Přejít na obsah


Fotka

Urob si sám


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
446 odpovědí na toto téma

#351 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 21 únor 2013 - 20:51:26

Animohraná variace na klasickou pohádku s netradičním pojetím ....

Přiložený soubor (y)


  • 0

#352 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 21 únor 2013 - 21:24:39

Připravuji můj první barevný 35mm film. Vlastně všechny hrané scény jsou hotové , zbývájí trikové a animace.

http://www.youtube.com/watch?v=M4SaJwj-Llo

nemám slov!!!
  • 0

#353 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 23 únor 2013 - 09:31:40

Já moc nevím, co a jak a kde vyhazují, potřeboval bych nějaký typ a pak bych někam zavolal a tak, ale jinak naprosto nevím, kde bych to mohl zjistit. Jinak jak staré jsou MEO-4? Jak moc se to liší věkově? Vyznáš se v tom technicky? Na tandemové promítání by to mohlo být možná i jedno, ne?

Pokud mohu radit, tak o MEO-4 bych vubec neuvazoval. Jako exponat je to krasny, ale na provoz je to fakt uz hodne zastarala koncepce... Napriklad v cela mechanika je mazana tak, ze ve skrini 'prsi' olej, kterej za ty leta z toho vsude sakne, kape i na film...

V MEO-5 plave v oleji pouze maltezsky kriz, zavreny v komore, vsechno ostatni je suche (pohon remeny). Elekronika je resena pomoci vymennych modulu tzv. kazet (neco jako karty v pocitaci), na kterych jsou diskretni soucastky, relatka, vsechno snadno sehnatelne a opravitelne pripadne nahraditelne.

Jeste me napada, ze muze byt problem se zvukem pri promitani novejsich kopii... pred casem se zacala pouzivat analogova zvukova stopa na 35mm tvorena pouze azurovym barvivem. Klasicky snimac se zarovkou to nepobere (azurove barvivo odfiltruje pouze cervenou cast spektra zarovky a zbytek spektra se dostane na snimac, takze to nehraje), muselo se to modifikovat z obycejne zarovky na cervene svetlo s urcitou vlnovou delkou... jestli ty projektory jsou dlouho mimo provoz, nebudou to mit udelane... na MEO-5 je ta uprava bezne k dispozici, pan Haskovec urcite umi dodat novej snimac, ale na MEO-4 netusim jestli neco takoveho existuje/vubec bylo vyvinuto
  • 0

#354 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 23 únor 2013 - 16:11:12

Jojo o tomhle vím, už jsem si zjišťoval, pan Haškovec mi to říkal. Určitě půjdu do MEO5.
  • 0

#355 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 únor 2013 - 21:46:31

No vidíte , a já sem slyšel že ty MEO4 jsou mnohem lepší a šetrnější k filmu než 5ky. (doporučuju 9 z 10ti promítačů) :-)
ps:ty naše 4ky jely naposledy v roce 2008.
  • 0

#356 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 únor 2013 - 12:19:17


Samozřejmě by se dalo vyrobit kolo na ozubený řemínek , ale přiznám se že se mi do tohu vůbec nechce . V garáži mám kosu jako sv..ě .
Spíš bych přemýšlel o řemínku do šicího stroje a zkrátit ho. Divné je že já sem si dal do Meoclubky řemínek z těsnění už před 2mi roky a furt drží , co ten už přehrál celovečerňáků. Proto sem tento problém zatím ani neřešil. Ale zato už mi dvakrát odešel zesilovač :smile: .

Ahoj, mám doma min. dva zesilovače do Meoclubu Elektronik v podobě osazených desek plošných spojů. Nové, nikdy nepoužité, z Meopty před třiceti lety ukradené... Mělo by to pro tebe cenu? Nevím přesně z jakého je to typu, kdyžtak pošlu fotku.

No já mám Elektronic 2 , kdyžtak teda pošli tu fotku , minimálně jedna by se hodila...
  • 0

#357 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 únor 2013 - 18:28:07

No vidíte , a já sem slyšel že ty MEO4 jsou mnohem lepší a šetrnější k filmu než 5ky. (doporučuju 9 z 10ti promítačů) :smile:
ps:ty naše 4ky jely naposledy v roce 2008.

Jsou ještě ty Čtyřky k mání? že bych nad tím zauvažoval:-D.. nebylo by špatné mít letní kino na zahradě...
  • 0

#358 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 únor 2013 - 00:13:52

No nevim já bych to ještě jednou zkusil rozject a 4ky jsou 100% OK . Jen založit film .
  • 0

#359 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 2 březen 2013 - 15:47:10



Samozřejmě by se dalo vyrobit kolo na ozubený řemínek , ale přiznám se že se mi do tohu vůbec nechce . V garáži mám kosu jako sv..ě .
Spíš bych přemýšlel o řemínku do šicího stroje a zkrátit ho. Divné je že já sem si dal do Meoclubky řemínek z těsnění už před 2mi roky a furt drží , co ten už přehrál celovečerňáků. Proto sem tento problém zatím ani neřešil. Ale zato už mi dvakrát odešel zesilovač :smile: .

Ahoj, mám doma min. dva zesilovače do Meoclubu Elektronik v podobě osazených desek plošných spojů. Nové, nikdy nepoužité, z Meopty před třiceti lety ukradené... Mělo by to pro tebe cenu? Nevím přesně z jakého je to typu, kdyžtak pošlu fotku.

No já mám Elektronic 2 , kdyžtak teda pošli tu fotku , minimálně jedna by se hodila...

Tady jsou fotky: https://www.dropbox....oh/WdjLgSc2JC?m Mám tři kusy, nepotřebuju žádný. Zdá se, že je to typ AKZ 140.
  • 0

#360 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 březen 2013 - 19:47:47

dubraro:tak mi napiš na mail a nějak se dohodnem , zdá se že je to ono.

mbcorp@seznam.cz

-----
  • 0

#361 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 březen 2013 - 19:49:16

Kde je hranice šílenství ?

Přiložený soubor (y)


  • 0

#362 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 březen 2013 - 19:49:36


  • 0

#363 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 2 březen 2013 - 20:11:46

a hele, skoro jako Vávra v barvě ! :-)
  • 0

#364 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 březen 2013 - 21:32:04

http://www.youtube.com/watch?v=1oOKdAygPdc

Ten Meo 5 se zdá být skladnější, než ta čtyřka..
  • 0

#365 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 březen 2013 - 22:35:16

No nevim , já sem u tej mojí 5ky demontoval lampovou skříň a přesunul ji do projektoru. Tím odpadla celá jedna bedna.
U tek 4ky když sundám lampovku , tak z ní nezbude skoro nic. Pokud bych ještě sundal krabice na filmy a nahradil je jenom sklopnyma tykadlama , tak by byla určitě skladnější. Nemluvě o tom že mohu sundat i stojan a postavit vše na stůl. U 5ky jde sundat stojen jenom flexou.
  • 0

#366 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 2 březen 2013 - 22:38:09

Nojo , jenže já sem ujetej na karusely a ten 4ka nemývá ... :-)
  • 0

#367 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 březen 2013 - 09:36:04

Nemáte někdo náhradní díly, popř. celej kus na náhradní díly meos duo? Díky
  • 0

#368 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 březen 2013 - 12:39:39

No něco mám , akorát nevím které díly chceš aby fungovaly , protože je napůl rozpadlý.
  • 0

#369 Pirx

Pirx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 3 březen 2013 - 13:34:08

No nevim , já sem u tej mojí 5ky demontoval lampovou skříň a přesunul ji do projektoru. Tím odpadla celá jedna bedna.
U tek 4ky když sundám lampovku , tak z ní nezbude skoro nic. Pokud bych ještě sundal krabice na filmy a nahradil je jenom sklopnyma tykadlama , tak by byla určitě skladnější. Nemluvě o tom že mohu sundat i stojan a postavit vše na stůl. U 5ky jde sundat stojen jenom flexou.


Tak to je teda parada... :-)))) Az mi ukapla slza... :-)
Jak jsi to vyresil s tou lampou? Resp. jakej mas tedy zdroj svetla?
  • 0

#370 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 březen 2013 - 16:11:33

No něco mám , akorát nevím které díly chceš aby fungovaly , protože je napůl rozpadlý.

Abych dal dohromady jednu funkční promítačku, tak by mi stačil drapák a knoflík od hlavního vypínače. pak by ještě nebyl na závadu nožičkový stojánek...
Jinak vše od elektriky funguje..
  • 0

#371 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 březen 2013 - 17:27:41

mbcorp: Hele, je k dispozici ještě jedna ta MEO5ka jaks říkal? Koukám, že jednu už máš doma :)
  • 0

#372 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 březen 2013 - 17:43:37

Geo: no tak to by mohlo splňovat ,u toho mýho dua chybí všechny dekly a držák lampy , zbytek je OK .
Jestli ho chceš tak se stav v Aši nebo mi dej adresu.
  • 0

#373 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 březen 2013 - 17:46:29

Rybinin: no je tam furt a je volný ale asi tě nepotěším , není tam objektiv a zvukovej budič , musel sem ho demontovat protože u tej mojí byl nabourenej. Musím se přiznat , při stěhování mi upadla a přerazil sem vejpůl stoleček z dřevotříky.
  • 0

#374 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 březen 2013 - 17:48:07

Mno uvidíme, jednu mám už jinde zamluvenou, ale chtěl bych sehnat ještě jednu. Uvidí se, třeba by to nebyl takovej problém ten objektiv sehnat a budič bych stejně potřeboval stereofonní.
  • 0

#375 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 3 březen 2013 - 19:46:05

Geo: no tak to by mohlo splňovat ,u toho mýho dua chybí všechny dekly a držák lampy , zbytek je OK .
Jestli ho chceš tak se stav v Aši nebo mi dej adresu.

Ok napišu ti maila, bylo by fajn mít ještě jednu meosku v záloze.-) nejspíše bych využil tu tvou a jen jí dovybavil těmi kryty a držákem na zářivku:-)
  • 0

#376 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 12 březen 2013 - 22:47:12

Jak asi vypadal FOMASET před 50ti lety ? ;-)

Přiložený soubor (y)


  • 1

#377 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 březen 2013 - 08:43:17

takýchto krabičiek mám niekoľko, v súčastnej dobe ich väčšinou používam na skrutky a tak v garaži
  • 0

#378 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 13 březen 2013 - 19:31:22

Už mlčím :-) .
  • 0

#379 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 13 březen 2013 - 19:42:12

mbcorp, sorry, nechcel som uraziť, alebo podobne, ale keď som začínal vyvolávať filmy z kamier, nemal som inú možnosť, len tieto sady, až potom postupne som sa dopracoval k samostatnej chémii, a začal som si lázne vážiť. Mám aj niekoľko krabičiek, v ktorých bola sada pre vyvolávanie farebných fotiek Foma SM20/30. V samostatných papierových krabičkách sa k farebnej sade predávala samostatná farebná vývojka. Rozdiel je vlastne len v nálepke.
  • 0

#380 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 13 březen 2013 - 20:51:21

uznávám že píšu trochu opožděně ale už máme s sjirkou vyzkoumaný to volání realy - kdybys potřebovat tak napiš (mám tu pro tebe ty prázdné krabice od filmů)
  • 0

#381 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 březen 2013 - 21:35:12

sokolvideo: vpoho , prosim tě , však se nic nestalo . Já sem flegmatik a naštvalo by mě akorát kdyby mi někdo vykradl moji sbírku kamer.
Pokud někde udělam :-) tak to znamená že to nemyslím nijak vážně. Hele :-) :-) :-) nebo :-D :-) :-D :-)
ps:tu krabičku sem našel v kině , nikdy dřív sem jí neviděl , vždická sem si myslel že Fomaset vznikl až když Foma ukončila vyvolávání.
  • 0

#382 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 březen 2013 - 08:16:44

Ale nie, ja som začínal s filmom v 80. roku a už vtedy sa táto sada predávala vo Foto-kine v krabičke, ktorú máš. Tu už bola kyselina pre inverziu nahradená nejakou sypkou chemikáliou, ale pokiaľ viem, tak pred tým (snáď75? skôr-neskôr) sa v takýchto krabičkách dodávala sada, v ktorej bola klasická kyselina sírová, ale predpokladám, že sa občas stalo, že sa vyliala a preto Foma prešla na práškovu chemikáliu. Potom cca od 85 som stratil prehľad o týchto sadách, nakoľko som si pozháňal samostatné chemikálie, takže som sa o to prestal zaujímať, až sa mi okolo roku 2005 náhodou dostala do rúk jedná tá nová sada. Samozrejme som ju použil až na manganistan, ten som nahradil dvojchromanom.

Len tak pomimo, dostali sa mi do rúk 5 cievky Fomy R100 16 mm, celkom čerstvé (2007) tak sa na ne veľmi teším, vnukov na 16 ešte nemám, tak to konečne dobehnem. Všetky ostatné filmy (myslím 16mm) mám minimálne o desať rokov staršie.
  • 0

#383 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 20 březen 2013 - 21:11:49

ahoj, chci se zeptat jestli tu je někdo kdo si opravuje doma projektory typu meos duo.
Měl jsem zničený drapák, a Mbcorp mě zachránil, teď už je vyměněn a funguje, na druhou stranu se pohnojil přepínač. nešlo s ním vůbec hnout, tak jsem ho také vyměnil, jenže je tu problém, že první poloha spínače vpřed i vzad, při ní neběží motor, žárovka slabounce svítí tak jak má, motor se rozběhne až při druhé poloze, kdy se rozsvítí naplno žárovka.
Nevím kde je chyba, vodiče jsem si pečlivě označil čísílky , abych je nezaměnil a ještě dnes jsem vyčistil kontakty u toho přepínače, stejný výsledek.
Ono jde promítat v pohodě, ale jsem zvyklý, když doběhne film, že dám promítačku do první polohy, aby běžel motor a trochu více odváděl teplo a také je to nešikovné při zpětném převijení, zybtečně svítí žárovka.
  • 0

#384 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 24 březen 2013 - 22:39:51

Tak mě tak napadlo , je to sice blbost .... ale vyrobit si 35mm film z fotopapíru za pomocí klasické lepičky.

Přiložený soubor (y)


  • 3

#385 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 25 březen 2013 - 08:44:31

Ty seš dobrý zvíře
  • 0

#386 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 25 březen 2013 - 11:22:15

mbcorp, paráda, ale čo s tým? Je to len taka hračka, premietať sa to nedá. Ale pri pozeraní na to ma napadlo, že Foma vyrábala pozitívne 35mm filmy bez perforácie, používalo sa to do archivačných zariadení. To by sa už dalo využiť, naperforovať , šup do kamery a vyvolať inverzne. Len asi sa to už nerobí, kto by dnes archivoval na filme všakže.
  • 0

#387 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 březen 2013 - 22:18:24

Ano je to jen taková sranda , záležitost půlhodiny . Edison ale přeci také točil na papír ....
  • 0

#388 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 březen 2013 - 07:52:47

Tak, tak, boli to také veci s kukátkom a jeden človek si to mohol pozerať cez okulár. Je zaujímavé, že princíp filmu (teda myslím na 35mm filme) vymyslel už Edison, len nakoniec to vzdal, lebo sa mu nedarilo uspokojivo zachytiť zvuk. Bratia Lumierovci len trochu zdokonalili jeho myšlienky, vybodli sa na zvuk, a uviedli to z labákov do sveta a človeče div sa vytvorili novú múzu "9" zvanú Film.
  • 0

#389 mbcorp

mbcorp

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 362 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 9 duben 2013 - 19:07:44

Dubrato: díky za ty zesíky , jsou tedy přeci jen trochu odlišné a fungují takže je vše OK.
Z těch dvou co zůstaly si chci postavit dvoupásmový zesilovač. :-)
  • 0

#390 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 11 duben 2013 - 10:53:21

Tak, tak, boli to také veci s kukátkom a jeden človek si to mohol pozerať cez okulár. Je zaujímavé, že princíp filmu (teda myslím na 35mm filme) vymyslel už Edison, len nakoniec to vzdal, lebo sa mu nedarilo uspokojivo zachytiť zvuk. Bratia Lumierovci len trochu zdokonalili jeho myšlienky, vybodli sa na zvuk, a uviedli to z labákov do sveta a človeče div sa vytvorili novú múzu "9" zvanú Film.

Po Edisonovi nám zůstala aspoň perforace :)
  • 0

#391 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 284

Publikováno 11 duben 2013 - 11:21:44

spoustě slečen nejen po Edisonovi.
  • 1

#392 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 duben 2013 - 12:52:51

Nielen perforácia, ale aj film, aj tento totiž vymyslel Edison a aj formát 35mm a políčko 18x24. Všetko ostatné sú už len odvodeniny a vylepšenia.
  • 0

#393 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 19 duben 2013 - 13:30:04

Mám další kameru Quarz dsosmičku a je tam jeden problém, kolečko na nastavení citlivostí se do viklá a je na něm vidět snaha odmontování.
potřebuji radu, kdo už tuto kameru rozdělával, jak kolečko vyndat, nahradil bych ho jiným a utáhl ho pořádně. Myslel jsem si, že je tam plíšek a pod ním hlavička šroubku, ale zatím to tak nevypadá, dík:-)
Vložený obrázek
  • 0

#394 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 červen 2013 - 23:35:35

Čím mažete? Potřeboval bych něco univerzálnějšího jak na kovové ústrojí, tak i ozubená kolečka z plastu a co tolik neteče. Ve starém vhs přehrávači bylo cosi, co vypadalo jako mýdlo..
  • 0

#395 tricky

tricky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 224 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 359

Publikováno 2 červen 2013 - 09:57:07

Jak co :) Docela dobré nestékavé neagresivní mazivo je : http://www.weicon.co.../ptfe-spray.php
  • 0

#396 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 červen 2013 - 12:00:38

Jak co :) Docela dobré nestékavé neagresivní mazivo je : http://www.weicon.co.../ptfe-spray.php

Díky, to vypadá dobře, četl jsem si na co se to hodí...Dával jsem dohromady Meosku Duo (výměna drapáku+ sestavení nového pakeťáku) a koupil jsem si nějaké filmy. Některé zlobí, že obraz vybruje, ale zatím to dělají jen tři filmy.. 1 normal a dva super 8. Jeden ten super 8 má navíc magnetickou zvukovou stopu, zkusil jsem ho i na druhé promítačce a totéž. takže to vypadá, že je chyba někde na filmu v perforaci, možná se film trochu srazil, ale takhle to nepoznám. Jinak takové mazaní určitě využiji:-) Hlavně s ním ošetřím hřídelku, po které jezdí drapák a pak mechanické kamery.
  • 0

#397 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 červen 2013 - 12:31:00

mám ten istý problém s jedným S8 filmom (Most cez rieku Kwai). Mám dve S8 verzie , jedná je farebná a ozvučená optickým zvukom, táto ide v pohode, až na vyblednuté farby, bohužiaľ, druhá je čiernobiela verzia ozvučená mg stopou, a táto blbne, stále sťahuje spodnú slučku a tým obraz skáče. Ak je ten film ČB, treba skúsiť dať ho na niekoľko dní do vlhkého prostredia, napr kúpelne, ale tak, aby sa tam nedostala voda. Malo by to pomôsť, ak je film zosušený vekom, ak je to farba, tak tam je to horšie a asi film bol uskladnený v teplom prostredí a podložka sa scvrkla, a to je prúser.
  • 0

#398 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 červen 2013 - 15:32:47

mám ten istý problém s jedným S8 filmom (Most cez rieku Kwai). Mám dve S8 verzie , jedná je farebná a ozvučená optickým zvukom, táto ide v pohode, až na vyblednuté farby, bohužiaľ, druhá je čiernobiela verzia ozvučená mg stopou, a táto blbne, stále sťahuje spodnú slučku a tým obraz skáče. Ak je ten film ČB, treba skúsiť dať ho na niekoľko dní do vlhkého prostredia, napr kúpelne, ale tak, aby sa tam nedostala voda. Malo by to pomôsť, ak je film zosušený vekom, ak je to farba, tak tam je to horšie a asi film bol uskladnený v teplom prostredí a podložka sa scvrkla, a to je prúser.

Já mám teď filmy v prostředí pokojové teploty.. jsou v šupleti. Filmy jsou uloženy v kovových krabičkách, ale asi je budu muset tedy pro jistotu odvézt do původních klimatických podmínek.. větší vlhkost a menší teplota. Nechci riskovat, že se to stane u všech. Navíc u těch dvou filmů mám pocit, že byly ještě nedávno v pořádku.
  • 0

#399 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 červen 2013 - 18:07:49

Za pokus to stojí, ináč sa nedá zistiť chyba, teda aspoň v amatérskych podmienkach.
  • 0

#400 Geo

Geo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 219 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 2 červen 2013 - 22:31:09

Za pokus to stojí, ináč sa nedá zistiť chyba, teda aspoň v amatérskych podmienkach.

Udělal jsem další pokus. Tak ty dva filmy co dělali problém u té opravované promítačky jdou u druhé naprosto v pohodě. Jediný film s magnetickou zvukovou stopou dělá neplechu u obou promítaček.
Ale pak trochu nechápu, že některé filmy mi ta opravovaná promítačka zkousne bez problému a některé jdou hůře. Mám takový pocit, že je to strašně malinkou odchylkou v perforaci, že si s tím správně seřízený stroj z výroby bezproblémů poradí, ale u ruční opravy je to holt méně přesné. Ještě až bude trochu času se to pokusím pořádně promazat a vyměním filmovou drážku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních