Přejít na obsah


Fotka

Střih a lepení filmů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
275 odpovědí na toto téma

#1 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 prosinec 2009 - 21:27:04

Zdravím vás všechny. Chtěl bych, abyste tady popsali techniku, jakou používáte pro střih 8mm. A i třeba nějaké praktické rady pro lidi :-) Já třeba střihám na Kodak střihačce a používám ty jejich presstapes, ale nějak ty střihy nejsou příliš ideální. Překryjou 6 políček (při 18/fps je to třetina vteřiny) a slepky z obou stran docela zkazi tech par obrazku, což už je vidět. Napadlo mě že by se ta slepka dala odstřihnout jen na dva framey (což by bylo vidět méně), ale nevím, jestli by to drželo. Nějaké jiné zkušenosti máte? Co lepidlo? Stejně se musí překrýt jedno okénko lepidlem ne? A taky obrousit izolaci. Tak, téma otevřeno, sem s nápady!
  • 0

#2 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2009 - 11:14:27

Rybinine, opatri si lepicku filmu Meopta. Je to poctivej a tezkej kus zeleza, podle me sezenes za par korun v kazdem rozumnem bazaru s analogovou foto-technikou.

K tomu si opatri Hama lepidlo filmu, pripadne si vyrob svoje dle navodu REDa nekde ve vlakne o vyvolani super 8 filmu, najit si to ale musis sam.

Lepicka lepi tak, ze ti z kazdeho lepeneho konce filmu "ubere" a prekryje cca 1 mm, tusim je to cele navrzene tak, aby k tomu doslo dle perforace vzdy za polickem, ale to mozna kecam - proste pri lepeni lepickou a lepidlem prijdes vzdy maximalne o 1 policko.

Imperialisticky vynalez lepeni pomoci pasky jsem zkusil jednou a pote co mi relativne slusne provedeny slep neprosel promitackou jsem dospel k zaveru, ze tudy cesta nevede.
  • 0

#3 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 prosinec 2009 - 13:27:02

No mě ty slepky chodí promítačkou celkem v pohodě. Mám Eumiga. Vím, že ale meopta zvládne daleko více :))) Jako že i horší slepky tudy projdou. Podívám se tedy po lepičce. Lepidlo na film sice nebude tak rychlé jako slepky, ale treba to bude vypadat lépe. Pokud se ale políčka překrývají, tak právě myslím, že by to mohlo taky zlobit a navíc se třeba rozlepovat, ale tak dokud nezkusím neuvidím :lol:) Díky za radu.
  • 0

#4 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2009 - 13:54:18

pokud se ti bude film ze zacatku rozlepovat, nezoufej, je to rukama a po par letech se to zlepsi! :)
  • 0

#5 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 3 prosinec 2009 - 19:48:20

já teď převáděl na dvd celoživotní kolekci 8mm filmů jednoho známýho.
Slepky dělaný lepidlem jsou od tý doby mojí noční můrou. Je fakt, že nevím jestli používal opravdový lepidlo na filmy, nebo nějakej vteřiňák ze sámošky ale každá druhá,třetí slepka se mi v projektoru přetrhla.
Pak tam měl slepky dělaný páskou ( je fakt že teda byly přez několik oken no, ) ale ty držely všechny.
Střihačku meopta někde možná mám.Podívám se po ní a když jí nebude chtít Mamiak tak bude k veřejnámu mání za symbolickou cenu
  • 0

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 3 prosinec 2009 - 22:50:33

mamiak ji rozhodně bude hodně chtít. KDE JI MÁŠ :-P :-) 8-)
  • 0

#7 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 prosinec 2009 - 23:45:08

zrovna jsem chtel rict, ze mamiaka musime naucit lepit filmy spolehlivou a jedinnou spravnou metodou, tedy za pomoci lepicky a lepidla, a zadnych tentononc no... vynalezu :)
  • 0

#8 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 3 prosinec 2009 - 23:51:28

Tak jsem si dneska u Pazdery koupil lepičku a naproti lepidlo, takže to musím brzy vyzkoušet, jak mi to pujde no. Pokud to člověk udělá dobře, tak snad to bude držet. Pokud by šlo jenom o slepení nějakých dvou kotoučů dohromady, nebo zaváděcího pásku, tak to neřeším, ale ono opravdu když to každejch pár vteřin je vidět, není to nic extra.
  • 0

#9 Meriamon

Meriamon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 prosinec 2009 - 05:58:17

S Meoptím přístrojem svem kdysi udělal fůru slepů. Když se konce řádně obrousí a očistí, nanese se tenká vrstvička lepidla slaboučkým štětečkem, vše se nechá alespoň 5 minut uschnout, slep drží i po dvaceti letech ( vlastně už po třiceti) velmi spolehlivě.
Pásku jsem ukoušel také, s bídnými výsledky.
  • 0

#10 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 prosinec 2009 - 19:38:51

Toz hosani......zlata lepicka meopta NS8 tusim....opravdu poctivy kousek....koupil jsem ji myslim za 50kc....

vzycky prijdes max o jedno policko.....a slepky jsou delane perfektne, ze ten strih nepusobi rusive.....

a co se tyka lepidla....toz bud si sezenete stare dobre FILMOVE LEPIDLO LN 301 ( vyrabelo to nejake JZD Chovatel Ondrejov ) super lepidlo....

clovek se musi naucit to rovnomerne obrousit a pak malou vrstvu, malym steteckem a je to nesmrtelna slepka !!!!! Chce to cvik...

k tomu hamackemu lepidlu nemam moc dobry vztah....nejde s tim slepit nic.....je to proste nahowno.....

radsi si vyrobit svoje.....vzit toulen....(mozno i aceton, ale neni to ono) a pekne do toho nastihat kousky filmu......a nechat je tam par dni rozleptat a rozpustit.....a pak to frci jak svina....

A co se tyka strihu, tak ja si prvne civky prevedu do digi a nastriham pekne nelinearne v pc.....a pak podle toho striham "rucne"....kazdou civku rozstriham na sceny a ty pak navesim na hacky a popisu....mno a pak si beru dane sceny a striham pekne linearne za sebe....podle vzoru v pc....
  • 0

#11 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 4 prosinec 2009 - 19:42:56

mamiak ji rozhodně bude hodně chtít. KDE JI MÁŠ :D :? :D


to kdybych věděl tak bych jí už neměl. Teď jsem tuze nemocen. Až sním všechny ty prášky a přestanu chrochtat tak prohledám klíčová místa, kde by mohla bejt a asi ti jí nějak dám nebo co. :D
  • 0

#12 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 4 prosinec 2009 - 21:01:30

mamiak ji rozhodně bude hodně chtít. KDE JI MÁŠ :D :? :D


to kdybych věděl tak bych jí už neměl. Teď jsem tuze nemocen. Až sním všechny ty prášky a přestanu chrochtat tak prohledám klíčová místa, kde by mohla bejt a asi ti jí nějak dám nebo co. :D


to by vod tebe bylo hezký. kdyby ses třeba ještě nějak špatně rozmyslel (třeba vlivem těch vysokejch teplot) a chtěl za to náhodou i peníze, zavolej prosimtě šnekoj, von se mě totiž ujal :-P
  • 0

#13 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 prosinec 2009 - 21:07:18

Chudak snek (-: ma zadelano.....ale na druhou stranu si zasluhuje velike uznani jelikoz mame dalsiho regulerniho magora...co bude tocit na osmu....
  • 0

#14 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 5 prosinec 2009 - 00:15:05

mamiak ji rozhodně bude hodně chtít. KDE JI MÁŠ :D :? :D


to kdybych věděl tak bych jí už neměl. Teď jsem tuze nemocen. Až sním všechny ty prášky a přestanu chrochtat tak prohledám klíčová místa, kde by mohla bejt a asi ti jí nějak dám nebo co. :D


to by vod tebe bylo hezký. kdyby ses třeba ještě nějak špatně rozmyslel (třeba vlivem těch vysokejch teplot) a chtěl za to náhodou i peníze, zavolej prosimtě šnekoj, von se mě totiž ujal :-P


Nechci tu rozbíjet nějakou mafii ale je mi to celý divný. Od jednoho člověka mi přicházej prachy bůchví odkud za věci, který dávám uplně jinýmu člověku uplně jinde. Zajímalo by mě o co mezi váma jde.
Původně jsem myslel že bych za to mohl dostat jedno tuplovaný.Ale když to má jít zase přez banku tak ti to nechám asi zadarmo. (pokud to teda najdu)
  • 0

#15 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 prosinec 2009 - 00:21:20

Toz snek se snazi podlejzat analogistovi (-:


Ne toz ja do toho opravdu nevidim, takze k tomu nemam co rict! :?
  • 0

#16 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 prosinec 2009 - 02:09:47

:? :D :D :D
  • 0

#17 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 prosinec 2009 - 13:28:40

Mno... tak já mám HAMAcký filmový lepidlo, tak to jsem mě tedy REDe nepotěšil, jestli to má bejt shit :D No, jedna slepka už se mi rozlepila no.. ale prostě to asi chce nechat více zaschnout. Ono by to taky drželo líp kdyby se to přelepilo přes celé políčko a ne jen ten milimetr. Tak jsem to kdysi dělával a to se nerozlepí, ale už je to vidět. Musím to nechat prostě pořádně uschnout. I když to je trošku žrout času :?
  • 0

#18 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 prosinec 2009 - 15:00:48

Tezko tezko....

To prave filmove nebo to z toho toulenu to je masakr.....to tak nalepta tu vrstvu ze to muzes od sebe skubat rukama a stejne to nepovoli....na tom jednom posranem milimetru....fakt to je rozdil jak svina....a je to suche po 10 sekundach....
  • 0

#19 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 prosinec 2009 - 20:28:47

Já před časek koupil lepičku v bazáru za pětadvacet vočí a lepidlo tuším HAMA za poctivých 250,- Kč. V dobách našeho mládí nepředstavitelný jev :)

U lepení je důležité správné zbroušení filmu - na obou stranách přibližně přesně o polovinu tloušťky. Myslím, že ta meopťácká lepička má i takhle nastavenou zarážku. Je to třeba vyzkoušet a nacvičit, lepička může být i sjetá a pak to prostě nejde.
Pak je důležitý přesný časový průběh lepení. Nanést lepidlo na celou lepenou plochu, přesný krátký časový interval nechat zavadnout, přiložit a ihned stisknou čelistmi lepičky. Tady opět bacha na sjetou lepičku.
Pak držet dost dlouho, než to ztuhne.
A pak to drží a téměř není vidět přechod. Někdy se to dá ještě opatrně opatlat přes hranu, ale to už chce cit.
  • 0

#20 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 leden 2010 - 03:00:30

Někde jsem našel (na nějaké stránce modelářů), že jako náhradu za zde zmiňované lepidlo 301 našli toto: http://kr-models.cz/...ke-lepidlo.html Nevíte někdo o tom nic? Stálo by to za koupi? Není to drahé, jde o to jestli by to dobře lepilo film. Tady je na to nějaká recenze http://www.modelplac...ipy/lepidla.htm
  • 0

#21 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 leden 2010 - 11:27:11

Někde jsem našel (na nějaké stránce modelářů), že jako náhradu za zde zmiňované lepidlo 301 našli toto: http://kr-models.cz/...ke-lepidlo.html Nevíte někdo o tom nic? Stálo by to za koupi? Není to drahé, jde o to jestli by to dobře lepilo film. Tady je na to nějaká recenze http://www.modelplac...ipy/lepidla.htm


Na film to asi budeš muset vyzkoušet sám, nicméně obecně tento druh lepidel na plastikové modely má obvykle poměrně blízko k tomu, co tu radil tuším RED, tedy trocha čirého plastu/filmu rozpuštěného v nějakém rozpouštědle. V principu by to tedy fungovat mohlo...
  • 0

#22 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 leden 2010 - 12:10:53

Mno Toulen + film
  • 0

#23 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 2 leden 2010 - 12:54:34

Mno Toulen + film




Též aceton+éter+kyselina ledová octová ...Nová škola amaterského filmu .... str 332 ..


Taky Wittner nabízí original Kodak film kit.Tam asi ta kvalita bude.
  • 0

#24 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 leden 2010 - 21:17:32

Tak filmari moji zlati.....vytvoril jsem pro Vas takovy maly navod jak lepit filmy....urcite ho vseci znaji....ale kdyby se nam nahodou podarilo zkazit dalsi dusi....tak at to ma o fous lepsi (-:

A taky proto, aby se nestalo, ze se o Vas jako moderator nestaram....a timto Vam chci i vyjadrit muj veliky vdek a obdiv....ze diky Vam dycha tahle sekce.....

----------------------------------------------------------------------------------------
1. Mala sada kazdeho "filmoveho lepice"

Vložený obrázek

2. Dole je zaber predchozi a nahore zaber ktery navazuje

Vložený obrázek

3. Priklopime levou cast

Vložený obrázek

4. Priklopime pravou cast ( tim se filmy zastrihnou )

Vložený obrázek

5. Pouzijeme pilnik k zabruseni a vytvoreni nerovnosti ( dle citu a zvyku )

Vložený obrázek

6. Odklopime levou cast

Vložený obrázek

7. Horni film presunem doprava ( dame pres prvni, tj. nahoru )

Vložený obrázek

8. Priklopime pravou i levou cast

Vložený obrázek

9. Obe prave odklopime nahoru a film natrem malou vrstvou lepidla

Vložený obrázek

10. Na leve strane taky natreme film slabou vrstvou lepidla

Vložený obrázek

11. Obe prave priklopime

Vložený obrázek

12. Levou horni odklopime ( pro lepsi proschnuti lepidla, take na filmu muzeme utrit prebytek lepidla )

Vložený obrázek

13. Po uschnuti ( par vterin (+/- 10s) ) odklopime pravou vrchni cast a vytahneme film

Vložený obrázek

14. Slepeny film

Vložený obrázek

------------------------------------------------------------------------------------

tak

RED
  • 0

#25 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 leden 2010 - 22:49:41

Ty máš nějakou větší vychytávku, já mám jednodušší lepičku a nedovolí mi dát na levou stranu dva filmy stejné perforace pod sebe. Takže je tam musím dávat zvlášť, ale no... zkusím to s tím toluenem. A uvidí se :wink:
  • 0

#26 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 leden 2010 - 22:54:42

Normalni lepicka NS8 :wink:
  • 0

#27 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 leden 2010 - 23:02:54

No já mám taky neopta lepičku pro normal i super a nalevo mám jednou kolíky pro S8 a podtím pro N8. Dělalo by se to snáz s tou Tvou. Seženu si jí tedy. Jinak ted jsem to zkusil podle Tvého návodu a šlo mi to líp jak když jsem to dělal sám. Osobně jsem si totiž nezafixoval obě strany a teprve potom lepil, ale zafixoval jsem si jen levou, pak to natřel přilípnul a pak teprve zacvaknul pravou, to byla chyba.
  • 0

#28 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 leden 2010 - 23:16:43

To sem netusil ze meli vice verzi
  • 0

#29 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 leden 2010 - 23:19:55

U Pazdery mi nabízeli tuto za 40Kč a potom ještě nějakou hi tech zahraniční za 50Kč tak jsem koupil tuto za 40 protože tamté jsem nerozuměl :wink: Každopádně možná zkusím sehnat tu Tvou. IMHo by to zesnadnilo práci.
  • 0

#30 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2010 - 13:28:24

chtěl jsem se optat REDa, ohledně toho lepidla z toluenu a filmů...nevadí když do toho toluenu nastříhám všechny možný nevyužitý barevný/černobílý negativní/pozitivní klasický 35mm filmy ??...nemusí to bejt striktně černobílej inverzní film ??
  • 0

#31 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 28 leden 2010 - 13:44:28

nemusi je to fuk....barevny, cernobily, vyvolany...jde o tu podlozku....ta se tam rozpousti....
  • 0

#32 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 leden 2010 - 15:42:22

nemusi je to fuk....barevny, cernobily, vyvolany...jde o tu podlozku....ta se tam rozpousti....


díky moc !!
  • 0

#33 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 28 leden 2010 - 17:21:24

Jeste jedna vec....ta slepka co je nahore je "oboustrane klinova" - tj. neviditelna pri pruchodu projektorem.....

ale taky lze delat slepky jednostrane klinove....(zabrousi se jenom jedna cast ) tato slepka je sice rychlejsi ale uz viditelna....
  • 0

#34 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 29 leden 2010 - 22:27:02

Dnes jsem si v Pazderovi koupil novou lepičku.. je to Eumig, taková hi tech :-P Má dokonce dvě škrabátka :D A vyklápění na dvě strany, takže se snáz střihá, nemusí se to strkat všechno nalevo a potom předělávat. jedna se dá na jednu stranu, druhá na druhou oškrábou se, slep a je to :-)
  • 0

#35 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 29 leden 2010 - 22:29:07

Jinak REDE koukal jsem na kousek té tvé podivné vraždy a nějak mi příjde, že je tam nějak divně udělanej telecine... celé je to takové vinětované, proč? Já osobně jsem si ted koupil HAMA telescreen videotransfer a pořídil jsem o dost lepší výsledky. Taky mám výbornou poloprofi HD kameru, která má spoustu nastavení, takže tím to taky muže být. Něco jsem převedl již do počítače, takže to někam nahodím a ukážu.
  • 0

#36 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 30 leden 2010 - 12:46:26

Tak se pochlub obrazkem HI-TECH lepicky.....

Hej tam ted prevod neres tam to bylo uplne komplikovane....a bylo to tez poloprofiHD kamerou......

Ted jsem to trochu vylepsil, a ty vysledky jsou o moc lepsi......ukazku jsem tu uz daval.....

Ale uz ted stejne moc na tom prevadeni neminim nic stavet......je to velika skoda kdyz tocis na tak zajimavy format jako super8 a pak to prevedes do digi......budu to zakladat na projekcich a takovych peknych spol. akcich (-:
  • 0

#37 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 30 leden 2010 - 14:25:04

RED: To Ti moc chválím! Však lepší to promítat přímo z pásu, to je jasné. Já teď jedu pryč, ale až se vrátím, tak nahodím ukázku z toho mého převodu. Po dodatečných barevných úpravách z toho vylezlo něco na co se koukat dá :-)
  • 0

#38 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 30 leden 2010 - 18:03:21

Ale uz ted stejne moc na tom prevadeni neminim nic stavet......je to velika skoda kdyz tocis na tak zajimavy format jako super8 a pak to prevedes do digi......budu to zakladat na projekcich a takovych peknych spol. akcich (-:


Trochu si teď s převody S8/N8 do digi hraju a došel jsem k možná kacířskému názoru, že je vlastně (samozřejmě jen mírná) nekvalita ku prospěchu.
Ono když se to přetočí z plátna/matnice tak, že je vidět ten lehce neostrý okraj a synchronizace není zcela dokonalá, takže se to malinko chvěje, tak ten výsledek vypadá daleko příjemněji než rádoby dokonalý převod. Pokud je to "vyšlechtěné", tak se ve výsledku spíš zdůrazní nedokonalosti S8 formátu a je to pak takový A/D hybrid, když je ten převod lehce horší, tak to aspoň na mě působí tak nějak přirozeněji...
  • 0

#39 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 549 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 1 únor 2010 - 16:21:11

Já zase řešil problém s tím, že to musím přepisovat rychleji.. nevím přesně kolik ale nejméně nějakých dvacet, možná i pětadvacet fps, na promítačce to není jasné. Mám totiž NTSC kameru, sice poloprofi, ale NTSC. Pak převod do PALU je taky k hovnu a navic pak je nutno to video zpomalit na tech puvodnich cca 18fps a to taky za moc nestoji. Ale puvodni HD originál rychlejsi vypadal fakt pekne.
  • 0

#40 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 1 únor 2010 - 17:21:16

Já zase řešil problém s tím, že to musím přepisovat rychleji.. nevím přesně kolik ale nejméně nějakých dvacet, možná i pětadvacet fps, na promítačce to není jasné. Mám totiž NTSC kameru, sice poloprofi, ale NTSC. Pak převod do PALU je taky k hovnu a navic pak je nutno to video zpomalit na tech puvodnich cca 18fps a to taky za moc nestoji. Ale puvodni HD originál rychlejsi vypadal fakt pekne.


Asi bychom tu debatu o převodu měli přesunout spíš sem: http://www.temnakomo...iewtopic&t=3312 ....
Jinak já to převádím EOSem 5DII - FullHD a možnost plného manuálu, druhá výhoda je, že proti videokamerám (tedy nemyslím RED a podobné :wink: ) lze jít na mnohem vyšší ISO bez ztráty kvality.
  • 0

#41 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 1 únor 2010 - 22:37:52

Vrátil bych se problematice lepení. Filmové lepidlo jsem nesehnal, prý se už nedělá. Zkouším rozpustit nastříhaný film v toluenu, ale za ani dva dni se mi to nepovedlo.

Toluen mám ve formě jakéhosi čístícího přípravku, malými písmeny je tam napsáno technický toluen. V drogerii dělali obstrukce a prodali to jen na živnosťák. Čekal jsem, že bude víc smrdět. Film jsem použil svitkový. Napadlo mě, jestli náhodou filmy do kamery nemají jinou podložku. Nevíte, kde by jinak mohl být zakopaný pes?
  • 0

#42 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 2 únor 2010 - 08:22:26

Vrátil bych se problematice lepení. Filmové lepidlo jsem nesehnal, prý se už nedělá. Zkouším rozpustit nastříhaný film v toluenu, ale za ani dva dni se mi to nepovedlo.

Toluen mám ve formě jakéhosi čístícího přípravku, malými písmeny je tam napsáno technický toluen. V drogerii dělali obstrukce a prodali to jen na živnosťák. Čekal jsem, že bude víc smrdět. Film jsem použil svitkový. Napadlo mě, jestli náhodou filmy do kamery nemají jinou podložku. Nevíte, kde by jinak mohl být zakopaný pes?


no zakopaný pes je v tom toluenu....v minulosti bez problému....
tak já už to rozpouštím 4dny a nic,takže ten toluen je nejspíš vyčuchanej hašišákama.....použiju jako kdysi aceton.
  • 0

#43 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 2 únor 2010 - 10:26:06

Jo jo je to tak lze to nahradit acetonem.....
  • 0

#44 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 únor 2010 - 10:51:21

Jo jo je to tak lze to nahradit acetonem.....

Teda tvrdit, že se toluén nahradí acetonem je dost divné - aceton a toluen jsou dvě úplně jiné látky. Zadruhé právě toluén moc vyčichlý být nemůže, je to (stejně jako aceton) celkem jasně definovaná látka.
Proti minulosti se může měnit (a taky mění) složení odvozených výrobků, jako je třeba nitroředidlo - tam se poměr acetonu, toluénu a dalších věcí mění docela dost (z více důvodů, jak ekologických, tak ekonomických), ty "primární" látky jsou ale dány.

Osobně mám dost problém věřit, že se film ve "starém" toluénu rozpustil a v novém ne - nebude opravdu rozdíl spíš mezi různými filmovými podložkami???
  • 0

#45 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 únor 2010 - 11:00:48

V drogerce měli dva přípravky, jeden nazvaný čistidlo a malými písmenky popsaný jako technický toluen a druhý jako toluenové rozpouštědlo. První byl jen na živnosťák druhý ne a prodavačka říkala, že je naředěný. Chtěl jsem to, "co víc smrdí" :).

V dnešní době polofunkčních ekologických náhražek a všudypřítomných feťáků, kdy na člověka koukají divně i při nákupu injekčních stříkaček, bych se ani nedivil, kdyby toluen nebyl opravdový toluen.
  • 0

#46 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 únor 2010 - 11:43:26

V drogerce měli dva přípravky, jeden nazvaný čistidlo a malými písmenky popsaný jako technický toluen a druhý jako toluenové rozpouštědlo. První byl jen na živnosťák druhý ne a prodavačka říkala, že je naředěný. Chtěl jsem to, "co víc smrdí" :).


Pokud kupuješ "toluen" či "aceton", tak by to měla být víceméně jasně definovaná látka (pokud je to "technické" tak nemusí být čisté, nicméně toho toluénu tam musí být naprostá většina).

Jakmile se ale něco označí jako "toluenové rozpouštědlo", tak v tom klidně může být toluénu i méně než 50%...
Co se týče té tvé varianty "čistidlo" a pod tím "technický toluen", tak to neumím odhadnout, taky bych nevylučoval nějakou "směsku", ale těžko odhadnout.
Já jsem toluén vždycky kupoval v pixle s jasným velkým nápisem "Toluen", tam se s tím tolik čarovat nedá...
  • 0

#47 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 únor 2010 - 11:47:46

Pro případné rejpaly ještě dodávám, že můj relativní přehled je dán zkušenostmi z modelařiny, kde se pracuje hodně s nitrolaky a třeba při stříkání se vlastnosti podle kvality užitého ředidla a rozpouštědla liší docela hodně, čichem to posoudit neumím :) :roll: :lol: 8-O
  • 0

#48 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 2 únor 2010 - 13:09:52

už jsem to tady psal...Nová škola amaterského filmu str 332
....aceton, éter ,kyselina octová ledová

..ha,teď čtu v tý knize,že kousky filmu mají být zbaveny citlivé vrstvy/pokud zahušťujeme lepidlo/
  • 0

#49 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 únor 2010 - 14:30:07

Mám dojem, že nápis toluen je zakázané slovo kvůli feťákům a líh kvůli ochlastům. Loni jsem kupoval místo lihu taky jakýsi přípravek, kde bylo jen malinkými písmenky napsáno, že je to líh. Pixlu normálně popsanou jako líh nevedli.

V případě toluenového čistidla se mi nikde nepodařilo najít procentuální obsah toluenu. Holt až se dostanu do civilizace, zkusím obejít vícero drogérek...
  • 0

#50 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 2 únor 2010 - 16:16:46

Trochu offtopic - pokud by někdo toužil po "originálu", tak jsem od Wittnera koupil omylem o jeden Kodak FilmKit více (lahvička 20ml). Případný zájemce ho může mít za necelých 9 Euro (původní cena plus symbolický podíl na poštovném) - k osobnímu odběru v Praze (asi by šlo poslat, ale zbytečné další výdaje).
Jedná se opravdu jen o jeden kus, objednával jsem čistě pro sebe, vše v pořádku, jen u toho lepidla se mi nějak dostala do formuláře dvojka místo jedničky ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních