Přejít na obsah


Fotka

chlupatá x vyholená


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
54 odpovědí na toto téma

#1 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 prosinec 2009 - 11:42:17

Drazí kolegové. Nedávná diskuse k čárovému rozlišení různých materiálů mě přivedla k novým myšlenkám. Přiblížilo se zkouškové obdoví a s tím i zvýšená pravděpodobnost nadbytku modelek (neptejte se mě jak to myslim).
Když si představím, jak báječné zobrazení poskytovala T200 na hladké pokožce, pokud se dobře nasvítí a nafotí a dnes ten film nemohu sehnat. Jenže to je jen hladká pokožka, má smysl pro ochlupené partie použít film s tou větší čárovou rozlišitelností nebo je to šumák?
  • 0

#2 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 23 prosinec 2009 - 11:48:15

Nepsali o tobě nevávno v novinách?
http://zpravy.idnes....436_studium_vel
8-)
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 prosinec 2009 - 11:52:43

omlouvam se předem, kdyžtak to moderátor nebo admin promaže, ale já bych to hynku neredukoval pro takovýhle zadání jen na ty čáry, na to, ehm 8-) rozlišení. já bych totiž řek, že tady bude klíčem i tonalita - schopnost filmu pobrat u tý pokožky nebo (což je podle mě ta náročnější varianta) u pokožky v kombinaci s chloupkama celou tu dýlku tý šedý. to je ono. navíc a tady bych se s dovolenim vodkázal na související pentaxistovo poslední příspěvek, tady bude problém se selektivnim vnímáním ostrosti. jak kolega naprosto správně píše - každej motiv má to optimum někde trochu jinde. a sme u toho, žejo. kombinace sametový pleti s přece jen hrubšíma chloupkama (tady by stálo za to v případný podrobnější studii zvlášť rozlišit pubický ochlupení vod toho zbejvajícího jemnějšího apod) je prostě kombinace brutální. vostře podanej chloupek vs. sametový rozpití pleti navíc s případnym změkčením na vodstranění vad... no to bude oříšek. sem zvědavej, co na to ostatní.
a to nejsme ještě u čerstvě voholený.... :D to je teprv hárdkór :-P na snímání samozřejmě...
  • 0

#4 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:07:34

8-) mno ja zasnu !

zrim te (-;
  • 0

#5 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:08:17

Nepsali o tobě nevávno v novinách?
http://zpravy.idnes....436_studium_vel
8-)


Určitě ne, u mě nikdo žádný práce nevobhajuje.
  • 0

#6 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:21:43

No to to téma je hodno pořádného rozboru. Jenže cesta není jednoznačná, jak bylo řečeno zřejmě nelze dosáhnout uplného uspokojení v obou oblastech. Čerstvě vyblejskaná pokožka (jak již zmínil Mamiak) to je teprve ta nejtěžší disciplína. Vždyť už ten rozsah scény od tmavých prohlubní až po zářivě se blískající odlesky je někdy velmi těžké dostat na negativ.
  • 0

#7 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:31:20

Název témata výborný.Věřím,že na to bude nejvíc kliknutí,protože i mě to nalákalo a budu nadále sledovat vývoj diskuse. 8-)
  • 0

#8 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:32:34

Název témata výborný.Věřím,že na to bude nejvíc kliknutí,protože i mě to nalákalo a budu nadále sledovat vývoj diskuse. 8-)


už to chtělo zase po dlouhý době nějaký kvalitní, nosný vlákno bez zbytečnejch řečí vokolo....
  • 0

#9 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:35:51

Majla:
No ta vyholená pokožka potřebuje tonalitu, nesmí to bejt šedivka. Zkušený voko taky bude koukat po zrnu. To je zase jostej argument proti T200, páč ze 6x7 toho zrna moc nebude.
  • 0

#10 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:42:32

to zrno je jednoduše základní stavební kámen, trocha by ho tam bejt měla. možná by to dilema šlo navopak vyřešit tim, že by se to udělalo hodně hrubozrný cíleně a v tom zrnu by se pak lecos ztratilo...
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:46:10

No, chloupky to je problém. Bylo docela těžký pleť nasvítit tak, aby byly vidět jemný,sametový, chloupky po těle a najít k tomu odpovídající vývojku. Osvědčená byla D76 originál od kodaku v plechovce. Pubické chlupy je potřeba učesat (modelka sama, raději) a na zvětšenině doretušovat. Ostatně Šmok retuš ochlupení kdesi přiznal. Nicméně v ateliéru jsem nebyl spoustu let, tak neznám poslední trendy.
  • 0

#12 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 prosinec 2009 - 12:58:11

Majla:
No ta vyholená pokožka potřebuje tonalitu, nesmí to bejt šedivka. Zkušený voko taky bude koukat po zrnu. To je zase jostej argument proti T200, páč ze 6x7 toho zrna moc nebude.


Doma jsem se s ženou pohádal chtěl jsem ji zvěčnit nahou a ona se na to vyholila. Řekl jsem ji, že takový digitálistický móresy ať knám domů netahá, že jsem si založil pořádnej film a ten zvládne víc než jednu čáru.
  • 0

#13 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 23 prosinec 2009 - 13:12:22

majla:
A jste v p..... ! Teď už opravdu jenom ten digoš.
Kamarád a spolužák černoch měl hodně rád česká děvčata. Ale vždycky, když si pořídil novou, děsil se, "jestli nebude mít v rozkroku mamuta".
Takže fotka mamuta, fotka manželky, fotošop ...
  • 0

#14 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 prosinec 2009 - 13:37:38

U mě jedině "fulbush", jak pro fotografii, tak pro život.
Ale řešit to ve smyslu technickém, to mi už přijde trochu úchylný.
  • 0

#15 Vladimír Milata

Vladimír Milata

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 44

Publikováno 23 prosinec 2009 - 13:40:30

já bych asi nad žádnou tonalitou nepřemýšlel...vyholený klín je něco tak nevýtvarného, že nestojí za to o něm fotograficky přemýšlet...ba, takový trojúhelníček vklíněný to kůže...to už je kontrastní a výtvarná záležitost ( + ostatní výhody nefotografického charakteru )...stačí kouknout na staré publikace profesora Stibora...ten odstíny šedi asi moc neřešil...a jak je to vše působivé, něžné, ženské... 8-)
  • 0

#16 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 703 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 prosinec 2009 - 13:45:27

konečně nějaký pořádný lidský téma
já bych holil o něco míň a fotil o něco víc
  • 0

#17 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 prosinec 2009 - 13:46:14

Ale řešit to ve smyslu technickém, to mi už přijde trochu úchylný.


vodbornost musí bejt, však víš 8-)
přece si tu nebudem věčně vykládat vo nějakejch pí.vinách :-P
  • 0

#18 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 23 prosinec 2009 - 13:49:43

....
Ale řešit to ve smyslu technickém, to mi už přijde trochu úchylný.


tož zme tu snad na odbornym serveru žeano, egro i takto ožehava temata snad musime byti schopni technicky uchopit, zkomunikovat a vydiskutovat - neníliž pravda? 8-) :-P
  • 0

#19 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 23 prosinec 2009 - 14:06:21

Jenom si nejsem úplně jistej, jestli by nebylo lepšejši téma umístit do vostatního...

pamatujte jak taková diskuze skončila minule...
  • 0

#20 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 prosinec 2009 - 14:07:57

já nerozlišuju vyholená/nevyholená, ale upravená/neupravená
  • 0

#21 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 prosinec 2009 - 14:13:33

konečně nějaký pořádný lidský téma
já bych holil o něco míň a fotil o něco víc

to jsi vystihl
  • 0

#22 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 23 prosinec 2009 - 14:36:59

konečně nějaký pořádný lidský téma
já bych holil o něco míň a fotil o něco víc

Moje řeč.
Moje chlupatá /tvář/ si zaslouží úpravu maximálně tak jednou za měsíc a snažím se fotit minimálně jednou týdně ... :wink: :lol:

Mám dojem, že chlupatá by pro nás začátečníky mohla být vhodnější pro snad snadnější možnost zachycení větší škály stínů a také je myslím snadnější se zaostřit na to správné místo.
Vyholená si pravděpodobně bude vyžadovat větší zkušenosti se správným osvětlením.

Co se týče výběru filmů, zatím je mi to šumafuk.
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 prosinec 2009 - 14:39:36

Jenom si nejsem úplně jistej, jestli by nebylo lepšejši téma umístit do vostatního...

pamatujte jak taková diskuze skončila minule...


Když se to udrží alespoň rámcově v tý odbornosti, v jaký to zamýšlel goro, tak proč to tu nenechat :) Takže horečně čekám na ty rozbory :)))
  • 0

#24 Acer

Acer

    Nováček

  • Předplatitel
  • 456 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 254

Publikováno 23 prosinec 2009 - 14:40:18

Tady je zbytečné řešit otázku materiálu. Když mi na zahradě přistanou Marťani, taky bude jedno na jaký film je vyfotím, protože snímky budou samy o sobě unikátní. Normální ženská je dnes vzácnější než fotografista s analogem. Jak říkává naše babka: "Svět sa v řiť obracá." A jako nás válcují nové technologie, tak i vkus pedofilů vítězí.
  • 0

#25 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 23 prosinec 2009 - 15:35:07

Těší mě, že i někomu jinému příjde úplné vyholení pedofilní.
  • 0

#26 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 prosinec 2009 - 15:49:48

Orientace a podobný věci ve smyslu nadávek tu prosím neřešte, nejsme snad bulvár, abychom takhle zjednodušovali... Někdo holky, druhej vdolky.
  • 0

#27 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 prosinec 2009 - 15:59:09

to snad už ne. je čas si od TK trochu vorazit.
  • 0

#28 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 prosinec 2009 - 16:28:17

No jo, konečně pořádný téma. Myslím, že to kromě estetického hlediska má i hledisko technické. T200 bych skorem vyloučil, spíš nějakou klasickou 100vku, s velkým dynamickým rozsahem. Nemyslím si, že tato část těla musí být ostrá a s kresbou. Osobně preferuji akty měkčí, lehký softfiltr.
Ale nějak je čímdál těžší narazit na vhodnou modelkou, vyholování se nějak rozmáhá, stejně jak to co nesmíme vyslovit......
  • 0

#29 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 prosinec 2009 - 16:38:33

Přimotám se teda taky. Dohodl jsem se s mou slečnou že uděláme takovou abstraktní fotečku. Právě jsem chtěl aby to tak tejden nechala zarůst, abych se na tom vyřádil s ostrým Acrosem a rodinalem, aby ve výsledku bylo ono strniště vykreslený brutálně ostře do posledního chloupku.No a narazil jsem na nečekané odmítnutí, že prej jsem úchylnej.
Tak to jsem rád že jsem tuhle diskuzi zachytil. :wink: Teď vím, že nejsem sám.
  • 0

#30 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 prosinec 2009 - 17:13:09

Přimotám se teda taky. Dohodl jsem se s mou slečnou že uděláme takovou abstraktní fotečku. Právě jsem chtěl aby to tak tejden nechala zarůst, abych se na tom vyřádil s ostrým Acrosem a rodinalem, aby ve výsledku bylo ono strniště vykreslený brutálně ostře do posledního chloupku.No a narazil jsem na nečekané odmítnutí, že prej jsem úchylnej.
Tak to jsem rád že jsem tuhle diskuzi zachytil. :wink: Teď vím, že nejsem sám.


To nevíš? Co fotograf to úchyl...... :lol:
  • 0

#31 xMilda

xMilda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 272 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 93

Publikováno 23 prosinec 2009 - 17:18:28

...vůbec netuším, o čem zde hovoříte :wink: :lol:
  • 0

#32 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 prosinec 2009 - 17:33:33

Když v dnešní nejpreferovanější technologii začínající na D, je zobrazení hustého ochlupení, včetně vlasů velmi nepěkné. A to i když máte fotky z filmu a dělají je skenem. Opravdu jemnozrnný film bude na chloupky to pravé. Zrníčko necháme pro chudáky, jimž modelka olysala.
Jinak Briane, nechat to jen tejden či dva obrůst, tak je to nic moc, podobně jako tejden nevoholená držka taky není plnovous.
  • 0

#33 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 prosinec 2009 - 17:40:36

Když v dnešní nejpreferovanější technologii začínající na D, je zobrazení hustého ochlupení, včetně vlasů velmi nepěkné. A to i když máte fotky z filmu a dělají je skenem. Opravdu jemnozrnný film bude na chloupky to pravé. Zrníčko necháme pro chudáky, jimž modelka olysala.
Jinak Briane, nechat to jen tejden či dva obrůst, tak je to nic moc, podobně jako tejden nevoholená držka taky není plnovous.


Ano ano.Mě nešlo o plno chlup. Na tolik "fotograf" nejsem. Chtěl jsem fakt jen strniště, který by se v tom rodinalu určitě hezky třpitilo
  • 0

#34 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 23 prosinec 2009 - 17:46:04

Vím, že ti tahle rada bude k prdu goro, ale nejlepší bys to měl na VF a kontakt z toho. Bude to ostré a zároveň měkké :) Leda bys něco vypůjčil :)

S RZ se sice tolik zrna bát opravdu nemusíš, ale i tak bych asi také zvolil něco s menším Isem. Nevím ale, jakou citlivost vzhledem k tématu budeš potřebovat, to se pak těžko radí :) V aťasu občas fotím s PanF a je to opravdu lahůdka. Jemné, kontrastní, dobrá tonalita. Ale EI25 může být pro nějakou stínohru opravdu málo...
  • 0

#35 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 prosinec 2009 - 19:06:18

Drazí kolegové. Nedávná diskuse k čárovému rozlišení různých materiálů mě přivedla k novým myšlenkám. Přiblížilo se zkouškové obdoví a s tím i zvýšená pravděpodobnost nadbytku modelek (neptejte se mě jak to myslim).
Když si představím, jak báječné zobrazení poskytovala T200 na hladké pokožce, pokud se dobře nasvítí a nafotí a dnes ten film nemohu sehnat. Jenže to je jen hladká pokožka, má smysl pro ochlupené partie použít film s tou větší čárovou rozlišitelností nebo je to šumák?


Po přečtení názvu jsem se zděsil, ale zvědavost mi nedala :wink: Holka s chlupatýma rukama, vousama...to je za trest. Nic estetického na tom neshledávám. Pokud ti jde o jiné partie je na vkusu každého soudruha :lol:

P.S. In Natura na metrové fotce se všemi podrobnostmi vidět nemusím ani jednu variantu.
  • 0

#36 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 prosinec 2009 - 21:22:19

to zrno je jednoduše základní stavební kámen, trocha by ho tam bejt měla. možná by to dilema šlo navopak vyřešit tim, že by se to udělalo hodně hrubozrný cíleně a v tom zrnu by se pak lecos ztratilo...


s tím hrubým zrnem si nejsem až tak jist.... když si představím, že čerstvě voholená buchtička by pak mohla vypadat jak ošizený makovec od Odkolka.... :wink:
  • 0

#37 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 prosinec 2009 - 21:51:43

Vím, že ti tahle rada bude k prdu goro, ale nejlepší bys to měl na VF a kontakt z toho. Bude to ostré a zároveň měkké :wink: Leda bys něco vypůjčil :lol:

S RZ se sice tolik zrna bát opravdu nemusíš, ale i tak bych asi také zvolil něco s menším Isem. Nevím ale, jakou citlivost vzhledem k tématu budeš potřebovat, to se pak těžko radí :-) V aťasu občas fotím s PanF a je to opravdu lahůdka. Jemné, kontrastní, dobrá tonalita. Ale EI25 může být pro nějakou stínohru opravdu málo...


No pozejtří mám 4x5 doma, ale to bude na kontakty dost malý. Je to záležitost v podstatě portrétní, tak musí stačit Mamča. Samozřejmě že na to nevezmu 2,8/110 ale asi 140tku.
  • 0

#38 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 23 prosinec 2009 - 21:53:43

P.S. In Natura na metrové fotce se všemi podrobnostmi vidět nemusím ani jednu variantu.


Nojgi, já chci dělat 3x5 metrů a dát si to na vrata na garáž a kolem, protože vždycky když tam vjedu ta se budu cejtit jako pořádnej...
  • 0

#39 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 23 prosinec 2009 - 22:39:05



P.S. In Natura na metrové fotce se všemi podrobnostmi vidět nemusím ani jednu variantu.


Nojgi, já chci dělat 3x5 metrů a dát si to na vrata na garáž a kolem, protože vždycky když tam vjedu ta se budu cejtit jako pořádnej...


To je slovo do pranice :wink:
  • 0

#40 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 prosinec 2009 - 22:55:14



P.S. In Natura na metrové fotce se všemi podrobnostmi vidět nemusím ani jednu variantu.

Nojgi, já chci dělat 3x5 metrů a dát si to na vrata na garáž a kolem, protože vždycky když tam vjedu ta se budu cejtit jako pořádnej...


a když se do garáže netrefíš, tak se teprve budeš cejtit :wink:
  • 0

#41 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 23 prosinec 2009 - 23:13:37

Pánové,když zde zabíháte do takových pikantních detailů,zjistil jsem z ničeho nic,že se nějak nemůžu soustředit,na technickou stránku problému,který se tady řeší. Co s tím :wink: :lol:
  • 0

#42 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 24 prosinec 2009 - 00:27:19

víc chlastat
  • 0

#43 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 prosinec 2009 - 13:24:42

Takove strniste nebo dokonce hladka prdelka neni prece digitalismus ! ale jenom vkus (-: Hladoucke na nejake asa 400 je super.....prace svetel a stinu na 110% ne co !

tydeni az dvoutydeni strniste na nejake asa 50-100 je koukatelny ni....

Toz a mesic a vic....takovy KOCICAK ! hnus velebnosti.....
  • 0

#44 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 24 prosinec 2009 - 14:18:49

RED: záleží jak to pojmeš. Když potřebuješ vytvořit atmosféru přirozenosti tak jí ten bobrajz musíš nechat. U aktu holky přece nejde o to, aby byla přitažlivá, nebo sexuálně přitažlivá. Vyholená škvíra je akorát trend kterej se za deset let může otočit. Pro tento případ se umělec musí povznést a pracovat v jiných rozměrech chápání.
  • 0

#45 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 24 prosinec 2009 - 15:07:47

pánové není bobr jako bobr.Např. při focení bobrů volně žijících můžete na holení a jiné úpravy zcela zapomenout.Je totiž chráněn státem! :wink:
  • 0

#46 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 24 prosinec 2009 - 15:19:15

Vážení kolegové, domnívám se, že optimálním řešením Vašeho uměleckého
problému bude živá diskuse s praktickými ukázkami jednotlivých modelů a
s tím souvisejících způsobů jejich obrazového pojetí. Vzhledem k mrazivému
počasí nezapomeňte vzít pro ty holky něco na zahřátí, aby neumrzly během
zaostřování. :wink: Erik
  • 0

#47 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 24 prosinec 2009 - 15:46:02

Vážení kolegové, domnívám se, že optimálním řešením Vašeho uměleckého
problému bude živá diskuse s praktickými ukázkami jednotlivých modelů a
s tím souvisejících způsobů jejich obrazového pojetí. Vzhledem k mrazivému
počasí nezapomeňte vzít pro ty holky něco na zahřátí, aby neumrzly během
zaostřování. :wink: Erik

To zní jako slovo do pranice! A kde že? Kde to bude?
  • 0

#48 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 prosinec 2009 - 16:01:38

Jedna vec je "trend" a druha vec je prece "pocit" ..... kdyz se nekdo citi lepe tak nebo tak....tak nemusi byt prece IN !

Amosfera prirozenosti prece pro nekoho je tak a pro nekoho zase onak....

takze urcite neber slovo prirozene = bobr !

Nejde o pritazlivost apod.....pokud chci snimat nekoho prirozene, tak at je to prirozene pro danou osobu ni !
  • 0

#49 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 24 prosinec 2009 - 16:31:36

RED : Já tu přirozenou scénu myslel jako třeba kdybys fotil divošku na liáně nebo něco podobnýho. Jinak je náš názor ohledně přirozenosti stejnej .
Aď chlupy nebo ne tak by člověk měl s obojím pro focení počítat jako s čistě grafickou záležitostí která je tak i tak pro něco víc nebo míň použitelná.
  • 0

#50 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 24 prosinec 2009 - 16:41:40

tak divosku na liane bez kocura si nedokazu predstavit (-: jo jo
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních