Přejít na obsah


Fotka

Emofin až do dna


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#51 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 14 prosinec 2010 - 17:21:16

Pokud to vyrobce filmu nebo vyvojky primo nedoporucuje, tak neprednamacim.
Jedine, kdy jsem prednamacel, bylo v pripade Rollei R3. No a potom pri rotaci s Rodinalem.

Jinak Radime bud zcela v klidu, taky volam s pres rok starym Emofinem a s nejakymi svitky a plany na kontu bez pozorovatlene zmeny ve vysledku. Asi to fakt bude, jak psal Erik Kurach. Ato sice, ze Emofin lze pouzivat az do objemoveho vycerpani lazne a na uvadenou zivotnost a kapacitu nehledet :-) Coz ho stavi do vyjimecne pozice a razantne snizuje vyslednou cenu za vyvolani.
  • 0

#52 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 15 prosinec 2010 - 08:20:22

Mohu potvrdit, mám namícháno 2x 1/2 litru (ještě ze starého balení Emofin Liquid) už víc jak rok a vyvoláno v tom 18 filmů.
Emofin je jeden z mála způsobů, jak s uspokojivými výsledky vyvolávat filmy Rollei, založené na materiálu pro letecké snímkování (80S, SP200, 400S, IR). Bohužel tyto filmy nutně potřebují přednamáčení, z důvodu antihalační vrstvy, která se uvolňuje v první (jakékoliv) lázni. Pokud se, podle doporučení výrobce Emofinu, nepřednamáčí, je první lázeň velmi rychle plná nečistoty.
  • 0

#53 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 15 prosinec 2010 - 10:31:30

Mohu potvrdit, mám namícháno 2x 1/2 litru (ještě ze starého balení Emofin Liquid) už víc jak rok a vyvoláno v tom 18 filmů.
Emofin je jeden z mála způsobů, jak s uspokojivými výsledky vyvolávat filmy Rollei, založené na materiálu pro letecké snímkování (80S, SP200, 400S, IR). Bohužel tyto filmy nutně potřebují přednamáčení, z důvodu antihalační vrstvy, která se uvolňuje v první (jakékoliv) lázni. Pokud se, podle doporučení výrobce Emofinu, nepřednamáčí, je první lázeň velmi rychle plná nečistoty.


A vadí ta nečistota? Můj Emofin připomínal bažinu (fomácké svitky a podobné chuťovky) a fungovalo to furt krásně.
  • 0

#54 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 20 prosinec 2010 - 10:24:06

Co se týká té životnosti,tak já teda po včerejšku nevím.Vyvolal jsem 2ks kinofilmu a pár políček bylo vyvoláno jen z půlky,druhá polovina byla průhledná.Celkově jsem v emofinu vyvolal 11ks svitků + včerejší dva kinofilmy.Emofin je starý cca 2měsíce,skladován při cca 15C ve sklepě v temnu a v tmavých láhvích.Ještě mě napadá,zdali to nemůže být způsobeno tím,že kinofilm,na který jsem fotografoval byl prošlý.
  • 0

#55 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 prosinec 2010 - 10:45:23

a není to nějaká zatuhlá plátěná závěrka v těle? lázně bylo v tanku předpokládám dost
  • 0

#56 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 25 březen 2011 - 17:35:53

Po case ozivuju tema: hrabal jsem doma v zapadlych koutech (to muzeme jen my, bordelari, a kolik radosti a prekvapeni diky tomu zazivame! Bohatneme z nahle nalezenych kapes davno ztracenych bund atd...) a nasel jsem par baleni emofinu. Zatim mi k nicemu nejsou, ale jednou se hodit muzou. Povite mi ale nekdo, k cemu je Neofin Rot? Tu jsem tam taky nasel a nevim vubec, k cemu to je.
  • 0

#57 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 25 březen 2011 - 18:06:51

Negativní vývojka, povrchová, ostrá, snad podobná Beutlerce nebo Amaloco AM20. Verze Rot by snad měla být pro citlivější filmy. Verze Blau pro méně citlivé.
  • 0

#58 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 25 červen 2018 - 09:16:20

 

Doporucuji zde vyborne pocitadlo vyvolavacich dob:
http://www.phototec....ag_erechner.php

Já znám tuhle je to asi starší verze téhož. Někdy to ale umí vyprodukovat naprosto nesmyslná numera, doporučuji výsledky kontrolovat.

 

Ani ne osm let za námi a odkazy nefungují, kruci.

 

 


  • 0

#59 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 26 červen 2018 - 07:52:43

EMOFIN považuji za ideální vývojku, která se na komerčním trhu v historii objevila. Možná ještě KODAK HC 110, což je orthodoxní tradice VF fotografie. EMOFIN byl testován ve švýcarské laboratoři technické fotografie jako bezkonkurenční vývojka s ideálním poměrem ostrost/kontrast pro zvětšování extremně velkých zvětšenin z kinofilmového formátu 135/36. Ekologicky direktivně modifikované vyvolávací srágory stojí uctivě v pořadí v síni..... S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#60 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 29 červen 2018 - 10:23:02

Kolego Eriku, VF nemám. Ale i přesto nedám na HC-110 dopustit a čvachtám v ní kino i svitek. Při správných světelných podmínkách a více naředěná, je pro mě nenahraditelná. Do lesa a starých baráků D-76. U vody, na sněhu, nebo všude kde mi jde o polotóny a výše tak nasazuji právě HC-110. Možná si to jen namlouvám, ale již dříve jsem si všiml, že vývojky s metolem mají ty světla nějaká mrtvá.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních