Přejít na obsah

Fotka

Střih a lepení filmů

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
172 odpovědí na toto téma

#151 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 67

Publikováno 1 prosinec 2017 - 13:59:34

Jo tu Fujicu nabízí už potřetí. Chtěl sem si ji koupit, ale nakonec jsem si namíchal lepidlo. Takže šance na koupi je...

• 0

#152 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 255

Publikováno 1 prosinec 2017 - 17:09:24

no a není to na normal 8? na normal mám trimat - se vteřinovým lepidlem mám dobré výsledky a ještě dostanu v poště filmové lepidlo :-) což bude naprosto ideologicky čisté

na super čím to zaříznout mám a slepit zkusím čirou páskou co vybíral golfista

-

projektor prohlídnu, na mazání plast/mosaz mám modelářskou vazelínu přímo určenou

• 0

#153 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 1 prosinec 2017 - 18:42:16

Umí obojí, N8 i S8, aspoň podle toho co jsem se o ní dočetl. Taky mám Trimat, teď i lepidlo - lepící páska už netřeba. Akorát mi není jasné, jak do ní mám upnout S8 film. Jaksi nepasuje do drapáčků - jsou moc velké pro S8 perforaci.

• 0

#154 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 1 prosinec 2017 - 19:07:04

trimat s8 neumí, je to i v knížce, kde ji podrobně popisujou a ten film tam prostě nejde dát, tak mají pravdu...

• 0

#155 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 1 prosinec 2017 - 19:19:44

Aha, tak označení na internetu - zahraniční weby - prostě kecají. No nevadí, na super 8 mám malou lepičku Meopta 8Super/Standard.

• 0

#156 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 15

Publikováno 1 prosinec 2017 - 20:29:12

neměl by někdo naváděcí pás 8 mm super a origo slepky? případně avizo kde se dá koupit

nejdu s prázdnou

můžu nabídnout nové cívky, pouzdra-krabičky na cívky  případně naváděcí pás 8 mm normal, čirý se zvukovou stopou.

Keď sa trochu pohrabem v tom svojom kráľovstve, tak by som mal niekde nájsť ten zavádzací pád na S8 aj s originál cievkou.

• 0

#157 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 1 prosinec 2017 - 20:40:21

to je slovo!

jsem na příjmu i když mi za hlavou hučí dvouhlavá fréza

• 0

#158 PetoG

PetoG

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 87 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 15

Publikováno 3 prosinec 2017 - 22:11:08

neměl by někdo naváděcí pás 8 mm super a origo slepky? případně avizo kde se dá koupit

nejdu s prázdnou

můžu nabídnout nové cívky, pouzdra-krabičky na cívky  případně naváděcí pás 8 mm normal, čirý se zvukovou stopou

Našiel som to. Napíš kam ti to mám poslať. Cievka 20m je už načatá ale min. tretina tam ešte bude.

• 0

#159 pajo

pajo

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 20 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 prosinec 2017 - 12:18:20

Nedaří se mi nikde sehnat řezačku filmů 2x8mm. Nemáte někdo jednu na prodej?

• 0

#160 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 4 prosinec 2017 - 20:37:19

Pánové, máte to poslané. Všichni tři. Berte to jako vánoční dárek.

• 0

#161 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 4 prosinec 2017 - 21:22:32

nejdu s prázdnou

můžu nabídnout nové cívky, pouzdra-krabičky na cívky  případně naváděcí pás 8 mm normal, čirý se zvukovou stopou

Našiel som to. Napíš kam ti to mám poslať. Cievka 20m je už načatá ale min. tretina tam ešte bude.

díky napsal jsem to soukromou zprávou

• 0

#162 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 5 prosinec 2017 - 20:15:45

Mno, třeba meopta má mazací body - otvůrky do ložisek červeně natřené. Tam je potřeba kápnout olej. Používám olej na kola a šicí stroje :) zkusil bych to u toho Eumigu podobně. Stříkačku, jehlu, olejíček a jemně dávkovat. Olej dobře vzlíná kam je třeba.

Vazelína časem zasychá do takové tuhé pasty.

Typ motoru neznám, pokud má rozběhové vinutí tak potřebuje i běhový kondenzátor. Bez něj to nejede a kondenzátory stářím ztrácejí kapacitu. Toto sem řešil u AM8ky. V AM8 musí být kondenzátor přesně s kapacitou 1uF, jinak to nefunguje jak má. Může to být ale i asynchron se stíněnými póly, ty nemají rozběhové vinutí. Ale mají malý rozběhový moment - nevím jestli by ten mechanismus ze startu utočil.

EDIT: tak jsem si našel nějaké fotky a je to asynchronní motor se stíněnými póly, nemá kondík ani rozběhové vinutí. Takže vada bude mechanická.

projektor vypadá celý promazaný, samá vazelína

po deseti vteřinách se s pomocí roztočí a po půl minutě už běží přesně a tak i celé promítání/večer

tak to nechám, jak to je

leda by někdo znal někoho okolo hradce do padesáti km, kdo by se na to podíval - posílat to nechci, že bych si udělal výlet dráhou, to bych byl rád za tip 

jinak jsem vyzkoušel řez super 8 ve slepkové řezačce a použití dobré čiré pásky, perforaci jsem pak propíchl a spoj je dobrý, vypadá to použitelně a filmovou dráhou to normálně proběhlo

• 0

#163 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 98

Publikováno 6 prosinec 2017 - 09:26:51

RHX, vazelíny opatrne odstráň čo najviac, ako sa dá, a jemne zdrsni a benzínom umy spojku aj to koliesko na motorčeku a tie dosky spojky. ono to úplne postačí. Ak sa premietačka pomaly rozbieha, tak ju nechaj zahriať zopár minút a ona potom v pohode pôjde. Ešte pozor na nastavenie napätia. U nás totiž dvihli napätie v sieti na 240 voltov, odporúčam zistiť presne, aké napätie je vo vašej sieti, poprípade urobiť niekoľko meraní a nastaviť najbližšie napätie na premietačke.Ak tam budeš mať nižšie nastavené napätie, napr. 220 a v sieti bude 240 budú ti odchádzať žiarovky, a tie nie sú práve najlacnejšie.

• 0

#164 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 6 prosinec 2017 - 09:44:50

U starých pryží je problém, že z nich mají tendenci vystupovat změkčovadla - typicky se na to používají při výrobě kapalné oleje. Spíš by to chtělo zdrsnit pastorek na motorku. Různé staré pogumované nebo gumové kolečka se dají odmašťovat do nekonečna. Znám to z tiskáren a podávacích mechanismů.

• 0

#165 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 7 prosinec 2017 - 08:37:56

Pánové, máte to poslané. Všichni tři. Berte to jako vánoční dárek.

velmi děkuji!

doufám, že peníze došly

než se pustím do bojových zkoušek, můžu se zeptat, jestli v té lahvičce už je rozpuštěná filmová podložka?

• 0

#166 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno 7 prosinec 2017 - 11:28:30

Je to kompletní hotové lepidlo.

• 0

#167 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 9 prosinec 2017 - 20:21:20

že to nesouvisí s filmy?

pohlédl jsem v oblíbeném bazaru v pátek po šichtě na tuhle židli, vskutku neobvyklá konstrukce, když tu mi svitlo

hádám je to posluchačská-divadelní-kinová židle, jako když je vyprodáno a potřebujou usadit ještě pár lidí po stranách a do uličky, nebo když nejsou řady pevné a jsou vyrovnány ze samostatných židlí

nikde nevrže, z dobrého dřeva a výbornou ergonomií, stačí se posadit a vyzkoušet a byla moje za pět plzní v naší čtyřce na rohu :smile: tak jsem rád, že ji mám vedle pelechu

Přiložený soubor  zidle.jpg   163,22K   1 Počet stažení

• 0

#168 Motorbiker

Motorbiker

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 911 příspěvků(y)
  • LocationZa Hadrianovým valem, pod palmami v Kaledonii
Reputace: 174

Publikováno 9 prosinec 2017 - 21:15:52

To je zidle kamkoli, kde se pak zvedne a zahakne o stul, misto toho, aby ji bylo nutno otacet a na stul davat (jako v hospode, nebo ve skole). Meli jsme podobny typ v sedme az devate tride. Akorat ten nas nebyl celodreveny, nybrz kombinace plechovych profilu a preklizky. Ale je to dost pevne, to ano.

• 0

#169 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)
  • LocationPrešov

Publikováno 9 prosinec 2017 - 21:21:53

Honza díky za lepidlo, musím čim skôr vyskúšať.

• 0

#170 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno Včera, 19:06:48

musím říct, že jsem rád, že temná funguje pořád stejně a roky se na tom nepodepsaly

stačí se zmínit a máš pěkný oemko, filmový lepidlo, nebo naváděcí pás v obálce z trebišova! taková dálka

-

jinač kdyby někdo chtěl udělat nějakou kamerovou/promítací ukázku 8/16mm, jak se co zakládá, jak se promítá a nahrává zvuk apod. to bych jistě přijel, některé věci nejsou složité, ale vynecháš pár potrhaných filmů a starostí, když je na poprvé uvidíš

• 0

#171 Nakadah

Nakadah

Nováček

• Předplatitel
  • 373 příspěvků(y)
  • LocationOstrava

Publikováno Dnes, 08:30:50

RHx> ano, peníze přišly, díky

Sokol> tak ať dobře poslouží Janko.

• 0

#172 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 121 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno Dnes, 12:02:45

RHX, vazelíny opatrne odstráň čo najviac, ako sa dá, a jemne zdrsni a benzínom umy spojku aj to koliesko na motorčeku a tie dosky spojky. ono to úplne postačí. Ak sa premietačka pomaly rozbieha, tak ju nechaj zahriať zopár minút a ona potom v pohode pôjde. Ešte pozor na nastavenie napätia. U nás totiž dvihli napätie v sieti na 240 voltov, odporúčam zistiť presne, aké napätie je vo vašej sieti, poprípade urobiť niekoľko meraní a nastaviť najbližšie napätie na premietačke.Ak tam budeš mať nižšie nastavené napätie, napr. 220 a v sieti bude 240 budú ti odchádzať žiarovky, a tie nie sú práve najlacnejšie.

vazelinu  okolo převodů jsem odstranil a použil lékařský benzín na spojku - pomohlo to hodně, naopak mám problém mechanismus brzdit při zavádění filmu

brždění se mi osvědčilo, jinak se tenký zaváděcí pás namotá u první smyčky (občas) a to jsem ho různě tvarově přemáhal

napětí je přepnuté na 240, u nás máme stabilně 230-234 V, tak to sedí

-

ještě se ptám-než to vyzkouším -  na výměnu drapáků a vedení filmu ze super8 na normal8, jestli tam je nějaká svízel, louskám anglický návod, ale lingvista nejsem

je to typ s810d

stejně je to pěkné kouknout pod kapotu a představit si ty inženýry u prkna, jak kreslí kolečka a převody co po desítkách let normálně fungujou

• 0

#173 sokolvideo

sokolvideo

Tlampač (grafoman)

• Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)
  • LocationPrešov

Publikováno Dnes, 13:23:27

Treba dopredu odsunúť prednú prítlačku, a opatrne vytiahnúť dráhu, ktorú potom vymeniť za tú druhú N8-S8 a opačnou cestou ju tam zasunúť, ozubené kolieska by nemal byť problém, vytiahnúť a zasunúť druhé, má to drážku, takže ju tam treba trafiť a dotlačiť. Dúfam, že si to pamätám dobre, už asi dvadsať rokov som s týmto strojkom nerobil, ináč nám v klube slúžil spoľahlivo dlhé roky . A objavil sa na Bazoši a rozmýšľam nad jeho kúpou.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních