Přejít na obsah


Fotka

Pláče a skřípoty zubů nad prošvihnutými obchody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#51 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 19 březen 2010 - 22:52:36

Tak jsem měl políčeno na krásné hodiny do komory - obrovské stopky Pragotron na 220V - a nějaké vemeno se rozhodlo šroubovat cenu :wink:
  • 0

#52 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 březen 2010 - 08:08:37

Kam ten svět spěje - http://www.aukro.cz/...?item=959806098
chvilku jsem byl offline a takhle to dopadlo. Měl jsem tam limit 250,- a nečekal bych, že to prohraju.
  • 0

#53 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 22 březen 2010 - 09:40:17

Když tu všichni tak hezky pláčete, tak se taky přidám...

http://cgi.ebay.co.u...e=STRK:MEWAX:IT

ještě není vše ztraceno! aukce potrva ještě 2 dny - a posílá se worldwide!!

jinak pro všechny: kdybyste někdo někde viděl (stř. Evropa) Durst 1840 k mání, tak mě prosím vás hned informujte. pokud ho dostanu, dostanete odměnu. díky
  • 0

#54 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2010 - 13:04:51

Ivane, hlavně, aby to v případě, že to vyhraješ (držím palce, teď už je to jen o penězích) neplulo na lodi kolem somálského rohu....
  • 0

#55 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 březen 2010 - 17:12:18

Ta cena ještě není tak zlá. Škoda že ho nemám kam dát. :-( Ale stejně bych se nepřebíjel s TemnoKomorníkem. :-(
  • 0

#56 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 067 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 22 březen 2010 - 21:17:11

Poštovné bude ale asi zabíjející...radéj bych se poptal předem
  • 0

#57 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 22 březen 2010 - 21:31:27

Tak mam pocit, ze Ivan tuto polozku dvorne prenecha nekomu jinemu a byl to spis povzdech na tema 'musi ta nase Zemekoule byt tak velka?'
Ivane, Kamrla v Brne prodaval ten svuj 'vlacek', ale chtel zato posledne docela obskurdni cenu... Neslevnil by??

Bohousek
  • 0

#58 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 15 duben 2010 - 17:51:52

http://aukro.cz/item...8_4_dg_hsm.html -

Sigma 17-35/2,8-4, v krásném stavu za 2245Kč :D:( Teda to by se na můj EOS 33 tak krásně hodilo :lol: :-)
  • 0

#59 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 17 duben 2010 - 13:46:47

Tak jsem měl vyhlídnutej expozimetr pod zvětšovák na aukru. Poslední minuta před koncem, chci přihodit a tam hláška - Tato aukce je uzavřena pro přihazování. 8-) :x :x
  • 0

#60 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 11:49:11

Taky se vám stává,že vás několik lidí sestřelí pár sekund před uzavřením aukce,kdy si už už mnete ruce,že je to doma?

Před měsícem jsem dlouho zíral na uzavřenou aukci ,kde mě trumflo 9 přihazovačů během cca 15 sekund. :cry: :?
A teleobjektiv byl v pdachu ...
  • 0

#61 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 11:55:42

Taky se vám stává,že vás několik lidí sestřelí pár sekund před uzavřením aukce,kdy si už už mnete ruce,že je to doma?
Před měsícem jsem dlouho zíral na uzavřenou aukci ,kde mě trumflo 9 přihazovačů během cca 15 sekund. :cry: :?
A teleobjektiv byl v pdachu ...


doma je to vždy tehdy, až to přijde poštou a máš to v rukách. do té doby je to adrenalin.
a s těmi trumfy je to podobně jako se rčením "bez peněz do hospody nelez"
  • 0

#62 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 12:06:32

Pokud 10 lidi pouziva prihazovaci roboty, tak se ty roboty sami poperou nekolik milisekund pred skoncemin akce. Manualne muzes zvitezit pouze za predpokladu, ze prihazujici nepouzivaji roboty ktere maji nastavene vyssi castky nez prihazujes.

Robot ktery synchronizuje cas se serverem s presnosti milisekund nejde porazit.
  • 0

#63 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 19 duben 2010 - 12:11:31

Ja nevim, co porad mate s tema robotama?
Jak eBay, tak Aukro prece funguje tak, ze prihazuje pouze minimalni prihoz az do tveho limitu... Je pravda, ze je lepsi prihazovat na konec, protoze souper pak nema sanci si rozmyslet, ze 'prihodi jeste dolar', ale to nema s roboty nic spolecneho...

Bohousek
  • 0

#64 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 duben 2010 - 12:20:09

Ja vas nechapu, je prece uplne jedno, jestli u toho sedite a prihodite taky na posledni chvili, nebo jestli za vas prihodi robot. Jediny rozdil je v tom, ze u toho nemusite sedet.

Prihozeni na posledni chvili je vyborne pro potlaceni tzv. aukcni horecky a rozhodujici prakticky tak jsou jen konecne castky, ktere chteji ucastnici aukce nabidnout.

Robota muzete porazit a to jednoduse tak, ze vase castka, na kterou budete ochotni jit, je vyssi. TO je cele. Tim ze prihodite na posledni chvili jen zabranite tomu, aby druhemu neruplo v bedne a nezkousel prihazovat po malych castkach, aby vas prehodil.

Samozrejme jeden jediny prihoz na posledni chvili nemaji radi prodavajici a Ebay - klesaji jim zisky.
  • 0

#65 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 19 duben 2010 - 12:20:23

Pokud 10 lidi pouziva prihazovaci roboty, tak se ty roboty sami poperou nekolik milisekund pred skoncemin akce. Manualne muzes zvitezit pouze za predpokladu, ze prihazujici nepouzivaji roboty ktere maji nastavene vyssi castky nez prihazujes.

Robot ktery synchronizuje cas se serverem s presnosti milisekund nejde porazit.


Samozrejme ze zalezi na tve maximalni castce, a na castce kterou maji ostatni, to zda-li v tomto pripade pouzivaji ostatni roboty je podruzne.
  • 0

#66 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 duben 2010 - 12:32:28

To, že mě někdo přehodí, to chápu, jen mě sere ta hláška, že byla aukce uzavřena pro příhoz tak minutu před koncem. :cry:
  • 0

#67 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 19 duben 2010 - 12:46:34

To, že mě někdo přehodí, to chápu, jen mě sere ta hláška, že byla aukce uzavřena pro příhoz tak minutu před koncem. :cry:


to bude nějaká specialita aukra, ne? na ebay se mi něco takového zatím ještě nestalo. Mívám ale jiný problém, čas od času narazím na aukci, kde sice píše, že posílá do ciziny ale má zablokovaný přihazování pro cizince :?.
  • 0

#68 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 12:59:25

Kdyz prihazujes ty rucne a soucasne robot, tak ho nemas sanci porazit.

10 vterin pred koncem mas nejvic, a za tech 10 vterin do konce jeste stihne prihodit 50 robotu (timpadem vyhraje nejaky robot).
  • 0

#69 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 19 duben 2010 - 13:08:18

Kdyz prihazujes ty rucne a soucasne robot, tak ho nemas sanci porazit.

10 vterin pred koncem mas nejvic, a za tech 10 vterin do konce jeste stihne prihodit 50 robotu (timpadem vyhraje nejaky robot).


Petre, kecas!!
Precti si prosim nase prispevky nahore...
Vzdy zalezi na maximalni castce. Problem robotu si eBay uvedomilo zahy po spusteni a pro lidi, kteri si takovyho robota nejsou schopni naprogramovat nebo nekde stahnout udelalo vlastniho...

Bohousek
  • 0

#70 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 13:21:09

Co s tim ma spolecneho maximalni castka, kdyz robot prihazuje RYCHLEJI ?

U maximalni castky se samozrejmne zastavi, ale poslednich par vterin aukce je ciste domenou valky robotu, tam se clovek nechyta.

Jenom nez zmacknes F5 abys videl kdo prihodil nejvic, prihodi robot nekolikrat
  • 0

#71 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 19 duben 2010 - 13:25:05

Co s tim ma spolecneho maximalni castka, kdyz robot prihazuje RYCHLEJI ?
U maximalni castky se samozrejmne zastavi, ale poslednich par vterin aukce je ciste domenou valky robotu, tam se clovek nechyta.
Jenom nez zmacknes F5 abys videl kdo prihodil nejvic, prihodi robot nekolikrat


Ale prihazovani na eBay neni prece otom, kdo dokaze v posledni chvili prihazovat rychleji! Proste kdo nabidne vyssi castku vyhrava. Jak se nektere aukcni servery brani robotum tak, ze po prihozu prodluzuji dobu trvani aukce o nekolik minut, eBay se brani tak, ze nikdo netusi, jakou castku jses ochoten za polozku utratit... Aukce vyprsi, udela se tlusta cara a kdo da nejvic vyhral, hotovo smitec...
Nikdo ti ale nebrani robota pouzivat, lidi delaji vselijake hlouposti...
Jenom tu prosim nevykrikuj, ze bez robota neni sance a MUSIS prihazovat na posledni chvili!

Bohousek
  • 0

#72 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 13:33:50

Aukto ti to prece UKAZUJE jestli si prihodil nejvic

Jak dlouho trva prihozeni na aukru ? 2 vteriny ? Kliknout prihodit, zadat castku, potvrdit - pak se zobrazi bud ze jsi prvni nebo ze to bylo malo a musis znova prihodit - kdyz ti to ukaze ze jsi prvni a das refresh, tak uz vidis ze te prehodil robot - ktery za tu dobu co se ti nacitala znova stranka te stihl prehodit.

Jedina moznost, jak vyhrat neco o co se strhla bitka je na posledni chvili dat vic, nez je ochoten dat kdokoliv ostatni. Rucne prihazovat proti robotovi v posledni minute aukce (kdy se ukazuje zbyva mene nez 1 minuta) se neda, stihne te prehodit.
  • 0

#73 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 13:39:27

A nejvtipnejsi je kdyz si robotem (nebo rucne) prihazuje i sam prodejce, aby nahnal cenu.........

Takova aukce se nejsnadneji pozna tak, ze 2 nebo 3 v poradi je kontaktovan prodejcem ze ten prvni danou vec nechce, jestli ji tedy nechce on.......
  • 0

#74 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 19 duben 2010 - 13:47:55

Jak dlouho trva prihozeni na aukru ? 2 vteriny ? Kliknout prihodit, zadat castku, potvrdit - pak se zobrazi bud ze jsi prvni nebo ze to bylo malo a musis znova prihodit - kdyz ti to ukaze ze jsi prvni a das refresh, tak uz vidis ze te prehodil robot - ktery za tu dobu co se ti nacitala znova stranka te stihl prehodit.

Ano, to se stava... je hodne lidi, kteri nepochopili system prihazovani eBay/Aukro a mysli si, ze kdyz pouziji nejakeho sveho robota, budou chytrejsi nez robot, ktery je implementovany primo v eBay a nebude platit, ze kdo da vic, ten vyhrava...

Kontaktovani druheho v poradi - priznam se ze Aukro pouzivam spise s odporem, protoze cesky curacky nemam rad a na eBay se me jeste nestalo...

Bohousek
  • 0

#75 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 13:52:21

Bohuzel se to stalo a nejenom me - v sekci foto

Prihodim nejakou castku, okamzite (v ramci sekund) se objevil dalsi prihoz ktery ji prehodil. Porad dobra cena, tak jsem prihodil o neco vic - behem vterin jsem byl prehozen, ale uz k tomu bylo potreba vice prihozu. To uz byla castka co se mi nelibila, tak jsem to nechal. No a po skonceni aukce jsem dostal mail od prodejce, ze ten co aukci vyhral to nechce, jestli to chci ja.

Tak jsem se podival na ostatni aukce toho prodejce - a co nevidim - ten uzivatel co me prehodil prihazoval ve vsech aukcich dotycneho prodejce, neprihazoval v zadnych jinych aukcich a vzdy byl prvni a vetsinou vyhnal cenu na nejakou silenou hodnotu.

Takhle to bohuzel na Aukru funguje - dostat tam neco za dobrou cenu je spis nahoda kdyz si toho nikdo jiny nevsimne. Jakmile se spusti bitka par sekund pred koncem, stiha robot prihazovat rychleji nez clovek.
  • 0

#76 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 19 duben 2010 - 13:54:32

petr 22 píše : Jedina moznost, jak vyhrat neco o co se strhla bitka je na posledni chvili dat vic, nez je ochoten dat kdokoliv ostatni.

Ale o tom to snad je, ne ? Ostatně jako u každé normální aukce. Robot, nerobot. Když vidím, že aukce věci, která "musí být mou" už je témeř u konce za cenu aktuálně řekněme 2000,- , přičemž pro mne má cenu klidně 6000,- , tak hraju mrtvého brouka, v posledních sekundách tam těch 6000,- vrznu a buď to vyhraju, nebo to pro někoho mělo ještě vyšší cenu a přestřelí mě / ať už robotem, nebo fyzicky/ . Když budu držgrešle a budu v posledních okamžicích navyšovat po nějakých stokorunách , no tak je jasné, že moc šancí mít nemůžu / zvláště, pokud je aktuální cena vcelku příznivá nebo dokonce neobvykle nízká/. Fakticky nechápu, o čem se tady pořád diskutuje .Je to čistě jen věc toho, jak moc si dané věci cením.
  • 0

#77 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 13:56:10

petr 22 píše : Jedina moznost, jak vyhrat neco o co se strhla bitka je na posledni chvili dat vic, nez je ochoten dat kdokoliv ostatni.

Ale o tom to snad je, ne ? Ostatně jako u každé normální aukce. Robot, nerobot. Když vidím, že aukce věci, která "musí být mou" už je témeř u konce za cenu aktuálně řekněme 2000,- , přičemž pro mne má cenu klidně 6000,- , tak hraju mrtvého brouka, v posledních sekundách tam těch 6000,- vrznu a buď to vyhraju, nebo to pro někoho mělo ještě vyšší cenu a přestřelí mě / ať už robotem, nebo fyzicky/ . Když budu držgrešle a budu v posledních okamžicích navyšovat po nějakých stokorunách , no tak je jasné, že moc šancí mít nemůžu / zvláště, pokud je aktuální cena vcelku příznivá nebo dokonce neobvykle nízká/. Fakticky nechápu, o čem se tady pořád diskutuje .Je to čistě jen věc toho, jak moc si dané věci cením.

100% souhlas.
  • 0

#78 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 14:44:51

O umělém vyhánění ceny v aukcích už bych něco věděl: před delším časem se mi stalo, že jsem chtěl koupit pitchovinky nevalné hodnoty, ale vzápětí po mém příhozu někdo nahodil o špetku víc. Až jsem byl na svém stropu a byl opět přebit, mávl jsem nad tím rukou a pustil z hlavy. A ejhle, pár minut po skončení aukce mi přišla zpráva - nabídka, že jako druhý v pořadí to můžu koupit za částku svého max. náhozu, že výherce od smlouvy odstoupil. A další ejhle, u toho stejného prodejce stejná situace v několika dalších aukcích pitchovin, kde jsem měl nahozeno, a třetí ejhle, za pár měsíců později u stejného prodejce naprosto stejný scénář.
Lidi jsou koumesi, i takto lze :-D :) :lol:
Máloco mě něco tak naštve, dal jsem to k prověření správcům, ti zareagovali celkem promptně, za pár dní mi přišla zpráva, že ten prodejce to takhle praktikoval u všech svých aukcí, tak mu dali bana.

Šponování aukcí už delší dobu nějak neprožívám, když něco chci, vím, kolik jsem ochoten dát, a to nahodím okamžitě, když do do toho jdu, však ono to nějak dopadne. Někdy to vyjde, někdy ne, vůbec nezáleží na tom, jestli mi to bude hlídat bidmašinka, nebo u toho budu tvrdnout já a nervovat se v posledních vteřinách. Když mě někdo bude chtít přebít, tak to udělá, bude to vždy jen ten, kdo je ochoten dát víc (kromě případů sice hnusného, ale těžko prokazatelného a vlastně asi i legálního postupu prodejce a s ním spojených jiných nicků, o kterém jsem zde napsal v úvodu). V každém případě přeji všem účastníkům aukcí hodně štěstí. :)
  • 0

#79 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 duben 2010 - 17:14:22

ad roboti: roboti jsou naprogramováni tak že běží na různých serverech - a když dva roboti hodí stejnou hodnotu tak mají systém kdo má před kým přednost - na tom a na tom že některé servery umí reagovat rychelji je založeno to že některé bid-roboty jsou zpoplatněné.

ad příhozy: ideální je přihazovat nesmyslné částky s trojkou na konci protože ani roboti ani přihazovači nejsou schopni rychle zareagovat na takovouto netypickou částku - roboti mají většinou zaregované kulaté cifry, manuální přihazovači si to nestíhají přepočítat a většinou netrefí minimální možný příhoz

ad vhoz nesmyslné částky: takto to pokud vím praktikuje jeden příhozce (je registrován i zde) který je-li mi známo přihazuje defaultně 25000 a tudíž všechno vyhrává protože je minimální pravděppodobnost že by potkal někoho s podobným systémem.
  • 0

#80 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 duben 2010 - 17:20:45

Taky se vám stává,že vás několik lidí sestřelí pár sekund před uzavřením aukce,kdy si už už mnete ruce,že je to doma?

Před měsícem jsem dlouho zíral na uzavřenou aukci ,kde mě trumflo 9 přihazovačů během cca 15 sekund. :-D :)
A teleobjektiv byl v pdachu ...

já mám rekord za posledních 10s posun 24EUR -> 1620EUR
  • 0

#81 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 duben 2010 - 17:22:13

já mám rekord za posledních 10s posun 24EUR -> 1620EUR

A vyhráls?
  • 0

#82 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 19 duben 2010 - 17:25:52


já mám rekord za posledních 10s posun 24EUR -> 1620EUR

A vyhráls?

týden jsem to až SKORO do konce s těma 24 EUR vedl...
  • 0

#83 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 duben 2010 - 17:28:09


já mám rekord za posledních 10s posun 24EUR -> 1620EUR

A vyhráls?

týden jsem to až SKORO do konce s těma 24 EUR vedl...

já takhle vedl skoro týden s Flexou III za 1700 a na konci jsem nestihl přehodit přes 4000,- :-D
  • 0

#84 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 18:25:12

kluci, to, ze cely tyden vedete je k nicemu, rozhoduji posledni sekundy a navic tim, ze prihodite takhle brzo, muzete zvednout zaverecnou cenu
aukci sledujte a hazte svoje maximum + neco navic na posledni chvily
  • 0

#85 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 19 duben 2010 - 18:34:29

V tomto pripade zcela doporucuji clanek Kena Rockwella:

http://www.kenrockwe.../ebay/index.htm

A hlavne jeho zlate pravidlo, pod ktere se s klidnym svedomim podepisu:

Never bid early!!!
  • 0

#86 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 19 duben 2010 - 18:35:53

kluci, to, ze cely tyden vedete je k nicemu, rozhoduji posledni sekundy a navic tim, ze prihodite takhle brzo, muzete zvednout zaverecnou cenu
aukci sledujte a hazte svoje maximum + neco navic na posledni chvily

já vím, jenže třeba o ten Iflord expozimetr pod zvětšovák jsem takhle přišel, chtěl jsem na něj přihodit poslední minutu a místo příhozu mi to napsalo, že tato aukce byla uzavřena pro přihazování a vyhrál to ten, kterej měl celej tejden max. cenu.
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 18:38:01

ad vhoz nesmyslné částky: takto to pokud vím praktikuje jeden příhozce (je registrován i zde) který je-li mi známo přihazuje defaultně 25000 a tudíž všechno vyhrává protože je minimální pravděppodobnost že by potkal někoho s podobným systémem.

Já zase znám jednoho registrovaného zde, který přihazuje nesmyslně nízké částky. Opačný extrém. :-D
  • 0

#88 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 18:42:44


ad vhoz nesmyslné částky: takto to pokud vím praktikuje jeden příhozce (je registrován i zde) který je-li mi známo přihazuje defaultně 25000 a tudíž všechno vyhrává protože je minimální pravděppodobnost že by potkal někoho s podobným systémem.

Já zase znám jednoho registrovaného zde, který přihazuje nesmyslně nízké částky. Opačný extrém. :-D


tak toho bych nechtel potkat, ja to delam velice podobne :)
  • 0

#89 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2010 - 21:26:18

To neni moc dobra strategie - take muze zaplatit 24.000 za neco co ma 1/10 hodnotu......

Staci druhy zajemce ktery ma stejny pristup......
  • 0

#90 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 duben 2010 - 21:41:34

V tomto pripade zcela doporucuji clanek Kena Rockwella:

http://www.kenrockwe.../ebay/index.htm

A hlavne jeho zlate pravidlo, pod ktere se s klidnym svedomim podepisu:

Never bid early!!!


Pujdu do absurdna a upravim to na "always bid late"
Jeste o sekundu pozdeji nez vetsina automatickych "v posledni minute" prihazovacu.

Prusvih je, ze pak u toho ýbeja clovek musi sedet, a ne vzdy zafunguje pripojeni, zejo Vladiku? :)
  • 0

#91 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 20 duben 2010 - 06:59:11

pro Petr 22

Mám stejnou zkušenost,kdy jsem při aukci o zrcadlovku 5x přehodil nejvyšší nabídku ( nechal jsem se hecnout ) mírně nad svou uvažovanou hranici.Vždycky o 200Kč a když jsem si řekl končím,přišel poslední příhoz navýšený o celou tisícovku. :lol: takhle jsem se zasmál a pustil aukci z hlavy.O tři dny později dotyčný bez jiných přihazujících vyhrál ...
a co se nestalo o měsíc později? Jako "těsně" druhému mi byla nabídnuta.
Naštěstí za cenu jenom mírně nad můj zamýšlený limit.
Tahdy jsem na Aukru začínal a nějakou dobu jsem byl z toho vedle.
Dneska to dělám tak,že hned na začátku zadám nejvyšší cenu a pokud mi o danou věc speciálně nejde,počkám na verdikt a do aukce jinak nezasahuju.

Ale jak už tady někdo napsal,jde o adrenalin a taky o regulerní aukci,kde vyhrává nejvyšší nabídka.
--------------------------------------------------------------------

Přiznejme si , pro kolik z nás je to i určitý druh zábavy (napětí a soutěživosti).
  • 0

#92 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 20 duben 2010 - 20:37:34

pro Petr 22

Mám stejnou zkušenost,kdy jsem při aukci o zrcadlovku 5x přehodil nejvyšší nabídku ( nechal jsem se hecnout ) mírně nad svou uvažovanou hranici.Vždycky o 200Kč a když jsem si řekl končím,přišel poslední příhoz navýšený o celou tisícovku. :cry: takhle jsem se zasmál a pustil aukci z hlavy.O tři dny později dotyčný bez jiných přihazujících vyhrál ...
a co se nestalo o měsíc později? Jako "těsně" druhému mi byla nabídnuta.
Naštěstí za cenu jenom mírně nad můj zamýšlený limit.
Tahdy jsem na Aukru začínal a nějakou dobu jsem byl z toho vedle.
Dneska to dělám tak,že hned na začátku zadám nejvyšší cenu a pokud mi o danou věc speciálně nejde,počkám na verdikt a do aukce jinak nezasahuju.

Ale jak už tady někdo napsal,jde o adrenalin a taky o regulerní aukci,kde vyhrává nejvyšší nabídka.
--------------------------------------------------------------------

Přiznejme si , pro kolik z nás je to i určitý druh zábavy (napětí a soutěživosti).



FANTAZIE!!! Ty jsi sen každého prodávajícího. Až budu něco prodávat, tak mi tam musíš chodit, protože vyhecovat aukci na maximum v prvním dni z devíti je opravdu umění.
  • 0

#93 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 21 duben 2010 - 07:28:46

Od té doby jsem (doufám) zmoudřel. :cry:
  • 0

#94 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 21 duben 2010 - 07:54:22

Od té doby jsem (doufám) zmoudřel. :cry:


Tak schválně- překvap nás!
  • 0

#95 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 21 duben 2010 - 07:56:25

Hmm, podle me to moc resite...
Stejne nakonec vyhraje nejvyssi nabidka a zmeny zpusobene strategii jsou spise kosmeticke nez radove.

Bohousek
  • 0

#96 george

george

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 74 příspěvků(y)
  • LocationRajhrad
Reputace: 4

Publikováno 21 duben 2010 - 08:01:21

Hmm, podle me to moc resite...
Stejne nakonec vyhraje nejvyssi nabidka a zmeny zpusobene strategii jsou spise kosmeticke nez radove.

Bohousek


Dovoluji si nesouhlasit.
Kosmetická jev je třeba 5 korun, pár centíků a tak podobně...
Když přihazuješ od prvních sekund aukce a přehazuješ se navzájem s nějakým nedočkavcem, tak se to vždycky všplhá (zdůrazňuji vždycky). Ovšem když použiješ nějakou bezva strategii (vyložíš karty až na konec), tak výsledná cena nebu špónovaná jak guma u trenek. Rozumíš tomu rozdílu? Aukce není hecování, ale pevné nervy a zdravý úsudek.
  • 0

#97 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 21 duben 2010 - 08:10:38

Když nebyly roboti, tak strategie měla význam, teď už si hrajeme na strategii jenom s těma, co se taky účastní aukce osobně.

Přihazuju jak v poslední minutě, tak i delší čas předem svoji maximální částku. Záleží, jestli mi o zboží jde nebo ne. Když mám v merku něco hezkého, tak si počkám, ale potkám-li objektiv co nepotřebuju, jen by se mohl hodit, tak večer přihodím a ráno se uvidí. Naposled to kupodivu vyšlo :cry:. Teď mám už pár dní přihozeno 200$ na jedno sklíčko, většinou chodí dráž, ale co už. Víc za něj stejně nemůžu dát, takže buďto mě někdo přehodí nebo ne - tady mě to netrápí a cenu nekazím.
  • 0

#98 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 duben 2010 - 08:29:51

dělam to přesně jako jenda
  • 0

#99 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 21 duben 2010 - 10:02:12

Jasne jendo,

plne tomu rozumim. Ale stejne si sam proti sobe, kdyz to prihodis takhle brzy. Ano, stale muzes vyhrat i za tech 200 dolaru, ale prakticky vzdy zaplatis vice, nez bys zaplatil, kdyz bys prihodil az na posledni chvili.
S zeleznou pravidelnosti se tam objevi nekdo, kdo si po tvem ledabylem prihozu rekne:" Kolik on uz tam asi tak prihodil?" a zacne cenu sroubovat postupnymi malymi prihozy. Nebo po "zrale" uvaze zvysi svoji cenu, kterou by byl ochoten vubec dat (aukcni horecka).

Proto ja osobne i u tech aukci, kdy mi o nic az zas tak nejde, prihazuju az nakonec. Byl bych sam proti sobe, kdyz bych prihodil driv. Proc platit vic?

Ted jsem zrovna nedavno napriklad kupoval matnici do RZ. Uz od zacatku tam byl prihoz od nekoho. Bohuzel jsem vedel, ze konce aukce se nebudu moct zucastnit (robota nemam), tak jsem dal hned svoji max. castku, coz bylo nejakych 27 liber. Okamzite po svem prihozu jsem videl, ze ten prvni prihazujici mel svoji castku na max. 12 liber (automaticky jsem ho prehodil o jeden prihoz). No nicmene hned druhy den bylo videt, jak se me zkousi po 2 librach prehodit... pako. Zastavil se na jeho max cene 22 liber (docela tu svoji max. cenu povysil). Takze nakonec jsem matnici vyhral za 23 liber. Nicmene kdyz bych prihodi az na zaver aukce, tak jsem ji s velikou pravdepodobnosti mohl mit za tech 13 liber. Nikdo jiny se aukce neucastnil a on by nemel cas reagovat. A to je docela rozdil. Mohli jsme jit treba s romcou do kina nebo na pizzu.
Jina vec samozrejme je, udelat prihoz jen proto, aby treba aukce nemohla byt prodavajicim zrusena. Tam vsak staci dat jen minimalni prihoz a ne hned vasi max. castku.
  • 0

#100 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 21 duben 2010 - 10:05:21

Naprostý souhlas :cry:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních