Přejít na obsah


Fotka

Kde je chyba, prosím o radu...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#51 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:55:44

Sorry za divočejší tón, ale když mě to může naprdnout tyhle návody na světla z náklaďáků atp, když za světlo z ledek dáte desetikoruny...
  • 0

#52 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 prosinec 2010 - 12:56:33

P.P.S. ty hodiny jsou z průhledného plastu, takže se defakto rozzáří úplně celé....
  • 0

#53 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:03:41

Třeba v GM půjde to jistě najít na spoustě míst. Jinak prima LEDpásky jsou nadedveřma metra.
  • 0

#54 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:05:17

Mám dvě červené led s vyšší svítivostí vlepené do těchto hodin: http://www.ikea.com/...oducts/70098989
Osvětlení víc než dostatečné a navíc vím kolik je :D

Jinak se tedy nestačím divit. Máte vybavení za desetitisíce a řešíte posrané světlo za pár kaček. Něco šmelit za cigára, tahat lampy za náklaďáku, spravovat staré aladinky, proč? Ledky jsou osvědčené a stojí pár korun. I z baterek pojedete týdny. Jinak nezapomeňte, že i sebebezpečnější světlo je váš nepřítel, proto ho mějte v komoře opravdu jen hraniční množství. Ono to prostě trochu ovlivňuje ať chcete nebo ne....


ty hodiny jsem měl. tikaly jak prase a po roce zdechly úplně :)

řešit některé věci tak nějak "prajzácky" je cool ani ne tak kvůli úspoře samotné, ale kvůli radosti z úspory.. prostě DIY netradičním způsobem (něco jako když s přáteli čadíš hašiš přes řídítka kola, ačkoli tě ten matroš stál 500,- a v batohu máš bong za 2K). DIY světlo z ledek je prostě konformní... a ještě je k tomu zapotřebí nějaký elektro-skill, který já osobně dycky tahám z paty :/ (no dobře.. taky jsem si jedno nakonec spájel)

btw. teď jsem zvětšoval za svitu pouličních lamp z ulice (dokonce to byly multigrady)... a kupodivu to na těch fotkách není poznat.
(já vím, nemělo by se to) ;)
  • 0

#55 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:14:41

... Máte vybavení za desetitisíce a řešíte posrané světlo za pár kaček.....


řešit některé věci tak nějak "prajzácky" je cool ani ne tak kvůli úspoře samotné, ale kvůli radosti z úspory..

Oba máte tak trochu pravdu. ;) Někdy to řešení funguje uspokojivě napoprvý a holt je člověk někdy průkopníkem slepých uliček. Když je velká zima nebo inspirace k focení chybí, tak dumám,co v komoře udělat jinak a jednodušeji.
  • 0

#56 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:18:13

Ono jde o to, že všechny tyhle cool ušetření hrozně lezou do peněz v pokažených materiálech a v té případné frustraci, že je to stále naprd, ač se zrovna tolik snažím...
  • 0

#57 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:26:09

Ono jde o to, že všechny tyhle cool ušetření hrozně lezou do peněz v pokažených materiálech a v té případné frustraci, že je to stále naprd, ač se zrovna tolik snažím...

Někdy jo, třeba u VF kamery mě ladění kamery přišlo na cca 3/4 roku zábavy a hraní a pokusů, až jsem si na konec na ebay vydražil monorail za cca 3600,- Ale ten rok mě docela něco naučil a asi i díky tomu tuším, co od té kamery chtít a co a jak funguje.
Ve fotokomoře je to spíš cesta k lepšímu pohodlí a i ceně. Ty pásky z led mě nenapadly, teď na ně koukám a třeba tohle nevypadá vůbec špatně. Ty moje diody se mi moc nelíbily, tak jsem už na ně dál nemyslel.
  • 0

#58 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:29:58

Ono jde o to, že všechny tyhle cool ušetření hrozně lezou do peněz v pokažených materiálech a v té případné frustraci, že je to stále naprd, ač se zrovna tolik snažím...


právě že člověk se nejvíc učí chybama, ne snahou :D ;)
  • 0

#59 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 prosinec 2010 - 13:46:42

Pokud máte výrobu lampiček jako hobby, tak OK (zrovna stavím gramofonní předzesilovač jenom proto, že chci) Ale až mi odejde poslední Narva, půjdu koupit ledkovou žárovku 230, nebo 12 volt, podle toho, co bude zrovna v akci. Von ten 12V systém původně na halogenky nevypadá zle a ledkový světla do toho prodávaj všude. Při novém řešení světla bych se asi vydal 12V cestou.
  • 0

#60 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 15 prosinec 2010 - 15:49:57

třeba tohle nevypadá vůbec špatně.

Toto je lepší a vyzkoušené :)
  • 0

#61 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 15 prosinec 2010 - 17:22:27

třeba tohle nevypadá vůbec špatně.

Toto je lepší a vyzkoušené :)

Děkuji mnohokrát :wink:
  • 0

#62 mikulín

mikulín

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 prosinec 2010 - 18:16:21

Fotonal - bylo tu několik připomínek. Já s ním špatné zkušenosti nemám. Přidávám ho do vývojnice asi 2-2,5 ml Používám Plastimatku). Po důkladném vyprání vodou z kohoutku naleju do vývojnice destilovanou vodu a poslední praní překlápěním provedu v ní. Potom přidám do vývojnice výše uvedené množství Fotonalu. Několikrát zvednu z vody cívky s filmem, zavrtím s nimi, aby se smáčedlo dobře ve vodě rozplynulo a nechám asi 10 minut stát. Potom film pověsím k usušení. Vodu nestírám, pouze nechám stéct. Nikdy jsem žádné mapy na negativu neměl.
  • 0

#63 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 9 leden 2011 - 02:24:49

Toto je lepší a vyzkoušené :-P

Ladine, kolik ti tam těch pásků po třech svítí?
  • 0

#64 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 9 leden 2011 - 08:15:53

Já ani nevím, asi deset, svítí mi i regál :-P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních