Přejít na obsah

Fotka

PYROCAT - HD, negativní vývojka

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
174 odpovědí na toto téma

#151 levap75

levap75

Nováček

• Předplatitel
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně - Úšovice
Reputace: 245

Publikováno 13 duben 2017 - 08:41:50

Dobrý den,
Chtěl bych Vás poprosit, jestli byste někdo nebyl tak hodný a nenamíchal mi koncentrát Pyrocat HD negativní vývojky, nebo třeba neodkázal na někoho, kdo by k tomu byl svolný...Mariánské Lázně

• 0

#152 calon

calon

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 318 příspěvků(y)
Reputace: 170

Publikováno 13 duben 2017 - 19:49:15

Dobrý den,
Chtěl bych Vás poprosit, jestli byste někdo nebyl tak hodný a nenamíchal mi koncentrát Pyrocat HD negativní vývojky, nebo třeba neodkázal na někoho, kdo by k tomu byl svolný...Mariánské Lázně

Neváhej a vrhni se do toho! Nakup chemii a namíchej si sám. Když to zvládají ostatní zvládneš to taky. Na pokusy potřebuješ víc než jednu dávku. Rozhodně to stojí za to! Mně osobně k tomu dokopal šílený kontrast negativů a bezradnost při pokusech to dostat na papír. A pak uvidíš fotografie nějakého kolegy co používá Pyrocat a je rozhodnuto. 

• 0

#153 levap75

levap75

Nováček

• Předplatitel
  • 17 příspěvků(y)
  • LocationMariánské Lázně - Úšovice
Reputace: 245

Publikováno 14 duben 2017 - 00:14:46

Je veliký problém sehnat všechny tyhle věci... respektive ten čas chci věnovat něčemu jinému... Nevím jak a teď se chci soustředit na jiné věci, proto se ptám...  :-)

• 0

#154 jirin_ol

jirin_ol

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 854

Publikováno 20 duben 2017 - 07:03:35

Levap75:

Teď  zrovna  přiobjednávám  nějakou chemii, jejíž zásoby se  vloni  tuze  zmenšily,  příští  týden bych mohl mít  i  dostatek pyrokatechinu pro pyrovývojky i  thiosíranu pro  TF2.

Takže navážit  pro namíchání  nebude  v perspektivě  10-14 dnů  problém,   jen  jak  to  k tobě  dostat?   Tekuté  poštou   nechci zasílat,  navíc  nyní nemám ani  dostatek  demi...  či  destil... vody. 

(Už se  konečně  mohu po  přestěhování, účetních závěrkách a  daňových přiznáních dokopat  k   navažování  vývojek  a přestat se  schovávat před  přáteli,  kteří  čekají na  navážky vývojek, které se jim osvědčily,  už  docela  dlouho)

• 3

#155 cilaman

cilaman

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 53

Publikováno 20 duben 2017 - 07:47:07

Už sa tešíme Jirko, zásoby kruto dochádzajú ;)

• 0

#156 Jaro

Jaro

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 593 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 20 duben 2017 - 13:10:30

Levap75:

Teď  zrovna  přiobjednávám  nějakou chemii, jejíž zásoby se  vloni  tuze  zmenšily,  příští  týden bych mohl mít  i  dostatek pyrokatechinu pro pyrovývojky i  thiosíranu pro  TF2.

Takže navážit  pro namíchání  nebude  v perspektivě  10-14 dnů  problém,   jen  jak  to  k tobě  dostat?   Tekuté  poštou   nechci zasílat,  navíc  nyní nemám ani  dostatek  demi...  či  destil... vody. 

(Už se  konečně  mohu po  přestěhování, účetních závěrkách a  daňových přiznáních dokopat  k   navažování  vývojek  a přestat se  schovávat před  přáteli,  kteří  čekají na  navážky vývojek, které se jim osvědčily,  už  docela  dlouho)

Ahoj  Jiří!

To  zní fakt nadějně :-P

• 0

#157 beluna

beluna

Nováček

• Předplatitel
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 5

Publikováno 20 duben 2017 - 13:22:56

Zdravím. Nemohl bych se taky přidat k dalším s malou objednávkou na zkoušku? I s TF2? Vše uhradím.

• 0

#158 jirin_ol

jirin_ol

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 854

Publikováno 20 duben 2017 - 13:34:03

mohl...

jen  malá, ale  důležitá poznámka: 

jak jsem  s hrůzou zjistil,   dodavatelé  zvedli  cenu  zásadních ingrediencí  oproti  cenám  loňským a předloňským docela  citelně.  

týká se to pyrokatechinu,  siřičitanu,  thiosíranu  i  dalších  složek  nikoli nepodstatných ...

Tudíž  ti,  co byli  zvyklí  dostat  vývojky a ustalovač  za pusu,   budou  muset  něco  přidat,   chtě nechtě. 

kam ten  svět spěje ...   do  brusele. 

• 0

#159 beluna

beluna

Nováček

• Předplatitel
  • 49 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 5

Publikováno 20 duben 2017 - 15:01:52

Moc děkuji.

Co se dá dělat, každá sranda něco stojí.

Jinak jsem z Prahy, tak do blízkého i dalekého okolí bych přijel.

• 0

#160 Drpetko1

Drpetko1

Nováček

• Předplatitel
  • 297 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 15

Publikováno 30 duben 2017 - 12:12:32

Ahojte,

nenašiel som tu zmienku, o životnosti (A) koncentrátu Pyrocat HD v ktorom je Catechol? máte s tým skúsenosť?

Ja používam zatial pyro vývojku Herrman,avšak dosť rýchlo mení farbu Herrman koncentrát,aj keď je fľaška uzavretá poriadne. Po opakovanom odoberaní do striekačky,koncentrátu zrejme vadí prítomnosť vzduchu. Roztok si postupne mení sfarbenie až do farby "kofoly" ...

Chem skúsiť P.HD, ale určite nebudem rozrábať roztok pre 1lit., ale len 100ml koncentráty,predpokladám, že sa doporučuje robiť min.100ml koncentr.,zrejme ten pyrokatechin dosť rýchlo oxiduje....

Ďakujem.

• 0

#161 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 054 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Alžbetin Dvor 130
Reputace: 631

Publikováno 30 duben 2017 - 13:02:06

Ahojte,

nenašiel som tu zmienku, o životnosti (A) koncentrátu Pyrocat HD v ktorom je Catechol? máte s tým skúsenosť?

Ja používam zatial pyro vývojku Herrman,avšak dosť rýchlo mení farbu Herrman koncentrát,aj keď je fľaška uzavretá poriadne. Po opakovanom odoberaní do striekačky,koncentrátu zrejme vadí prítomnosť vzduchu. Roztok si postupne mení sfarbenie až do farby "kofoly" ...

Chem skúsiť P.HD, ale určite nebudem rozrábať roztok pre 1lit., ale len 100ml koncentráty,predpokladám, že sa doporučuje robiť min.100ml koncentr.,zrejme ten pyrokatechin dosť rýchlo oxiduje....

Ďakujem.

Kdesi som cital, ze roztok A ma v koncentrovanej podobe zivotnost niekde okolo 6 mesiacov. To nie je malo. Ak koncentrat vyvolava dalej, treba vediet, ze uz to nemusi byt  ono. SKratka je niekde hranica, za ktrou sa pri cene tejto vyvojky neoplati ist.
Ak si ale Pyrocat HD pripravuje s glykolom, zivotnost sa nasobi. Je to tym, ze jednotlive zluceniny do glykolu vmiesane nedisociuju, ale hlavne vobec nevedia oxydovat. Nic nefunguje vecne, ale moj pyrocat uz od pohladu vyzera dobre po asi roku a pol.

Preco sa zvykne miesat iba 100ml? Ja to vidim tak, ze 100 ml pri riedeni 1:1:100 mozno vyvolat az 40 filmov. Mnozstvo pyrokatecholu pri nahodnom poziti 100ml nepredstavuje smrtelne riziko, aj ked pecen a ladviny dostanu riadne na frak.
Ja som si namiesal 200ml v glykole. SIel som do toho rizika :)

• 0

#162 Drpetko1

Drpetko1

Nováček

• Předplatitel
  • 297 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko

Publikováno 30 duben 2017 - 13:09:07

Kdesi som čítal, že namiešali roztok A Pyr.HD v trietanolamine kôli životnosti.

Myslím si, že to nebude treba riešiť, nieje to až tak drahé,že by sa to muselo extrémne šetriť. Môj Herrman pomerne rýchlo mení farbu,keď opakovane otváram flaštičku, tak predpokladám, že ani pri tomto Pyr.HD to nebude velký rozdiel.

• 0

#163 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 054 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 14:22:46

Trietanolamin sa pouziva pri miesani inych vyvojok. PC-TEA je moja oblubena. TEA ma vsak v tejto vyvojke funkciu naviac. Po rozmusteni koncentratu vo vode vyrazne zvysi pH roztoku.

Pre Pyrocat HD treba ako rozpustadlo pouzit niektory z glykolov. Monoetylenglykol je za par korun.

• 0

#164 Drpetko1

Drpetko1

Nováček

• Předplatitel
  • 297 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko

Publikováno 30 duben 2017 - 17:30:40

Trietanolamin sa pouziva pri miesani inych vyvojok. PC-TEA je moja oblubena. TEA ma vsak v tejto vyvojke funkciu naviac. Po rozmusteni koncentratu vo vode vyrazne zvysi pH roztoku.

Pre Pyrocat HD treba ako rozpustadlo pouzit niektory z glykolov. Monoetylenglykol je za par korun.

1,2 Propándiol ? ... nieje najlacnejší

• 0

#165 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 054 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 17:57:47

1,2 propandiol je drahy, ale etylnglykol CAS 107-21-1 stoji 3,30€/liter v Centralcheme.

Vplyv rozpustadla v Pyrocat-HD na vysleodk vyvolavania je zanedbatelny.
Preto vravim, cim lacnejsi, tym lepsie.

Propandiol sa, myslim, da aj konzumovat, minimalne sa nachadza v zradle pre psov a macicky a je mierne nasladly. Ked ale rozpustis v takejto latke pyrokatechin, ta-tam je moznost pitia.

• 0

#166 Drpetko1

Drpetko1

Nováček

• Předplatitel
  • 297 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko

Publikováno 30 duben 2017 - 18:11:35

á..Ďakujem za navigovanie, našiel som.

Vyvolal som dnes prvý krát v Pyrocat M, FOMA400@400 pri 20 st.C v divided forme A 5min + B 5min, a film vyšiel dosť podvyvolaný,málo kryty, neviem, musím prísť na to ako a čo  s tým. Len pozerám digitaltruth, že tám sú dosť vysoké teploty pri vyvolávaní, zrejme som mal viac prikrmiť film svetlom aspoň na 400@200 a zvýšiť teplotu.

Uvidím, či mi Pyro vody budu vyhovovať, dosť smrdí po procese celá kúpelňa z tej vývojky.

• 0

#167 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 054 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2017 - 21:13:38

Uha!!!

Ja len dufam, ze vies,co robis ...

Kupelka by nemala smrdiet po vyvolavani ziadanej z pyrovyjok.

• 0

#168 Nimrod

Nimrod

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 179

Publikováno 1 květen 2017 - 04:38:35

o důvod víc to nelít do odpadu.... :-/

• 0

#169 dodoxbb

dodoxbb

Nováček

• Předplatitel
  • 330 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 165

Publikováno 1 květen 2017 - 12:37:53

Pyrocat HD používam často a nijak nepáchnu. Niečo asi nie je v poriadku... Pyrocat miešam v destilke tak raz za 5 - 7  mesiacov, keď sa mi predošlý minie. Do konca vyvoláva OK. Skladujem v tmavej fľaštičke po 100 ml, nijak zvlášť sa oň nestarám. To k životnosti roztokov.

• 0

#170 calon

calon

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2017 - 16:15:33

Ahoj pyrokolegové. Co ovlivním poměrem ředění roztoku A a B u Pyrokatechinu HD? Jaký vliv má třeba zvýšeni koncentrace A oproti B a nebo naopak. Nafotil jsem si dva stejné filmy Fomapan 100 s tím že si zkusím i Pyrocat MC. Ale nemám na něj chemii. Tak jsem si říkal že bych spíš testnul to ředění. Ale nevim co jednotlivé složky ovlivní. Protože už mám cirka rok problémy s velikým kontrastem negativů a taky už mi dochází nápady. Teď používám Pyrocat HD ředění 1/1/100 - 12 min. a ustaluju TF-2. Děkuju předem za pomoc nebo radu.

• 0

#171 Eda

Eda

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 026 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 30 červen 2017 - 18:20:55

Ahoj pyrokolegové. Co ovlivním poměrem ředění roztoku A a B u Pyrokatechinu HD? Jaký vliv má třeba zvýšeni koncentrace A oproti B a nebo naopak. Nafotil jsem si dva stejné filmy Fomapan 100 s tím že si zkusím i Pyrocat MC. Ale nemám na něj chemii. Tak jsem si říkal že bych spíš testnul to ředění. Ale nevim co jednotlivé složky ovlivní. Protože už mám cirka rok problémy s velikým kontrastem negativů a taky už mi dochází nápady. Teď používám Pyrocat HD ředění 1/1/100 - 12 min. a ustaluju TF-2. Děkuju předem za pomoc nebo radu.

nepochybně to mít vliv bude, já ovšem nevím, jaký a ozkoušeno nemám. Nejčastější jsou způsoby ředění všech třech částí v poměru 1:1:100 a pak třeba 1:1:150 (semistand) či 1:1:200 i více, a to větší ředění s sebou obvykle nese dost velké prodloužení doby volání.

• 0

#172 Fire

Fire

Nováček

• Předplatitel
  • 387 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 154

Publikováno 30 červen 2017 - 21:18:20

Více Bčka by mělo zvětšit kontrast. Pánové od alternativy dávají více na strmější negativ.

Teoreticky by tedy méně Bčka mohlo kontrast stahnout. Praktickou zkušenost s tím nemám.

Osobně máchám Fomu 100 (svitek) dvanáct minut v 1+1+100 Pyro HD od Jirinola a s výsledkem jsem zcela spokojen. Točím to půl minuty a pak 3x po dvou minutách. Přerušuju vodou a fixuju TF2.

• 0

#173 calon

calon

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 318 příspěvků(y)

Publikováno 2 červenec 2017 - 18:52:17

Ty jo a kašlu na to. Tolik pokusů a je to čím dál tím horší. Se mi zdí že se vrátím k R09. Tohle je ukázka na měkký fomácký papír. Pyrocat HD. Ředění a použití klasika. A celej film je (už zase) v čoudu. ..... Ještě mě napadlo: používám Jobo kaskádu. Nemůžou ty bublinky poškozovat nebo dokonce částečně smýt tu drahocennou hnědou vrstvu. Já to od oka nepoznám. Páč jiný negativy než ty svoje neznám. Ustaluju normálně v TF-2. Peru 5minut. 

Přiložený soubor (y)

• 0

#174 keko

keko

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 054 příspěvků(y)

Publikováno 2 červenec 2017 - 21:48:26

Tazko je radit na dialku, ale ja ked mam problem, miesam nanovo.
Mozno treba skontrolovat mnozstvo fenidonu ...

• 0

#175 Eda

Eda

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 026 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 3 červenec 2017 - 12:57:45

Hm, těžko říct. Z toho obrázku se mi zdá, že tam je vyrovnávací efekt až moc (ve stínech). Připadá mi to jako ty "skládané" digi obrázky. Nevím jak se domu říká....hrd?
Máš film dobře exponovaný?
Možná by stálo za to, nechat vyvolat film ve vývojce jiného temnokomorníka, jestli není problém v chemii.
  • 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních