Přejít na obsah


Fotka

Nepochopení temné komory


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
57 odpovědí na toto téma

#51 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 leden 2010 - 11:51:31

Myslím si, že by ryunin změnil názor, že i vy by jste změnili nároz na ryunina, kdyby s náma sedl ke společnému stolu s fotografiema a lidsky si o fotografii poklábosil. Věřím, že on, ale i ostatní pochybovači, rýpalé, zahradníci atd. by přišli na to, že nejsme až tak uzavřené komunita magorú, co likvidují digitálisty na potkání, ale právě lidé s otevřeným srdcem a myslí.
Proto bych chtěl této příležitosti využít k propagaci TK srazu u nás na Valašsku. Poznání otevírá další dveře na schodiště života.


Obávám se, že zahradníci už fakt ne!
  • 0

#52 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 19 leden 2010 - 11:53:03

Teda něco k tomu ještě napíšu.
Je naprosto přirozrné že skupina , a to myslím, že mnozí z nás se za skupinu považují, se nějak vymezuje oproti okolí. Ať už jde o 1.A je jiná než 1.B ve škole, ROmové jsou jiní než Gádžové, komunisti jsou jiní než socdemáci. Klucize sídliětě Morava a ze sídliště Bělava...
Jestli patříte ke skupině poznáte tak, že vás napadne"naše temnakomora, my temnokomorníci, my kluci z Malšovic, my energetici, my chlapi, my boxeři..." Pokud vás toto spojení nenapadá, neidentifikujete se se skupinou a těžko se vám to vymezení chápe. Připadáme vám jako povýšení, jako sekta a podobně.
Jde ale jen o o, že se tady mnozí známe, identifikujeme se skupinou, uznáváme její vniřní hodnoty, máme nějaké znaky jimiž se můžeme odlišovat od ostatních a podobně. To neznamená, že napatříme do jiných skupin.
  • 0

#53 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 leden 2010 - 12:00:48

Ryunin napsal: "jestli tam někdo najde technický chyby, tak klobouk dolů"

Odvážné tvrzení, sám bych tu odvahu toto říct u svých fotografií neměl. To bych se bál, že přestanu vidět.

Co je to technická chyba? Kompozice, světlo? Ještě, že je fotografie natolik subjektivní záležitostí, že se nedá strikně posoudit. To je jediné mé uklidnění když se dívám na svě zvětšeniny.


no jestli to působí neskromně, tak jsem to myslel tak, že možný pro profesionální účely jako test shoty pro modelku by to stačilo, tak jsem to myslel a tak mi to bylo i potvrzeno u profesionálů, že jsem schopen fotit test shoty pro modelky, jaká tam je pak rezerva do nějaký naprostý dokonalosti technický, to netuším
  • 0

#54 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 leden 2010 - 12:06:40

Ryunin.

ať už je váš názor na vzdělání a pohrdání lidmi kteří umí řemeslo jakékoliv.

Než začnete rozvíjet další komplikované teorie, kdybyste si přečetl nějakou začátečnickou knížku o fotografování a konečně se už naučil vyvolat aspoň černobílý film, snad by vám to neuškodilo.


já vůbec nepohrdám lidmi kteří umí řemeslo, naopak, jen jsem říkal, že jsem v životě narazil na hodně umělců, kteří uměli jen to řemeslo a tvářili se, že dělají umění

a knihy o fotografii čtu už rok, v podstatě rok nedělám ve volným čase nic jinýho než čtení o focení a focení a postproces
  • 0

#55 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 19 leden 2010 - 12:14:06

krakene, díky za moudrý přístup, skutečný setkání by bylo asi dost jiný

ještě důležitá poznámka, opravdu, opravdu si nemyslím, že zvládám nějakou techniku, v digitálu jsem pochopil snad základy a jsem schopen něco technicky slušně zvládnout - expozice, ostrost, kompozice - v mých oblíbených podmínkách,ale ve filmu jsem naprostý břídil, povede se mi každá desátá expozice a vyvolat film neumím

jinak kdo to nepochopil, tak v tom úvodním textu vám skládám velkou poklonu, všem, kdo trpělivě a skromně a upřímně něco dělaj, to jsou šťastný a moudrý lidi a skutky mají větší cenu než kecy, jako jsou ty moje
  • 0

#56 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 19 leden 2010 - 12:15:02

Teda něco k tomu ještě napíšu.
Je naprosto přirozrné že skupina , a to myslím, že mnozí z nás se za skupinu považují, se nějak vymezuje oproti okolí. Ať už jde o 1.A je jiná než 1.B ve škole, ROmové jsou jiní než Gádžové, komunisti jsou jiní než socdemáci. Klucize sídliětě Morava a ze sídliště Bělava...
Jestli patříte ke skupině poznáte tak, že vás napadne"naše temnakomora, my temnokomorníci, my kluci z Malšovic, my energetici, my chlapi, my boxeři..." Pokud vás toto spojení nenapadá, neidentifikujete se se skupinou a těžko se vám to vymezení chápe. Připadáme vám jako povýšení, jako sekta a podobně.
Jde ale jen o o, že se tady mnozí známe, identifikujeme se skupinou, uznáváme její vniřní hodnoty, máme nějaké znaky jimiž se můžeme odlišovat od ostatních a podobně. To neznamená, že napatříme do jiných skupin.


Ještě pro ty co potřebují bližší vysvětlení na nějakém konkrétnm příkladě.

Chodit se dívat na Spartu (Baník, Slavii...) můžete pro to, že máte rád fotbal, nebo proto, že jste Sparťan (Banista, Slávista), nebo pro to, že vás zajímá fotbal. Pak jsou i tací, které bere fotbal a nejraději mají Spartu. Ačkoliv se zdá být to podobné, není.
Já osobně jsem spíš víc temnokomorník, než fotograf, jestli to je dobře nebo ne, to si přeberte sami. Ale když jsme tenhle web zakládali, tak nás "víc temnokomorníků" bylo myslím většina a teď abychom se snad za to měli stydět?
  • 0

#57 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 19 leden 2010 - 12:18:23

zvládnuté řemeslo bez talentu je na nic
talent bez zvládnutého řemesla je taky na nic

..a když nemáš ani jedno, tak jsi úplně marný :(

Řemeslo se však dá naučit! ... a k tomu ti má pomoct TK.cz (nic víc chápat nepotřebuješ).
  • 0

#58 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 19 leden 2010 - 12:29:25

goro to shrnul dokonale, acer stejně tak. pokud chtěl timhle vláknem ryunin něco vysvětlit, jak avizoval, už se tak stalo. kdo to mohl pochopit, pochopil. vlákno tím považuji už za vyčerpané a jako takové zamykám. případné reklamace formou sz nebo emailu možné. m
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních