Přejít na obsah


Fotka

Urob si sám


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
446 odpovědí na toto téma

#301 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 prosinec 2012 - 20:19:25

Domácí 35mm zvukový projektor :-)


  • 0

#302 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 prosinec 2012 - 20:28:31

Všimněte si spodní rolny jak se točí , ta pětatřicítka má šílenou spotřebu filmu , ty metry tam jenom padaj. Na to jako osmičkář nejsem zvyklej :-).
  • 0

#303 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 prosinec 2012 - 08:59:41

No samozrejme, tam predsa ide cca 0,5m filmu za sekundu, takže 600 metrov je na dvadsať minút, pričom u šestnástky to je na 50 minút a u osmičky na viac ako dve hodiny. Preto hneď od začiatku boli pokusy so zmenšovaním spotreby filmu práve z finančných dôvodov. To sa najviac podarilo práve zavedením 8 v roku 32.
  • 0

#304 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 28 prosinec 2012 - 14:16:51

A to ještě není taková spotřeba jako 70mm nebo neřkuli IMAX :)
  • 0

#305 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:11:22

Tak to už nie je pre smrtelníkov, ani veľké filmové spoločnosti si to nedovolia, len výnimočne.
  • 0

#306 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 28 prosinec 2012 - 15:28:26

To je pravda, ale je to velká škoda, že je to tak výjimečné... zážitek je to fakt velký.
  • 0

#307 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 prosinec 2012 - 17:28:35

To áno, ale financie nepustia. Rád by som videl na veľkom plátne film Ben Hur. To musela byť paráda, 2,76:1, Technicolor, kamera "Camera 65" na 65mm negatív, no proste paráda. Tento film získal v roku 59 11 Oskarov a prekonal ho až Titanic roku 2000. Škoda, že som to nevidel na plátne. Ináč tento film zachránil štúdio M-G-M od krachu a zániku.
  • 0

#308 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 13 leden 2013 - 20:25:45

Sem si koupil trailer na 35mm a napadlo mně , mít tak nějaký celovečerní film a pouštět si ho v obýváku , třeba Terminátor 2 :-)

  • 0

#309 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 13 leden 2013 - 20:27:18

No, trochu se to třese a ten zvuk taky nic moc ale ještě na tom zapracuji.
  • 0

#310 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 13 leden 2013 - 20:57:09

Konečně někdo, kdo by dal pojmu 'domácí kino' správný rozměr :D.
  • 0

#311 Flaizer

Flaizer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 371 příspěvků(y)
  • LocationOrlické podhůří
Reputace: 259

Publikováno 13 leden 2013 - 21:20:33

jen čumim :o ale i tak normálně 35mm kino doma nikdo nemá, že... ^_^
  • 0

#312 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 leden 2013 - 21:44:06

MbCorpe něco pro tebe.. http://aukro.cz/kino...2938263848.html
  • 0

#313 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 leden 2013 - 21:46:54

Sem si koupil trailer na 35mm a napadlo mně , mít tak nějaký celovečerní film a pouštět si ho v obýváku , třeba Terminátor 2 :smile:
http://www.youtube.com/watch?v=O3tEstIZiwk

jednou jako malej jsem byl v multikině a tam měli z jednoho filmu udělanej vánoční stromeček, nádhera, když jsem tam šel později už tam nebyl:-D chtěl jsem si ten film vzít, stejně ho pak určitě vyhodili:-(
  • 0

#314 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 13 leden 2013 - 21:58:03

MbCorpe něco pro tebe.. http://aukro.cz/kino...2938263848.html

Ano vím o tom ale tolik za to nedám , město mi nabídlo 2xMEO5 a 2xMEO4 za odvoz , ale ještě váhám přeci jen to má i bez xenonu a zesíku 200kg. A já mám 1+1 :-) , už teď sem přeplněný.
  • 0

#315 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 leden 2013 - 22:08:20


MbCorpe něco pro tebe.. http://aukro.cz/kino...2938263848.html

Ano vím o tom ale tolik za to nedám , město mi nabídlo 2xMEO5 a 2xMEO4 za odvoz , ale ještě váhám přeci jen to má i bez xenonu a zesíku 200kg. A já mám 1+1 :smile: , už teď sem přeplněný.

Ok, to je parádní:-D, to přece nemůžeš udělat ne?.-D Já bych to hned bral:-D i když chápu, že někde se také musí bydlet:-D
  • 0

#316 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 leden 2013 - 02:52:14

Prosím vás, je tady někdo, kdo by mi byl schopný říct, jestli tato promítačka (ta na aukru) by byla repasovatelná do prefsionální podoby za malé náklady? Do velmi blízkého budoucna vymýšlím projekt, kde budu 35mm projektory potřebovat. Tyto ceny jsou neskutečně lidové. Nechci to nikomu vyfouknout (kdo by měl seriozní zájem) ale taky bych nerad koupil zbytečný šunt, jehož repase by stála víc než sehnání třeba jiného, funkčního...
  • 0

#317 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 leden 2013 - 09:19:05

Prosím vás, je tady někdo, kdo by mi byl schopný říct, jestli tato promítačka (ta na aukru) by byla repasovatelná do prefsionální podoby za malé náklady? Do velmi blízkého budoucna vymýšlím projekt, kde budu 35mm projektory potřebovat. Tyto ceny jsou neskutečně lidové. Nechci to nikomu vyfouknout (kdo by měl seriozní zájem) ale taky bych nerad koupil zbytečný šunt, jehož repase by stála víc než sehnání třeba jiného, funkčního...

To těžko říct, kdybych byl milionář tak bych do toho šel.. ale lepší by bylo se třeba dohodnout s Mbcorpem a rozebrat si ty promítačky nabízené jeho městem.
  • 0

#318 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 leden 2013 - 14:33:02

Já nevím, tam píšou +/- 4000 :) to mi nepříjde jako, že musím být milionář a stejně budu muset dělat investice. Volal jsem i panu Haškovcovi (KES servis) a ten ty instalace celé dělat umí a i promítačky má. Otázkou je, jestli když bych si sehnal tuto a hodilo se to na nějakou opravu, jestli to vyjde levnějš.

mbcorpe, jaké promítačky nabízí Tvé město?
  • 0

#319 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 leden 2013 - 18:26:19

Jak již sem psal 2xMEO-4 a 2xMEO-5 + zesík + xenonové výbojky. Ještě ani nevím v jakém jsou stavu zatím sem se nedokopal abych tam zašel.
Pokud potřebujete cokoliv vědět, doporučuji kontaktovat Milosstepan@seznam.cz což je člověk který ví o projektorech vše.

http://www.filmtech.estranky.cz/
  • 0

#320 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 leden 2013 - 23:39:36

Pokud by byly ve slušném stavu a chtělo by na nich pouze udělat servis, tak o dvě bych určitě zájem měl. Asi MEO-5, to je novější typ, ne? Nevíš, prosím Tě, cenu? Pokud bys to výhledově mohl zjistit, docela bych Ti byl vděčný. Kde se vlastně nacházejí? Jaká je to lokalita? Přijedu asi kamkoliv autem :) Ale esenciální je vědět v jakém jsou stavu.
  • 0

#321 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 14 leden 2013 - 23:58:23

Teď koukám, žes psal, že to mají za odvoz... tak pokud by to bylo tak, bylo by to ještě lepší. Každopádně já bych je chtěl ve stavu schopném profesionálního provozu. Tedy, jak jsem psal, klidně po nějakém servisu, ale zase to nesmí být šrot :)
  • 0

#322 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 leden 2013 - 00:09:05

Se mi ještě povedlo získat tento starý němý film ,ale já se v historii moc nevyznám . Dokázal by ho někdo identifikovat ?, je to slepené napřeskáčku víc sem toho dneska nestihl. Musel sem ho po kouskách namáčet v tanku aby se dal vůbec rozbalit jak byl vyschlej. Krom toho sem asi na 50ti místech opravoval perforaci ktará byla protržená.


  • 0

#323 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 leden 2013 - 00:14:59

Ještě to zjistím a dám vědět , ale počítej s tím že tu jednu MEO-5 chci já , takž pokud chceš 2ks tak si vem 4ky.
Sem z Aše ale co já vím tak se těhle strojů zbavuje každé město či obec kde ruší nebo přestavují kino. Tohle fakt nemá velkou hodnotu
myslím že něco měly na vyhoz i v laborkách na Barrandově.
  • 0

#324 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 15 leden 2013 - 00:39:39

Já moc nevím, co a jak a kde vyhazují, potřeboval bych nějaký typ a pak bych někam zavolal a tak, ale jinak naprosto nevím, kde bych to mohl zjistit. Jinak jak staré jsou MEO-4? Jak moc se to liší věkově? Vyznáš se v tom technicky? Na tandemové promítání by to mohlo být možná i jedno, ne?
  • 0

#325 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 15 leden 2013 - 12:33:49

Se mi ještě povedlo získat tento starý němý film ,ale já se v historii moc nevyznám . Dokázal by ho někdo identifikovat ?, je to slepené napřeskáčku víc sem toho dneska nestihl. Musel sem ho po kouskách namáčet v tanku aby se dal vůbec rozbalit jak byl vyschlej. Krom toho sem asi na 50ti místech opravoval perforaci ktará byla protržená.

http://www.youtube.com/watch?v=z3ReLEwg8so

Nádhera, doma jsem našel sviteček s pár metry starého 35 mm, též němý, ale použitelný pro projektor už není, perforace je poškozena a film se rozpadá:-( stálo by to za to to naskenovat, sice se tam nic moc neděje je to dialog muže a ženy, takže min. pohybu. Nejraději bych si koupil scanner na diáky, ale až bych je všechny naskenoval, tak už je to celkem k ničemu:-(
  • 0

#326 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 leden 2013 - 17:34:25

Z materskeho filmu: film nejprve na tyden uzavres do plechoveho obalu s navlhcenym pijakem , pak jej mozno rozvinout , namotat do tanku a na hodinku ponorit do teple vody (myslim ze se jeste pridava nejaky kondicioner nebo tak nejak :-) ale uz si nevzpomenu ). Docela to pomaha a perforace se opravuje izolepou a znovuvystrizenim direk , ja sem tak opravil i ztratu 11ti okenek za sebou. No a taky to chce setrny projektor.
  • 0

#327 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 15 leden 2013 - 23:32:27

Z materskeho filmu: film nejprve na tyden uzavres do plechoveho obalu s navlhcenym pijakem , pak jej mozno rozvinout , namotat do tanku a na hodinku ponorit do teple vody (myslim ze se jeste pridava nejaky kondicioner nebo tak nejak :smile: ale uz si nevzpomenu ). Docela to pomaha a perforace se opravuje izolepou a znovuvystrizenim direk , ja sem tak opravil i ztratu 11ti okenek za sebou. No a taky to chce setrny projektor.

Ja to na projektor nevidím, po rozmotání jsou to cca 2 metry, ale i tak je to prostě nádhera.. pak mám ještě kousek asi taky 2 metry 16mm filmu a taky nevím z jakého filmu to je scéna.. děda mi jednou říkal, že měl jakýsi film s Hitlerem, ale nevěděl jsetli ho vyhodil nebo ne... Tak sem aspoň hodím obrázky.. toho 35 mm filmu je začatek znatelně poškozený, zbytek je už jen lepší.
Vložený obrázek
Vložený obrázek
Vložený obrázek
  • 0

#328 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 17 leden 2013 - 22:56:08

Opravdu nádhera , škoda že ho nemáš víc , hned bych se ho z tebe pokusil vydindat :-).
Zajímavé je že se dříve používala u 35 tahle perforace (oblé satrany) , pak přešli na čtvercovou a teď se k ní zase vrací.
  • 0

#329 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 leden 2013 - 09:25:28

mbcorp pozor, na obrázku hore sú dva rôzne typy filmu 35 a 16. 16mm mala stále rovnaké perforačné okienko, také, aké je aj na fotke. U 35 sa používalo niekoľko typov perforačných otvorov. Ten, ktorý je na fotke sa označuje ako negatívny (Bell a Hovell) používa sa hlavne u kinematografických filmov (viď. Kodak Plus X, Double X či Fuji Eterna od Jirinola), alebo potom je to tzv. pozitívne, alebo štandardné, používa sa hlavne u filmov foto, dá sa povedať, že všetky foto filmy, Foma, Kodak, Ilford, Fuji atd. Existujú ešte dva druhy, cinemascopické a Dubray-Howell, tie sa však používajú zväčša u filmov širších ako 35mm a bežne sa s nimi nestretneme, používajú sa len sporadicky.

Ináš mbcorp, mám jednu otázku na teba. Mám stále problémy s projektormi Meoklub, ako každý, kto tieto ináč skvelé porojektory používa, a to nedostatok gumičiek na náhon od motorčeka. Nahrádzam ich samozrejme gumičkami z tlakových potrubí, ale tieto nie sú stavané na takéto zaťaženie a preto veľmi skoro končia. Rozmýšľal som nad možnosťou nahradiť tieto gumičky trebárs klinovým remienkom s ozubením, alebo podobne, ktorý je bežne dostupný, poprípade aj kovovou retiazkou, ako je to napríklad vo Fujice. Otázka na teba je, či si schopný vyrobiť remeničky na ozubený klinový remienok. To je samozrejme len taký dotaz, ešte som totiž nič nehľadal, takže ani neviem, či niečo také existuje.
  • 0

#330 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 18 leden 2013 - 10:44:39

Jsem si jistý, že MbCorp se svou děličkou a dalším vybavením nabídne lepší řešení, ale pro ty, kteří mají jen vrtačku a kus dřeva je tu také jedna možnost: Řemenici pro plochý ozubený řemen vysoustružit z toho dřeva nebo třeba ze silonu. Po obvodu udělat dostatečně hlubokou drážku na šírku řemene. Do drážky vlepit správně dlouhý kus stejného řemene a tím na řemenici vytvořit ozubení. Trochu krkolomné, ale pro nenáročné aplikace by to mělo být funkční. Případně jsem slyšel, že je možné drážku naplnit pryskyřicí s kovovým plničem a řemen do ní otisknout.
  • 0

#331 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 leden 2013 - 13:03:34

Aj to je riešenie, ale ja by som predsa len bol radšej, keby tie remeničky boli kovové, podľa možnosti čo najpresnejšie. Veď predsa len od tej presnosti prevodu vlastne závisy aj presnosť projekcie a teda jej kvalita jak obrazová, tak aj zvuková.
  • 0

#332 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 18 leden 2013 - 18:31:41

Samozřejmě by se dalo vyrobit kolo na ozubený řemínek , ale přiznám se že se mi do tohu vůbec nechce . V garáži mám kosu jako sv..ě .
Spíš bych přemýšlel o řemínku do šicího stroje a zkrátit ho. Divné je že já sem si dal do Meoclubky řemínek z těsnění už před 2mi roky a furt drží , co ten už přehrál celovečerňáků. Proto sem tento problém zatím ani neřešil. Ale zato už mi dvakrát odešel zesilovač :-) .
  • 0

#333 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 leden 2013 - 18:47:40

Samozrejme že to nechcem ihneď. Jednak ani neviem, či taký remienok existuje, musím to najprv zistiť. Tie tesniace gumičky držia aj mne, len ma štve, že často sa mi stáva, že pri štarte gumička spadne a musím ju tam znovu zakladať. Ja málokedy pozerám celovečerné filmy, skôr dokumenty a tak, teda od tých 120 do 240 metrov. K tým remeničkám ešte, musím zistiť, ako sú uchytené, a či sa bude dať nasunúť nová bez demontáže krídlovky a celého mechanizmu. Do toho by som veľmi nerád zasahoval. Mám jeden stroj na súčiastky, a tak si to pozriem, ale tiež až sa trochu otepli.
  • 0

#334 kazeta

kazeta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 18 leden 2013 - 23:07:16

K perforaci filmu 35mm, ta s obdelníkovym děrováním se používá do 35mm promítaček, foťáky (pozitivní děrování)
Ta s těmi zaoblenými stranami se používá u negativu do kamer 35mm (negativní perforace)
U toho meoclubu to je jakej typ přesně? do elektronika2 mám nějakej originální klínovej řemínek (prý dovoz ze zahraničí) od kinotechnika už několik let, a drží dodnes, a chod je plynulej.
A nakonec k těm 35mm projektorům, když někde rušej kino a rozprodávaj to budiž, ale když vidim jak někde v rámci digitalizace vyhazujou 35mm projektory, tak to akorát urychluje zkázu 35mm filmu a s tím i 16/8mm.
Ještě že jsou kina kde přemýšlej a vedle digitálního projektoru stojí provozní 35mm promítačky, aby mohli hrát i klasický film.
  • 0

#335 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 leden 2013 - 07:56:15

U toho meoclubu to je jakej typ přesně? do elektronika2 mám nějakej originální klínovej řemínek (prý dovoz ze zahraničí) od kinotechnika už několik let, a drží dodnes, a chod je plynulej.


Je to presne Elektronik 2. Keby som mal takýto remienok, tiež by som neriešil problém, žiaľ nemám ani jeden, lebo projektory sa ku mne dostali bez remienkov. Mám ale aj napr. AS2, tam je taký plochý s pružinkou, a projektor ide naprázdno excelentne, ale keď tam založím film, remienok prešmikuje a film sa ani nepohne. Nemáte s tým niekto skúsenosť.
  • 0

#336 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 19 leden 2013 - 09:56:24

Sokolvideo-Před nedávnem jsem koupil AS2,kde ten řemínek nebyl.Tak jsem tam dal z Meos duo.Zatím ,žádný problém.
  • 0

#337 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 19 leden 2013 - 11:00:31

A proč si nekoupíte řemínek nový? Sehnat se to dá. Tady třeba náhradní díly na meoptácké stroje ještě mají http://www.volny.cz/kino-elektro/
  • 0

#338 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 19 leden 2013 - 14:08:03

Na Slovensku sa touto technikou, pokiaľ viem nikto nezaoberá, a teda ND sa zohnať nedajú. Skúsim toho Volného, uvidíme.
  • 0

#339 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 5 únor 2013 - 09:19:48

Hele : Rybinin tak jestli chceš ty stroje tak se stav , dneska sem tam byl a zejtra jdu montovat , ale nemusíš spěchat já ti tam 2 a půl nechám.
  • 0

#340 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 únor 2013 - 20:12:09

Hele, mám rozjednané něco v Novém Jičíně, takže by mi stačil jeden MEO5, byl by? Druhý bych měl z toho Nového Jičína. Jinak mi napiš, jestli to nějak přivezeš k sobě, nebo jestli to tam budeš nechávat, v jakém je to stavu, jestli se to dá zkusit, atd. U Pazdery jsem teď koupil nějaké trailery na 35mm, takže zkušebně tam něco založit není problém.
  • 0

#341 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 6 únor 2013 - 20:59:01

Jeden Meo 5 asi nebude problém . Sem zjistil že ty Meoptony 4 jsou furt v provozu a pětky jsou odstavené. Takže plán je zachovat co funguje a já jednu pětku a ty druhou. Mimochodem dneska sem byl na koukanou a hned sem si odnesl krabici trailerů a celej film oslí kůže. Je tam toho plno i nějaké celovečerňáky , ale mám jen dvě ruce :-) .
  • 0

#342 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 6 únor 2013 - 22:15:24

Jeden Meo 5 asi nebude problém . Sem zjistil že ty Meoptony 4 jsou furt v provozu a pětky jsou odstavené. Takže plán je zachovat co funguje a já jednu pětku a ty druhou. Mimochodem dneska sem byl na koukanou a hned sem si odnesl krabici trailerů a celej film oslí kůže. Je tam toho plno i nějaké celovečerňáky , ale mám jen dvě ruce :smile: .

Jůů chci taky:-D Jestli jsem to správně pochopil tak ty projektory Meopton4 budou nadále sloužit v kině? Jinak si vás vážím, že jste opravdu milovníci klasického filmu a snažíte se to udržet v provozu co nejdéle, i když jde doba proti.. Když je ta možnost, tak mě to taky láká něco si odnést:-D, ale když budete mít projektory, tak by mi to bylo k ničemu, mít nějaký ten trailer. Spíše pokud se vám podaří sehnat prostor a zajistit semtam klubovou projekci, tak se velmi rád přijdu kouknout:-)
  • 0

#343 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 7 únor 2013 - 01:37:37

Já v tomhle směru plánuju něco v Praze, ale zatím je to ve fázi plánů, takže pokud by se to opravdu uskutečnilo, určitě bych dal vědět :)) Jinak mpcorpe, trailery a další věci na 35mm, tím určitě nepohrdnu! :)
  • 0

#344 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 únor 2013 - 10:04:09

To teda ne :-) , trailery a filmy beru já :-) .
Povim ti dál jak to bude, až budu vědět víc. Zatím počkej.
Jinak přiznám se že sem netušil že je to vše funkční , ano asi se pokusím do toho improvizovaného kina nějak angažovat.
Původní kino je totiž už 10let rujna.
  • 0

#345 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 8 únor 2013 - 23:54:56

Tak tohle je teda sbirka
http://profil.lide.c...ie/?album=32699
  • 0

#346 Grain

Grain

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 263 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 9 únor 2013 - 08:15:00

Jojooooooooo, kdysi jsem od něho kupoval Krasnogorsk, jenže to měl ještě nepoměrně skromnější sbírku. To co vidíme dnes je skutečný šílenství v tom dobrém ) Po tom jsem toužil též, ale baba by mě dávno rozkrájela a vydědila:DDD
  • 0

#347 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 9 únor 2013 - 11:51:57

Nazdar kolegové, obdivuji vaše šílenství a když tady čtu "Krasnogorsk" tak dávám pouze vaší komunitě do placu jednu nabídku. Mám Krasnogorsk, asi ve slušném stavu a klidně ho někomuz vás dám zadarmo, ale podmínkou je vyýměna za nějaký "Krasnogorsk" třeba úplnou ruinu na součástky. Nebudu to rozvádět, ale mě stačí KUS. Pište mi na SZ. Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#348 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 9 únor 2013 - 15:05:44

Ta sbírečka je hodně luxusní!
  • 0

#349 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 únor 2013 - 21:15:42

Samozřejmě by se dalo vyrobit kolo na ozubený řemínek , ale přiznám se že se mi do tohu vůbec nechce . V garáži mám kosu jako sv..ě .
Spíš bych přemýšlel o řemínku do šicího stroje a zkrátit ho. Divné je že já sem si dal do Meoclubky řemínek z těsnění už před 2mi roky a furt drží , co ten už přehrál celovečerňáků. Proto sem tento problém zatím ani neřešil. Ale zato už mi dvakrát odešel zesilovač :smile: .

Ahoj, mám doma min. dva zesilovače do Meoclubu Elektronik v podobě osazených desek plošných spojů. Nové, nikdy nepoužité, z Meopty před třiceti lety ukradené... Mělo by to pro tebe cenu? Nevím přesně z jakého je to typu, kdyžtak pošlu fotku.
  • 0

#350 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 únor 2013 - 20:31:36

Připravuji můj první barevný 35mm film. Vlastně všechny hrané scény jsou hotové , zbývájí trikové a animace.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních