Přejít na obsah


Fotka

Čas a tvorba


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
139 odpovědí na toto téma

Anketa: Jak se snášejí čas a okolnosti s naším koníčkem ve vašem případě? (41 uživatel(ů) vložilo hlas)

Jak se snášejí čas a okolnosti s naším koníčkem ve vašem případě?

  1. Čas ani okolnosti mi v ničem nebrání. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Většinou to zvládám. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. Když je čas, nejsou okolnosti nebo je ten čas jindy než potřebuju. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. Podmínky by byly, ale toho času je málo. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  5. Je to špatné. (1 hlasy [100.00%])

    Procento hlasů: 100.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 září 2009 - 08:59:04

Tak jsem zjistil, že ač bych chtěl, tak si nemůžu najít dostatek času na tak časově náročný koníček jako focení/zvětšování. Ano mám času poměrně dost, ale ne vždy ho mám tolik v kuse nebo v takovou denní dobu aby bylo vhodné jít fotit nebo si vytáhnout komoru (velká nevýhoda nemít na to vlastní místnost).
Všichni mi říkají ať dovezu ukázat na sraz fotky, ale já je dovézt nemůžu protože pořádně se ke komorování dostau až po sraze.

jak jste na tom vy?
  • 0

#2 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 14 září 2009 - 09:09:33

jak jste na tom vy?

nejhorší žrout času v tomhle pořadí
1. tyhlety internety to je velký žrout času
2. televize, ta je na druhém místě
3. lenost tak ta je na třetím ale úspěšně se skrývá i za první dva.
a takhle by se dalo pokračovat furt pryč a pryč.
  • 0

#3 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 14 září 2009 - 09:10:15

ani mi nemluv. snad v tomto týdnu konečně dodělám doma komoru, aby alespoň pozitivní proces měl šanci.
  • 0

#4 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 09:15:26

Nedávno jsem sem psal - člověk má tolik času kolik chce - sám si určuje, čemu kdy dá přednost.... A je na tom dost pravdy. Ty jsi ještě student, ale co mají říkat temnokomorníci otcové, co přijdou po dvanácti hodinách z práce?

Ty už si konečně rozmysli, jestli tu černotu chceš, nebo nechceš dělat. Dany ti nedávno psal, že na klasiku nemáš vůli, ať se netrápíš a fotíš na digi. Tak jestli ono by to nakonec nebylo lepší.

Nebo si myslíš, že všichni co tu jsme přijdeme ve dvě dom a pak můžem být v komoře až do rána? Utrhávám čas skorem po minutách. A když už se mi povede v té komoře být delší dobu, manželka je smutná, že na ní kašlu, nebo dokonce nadává, co práce je potřeba udělat na domě. Holt jsem prostě vyřadil z deního programu televizi, počítač a další věci, vykašlal se na všechny ostatní koníčky co jsem měl a těch fakt nebylo málo... Ty dělíš čas jen mezi své aktivity. Já dost svého času dlužím i okolním lidem...
  • 0

#5 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 14 září 2009 - 09:16:27

ypress,
a teraz si predstav, že budeš musieť chodiť do práce, aby si mal kde bývať, čo jesť, robiť 8-10 hod / deň, občas víkendy, platiť hypotéku, živiť rodinu... tiež sa mi to pomaly deje a obdivujem ľudí, ktorí to zvládajú.

kým som iba študoval a býval u rodičov, to by sa čas našiel. teraz je to horšie. s už ani po večeroch nechodím von, veľakrát som namiesto vysedávania pri pive zvolil fotokomoru.

mám ale jednu zásadu, ktorá mi možno ušetrila kopec času: keď už niečo rz robím, snažím sa to urobiť na maximum. poriadne si naštudovať / prečítať, poradiť sa. neskúšať, netestovať, nehovoriť si "však zajtra to dorobím". už sa tak nikdy nestalo. byť k sebe prísny. radšej toho urobiť menej, ale poriadne.

Ď.
  • 0

#6 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 září 2009 - 10:11:53

Vážení kolegové, dlouhodobě spící jezevec, pohybující se pouze v nutných
případech zcela apaticky po důvěrně známých cestičkách jen v nejbližším okolí své dokonale vybavené nory.... Co ještě dodat... Erik
  • 0

#7 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 14 září 2009 - 10:34:18

času na fotografování mnoho není - když už pociťuju doslova abstinenční příznaky, řídím se touto zásadou:

fotografuji tam, kde zrovna jsem - to, co tam zrovna je

odboural jsem doma televizi, nutné věci si prohlédnu v práci
chodím pozdě spát, vlastně brzo, tak v nula padesát

jde li o volání a zvětšování, tak v rámci možností je dobře mít všechno naladěné, aby časy přípravy, temnění, úklidu apod. byly minimální ( 14 dní dělat výsuvnej stůl, abys při každým zvětšování ušetřil patnáct minut práce, sloty apod)

no a musíš uvnitř chtít a nehledat výmluvy, to je jasný
  • 0

#8 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 14 září 2009 - 12:19:38

Ten čas mi taky chybí,protože nemůžu zvětšovat,protože jdu přece na pivo,protože chci jít na výlet,protože dávají výborný film,protože ...V podstatě je to nedostatkem vůle a ne nedostatkem času.To je dobré si uvědomit,takže v současnosti všechny tyto "aktivity"zavrhuji a všechen čas hodlám věnovat fotografii,jelikož jinak se to nikam nehne.Teˇjsem dlouho nezvětšoval,nahromadili se mi negativy a mám toho až nad hlavu,co vše musím nazvětšovat.Nezvětšoval jsem z nedostatku peněz,ale dnes je konečně po výplatě,tak jdu nakoupit papíry a hůrá do toho.Už pociťuji regulérní absťák :-)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 září 2009 - 12:38:12

100% souhlas s Pavlem a RHx. Nemám k tomu co dodat.
  • 0

#10 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 září 2009 - 12:44:36

:-) Dle vzoru RHx jsem 3 měsíce budoval komoru a tešil se, jak konečně budu v pohodě zvětšovat. Po 4. návštěvě již hotové komory jsem zjistil, že nemám CO zvětšovat :-). Čím více toho vyfotím, tím více toho vyhodím...
  • 0

#11 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 září 2009 - 12:44:37

nojo, vy můžete jít na pivo nebo se čumět na televizu, ale tuhle možnost já časově nemám. to že jsem třeba celý den doma je jedna věc, druhá ale je, že dopoledne když na to mám klid dělám do školy a když dojdou všichni dom, tak už si zase nemůžu vytáhnout komoru, tak asi tak.

tohle není o vůli, tohle je o kombinaci času a okolností.
  • 0

#12 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 12:47:36

Skočíš po mě když ti postopadesáté napíšu "kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod"? :))))))))
  • 0

#13 xMilda

xMilda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 272 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 93

Publikováno 14 září 2009 - 12:48:55

Je to opravdu jen o tom chtít a dobře si zorganizovat svůj volný čas. Já zvětšuji většinou v pátek nebo v sobotu v noci mezi cca 22 - 02h. Samozřejmě ne každý víkend, ale 1 - 2x do měsíce. Uložím dítě, uložím manželku a vrhnu se do komory :-(

Vyvolávám přes týden, když se naskytne volná 3/4 hodinka. No a fotím když je příležitost a čas.....třeba na nějakém rodinném výletě a tak. Nutností je zakomponovat občas i nějakou tu rodinnou fotografii a potom to i doma prochází snadněji, když každý měsíc vytasím pár papírových fotek do alba. Člověk musí zvolit vhodnou strategii :-(
  • 0

#14 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 14 září 2009 - 13:00:22

:-( Po 4. návštěvě již hotové komory jsem zjistil, že nemám CO zvětšovat :-(. Čím více toho vyfotím, tím více toho vyhodím...

fungující komora = úleva od (zbytečných) technických starostí = klid v hlavě
ale taky mi to trvalo, než jsem měl víc negativů, než jsem stihnu zpracovat v samostatný komoře :)
nyní mám komoru hotovou (i když je to relativní, protože je jako chalupa a "nikdy není hotova") a zase nestíhám
ale je to lepší nestíhání než v koupelně asi o tisíc procent
  • 0

#15 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 září 2009 - 13:03:53

Ypresu, ty az se mi na srazu dostanes pod ruku, tak ti vysvetlim vyznam hesla, ktere jsem ve svem tymu lidi razil v predchozim zamestnani (v dobe pred emigraci do UK): "den ma 24 hodin a zbytek udelame v noci". :-(

Chapu, ze se ti do vytahovani a uklizeni komory nechce, je to prace na pul hodiny pred a 40 minut pote, ale nerikej mi, ze bys za pekne dekuju nenasel nekde pobliz tvyho bydliste nejakej vhodnej sklep, kde bys mohl mit komoru trvale, byt treba hodne provizorni...

Tak uz zadny reci a hybaj shanet prostory a zarizovat komoru :-(
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 13:12:32

Ani v případě komory v koupelně není potřeba skládat to celé po dobu 70ti minut... Zvětšovák je složený a na pračce položený za dvě minuty. Misky nalité za tři minuty a šup, už se může makat. Já sice mám pevnou fotokomoru, ale stejně lázně musím nalévat, misky čistit, papíry připravovat. Neteče mi tam voda, takže jakékoliv špinění/čištění je mnohem horší než když máš misky ve vaně jak Ypress. Jediné co, že zvětšovák mám připravený a nikoho svou činností neblokuju... Zvětšoval jsem 3/4 roku na hajzlíku 100x120 cm a taky to šlo... (zvětšovák na míse, misky na zemi, poskakoval jsem mezi nimi... )

A Ypressu, neříkej mi, že si přes týden nenajdeš dvě hodiny dopolendne, kdy bys pravidelně zvětšoval... (a ty nemáš svůj pokoj, kde bys měl na učení klid odpolende? (teď mě napadá, jak se můžou dodělat lidé VŠ dálkově, když chodí do práce a doma pak mají děcka a manželku...)
  • 0

#17 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 13:15:23

Jo a komora mimo bydliště je dle mýho ještě o řád horší, než ta koupelnová... Když se do ní chceš utrhnout, má to ještě větší časové a morální náklady :)
  • 0

#18 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 14 září 2009 - 13:33:00

Jo a komora mimo bydliště je dle mýho ještě o řád horší, než ta koupelnová... Když se do ní chceš utrhnout, má to ještě větší časové a morální náklady :-(


Z toho "morálního" hlediska asi jo, ale z praktického hlediska určitě lepší komora přes ulici, než temný hajzlík :-(,
  • 0

#19 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 14 září 2009 - 13:44:22

teda Ypress to zase pěkně schytal.. Ale je to tak půl roku.. nebo rok.. tak nějak, co jsem něco v tom smyslu Ypresovi psal..
Jak je výše uvedeno, drtivá většina z nás pracuje a stará se o rodinu. Já navíc začínám se stavbou domku - svépomocně, takže toho času mám ještě méně. A rozhodit ne den, ale týden tak, abych neflákal práci (firmu), práci doma, rodinu, další nutnosti a urvat čas na koníčka.. Skoro nemožná věc. Takže to řeším tak, že tahám foťák stále sebou a ono se občas něco na cvaknutí najde - těch pár minut tomu věnuju. Horší je to dostat se do komory, svitek vyvolat a pak poslat na papír. To vyvolání jednou za týden zvládnu, zvětšování se mi daří tak dvakrát do měsíce. A jde to
  • 0

#20 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 13:54:55

Znám jedno experta z temné, který byl nešťastný z toho, že nemá čas řádně makat na fotkách, tak šel na půl roku na pracák, aby se do toho mohl pořádně obout :) Hmm, to je jak sen. Nemít jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, hned ho napodobím :)
  • 0

#21 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 14 září 2009 - 13:55:53

Jo a komora mimo bydliště je dle mýho ještě o řád horší, než ta koupelnová... Když se do ní chceš utrhnout, má to ještě větší časové a morální náklady :twisted:


komora mimo bydliště... svojeho času mi nabízeli "ať si udělám komoru ve sklepě u tchýně" - což je asi 300 m
ještě že jsem na to nepřistoupil :-( :-( :)
:twisted:
  • 0

#22 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 14 září 2009 - 14:01:50

Znám jedno experta z temné, který byl nešťastný z toho, že nemá čas řádně makat na fotkách, tak šel na půl roku na pracák, aby se do toho mohl pořádně obout :-( Hmm, to je jak sen. Nemít jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, hned ho napodobím :-(

bud je jich tady takovych vic, nebo zname stejneho :)
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 14:09:12

Stejnyho :)
  • 0

#24 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 září 2009 - 14:45:11

nojo, vy můžete jít na pivo nebo se čumět na televizu, ale ... já .......


...hoďte přes něj deku, nebo ho zabiju! :-(
  • 0

#25 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 14 září 2009 - 14:53:41

kteří yprese neznáte osobně, tak je to pohodář
jenom pro upřesnění
:-(
  • 0

#26 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 září 2009 - 17:11:15

No asi tak. Už léta jsem mimo "vzdělávací process", žena učí na uni, tedy finančně zajišťuju já..... Takže, člověk musí vydělávat, u mě je to za cenu 9 až 12 hodin v rachotě. Koníčky mám dva, oba bohužel časově i finančně náročné. Ale nevím, co je TV, veškerý čas dělím mezi domácí práce a foto plus druhý koníček. Jo foto drobet protěžuju. Ale když se vrátím v 19 nebo dýl z rachoty, většinou nemám chuť zalézt do komory. Ale zalezu, aspoň na chvilku. V poslední době vyprodukuju cca 150 až 200 filmů ročně, cca min 3 fotky na papír z filmu. Jo, není to moc, ale víc nestíhám.... Jde to, jen chtít.
Jo nepokrztě závidím zakladateli vlákna, já byl v dobách, kdy jsem měl čas na scestí a trávil čas digitálem. Teď mě mrzí, že jsem tolik času vyhodil oknem. Kdo chce, čas si najde. Kdo ne, tak se vymlouvá. Vyvolat film je nenáročné, nechat naskenovat taky. Zvětšit, to, co má smysl taky jde, jen nevím kolik z lidí zde má tolik dobrých fotek, který si zaslouží papír...... 3 z 36 je dost, ne? To se dá zvládnout, když chci.
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 14 září 2009 - 17:53:30

Já s Ypresem na konto tohoto topicu mluvil a fakt to teď nemá díky klackům pod nohama od rodiny loženýma lehký. Až uteče zpátky na kolej, tak snad poté to už konečně půjde :) Tož se Ypressu nevzdávej, říjen je za dveřama!
  • 0

#28 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 14 září 2009 - 18:08:28

Ale jo, jenom bude jenom hur....
  • 0

#29 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 září 2009 - 18:26:25

Jo a komora mimo bydliště je dle mýho ještě o řád horší, než ta koupelnová... Když se do ní chceš utrhnout, má to ještě větší časové a morální náklady :-(


chtel jsem drive napsat toto, ale musel jsem jit resit jednu neprijemnou a urgentni situaci. Tak az nyni.

Na tvem argumentu ohledne komory mimo domov neco je, Pavle, ale Ypres je mladej, bude resit spis jen ty casove naklady, nez moralni.

A jestli doma pokazde, kdyz zabere koupelnu slysi slova typu "kdy uz si uklidis ten kram z pracky" (=zvetsovak) a nenechavej ten bordel (=umyte misky) ve vane, tak by nejake takove nedomaci reseni mel lepsi.
:-(
  • 0

#30 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 14 září 2009 - 18:29:46

Pavel napsal: Nedávno jsem sem psal - člověk má tolik času kolik chce - sám si určuje, čemu kdy dá přednost.... A je na tom dost pravdy. Ty jsi ještě student, ale co mají říkat temnokomorníci otcové, co přijdou po dvanácti hodinách z práce?

No a teď si vezmi že jsou otcové co přijdou po 24 hodinách.... bez času na cestu samozřejmě. Ale zvládám to.
  • 0

#31 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 14 září 2009 - 18:31:20

Asi takhle:

1) chodím taky do práce
2) mám rodinu vč. malého prcka
3) opravujeme baráček
4) k tomu velká zahrada s bioplantážemi
5) a cestování jako druhý a časově hodně náročný koníček

A přesto fotím a zvětšuju. Jen o prioritách a chtění:
Televize, toho žrouta největšího, jsme se úspěšně zbavili už před lety a rozhodně nechybí. Domek a zahradu plácáme jak to zrovna jde a jak se zrovna chce. Střecha je ok, takže nic nespěchá tolik, aby to muselo bejt teď hned. A zahrada? Tak holt není jak ze žurnálu a kromě zeleniny se tam daří i plevelu. No a co. Trávu sekám tak 3x za rok, chujoviny typu "každosobotní zástřih angličáku" mě nelákaj. A manželka naštěstí není žádná fajnovka, bojové podmínky nám svědčí.
Po práci poblbneme s prckem, společně něco poděláme na domku nebo na zahradě, žádný divočiny. Jak je jen trošku počasí, výletíme. Foťák furt s sebou, takže s focením problém není. Vyvolat film je otázka 1/2hodiny, to jde kdykoliv večer před spaním.
A to zvětšování? Pravda je, že bez vlastní komory jsem taky "neměl čas" na zvětšování. Nechtělo se mi hodinu připravovat vše v koupelně a pak to zase hodinu dávat dopořádku, abych to za dva dny znovu rozbaloval. Ale tohle léto jsem si konečně komoru vykřesal z malé verandy. Je sice prťavá (1,5*1,5m), bez vody (zatím) a v zimě to tam bude asi dost drsný. Ale zato jen naleju lektvary a donesu kýbl s vodou na praní fotek (5min.) a už zvětšuju. Úklid žádnej, sleju do lahví a končím. Takže se dá říct, že lze zvětšovat každou volnou 1/2hodinu. To se dá 1-2 fotky taky udělat. Ale svůj hlavní zvětšovací time mám v pátek a sobotu v noci. To je paráda - celý víkend přede mnou, nemusí se ráno brzo vstávat, noc, všude klídek, jen rádio ... idylka. Na to se těším celej tejden. Všichni už chrněj, tak není důvod nezvětšovat. Nikoho tím neobtěžuju, nikomu to nemusí vadit. Je to jen moje volba, jestli budu spát nebo jestli si budu zvětšovat.

Jo a taky je důležitý, jak už tu bylo zmíněno, se sem tam ukázat s nějakou tou rodinnou fotkou. To je hnedka bod navíc.
  • 0

#32 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 14 září 2009 - 18:53:48

Já s Ypresem na konto tohoto topicu mluvil a fakt to teď nemá díky klackům pod nohama od rodiny loženýma lehký. Až uteče zpátky na kolej, tak snad poté to už konečně půjde :) Tož se Ypressu nevzdávej, říjen je za dveřama!


No, tak to beru, to asi není lehké. Nu co sa dá dělat, jak přijede do Štiavnice, tož s ním jistě promluvím (jak v tych Nedvědicách), no a eslivá ho nezabiju, tož ho to posílí (nebo tak nejak je to přísloví, nééé) :-(

Ypresu, včilkaj sa drž, potom zaber :-(
  • 0

#33 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 září 2009 - 19:13:23

tak už je to vyřešené, času bude dost...

právě mi došla sms z práce že od zitřka do odvolání platí STOPstav pro brigádníky (v červenci nám proškrkali směny, v srpnu jsme ad hoc dostali novou smlouvu s o 15,-/h nižším platem a teď nás vyhodili úplně) - holt ředitel má provize za ušetřené náklady a nechápe že i s brigádníkama byl 60% podstav a ty ztráty jsou díky nedostatku zaměstnanců.

takže sranda, ale dost času!
  • 0

#34 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 14 září 2009 - 19:38:55

Já s Ypresem na konto tohoto topicu mluvil a fakt to teď nemá díky klackům pod nohama od rodiny loženýma lehký. Až uteče zpátky na kolej, tak snad poté to už konečně půjde :-) Tož se Ypressu nevzdávej, říjen je za dveřama!


Mno tož dyž se tady tak sááhodlouze ale zajímavě :-) řešila ta propagace procesu, tak to byzme skorem měli udělat spanilou jízdu k Ypressům a zpropagovat to nedřívějc tam se mi zdá. Že by si pak třeba s těma klacejkama dali pokoj :arrow: Viděl bych to na delegaci v čele s Mamiakem, Krkenem a Ivanem Malým jako fotografem samoživitelem, by vidno bylo jak je to perspektivní záležitost :-)
  • 0

#35 Niraj

Niraj

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
  • Locationskoro Litomyšl
Reputace: 1

Publikováno 14 září 2009 - 19:49:03

tak už je to vyřešené, času bude dost...

právě mi došla sms z práce že od zitřka do odvolání platí STOPstav pro brigádníky

takže sranda, ale dost času!


No vida, tak šup k nám na tu zaplevelenou zahradu :arrow:
  • 0

#36 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 září 2009 - 20:43:30

Znám jedno experta z temné, který byl nešťastný z toho, že nemá čas řádně makat na fotkách, tak šel na půl roku na pracák, aby se do toho mohl pořádně obout :-) Hmm, to je jak sen. Nemít jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, hned ho napodobím :-)

bud je jich tady takovych vic, nebo zname stejneho :-)


kdo to tak muze byt, rad bych nekoho takoveho poznal :arrow:)))
  • 0

#37 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 14 září 2009 - 21:26:07

Ja se take potykam s koupelnovou komorou, jedinou nevyhodu pocituji v prenaseni, ale to zabere par minut. Misto misek pouzivam sloty, ktere krasne redukuji misto a prace s nimi je fakt paradni.
Pracuji vyhradne v nocnich hodinach - cca od 21 do 5:00, sice nekdy skoncim po hodine, ale hold to je zivot. Pokud planuji dlouhodobejsi seance, sloty dam pod umyvadlo a zvetsovak do obyvaku (tam ho mam stejne slozeny uz cca 2 roky :arrow: a jen ho prenasim do koupelny). Nic vic nepotrebuji.

Z filmu vetsinou vybiram po delsi dobe - az kdyz si to v hlave ulezim, nezvetsuji hned. a tak se mi stava ze toho mam jeste spoustu pred sebou, a to uz ani nemusim fotit. Kino je boj, 36 snimku je strasne moc, ale tak 2-3 koukatelne se na filmu vzdycky daji najit.

Jinak foceni neni jediny konicek, ktery konzumuje cas, tech mam vice. Chce to jen spravne si je rozvrhnout, pripadne je zkloubit dohromady - pokud to jde. Jinak souhlasim s Radimem a Pavlem, chce to redukovat blbosti, ktere zerou cas - TV, internet, atd...
  • 0

#38 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 14 září 2009 - 21:44:35

Znám jedno experta z temné, který byl nešťastný z toho, že nemá čas řádně makat na fotkách, tak šel na půl roku na pracák, aby se do toho mohl pořádně obout :) Hmm, to je jak sen. Nemít jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, hned ho napodobím :)

bud je jich tady takovych vic, nebo zname stejneho :)


kdo to tak muze byt, rad bych nekoho takoveho poznal :-))))




človíčkové, takže ...že by další :-) Taky bych ho rád poznal.
Že by jsme založili klub :arrow:

Začínám mít návyky jako Sudek ke stáru..snídám kolem poledne
a v noci občas makám. Tím však podobnost končí :D
V hlavě toho mám víc než na papíře však.
Internet jsem zredukoval na tv se nedívám.. juknu na mail .. těch nějak poslední dobou
ubylo a na temnou.
Občas je to tu zajímavé ... přímo drama.

Fakt jsem zjistil, že to chce jen dělat a dělat...je jasné, že je toho spousta
naprosto blbého. Ale ta práce na na sobě je přínosnější než stále nad něčím
přemítat a řešit. Ta práce ukáže směr.

Musím však říct, že to sežere spoustu času. Mám spoustu restů.
A i tak se tomu nevěnuju jak bych chtěl.
Myslím téměř jen výhradně na tvorbu a to se začínám bát.
Co ze mě bude.... :-)
  • 0

#39 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 15 září 2009 - 08:51:38

podle slov v knize rozhovorů, co tady mám j. sudek taky nestíhal, tak se jedná o normální stav
  • 0

#40 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 15 září 2009 - 08:57:36

já vim, že sem sketa..., ale včera v noci sem si přišrouboval na zeď do komory druhýho durstíka, aby se mě pohodlnějc zvětšovalo a ušetřil sem čas na výměnu rámečků a míchacích komor.... :arrow:
  • 0

#41 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2009 - 09:12:58

já vim, že sem sketa..., ale včera v noci sem si přišrouboval na zeď do komory druhýho durstíka, aby se mě pohodlnějc zvětšovalo a ušetřil sem čas na výměnu rámečků a míchacích komor.... :arrow:

Sketo! :-)
Já teda mám výměnu komor šoupětem. Ale přesto jsem si nedávno do komory poskládal ještě MG4. :-)
S tím časem to je někdy složitý. Ale je to o prioritách. Vypustil jsem skoro úplně TV, tak 2h týdně max(v neděli dávají klasický emerický filmy). Nejvíc času mi žere internet, ale to taky omezím. Zatím nemám problém s focením a vyvoláváním filmů(včera dva, dneska taky dva dám). Se zvětšováním to je horší, tam musím hodně zamakat.
  • 0

#42 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 září 2009 - 09:15:21

já vim, že sem sketa..., ale včera v noci sem si přišrouboval na zeď do komory druhýho durstíka, aby se mě pohodlnějc zvětšovalo a ušetřil sem čas na výměnu rámečků a míchacích komor.... :arrow:

Sketo! :-)
Já teda mám výměnu komor šoupětem. Ale přesto jsem si nedávno do komory poskládal ještě MG4. :)
S tím časem to je někdy složitý. Ale je to o prioritách. Vypustil jsem skoro úplně TV, tak 2h týdně max(v neděli dávají klasický emerický filmy). Nejvíc času mi žere internet, ale to taky omezím. Zatím nemám problém s focením a vyvoláváním filmů(včera dva, dneska taky dva dám). Se zvětšováním to je horší, tam musím hodně zamakat.


za posledni mesic a pul na me ceka volani cca 40ti filmu, dneska vecer se na prvni varku chystam, nastesti to kino jde vcelku rychle - vidim to tak na 3 vecery :-))

a zvetsovani, no vikend, pristi vikend, dalsi vikend....at do toho srazu neco mam :-)
  • 0

#43 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 15 září 2009 - 09:18:45

jo dva zvětšováky do větší komory patří
v pátek po koupeli jsem se tak ošíval v jedenáct večer doma na posteli, žena se dívala na nějakou blbinu a tak jsem v noční košili hupsl přes dvorek do komory a konečně udělal ten první kontakt ze dřeváka :-)
spalo se mi dobře
hledám v tý oděvní součásti nějakou symboliku, zatím nic nevidím :-) :arrow: :-)
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 září 2009 - 09:20:47

za posledni mesic a pul na me ceka volani cca 40ti filmu, dneska vecer se na prvni varku chystam, nastesti to kino jde vcelku rychle - vidim to tak na 3 vecery :arrow:)

a zvetsovani, no vikend, pristi vikend, dalsi vikend....at do toho srazu neco mam :-)

Druhý Fabius. :-)
Filmy takhle nárazově nevolám, ale od začátku roku mám vyvoláno něco přes 60 kinofilmů a svitků. Víkendy jsem většinou někde pryč, takže zvětšuju pomalu přes týden.
  • 0

#45 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 15 září 2009 - 09:25:44


za posledni mesic a pul na me ceka volani cca 40ti filmu, dneska vecer se na prvni varku chystam, nastesti to kino jde vcelku rychle - vidim to tak na 3 vecery :arrow:)

a zvetsovani, no vikend, pristi vikend, dalsi vikend....at do toho srazu neco mam :-)

Druhý Fabius. :-)
Filmy takhle nárazově nevolám, ale od začátku roku mám vyvoláno něco přes 60 kinofilmů a svitků. Víkendy jsem většinou někde pryč, takže zvětšuju pomalu přes týden.


:-) no jo dovolena v cizich krajich, jeste tak fotogenicka - a to je vsechno pouze TRIX
  • 0

#46 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 15 září 2009 - 09:45:01

Podle mě vše vystihuje prof. Ludvík Baran.

"Kdo fotografii nedělal, má jen půl života, a kdo ji dělá má také půl života, protože ta druhá půlka patří fotografii. Mistři světové fotografie říkají, že fotografii patří celý jejich život. (Dr. Ludvík Baran - Zázraky fotografie - 1964)"

Kolega práci má ještě takovou prupovídku o tom jak šla Anička s košíčkem pro jahody. Nic nemohla najít až potkala kouzelného dědečka. Ten je na palouku vyčaroval, ale chtěl za protislužbu košíček.

Nemohu mít v životě vše, jde o priority .-)

P.S. Ještě takovou hezkou ze života od Roberta Vana z přednášky v Mánesu. V Americe by měl prachy a tady má milence. Co si veberete? :arrow:
  • 0

#47 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 16 září 2009 - 07:21:35

Přes týden jsem mimo domov, takže se do komory nedostanu. Mám rodinu, barák přesto, že je novej stojí taky čas, do toho dálkově studuju v Brně. Nejhorší je ovšem vysvětlit manželce, když se po pracovním týdnu objevím doma na víkend, že večer mizím do komory a ona je zase sama jako celý pracovní týden... to mám vůdči ní asi největší výčitky :o Filmy volám průběžně, ale pozitivní proces přesto, že mám trvalou komoru si vyžaduje když už tam zalezu minimálně 3hod a každej asi ví jak v komoře čas letí. Prakticky se k pozitivnímu procesu nedostanu častěji jak jednou měsíčně.
  • 0

#48 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 16 září 2009 - 15:09:12

Vím že to do tohoto vlákna přímo nepatří, ale trošku taky ano..
pánové, počínaje včerejším odpolednem jsem změnil od základu pohled na svět a hlavně život.
Bylo tak za 5 minut 3 odpoledne, kdy jsem s autem narazil do kamenné kapličky svým autem. Auto jsem úplně zrušil, ale vylezl jsem jen s pár oděrkami. Paradox je, že jsem naboural asi 300m od baráku, kde jezdím celý život X krát a před tím jsem v klídku dojel do Švýcar a zpět a mám podle knihy jízd přes čtvrt milionu bez nehody (tohle je moje první). 30m před nárazem jsem ještě zdravil sousedy, pak už vím jen, jak mi vyletěly airbagy.. Hodinu před tím jsem vylezl z komory se 10 novými fotkami..
První myšlenka patřila Hance a rodině.. Od teď vím, že příště, než abych honem valil do komory dělat fotky, tak ty 2 hodiny raděj strávím u kafíčka s rodinou..
  • 0

#49 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 16 září 2009 - 21:32:51

tomas.kontakt: Síce sa osobne nepoznáme, ale som naozaj rád, že si takto dopadol. V poslednej dobe som žial mal viac veľmi zlých správ čo sa týka búračiek. Osobne je pre mňa rodina prvoradá a dávam jej prednosť pred temnou. Na druhej strane som zo svojej polovičky urobil temnokomorníčku a dcéra fotku študuje. 8-) K téme moc nemám, všetko tu bolo povedané a každý si s toho musí zobrať to svoje.
  • 0

#50 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 16 září 2009 - 22:04:00

Jsem rád, že jsi to přežil, Sám jsem před 3 týdny nedobrzdil a díval se Cliu do kufru.....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních