Přejít na obsah


Fotka

Žvanírna REGULÉRNÍCH MAGORŮ...osmičkáři...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
499 odpovědí na toto téma

#101 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 únor 2010 - 21:27:18

Tak moji mili osmickari, s politovanim Vam oznamuji, ze se nase sekce do obcasniku nedostane, a kdyz uz tak jenom malinko malinko a jeste mozna min.....


Zmínka v občasníku o nás je v sekci sraz v BS... to je fajn. Malými krůčky kupředu.

Upřímně vzato, buďme rádi, že nás nechají parazitovat zde na tk.cz, že nemáme zastoupení v občasníku mi příliš nevadí ...

další Tome probereme po skype nebo mailu pozítří večer, budu zpět doma v Londýně, zpět v normálním režimu (přístup na mail atd.)
  • 0

#102 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 únor 2010 - 21:32:11

Sneku ja si z toho absolutne nic nedelam (-: spise jsem to cekal...

JJ uz se tesim, mam nejake postrehy...
  • 0

#103 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 únor 2010 - 23:40:30


Upřímně vzato, buďme rádi, že nás nechají parazitovat zde na tk.cz ...


Chlapi jaky safra parazitovani? Myslim ze vase skupina regulernich magoru zde patri k vazenym a cenenym subkulturam (a to i presto ze tem vasim vlaknum malokdo rozumi :) :) ) :)
  • 0

#104 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 únor 2010 - 21:07:42

Zdravím vespolek,
mohl bych zde přednést svých pár, možná trochu naivních, otázek.
Ale nějak začít musim :-)
Pořídil jsem si kameru Canon 518SV a hodlám ji v nejbližší době vyzkoušet.
Použiju Kodak ektachrome 64T. Tahle kamera by měla údajně tento film bez problému načíst.
Jenže pokud to dobře chápu ektachrome je dělán na umělé osvětlení, při použití na denním světle se musí použí filtr /tahle kamera ho nastaví automaticky/ co mi nejde do hlavy je to, že na ní chybí přepínání sluníčko-žárovička, takže pokud budu chtít natáčet za umělého osvětlení /v interiéru/ měl by se tento filtr "vypnout" nemam bohužel návod a jediné co jsem se na webu dozvěděl, že by tento filtr měl jít natvrdo vyřadit jakýmsi klíčem, co se narve zhora do kamery. Pochopil jsem to tedy dobře, že při žárovce musim tenhle filtr vyřadit a nebo se o to nemusim vůbec starat?
A věc další mohu se s tímto filmem /e.64T/ pokusit natočit noční ulici /neony výlohy atd./ aby na výsledku bylo něco vidět. Ta kamera je automat a sama si nastavuje clonu dle vestavěného expozimetru. A ten mi bohužel signalizuje, že je v tomto prostředí nedostatečné osvětlení.
Děkuji za radu.
  • 0

#105 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 únor 2010 - 21:16:38

Ahoj, sice zkusenosti s tvoji kamerou nemam ale skusim ti poradit....

co se tyka u automatu, kdyz natacis za zhorsenych svetelnych podminek, tak bud ta kamera dokaze zpomalit pas natolik, ze dokaze natacet uplne za poulicniho osvetleni, nebo to proste neumi a si odkazany na film z vysokou citlivosti.....treba brauny maji specialni rezim "auto B" a ten prave nastavuje rychlost zaverky prave podle osvetleni....takze muzes natacet doma i pri zarovce.....

Ja mel o prazdninach pujcenou 514 Canona...mno a tocil jsem v anglii i trosku v podvecer....a cosik z toho vylezlo (-: ale na ten rezim auto B to nema )-:

A ted E64 a filtr.....mno film je to pro umele osvetleni, takze kdyz tocis venku musis mit ten FLD filtr.....tim dosahnes toho ze film nebude modry jak svina ale hezky barevny....mno ale ve chvili kdy chces tocit vevnitr ( co se tyka zarovek ) tak ten filtr musis vyradit nebo budes mit zase obraz silene oranzovy.....ale pouze u zarovkoveho svetla ne zahrivkoveho, tam bych filtr nechal, kazdopadne teplejsi obraz pusobi pekneji...

jeste upozornuji ze pri tom filtru je ten film 40ASA.....kamera ho muze i nemusi poznat....je to fuk....da se to kdyztak lehko nastavit....
  • 0

#106 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 25 únor 2010 - 10:01:06

tomi.poser: ano ,umí načíst 64T
pokud točíš ve dne,filtr je zařazen automaticky.
při umělém světle filtr vyřadíš tím klíčem,jak píšeš.Vem kousek plastu tloušťky 1mm,šířky 10mm výšky asi 40mm a strč to na hoře do toho otvoru,tím filtr vyřadíš.
druhá možnost je: na kazetě je malý zářez, který přelepíš.V kazetovým prostoru dole pod okeničkou je takový malý kolík,který když kazeta s tím přelepeným zářezem zatlačíí,vyřadí filtr.Při umělým světle musíš filtr vyřadit.
jinak ta kamera jde nastavit i manuálně,není to jenom automat.
  • 0

#107 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 13:47:15

Děkuji za rady pánové!
Výhodnější bude asi rvát dovnitř ten plast, protože jinak bych musel, alespoň pro ten můj první pokus tu kazetu vytahovat, lepit či odlepovat a pak jí zase strkat do kamery.
O tom manuálním nastavení taky vím, jen netuším jak na to. Když se tam povytáhne ten čudl tak ručka expozimetru se stává ukazatelem clony, ale jak s tim pracovat dál? třeba když budu chtít podexponovat, tak než začnu natáčet tak ten čudlík vytáhnu a dostavim dle ukazatele clonu tam kam potřebuju?

No, budete to mít se mnou težké než na pár věcí přijdu :)

Jinak anry44 ty máš s touhle kamerou zkušenosti?
  • 0

#108 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 16:11:53

Tomi Posere :) tu máš návod na Canon 518, to SV není zas o tolik jiné

http://www.mondofoto...tozoom-518.html

To by ti mělo do začátku pomoct. Tuhle Canonku jsem v ruce neměl, pouze 514XL-S a 1014XL-S... kdysi jsem ale tu 518tku docela detailně studoval když jsem se rozhodoval mezi 514kou a 518tkou.

Ta tvoje má výhodu, že umí naprosto přesně Ektachrome 64T na automatiku, a má plnej manuální režim.
  • 0

#109 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 16:40:53

Ahoj Sneku,
díkes za návod, pěkně to nejdřív proštuduju než tam vložím kazetu a něco se pokusím natočit.
Koukám, že jsem měl při výběru celkem asi kliku, vzhledem ke znalostem v době pořízeni. :)
  • 0

#110 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 25 únor 2010 - 17:26:44

Ja su zvedavy (-:
  • 0

#111 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 únor 2010 - 20:45:49

Dam pak vědět jak to dopadlo a co sem podělal (znám se) :)
  • 0

#112 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 15:25:05

co se tyka u automatu, kdyz natacis za zhorsenych svetelnych podminek, tak bud ta kamera dokaze zpomalit pas natolik, ze dokaze natacet uplne za poulicniho osvetleni, nebo to proste neumi a si odkazany na film z vysokou citlivosti....


Tak sem koukal na citlivější filmy než E64T, ale pokud se nepletu, tak nic z toho není inverze, všechno je jenom negativ :-)
  • 0

#113 Jck

Jck

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 60 příspěvků(y)
  • LocationÚnětice
Reputace: 4

Publikováno 3 březen 2010 - 17:16:51

Tak sem koukal na citlivější filmy než E64T, ale pokud se nepletu, tak nic z toho není inverze, všechno je jenom negativ


wittner prodává 100d, (ale je to 30e za kazetu), vyrábí to kodak, u nich to asi jenom balej do cartridge.
http://www.wittner-k...mm/s8_filmm.php
  • 0

#114 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 19:06:43

Jo, koukam, ty ceny jsou šílený :-)
  • 0

#115 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 02:41:54

Tak sem koukal na citlivější filmy než E64T, ale pokud se nepletu, tak nic z toho není inverze, všechno je jenom negativ


wittner prodává 100d, (ale je to 30e za kazetu), vyrábí to kodak, u nich to asi jenom balej do cartridge.
http://www.wittner-k...mm/s8_filmm.php


presne tak. to 100d-cko vychazelo lepe koupit v DS8 metrazi, ve tme riznout na pul a kazety si naplnit doma ... hnusna prace, ale v konecnem dusledku to pak vyslo na cca 14 - 15 EUR / 15m v kazete (metraz 30 metru DS8 = 60 metru Super 8 deleno 15 metry = 4 plne kazety Super 8)

tomi - nechces si koupit ten kahl UT-18 jak pisu vedle ve vlakne, +2 az +3 clony by to slo pushnout volanim (UT-18 je ASA 50, dostal by ses na ASA 200).

jo jinak ta 100D sla v pohode o +2, resp. na ASA 400.
  • 0

#116 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 březen 2010 - 07:45:46

Neni nad nasi zlatou FOMU R klidne i na 800ASA :roll:
  • 0

#117 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 10:51:32

Neni nad nasi zlatou FOMU R klidne i na 800ASA :-)


Ta nase zlata foma ma jednu jedinnou, byt podstatnou vadu. Jest pouze cernobila. A vrtosivej Snek chce proste obcas své dokumentaristicke paskvily i barevne :-D
  • 0

#118 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 březen 2010 - 11:34:14

Neni nad nasi zlatou FOMU R klidne i na 800ASA :lol:


Ta nase zlata foma ma jednu jedinnou, byt podstatnou vadu. Jest pouze cernobila. A vrtosivej Snek chce proste obcas své dokumentaristicke paskvily i barevne :-)


Ale barva barva, barevne se na svet divam kazdy den.....bohuzel :)

Ale samozrejme, ze takova osmicka, jeste nejak silene crossnuta a pritom jeste treba vyvolana v hodne "jete" vyvojce, to je hned jiny pohled na svet (-: vime svoje co :-D
  • 0

#119 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 12:29:35

vyrob si bryle z modrych nebo cervenych filtru... budes mit svet jednobarevnej a podanim skalou tonu velmi podobnej cernobilemu :-D
  • 0

#120 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 březen 2010 - 13:49:14

Jeste ze mame tu zvanirnu :-D
  • 0

#121 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 15:27:18

Snek: Co se týče tý citlivosti, tak mě zase neber tak vážně, jen se mi líbí večerní záběry pořízené na 8mm film. Tak jsem dle REDovo rady pokukoval po něčem citlivějším, ale hned do toho asi nepůjdu.
Jsem zatím ve stadiu že jsem exponoval na zkoušku jednu kazetu E64T a poslal ji za NEKŘESŤANSKÉ peníze vyvolat do Andecu. Rád bych si filmy volal sám, ale nejdřív musím poshánět vybavení, chemikálie a hlavně nějaké teoretické znalosti.
Díkes za nabídku nákupu toho UT-18 uvažuji o tom /forot je pán/ dal bych definitivně vědět zítra ráno. Ta cena je velmi lákavá. Mimochodem když jsem koukal na stránky Kahlfim tak jsem nabyl silného dojmu že ta cena 22€ za špulku je bez dph takže ještě +19%
  • 0

#122 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 březen 2010 - 15:43:14

tomi.poser - procesy nejsou tak slozite.......jen kdyby ti to nekdo ukazal....

kazdopadne E6 se doma vyplati hodne....
  • 0

#123 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 16:19:27

RED myslim, že tady toho bylo o vyvolávání napsáno hodně, takže mě nezbyde, než se tím prokousat a co nenajdu, na to se zeptat, ale to bude asi ještě nějakej tejden trvat.
  • 0

#124 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 březen 2010 - 11:56:35

Zdravím vespolek,
tak mě před pár minutami mi dorazil z Andecu (fofr, za osm dní!) první film, který jsem natočil svojí Canonkou (518SV), prohnal jsem ho promítačkou a bohužel se vyskytl problém. Při záběrech na dlouhou ohniskovou vzdálenost, (zoom téměř na max) ačkoliv jsem měl vše v hledáčku kamery perfektně zaostřeno, je výsledný záběr totálně rozmazaný :) můžete mi někdo poradit co sem mohl podělat, eventuelně zda-li může být vada někde v kameře. Zbytek filmu je zaostřen dobře. Svojí chybu bych asi vyloučil, protože si člověk dá práci s nastavením a následnou kontrolou, něž zmáčkne spoušť, když to stojí tokový prachy :-P
  • 0

#125 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 12 březen 2010 - 10:50:03

Tomi - Tyjo to ti opravdu neporadim.......ale tusim ze jsem se setkal s podobnou veci u snekovy 514....obcas mi prijde ze moc dlouhe zabery byly rozmazany....netusim jestli je to treba nase vina....ja bohuzel mam kameru s pruhledovym hledackem....takze pokud nasadim tele-cocku merim metrem....a tam se to proste nemyli (-: takze se s takovou situaci nesetkavam....a kdyz si nejsem jisty...dycky priclonim...coz je problem tech polo-automat kamer a pod...

skus natocit kousek cb filmu....a vyvolat...uvidis...jestli je chyba v kamere nebo kdekoliv jinde

Snek - Nenatocime nejaky vetsi projekt na tom osmickovem srazu ? nekdo by se mohl uz ujmout nametu co :twisted:
  • 0

#126 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 16:37:38

No asi sem to špatně popsal, pokusim se líp. Záběr: zoom na max objekt v hledáčku perfektně zaostřen a pomalu odzoomuju. No a výsledek na filmu je: zoom na max objekt totálně rozmazán a pri postupném odzoomování se vše pěkně zaostří. Ta věc začíná v čase 2:36 http://www.vimeo.com/10075045 Jen prosím o shovívavost co se týče obsahu a kvality :lol: (telecine-papír na zdi+HV30)
  • 0

#127 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 21 březen 2010 - 17:10:44

tomi.poser - ja sem te pochopil (-: Dlouhy zaber jsem myslel - zaber s dlouhou ohniskovou vzdalenosti.....

Jestli mas v hledacku zaostreno a na filmu je to rozmazane, potom je to chyba kamery.....rikam vyzkousej to na nejakem kousku
  • 0

#128 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 17:20:27

Promiň špatně jsem to pobral. No, toho sem se bál. :lol: Samozřejmě ještě provedu nějaký pokus, abych si to potvrdil.
  • 0

#129 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 21 březen 2010 - 19:40:36

staci kousek filmu, muzes to i vyvolat jako negativ.....material je drahy ze ano (-:
  • 0

#130 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 19:59:36

No, tak jednoduchý to nebude. Budu muset asi obětovat nějakej centimetr z další kazety. Ještě nejsem bohužel na osmičku řádně vybaven, chemikálie, tank a nějaká ta rozebiratelná kazeta by se určitě šikla. Snad to nějak časem posbírám.
O ceně matroše mi ani nemluv co sem koukal tak neseženu kazetu E64T za míň než třistašede. Na nějaký pokusy sem si sehnal prošlou Agfu Moviechrome, ale co sem četl Šnekovo zkušenosti, tak s ní bude asi sranda...
  • 0

#131 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 21 březen 2010 - 20:32:36

Já kdysi točil kamerou Admira 8IIa. Pak mi kdosi věnoval Eumig na baterky se zoomem. Stejný problém - dlouhé ohnisko neostré, ale od 1m do nekonečna. Já jsem to přisoudil pádu kamery a posunutím některého z členů. Pak jsem zjistil, že baterky dojdou se 100% pravidelností po 1. minutě neopakovatelné události (např. svatba). Tak kamera putovala v originál polystyrenovém obalu do skříně a tam leží již 28 let.
Já mám ale jiný dotaz. Jak jsi to dostal do digi podoby? Doma asi ne, že! Mám tu plnou krabici filmů, ale cena digitalizace za min mě odrazuje.
  • 0

#132 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 21:01:54

Ahoj martinmate, no, tu mojí fešandu si ještě nějakej čas necham, než bude na další. Jinak k tý digitalizaci, je to úplně tím nejjednodušším způsobem. To co sem promítnul na plátno (u mě papír nalepenej na zdi) sem natočil kamerou. Kvalita tohohle řešení je otřesná (přepaly a bůhvícoještě) ale pro začátek mi to stačí. RED nebo Šnek ti určitě poradí další způsoby jak na to.
  • 0

#133 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 21 březen 2010 - 21:14:52

Právě že jsem to taky tak zkoušel. Ale výsledek byl vždy blikání obrazu. Tady jsem se dočet, že bez synchra kamery a projektoru to nejde a přestal se o to zajímat. Tvoje ukázka tady z diskuze mě překvapila kvalitou proti mým pokusům. Žádná synchronizace? Projektor? Kamera? Atd.
  • 0

#134 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 21:32:16

Martinmat - promin, napsal bych drive, ale nestiham...

K te tve canonce - je to v podstate rangefinder a mas rozestelovane ostreni v hledacku k tomu, co "vidi" objektiv.

U hledacku je stelovaci matka, postup k sestelovani je nasledujici:

- objektiv vytocit na nekonecno, nastavit na max. zoom
- povolit matku u hledacku
- pootacet hledackem tak dlouho, dokud se ti vertikalni cary v pruhledu v centru hledacku nesrovnaji do shodne linie, zaroven obraz musi byt ostry

Overeni spravne sestelovani na kratsi vzdalenost:
- objektiv nastav na (napriklad) 5 metru.
- najdi si predmet, ktery je 5 metru vzdalen
- zkontroluj, zda jsou vertikalni cary v hledacku v jedne rovine. (pokud se ti kroky v predchozim odstavci povedly precizne presne, mely by byt).

Tot vse.
Dobre svetlo.
Snek
  • 0

#135 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 21 březen 2010 - 22:09:47

Právě že jsem to taky tak zkoušel. Ale výsledek byl vždy blikání obrazu. Tady jsem se dočet, že bez synchra kamery a projektoru to nejde a přestal se o to zajímat. Tvoje ukázka tady z diskuze mě překvapila kvalitou proti mým pokusům. Žádná synchronizace? Projektor? Kamera? Atd.


na kameře vypnout automatiku a vše nastavit manuálně, hlavně vypnout el.stabilizátor .nastavit čas 1/50.
chce to použít lepší kameru.
na projektoru nastavit rychlost na 16,6 obr./sec....vhodný je Meos duo.
takhle to funguje,žádný blikání.
  • 0

#136 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 22 březen 2010 - 08:19:02

Právě že jsem to taky tak zkoušel. Ale výsledek byl vždy blikání obrazu. Tady jsem se dočet, že bez synchra kamery a projektoru to nejde a přestal se o to zajímat. Tvoje ukázka tady z diskuze mě překvapila kvalitou proti mým pokusům. Žádná synchronizace? Projektor? Kamera? Atd.


na kameře vypnout automatiku a vše nastavit manuálně, hlavně vypnout el.stabilizátor .nastavit čas 1/50.
chce to použít lepší kameru.
na projektoru nastavit rychlost na 16,6 obr./sec....vhodný je Meos duo.
takhle to funguje,žádný blikání.


Taky ostreni nastav na manual, obcas ma kamera tendenci preostrovat....

S tim ze ti staci jakakoliv promitacka s potasem na regulaci otacek
  • 0

#137 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2010 - 21:04:48

Ahoj Šneku, díkes za radu, tohle bude asi řešení onoho problému, páč jsem si při prvotním zkoušení všiml, že nekonečno není ostré na nekonečnu, ale asi tam 3mm před ním. Hledáček žádnou matku bohužel nemá, ale lze s ním pootáčet a tím provádět korekci. Pootáčení, ale není moc snadné díky gumové očnici, která nelze sejmout.
Jsem asi poněkud natvrdlý a tak nevím jak to myslíš s těmi vertikálami uprostřed hledáčku mám pouze kruh, který obsahuje jakýsi kosočtverečný vzor, který je či není vidět dle zaostření.
Zatím jsem to nastavil tak, že při max zoomu a nekonečnu mam předměty ležící v nekonečnu zaostřeny.
  • 0

#138 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 březen 2010 - 22:21:46

Ahoj Šneku, díkes za radu, tohle bude asi řešení onoho problému, páč jsem si při prvotním zkoušení všiml, že nekonečno není ostré na nekonečnu, ale asi tam 3mm před ním. Hledáček žádnou matku bohužel nemá, ale lze s ním pootáčet a tím provádět korekci. Pootáčení, ale není moc snadné díky gumové očnici, která nelze sejmout.
Jsem asi poněkud natvrdlý a tak nevím jak to myslíš s těmi vertikálami uprostřed hledáčku mám pouze kruh, který obsahuje jakýsi kosočtverečný vzor, který je či není vidět dle zaostření.
Zatím jsem to nastavil tak, že při max zoomu a nekonečnu mam předměty ležící v nekonečnu zaostřeny.


tomi,já tu kameru dám na stativ na zeď pověsím noviny -vzdálenost 3m
na objektivu nastavím 3m a točím tou očnici,až to je ostré ta guma se prohne ,nemusíš ji sundávat. pak ještě dám na nekonečno a zkontroluji zaostření mělo by to sedět.

co se týče vertikál, tak to se této kamery netýká.tak se tím nezabývej.
tady to je buď ostré nebo máznuté...... hlavně ty metry

ta kamera je výborná,musí šlapat.... až to vychytáš,tak budeš spokojen
  • 0

#139 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 22 březen 2010 - 22:24:44

jo ,ten zoom dej na plno.
  • 0

#140 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2010 - 18:26:21

anry44 díkes za radu vlítnu na to a ještě to pošteluju, nějak se mi to povedlo, ale tahle metoda mi přijde přesnější. jenom mít tak trošku menší prsty...
RED: už ses toho trošku dotknul na 16mm a tak se ptám: Dá se někde a hlavně za nějaký rozumný peníze sehnat Velvia 50 v super 8 (když pominu metáž) ? Našel jsem akorát něco v usa a pak Cinevia, ale za peníze ze kterých se mi chce zvracet. Má totiž úplně nádherný barvy. :lol:
  • 0

#141 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 březen 2010 - 18:34:41

Tomi - Toz samozrejme Fujichrome Velvia 50 se da koupit 15m super8 kazeta...ale ta cena :D 21.90 Euro.....

Proste se budes muset financne vrhnout do metraze...ta stoji 49.99Euro a naplnis s tim 4 kazety po 15m metrech :lol:
  • 0

#142 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2010 - 18:39:21

J,j takže pro mě zatím hudba budoucnosti... :lol:
  • 0

#143 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 23 březen 2010 - 20:32:03

tomi-ta velvia je údajně lepší jak kodachrome 40.na můj vkus ,ale moc syté barvy

jinak cena filmu byla vždy festová-
sežeň alespoň dvě kazety a koupit kahl 18 a seš na poloviční ceně.


sakra ,v osmdesátých letech se sem dovezlo 200 000ks ruských rozebíratelných kazet. když začalo video a film končil/masově/,lidi to nosili do bazaru,ale tam to nebrali,tak skončily v popelnici.

ty starý agfa kazety šli docela dobře rozlepit,taky jsem je znovu plnil..
  • 0

#144 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 březen 2010 - 20:37:42

JJ Snek tez ty AGFY plni....rozebiratelna kazeta je ted nezkutecne draha....stare se uz tezko schani...tez mam jen nekolik kusu...
  • 0

#145 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2010 - 06:35:59

Tak to bych měl i částečně vyhráno, páč jsem za stovku sehnal tři Agfy prošlý někdy v pětaosmdesátým roce. Až je použiju, tak ty kazety pěkně zrecykluju.
  • 0

#146 Zdeny

Zdeny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2010 - 07:24:44

http://www.aukro.cz/..._911837459.html ?
RED na ně prý měl zálusk ale zaspal :(
  • 0

#147 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2010 - 12:08:28

tomi, k te velvii. krasnej film, ale proboha nepouzivat za slunecneho dne. Pomuze ti, kdyz je sychravo / sedivo / nevlidno, ze bys ani fotoaparat nevytahl ven vyvencit, doda takovym podminkam stavu a barvy.

Za slunecna je velvia az nesmyslne psychadelicka :wink:
  • 0

#148 tomi.poser

tomi.poser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 80 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 březen 2010 - 20:23:06

Zdeny: Jo, tak tyhle fešandy teď odpočívají u mě doma v chladničce :lol:
Snek: díkes za radu,asi nejsem moc soudnej co se týče těch barev, na druhou stranu ta psychedelie čas od času není naškodu a jednou jí kamerou proženu... :-P
  • 0

#149 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 02:30:47

65mm to už by byla výzva, což?

http://cgi.ebay.com/...=item5d287374bb

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#150 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 26 březen 2010 - 08:10:20

Skoda ze to neni Todd-AO Sneku

....kura ale ja uz ted doma kutim kameru na "petatricitku" ze Vas prekvapim a Ty! tady na me s 65mm ! :lol:

Jinak k tem psychedelickym vecem, tak k tomu neni nejlepsi jen E64 :lol: ale treba i FomaR v ruzovem tonovaci :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních