Přejít na obsah


Fotka

Je temnokomorničení výsadou starších pánů?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
151 odpovědí na toto téma

Anketa: Do které kategorie spadáš? (183 uživatel(ů) vložilo hlas)

Do které kategorie spadáš?

  1. do 15ti (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. 16-23 (1 hlasy [25.00%])

    Procento hlasů: 25.00%

  3. 24-30 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. 31-36 (3 hlasy [75.00%])

    Procento hlasů: 75.00%

  5. 37-43 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  6. 44-50 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  7. 51-55 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  8. 56-60 (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  9. "zralí" (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  10. jsem žena a my věk neříkáme (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#51 himself

himself

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 585 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 11 leden 2010 - 15:59:55

Zajímavá anketka.
Doplňující otázky:
1) souvisí věk nejčastější skupiny s tím, že jsou to lidé "už relativně moudří, ale stále ještě svobodní"?
2) souvisí nízké procento u vyšších věkových kategorií s tím, že tito starší lidé neumí/nechtějí sedět u počítače a vyhledávat podobné diskuze?
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 leden 2010 - 16:00:56

Zajímavá anketka.
Doplňující otázky:
1) souvisí věk nejčastější skupiny s tím, že jsou to lidé "už relativně moudří, ale stále ještě svobodní"?
2) souvisí nízké procento u vyšších věkových kategorií s tím, že tito starší lidé neumí/nechtějí sedět u počítače a vyhledávat podobné diskuze?

Můj názor:
a)ano
b)ano
  • 0

#53 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 11 leden 2010 - 16:40:47

jako člověk který se letmo mihl u kvalitativních i kvantitativních výzkumů v rámci společenských věd bych řekl, že se na tuto otýzku kladou přehnané nároky. vždyť o nic nejde. věk je jen parametr. není to tak dlouho co běžela podobná anketa ohledně vzdělání.

podle mého to ukazuje především to, že ne ojedinělý názor, že totiž temná komora je cosi zastaralého a překonaného, je lichý. a to proto, že se tomu je ochotna věnovat docela početná skupina lidí. a dále také, že je tu dost relativně mladých lidí, kteří se hlásí k odkazu těch tzv. starých klasiků a to mimo jiné skrze nástroj jim přirozený - internet. a já říkám - dobře romu tak.
  • 0

#54 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 11 leden 2010 - 16:46:57

Myslím,že se tady začíná vařit pěkná "bramboračka" :)
  • 0

#55 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 11 leden 2010 - 17:09:33

podle mého to ukazuje především to, že ne ojedinělý názor, že totiž temná komora je cosi zastaralého a překonaného, je lichý. a to proto, že se tomu je ochotna věnovat docela početná skupina lidí. a dále také, že je tu dost relativně mladých lidí, kteří se hlásí k odkazu těch tzv. starých klasiků a to mimo jiné skrze nástroj jim přirozený - internet. a já říkám - dobře romu tak.


Velmi správně.
  • 0

#56 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 leden 2010 - 18:45:32

Tak som si klikol svoj hlas a zistil som, že percetuálne patrím k tým starším a to si myslím, že som ešte ucho. No nič prehodnocovať to môžem pri dobrom víne. Nakoľko sa považujem za milovníka vína zastal by som sa toho vína z oblasti rieky Rhôny / nielen Ch.du Pape / sú to plné, väčšinou vynikajúce vína a u mňa ich prekonávajú len vína z regiónu Pomerol. Ale tie najlepšie stoja taký majland, že si o nich človek môže zdať. Taký Petrus alebo Cheval-Blanc to by bol riadny zásek do rozpočtu.
  • 0

#57 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2010 - 22:57:33

Hezký. Hledal jsem pracně něco, "na co nebudu starej", tak jsem se rozhodl obnovit temnou komoru.
A ejhle, stačí jedna anketa, a já už jsem se svými 11% výskytu starej i na tohle :) :D :D :D :D
  • 0

#58 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2010 - 23:27:16

Erik Kurach ...a na výstavy budeme vybaveni filatelistickou lupou...
Blekentvajt ...hlavně pak pozor na přímé sluneční světlo

Taky je nutné dáti pozor na různé překl.oříšky jako "kolik třešní tolik višní..."
  • 0

#59 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 leden 2010 - 23:56:43

42 let, asi dva měsíce vlastním Nikon FE, k němu tři pevný objektivy 28mm, 50 mm a 105 mm s pořádnou světelností

jsem trnem oku některým fotografům, protože drze kupuju Deltu 3200 a nechám si ji vyvolat a pak to doma skenuju

myslím, že film mě naprosto dostal, jen pohled na mou stříbrnou FE rozbuší moje srdce.., čím jsem starší tím víc si vážím stylových věcí, nadčasových věcí, jako je klasická černobílá fotografie, manuální fotoaparáty, to jsou skutečný přepychový věci, ne plazmový televize nebo zoomy za 50 000 Kč

ale bez digitálu by mě ani ne ve snu nenapadlo fotit - koupil jsem digitlní foťák bývalé přítelkyni, protože její kompakt produkoval strašný barvy, jenže na ten kompakt jsem začal fotit hlavně já a tak jsem postupně přes digitální zrcadlovku skončil u toho FE... jestli to takhle bude pokračovat, skončím u velkýho formátu

ale ještě nejsem tak zralej, abych si dokázal sednout večer do křesla, zapálit doutník, otevřít láhev dobrého červeného a číst Kafku... takový věci jsem dělal když mi bylo dvacet
  • 0

#60 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 10:09:26

jsem trnem oku některým fotografům, protože drze kupuju Deltu 3200 a nechám si ji vyvolat a pak to doma skenuju

trnem v oku snad ne? Vždyť je to jedno.

když mi bude někdo vykládat že má Porsche ale jezdí jenom na zpátečku bylo by zbytečné diskutovat že Porsche na to není vhodné, protože je z něj dozadu blbě vidět.

Ten člověk by byl možná blázen, ale pravděpodobně je to srandista a provokuje nesmyslnými nápady.

Připadá mi že ty vaše příspěvky jsou myšleny taky tak :) :D :D
  • 0

#61 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 leden 2010 - 10:17:36

ryunin se nedá odradit, jeho počínání je taková zvláštní chaotická směsice u který nikdo neví kterým směrem se mísí a bude mísit
a to je dobře, poněvadž nakonec autorsky výjimečný věci nedělaj lidi "normální" z pohledu běžné populace, ale lidi "nějak ulítlý" do jiný dimenze
aspoň takovej mám z toho pocit obecně
  • 0

#62 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 leden 2010 - 14:25:07

jsem starej a hledal jsem na netu jednorázově odpovědi na několik fotografických dotazů, třeba kde sehnat filmy 2x8. Moc jsem se toho nedověděl.


Nechci odcházet od tématu, ale abyste věděl, že kdo se tu zeptá, je mu odpovězeno, radím objednat si 2x8 film přes e-shop přímo z fomy - www.foma.cz. Rád bych vám poradil i kamenný obchod, ale v Praze to moc neznám a informace, že je mívají v Brně na Pekařské vám asi k ničemu nebude... a přes e-shop vás stejně vyjde levněji.
  • 0

#63 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 leden 2010 - 14:34:14

Nechci odcházet od tématu, ale abyste věděl, že kdo se tu zeptá, je mu odpovězeno, radím objednat si 2x8 film přes e-shop přímo z fomy - www.foma.cz. Rád bych vám poradil i kamenný obchod, ale v Praze to moc neznám a informace, že je mívají v Brně na Pekařské vám asi k ničemu nebude... a přes e-shop vás stejně vyjde levněji.


V Praze běžně u Škody - minulý týden jsem dvě krabičky DS8 koupil, měli i 2x8 a 16mm - vše rovnou skladem, žádná složitost ;-)
  • 0

#64 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2010 - 14:41:50

jsem starej a hledal jsem na netu jednorázově odpovědi na několik fotografických dotazů, třeba kde sehnat filmy 2x8. Moc jsem se toho nedověděl.


Nechci odcházet od tématu, ale abyste věděl, že kdo se tu zeptá, je mu odpovězeno, radím objednat si 2x8 film přes e-shop přímo z fomy - www.foma.cz. Rád bych vám poradil i kamenný obchod, ale v Praze to moc neznám a informace, že je mívají v Brně na Pekařské vám asi k ničemu nebude... a přes e-shop vás stejně vyjde levněji.


ploci to mas marny.
ja poradil e-shop, a byl jsem za vola, protoze tazatel film z e-shopu nechce, pouze z kamenneho obchodu.
  • 0

#65 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 15:18:19

děkuju ale nevím k čemu se to vracíte?

filmoval jsem Admirou A8 IIa na standartní 2x8 Kodachrome 25. Šťastně jsem s tím přečkal dobu Super 8 a Supra 8, první nedokonalé videokamery a teprve když se přestal Kodachrome vyrábět koupil jsem si teď Panasonic HDC-TM300EPK.

Vloni jsem dostal k narozeninám, spíše pro radost než na použití krásný starý Paillard 2x8, je škoda si ho jen vystavit v knihovně a tak s ním občas filmuji. Na Fomapan R který si sám vyvolávám. To já přece vím že ho mají u Škody nebo v prodejně Fomy v Jungmannově ulici v pasáži.

Neptal jsem se snad ani kde koupit barevnou inverzi ale jestli se vůbec nějaká ve formátu standart 2x8 ještě vyrábí.

to je asi potíž internetových diskusí že všichni odkazují na to co si přečetli na netu ale to si tam najdu taky. Myslel jsem jestli někdo nemá OSOBNÍ zkušenost jako ku př.: když přijedu někdy do Vídně tak ve Westbahnhstrasse 40 je krám Leica Shop tam se jdu vždycky podívat, je to tam jako v zaprášeném školním kabinetě ale mají tam zajímavosti. A kousek vedle je hospoda Schnitzelwirt kde mají slavné obrovské řízky. Tak takhle nějak.
  • 0

#66 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 leden 2010 - 15:24:29

jo. takze kdyz prijedete do Londyna, zavitate na Vallentine Place pobliz nadrazi Waterloo, tak tam je Silverprint. Tam maj z fotomaterialu vsechno, na co si vzpomenete. Vcetne 2x8mm inverze.

O kus dal, na rohu pred nadrazim Waterloo je snad nejlepsi jidelna, kde prodavaji Fish & Chips. Doporucuju haddock v testicku, s hranolkami a "mushy peas". Nikde jinde v Londyne jsem nejedl lepsi.
  • 0

#67 kkellner

kkellner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 15:30:02

no vidíte, tak tohle je ta odpověď. Dcera dělá v Londýně v pojiťovně.
  • 0

#68 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 leden 2010 - 16:11:51

Asi jsem divný,ale spadám do té skupiny do 30let.
Stavím dům svépomocí,mám dvě děti,dvě auta a fotím rád na pořádný film v pořádném foťáku.Dnešní plastové hračky mě nezajímají(auta,foťáky,televize,atd.).
Že dneska si nechá každý postavit barák od firmy a na mě si ukazuje prstem mě taky netrápí.Když se z klukama v práci bavíme o hudbě,tak jsem mimo mísu.Jsou stejně staří,ale hudba 70-80 a 90let jim nic neříká.
Mě zas nic neříkají "hudebníci" jejihž jméno začíná DJ a rámus za něj dělá nějaký astabilní klopný obvod.
Holt i přes svůj nízký věk jsem značně archaický :-)


Tak to sme tu dvaja. ja mám 30, práve dostavávam svojpomocne barák, mám 2 autá a jedno dieťa. Hudba 80-90 rokov je moje a tak isto mi nič nehovoria hudobníci ktorých rôzne mená začínajú na DJ. Najradšej mám slovenské a české 80-90 roky.
Tak som rád že nie som sám na tomto svete, ktorý je pre dnešnú dobu tak trochu divný. :)


chlapci, tak jsme vlastně 3! Je mi čerstvě 31 a dům začínám svépomocí taky stavět (teď jsem dodělal bráchův), auta máme s mou drahou polovičkou taky 2, mám rád jazz, bigbít (70 - 90 léta) a český folk.. A techno binec nesnáším! Klasický filmy ne seriály typu Pojišťovna v růžové zahradě (či co to je..) Není nad poctivé české pivo, jídlo uvařené v hrnci, ne zmražená a pak smažená srágora z fástfůdu.. Jen to potomstvo chybí, ale po dodělání domku je v plánu - však to znáte - postavit dům, zasadit strom, nafotit a vyvolat svitek, nasvítit a vykoupat baryt - a pak zplodit syna :-D
  • 0

#69 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 leden 2010 - 16:31:45

jo. takze kdyz prijedete do Londyna, zavitate na Vallentine Place pobliz nadrazi Waterloo, tak tam je Silverprint. Tam maj z fotomaterialu vsechno, na co si vzpomenete. Vcetne 2x8mm inverze.

O kus dal, na rohu pred nadrazim Waterloo je snad nejlepsi jidelna, kde prodavaji Fish & Chips. Doporucuju haddock v testicku, s hranolkami a "mushy peas". Nikde jinde v Londyne jsem nejedl lepsi.


kkellner:

no vidíte, tak tohle je ta odpověď. Dcera dělá v Londýně v pojiťovně.


Ogaři začínáte mne bavit :-D :-) :)
  • 0

#70 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 13 leden 2010 - 16:35:14

Tome, když tě tak čtu, tak jsem si uvědomil, že bych měl zasadit ten strom. jaro se blíží..... :-D
  • 0

#71 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 leden 2010 - 16:37:00

som v 31 stary pan? :-D
  • 0

#72 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 leden 2010 - 16:37:44

no nevím, jak u Vás, ale u nás je půl metru sněhu - takže březen - za kamna vlezem, duben ještě na tom budem :-D
  • 0

#73 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 16:42:52

chlapci, tak jsme vlastně 3! Je mi čerstvě 31 a dům začínám svépomocí taky stavět (teď jsem dodělal bráchův), auta máme s mou drahou polovičkou taky 2, mám rád jazz, bigbít (70 - 90 léta) a český folk.. A techno binec nesnáším! Klasický filmy ne seriály typu Pojišťovna v růžové zahradě (či co to je..) Není nad poctivé české pivo, jídlo uvařené v hrnci, ne zmražená a pak smažená srágora z fástfůdu.. Jen to potomstvo chybí, ale po dodělání domku je v plánu - však to znáte - postavit dům, zasadit strom, nafotit a vyvolat svitek, nasvítit a vykoupat baryt - a pak zplodit syna :-D


To je dobře,že se tady sešli 3kusky samorostů :-) .Zplodit syna mám taky v plánu(ne v planu),zatím mám dvě holky.To jsem taky zapoměl napsat fastfood taky nesnáším a ty růžové serenády v televizi taky nesleduju.
  • 0

#74 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 13 leden 2010 - 16:45:34

zdenab2 - nechci Tě strašit, ale můj kolega měl taky 2 holky, tak že prej do třetice - no má doma 3 :-D
  • 0

#75 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 20:50:15

Ještě ty straš.Soused má 3holky a soused souseda taky.samozřejmě už jsem holkám ukazoval jak se na barytu vGDLce objevuje obrázek.Mladší se v červeném světle bála neměla ani 3roky a starší to zajímalo.takže naděje neztrácím :-)
Jo a vždycky dostanou na hraní krycí papír ze svitku a cívku,ať si zvykají :!:
  • 0

#76 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 leden 2010 - 21:00:57

sestřenka pořád švadlenkuje, tak kde asi končí moje cívky od svitků a druhá zase pořád navléká korálky, tak kde asi končí pixličky od kina...
  • 0

#77 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 13 leden 2010 - 21:33:52

No vida.Zachvilku se nám začne plnit kolonka do 15let.
Budem muset nějak ty mladé na ten film nalákat.Já se obávám,aby to třeba výrobci filmů zachvilku nepoložili.Já to totiž moc nevytrhnu(minulý měsíc 2svitky) a bylo by potřeba,aby byl o filmy větší zájem,ať nám některé druhy nezruší.
To je moje noční můra.
  • 0

#78 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 leden 2010 - 21:35:17

Páni s tými babami je dobre verte mi, mám doma 4 / polovička a 3 dcéry /. Každú hodinu čakám ďalšie a hádajte čo to bude - baba :-) :!: :-) Ale jeden synátor to so mnou drží pod palcom i keď vo firme si robia srndu, že mám najväčšiu koncentráciu báb na meter štvorcový.
  • 0

#79 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 13 leden 2010 - 21:48:33

Páni s tými babami je dobre verte mi, mám doma 4 / polovička a 3 dcéry /. Každú hodinu čakám ďalšie a hádajte čo to bude - baba :-) :!: :-) Ale jeden synátor to so mnou drží pod palcom i keď vo firme si robia srndu, že mám najväčšiu koncentráciu báb na meter štvorcový.

líp už na tom byl toho času jenom Golfista :-)
  • 0

#80 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 14 leden 2010 - 13:14:21

Asi jsem divný,ale spadám do té skupiny do 30let.
Stavím dům svépomocí,mám dvě děti,dvě auta a fotím rád na pořádný film v pořádném foťáku.Dnešní plastové hračky mě nezajímají(auta,foťáky,televize,atd.).
Že dneska si nechá každý postavit barák od firmy a na mě si ukazuje prstem mě taky netrápí.Když se z klukama v práci bavíme o hudbě,tak jsem mimo mísu.Jsou stejně staří,ale hudba 70-80 a 90let jim nic neříká.
Mě zas nic neříkají "hudebníci" jejihž jméno začíná DJ a rámus za něj dělá nějaký astabilní klopný obvod.
Holt i přes svůj nízký věk jsem značně archaický


Tak to sme tu dvaja. ja mám 30, práve dostavávam svojpomocne barák, mám 2 autá a jedno dieťa. Hudba 80-90 rokov je moje a tak isto mi nič nehovoria hudobníci ktorých rôzne mená začínajú na DJ. Najradšej mám slovenské a české 80-90 roky.
Tak som rád že nie som sám na tomto svete, ktorý je pre dnešnú dobu tak trochu divný. :-)


chlapci, tak jsme vlastně 3! Je mi čerstvě 31 a dům začínám svépomocí taky stavět (teď jsem dodělal bráchův), auta máme s mou drahou polovičkou taky 2, mám rád jazz, bigbít (70 - 90 léta) a český folk.. A techno binec nesnáším! Klasický filmy ne seriály typu Pojišťovna v růžové zahradě (či co to je..) Není nad poctivé české pivo, jídlo uvařené v hrnci, ne zmražená a pak smažená srágora z fástfůdu.. Jen to potomstvo chybí, ale po dodělání domku je v plánu - však to znáte - postavit dům, zasadit strom, nafotit a vyvolat svitek, nasvítit a vykoupat baryt - a pak zplodit syna :D


Tak abych netrhal partu. 31 mi bude v květnu, Stromků sem zasadil dost, syna zplodil taky (a ještě nekončím), Film vyvolal, GDLku používám taky, auta máme taky dvě ... jen ten barák zatím není (zatím sme stihli jen přestavět byt). DJs nemusím, sem spíš na tvrdší hudbu (Pearl Jam, Faith no more, ale i Depeche, Cure,...) Piju víno, pivo, ale i tulamorku nebo ferneta. Když se sejdou dobří lidé, tak je vcelku jedno co se pije

Je super, že analog nevymře. Poslední dobou z toho začíná být trochu "móda" a je pravda, že není žádná ostuda vytáhnout Praktiku, nebo nějaký středoformát. Lidi se dneska většinou na analog dívají s respektem a se zájmem, "klasici" už nejsou sociálové, co nemají na to, aby si koupili digitál. Klasickou zvětšeninu dneska udělá málokdo...a já sem strašně rád, že tohle fórum existuje.

Ale zároveň mám trochu obavu o lidi, co se za každou cenu brání všemu modernímu. Co je špatnýho na plasmě, internetu, počítači, Wii na AV receiveru, mp3 formátu, Flacu, DivXu a Xvidu, Goretexu, elektrickým holicím strojku, php,MySQL a apache :D
Život není černobílý a ne všechno nové je špatné. Chce si to jen zachovat zdravý rozum, přemýšlet a vybírat si jen to, co mi život udělá o něco veselejší

Nejraději fotím černobíle na film (protože to má pro mě osobité kouzle, které z jedniček a nul většinou nevykouzlím), ale zároveň někdy použiju i scanner a Photoshop, DSLR používám taky (i když nejraději s M42 objektivem) ... a přesto si myslím, že sem patřím.
  • 0

#81 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 13:32:16

Ještě ty straš.Soused má 3holky a soused souseda taky.samozřejmě už jsem holkám ukazoval jak se na barytu vGDLce objevuje obrázek.Mladší se v červeném světle bála neměla ani 3roky a starší to zajímalo.takže naděje neztrácím :D
Jo a vždycky dostanou na hraní krycí papír ze svitku a cívku,ať si zvykají :-)


to tak bývá, když chlapi manželku nepustí mezi lidi... nejvýš k sousedům. :D :D
  • 0

#82 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 leden 2010 - 15:01:40

no vidíte, tak tohle je ta odpověď. Dcera dělá v Londýně v pojiťovně.


:D

nejsem si jist, zda by se v Silverprintu Vasi dceri libilo (soudim tak podle sve zeny, moc to tam neocenila), ale ten bufet s fish&chips bych vazne doporucil.

A nebo pak vylet na pobrezi do Hastings (z Londyna vylet vlakem, cesta trva max. hodinu a kousek). Tam sice nemaji zadny fotokramek, ale ty pochutiny z cerstvych ryb tento nedostatek dostatecne vynahradi!

:-)
  • 0

#83 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 14 leden 2010 - 15:07:16

Na celú túto debatku sa hodí krásne príslovie: Ži a nechaj žiť. A ešte aj FILM FOREVER. :D
  • 0

#84 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 15:17:45

Ale zároveň mám trochu obavu o lidi, co se za každou cenu brání všemu modernímu. Co je špatnýho na plasmě, internetu, počítači, Wii na AV receiveru, mp3 formátu, Flacu, DivXu a Xvidu, Goretexu, elektrickým holicím strojku, php,MySQL a apache :)
Život není černobílý a ne všechno nové je špatné. Chce si to jen zachovat zdravý rozum, přemýšlet a vybírat si jen to, co mi život udělá o něco veselejší


Skoro všechno nové je špatné(myslím techniku, svět kolem nás jde špatně už delší dobu celý). Ze zmíněných položek je dobrý jen internet, a to jen kvůli TK apod., když už nás je příliš málo, abychpm si zaplatili řádný tištěný orgán a navíc se tak můžeme často setkávat a konfrontovat. Jinak moderní technika člověku obecně dle mého nesvědčí, usnadňování tupí mozek(sám jsem toho dokladem, v této věci nikterak nevyčnívám) a různé ty udělátory jako elektrický holící strojek(když už byl zmíněn) jsou také dobré jen jako technické hračky.

S poslední větou ale naprosto souhlasím :D
  • 0

#85 KGB

KGB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 389 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 14 leden 2010 - 15:54:38

nejvetsi pokrok je kalkulacka i kdyz log pravitko je na zakladni veci super x te mocniny odmocniny a faktorial bych na nem delat nechtel :)
  • 0

#86 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 14 leden 2010 - 17:16:01

Skoro všechno nové je špatné(myslím techniku, svět kolem nás jde špatně už delší dobu celý). Ze zmíněných položek je dobrý jen internet, a to jen kvůli TK apod., když už nás je příliš málo, abychpm si zaplatili řádný tištěný orgán a navíc se tak můžeme často setkávat a konfrontovat. Jinak moderní technika člověku obecně dle mého nesvědčí, usnadňování tupí mozek(sám jsem toho dokladem, v této věci nikterak nevyčnívám) a různé ty udělátory jako elektrický holící strojek(když už byl zmíněn) jsou také dobré jen jako technické hračky.


Souhlasím vůbec nemám radost z digitalizace všeho.Už mám obavu co se vyklube z digitalizace televize.Až vypnou analog můžou si s lidma manipulovat jak budou chtít.Místo směšných TV poplatků si budem předplácet karty,atd.Z tohoto mám obavu.Vůbec nemluvím o kamerách ve městech,sledováním přes mobil,GPS,mýtné brány atd.Je to totální nesvoboda:-(.
Vše nové neodsuzuju.Počítače mě živí.Mám teď před sebou notebook i stolní PC .
Štve mě vývoj celého světa.Vše je z plastu,často neopravitelné a ošizené udělané jen aby to tak,tak přežilo záruku.V dnešní době je jedno jestli je to evropské auto,nebo čínské svíčky na stromek,protože všude jsou dráty ve kterých jsou 3měděné chlupy a hotovo.Časované bomby to jsou :)
  • 0

#87 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 leden 2010 - 17:18:20

Ale zároveň mám trochu obavu o lidi, co se za každou cenu brání všemu modernímu. Co je špatnýho na plasmě, internetu, počítači, Wii na AV receiveru, mp3 formátu, Flacu, DivXu a Xvidu, Goretexu, elektrickým holicím strojku, php,MySQL a apache :)
Život není černobílý a ne všechno nové je špatné. Chce si to jen zachovat zdravý rozum, přemýšlet a vybírat si jen to, co mi život udělá o něco veselejší


Skoro všechno nové je špatné(myslím techniku, svět kolem nás jde špatně už delší dobu celý). Ze zmíněných položek je dobrý jen internet, a to jen kvůli TK apod., když už nás je příliš málo, abychpm si zaplatili řádný tištěný orgán a navíc se tak můžeme často setkávat a konfrontovat. Jinak moderní technika člověku obecně dle mého nesvědčí, usnadňování tupí mozek(sám jsem toho dokladem, v této věci nikterak nevyčnívám) a různé ty udělátory jako elektrický holící strojek(když už byl zmíněn) jsou také dobré jen jako technické hračky.

S poslední větou ale naprosto souhlasím :D


ha, naprostá shoda :D díky, ploci, žes mi ušetřil několik drahocenejch minut života :D
  • 0

#88 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 17:28:14

Stejně je zajímavé, že někteří lidé se stávají staršími pány už zamlada...
  • 0

#89 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 leden 2010 - 17:31:05

Stejně je zajímavé, že někteří lidé se stávají staršími pány už zamlada...

mi povídej...
  • 0

#90 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 leden 2010 - 17:40:07

Stejně je zajímavé, že někteří lidé se stávají staršími pány už zamlada...


myslim, že je to od Nejvyššího (a teď nemam rozhodně na mysli admina) taková vyrovnávka s ohledem na pány, který se zas navopak ke stáru stávaj dětma :)
  • 0

#91 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 14 leden 2010 - 18:04:04

Kdyby si všichni říkali, že všechno nové je špatné v době, kdy nebyl jiný způsob záznamu obrazu nežli rukou, tak všichni, jak tady jste, buď sedíte na prdeli, nebo v lepším případě stojíte u plátna se šťětcem v ruce...
Takže bych to až tak nezobecňoval. Pokrok byl, je a bude. Neříkám, že je vždy dobrý tak bych ani neříkal, že je vždy špatný. Na nás je, abychom se rozhodli co uděláme s časem, který nám byl dán Nebo tak nějak to v tom LoTRovi říkali ne :)
  • 0

#92 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 leden 2010 - 18:09:32

podívej fille :D to je všechno hezký, co nám to tu (vobjektivně zřejmě správně) vysvětluješ, ale minimálně pro mě a pro plociho je všechno nový prostě špatně. jednoduše tak, zadnice nezadnice, protože proto, chápeš? :)
  • 0

#93 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 14 leden 2010 - 18:10:05

S tím nezbývá než souhlasit :)
  • 0

#94 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 18:19:21

Kdyby si všichni říkali, že všechno nové je špatné v době, kdy nebyl jiný způsob záznamu obrazu nežli rukou, tak všichni, jak tady jste, buď sedíte na prdeli, nebo v lepším případě stojíte u plátna se šťětcem v ruce...
Takže bych to až tak nezobecňoval. Pokrok byl, je a bude. Neříkám, že je vždy dobrý tak bych ani neříkal, že je vždy špatný. Na nás je, abychom se rozhodli co uděláme s časem, který nám byl dán Nebo tak nějak to v tom LoTRovi říkali ne :)


Já neříkám, že pokrok je špatná věc. Jen se musí v určitém okamžiku zastavit. V každé oblasti je to jinak, něco dosáhlo dokonalosti dříve, něco na ni ještě čeká. Nesouhlasím však s myšlenkou, že pokrok je věčný.
  • 0

#95 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 14 leden 2010 - 18:20:30

Ale jo já to chápu Mamiaku, ale zkus pochopit i ty mě. Já prostě budu ještě nějaké ty lekce ortodoxního temnokomorničení a lekce z "potírání digitálismu v praxi" potřebovat... :) :D
  • 0

#96 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 18:21:54

Nechci se mamiakovi plést do řemesla, ale k tomu se připojím. Tu je třeba dosáhnout pokroku :) :D :D
  • 0

#97 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 leden 2010 - 18:22:09

Ale jo já to chápu Mamiaku, ale zkus pochopit i ty mě. Já prostě budu ještě nějaké ty lekce ortodoxního temnokomorničení a lekce z "potírání digitálismu v praxi" potřebovat... :) :D


je to takovej základ no.... :D
  • 0

#98 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 18:23:37

Jsem chtěl jít dělat výkresy(technickým perem a tuší, samozřejmě :) ), ale začíná mne to tu bavit :D
  • 0

#99 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 14 leden 2010 - 18:27:49

osobně se domnívam, že kartágo musí být zničeno a že opak, protipohyb pokroku je ve skutečnosti také pokrokem, pouze opačným směrem...
  • 0

#100 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 14 leden 2010 - 18:29:04

osobně se domnívam, že kartágo musí být zničeno a že opak, protipohyb pokroku je ve skutečnosti také pokrokem, pouze opačným směrem...

:)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních