Přejít na obsah


Fotka

Aký stredoformát na začiatok ?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#51 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 24 červen 2009 - 20:29:30

Ceny kvalitní klasické techniky jdou nahoru. Dobrých kousků totiž ubývá a ty špatné postupně mizí z oběhu. Navíc přechodně silná koruna je zase +- zpátky kde byla a analogové žně jsou pryč. Nedávno jeden bazar v Londýně nabízel "nový" Nikon F za pět tisíc liber. To myslím trochu indikuje, kam to půjde. Když náhodou neprodám v Česku, vždycky tu Yashicu můžu odvézt do Anglie... BTW, kolik by tak dal sběratel za pozdní Flexaret s kličkou v perfektním stavu? Umíte si představit, kolik by za tuhle Yashicu tak chtěl Škoda... No nic. Starší Yashicamaty jsou také výborné. Osobně bych určitě šel do Rolleiflexe, kdybych na TLRkách ujížděl víc, dokud nestojí jak auto.
  • 0

#52 stoura

stoura

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 červen 2009 - 22:27:41

z vlastnich zkusenosti.... vsichni radi dvouocku yashicu, ano ma super skla a je to takovej univerzalni strojecek, ale ono zalezi, co clovek chce tim strednim formatem fotit.., nekdy totiz muze dost vadit paralaxa... takze trosku zhodnoceni...s tim s cim mam zkusenosti- pentacon kix-objektivy jsou luxusni, velmi se mi libily do ty doby, nez jsme mel mamiyu, nicmene zpet ke kixu- musis mit kliku na dobrej kus co se tyce mechanickych zalezitosti...osobni zkusenost-zaverka blbne a nejvic asi previjeni... nicmene kdyz je kus dobrej a ty se pak o nej staras, tak urco stoji za to, treba saudek foti kixem(nefoti flexaretou, to je jen poza)..., Yashicu jsem doma nemel, ale slysim na ni jen chvalu... flexaret-mel jsem jednou s sebou na ceste po skotsku, fotky celkem pekny, ale moc dobre se mi s ni nepracovalo...to kdyz jsem si koupil mamiyu 645j(trosku osekana-junior), tak jsem byl naprosto okouzlen, super optika, bezvadny chod, presne mereni...doporucuju, vrele a investice se vyplati, stoji kolem 5-10tisic..... ted mam kiev,a le je to pro mne srdecni zalezitost a miluju ctverecek, nicmene bych ho co do vlastnosti prirovnal nachylnosti ke kixu, cili chce to zkusenosti.... kup si mamiyu
  • 0

#53 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 červen 2009 - 05:22:13

Já si nemůžu pomoct,ale ceny 124 G mi příjdou oproti jiným Yashicám mnohdy nenormálně nadsazené.Optikou si přitom nikdo nepomůže / furt stejné Yashinony/,kvalitou zpracování také ne,expozimetr bych v tomhle případě neviděl jako takovou extravýhodu .Fakt nechápu.Já jsem třeba koupil déčko s Yashinonem za 2500,- ,je jako z fabriky,bez chybičky,parádička .Navíc za tu cenu jich / a jim podobných/ je poměrně dost . Přitom to G mi zase jako žádná zvláštní legenda nepřipadá / ani sběratelsky/,je jich navíc vcelku dost.Za ty peníze bych to tak viděl spíš na nějaký extraluxusní Autocord se základním příslušenstvím,kterých je fakt málo a ještě to jsou mimořádně hezké stroje.Jinak jsem objevil stále platný inzerát na Rolleiflexe s Tessarem 75/3,5 za 5000,- ,prodejkyně tvrdí,že je po všech stránkách v naprostém pořádku,možno osobně vyzkoušet.Na fotografiích vypadá náramně hezky,žádný obouchánek,jak to někdy bývá.Tak kdyby někdo chtěl.... Nevím,zda tu mohu hodit odkaz,nemám s tím nic společného.
  • 0

#54 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červen 2009 - 05:33:49

124G má jako jediná matovaný vnitřek, což je určitě znát i na fotkách. Samozřejmě, když budu mít důvod, přizpůsobím cenu trhu. To je ale teď jedno, protože na tři týdny mizím. Rolleiflex s Tessarem za 5000? To je spíš vyjímka než pravidlo. Na Ebay jsou zpravidla ceny o dost vyšší. Ale je fakt, že občas ze najde nějaký neinformovaný jedinec co něco prodá přes inzerát hodně pod cenou.
  • 0

#55 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 červen 2009 - 06:46:13

Mi těch 5000,- připadá jako hezká,akorátní ,ale současně nijak neobvyklá cena.Píšu to sem proto,protože hodně zdejších lidí nad touto značkou poslintává / myslím to v dobrém/ a v takovém stavu jich zase tak moc není.A navíc je to tuzemsko,osahatelné,žádné překvápko z Hong Kongu.
  • 0

#56 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 25 červen 2009 - 10:02:20

Mám jednu ponuku na Yashicu Mat 124 G.
Kompletná výbava - slnečná clona, predsádky, 12 kusov filtrov, oroginálne balenie + návody CZ a EN.
Yashica je nová, nikdy neopužitá(z vytríny). Cena 10 000 Kč.
Čo vy na to ? Nemôže mať fakt, že sa s foťákom nikdy nefotilo nejaký negatívny vplyv na jeho technický stav ?
  • 0

#57 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 červen 2009 - 10:16:43

Spooky,ten prodejce buď něco hulí nebo je to totální trotl !!! :D :lol: :lol: .Vůbec bych se s ním nebavil !!!
  • 0

#58 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červen 2009 - 10:17:42

Nemyslím.
  • 0

#59 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 červen 2009 - 10:32:15

no, já osobně bych byl opatrný s takovými osobními útoky. kde se to v některejch lidech bere? i jako nadsázka je to dost... no nic.

mě ta cena tak mimo nepřijde. OK - asi bych to nekupoval jako své první SF na okoukání, to bych se spokojil rozhodně s nějakou levnější alternativou. ale jako komplet pro nějakého milovníka jašik to může být zajímavá cena k jednání za zcela nový kus.

můj názor tedy.
  • 0

#60 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červen 2009 - 10:38:33

souhlas s kdoco
  • 0

#61 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červen 2009 - 11:25:45

Kdoco, výborná formulace. :D Taky ten útok nechápu. "Kámoš-koupil-tuhle-věc-za-tři-flašky-rumu-od-starý-pani-a-ty-za-ní-chceš-deset-takže-jsi-hovado..." -- fakt logika.

Když už tady lítaj tipy na SF, je na Paladixu Bronča ETRSi se dvěma skly a hranolem za 12000. Nemám s tím nic společného. Kdybych tohle viděl předtím než jsem nakupil hromadu Pentax 645 "krámů", asi bych se na ni podíval a zkusil jednat. Jo, viděl jsem takový Bronicy jít na E-bay za sto doláčů... ale to přece není pravidlem (zvlášť dneska) a už vůbec ne důvodem k zapšklosti nebo nadávání. Jeden můj Pentax 645 stál sto doláčů, měl jsem štěstí a byl ve správnou dobu na správném místě. Náhoda. Nedávno u Škody kdosi patrně koupil P645 se záklaďákem za 13000. Je někdo debil? Ne.
  • 0

#62 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 25 červen 2009 - 11:27:15

A nejlepší jsou inzeráty typu:

koupím / vyměním / nechám se podarovat.

potřebuju na bronicu SQ vyklápěcí šachtový hledáček.
klidně i rozbitý.

LEVNĚ!
děkuji


  • 0

#63 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 25 červen 2009 - 11:30:56

To psal tutově Ypress.Bass tady z fóra .)
  • 0

#64 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 červen 2009 - 11:32:37

ano, já tedy shodou okolností bronicu mám. takový set jsem dával postupně dohromady - nakonec mě ta konfigurace co je na paladixu vyšla na cca 8 tisíc. ALE - měl jsem neskutečný osírání s clem, zboží bych už těžko vracel, tělo jsem musel opravit. vždy jsem nakupoval s vědomím, že riskuji, zde je to přeci jen něco jiného.

ten set by byl za tu cenu dle mého ještě mnohem zajímavější, mít alespoň jedna záda navíc. protože jinak je bronica perfektní systém. obecně doporučuju.
  • 0

#65 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 červen 2009 - 11:36:35

To psal tutově Ypress.Bass tady z fóra .)

no to je na mě podobné - akorát to není aktuální protože šachtu už od předvčerejška mám
  • 0

#66 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 25 červen 2009 - 12:14:59

souhlas s kdoco


Take souhlas,
  • 0

#67 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 červen 2009 - 12:32:44

šmarjá nechte toho :D se začínám červenat. abych sem pomalu hodil něco o obsahu a formě :lol:
  • 0

#68 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 červen 2009 - 13:12:04

no ono i s temnokomorními věcmi se obchoduje jako se vším
takže něco dostanu za jeden a obvyklá cena je tři?
dám to někomu za jeden tisíc?
leda kolegovi ze zdejší temné přece
jinak to jde na paladix za dvasedum a kdybych věděl něco o způsobech na těch cizích bazarech, tak to dám tam těm kapitalistům za dvojnásobek paladixový ceny
a ještě mi ruce (myš z ruky aj s kabelem) utrhnou!
  • 0

#69 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 25 červen 2009 - 13:17:11

šmarjá nechte toho :lol: se začínám červenat. abych sem pomalu hodil něco o obsahu a formě :)


kuš čerte :!:
co Bróňa, jak šlape?? Jsem mooc spokojený s tou 50tkou co jsem nedávno koupil - je to takový.. širší :(
  • 0

#70 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 červen 2009 - 13:18:56

http://www.aukro.cz/...E___filtry.html

Hergot,to byl ale zájem !!! Lidi,já mám prostě někdy pocit,že nazývat věci pravými jmény se tady zkrátka nenosí.Zakladatel vlákna,alespoň,jak jsem to já pochopil chce hlavně tím středoformátem fotografovat.Není to žádný zběsilý sběratel,kterého zajímá,jestli výrobní číslo náhodou nekončí třemi nulami nebo podobně.Yashica pro takového člověka zůstane kvalitativně Yashicou,ikdyž k ní bude mít 12 filtrů / kolik jich asi použije ? / nebo předsádky,jejichž samostatná prodejnost a praktická využitelnost je asi taková,ne-li výrazně menší než samostatné tele na např. na C 330 / jak zde někteří ostatně dobře vědí/.Kupovat / a nabízet/ takovouto sestavu za takovou částku v době,kdy absolutně není problém sehnat uvedený stroj se všemi skutečně POTŘEBNÝMI doplňky ve výborném stavu za polovic nebo jiný model této značky s prakticky totožnou užitnou hodnotou za 1/4 až 1/3 ceny / opět v super stavu/ mi příjde velmi netradiční.Navíc "nikdy nepoužité,z vitríny".Vy osobně dokonale znáte majitele ? On konkrétně si strojek jako první majitel koupil a hned šup do vitríny ? Ale už končím,nechci to tu nějak hrotit.
  • 0

#71 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 25 červen 2009 - 13:26:01

To Prema - řekl jsi svůj názor, ostatní taky.. Asi tu šlo spíš o kultivovanost projevu. Tvůj názor má svůj smysl a váhu - taky mi to přijde trochu mimo mísu 10 táců za ten kus, ale to je věc nabídky a poptávky - buď se nikdo nenajde a ten "trotl" změní cenu a nebo se najde jiný "trotl" kdo ji koupí. Pokud na to má a má to pro něj cenu (z jakéhokoliv důvodu) buďiž mu přáno.. Každý jsme někdy tím "trotlem" když koupíme něco dráž, než by druhý za to tu částku byl ochoten dát. Je to holt život :!:
  • 0

#72 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 červen 2009 - 13:43:45

nu, chce to dost sebevědomí znát pravá jména věcí.
  • 0

#73 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 červen 2009 - 13:53:07

Každý jsme někdy tím "trotlem" když koupíme něco dráž, než by druhý za to tu částku byl ochoten dát
nu takhle mám třeba odznáček s flexaretou! bratru za 160,- s poštovným, nosit ho nebudu, je moc cenný pro mě, kochám se jím v práci tady mezi mými příručními fotoaparátky
  • 0

#74 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 červen 2009 - 13:55:14

Dobrá tedy,zkusím se nad tím zamyslet a např. při rozhovoru o bankách a jejich poplatcích se budu o bankéřích vyjadřovat zásadně jako o " ne příliš hodných pánech" a ne jako o synonymu slova WC :!: . No a k tomu,co psal RHx : právě proto,že jsme na tomto přátelsky pojatém serveru,bychom měli zvláště těm,kteří v něčem tápou / nebo tápeme/ říci,jaká je skutečná situace.A ne je navádět k neuváženým krokům ,což tento případ bezesporu je.
  • 0

#75 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 červen 2009 - 14:02:44

Aký stredoformát na začiatok? To je přesně název tohodle vlákna. Diskuse se ubrala jiným směrem(podle mě nežádoucím). Další příspěvky mimo téma už, prosím, nepište. Děkuji za pochopení.
  • 0

#76 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 červen 2009 - 16:02:33

Nemôže mať fakt, že sa s foťákom nikdy nefotilo nejaký negatívny vplyv na jeho technický stav ?

pokud je to mechanický stroj, tak stejně bude potřebovat minimálně promazání závěrky a pokud to bylo celou dobu co to nebylo používáno bylo nataženo bylo by záhodno i seřízení časů závěrky, teda pokud to nemá pokračovat v pobytu za sklem ve vitrínce. :!:
A k ceně: drahé je to na co buď nemáš anebo co je nepoužitelné k účelu ke kterému jsi to zakoupil :lol:
  • 0

#77 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 25 červen 2009 - 19:23:39

No tak v skutku som nečakal až také búrlivé reakcie na moju otázku.
Proste by mi stačilo napísať neblbni, je to prehnaná cena. :!:
  • 0

#78 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 26 červen 2009 - 09:22:57

no ono i s temnokomorními věcmi se obchoduje jako se vším
takže něco dostanu za jeden a obvyklá cena je tři?
dám to někomu za jeden tisíc?
leda kolegovi ze zdejší temné přece
jinak to jde na paladix za dvasedum a kdybych věděl něco o způsobech na těch cizích bazarech, tak to dám tam těm kapitalistům za dvojnásobek paladixový ceny
a ještě mi ruce (myš z ruky aj s kabelem) utrhnou!


Hmm, to jsem rád že tu něco takového zaznělo, už jsem si myslel že jsem s tou cenou co jsem nabídl za Yashicu za úplnýho vo.a :!:

Ale je to tak nějak, že jsem jí získal na eBay za něco přes 1000, ale ještě jsem překvapivě uhádal slevu za nevhodně zabalenou zásilku, takže to bylo za 800 Kč + k tomu servis cca 600,- Kromě vady té zaostřovací lupy to dělá dle mého výsledky stejné jako kdyby byla z vitríny a prodávám opravdu jen proto, že dvě dvouočky určitě nevyužiji. A jak jsem uvedl, nabídnul jsem nejdřív zde, následovalo by Aukro a tam bych as začínal tak na 2000,-. Když ale vidím současné inzeráty, tak 3500 je málo :lol: .

A to tu mám ještě Flexaretu VII s kompletní výbavou, kterou ale dám minimálně za 1500,-, pod pořizovací náklady nejdu. Takže jí takto budu prodávat s problémy.
S Flexaretou jsem začal mít potíže s přicházející změnou dioptrií - prostě ta číslíčka má Meopta pořešená tak, že je to pro mě problém, nevidím na ně.
  • 0

#79 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 červen 2009 - 09:43:34

A to tu mám ještě Flexaretu VII s kompletní výbavou, kterou ale dám minimálně za 1500,-, pod pořizovací náklady nejdu. Takže jí takto budu prodávat s problémy.
S Flexaretou jsem začal mít potíže s přicházející změnou dioptrií - prostě ta číslíčka má Meopta pořešená tak, že je to pro mě problém, nevidím na ně.


sedmička v perfektnim stavu s příslušenstvím za 15 stovek to snad neni nejaka desna cena ne?. Bych ji mozna cece i (z ciste kultovnich duvodu :!: ) i bral :lol:
  • 0

#80 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 26 červen 2009 - 09:59:49

Ty jo, ja nevim. Mne ty Yashicy prijdou cenove nadhodnocene :!:
Uz se to tady rozebiralo v nejakem starsim vlakne a v podstate z toho vyplynulo, ze posledni materialove dobre vyrobeny stroj byla Yashica MAT (ne 124 a 124 G). Nemam to ze sve hlavy, tvrdi to servisaci. Hlavne u tech G, kde jsou oproti 124 jen pozlacene kontakty mi to cenove prijde hodne prehnane. To uz bych skoro radeji trochu priplatil a koupil "slabsi" Rolleiflex. Treba T v peknem stavu.
  • 0

#81 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 26 červen 2009 - 10:14:57


A to tu mám ještě Flexaretu VII s kompletní výbavou, kterou ale dám minimálně za 1500,-, pod pořizovací náklady nejdu. Takže jí takto budu prodávat s problémy.
S Flexaretou jsem začal mít potíže s přicházející změnou dioptrií - prostě ta číslíčka má Meopta pořešená tak, že je to pro mě problém, nevidím na ně.


sedmička v perfektnim stavu s příslušenstvím za 15 stovek to snad neni nejaka desna cena ne?. Bych ji mozna cece i (z ciste kultovnich duvodu :!: ) i bral :)


Vidíš, mě to připadne, po tom co v poslední době čtu, že přes 1000 už jsem ujetej.
Ty jo - mám tu ale jednoho zájemce, který byl přes e-mail skoro rychlejší, tak jsi druhý v pořadí ... :lol:
  • 0

#82 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2009 - 10:24:15

mít zbytečný koruny, tak se taky postavím do řady, poněvadž sedmičku tady na polici za mnou ještě vystavenou nemám!
:!:
  • 0

#83 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 26 červen 2009 - 13:45:40

mít zbytečný koruny, tak se taky postavím do řady, poněvadž sedmičku tady na polici za mnou ještě vystavenou nemám!
:twisted:

foťáky jsou snad od toho, aby se s nima fotilo. do poličky spíš nějaký vycrackovaný kousek, ne?

ale přiznám se, že mi flexaretky taky stojí na poličce (což je hlavně tím, že jsou tak krásné a taky na ně nemám obaly).. ale fotím s nimi o106.
  • 0

#84 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červenec 2009 - 07:09:16

Uz se to tady rozebiralo v nejakem starsim vlakne a v podstate z toho vyplynulo, ze posledni materialove dobre vyrobeny stroj byla Yashica MAT (ne 124 a 124 G). Nemam to ze sve hlavy, tvrdi to servisaci. Hlavne u tech G, kde jsou oproti 124 jen pozlacene kontakty mi to cenove prijde hodne prehnane. To uz bych skoro radeji trochu priplatil a koupil "slabsi" Rolleiflex. Treba T v peknem stavu.


To bych se přel. Kvalita zpracování 124 a 124G sice oproti starším modelům je o něco málo nižší (spíš esteticky než prakticky), ale jsou to také vysoce kvalitní stroje. Jenom u některých 124G z konce výroby může častěji docházet k poruchám převíjení. Mimochodem, servisáci jsou lidi, co mimo jiné často říkaj, že třeba Pentax LX je naprd a podobně... Jsou to lidé se specifickým úhlem pohledu Opakuju po xté, 124 G má narozdíl od 124 bez G matovaný vnitřek což považuju za velké plus. Další věcí je jasnost matnice. Se 124 a 124 G, tím že jsou mladší, se mi prostě lépe ostří než se staršími Yashicami, které se mi dostaly do ruky. Jestli jsou 124 G předražené, to si musí rozhodout každý sám. Pro mě nejsou (myslím dobré kusy za dobrou cenu, ne ty v céčkovém stavu u Škody).
  • 0

#85 Josef001

Josef001

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2009 - 09:52:13

Nedávno u Škody kdosi patrně koupil P645 se záklaďákem za 13000. Je někdo debil? Ne.


Já jsem koupil nedávno u Škody Pentax 645 za 9500 se základákem... Skoro mě mrzí, že jsem přemýšlel o Pentax 645NII za 22 tisíc s dvěma objektivy a nevzal ho, teď už je pryč.
  • 0

#86 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červenec 2009 - 09:54:06

Možná je to ten o kterém mluvím.
  • 0

#87 Vrabec

Vrabec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 288 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2009 - 15:43:11

mít zbytečný koruny, tak se taky postavím do řady, poněvadž sedmičku tady na polici za mnou ještě vystavenou nemám!
:)


Rok a pul zpatky jsem nafotil dva svitky s sedmickou aaackem :)

Byla s origo futralem aji papirovou krabici, jak jsem zjistil ze je to rarita, tak jsem postoupil dale, ja potreboval fotit :-)
  • 0

#88 Josef001

Josef001

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2009 - 16:50:04

frdx: jinak mě nákup P645 rozhodně nemrzí, je to krásný přístroj a fotí moc pěkně, vlastně úplně stejně, jako v době kdy stál přes 100 tisíc a kdy to bylo 10 průměrných platů :)
  • 0

#89 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červenec 2009 - 16:56:49

Mám dva. A taky nelituju. Foťák to není dokonalej, idkyž je moc fajn, ale nejvíc se mi na tom systému líbí jeho skla. A to že se mi vejde tělo a tři a ž čtyři skla do malý brašny (Tamrac 605), která se vejde do komínu báglu.
  • 0

#90 Josef001

Josef001

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2009 - 16:59:02

Já jsem k němu po nějakém váhání přoikoupil na krajinky prakticky nový objektiv 45-85/4.5 za slušnou cenu :)
  • 0

#91 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 červenec 2009 - 17:06:28

To je moc dobrý sklo. Dlouho jsem váhal jestli jít do zoomu, nebo koupit 45, 75 a 150. Nakonec z ebay vypadlo pět pevných ohnisek. 200ku prodávám (dubluje 150ku) a u 55ky váhám, jestli si jí nechat. Moc ji nepoužívám, protože tahám spíš 45ku, ale řeže jako břitva.
  • 0

#92 Josef001

Josef001

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2009 - 18:21:34

frdx: taky jsem se rozmýšlel nad 45, viděl jsem ho za 12 tisíc a to se mi už dát nechtělo, tak převládl ten zoom, přece jenom na kompozici mi to příšlo trochu univerzálnější a četl jsem na něj opravdu jenom samou chválu.
  • 0

#93 barney

barney

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 červenec 2009 - 19:47:19

Dobrý večer, myslíte, že by bylo vhodné si pořídit do začátku tento komplet z Paladixu?
"NABÍZÍM K PRODEJI BRONICU ETR Si SPOLU S DVĚMA OBJEKTIVY - ZÁKLADNÍM ZENZANONEM 75/2,8 A ZENZANON 50/2,8 VŠE VE VELMI PĚKNÉM STAVU SE VŠEMI KRYTKAMI A NOVOU BATERIÍ, 120 BACK
Cena: 11900,-"
  • 0

#94 Josef001

Josef001

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 červenec 2009 - 21:21:20

Zkus pohledat na internetu nějaké porovnání. např. http://photo.net/med...hy-forum/007fVa

http://photo.net/med...hy-forum/00EytR
  • 0

#95 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 červenec 2009 - 12:24:46

Dobrý večer, myslíte, že by bylo vhodné si pořídit do začátku tento komplet z Paladixu?
"NABÍZÍM K PRODEJI BRONICU ETR Si SPOLU S DVĚMA OBJEKTIVY - ZÁKLADNÍM ZENZANONEM 75/2,8 A ZENZANON 50/2,8 VŠE VE VELMI PĚKNÉM STAVU SE VŠEMI KRYTKAMI A NOVOU BATERIÍ, 120 BACK
Cena: 11900,-"

Jako jediné mínus tohoto aparátu považuji to že to není čtverec ale 6x4,5, jinak sama pozitiva. Cena no ne že by se to nedalo na ebay koupit levněji ale taky ne, že by se to na ebay nedalo koupit i dráž.
  • 0

#96 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 19 červenec 2009 - 20:47:02

Tak som sa nakoniec rozhodol kúpiť Flexaretu VII.
Dnes som vyvoval svoj druhý svitkový film. No tak to teda čumík jak puk. Takú perfektnú kvalitu obrazu, toľko detailov som na kinofilme nikdy nevidel. Film bol Fomapan 100@80, vývojka R09 1+100. Výsledok perfektný.
  • 0

#97 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 20 červenec 2009 - 11:34:46

Tak som sa nakoniec rozhodol kúpiť Flexaretu VII.
Dnes som vyvoval svoj druhý svitkový film. No tak to teda čumík jak puk. Takú perfektnú kvalitu obrazu, toľko detailov som na kinofilme nikdy nevidel. Film bol Fomapan 100@80, vývojka R09 1+100. Výsledok perfektný.


tak stejné pocity jsem z z toho měl i já :lol: Tak přeji hodně další radosti ze světa SF
  • 0

#98 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 leden 2010 - 12:49:40

přesunuto z vlákna "Zenza Bronica SQ-A"

[quote]Už delší dobu pročítám tento web a tak jsem se rozhodla,že se taky zaregistruji a třeba mně páni fotografové poradí.

Asi 9 let fotím na klasiku-kinofilmovou minoltu,fotky vyvolávám i zvětšuji sama,ale začala jsem tuze moc toužit po středoformátu.Jenomže nemám vůbec žádné zkušenosti .Mám půjčený pentakon six,ale je to těžká potvora a tak se mi nechce investovat do koupi.
Asi bych nejradši Zenza Bronicu |SQA,čtverec s výměnnými objektivy.Jenomže dá se tady vůbec sehnat?Občas kouknu na ebay,ale nevím....Máte někdo zkušenost s ebayem?Přece jenom se kupuje to,do čeho nevidíte a zase tak levný to není.Jenomže u nás je asi dost nemožný,něco sehnat.
Užv se tím trápím skoro rok a tak budu moc ráda,za jakoukoliv radu.Olga[/quote]
[quote][quote]Už delší dobu pročítám tento web a tak jsem se rozhodla,že se taky zaregistruji a třeba mně páni fotografové poradí.

Asi 9 let fotím na klasiku-kinofilmovou minoltu,fotky vyvolávám i zvětšuji sama,ale začala jsem tuze moc toužit po středoformátu.Jenomže nemám vůbec žádné zkušenosti .Mám půjčený pentakon six,ale je to těžká potvora a tak se mi nechce investovat do koupi.
Asi bych nejradši Zenza Bronicu |SQA,čtverec s výměnnými objektivy.Jenomže dá se tady vůbec sehnat?Občas kouknu na ebay,ale nevím....Máte někdo zkušenost s ebayem?Přece jenom se kupuje to,do čeho nevidíte a zase tak levný to není.Jenomže u nás je asi dost nemožný,něco sehnat.
Užv se tím trápím skoro rok a tak budu moc ráda,za jakoukoliv radu.Olga[/quote]předně tě tu Oli vítám a jsem rád že se zase rozrostl náš babinec.
Broňa jde sehnat poměrně dobře, ebaye se neboj většinou to dopadá dobře.
ohledně váhy bych doporučil spíše SQAi - je to plastovka, takže lehká.
nezatracoval bych ani starší verze, jsou kvalitní a cenově i dostupností srovnatelné. na allegro.pl je zrovna jedna S2 se dvěma sklama asi za 3000... pokud netrváš přímo na čtverci, tak by nemusela být marná ani mamiya RB/RZ, ale tam už zase vadí váha. důležité je kolik na to máš fond a jak moc chceš rozšiřovat skelný park.[/quote]
[quote]Olgo, vítej. Řešením by mohla být i sympatická dvouočka Mamiya C330. Je to dobrá komora, výborně zpracovaná, s výměnnými objektivy a spoustou příslušenství za nevelkou cenu.Pokud bys projevila zájem, spoustu informací najdeš zde, popřípadě se nezdráhej zeptat.[/quote]
[quote]ahoj olgo, vítej mezi svejma B)
pokud by hlavním kritériem měla být velikost/hmotnost a naopak by si netrvala na výměnnejch sklech, doporučim ti tlr - rollei, yashica, autocord... a nebo jako kompromis právě tu mamiyu, co o ní píše nlc. jinak broňa je určitě taky výborná volba[/quote]
[quote]mamijak: ona píše s výměnnými objektivy;)
nlc: jo ta mamča, dobrý tip. leč na portréty to třeba moc není vzhledem k paralaxe:/
ypress: rozdělával si někdy tu Bronicu? Plasty jsou jen obal, vevnitř je poctivý kus kovu;)

myslím, že SQ-Ai je dobrá volba, pokud jsou kritérii čtverec a výměnné objektivy. stojí slušné prachy, skla jsou slušná, tělo slušné a funkčně fajn. měl jsem SQ-B a pracovalo se mi s ní skvěle, zvládla reportáž portrét i krajinky:)
S2A (či EC-TL) je moc fajná, ale je to strašně velké a těžké heblo. v poměru váha/velikost snímku u mě propadá, jinak bych do ní šel hned.[/quote]
[quote][quote]ypress: rozdělával si někdy tu Bronicu? Plasty jsou jen obal, vevnitř je poctivý kus kovu;)[/quote]to že kovové jsou všechny vím, ale měl jsem možnost ochmatáním porovnat jednotlivé verze a SQAi na mne opravdu působí mnohem plastovějším dojemem a je lehčí. ochmatával jsem to u týpka co pracuje se SQA a SQAi a říkal že má radši tu SQA protože je prostě pevnější.[/quote]
[quote][quote]SQAi na mne opravdu působí mnohem plastovějším dojemem a je lehčí. ochmatával jsem to u týpka co pracuje se SQA a SQAi a říkal že má radši tu SQA protože je prostě pevnější.[/quote]
to zas jo.. z hlediska mechanické odolnosti je nejlepší SQ-B, pak SQ-A a pak SQ-Ai. Druhá věc je, že SQ-A bývají o dost starší, než zbylé dvě, takže se skóre srovnává. především však kvůli elektronice bych šel spíše do Ai-čka než do A-čka. ale ono je to víceméně fuk, stejně to tělo stojí pár šupů, tak si člověk koupí jedno záložní a je vystaráno. :)[/quote]
[quote]já mám ještě o verzi starší SQ a jsem spokojený[/quote]
[quote]aby ne, on je to fajný foťák:)
ale ve chvíli, kdy se cokoliv pokazí, jdou opravy do velkých částek, bo to je docela složitý foťák a spravit to moc lidí neumí. takže lépe koupit něco prověřeného, i když třeba o fous dráž.[/quote]
[quote][quote]aby ne, on je to fajný foťák:)

ale ve chvíli, kdy se cokoliv pokazí, jdou opravy do velkých částek, bo to je docela složitý foťák a spravit to moc lidí neumí. takže lépe koupit něco prověřeného, i když třeba o fous dráž.[/quote]já já jsem zjistil že Bronica je první foťák který je v mém vozovém parku nedotknutelný. a pokud se pokazí tak si pořídím další. nebo příští zastávka Hasselblad :wink:[/quote]
[quote]Jen doplním, že s paralaxou jsem u Mamiye C330 zatím neměl problém. Je tam na to taková rafika, podle které se člověk snadno zorientuje (pravda posuvný rámeček pod matnicí jako u Rolleie to není).[/quote]
[quote]Děkuji všem moc-tak rychlé odezvy jsem vůbec nečekala a velmi mě to potěšilo.
Dvouokou zrcadlovku jsem držela v rukou,ale asi mě nevyhovuje šachta-neumím do ní koukat a taky často fotím třeba záběry nad sebou a to už pro mě bylo úplně krkolomný...Tak jsem nakonec nasadila i těžký hranol na pentakonsix a radši držela tu váhu.
Jinak fotím spíš statické záběry,aspoň mně nikdo nenadává,ať ho nefotím a tak mám klid.
Dlouho jsem si taky myslela,že si budu muset pořídit něco s AF,protože když jsem začala fotit Zenitem a Praktikou,vše jsem měla mírně neostrý.Ale pak jsem se dověděla,že cena je příliš vysoká a navíc jsou poruchový...
Jinak strašně ráda pracuji s hloubkou ostrosti a tak miluji objektivy s clonou 2,8 a tak...A nakonec vlastně vůbec nevím,co chci...Jen aby to bylo větší než klasická konofilmová zrcadlovka a taky mně uchvacuje čtverec ....A taky doufám,že s novým foťákem budu mít nové nápady....

A strašně mně otravuje práce s počítačem,nedovedu si představit,že bych čas,který můžu strávit v komoře měla upravovat fotky u počítače.

A ještě se tedy zeptám,už jste někdo na ebay nakupoval?[/quote]
[quote][quote]Ale pak jsem se dověděla,že cena je příliš vysoká a navíc jsou poruchový...[/quote]z vlastní zkušenosti: neneí nad vlastní kroucení kroužkem[quote]
Jinak strašně ráda pracuji s hloubkou ostrosti a tak miluji objektivy s clonou 2,8 a tak...A nakonec vlastně vůbec nevím,co chci...Jen aby to bylo větší než klasická konofilmová zrcadlovka a taky mně uchvacuje čtverec ....A taky doufám,že s novým foťákem budu mít nové nápady....[/quote]fakt pokud si tím čtvercem nejsi jistá, tak si fakt zkus ještě prohlédnout i nějaké 6x7 (třeba Mamyia RZ, Mamyia RB, Pentax 67, Bronica GS1 - ale na tu se špatně shání věci) nebo 6x45 (třeba Pentax 645, Mamyia 645, Bronica ETRs) jinak není špatná(podle někoho jo) volba KIEV88 anebo údajně je docela dobrý i ne moc rozšířený systém KOWASix
echt drahé kousky a svitkové dálkoměry a pressky nezmiňuju...
[quote]A ještě se tedy zeptám,už jste někdo na ebay nakupoval?[/quote]popravdě řečeno, takhle otázka mne docela pobavila :D[/quote]
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2010 - 12:57:26

ypresa otázka na ebay pobavila, já rovnou přidám pár odkazů.

Můžeš například využít služeb Tazových
nebo
tady najdeš další zajímavé informace. Celní limit byl ovšem od té doby zvýšen.
každopádně na ebay tady nakupuje spousta lidí a někteří ti s tím klidně pomohou.
  • 0

#100 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 16 leden 2010 - 12:58:36

ypresa otázka na ebay pobavila, já rovnou přidám pár odkazů.

Můžeš například využít služeb Tazových
nebo
tady najdeš další zajímavé informace. Celní limit byl ovšem od té doby zvýšen.
každopádně na ebay tady nakupuje spousta lidí a někteří ti s tím klidně pomohou.

jo, já ti stím například rád pomůžu protože mne nakupování na ebayi baví...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních