Přejít na obsah


Fotka

Kam na něco o videu?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#51 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 prosinec 2009 - 19:21:49

Slo by to, za predpokladu ze bys mel televizi ktera umi zobrazit prokladani na vysku, a mela by rozliseni 576x720 a pomer stran 4:3 :D :D :-)
  • 0

#52 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 prosinec 2009 - 20:58:50

Docela se to po počáteční výměně názorů rozvinulo v podnětnou diskuzi, tak jsem přesunul k osmičkářům, jo?

Doufám, že mě nesežerete :roll: .
  • 0

#53 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 prosinec 2009 - 21:39:54

Jo jasne....taky si myslim ze se to tu lepe hodi....je to prece jenom filmarina....ale ja nemam takove prava....ja sem jenom moderator tady teto regulerni sekcicky (-:
  • 0

#54 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 6 prosinec 2009 - 22:22:24

A pockej az zacne nekdo do 8mm nebo 16mm kamery cpat misto filmu snimac, to pak bude neco.

Na prvni pohled to sice vypada jako ptakovina, ale pro cinskou kamerku s CMOS snimacem a plastovou cockou je takovy objektiv s 8mm kamery nebo projektoru zlepsein kvality aspon o 300%.
  • 0

#55 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 6 prosinec 2009 - 23:59:49

pokud vám tedy nejde o techniku ale o skladbu filmu, zásady střihu a podobně, šel bych do antikvariátu a podíval se po starých knížkách od Řehořka anebo Kameníka o amatérském filmu, zásady a chyby jsou pořád stejné. Nebo možná ještě lépe po starých ročnících časopisu Amatérský film, později Amatérský film a video. To je dobrý zdoj informací (pokud přeskočíte Zájmovou uměleckou tvořivost pracujících).

Amatérský film ale není totéž jako amatérské video. Když pánbůh dopustí i motyka spustí tak i amatér udělá profi fotku, dokonce někdy i já. Ale film je profesionální týmová práce, na tom je amatérství hrozně znát, pokud se nespokojíte rodinnými filmy filmy, nebo živnostničinou ze svateb.

Dělám hlavně cestopisné filmy z dovolených, pěších treků někde daleko. Nemusíte šetřit cívky, prostředí je zajímavé, filmu přivezete dost. Pak to sestříháte, to se dá naučit, i když já to raději nechávám manželce "ona má na to školy".

nejhorší je mluvený komentář. Amatérský komentář dá amatérskému filmu poslední ránu. většinou poprosíme nějakého profesionálního mluviče, ale zas je úskalí aby to nebyl pořád stejný a moc profláklý hlas, to pak působí dojmem že jsem si natočil video z telky. Není to jednoduché :roll: :roll: :evil:
  • 0

#56 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 prosinec 2009 - 00:02:17

co to plácám za nesmysly, už je půlnoc, to je znát.

napsal jsem Amatérský film ale není totéž jako amatérské video.

Chtěl jsem napsat Amatérské video není totéž jako amatérská fotografie.
  • 0

#57 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 7 prosinec 2009 - 08:35:18

Kazdopadne ve filmu bych zvuk bral uplne z jine kapitoly....je to nejvetsi kamen urazu amaterskych filmu.....hlavne co se tyka techniky....zvuk a hlavne hlas vam muze poslat cely film do pekel a nebo naopak....ale o tom uz v jinem tematu a ne zde (-:
  • 0

#58 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2009 - 13:12:23

Pro mne je drobná výhoda v tom, že tu kameru mám doma (zamiloval jsem se do ní kdysi, když jsem měl možnost si jí půjčit na nějakou akci, tenkrát v ceně menšího rodinného domku a po letech jsem jí potkaů za pár stovek, tak šla se mnou).

Digitální video mně nebere, je to jednak moc "dokonalý", druhak mi to z té VHS připadá o hodně lidštější a míň sterilní. No a když se to naučím na videu, třeba to časem použiju, až budu ničit ty filmové nudle. Zatím to fakt je akorát tak ztráta materiálu.

Takže proto. Nechtěl jsem zde vzbuzovat polemiky, jestli film, analog, nebo digitál, spíš jen nakopnout, kde se dá najít něco zajímavýho ke čtení z této mírně odlehlé oblasti.


Můj otec v roce 1988 propašoval prní M5 ze západního Německa.Na zákledě ní začal po revoluci podnikat. Tenkrát stála na naše 50.000Kč
Pokud potřebuješ vědět něco technikýho k týhle kameře, jejím vlastnostem a častým poruchám tak dej vědět.Mám jí zmáklou do posledního šroubku. (teda její modernější vezri MS1 a MS4) Jedná se vážně o poloprofi strojek. Najíždí zvuk ve 4 oddělených stopách, má naprosto perfektní synchronizaci v rozjezdu pásku (předjezd) a při analogovým střihu dokáže komunikovat s videem.
Knihu jsem o ní sice nenapsal ale celkem sebejistě řeknu že je to špičková kamera Ze který díky jejímu objektivu uděláš rozhodně lepší obrázek než s nějakým full-HD mobilem
  • 0

#59 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 prosinec 2009 - 16:13:42

Byla to spickova kamera..... dneska ji kvalitou prekona temer kazdy digi kompakt nebo telefon co umi natacet 640x480/30.

Ovsem uz z principu nemuze konkurovat snimac s rozlisenim 720x576 (prokladane) se zaznamem na VHS kazetu jakemukoliv zarizeni pracujicimu s progresivnim zaznamem.

Kvalita by se podstatne zvysila kdyby zaznam probihal z videovystupu kamery (bohuzel je tam pouze to nejhorsi co existuje) na nejake zaznamove zarizeni, napriklad HW MPEG-2 rekorder nebo DV rekorder.

Obecne dobre zkusenosti s kopirovanim VHS kazet do pocitace mame s SVHS videem, ale chce to pro kazdou nahravku zvlast doladit doostrovani.
  • 0

#60 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2009 - 17:02:07

Proklad nehraje moc velkou roli na rozlišení pohybovýho obrazu. Protože je promítanej každej frejm jakošto složenej ze dvou frejmů exponovaných ve svý vejšce.V podstatě kdybys točil statickej snímek tak na páse budeš mít 25celejch frejmů.Takhle funkuje TV příjem do dnes, jsou tak nahraný všechny DVD.To je prostě norma PAL součet dvou půlfrejmů pro složenej 720x576 frejm.
A to s tím mobilem popřu ještě jednodušejc. Pokud natáčíš mobilem ve stejným rozlišení tak si ani neškrtneš. MS4 má velkej objektiv s perfektní kresbou a prakticky bez vad.Kdešto mobil má objektiv s celkovou kresbou sotva 50 řádků na milimetr a čip velkel mnohdy jen jeden milimetr. Obraz z takovýho zařízení možná bude mít datový rozlišení PAL nebo HD ale skutečný rozlišení bude prostě sotva 50x něco, celý zamlžený, v protisvětle s enormím závojem atd. Nemluvě o neprofesionálním přístupu, kdy si mobil zaostřuje na co se mu zlíbí, zvuk z něj leze na hovno, nastavení expozice nemáš, nastavení clony nemáš, hloubka ostrosti na hovno, přesnost zaostření na hovno, filtr na to nedostaneš, Na stativ to nejde, mikrofon na to nedáš hází to odpoznej kontrast a je to celý Digitál. Na takový MS4 máš špičkovej stereofantom se kterým nahraješ šeptání člověka i z 20metrú. Na mobilu máš akorát nějakou štěnici která zaznamená všechno kromě hlasu kterej chceš. To musíš hodnotit taky.
  • 0

#61 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 prosinec 2009 - 17:32:51

"To je prostě norma PAL součet dvou půlfrejmů pro složenej 720x576 frejm"

JENZE PRAVE U TV VYSILANI TOHLE NENI PRAVDA - pulsnimky se od sebe lisi v case, jedna se v podstate o 50 ruznych obrazu (prokladanych) za sebou. Slozenim dvou pulsnimku ziskas dva obrazy prolnute do sebe, nikoliv cely snimek.

Jediny zpusob jak prevest nahravku z videakamery na progresivni obraz je interpolace kazdeho puslnimku na 720x576 (z 720x352) pri 50 snimcich za sekundu.

Prepis DVD do PALu je neco uplne jineho - tam je film zrychlen na 25 fps, a nasledne je ZPETNE kazdy cely snimek pri PREHRAVANI (v MPEG dekoderu) rozlozen na dva pulsnimky, jejich zpetnym slozenim lze opet ziskat puvodni snimek.

Takze ta kamera nahrava POUZE prokladany onrazm coz vyrazne snizuje moznost promitani na soucasnych TV (plazma, lcd) navic kvalitu zaznamu vyrazne zhorsuje VHS kazeta. Proste z VHS kazety to bude vzdy horsi nez primo z kamery......
  • 0

#62 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 prosinec 2009 - 17:47:08

Pro upresneni:

TV vysilani (jakykoliv obraz natoceny videokamerou v prokladanem rezimu)
50 celych snimku za sekundu, kazdy snimek rozdilny (lisi se o 1/50s), kazdy druhy radek cerny. Obraz se strida tak rychle a prokladani je vzdy ob snimek sude/liche radky, takze ho lidske oko nevidi). Ale porad je to 50 snimku za sekundu s kompletni pohybovou informaci. Neexistuje zpusob prevedeni na 25 fps bez ztraty 50% pohybove informace.

Film prevedeny na prokladany PAL:
25 snimku za sekundu, ale jelikoz je potreba 50 pulsnimku, je kazdy snimek rozdelen na 2 identicke pulsnimky.

Pokud budes pracovat s obrazem z videokamery jako s neprokladanym, budes mit vsechny pohybujici se casti obrazu 2x a jeste navic to bude radkovane (kazdy sudy radek posunuty).
  • 0

#63 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 778 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 364

Publikováno 7 prosinec 2009 - 18:13:32

Spôsob, akým je možno dostať z Interlaced (prekladaný F1 režim) tzv. Progressive (neprekladaný, P) sa nazýva
a) Deinterlace = dorátanie každého polsnímku na celý (dostane sa 2 x toľko materiálu)
:lol: Field Merge = zlúčenie polsnímkov do jedného

viz. napr. http://en.wikipedia....i/Deinterlacing

obe metódy závisia samozrejme od algoritmov = použitého SW.

inak nie je to také katastrofické, pokiaľ pôvodný prekladaný režim je kvalitný, a použije sa vhodný algoritmus, strata určite nie je 50 percent kvality. dokonca som pracoval s materiálom dokumentárneho filmu, ktorý sa následne vypálil na film, do kín (Démoni, rež. Robo Šveda), a nebolo to také zlé. samozrejme, od dokonalosti ďaleko, ale nebál by som sa toho. ovšem, išlo o záznam na miniDV kameru (PAL).

kvalitné deinterlace sú obsiahnuté v 3rd parties plugin pre Adobe Aftereffects, predpokladám, že aj Premiere niečo také bude mať. ja mám skúsenosť iba s Discreet Flint/Flame. odporúčam pohľadať, je to vcelku bežná záležitosť, možno sa nájde aj freeware.

Bitovod: pokiaľ by si mal testovací materiál, môžeme sa dohodnúť - mám prístup k slušnejším technológiám, rád pomôžem. s VHS som ale ešte nepracoval (iba núdzovo), neviem presne, čo čakať.

Ď.[/b]
  • 0

#64 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2009 - 19:12:23

[quote name="petr22"]Pro upresneni:
TV vysilani (jakykoliv obraz natoceny videokamerou v prokladanem rezimu)
50 celych snimku za sekundu, kazdy snimek rozdilny (lisi se o 1/50s), kazdy druhy radek cerny. quote]

Při visílání v 50i jako 50 proloženejch frejmů do 25 má jeden půlfrejm rozlišení přesně 720x288 řádků .Po složení 720x576. Nevim jak Nova ale Prima a Česká televize vysílá z Betacamu SP kterej zaznamenává dva půlfrejmy v jednom okně. lichý řádky nesou je půlfrejm A, sudý řády nesou půlfrejm B. Jestli VHS jede uplně stejně tak splňuje normu PAL
  • 0

#65 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2009 - 19:24:25

To je jasný čip snímá celejch 50 samostatnejch frejmů, většínou v rozlišení 720x576 pak každej tenhle frejm sundá na rozlišení 288x720 a spáruje ho aby ve výsledků bylo 25 proloženejch frejmů. ALE! Z lichých frejmů se použijou liché řádky a ze sudých frejmů se použijou sudé řádky. Po spárování sudejch a lichejch frejmů dochází ke vzájemnému doplnění.Jinýmy slovy, při absolutně statickém záběru lze získat frejm kterej bude ucelenej v plném rozlišení 720x576 aniž by se musel interpolovat nebo zahlazovat zámej jev prokladu.
  • 0

#66 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 prosinec 2009 - 22:45:57

No vsak to je ono - pri statickem obrazu to spojit lze, pri pohybu ne.

Hlavni problem ovsem je, ze to nejde korektne prehravat na zarizeni co prokladany rezim neumi - coz znamena v podstate na kazde TV (plasma, lcd) nebo monitoru.

Bohuzel opticke "rozliseni" VHS je cca 240 radek, navic ty puslnimky nejsou korektne oddelene, a jeste tam ujizdi cervena barva. Vysledkem je zasumeny neostry humus. Pokud je ta nahravka na VHSce, nepomuze ji sebelepsi objektiv.

Vic nez na te ukazce co jsem sem daval odkaz z toho dostat nejde.

Dost by pomohlo nejake studiove video, jenze se obavam ze to uz dneska nikdo nema (kolega co delal porady pro CT ho vyhodil jiz hodne davno)
  • 0

#67 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 7 prosinec 2009 - 23:50:52

njn. To je pravda. Červená barva je na VHS totální tragédie. S-VHS je ještě celkem v pohodě. Ta moje MS4 a MS1 jsou obje superky.Ta starší MS1 nahrává paradoxně líp než MS4 . Mám doma S-VHS kazety z roku 1988 který jsou jako bych je natočil včera. Pak mám VHS z roku 2004 u kterejch si místama nejsem jistej jestli se dá tomu, co na nich po těch 5ti letech zůstalo, říkat záznam.
Stolní rekordér jsem nedávno viděl. Profesionální. Teda je to asi 8 let zpátky. Byl jsem v Praze v Elvii v takovým soňáckým servisu. Byly tam krásný unikáty. U-matic , Betamax, Beta, Betacam SP (ten jsem už znal) ale taky tam měli velkou VHS. Podle předního ovládacího panelu bych usoudil že na tom šlo nastavit a poštelovat snad uplně všechno.
  • 0

#68 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 00:18:48

Nojo, Betacam :lol: Spoluzak vlastnil (mozna jeste vlastni) betacamove video, s tim ze to same maji v CT takze to musi byt kvalitni - a nahraval na to tenkrat ruzne serialy, treba kdyz davali Airwolfa na Prime. Stovky kazet, nekolik polic. A jednoho dne udelalo video papa...... a bylo to v ....... vime kde. Protoze dalsi kdo vlastnil stejnou technologii byla pouze Ceska Televize 8-O

Nad tou kvalitou uz jsme se zamysleli nekolikrate, jedine reseni co nas napadlo je to nahravat direct na nejake digitalni medium - vyndat z toho tu mechaniku na VHS a do vnitrku vecpat nejaky DV enkoder co nahrava na SD karty. Jedine co je potreba vyresit je to zbastlit to tak by kamera nepoznala ze ji neco chybi a spojit spoust aby to zacalo nahravat na ten digi bastl.

V tomhle pripade je nejslabsi medium ta VHS paska. Ta ukazka nahore je tocena nejakym Panasonicem co nahrava na VHS-C, a primo z kamery je to vyrazne kvalitnejsi nez napred delat kopii na VHSku.

Pri nahravani VHS kazety je lepsi prave pouzit SVHS video (samosebou pres S-video kabel), lepsi videa umozni trosku vylepsit kvalitu obrazu. Je to potreba ale u konkretnich kazet vzdy vyzkouset, kde je kompromis mezi kvalitou, ostrosti a vypadky.

VHSky jsem zpracovaval celkem dlouho, ale ve vetsine pripadu jsem z toho nedokazal dostat pres pocitac lepsi kvalitu obrazu nez pres HW MPEG-2 enkoder (at uz Matroxe RTcko, Pinnacle DC30, Raptora), stolni DVD rekorder vzdy mel lepsi obraz a hlavne to bylo bez prace - zapojit, pustit a cekat. Na jedno DVD cca 65 minut zaznamu. A pak teprve strihat v pocitaci, MPEG-2 lze strihat temer bezztratove - prepocitava se jen tech par snimku kde je strih. Navic pri nahravani z kazety do pocitace se to nahravani muze pri prvni chybe zastavit, DVD rekorder touto chybou netrpi, ten nahrava dokud ma kam.

Doporucoval bych ale jiny software bez Premiere - v nejakou chvili utekli Adobe temer vsichni vyvojari, a od te doby se u Adobe boji sahnout na jadro programu. Takze naprikald podpora MPEG-4 - hmmmmm, nic moc.
Nejvic se mi osvedcili dva programy - Pinnacle Studio pro zpracovani domaciho videa - soft pro lamy, v cestine, jednoduche, stoji to 1500 Kc - a Edius pro serioznejsi praci (jde stahnout zkusebni verze). Neni k ni potreba ani zadna karta na strih, i kdyz ta dokaze vytvareni DVD znatelne zrychlit.
  • 0

#69 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 prosinec 2009 - 10:23:43

Ano to je fakt.Při digitalizaci se při prvním větším dropu všechno zastaví. Já ten obraz tahám pžez mix kterej má vestavěný TBC a další plně analogový korektory, a přez ten při dropech signál obrazu neklesá. Dokonce když máš starou kazetu kde jsou rozjetý řádky tak je umí srovnat a tím trošku zachrání ostrost.
Nejlepší na tohle je asi Avid. Pro VHS asi zbytečný protože samotnej program je draší než novej osobní Mercedes.
Ale moje poklona k tomuhle programu je v tom, že umí skenovat obraz a prizpůsobuje se. Prostě pustíš video zadáš "scane tape" a on si zjistí přesný rozlišení, frejmrejt, rozsah barev a jasů hodnoty zvuku atd. a pak suprově sjede celou kazetu. A to ještě umí komunikovat s videem.Když máš Betacam,Ampex,U-matic, nebo S-VHS s edytem tak si video ovládá sám a např. si umí ovládat i naklonění hlav když se mu zdá obraz zadropovanej. Nebo když vyjíždím reklamu na Betacam tak stačí na PC zadat přesný tajmkódy "mark in" "mark out" a potvrdit. Avid si sám betu přetočí, najede Paltest, seřídí přesně na kilo a vyjede záznam naprosto přesně do tajmkódu jakej si zadáš.Pak si kazetu sám přetočí,přehraje a vypíše ti protokol o chybách. Jsem z toho uplně paf protože naše Betacam video je už stejně starý jako já. Je to Ohromná analogová mašina z roku 1989 která má za sebou 5 repasů má najeto přez 140 000 hodin a tak nějak když vidíš jak si to rozumí s půl roku starým počítačem tak je to zázrak.
  • 0

#70 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 11:27:24

Myslim ze vzhledem k cene te kamery asi nebude chtit k castce pridavat tri nuly za strihove zarizeni :(

Jak ale znam jeho fotografie, tak i s tou predpotopni kamerou bude vysledek 100%. Cely trik je v tom vytezit maximum z dostupnych zdroju.
  • 0

#71 bitovod

bitovod

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 480 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 prosinec 2009 - 11:44:38

Petře, ta věta ale nebyla o mně, že ne? Že bych se začal červenat :(
  • 0

#72 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 12:02:08

Vis moc dobre o kom byla :(

Co natocit rovnou nejaky cernokomornicky dokument ?
  • 0

#73 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:11:44

Dokument o temnokomornicich by byl fajn jenom by se toho mohlo ujmout treba vice lidi a pak by se to dalo dokupy....at nejsou zabery jenom z autorovy temne apod....

To by se muselo hodne promyslet ale proc ne :-)

Slo by to pojmout treba jako zivotni styl ze ano...
  • 0

#74 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:40:33

Myslim ze nejlepsi by bylo take natocit nejakou tu praxi, jako instruktazni videa + nejake povidani okolo. Treba jako serial, nekolik dilu. Mohlo by to byt klidne i cernobile.

Jenom nevim, jak to zaridit aby v temne komore byla tma a zaroven se dalo natacet.

Vypada to ze p. Karbusicky dalsi DVD nevyda, natoz o zpracovani filmu
  • 0

#75 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:44:09

Mno to je zajimava myslenka....me napada jedine IR osvetleni a IR film.....ale ten se do kamery bude schanet tezko
  • 0

#76 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:50:17

Myslim ze nejlepsi by bylo take natocit nejakou tu praxi, jako instruktazni videa + nejake povidani okolo. Treba jako serial, nekolik dilu. Mohlo by to byt klidne i cernobile.

Jenom nevim, jak to zaridit aby v temne komore byla tma a zaroven se dalo natacet.


rozhodně jsem to několikrát viděl, ale zřejmě jde o trik
  • 0

#77 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:52:59

Chtelo by to vyzkouset, treba by ji mohlo to cervene svetlo stacit - na zvetsovani a vyvolavani fotek. Problem bude asi volani filmu, pokud bychom to chteli ukazat mimo denni tank.
  • 0

#78 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:54:09

Infra lampa asi bude vadit - mnoho videokamer umi nocni rezim s prisvetlenim, a da se podidit i externi lampa.
  • 0

#79 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:54:25

Volani filmu je vpohode....to se da natocit....spise by to chtelo natocit to jak se v te vyvojce dela ten obrazek :-)
  • 0

#80 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:56:34

To si myslim ze problem nebude, ta cervena lampa by mela stacit pokud ta kamera umi spatne osvetelni (tesne kolem 0 luxu). Umi to muj stary Sony, i bez prisvetleni)

Vcera jsem koukal na dokument o Anselu Adamsovi, je to nekdy z roku 1988, a nekolik mit je tam i zvetsovani - jak caruje pri osvetleni papiru a pak vyvolavani ve vane.
  • 0

#81 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 19:58:27

Ja si myslim ze nejak to vymyslime jestli teda do toho pujdeme :-)
  • 0

#82 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 20:22:10

Ja si myslim ze natoceni uceleneho poradu o fotografovani na film - jake filmy na co, jak davat do fotaku, jak fotit, jak vyvolavat film a zvetsovat fotografie by byl velmi uzitecny pocin.

Jeden obrazek vyda za mnoho slov.
  • 0

#83 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 8 prosinec 2009 - 20:49:39

Krome predstaveni MF, SF a VF me napadaji i jina temata - Horizony, Horizonty, pinhole........
  • 0

#84 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 8 prosinec 2009 - 20:57:28

Tak napsal jsem cast toho kurzu....
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních