Přejít na obsah


Fotka

Je temnokomorničení výsadou starších pánů?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

Anketa: Do které kategorie spadáš? (183 uživatel(ů) vložilo hlas)

Do které kategorie spadáš?

  1. do 15ti (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. 16-23 (1 hlasy [25.00%])

    Procento hlasů: 25.00%

  3. 24-30 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. 31-36 (3 hlasy [75.00%])

    Procento hlasů: 75.00%

  5. 37-43 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  6. 44-50 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  7. 51-55 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  8. 56-60 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  9. "zralí" (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  10. jsem žena a my věk neříkáme (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 leden 2010 - 22:36:31

Několikrát jsem se setkal s názorem že klasická fotka a temnokomorničení je zábava starších generací a že vám musím kazit věkový průměr a kdesicosi.
proto se ptám jaká je tady na temné věková skladba členstva.

ženy jsou samozřejmě ze statistiky osvobozeny (jsme snad džentlamani)
  • 0

#2 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 9 leden 2010 - 22:46:48

jeste by byla dobra anketa kdy dotycny zacal s temnokomorcinou :)
  • 0

#3 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 9 leden 2010 - 22:56:14

To bych nedelal, nejaky vtipalek by mohl uvest ze je mu 20 let a zaroven ze s Branackem vynalezali Leiku :)
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 leden 2010 - 23:19:41

to jsem zvědav :) :( :lol: jaký věk uvést v případě, kdy puberta přechází plynule v infantilitu?
  • 0

#5 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 9 leden 2010 - 23:38:34

Dobrá to anketa :) , taky jsem si říkal, že by mě tohle docela zajímalo. A anketa ohledně temnokomornické praxe taky není uplně špatný nápad :( tedy za předpokladu zachování anonymity, přecijen někteří zatím nemají moc s čím se chlubit, že...:) :lol:
  • 0

#6 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 10 leden 2010 - 01:05:51

Pre mňa to môže byť aj neanonimné. Ja sa dobrovoľne prznám. Mám 30, temnokomorničím s určitými prestávkami asi od 10 rokov ale výsledky zatiaľ nič moc. Asi by som sa zaradil do kategórie kaziteľ fotomateriálu. :)
  • 0

#7 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 leden 2010 - 07:41:26

Sakra, nevšiml jsem si možnosti, že jsem žena, jinak bych hlasoval pro něj :)
  • 0

#8 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 leden 2010 - 09:35:02

Dinosauři v jistém ohledu jsme :) To se mi líbilo, když říkal o sobě Hucek, že je fotografický dinosaurus. Naštěstí v uměleckém směru film a historické techniky jedou. A snad fotografie na barytu se v zahraničí stále cení. U nás je ten trh a názory takové všeliaké.
  • 0

#9 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 10 leden 2010 - 10:01:56

Dinosauři v jistém ohledu jsme :) To se mi líbilo, když říkal o sobě Hucek, že je fotografický dinosaurus. Naštěstí v uměleckém směru film a historické techniky jedou. A snad fotografie na barytu se v zahraničí stále cení. U nás je ten trh a názory takové všeliaké.


Už jsem to tu psal (a dost lidem se to nelíbilo), ale ve světě opravdu dělá nemalé procento "klasiky" to, čemu se tady velmi nepřesně říká "lomografie", tedy ty různé Holgy, Diany atd. To označení lomografie je mimochodem evropské specifikum, v USA a Asii se skoro nepoužívá. V této oblasti se pohybuje i hodně mladých. Obecně pak táhnou různé retro věci, to není nic specifického pro focení a ani bych to přímo nespojoval s "uměním".
S tím barytem bych si naopak tolik iluzí nedělal, on je dnes už pro "fajnšmekry" možný na baryt i digitální osvit (třeba zařízení Lambda), takže to dnes už nejde brát za nějakou technologii typickou pro analog. Co jsem vypozoroval, tak třeba v USA je proti ČR na trhu podstatně větší zájem o různé kvalitní zvětšeniny, celkem lhostejno zda dělané digitálně nebo "čistě analogově". Jestliže u nás se dost zírá na každou výstavu technicky dokonalých tisků L. Kamaráda, tak v zahraničí by zdaleka tolik z řady nevybočoval, dělá to víc lidí. Řekl bych ale, že zrovna tohle moc focení na film nepomáhá, spíš se to projevuje ve větším zájmu o různé velké digibacky od Leafu, PhaseOne a dalších. Musím říct, že tohohle bych se u nás docela rád dožil taky - každý na kvalitní velkou fotku zírá s obdivem, ale když dojde na debatu o koupi, tak se při sdělení zcela reálné ceny za kvalitně adjustovaný print vyděsí a radši jde koupit masově množený dekorační plakát do Ikea :(
  • 0

#10 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 leden 2010 - 10:28:18

"... každý na kvalitní velkou fotku zírá s obdivem, ale když dojde na debatu o koupi, tak se při sdělení zcela reálné ceny za kvalitně adjustovaný print vyděsí a radši jde koupit masově nožený dekorační plakát do Ikea" :(


o peníze a čas jde vždycky až na prvním místě... proto možná fenomén návratu k analogu je záležitostí mladé generace, která tomuto drahému koníčku je schopna a ochotna obětovat spoustu času a peněz, kdežto hobbyfotografové (či nadšení amatéři) střední a starší generace už jsou většinou přeci jen buď vytížení jinak, nebo pohodlní. Dost velkou roli hraje věkem slábnoucí zrak.... jen můj názor získaný během občasného povídání nad fotkami a o focení s mnoha vrstevníky, kteří buď na zralá (všimněte si, jak jsem tolerantní) kolena začínají, nebo oživují dávný koníček. Troufnu si to přirovnat k lásce ke starým autům a dennímu dojíždění do roboty... :)
  • 0

#11 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 leden 2010 - 10:43:35

Ja na tom Kamaradovi byl, zas takova parada to nebyla. Na hodne fotkach bylo videt ze uz to neni ono. Nekde tady v diskuzi je odkaz na rozhovor co daval do radia, tam tvrdi ze dela HDR (i kdyz on to tak nenazyva). Udela velky expozicni vejir aby vubec srovnal kontrast sceny a pak to sklada v komplu. Podle toho jak to popisoval stravi daleko vic casu u pc nez focenim. Ale zpet k fotkam, docela mu to sumelo. Pak jsem sel na Slamu do Leica gallery a to byla parada. CB, neco rucne, neco tiskem, cvak z ruky bez dalsiho piplani a zazitek daleko vetsi.
  • 0

#12 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 10 leden 2010 - 11:16:52

Asi jsem divný,ale spadám do té skupiny do 30let.
Stavím dům svépomocí,mám dvě děti,dvě auta a fotím rád na pořádný film v pořádném foťáku.Dnešní plastové hračky mě nezajímají(auta,foťáky,televize,atd.).
Že dneska si nechá každý postavit barák od firmy a na mě si ukazuje prstem mě taky netrápí.Když se z klukama v práci bavíme o hudbě,tak jsem mimo mísu.Jsou stejně staří,ale hudba 70-80 a 90let jim nic neříká.
Mě zas nic neříkají "hudebníci" jejihž jméno začíná DJ a rámus za něj dělá nějaký astabilní klopný obvod.
Holt i přes svůj nízký věk jsem značně archaický :)
  • 0

#13 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 leden 2010 - 11:22:56

i přes svůj nízký věk jsem značně archaický :)


možná si to uvědomujeme víc či míň, každý si neseme v sobě dědictví svých nejbližších vzorů, je dobře, pokud jsme v útlém dětství měli vzory vzdělané, aktivní, kulturní atd.blablabla...
  • 0

#14 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 10 leden 2010 - 11:43:38

Asi jsem divný,ale spadám do té skupiny do 30let.
Stavím dům svépomocí,mám dvě děti,dvě auta a fotím rád na pořádný film v pořádném foťáku.Dnešní plastové hračky mě nezajímají(auta,foťáky,televize,atd.).
Že dneska si nechá každý postavit barák od firmy a na mě si ukazuje prstem mě taky netrápí.Když se z klukama v práci bavíme o hudbě,tak jsem mimo mísu.Jsou stejně staří,ale hudba 70-80 a 90let jim nic neříká.
Mě zas nic neříkají "hudebníci" jejihž jméno začíná DJ a rámus za něj dělá nějaký astabilní klopný obvod.
Holt i přes svůj nízký věk jsem značně archaický :)


Tak to sme tu dvaja. ja mám 30, práve dostavávam svojpomocne barák, mám 2 autá a jedno dieťa. Hudba 80-90 rokov je moje a tak isto mi nič nehovoria hudobníci ktorých rôzne mená začínajú na DJ. Najradšej mám slovenské a české 80-90 roky.
Tak som rád že nie som sám na tomto svete, ktorý je pre dnešnú dobu tak trochu divný. :-)
  • 0

#15 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 10 leden 2010 - 11:45:35

No hlavně to není jak píšeš,že mladí vrážíme peníze do techniky.Dřív než dostavím barák si vysněnou AP67 nemůžu koupit :)
  • 0

#16 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 10 leden 2010 - 11:56:25

jsem jeden z těch tří dědků, to by mě zajímalo kdo jsou zbývající dva?

z mých známých stejného věku už většinu nic nebaví a zbývající fotografují jenom vnuky digitálním kompaktem.

našel jsem na Temné komoře další 2 starce kteří sem někdy něco napsali, jednoho sběratele starých foťáků a jednoho majitele drahého nového Rolleie, pokud se mi podařilo se s nimi domluvit chodíme na pivo ale to jsou tak všichni.
  • 0

#17 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 10 leden 2010 - 12:09:43

Tak já se taky připojím :). Ale hned zezačátku bych chtěl upozornit, že mám za sebou teprve 4 zvětšený fotky a asi 5 vyvolanejch filmů :D.

Je mi 18, takže si můžu dovolit investovat všechny penízky z brigády a podobnejch věcí do techniky/materiálu.
Hudbu poslouchám jakoukoliv (snad u každýho žánru mám nějakou oblíbenou písničku). Auto nemám (řidičák teprve dělám :D), barák nestavim (bydlim s rodičema).

Nevím co tu ještě bylo, ale každopádně temnokomorničení mě baví, jsem členek fotoklubu/kroužku v domě dětí a mládeže. Když si tam s lidma zalezeme do komory velké jako můj pokoj, tak je nehorázná sranda. Kfdyž vidim, jak mi leze fotka z tý misky a nebo když vidim, co dokáže x let stará praktica všechno vyfotit... musím u toho zůtat :-).
Zatímco jsem digitál dříve používal na vše, tak teď pouze na focení sportu, kde si prakticu vůbec nedokáži představit :).
  • 0

#18 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 10 leden 2010 - 12:53:40

Zatímco jsem digitál dříve používal na vše, tak teď pouze na focení sportu, kde si prakticu vůbec nedokáži představit :).


já jo... akorát fotky nebudou za půlhodiny v internetových zprávách a za tři hodiny v tisku, tak nejvýš druhý den v novinách, pokud si pospíšíš a pár lidí nebude spát.....
jako v dobách krále klacka...
  • 0

#19 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 10 leden 2010 - 12:54:14

Tak jsem se jedním klikem stal 4% občanem temnokomorníkem se 40letou praxí :)
  • 0

#20 gvibzz

gvibzz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 3

Publikováno 10 leden 2010 - 13:18:17

A já si myslím, že na černobílou fotku nikdy není brzy ani pozdě.

Ja začínal od svých 14 do 33 asi pětkrát. Teď už ale naposled a nafurt, to je sichr :)
  • 0

#21 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 10 leden 2010 - 13:19:27

ne není, temnokomorničení je t.č. výsadou mladších pánů. při vší úctě ke starším pánům v tom nacházim jistej optimismus.... :)
  • 0

#22 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 10 leden 2010 - 15:51:47

Tak jsem se jedním klikem stal 4% občanem temnokomorníkem se 40letou praxí :)


Zdar jak sviňa Kapře a vitaj mezi nama na temné!!!!! Klikl sis dobře!!! :wink:
Eštěvá sa ťa mosím na neco zeptat. Možu ti říkat Kapře ????
  • 0

#23 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 10 leden 2010 - 16:20:39

Ještě,že nejsem tým 4 %! :wink:
  • 0

#24 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 leden 2010 - 16:21:27

Ypressu, když tak koukám na tu anketu, přiznej se, že skutečným jejím smyslem je zjistit kolik tu máme bab :wink: :)
  • 0

#25 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 leden 2010 - 16:23:14

Však ty doplnil dodatečně, nebo ne?
  • 0

#26 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 10 leden 2010 - 16:35:56

Však ty doplnil dodatečně, nebo ne?


... a hle! Jak rafinovaně si počínal :wink:
  • 0

#27 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 leden 2010 - 17:13:16

Vážení kolegové, vidíte snad rozdíl mezi dvacetiletým "senomilem", který
nevyjde bez potíží s dechem do druhého poschodí panelákové jeskyně, a
52 letým "senilem", který uběhne 10km za 42 minut a ujede na kole 100
km a ještě si to po příjezdu užije s vlastní choticí po 25 letech soužití? To
snad nemá žádný vliv na temnokomorničení? Je to spíše o praxi..... Erik
  • 0

#28 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 leden 2010 - 17:16:23

Ja na tom Kamaradovi byl, zas takova parada to nebyla. Na hodne fotkach bylo videt ze uz to neni ono. Nekde tady v diskuzi je odkaz na rozhovor co daval do radia, tam tvrdi ze dela HDR (i kdyz on to tak nenazyva). Udela velky expozicni vejir aby vubec srovnal kontrast sceny a pak to sklada v komplu. Podle toho jak to popisoval stravi daleko vic casu u pc nez focenim. Ale zpet k fotkam, docela mu to sumelo. Pak jsem sel na Slamu do Leica gallery a to byla parada. CB, neco rucne, neco tiskem, cvak z ruky bez dalsiho piplani a zazitek daleko vetsi.


Z jaké vzdálenosti jsi se na ty Kamarádovi plachty díval :wink: Zkus zvětšit svou fotografii na takový rozměr a uvidíš co to provede :)
  • 0

#29 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 10 leden 2010 - 17:18:06

Tahle anketa mě ale pěkně sere (či možná deptá)... Z aktuálních výsledků totiž vidím, že už víc než 75% lidí na TK je mladších než já - kurňa to už jsem fakt takt starý??? :wink:
  • 0

#30 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 10 leden 2010 - 17:20:09

Vážení kolegové, vidíte snad rozdíl mezi dvacetiletým "senomilem", který
nevyjde bez potíží s dechem do druhého poschodí panelákové jeskyně, a
52 letým "senilem", který uběhne 10km za 42 minut a ujede na kole 100
km a ještě si to po příjezdu užije s vlastní choticí po 25 letech soužití? To
snad nemá žádný vliv na temnokomorničení? Je to spíše o praxi..... Erik


Tak na výsledky a konkrétní techniky to asi vliv nemá, nicméně z tak říkajíc sociologického hlediska je poměrně pravděpodobné, že důvody práce na klasiku se u různých ročníků mohou lišit docela hodně...
  • 0

#31 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 10 leden 2010 - 20:04:48

Tahle anketa mě ale pěkně sere (či možná deptá)... Z aktuálních výsledků totiž vidím, že už víc než 75% lidí na TK je mladších než já - kurňa to už jsem fakt takt starý??? :D


Nač ta depka?U štamprle slivovice sa věkové rozdíly mažů.A možu ťa uklidnit.Tá nejlepší slivovica je dycky tá starší.
  • 0

#32 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 10 leden 2010 - 20:11:36

takovou peknou gausovku nam to ale dela :D
  • 0

#33 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 10 leden 2010 - 21:46:51

Neštvěte mě!!!
Existuje nějaký racionální důvod, proč bych měl
- vyměnit šaltrpáku svého auta za řazení na volantu?
- jíst hovězí (hnusný) karboš ve sladké (polystyrenové) housce?
- nosit kalhoty s rozkrokem u kolen, nezašněrovaná bagančata, mikinu s kapucí a kšiltovku s kšiltem dozadu?
- pít hnědou sladkou vodu s kyselinou fosforečnou?
- brečet při plandání americké vlajky?
- přestat telefonovat a kamarádům "kólovat"?
- přestat psát dopisy rukou?
- přestat používat psací stroj?
- sledovat SuperStar?
- čumět na telenovely?
- bodat si do huby pírsingové tretky, kérovat se a na hlavě si dělat modrého kohouta?
- holit si ohanbí?
- vyhodit kožené boty a nosit goretex?
- pít teskomlíko?
- exkomunikovat z hlavy Ježíška a koledy a hýkat kraviny se svatým klausem?
- bělit si zuby?
- mazat se nátěrovými hmotami před, při a po mytí, gélovat si vlasy, cmrndat přípravky do bot , do podpaží, do huby, na hlavu, do nosu, do uší, do očí...?
- přestat jezdit na kole a chodit pěšky a dělat kung-fu a to brazilské něco?
- nepít Radegast a nalévat se Heinekenem?
- přestat jíst řízky s bramborama a začít si cpát do hlavy tíbondstejky?
- mít na každé košili jakési logo?
- přestat svítit žárovkami když to potřebuji a svítit úsporkami furt?
- poslouchat hudbu, která "nejde z prostoru", ale z leze přímo do zevního zvukovodu z prapodivných knoflíků na drátě?
- sedět u stolu zhotoveného z lisovaných pilin?
- používat nože z nabroušeného plechu (na kolečkovém "brousítku") a s plastovými střenkami?
- pít zásadně vodu z plastových flašek?
- řezat sochy motorovou pilou?
- zavrhovat knoflíky a tkaničky?
- futrovat každý den hrst vitamínových a doplňkových tabletek proti smrti?
- atd. atd. atd.
NENÍ!
Jsem starý, když se výše uvedenému snažím vyhnout?
Jsem starý, když nemíním předstírat (abych se společensky neznemožnil), že je mi sympatický digitální způsob záznamu obrázku (i zvuku), tisk místo chemie a stříbra?
Jsem starý, když je pro mě tento obraz nevěrohodný a záznam příliš "virtuální"?
Jsem starý, když chci používat k malbě štětec a olejovou barvu a ne akryl a stříkací pistoli?
Jsem starý, když mi chutná pálava, souvignon, rulandské šedé (burgundské), tramín a ne moc chateauneuf du pape a chardonay?

Přátelé! To není o věku, ale o zralosti! Já jsem si už většinu svých blbostí udělal!!! :D

P.S. Kdysi se ptal Werich na forbíně Horníčka, zda je věk 100 let, kterého se dožil GBS, vysoký... Horníček řekl, že ano. J.W. odvětil, že ne, protože GBS měl i ve svém věku stále co říci, zatímco po světě chodí mraky čtyřicetiletých, kteří tady už sto let nemuseli být!
  • 0

#34 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 11 leden 2010 - 00:13:27

Tak toto by si zaslúžilo knižné vydanie. :D
  • 0

#35 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 11 leden 2010 - 08:28:38

Pane Pentaxisto, nevím, kolik let vám je biologicky, nicméně až na ty stejky se věkově koukám naprosto shodujeme.
  • 0

#36 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 11 leden 2010 - 08:40:46

Vážení kolegové, se stoupajícím věkem se úměrně zvyšuje formát Vašich
kvalitně provedených zvětšenin. Ekonomická situace však bude příčinou,
že budou stále menší a menší, až skončíme pouze u kontaktů z kinofilmu
a na výstavy budeme vybaveni filatelistickou lupou. Boj o zrno následně
zařadíme již navždy do vzpomínek posledních žijících "Prafotografů". Erik
  • 0

#37 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2010 - 08:48:16

.... a na výstavy budeme vybaveni filatelistickou lupou...
Erik


...hlavně pak pozor na přímé sluneční světlo :roll:
  • 0

#38 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2010 - 09:09:12

je to zajímavá anketa ale nejsem si jist jestli něco vypovídá o věku fotografů. Spíš mi to připadá jako věkové rozložení účastníků internetových diskusí.

jsem starej a hledal jsem na netu jednorázově odpovědi na několik fotografických dotazů, třeba kde sehnat filmy 2x8. Moc jsem se toho nedověděl.

chodím na pivo s několika lidma jejichž adresy jsem našel tady, ale všichni se tu, asi kvůli starobní hádavosti nebo jinému myšlení, nepohodli a už to nečtou. Ještě bych rád sehnal jakéhosi lékárníka, ale ten zrušil mailovou adresu dříve než jsem mu napsal. Ale třeba to tajně čte :roll:

jinak mi lidi nad 50, když řeknu co jsem se dočet na netu nechápavě říkají Proč to čteš? Zvláště starci nesnášenliví k moderní technice, kteří zvětšují černobílé filmy na baryty s pevnou gradací asi moc internet nepoužívají.
  • 0

#39 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 11 leden 2010 - 09:32:09

Vážený kolego, je pravděpodobné, že kontakt z Minoxu (8x11mm) bude
vyžadovat delší vizuální prožitek a ke vznícení Vintage Printu může dojít!
Hlavně, aby stařecký třes ruky pozorovatele neznemožnil zcela přesnou lokalizaci umístění kontaktní zvětšeniny na výstavních panelech. :roll: Erik
  • 0

#40 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 leden 2010 - 10:16:55

Myslím si, že musíme být rádi za každého fotografa na d 50 let, který je tu na temne mezi náma. Už jen proto, že je to výjimka, protože většina zmiňovaných fotografů v tomto věku, již fotografují digitálně ( a dle mého soudu ne příliš zdařile) , přestože se v minulosti projevovali vznikem fotografií, které vyprávěly básně.......

PS: Pane Kellere, neviděl bych to zle. Na svět sa dá dívat různým pohledem...
  • 0

#41 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 leden 2010 - 10:18:15

Omlouvám se za ¨chybné oslovení. ......Pane Kellnere...... je správně :roll:
  • 0

#42 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2010 - 10:32:52

Krekene, neomlouvejte se!!! :roll:
Carl Kellner byl původní zakladatel firmy Leica, já si to dal jenom jako přezdívku. A dokonce ani Leicu jsem nikdy neměl.
  • 0

#43 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2010 - 10:34:02

neúmyslně, ale vždyť i já to napsal blbě.
Krakene omlouvám se.
  • 0

#44 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2010 - 11:11:18

pentaxista

Neštvěte mě!!!
Většina věcí o kterých píšete mi vůbec nevadí protože se mě netýkají. Náušnici v uchu nosí v mém věku snad jenom Knížák.

přestat používat psací stroj?
Všechny texty píšu na počítači, k psacímu stroji bych se už nechtěl vracet.

nepít Radegast a nalévat se Heinekenem?
Radka vyrábí South African - Bavaria – Miller, Heineken dělá snad Starobrno, to máte dneska všecko prašť jako uhoď.

Jsem starý, když mi chutná pálava…a ne moc chateauneuf du pape a chardonay?
Piju pivo a vínu nerozumím, ale jako klasik a patriot byste měl snad pít vlašák? Jezdil jsem na služební cesty do Avignonu a tak jen malá poznámka: Chateauneuf du pape není odrůda vinné révy, jen značka. Může se dělat ze třinácti odrůd červených i bílých. Jakých nevím. A stejně jako kupř. Chianti, pravé jste asi nikdy nepil. Vyváží se do celého světa, kde by se toho tolik na těch nevelkých vinicích vzalo.

Jsem starý, když chci používat k malbě štětec a olejovou barvu a ne akryl a stříkací pistoli?
Akrylovou barvou jde malovat i štětcem.

Já jsem si už většinu svých blbostí udělal!!!
Blbostí jsem udělal spoustu ale obávám se že to ještě není většina.

Jsem starý, když nemíním předstírat (abych se společensky neznemožnil), že je mi sympatický digitální způsob záznamu obrázku, tisk místo chemie a stříbra? Jsem starý, když je pro mě tento obraz nevěrohodný a záznam příliš "virtuální"?

Neštvěte mě!!! Tohle tvrzení mě opravdu štve. Vždyť to není pravda. Nemám žádný digitální foťák, fotografuju na černobílý film Nikonem F6 a zvětšuju zvětšovákem s kondensorem na baryty pevné gradace, protože to tak dělám 40 let, protože mě to baví a taky proto že F6 mi levně prodal synovec. S adekvátní digitální zrcadlovkou si nemusím lámat hlavu, stejně bych na ní z důchodu neušetřil.

Synovec žije ve Švýcarsku, fotografuje módu a reklamu, dneska výhradně digitálně protože to zákazníci chtějí. Ale co je digitální a co dělal ještě na film nepoznám. Je to naprosto stejné. Když se to umí.

Všecko co se tiskne je digitální. Knihy, časopisy, prospekty, umělecké reprodukce. Téměř všecky minilaby jsou digitální. Všechny velkoformátové zvětšeniny i klasických fotografů, Bressona, Capy, Adamse atd. které jsem viděl na výstavách v poslední době byly digitální. Kdyby tam nebyla reklama firmy tak bych to nepoznal.

Mnoho lidí kteří sem píší a nadávají na digital uvádí že nemají doma zatím temnou komoru, dávají to do minilabů nebo skenují, proč se ale potom trápí vyvoláním filmu?

Je pravda že mnoho amatérských digitálních fotek syna na nočníku má děsivou kvalitu, ale děsivou kvalitu měla většina amatérských fotek i v době kdy si to amatéři zvětšovali sami.

Já už u té klasické černobílé fotografie a temné komory dožiju, ale nemusím přece tvrdit že to digitálně nejde. Jde to, ale já to tak nedělám.

Pentaxisto ale nic ve zlém, vždyť jsou to jenom řeči. :roll: :D :D
  • 0

#45 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 11 leden 2010 - 13:49:23

A vida, jsem na Gaussovce vpravo, asi to souvisí s tím, jak mi stárnou a dědkovatí vrstevníci :? A to je mi 38 :D
Černobílou dělám, protože mě baví už dlouho (a zkazil sem už tolik stříbra, že si jiný nick nezasloužím), prostě hobby bez nároků na výtvarno. A na focení potomstva je optimální, mám radši 10 soustředěných fotek, než giga cvaků.
S Pentaxistou nesouhlasím v jednom bodu a to Radegast, stejně jako z mnoha ostatních se z toho stalo europivo bez osobnosti. Ještě, že se malé pivovary snaží :-)
  • 0

#46 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 leden 2010 - 13:58:18

Na internetových diskusiách je zaujímavé to, že človeka nevidíte. Baví ma to - veľakrát si postupne o niekom vytváram "obraz", a keď ho potom - náhodou - stretnem, je to zaujímavý moment. Kombinácia dvoch pocitov: poznám ho už dlho / ešte som ho nevidel. Ambivalentný antagonizmus?

Veľakrát som aj prekvapený, keď niekto, koho som považoval za "mlaďasa", vďaka jeho štýlu písania / názorom / pohľadu, zrazu prezradí svoj (veľakrát aspoň dvojnásobný) skutočný vek.

Starší páni, máte moju veľkú úctu! Ja sa už teraz cítim veľakrát uťahaný a unavený všetkým tým okolo, a tak nejako ako suchár..

Táto anketa je výborná, rozprúdi debatku a aj čo-to ukáže.

P.s. Aby som predišiel omylom, tak som si radšej do profilu zaradil skutočnú a "neumělú" fotografiu :?

look, i've found this forex trading system
  • 0

#47 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 11 leden 2010 - 14:46:31

Neštvěte mě!!!
Většina věcí o kterých píšete mi vůbec nevadí protože se mě netýkají. Náušnici v uchu nosí v mém věku snad jenom Knížák.....


Pane kolego, nebyl jste zde před časem pod jinou přezdívkou? Někoho mi hrozně připomínáte :? :D
  • 0

#48 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2010 - 15:45:19

Tak se to nezdá jen mě... Ale buďme hodní, je třeba trošku uctivosti. Každý konečně nějak pociťuje svět a dění v něm a ti zralejší mají proti nám mladým jisté zkušenosti. Jinak se to nedá vysvětlit.
  • 0

#49 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2010 - 15:51:02

a je to tady :?

scházím se na pivu s jedním dědkem sběratelem který se tu pohádal, s jedním dědkem majitelem nového Rolleiflexu který se tu pohádal a rád bych se sešel s nějakým popudlivým ale znalým lékárníkem ale toho jsem nesehnal. Nehádám se ale říkali mi že to schytám za ně.

a je to tady :D

odhlašuju se a jdu raději na pivo.
  • 0

#50 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 11 leden 2010 - 15:55:11

co se tak dívám na úvodní otázku, tak mě napadá jedna myšlenka:
prostě čistě číselnej fotograf a filmovej fotograf jsou úplně jiný lidi a to je poznat, když ne na pohled tak po několika větách
napříč věkem
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních