jako všechno čistě subjektivní záležitost, někdo to vychválí do nebes a někdo se toho rád zbavil.

Mimochodem, zbyl mě ze sixe naprosto unikátně netknutý Flektogon 50mm...kdo má zájem ať se ozve přes sz.
  • 0

#16 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 13:48:08

k p6 slyším nározy jak pro tak proti a snažím si to nějak vyselektovat pro sebe. myslím si že je to na zkoušku pokud vše bude běhat by to nemuselo být špatné k tomu mám krom toho již pomluveného hranolu skla 50/4 a 180... a pokud bych vzal k tělu 80/2,8 myslím že bych se na půl roku zabavil:) a právě ty skla které jsou vážně poměr cena výkon za hubičku mě nějak převažují pro...


pak asi neni co resit :)mozna by jsem se jeste porozhlednul po Kievu6 ? nebo co to bylo za verzi - je to prakticky okopirovany KIJEV, ma myslim MLU atd..pry je lepsi - ale nedokazu rici, nemam s nim zkusenost.
  • 0

#17 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 5 leden 2009 - 14:03:14

já bych se přiklonil k názoru Pavla_P - pokud hodláš investovat 3 tisíce do SF, jen tak na zkoušku, tak bych buď sáhl po nějaké flexaretě za pár stovek a nebo si trošku přidat a koupit mamču nebo Bronicu - já Bronicu ETRS 6x4,5 koupil na Ebayi za 180Eur kompletní jen dát film - SQ jsou 6x6 a jen o málo dražší..
  • 0

#18 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 14:03:24

kiev je druhá možnost o které přemýšlím má výměné kazety a především na jeden z 88 pasují pntagonácký skla...
  • 0

#19 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 14:04:38

kiev je druhá možnost o které přemýšlím má výměné kazety a především na jeden z 88 pasují pntagonácký skla...


pozor! ja nemyslim kopii hajzbladu, ale kopii PSixe :), to je rozdil,
Kiev88 bych nebral to radsi Bronu SQ,
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 14:06:06

Dneska je na paladixu M645 se záklaďákem a 150-kou a 50/4 Flektogonem+redukce. TO všecko za 8900,- při rychlém jednání sleva. Při téhle ceně asi nemá smysl o P6 uvažovat. Sám P6 mám, jsou z toho krásné výsledky. KDyž to funguje. Když ne, je to k zlosti.
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 14:08:02

kiev je druhá možnost o které přemýšlím má výměné kazety a především na jeden z 88 pasují pntagonácký skla...


VLcak mel na mysli Kiev 6C nebo KIEV 60 se sixovym bajonetem. tenhle
  • 0

#22 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 5 leden 2009 - 15:07:08

Notorius : Jenže to je 645,což může být pro někoho / třebas pro mne/ dost průser.Navíc už má doma výborná skla a tělo pořídí za 1000-1500 absolutně bez problémů/proti 8900,- vcelku rozdíl ,obzvláště na vyzkoušení/.
  • 0

#23 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 5 leden 2009 - 15:21:42

six 1000, 500-700 dobrému opraváři na servis/bez toho promazání a prohlídky bych do nově získaného těla film nezakládal - třeba p. Přívozník Praha, ev. pár set na novou matnici
taky bych to tak nereálně neviděl, navíc takto ošetřené tělo se po pár svitcích dá prodat dál, s tím, že je čerstvě servisováno, navíc u tohoto pána s dokladem o opravě = zárukou na tři měsíce
  • 0

#24 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 5 leden 2009 - 15:24:33

kiev je druhá možnost o které přemýšlím má výměné kazety a především na jeden z 88 pasují pntagonácký skla...


VLcak mel na mysli Kiev 6C nebo KIEV 60 se sixovym bajonetem. tenhle


jeden z nich je urcite i na 6x6 - u Skody jsem ho myslim videl i za 2000.
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 15:25:46

kiev je druhá možnost o které přemýšlím má výměné kazety a především na jeden z 88 pasují pntagonácký skla...


VLcak mel na mysli Kiev 6C nebo KIEV 60 se sixovym bajonetem. tenhle


jeden z nich je urcite i na 6x6 - u Skody jsem ho myslim videl i za 2000.


Oba jsou na 6x6.
  • 0

#26 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 15:29:50

aj aj tak Kiev 6C nebo KIEV 60 je pro mě zase něco nového... ale myslím si že to asi nebude to pravé nelíbí se mi:( a já fotoaparátek potřebuji mít tak nějak rád.
a jinak souhlas s premou né že bych byl zase takový škudlil a když má někdo něco rád tak již vůbec, ale přeci jen 9k již je dost... a to hlavně kůli tomu že stíle pozoruji jak v tom plavu no po týdnu čemu se divit. pokud dám nějakou ticku která mi pak jistě při výběru a nákupu něčeho jiného ušetří více... a pak pokud by mě sf nezaujak tak...
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 15:48:21

By mě zajímalo, co člověka může na SF nezaujmout .)
  • 0

#28 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 15:52:58

RHx děkuji mohu se zeptat na pana Přívozníka? myslím že takovýto kontak se bude lidem z prahy více než hodit....
Pavel_P no já se znám a myslím že se právě stane přesná opak:)
ale nějak si říkám kdy budu moci za tak málo si vyzkoušet co a jak a najít si tak to své...
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 16:00:09

By mě zajímalo, co člověka může na SF nezaujmout .)


To je dobrá otázka. Nezaujmout může třeba "moc" velký počet snímků na filmu. Poslední dobu mám trochu problém. :D
  • 0

#30 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 16:00:53

Já být tebou, koupím si rovnou slušnou mašinku u které víš, že ji případně hned pošleš bez větších problémů dál. Tzn. na Ebay koupit
na 645:
Mamiyi 645 či Bronicu ETR (Si) nebo Pentax 645
na 6x6:
Bronicu SQA (i), Bronicu S2
na 6x7
Pentax 67 či Mamiyi RB (RZ) 67

Zejména bych ti doporučil tu Bronicu či Mamiyu. Klidně jen základní kit a ten seženeš třeba i za pět tisíc... V případě formátu 645 můžeš u Mamiye používat skla z Psixe. Já na svém Contaxu používám Flektogon 50 k obrovské spokojenosti....
  • 0

#31 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 16:07:58

Notorie já to samozřejmě myslím tak nějak celkově :) A počet snímků se dá vyřešit přikoupením VF mašinky, či kazetkami na listový film, které se dají používat třeba s Mamiyí 67. Prostě pokud je člověk schopen akceptovat vyšší váhu a hmotnost není dle mého co řešit...
  • 0

#32 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2009 - 16:49:52

Pavel_P rozumím jak to myslíš, ale na druhou stranu sám píšeš kup si to či tamto... a jelikož jsem nikdy čverec neměl snadno se může že jsi udědomím že třba 6x7 mi sedne lépe... a pak to měnit tomu bych se chtěl vyhnout tedy alespon na začátku:)
  • 0

#33 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 5 leden 2009 - 17:00:23

No a právě proto, že jsem si téměř jistý tím, že budeš toho Pentacona chtít měnit hned poté co se ti SF zalíbí, chtěl jsem tě přesvědčit, abys vynechal tento dost možná zbytečný krok. Takže, sečteno podtrženo, kup si Mamiyi 645 se seťákem .)
  • 0

#34 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 5 leden 2009 - 17:09:56

Mám tu sixe, kterému jsem vyrobil MLU. Bohužel nepracuje správně převíjení a počítadlo snímků, takže udělá jenom 8 políček na film místo 12. Klidně půjčím na neurčito eventuelně nechám za nízkou cenu. Za pár stovek by to převíjení jistě někdo opravil.
  • 0

#35 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 5 leden 2009 - 17:20:59

No a právě proto, že jsem si téměř jistý tím, že budeš toho Pentacona chtít měnit hned poté co se ti SF zalíbí, chtěl jsem tě přesvědčit, abys vynechal tento dost možná zbytečný krok. Takže, sečteno podtrženo, kup si Mamiyi 645 se seťákem .)


nikoliv. Ať si koupí SQ-A se záklaďákem, existují kazety jak 6x6, tak 6x4,5...kdybych nepotřeboval shift...a neměl všechno možné na M645, tak ji už mám...nebo že bych si Bróňu také pořídil?
  • 0

#36 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 5 leden 2009 - 17:31:41

Obecný dojem z obce temnokomornické : kde se se svou přístrojovou promiskuitou hrabe "druhá strana" !!! :D
  • 0

#37 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 5 leden 2009 - 17:50:00

Tesil jsem se na nejake nove TIPY pro P6, a pritom se tu resily TYPY :D
Navic to tu sklouzlo opet na debatu "masturbuju s bronicou/mamiyou" vs. "bojuju se sixem".

Po case praxe musim k P6 pridat jeden klad a to je pouzitelnost 220 filmu v tomtez tele.
S Kievem 60 zkusenosti nemam, takze nevim, ale ten fotak mi (oproti uz dost nevzhlednemu P6) vzhledove prijde jako hrozne osklivy.

Ad. Flexaret k vyzkouseni - no proc ne. Flexa se da kaufnout do tisicovky a kdo chce delat SF fotky a nema prachy, tak je to mozna nejlepsi volba.
Akorat nevim, co mate proti P6 matnici, protoze osobne jsem mel tu cest delat se tremi Flexarety a oproti P6 mi dycky prislo, ze mi v tom fotaku nekdo zhasnul. (Na F7 si ted asi sezenu nejakou fresnelku a u F2 si encham pokovit zdrcatko.. tak uvidim, jak se to vystribri).
  • 0

#38 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 5 leden 2009 - 22:58:16

Bednasix bych si dnes nekupoval ani na zkoušku. V dobách dávných jsem o něm uvažoval, ale tolik dětských nemocí od průjmu po pravé neštovice jsem snad u jiného fotoaparátu nezjistil a to nejen z doslechu, z praxe od ostatních, ale i ze starých časopisů Fotografie. Tenkrát to asi byla jediná dostupná SF na 6x6, ale dnes když film v profesionální praxi skomírá a dají je koupit pro amatéra dříve naprosto nedostupné věci pravdu ne.

P.S. I tak by jsi si měl dávat pozor, když budeš kupovat jiný fotoaparát, jinak se ti může výhodná koupě pěkně prodražit, ale P-Six je myslím větší loterie. Jinak musíš vědět sám, co fotografuješ, jak často, jak se chceš koníčku dále věnovat a z toho ti vyplyne zda SF ano či ne. Něco jen tak z dlouhé chvíle na zkoušku bych si nekupoval.
  • 0

#39 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2009 - 15:26:18

díky všem...
nojgi no myslím že fotografie není pro mě jen rozmar... ale SF něco nového...
  • 0

#40 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 7 leden 2009 - 18:47:16

Tak já nevím :-) :!:
Asi jsem jedinej na světě, koho praktisix nezlobí. Má v celku dostupné objektivy, kterí nejsou nejhorší a fotka se sním taky dá udělat. Je pravda, že jen o málo jsou dražší líbivější přístroje, ale ruku na srdce. P six si opravím. Jiný nikoliv.
Připadá mi, že někdo má opravdu špatné zkušenosti, ale taky že jde o jistý folklór. Co lidí mělo Psixe. I když se mi zdá, že Praktisix (ten starší ) byl o poznání lepší.
  • 0

#41 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 7 leden 2009 - 18:50:17

Ještě jedna myšlenka.
Dočetl jsem se, že zle na 645 namontovat redukci a pak používat i Psixe objektivy. Tak to by jsem si raději koupil tu 645tku.
  • 0

#42 Ondrej1

Ondrej1

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 315 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 leden 2009 - 19:06:32

Zaznělo tady už skoro všechno, jenom pár poznámek

1. Další věc, na kterou je u Sixe potřeba dávat pozor je, že zrcátko se sklápí až při natažení, čili je potřeba být velmi opatrný při focení se sluncem v záběru. Já už jsem si díky tomu jednou závěrku propálil. :-)

2. Pokud jde skutečně o vyzkoušení středního formátu, je možné řešení sehnat Sixe, který byl nedávno servisovaný a je pozitivně v pořádku. Není to o tolik dražší než zachovalý Flexaret a kvalita je hodně jinde.

3. Obrovskou výhodou Sixe je dostupný a levný servis (paní Konečná v Brně je další člověk se zlatýma rukama). I poměrně velké průšvihy u Sixe (propálená závěrka) jsou celkem snadno řešitelné, což o sofistikovanějších značkách ne zcela platí.
  • 0

#43 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 7 leden 2009 - 20:14:19

asi taky jen na zkoušku
http://www.upol.info...temId=231385
  • 0

#44 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 7 leden 2009 - 21:04:39

No jo s těmi dírkami po sluníčku je to fakt. Ten můj praktisix má již dvě. Jednu udělal původní majitel někdy v 70tých letech a druhou já v loni. Rozředil jsem herkules černým ingoustem a jemě zamázl. No a totéž opakoval 4x. Fotím s ním dál.
Opravdu to chce dát majzla. Je to hned.
  • 0

#45 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2009 - 10:24:20

za sluníčko moc dík je mi jasné že je to fofřík a přiznám se že by mi to asi nedošlo dokud bych dírku neudělal...
ještě se zeptám na jednotlivé druhy a značení skel? ted pro začátek mi jde především o 80mm ale já ty začátky brzy přeskakuji:) a je 180/2,8 opravdu to nej...
  • 0

#46 Uumi

Uumi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
  • LocationSudety
Reputace: 2

Publikováno 8 leden 2009 - 11:08:26

Zdravim vsechny majitele vychodonemecke pomsty. Kdyz pominu spatne previjeni filmu,trapi me jeste sklopne zrcadlo,proste se nevraci a nebo se nesklopi. U nas na severu Cech se nevyskytuje zadny zazracny opravar,tak vite/li nekdo,jak vipada P-six zevnitr,prosim poradte.
  • 0

#47 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 8 leden 2009 - 11:41:35

ještě se zeptám na jednotlivé druhy a značení skel? ted pro začátek mi jde především o 80mm ale já ty začátky brzy přeskakuji:) a je 180/2,8 opravdu to nej...

podle pověsti ano, ale je to tele jako hrom
spíš bych si pořídil padesátku/4, taky je velká, ale široká, tudíž krásná :?
ty zebří bez mc vrstev jsem tuším viděl už kolem 1500
  • 0

#48 buggs

buggs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2009 - 12:13:29

50/4 i s mc mám a je moc hezká:?
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 leden 2009 - 12:14:05

za sluníčko moc dík je mi jasné že je to fofřík a přiznám se že by mi to asi nedošlo dokud bych dírku neudělal...
ještě se zeptám na jednotlivé druhy a značení skel? ted pro začátek mi jde především o 80mm ale já ty začátky brzy přeskakuji:) a je 180/2,8 opravdu to nej...


Asi není sklo z produkce CZJ pro P6, které by bylo špatné. 180-ka má opravdu velice příjemné podání. Velmi chválená je ale i 120/2.8. Flektogon 50 je hodně dobrý. 80-ku jsem osobně zatím snad nepoužil. 300/4 nevlastním, ale to už snad ani není tele, to je kráva. :?
  • 0

#50 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 8 leden 2009 - 12:18:48

Jest-li si chceš vyzkoušet Psixe, tak by jsem Ti jeden mohl půjčit. Jinak je zde jeden na prodej z dědictví. Vrchlabí ).

Z objektivu je ideál záklaďák a širokáč. Pro portrét 120. Nejvíce fotím širokáčem (50) a tou 120tkou.
Problém je s expozicí, ale to by jsem Ti taky mohl půjčit expozimetr. Přístroj jsem dostal jako vadný a podařilo se mi jej opravit. Není zas tak složitý.
Otec
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních