Přejít na obsah


Fotka

Začátky s klasikou


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
235 odpovědí na toto téma

#51 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 11:08:20

Už to neřešte. Nepatří to sem a ještě ogarovi pomotáte hlavu. Navíc, ty názory obou stran jsou značně diskutabilní a rozhodně to není tak jednoduché - černobílé....
  • 0

#52 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 září 2009 - 11:08:31

á vidím, že bratr použil nezávisle dokonce i zcela shodnou formulaci :)
  • 0

#53 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 13 září 2009 - 11:11:48

souhlas...já mám vyřešeno...ale kino je stejné ajko 4-6 MPx, na to se reagovat musí... :)
  • 0

#54 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 září 2009 - 11:13:21

souhlas...já mám vyřešeno...ale kino je stejné ajko 4-6 MPx, na to se reagovat musí... :wink:


no šak právě... :) :)
  • 0

#55 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 13 září 2009 - 11:30:30

Pavle, Petře, tyhle hádky na téma zpracování filmu prosím promažte...to tu nemá co dělat.

Kdo chce jednoduchou techniku...ať si fotí na piksly...a nejlíp to z foťáku hned sype do labu. A zajídá to instantní svíčkovou a zapíjí pivem z PETky, 12Kč za 1,5l (či kolik to vlastně stojí). I slušné zpracování digi stojí čas a úsilí, o pěnězích nemluvě. A u filmu to je podobné...s náročností peněžní a časovou.
  • 0

#56 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 září 2009 - 11:38:54

Ja mam porad z toho dotazu pocit, ze to chce vyzkouset a nevi jestli se tomu bude chtit plne venovat a jestli ho to bude opravdu dlouhodobe bavit.

K cene aparatu je naprosto nutne pricist zpracovani materialu - cas i penize. Toto nelze zatajit, jde o castky vyrazne prevysujici cenu aparatu.

Nejmensi investici je podle me TLR - tu muze poridt i prodat beze ztraty, a foceni na cb film je levne - ale chce to velkou investici do casu aby ziskal praxi. Kdyz ho to zacne bavit, muze poridit nejaky dalsi SF a par objektivu.

Bohuzel podobne pripady konci ve valne vetsine porizenim toho aparatu a jeho vyzkousenim, a po nejake dobe nepouziti je budto umisten do vitrinky nebo prodan.

Naprosto steujne problemy resim v modelarine - jake letadlo, jakou vysilacku, jake baterky atd atd.
  • 0

#57 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 září 2009 - 11:39:21

naprostej souhlas, stalo se
pavle, máznul sem i tvoji jinak skvělou kontextuální repliku, že asi žiješ v jinym vesmíru, aby tam tak něčněla do prázdna :)
  • 0

#58 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 září 2009 - 11:42:32

Jak tak koukam na ty snimky, tak bych doporucil jeste neco dalsiho:

Nechat si ten Weltax a naucit se fotit s nim. Ten aparat je plne schopen udelat perfektni snimky, neni potreba porizovat hned novy stredoformat. To ze je to 60 lestare neznamena ze je to horsi nez neco noveho.
  • 0

#59 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 září 2009 - 12:40:22

taky souhlas. kolikrát sem se nakonec po velkejch nákupech rád vracel k věcem, který doma už leta čekaly...
  • 0

#60 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 září 2009 - 13:02:01

Podle me tomu chybi uz jen malo - vsechny ty snimky mi pripadaji zaostrene tak na 1,5 metru vcetne tech co by melo byt ostre nekonecno.
  • 0

#61 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 září 2009 - 13:07:35

Petr22 > Opravdu nemam nic proti starym fotoaparatum (viz. muj nick :) ), ale chce si to najit hranici, kde konci foceni a zacina masochismus. Ostreni na stupnici (mozna nejak rozhasene) a komponovani +/- autobus pruhledovym hledackem? Zlata Flexa za par stovek...
  • 0

#62 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 13:13:16

myslím že toho je docela hezká nabídka: http://www.temnakomo...c&p=59506#59506
  • 0

#63 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 16:20:38

Gorgi - stačila. Jenom nevím jestli se vyplatí kupovat sice krásnej stroj s výměnejma sklama (do M645 jsem se zamiloval), ale mít ho furt se záklaďákem (asi na delší dobu) nebo si koupit flexu s jednim pevnym sklem se stejnym ohniskem :)... Pokud jsem koukal dobře na netu, tak se jedná o rozdíl minimálně 5000Kč, což není málo (momentálně budu mít tak 10000Kč k dispozici).

Pavel_P - nezdrhnu, mě se tady moc líbí!!!! :D
Nevyplatí se koupit nějaký ten zvětšovám třeba z aukra, koukal jsem na nějaké fotokomory a třeba "plně vybavená komora" tak za 1000-3000Kč (bez chemie samozřejmě)
- No ty prachy bych měl, ale nevím jestli se mi chce dát do toho fakt vše :wink:... rád bych si nechal nějaký drobný na život :D...

Gorgi - filmy jsem zatím měl dva, svitek byl nějaká obyč foma za 67Kč a kinofilm jsem chtěl NEOPAN 400CN, ale z toho nakonec vyšlo jenom půlpolíčka :D Ten expozimetr by byl malej digi rodičů :D...
- Ten Hasl nechci, já se zamiloval do mamči :D

Petr22 - no vyzkoušet přímo ne, mě to s tím strašně baví, teďka se už například nemůžu dočkat, až mi kámoš pučí tu flexu :)...
Jinak čas mě ještě prakticky nic nestojí, maximálně o stupeň horší známku z písemky :D
- jinak já bych proti tý weltě nic neměl, dle mího je to super stroj, ale špatné je právě to ostření, v hledáčku nevidim skoro ani co přibližně fotim a o nějakém spřažení s dálkoměrem nebo tak nemůže být řeč :(


Můžu se tu ještě pozeptat, jakej je rozdíl mezi zvětšovánim kinofilmu a svitku? Je to zásadní problém???


A teď trochu z5 k výběru aparátu. Jakej názor by jste měli na pořízení Mamči 645+80/2,8 (popřípadě 55/2,8) jako základ, ale třeba rok to mít jenom takhle a bez dalšího objektivu (možná i dýl) ale át za to třeba 7000Kč. Nebo si pořídit flexu do 1000Kč prakticky se stejnym ohniskem jenom s rozdílem, že to v budoucnu nebudu moc vyměnit... Co by jste doporučili vy?
  • 0

#64 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 13 září 2009 - 16:31:21

Můžu se tu ještě pozeptat, jakej je rozdíl mezi zvětšovánim kinofilmu a svitku? Je to zásadní problém???


Rozdíl bych, tak jako někteří předřečníci, viděl hlavně v tom, že ze svitku je všechno tak nějak jednodušší. Podle mýho je to na učení lepší než kino. Dřív se dopracuješ k pěknejm výsledkům a budeš mít chuť v tom pokračovat. Navíc 12 ran dáš klidně za den za dva takže toho celkově víc vyvoláš nazkoušíš a natrénuješ než s tím dlouhatááánským kinofilmem :)
Flexou nic nezkazíš je to radostnej aparátek a rozhodně tě nezrujnujr abys nemoh následně koupit vysněnou M645. Viz ten odkaz od Ypressa do mízního bazoše. Flexa za 500, expozimetr za 200, zvětšovák o pár řádků vedle za odvoz. To je dobrý ne? :wink:
  • 0

#65 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 16:32:50

Blekentvajt - tjn to je pravda, teoreticky na M645 mám času dost :)
  • 0

#66 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 17:03:34

Tak z aukra proč ne, projeď i inzeráty kolem, třeba někdo bude nabízet komplet komoru za odvoz, či flaškovný, to se často stává. Jen tam většinou nebývá ten magnifax, no :) Hele a neutrať těch deset hned za techniku, nech si dost peněz na filmy!
  • 0

#67 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:08:20

do M645 jsem se zamiloval

první si ji osahej než to budeš tvrdit

Nevyplatí se koupit nějaký ten zvětšovám třeba z aukra

často to vyjde levněji než za odvoz, ale zase je to často "ušák v sáčku"

Jinak čas mě ještě prakticky nic nestojí, maximálně o stupeň horší známku z písemky

to ti fakt závidím

akej názor by jste měli na pořízení Mamči 645+80/2,8 (popřípadě 55/2,8) jako základ, ale třeba rok to mít jenom takhle a bez dalšího objektivu (možná i dýl) ale át za to třeba 7000Kč

já mám Bronicu 80/2,8 a stále se mi ještě nedostavila potřeba dalšího skla (narozdíl od jiných potřeb - šachta, speciální zadek, a plno jiných potřeb)
  • 0

#68 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:09:49

Pavel_P - to je jasný, kámoš mi hlídá nějakou fajn komoru, zkoušim něco i přes známý, ale zatim moc úspěch neni. Těch 10k jsem si vyhrál digiálem, takže to hold půjde asi vše do filmu :D:D, no uvidíme :)... Jako rozhodně nechci koupit mamču za 10k a pak nemít ani na svitek :-)... Asi to zkončí tou flexaretou :D...
Fajn je, že na to nespěchám, takže si můžu počkat až někdo bude nabízet fajn věci za fajn cenu :D...
  • 0

#69 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:10:37

oprava či spíše upřesnění...

já mám Bronicu SQA s 80/2,8 a stále se mi ještě nedostavila potřeba dalšího skla (narozdíl od jiných potřeb - šachta, speciální zadek, a plno jiných potřeb)


a taky mne překvapilo že se tu nikde SQ ani ETR nezmínilo :)
  • 0

#70 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:13:45

ypres_bass - no to je fakt, v ruce jsem jí bohužel ještě neměl, ale podle toho, co jsem se o ní dočet, tak to je super a i vypadá krásně :)...

No já chápu, ale fakt nevím jestli se vyplatí ivestovat třeba desetinásobně do pořádnýho SF typu mamča, nebo jenom zlomek ceny do flexy...
  • 0

#71 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 13 září 2009 - 17:16:02

Jedna mladá digislečna ze Zlína si loni (tuším) pořídila flexu (pětku), nechala vyčistit/seřídit a občas na ni cvakla nějaký ten svitek a vždycky to vypadalo slušně. (kupodivu) u té flexy zůstala a nedávno přišla s fotkama, ze kterých mi spadla čelist. Takže pokud máš talent, tak je i flexa skvělá.

Btw. proč hned magnifax?
  • 0

#72 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:16:38

ypres_bass - no to je fakt, v ruce jsem jí bohužel ještě neměl, ale podle toho, co jsem se o ní dočet, tak to je super a i vypadá krásně :)...

No já chápu, ale fakt nevím jestli se vyplatí ivestovat třeba desetinásobně do pořádnýho SF typu mamča, nebo jenom zlomek ceny do flexy...

hrozně jsem chtěl zůstat věrný značce a pořídit si Pentax 645. ale když jsem ho měl v ruce, tak je to jediný pentax který nechci.
oproti tomu musím uznat že SQA mi do ruky padla skvěle i bez ochytání
  • 0

#73 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 17:17:54

Myslím si, že pro tebe, jako temný ucho to smysl ještě nemá :)
pujč si tu flexu, udělej pár svitků, uvidíme dál.... (a nenech se u té flexy znechutit tím, že na matnici toho není moc vidět, ostaní aparáty jsou na tom o hodně líp...)
  • 0

#74 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:18:38

Jedna mladá digislečna ze Zlína si loni (tuším) pořídila flexu (pětku), nechala vyčistit/seřídit a občas na ni cvakla nějaký ten svitek a vždycky to vypadalo slušně. (kupodivu) u té flexy zůstala a nedávno přišla s fotkama, ze kterých mi spadla čelist. Takže pokud máš talent, tak je i flexa skvělá.

Btw. proč hned magnifax?

můžu se zeptat která? (ptám se tímto způsobem bo u tebe nevidím mašličku pro SZ)
  • 0

#75 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 17:26:12

Hypnogene já si myslím, že by jsi se měl u všech fotoprací cítit pohodlně, když jde o koníček. A skok který jsem zažil při přechodu z Opemusu pět na Magnifax 3a byl takový, že bych prostě neváhal a těch dvanáct stovek, co za něj většinou u Pazdery chcou bych navíc dál, dle mého to za to fakt stojí.... Kdyby dělal kino, tak Opemus by byl ok, to zas ju.
  • 0

#76 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:27:26

Pavel_P - to je asi pravda,, hlavně člověk musí mít nějaký ty sny, takže třeba si tu mamču splnim pozdějš :). A jakej typ flexy by jste doporučovali? Nevím co má kámoš, ale když bych si jí chtěl koupit, tak jakou?
  • 0

#77 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:28:44

Pavel_P - to je asi pravda,, hlavně člověk musí mít nějaký ty sny, takže třeba si tu mamču splnim pozdějš :). A jakej typ flexy by jste doporučovali? Nevím co má kámoš, ale když bych si jí chtěl koupit, tak jakou?

obecně se doporučuje čtverka a výš, co je na tom pravdy nevím, mám pětku
  • 0

#78 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 13 září 2009 - 17:31:17

můžu se zeptat která? (ptám se tímto způsobem bo u tebe nevidím mašličku pro SZ)

Jitka Mornštajnová
http://www.photodom....?fotoid=1458590

Pavel_P: ok (: to bude něco jako plastimat vs. jobo, asi se to chce hecnout a ty prachy do toho prostě strčit (mě se to zatím nepovedlo).
  • 0

#79 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:31:34

to je fajn a na co si dát asi tak bacha a která ta řada má asi tak nej sklo??? Ptž když už si mám vybrat mezi strojem za 700 nebo 1000Kč a ten za 1000Kč by byl mnohem lepší, tak radši dám ten litřík :)...
  • 0

#80 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:32:58

hypnogen - to je nádherná fotka :-)... vlastně Saudek taky prý fotí ještě na flexaretu :)
  • 0

#81 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:34:58

můžu se zeptat která? (ptám se tímto způsobem bo u tebe nevidím mašličku pro SZ)

Jitka Mornštajnová
http://www.photodom....?fotoid=1458590

Jitka není ze zlína, ale z valmezu a je to můj největší vzor! www.silecia.euweb.cz
dost reklamy a zpátky ke girmiho flexe
  • 0

#82 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:36:05

můžu se zeptat která? (ptám se tímto způsobem bo u tebe nevidím mašličku pro SZ)

Jitka Mornštajnová
http://www.photodom....?fotoid=1458590

Jitka není ze zlína, ale z valmezu a je to můj největší vzor! www.silecia.euweb.cz
dost reklamy a zpátky ke girmiho flexe

a mimochodem s tou paní na hypnogenovo fotce jsem už taky fotil u vody v -13°C
  • 0

#83 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 září 2009 - 17:37:06

hypnogen - to je nádherná fotka :D... vlastně Saudek taky prý fotí ještě na flexaretu :D

jenom když ho u toho někdo pozoruje :) :-) :D
  • 0

#84 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:37:14

ypress_bass teda tohle jsou krásný fotky :) to neni jako ta "sterilita co mi leze z digi :-))
  • 0

#85 liborius

liborius

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 95 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 září 2009 - 17:37:55

asi to sem nepatří - ale někdo zde zmínil červenou blikačku na kolo. dá se fakt použít jako osvětlení do TK ? má tu správnou vlnovou délku ? a jak se pozná ta správná blikačka ? díky
  • 0

#86 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 13 září 2009 - 17:39:05

Pavel_P - to je asi pravda,, hlavně člověk musí mít nějaký ty sny, takže třeba si tu mamču splnim pozdějš :). A jakej typ flexy by jste doporučovali? Nevím co má kámoš, ale když bych si jí chtěl koupit, tak jakou?

podle mě je to fuk, jsou tu na to samostatné diskuze, myslím.
měl jsem tu čest s 3, 6 a 7 a ta trojka mi kreslí snad nejlíp (resp. nejostřeji), provozně je asi spolehlivější než 7 a má kličku :-)
1,2,3 jsou navíc i sběratelsky cennější..
Těžko říct, která je the best.. co člověk, to jiný favorit.
  • 0

#87 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 17:39:27

Pavel_P: ok (: to bude něco jako plastimat vs. jobo, asi se to chce hecnout a ty prachy do toho prostě strčit (mě se to zatím nepovedlo).


Hele, já mám doma krabici plnou Jobo vývojnic a stejně velmi často sáhnu po plastimatce. Mám tři a ani jedna neukápne. Zato Jobo vcelku teče. (se zakládáním svitku do plastimatky jsem taky nikdy neměl problém) Takže tady bych zůstal klidně při zemi :)
  • 0

#88 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:42:02

Pavel_P - jakej je rozdíl mezi JOBO vávojnicí a Plastimatem?
  • 0

#89 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 září 2009 - 17:45:38

Flexaretky hezky popsane: http://cevela.eu/sta...h/flexaret.html
Pokud si dobre vzpominam, tak objektivy jsou od FIV vys vzdy stejne - rozdil je spis v zaverkach.

Ad M645 - kdyby sis ji chtel osahat (Praha), tak se klidne ozvi. (jirka_cerny (at) centrum.cz)
  • 0

#90 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 17:47:21

Rozdíl je přes tisíc pětset korun a to, že na Plastimatku hrozně moc lidí nadává. Ale je to většinou jen tím, že jim chybí vevnitř těsnění. Co se zandávání filmu týče, mám takový dojem, že do nějakých cívek to jde hůř, ale ty já vždy vyhodil a nechal si jen ty dobré... Nicméně, se svitkem jsem problém nikdy neměl...
  • 0

#91 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:49:38

Díky za link, já jsem koukal teď na fotografovani a paladix, tam je to taky celkem hezky rozdělený, i když jsem se nedozvěděl nic podstatnýho :D. No to by bylo fajn :)..
Nevím jak budu mít teďka čas v tejdnu, ale o víkendu by to možná šlo :-)... Máme sice sraz s dalšíma nadšencema fotografie (LŠDF - letní škola digitální fotografie), ale možná bych se mohl trhnou, popřípadě by jsi mohl přijít a pokecat (všichni jsme studenti a nadšenci do fotografie, dokonce i klasický :D, ptž právě na letní škole DIGITALNI fotografie jsem si vyvolal svůj první svitek :D).
  • 0

#92 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:50:46

Pavel_P - tak to jo, těch 5k bych si nechal a koupil Plastimat s těsněnim :)
  • 0

#93 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 13 září 2009 - 17:55:16

Pavel_P - tak to jo, těch 5k bych si nechal a koupil Plastimat s těsněnim :-)


Plastimatku s těsněním ti klíďo věnuju. Zejtra ráno se budu vyskytovat na Florenci a v utery na Ruzyni. Stačí říct a je tvoje :)
  • 0

#94 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 13 září 2009 - 17:58:32

Blekentvajt - ty by bylo fajn, ale já zejtra ráno budu ve škole :D... a v úterý to samý :)... Jinak zatím bohužel nevím k čemu by mi byla :-)... nemám zatim žádný další vybavení typu odměrky, chemii a hlavně nemám ani žádnej naexponovanej film :D...
  • 0

#95 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 září 2009 - 18:40:19

Rozdíl je přes tisíc pětset korun a to, že na Plastimatku hrozně moc lidí nadává. Ale je to většinou jen tím, že jim chybí vevnitř těsnění. Co se zandávání filmu týče, mám takový dojem, že do nějakých cívek to jde hůř, ale ty já vždy vyhodil a nechal si jen ty dobré... Nicméně, se svitkem jsem problém nikdy neměl...


Pravda je, že Plastimatka se dá použít, ovšem jen do doby, než si třeba Jobo zkusíš, pak se ti vracet fakt nechce :)
Jinak ale není sporu o tom, že se s plastimatkou dělat dá, zrovna minulý týden jsem v ní dělal jeden C41 svitek a vše v pohodě (a to do ní svitek jde opravdu znatelně hůře než do lepších typů, u kinofilmu je rozdíl menší).
  • 0

#96 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 19:01:32

Jak jsem psal výš, Jobo mám. A ne jednou, ale asi osmkrát .)
  • 0

#97 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 září 2009 - 19:45:47

Pokud se tyka SF vymennymi objektivy, sel bych do neceho na co se daji pouzit Pentacon Six skla pres redukci - tedy Mamiya 645 a Pentax 645.

80mm bych doporucil od vyrobce tela a 30mm, 50mm, 120mm a 180mm od CZJ.
  • 0

#98 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 září 2009 - 20:20:01

Pokud se tyka SF vymennymi objektivy, sel bych do neceho na co se daji pouzit Pentacon Six skla pres redukci - tedy Mamiya 645 a Pentax 645.

80mm bych doporucil od vyrobce tela a 30mm, 50mm, 120mm a 180mm od CZJ.


Proč když sekory stojej okolo 3000Kč (55 a 150) a mají výhodu v automatické cloně a normálních závitech na filtry + velikost/váha? Osobně jsem si teda Pentax kupoval hlavně kvůli sklům, jinak nemá jedinou výhodu proti mamče.
  • 0

#99 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 13 září 2009 - 20:34:28

Tak já na Contaxu používám padesátku Flektogon + Biometar 120 a obrovská spokojnenost. Snad se Dany nebude zlobit, když povím, že si včera myslel, že snímek z Biometaru + PanF@25 na 30x40 který mu ukazuju je z 4x5. Je to fakt skvělý sklo... (140mm na Contax je bohužel 8x dražší)
  • 0

#100 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 13 září 2009 - 20:36:21

To sice ano, ale zase jsou poizitelne jen na tu Mamiyu 645. Ze jsou levne souhlasim - 150mm sklo jsem dostal v cene se M645 (za 8000 Kc sakumprask Mamca, motor, merici hranol a 150mm sklo).

Dokonce u Skody uz stoji M645 (bez skla) kolem 4500 Kc.

Ale ty CZJ skla jsou podle me univerzalnejsi, kdyz se mu zalibi ctverec tak mu staci jen vhodne telo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních