Přejít na obsah

Fotka

Střih a lepení filmů

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
208 odpovědí na toto téma

#201 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 265 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 278

Publikováno 7 leden 2018 - 19:34:12

já jsem si říkal, jestli je na světě taková nějaká malá cívka na 16 mm a musí se upravit kinová

cívek mám dost a bude to snáze realizovatelné! navíc malý tank jobo+rotační volání=stačí slza chemie

hned jdu na to kouknout

dík a zdravím trebišov!

-

jinak ten druhý nápad mi přijde takový komfortní, vyjma osvitu, to se bude musit vytáhnout a do lavoru dát

• 0

#202 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 18

Publikováno 7 leden 2018 - 22:30:06

já jsem si říkal, jestli je na světě taková nějaká malá cívka na 16 mm a musí se upravit kinová

cívek mám dost a bude to snáze realizovatelné! navíc malý tank jobo+rotační volání=stačí slza chemie

hned jdu na to kouknout

dík a zdravím trebišov!

-

jinak ten druhý nápad mi přijde takový komfortní, vyjma osvitu, to se bude musit vytáhnout a do lavoru dát

pozri vlákno vývojnice plastimat

• 0

#203 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 108

Publikováno 8 leden 2018 - 08:42:39

RHx- najmenšia vývojnica na 16mm film je plastimatka na 10metrov 16mm filmu. Je potrebné pol litra chémie. Ale samozrejme o všetkom neviem. Ináč len domáca výroba.

Čo sa týka vyvolávania, tak kino vyvolávam klasicky, teda po naliatí chémie do tanku cca pol minúty niekoľko veľmi agresívnych preklopení a preklepani, to hlavne kvôli vzduchovým bublinkám a potom dve preklopenia po každej minúte .

V UPB 1 najprv niekoľko prudkých otočení a klepnutí o dno vývojnice, a potom už stále točenie cievkou tak cca desať-pätnásť otáčok za minútu nie veľmi agresívne. Neviem, či je to podľa predpisu, ale osvedčilo sa mi to a robím tak celý život.  U farby či E6 som musel zvýšiť frekvenciu preklopenia na 30 sekúnd, lebo sa mi zdalo, že vyvolanie nie je rovnomerné, teraz už je to OK.

• 0

#204 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 265 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 8 leden 2018 - 15:39:19

hned jdu na to kouknout

dík a zdravím trebišov!

-

pozri vlákno vývojnice plastimat

peto, dej mi prosím odkaz, nějak to nevidím - podíval bych se, jakou cestou jsi šel

-

jinak cívku jobo na kousek 2x8 mm pásu už mám upravenou a vyhlíží to dobře, tak držte pěstě

• 0

#205 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 125 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 18

Publikováno 8 leden 2018 - 21:53:09

http://www.temnakomo...mat#entry518101

• 0

#206 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 265 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 10 leden 2018 - 11:35:31

aha, tak to je druhá cesta

jelikož jsem nakupoval před lety, cívek mám dost, tak jsem si dovolil jednu upravit

odříznutý kus jsem použil obráceně, jako zarážku

vzniklé vůle jsem chtěl vymezovat podložkami, ale celá délka filmu tam jde lehce navinout, jako kinofilm, tak jsem to nechal

Přiložený soubor  civka1.jpg   115,6K   0 Počet stažení Přiložený soubor  civka2.jpg   127,31K   0 Počet stažení

• 0

#207 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 265 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 12 leden 2018 - 15:58:19

dotaz

jestli se dá nějak ovlivnit výsledný kontrast - podání filmu při vyvolání r100 z kamery

běžně kontrast ovládám u čb, ono to nebude stejné, ale jistě nějaké vlivy teplotní a časové možno pozorovat, tak abych se ve zkoužkách neutopil

jestli to není na dvě věty a víte o odkazu, podíval bych se

díky

• 0

#208 anry44

anry44

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 365 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 12 leden 2018 - 20:26:18

Máte chytrou knihu od Řehořka.Nalistujte str.307.

• 0

#209 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 265 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 12 leden 2018 - 21:07:49

jo jo dnes během frézování na odpolední jsem došel přes titulky až ke zpracování filmu

aneb neptej se než dojdeš k poslední stránce  :cool:

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních