Přejít na obsah


Fotka

Foťák s M42


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#51 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 únor 2016 - 17:29:48

Tím jak jsem se vrhl na street fotografii, mám další záměr. Chtěl bych zkusit regulérní portréty lidí na ulici. Těch zajímavých. Mám v plánu to fotografovat na objektiv Helios 44-2. Zároveň pro něj chci tělo, které by na první pohled působilo "retro". Tedy, aby i laik hned na první pohled poznal, že nejde o digitál. Jako první mě napadá Praktica, protože tam je všeobecné povědomí. S prakticami ale nemám dobrou zkušenost. Ty co jsem měl, tak neseděly časy a tak všelijak. A dávat a platit za servis  Prakticy, nevím no. Podle toho, co jsem dohledal zde na foru, tak to nemá smysl. Máte nějaké další tipy na levné tělo s měřením a analogovým vzhledem pro tento objektiv?


  • 0

#52 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 24 únor 2016 - 17:38:47

Zenit :-) víc retro pak jen dírková komora :-) s kovovou přírobou na M42.


  • 1

#53 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 205 příspěvků(y)
Reputace: 75

Publikováno 24 únor 2016 - 18:15:24

...Zároveň pro něj chci tělo, které by na první pohled působilo "retro". Tedy, aby i laik hned na první pohled poznal, že nejde o digitál...

 

Jaký vliv má mít ono poznání na výslednou fotografii? Já se snažím při pokusech o zachycení prchavého okamžiku působit spíše nenápadně.

 

Obávám se že při dnešním trendu, kdy digitály mají vypadat retro bude problém s realizací toho požadavku.

 

Jediné řešení asi bude alá Tichý, ale nepředpokládám, že by se komukoliv podařilo zopakovat jeho úspěch.

 

Doporučovaný Zenit bude jasnou volbou - ať už pro přestavbu  (pochází totiž ze země, která tento pojem zhmotnila) nebo pro cokoliv jiného od zachytávání prchavého okamžiku až po ubití medvěda.


  • 1

#54 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 únor 2016 - 18:27:31

Zenit už jsem tu kdysi poptával, ale byl uváděn jako vysoce nespolehlivý. Ten analogový vzhled má působit, jako důvěryhodněji. Že mě budou lidé spíše považovat za podivína, když je oslovím s takovýmto fotoaparátem. A budou ochotnější nežli s digitálním přístrojem, kde to může působit, že to pak budu umisťovat na sociální sítě a tak. Toť má trapná naivní představa. Nemá jít o prchavé okamžiky, ale že přímo dotyčného oslovím a požádám o portrét. Na prchavé okamžiky mám olympus xa.


  • 0

#55 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 24 únor 2016 - 23:21:20

Zenit už jsem tu kdysi poptával, ale byl uváděn jako vysoce nespolehlivý. Ten analogový vzhled má působit, jako důvěryhodněji. Že mě budou lidé spíše považovat za podivína, když je oslovím s takovýmto fotoaparátem. A budou ochotnější nežli s digitálním přístrojem, kde to může působit, že to pak budu umisťovat na sociální sítě a tak. Toť má trapná naivní představa. Nemá jít o prchavé okamžiky, ale že přímo dotyčného oslovím a požádám o portrét. Na prchavé okamžiky mám olympus xa.

Me muj Zenit 12XP prijde jako naprosto spolehlivy. Zabudovany expozimetr dokonce i dobre meri, proste "no problem". Starsi modely mozna tak spolehlive nejsou, to nemuzu slouzit. Pro pozadovany ucel je ale Zenit idealni volba. Navic ten rachot zaverky po stisknuti spouste by snad zadny vyrobce digitalu ani nenasimuloval :-D
  • 0

#56 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 25 únor 2016 - 06:56:23

Kdybys  na mě na  ulici namířil  zenit  s heliosem a  chtěl  zmáčknout spoušť,  asi bych tě vzal něčím po hlavě nebo do rozkroku.   Pamětníci většinou mají ještě averzi  k  sovětským mašinkám namířeným na našince,  ať už je to AK47,  skládací cestovní žehlička či něco jiného,  včetně  jejich držitelů.


  • 0

#57 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 25 únor 2016 - 07:27:45

Já bych na portrety na ulici (jako že ofiko) použil naopak něco profi se šachtou, budeš vypad jako profík a lidi možná rychleji zjihnou, takže za mě Mamiya, Bronica, Hasi, nebo klidně dvouočka s předsádkou a brát je z metru na čtverec, toť jen můj názor, jak praví Jirin-ol se Zenitem bych se nenechal.


  • 1

#58 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 únor 2016 - 08:09:17

Ona dvouoká zrcadlovka je dobrá věc na toto. Snad ideální. Chci však použít právě helios. Moc se mi líbí portréty z něj. Tedy jeho podání.


  • 0

#59 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 25 únor 2016 - 09:08:36

No a co tak nějaký Asahi Pentax s M42?


  • 0

#60 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 únor 2016 - 10:04:39

No a co tak nějaký Asahi Pentax s M42?

Díky za tip.


  • 0

#61 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 únor 2016 - 11:32:40

Je možné použít tyto redukce i na staré manuální aparáty? Konkrétně Canon AE? Omlouvám se za případnou směšnost dotazu....

 

http://aukro.cz/show... Shopping | GMC


  • 0

#62 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 25 únor 2016 - 12:06:12

 

No a co tak nějaký Asahi Pentax s M42?

Díky za tip.

 

ja pouzivam Pentax Me Super s redukcoiu na m42 :) a spokojnost :)


  • 0

#63 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 25 únor 2016 - 12:39:37

s redukcema bejvá občas poptíž. Mam teda zkušenost právě jen s Pentaxíma. Mam nějaký levný za pár kaček i jednu originální pentax asi za 700, nebo tak nějak, ale žádná s teleobjektivem neostří na nekonečno :( U kratších ohnisek to neni moc poznat, ale u sonaru 200 mm bohužel nelze použít (leda při ostření "na blízko").


  • 0

#64 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 25 únor 2016 - 14:22:43

Obecně lze redukce použít i na klasických manuálních aparátech. Samozřejmě pokud je stejný bajonet, což není případ Canonu. Na manuální Canony je potřeba použít redukci z M 42 na Canon FD. Pokud je redukce správně vyrobena, mělo by jít zaostřit nekonečno. Podle mě je ale při běžném použití problém nespřažení kolíčku clony. Je proto třeba zaostřit na plnou díru a potom zaclonit. Jeden z mála bajonetových kinofilmových system (ne-li jediný), na který existuje redukce se spřaženým kolíčkem, je Fujica. Proto lze pro objektiv M 42 doporučit zase nejlépe tělo M 42. Například, jak už zde zaznělo, Pentax Spotmatic, nebo závitovou Fujicu. Pěkné tělo je Chinon CS 4, ale závěrka kope při 1/125, což je dost nepraktické.


  • 0

#65 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 únor 2016 - 17:21:04

Neviem prečo sa všetci bránite tým Prakticam? Ja má MTL5 už roky a nerobí mi problém s ňou fotiť. Prvých cca desať rokov to bol vlastne môj jediný fotoaparát a urobil som s tým množstvo filmov.


  • 0

#66 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 25 únor 2016 - 18:28:07

Udělal sem si před časem procházku s Praktikou LTL v origo pouzdře. Musím říct jak mě překvapilo, že mě pozorují lidé okolo :) někdo jen zvědavě, někdo s úsměvem. Takže na street foto rozhodně i tato stará klasika stojí za úvahu.


  • 0

#67 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 25 únor 2016 - 19:14:47

No Zenity mám a fungují všechny. Na ten Helios 44-2 je asi ideální Zen. E, protože nemá přenos clony stejně jako tento Helios a čistej světlej hledáček.. V podstatě fungují všechny. Pokud bych měl volit Prakticu ty mám taky a odešla akorát závěrka na jedné MTL5, tak zbytek funguje perfektně. Oproti Zenitu, maj lamelovou závěrku. Sháněl bych asi tu MTL 5, nebo uplně nejlíp VLC 3, s výměným hledáčkem, šachtou a lupou. Ta byla zlomová. Jinak jsou , ale v podstatě na jedno brdo. Pak B prakticy s redukcí na M42, měří časy a celkem dobře. Sháněl bych redukci a BC1 nebo BX20, ta měří přesně. Nejlevněji stejně vyjde ten Zenit. Teď jsem koupil Prakticu FX3 na M42, ta je parádní a víc retro jak Zenit. Problém je sehnat funkční a neděravým plátnem. Šachtu má čistou a Tessar na ní nebo i ten Helios ostudu neudělaj.


  • 0

#68 Pavel K

Pavel K

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 25 únor 2016 - 19:29:28

Přehlédl jsem, že se jedná o Helios 44-2 bez přenosu clony. V tom případě jsou moje výhrady k použití redukce na bajonetovém těle irelevantní. Lze tedy použít jakékoli tělo, na které existuje redukce na M 42. Takže např. Canony s FD bajonetem, Pentax, Yashica/Contax... Nebo cokoli se závitem včetně nejstarších Contax D /Pentaconů nebo Praktic FX (ale tam bude asi problém s funkčním použitelným stavem, zase vypadají dostatečně retro).


  • 0

#69 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 únor 2016 - 20:20:52

Díky všem za podněty. Jen dodávám:předpokládám správně, že Zenit měří expozici?


  • 0

#70 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 únor 2016 - 20:21:53

Měl jsem praktiku BX20, ale měla v háji posun filmu. Překrývali se mi políčka.


  • 0

#71 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 25 únor 2016 - 20:41:02

Díky všem za podněty. Jen dodávám:předpokládám správně, že Zenit měří expozici?

No měří kromě Zenitu B,C,3M, ale asi už ne přesně :-) Je tam vestavěnej expozimetr, ukazuje ale.... TTL má na baterky, 19 je na baterky s lamelovou závěrkou, ale měl jsem dva a jeden přestal chodil druhej nechodil jak ho pošťák přinesl. Zenit 122 má tři diody a 12 má taky diody. Chce to asi expozimetr nebo odhad.


  • 0

#72 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 25 únor 2016 - 21:03:39

Mám Prakticu Super TL, nie zlý foťák, ale má dosť tmavý hladáčik. Potom Ricoh Singlex TLS, niečo podobné ako Praktica, ale so svetlým hladáčikom a spolahlivosť  bude asi tiež niekde inde ako pri P. Obidva sú M42 a na ebay idú cca za rovnakú cenu.


  • 0

#73 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 únor 2016 - 10:37:30

Narazil jsem na jednoho prodejce, který má k dispozici pentax asashi. Nepodařilo se mi dohledat žádný článek v čj o těchto strojích. Nemáte prosím někdo nějaký odkaz? Abych se o něm něco dozvěděl. Měření, spolehlivost, funkce a tak.


  • 0

#74 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 26 únor 2016 - 10:44:05

radsej nieco novsie nie? na paladixe mas pentax ME rovno s redukciou na m42, zahliadol som tam aj contax..


  • 0

#75 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 únor 2016 - 10:56:55

Jde mi opravdu jen o tělo pro helios. Jestli to bude zenit za 300 Kč nebo contax za 2600 Kč je docela rozdíl. I když bych samozřejmě rád ten dražší. Pentax ME jsem nedohledal. Jestli ale zenity blbě měří... Mohu teď mít zenit 11 v TOP stavu za 300 Kč. Vypadá opravdu solidně.


  • 0

#76 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 26 únor 2016 - 11:18:55

nehledej  odkaz  pentax asashi,   ale  Asahi Pentax (berlička:  Spotmatic -  vícero typů,  pozor na  baterie - rtuťové u prvních typů  již nejsou k mání)


  • 0

#77 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 348 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 26 únor 2016 - 11:26:24

Se mi zdá, že je Punkomat na nejlepší cestě do pekla G.A.S.u...


  • 0

#78 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 26 únor 2016 - 11:32:05

jestli ti jde o cenu  v řádu pár korun či několik málo stovek,   na kultovní,  proslulé a ceněné  záležitosti  zapomeň  a  poohlídni se  po něčem,   na co  helios  v pohodě můžeš  dát  s  redukcí  (ale i ta není zadarmo,  stává  100-300 Kč  dle  druhu a kvality).   kompatibilita:  cokoli se závitem  M42  (jenže  tu narážíme na  občas problém  věku,  napájení,  spolehlivosti,  stavu a uživatelského komfortu/diskomfortu),   bajonety např:  Canon FD, Minolta SR/M/MD,  Contax/Yashica,  Pentax K,  atd.atd....   odpovídat  na  tvoje  dotazy  vyčerpávajícím způsobem  tady je  trošku  unavující,   to  stejné už  v rámci  TK  bylo  vysloveno, napsáno,  odpovězeno už  mnohokrát. 

Já osobně bych do levného zenita nešel nejen z  osobní averze (stejně jako  si nikdy nepořídil  vozidlo Moskvič  403 nebo Záporožec),  kdybych ji pominul,  tak  kvůli  omezenému výběru  časů  závěrky atd.atd,   to už  Praktica  je  oproti tomu  mercedes 190.  asi tak.  

pro  M42 objektivy  (kromě  jediného takumaru s bajonetem Pentax )  už  dva roky  používám  tělo Chinon CE4 s redukcí M42/PK -  moderní,  kvalitní  a  velice komfortní aparát s  přesným měřením,  jenž  mě  po chvíli smlouvání v jednom malém bazaru  přišel (v přepočtu) na necelých 130 Kč i s objektivem.  Napověděli  ti  už  ostatní,  napověděli ti  dobře,  a zpíváš furt tu stejnou,  tak si  něco kup a foť  ... už víc nebudu reagovat, promiň.


  • 4

#79 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 únor 2016 - 12:20:36

Se mi zdá, že je Punkomat na nejlepší cestě do pekla G.A.S.u...

To už mě taky napadlo... Vzhledem k tomu, že na nákup poslední aparátu, konica auto s2, byla použita půjčka od úvěrové společnosti...


  • 0

#80 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 únor 2016 - 12:26:03

Jirin_ol: V pořádku, nic se neděje. Děkuji ti za odpověď a informace, které se mi hodí. Jen já nejsem příliš praktický člověk a to se projevuje i ve fotografii. Jak při focení, tak nákupu a rozhodování. To jen pro vysvětlení, že jsem to tady trochu zaneřádil svými dotazy. Jsem si toho vědom. Nejen tobě ale i ostatním děkuji za ochotu poradit. Všechny rady vyhodnotím a využiji, nevyjdou tedy na zmar.


  • 1

#81 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 26 únor 2016 - 12:39:19

Punkomate, nejdriv si projdi starsi fora a procti si zkusenosti desitek lidi, to pomuze nejvic. Pak bych ti jeste chtel poradit ohledne Zenitu obecne - ano, fotak muze vypadat solidne, dokonce hezky a skvele fungovat. Ale hodnota bezne sehnatelneho zenitu v beznem stavu se blizi hodnote zadni krytky objektivu. Kvuli tomu, ze to byl snadno sehntalny fotak, lidi zanedbavali udrzbu a me osobne jich kleklo asi 5. Nic me nestaly, byly zadarmo s objektivem, ale proste jeden, dva filmy a konec. Ma smysl je prohanet servisem? Nektery zajimavejsi typ, rodinnou pamatku asi ano, ale napriklad Zenit EM s buh vi jakou historii... Za cenu servisu mam mnohem lepsi stroj. Praktica je dobra pro zacatecnika, levna, pohodlna... Ja osobne fotim s FD canonem a redukci. Jinak helios 44-2 je vytecny objektiv, dobra volba.


  • 0

#82 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 26 únor 2016 - 12:50:16

děkuji za  reakci,  překvapivě  mírnou  a  shovívavou  k mému  ostřejšímu výlevu. 

Jen  ještě drobná noticka:   pokud  jsi na tom  s  hloubkou a náplní kapsy  všelijak,  tak  se  drž  při  pořizování fotoaparátů a objektivů jednoho systému.  I  s jedním  aparátem  a  jedním  objektivem  lze  dobře  fotit  celá  dlouhá  léta,  věř mi.  

Když jsem  byl  před pár lety na tom tak,  že jsem  si  denně mohl  dopřát  čtvrtku chleba  a  sekačku za 24 na tři dny,  obden polívku v bufáči  a jednou  za  týden  teplý  oběd,  tak jsem prostě  do  obchoďáků  s  regály  narvanými  všelikými pochutinami nelezl,  za ty nervy mi to nestálo. 

A dovolím si  i  druhou noticku:  závidím  ti  schopnost  rozlišit  podání toho tvého Heliosu od  jiných  padesátek či osmapadesátek podobné světelnosti  pro SLR aparáty.

Asi  se  budu muset  hodně  učit  hledat  rozdíly v podání 1,7-2/50-58 Rokkorů,  Chiyoko Super Rokkoru,  Zuika,  Planaru,  Heliosu,  Pancolaru, Orestonu, Takumaru, Super Takumaru,  SMC Takumaru,  Fujinonu, Nikkoru,  Sonnaru.  V hromadě  fotek  stejného formátu  rozhozených po stole  bych  nedokázal  totiž  jasně  určit,  co  čím  foceno bylo (kdybych si to podle  scény a situace  aspoň  trochu nepamatoval, pokud by se jednalo o vlastní fotky.  Děkuji za námět k přemýšlení.

Hodně zdaru. 


  • 2

#83 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 26 únor 2016 - 13:25:06


A dovolím si  i  druhou noticku:  závidím  ti  schopnost  rozlišit  podání toho tvého Heliosu od  jiných  padesátek či osmapadesátek podobné světelnosti  pro SLR aparáty.

Asi  se  budu muset  hodně  učit  hledat  rozdíly v podání 1,7-2/50-58 Rokkorů,  Chiyoko Super Rokkoru,  Zuika,  Planaru,  Heliosu,  Pancolaru, Orestonu, Takumaru, Super Takumaru,  SMC Takumaru,  Fujinonu, Nikkoru,  Sonnaru.  V hromadě  fotek  stejného formátu  rozhozených po stole  bych  nedokázal  totiž  jasně  určit,  co  čím  foceno bylo (kdybych si to podle  scény a situace  aspoň  trochu nepamatoval, pokud by se jednalo o vlastní fotky.  Děkuji za námět k přemýšlení.

Hodně zdaru. 

Pod sluncem Heliosu jze jemu obětovati i své srdce...aneb zamilovanost do skla je - jak to alespoň prožívám já - možná toliko ve spojení s filmem.

U digitálu mne to až tak nebere, vlastně skoro vůbec. Taky to tak máte?


  • 0

#84 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 26 únor 2016 - 15:30:09

K těm tématům zde na foru. To jsem zkoušel samozřejmě, nežli zakládám nové téma, dohledat něco již existujícího. Avšak, když zadám funkci vyhledač zde na temné, málokdy mi něco vyhledá. Ovšem to může být špatným používáním. Ale toto už je mimo téma tohoto vlákna.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních