Přejít na obsah


Fotka

"Co mne zlobí..."


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1140 odpovědí na toto téma

Anketa: Postěžování si mi... (51 uživatel(ů) vložilo hlas)

Postěžování si mi...

  1. Nepomáhá (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Pomáhá (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat

#251 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 11 September 2010 - 22:39:56

mickael : Tiež sa tým ubezpečujem, ale červík pochybnosti vo mne hlodá. Najhoršie je, že som pracovne preč a vyskúšať ich budem môcť až budúci týždeň.
  • 0

#252 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 11 September 2010 - 22:42:07

citlivost takřka mizivá?

u moderních multigrajdů bych se takovejch provolání bejt tebou zdržel...
  • 0

#253 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 11 September 2010 - 22:47:04

citlivost takřka mizivá?

u moderních multigrajdů bych se takovejch provolání bejt tebou zdržel...

Nezáleží spíš na vlnové délce toho rentgenu? Beru to čistě teoreticky, zkušenost s tím nemám, jen mě napadá, že rengten je mimo oblast spektra citlivosti papírů - třeba foma má u mg papírů citlivost někde od 400 nm a rentgen je podle googlu mezi 100 pm až 10 nm.
  • 0

#254 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 September 2010 - 22:52:30

citlivost takřka mizivá?

u moderních multigrajdů bych se takovejch provolání bejt tebou zdržel...

U barytu (foma mg, ale i adox mg) je to podle mych zkusenosti nekde mezi ISO 3-5 (u adoxu jeste min)...u rc o kus vic, bavim se o dennim svetle. To mi ve srovnani treba se ctyrstovkou filmem prijde celkem mizive...
  • 0

#255 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 September 2010 - 11:46:52

ilford multigrade iv má reálnou citlivost zhruba iso 25 (zhruba odpovídá iso p500). adox mcc má udáváno iso p400...
u barevnejch papírů se citlivost červený emulze pohybuje kolem iso 25 a modrý zhruba kolem iso 100.

to mi rozhodně nepřijde jako "takřka mizivá" citlivost...
  • 0

#256 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 September 2010 - 22:04:27

Lukas-87: Podľa tvojich slov môže s tými papiermi byť problém, máš s tým konkrétne skúsenosti ?
  • 0

#257 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 September 2010 - 07:01:48

Dnes mi kámoš doviezol z Londýna fotopapiere - to by ma malo tešiť, ale nejakému horlivcovi sa krabica s papierami a vývojkami nepozdávala a tak ju na trajekte poslal cez skener. :-P Tak a teraz neviem, či sú ešte použiteľné. :wink:

Dovolil bych si upozornit ještě na jednu vlastnost. Exponovaný a nevyvolaný latentní obraz prý z papírů za několik měsíců zmizí.
  • 0

#258 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 13 September 2010 - 13:54:00

Lukas-87: Podľa tvojich slov môže s tými papiermi byť problém, máš s tým konkrétne skúsenosti ?


ne, většinou je neposílám skrz rentgen....

prostě jeden vem a vyvolej, ne? jak jinak chceš zjistit, jestli jsou ještě použitelný? a když to nebude v cajku, tak je dej na půl roku někam uležet. mimoto se tu někde dá najít vlánko o regeneraci již exponovanejch materiálů (původní texty od Ing. Koblice). což by bylo taky možný řešení v případě, že by ten rentgen ty papíry exponoval.

s prominutím mi to přijde, jako kdyby ti doma začal hořet stůl a ty ses šel zeptat na internet, která metoda hašení domácích požárů je nejefektivnější, namísto toho, abys na to chrstnul skleničku limonády, co zrovna držíš v ruce. ale nechci se nikoho dotknout a nebero to osobně, přijde mi to jako dlouhodobější současnej trend.
  • 0

#259 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 September 2010 - 21:52:53

Lukas_87 : Vďaka za odpoveď, keď ich vyskúšam a budú zlé, pôjdu do koša. Tým to bude skončené.

Som od domu 2200 km a keby mi horel dom, zavolám susedovi a bráchovi nech ratujú / musel by som mať však informáciu, že dom horí / . Som večer na nete a tak sa skúšam spýtať, keby som bol doma, vyskúšam a mám odpoveď.
  • 0

#260 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 13 September 2010 - 22:01:05

Jak vyhodit ! Takové zvěrstvo ! Vybělit a znovu použít !
  • 0

#261 botas

botas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 244 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 September 2010 - 22:08:18

Kony: Až nebudú dobré, čakať na ich skriesenie nebudem. Kľudne a ozvem a darujem Ti ich. Ja kúpim nové. Foto je koníček a už som minul v živote výrazne viac bez úžitku, než som zaplatil za tie papiere.
  • 0

#262 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,123 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 182

Publikováno 16 September 2010 - 21:33:13

že jsem se začetl do něčeho tady na TK .... a utekl mi na aukru ten fungl-krásňoučký Flexaret S :wink:

_________________
Bůh to tak asi chtěl...
  • 0

#263 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 September 2010 - 21:52:13

že jsem se začetl do něčeho tady na TK .... a utekl mi na aukru ten fungl-krásňoučký Flexaret S :wink:

_________________
Bůh to tak asi chtěl...


Kolego, to se Vám stane ještě mockrát...jako mně..:-D
  • 0

#264 Golfista

Golfista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,630 příspěvků(y)
Reputace: 101

Publikováno 26 September 2010 - 09:02:05

Už docela dlouhou dobu přemýšlím o své fotografické tvorbě.
Většinou se moc nelíbí, nenadchne tak, jak bych očekával. První dojem je průměrný až podprůměrný, i když já si o pár fotkách myslím něco jiného. Občas, ale opravdu jenom občas, se stane, že po vysvětlení záměru celé fotografie se začne líbit. Ale to mi připadá vnucené a ne spontánní.
Proto přehodnocuji celé své fotgrafování. Zpracovávám fotky skoro bez vad, prachu a škrábanců, snažím se o slušnou kompozici, dávám téměř dokonale přesné rámečky, fotky napínám...
A stále se to nelíbí a ani já nejsem spokojen.
NĚCO tomu bohužel chybí.
  • 0

#265 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 475

Publikováno 26 September 2010 - 10:38:36

Jako technik jsi vyjmenoval skoro všechny technické závady či přednosti svých papírových zvětšenin. Možná o tom celém přemýšlíš až moc technicky. Tedy i při samotném focení. Zkus se víc uvolnit, vezmi si foťák se kterým ti je nejlíp, jen tak si choď a foť co se ti líbí. Ne to o čem si myslíš, že by se mohlo líbit. Pak to jen tak halabala hoď na RCčka. A časem se to celé poddá. A až na těch fotkách budeš mít i ono fotografično, vzpomeň na to co jsi se doposud naučil a dotáhni to na barytu. Do té doby svý fotky neukazuj, to až budeš sám vědět, že je to ono. Toť můj skromný názor :)

P.S. ten výčet kladů mi připoměl rozhovor o dokonalem sendviči z Červeného Trpaslíka, studnice vší moudrosti:

RIMMER: Neskutečné. Kdes přišel na ten recept?
LISTER: Už ti ani nevím. Myslim, že v knížce o
bakteriologickejch zbraních.
RIMMER: Je to něco mezi jídlem a operací střev.
LISTER: Má to říz, ale musíš jíst rychle než to rozežere ten
chleba.
RIMMER: Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel.
Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic,
chutney nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady,
nějakou záhadou to funguje. Je to prostě ono! Celý ty. Ten
sendvič, LISTERE, to si celý ty.
LISTER: Co to meleš, RIMMERE?
RIMMER: Jsi nanic. Každá jednotlivost je nanic. Si ušmudlaný,
nemáš smysl pro disciplínu, si jediný člověk, který vyrazí svoje
peníze z každého všiváka. Přesto tě mají všichni rádi. Rozumíš?
Proto si jako sendvič se smaženkou, chilli a chutney. A teď já.
Teď já. Každá jednotlivost je v pořádku. Jsem disciplinovaný,
organizovaný, naprosto oddaný své práci a vždycky mám u sebe
tužku. Výsledek: Naprostý magor, kterým pohrdají všichni, krom
lodního papouška. A to jen proto, že žádného nemáme. Jak to?
Jak to?

  • 0

#266 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 September 2010 - 21:36:48

Stve me, ze si nemuzu najit svoje fotograficke tema....
  • 0

#267 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 September 2010 - 22:01:56

Stve me, ze si nemuzu najit svoje fotograficke tema....


tímhle jsem si prošel ... 10 let mi to trvalo.

Pomohlo mi nepřemejšlet o tématu, ale o tom, co chci fotografovat. Začal jsem o tématu přemýšlet jako o projektech. Pojedu tam a tam, budu se soustředit na to a to, a přivezu si 10 - 15 snímků, které budou dle mého soudu stát za zvětšení. Přiznám se, že když přivezu tři, jsem nadmíru spokojenej.

Jinak podle mne máš silný téma. Sestru. Být tebou, vydržel bych u toho.
  • 0

#268 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 September 2010 - 22:04:04

delam poprve s barytama a jebu se 3 hodiny v komore, abych mel jednu fotku 13 x 18
  • 0

#269 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 September 2010 - 22:07:06

Snek: Ano myslel jsem spis najit si nejaky projekt na kterem bych delal, bavilo me to a snad i za neco stalo... Pak si to zvetsil, snad i vystavil.. No zatim nic. Sestru ale fotim neustale, to zas jo :)

tequil: to moc nechapu, principielne je ta prace stejna, jen jsou delsi casy v laznich...
  • 0

#270 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 September 2010 - 22:13:29

Netolerance
  • 0

#271 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 September 2010 - 22:28:25

Nojgi, doufám, že to není na mne? To by mne mrzelo.... :)
  • 0

#272 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 September 2010 - 22:32:22

kdybych byl mladej, blbej a impulzivní, napsal bych "vencova netolerance a neurvalost" :)

nejsem ani jedno, a tak si jenom myslím, že je nechtěné zabití té debaty vedle ve vlákně škoda, i když se to možná už dostávalo točením se v kruhu trochu do absurdna :) pojdmě raději žvanit do nějaké vinárny.
  • 0

#273 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 September 2010 - 22:40:23

kdybych byl mladej, blbej a impulzivní, napsal bych "vencova netolerance a neurvalost" :)

nejsem ani jedno, a tak si jenom myslím, že je nechtěné zabití té debaty vedle ve vlákně škoda, i když se to možná už dostávalo točením se v kruhu trochu do absurdna :) pojdmě raději žvanit do nějaké vinárny.


Oni už to načali jiní, ne jen výňatek reakce Vency. Tohle v podstatě vše vystihuje "je to zajímavá diskuze a nechápu proč mají někteří lidé, které to nezajímá, potřebu psát, že je to nezajímá!?!?! "
  • 0

#274 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 September 2010 - 22:43:35

zaver korunuje dilo, dve fotky se mozna povedly, ale ty papiry sem si mel zadelat, nez sem pri uklidu ROZSVITIL
  • 0

#275 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 September 2010 - 22:51:27

kdybych byl mladej, blbej a impulzivní, napsal bych "vencova netolerance a neurvalost" :)

nejsem ani jedno, a tak si jenom myslím, že je nechtěné zabití té debaty vedle ve vlákně škoda, i když se to možná už dostávalo točením se v kruhu trochu do absurdna :) pojdmě raději žvanit do nějaké vinárny.


Oni už to načali jiní, ne jen výňatek reakce Vency. Tohle v podstatě vše vystihuje "je to zajímavá diskuze a nechápu proč mají někteří lidé, které to nezajímá, potřebu psát, že je to nezajímá!?!?! "

Ale ono je to zajímá, ale štve je, jakým způsobem se ta "diskuse" odvíjí. Ta netolerance tam je a možná na jiné straně, než jsi naznačil Ty. Mám z toho dojem, že není cílem diskutovat a hledat názory, řešení, konsensus. Ale naopak pomocí "slohových cvičení", chytání za argumentační nedostatky a jiných prostředků srážet názor, který je odlišný. Např. názory Pentaxistovy, premovy. Bez jakéhokoliv přínosu k diskusi si "pohonit" ego. Je to můj dojem, hádám, že budu napaden, že JÁ, JÁ, JÁ... Jak jsem už napsal minule, z toho, co se v těchto vláknech děje, mě mrazí. Rozhodně to má daleko do toho, co to tu bývalo zvykem, a jak už naznačil kraken. Pokora chybí. Dále se k tomu nebudu vyjadřovat.
  • 0

#276 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 September 2010 - 22:51:45

a nechápu proč mají někteří lidé, které to nezajímá, potřebu psát, že je to nezajímá!?!?! "


no, a teď při vší úctě ruku na srdce nojgi, není i tohle o té toleranci? já se ptám, proč by někdo nemohl napsat, že ho něco nezajímá?

Omezuje takový příspěvek nějak svobodu ostatních přispívajících ? (dle Paretova optima, svoboda každého končí tam, kde začíná svoboda ostatních). Dle mého názoru ne.

Kde však už Paretovo optimum porušeno bylo, je příspěvek vencův.

Ono to chce nad věcí trochu nadhled.
  • 0

#277 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 September 2010 - 23:13:05

pak jen napíšu, že já mam jiný nazor na to, kdo přešvihl tu hranici. to abychom si navzájem tu toleranci potrénovali.

sem jen napíšu, co mě vede k přispívání do vedlejšího fóra a co mě zároveň vždy zlobí. je to podpora nepřemýšlení. pokud někdo projeví upřímnou snahu něco se dozvědět, nad něčím přemýšlet, konfrontovat se s podněty druhých, vyrovnat se s nimi v rámci svého nazírání na svět, vždy bude mít mojí podporu, i když s ním nebudu souhlasit. pokud někdo řekne (jakýmikoliv slovy) "moc přemýšlíš" naskočí mi husí kůže. ano, jsou situace, kdy je instinkt užitečný - ale často se zjistí, že i za tímto instinktem je tvrdá dřina a dušení výkon (sport, fotografování reportáže...), kterým je podmíněna rychlá a adekvátní reakce.

pak když vidím, že někdo je jízlivý na někoho, kdo se snaží o něčem uvažovat (a tím hůř je jeho vlastní argumenty jsou prostě na vodě), musím reagovat. nedá mi to. i když si to mám rozházet s lidmi, kterých si vážím. říkám kde je ten zakopaný pes? co je opakovaně nutí něco přispět, když se jeho názor nerozvíjí, jen opakuje co již řekl? proč já nemám potřebu chodit po vlánkech o vývojkách a všude netrousím, co tam šici řeší, když já dělam všechno v rodinalu?

kdo mě zná snad uzná, že jsou i mnohem nesnesitelnější lidé. že mě tu tlačíte být za mrzutého pazoura, to mne zlobí.
  • 0

#278 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 475

Publikováno 26 September 2010 - 23:15:09

ještě jedno díky kdoco
souhlas
  • 0

#279 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5,705 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 388

Publikováno 27 September 2010 - 08:42:24

... přehodnocuji celé své fotgrafování. Zpracovávám fotky skoro bez vad, prachu a škrábanců, snažím se o slušnou kompozici, dávám téměř dokonale přesné rámečky, fotky napínám...
A stále se to nelíbí a ani já nejsem spokojen.
NĚCO tomu bohužel chybí.

foť si pro sebe a nehledej v tom vědu, zábava relax, rodina a dobruška - třeba nějakej impuls přijde
a když nepřijde, tak nepřijde, zbyde ti ta rodina a ty dokumentační snímky města kde bydlíš
možná bych zkusil prostředí kde pracuju - ale ne na lacinej automat, ale kloudnej přístroj a skupiny na sf a máš téma na dva roky a chlapi v kantýně tě vždycky pochválej, když půjdou okolo

zaver korunuje dilo, dve fotky se mozna povedly, ale ty papiry sem si mel zadelat, nez sem pri uklidu ROZSVITIL

nu aspoň na takovej večer nikdá nezapomeneš, bude památnej po všech směrech :wink:
  • 0

#280 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 27 September 2010 - 10:15:25

pak jen napíšu, že já mam jiný nazor na to, kdo přešvihl tu hranici. to abychom si navzájem tu toleranci potrénovali.

sem jen napíšu, co mě vede k přispívání do vedlejšího fóra a co mě zároveň vždy zlobí. je to podpora nepřemýšlení. pokud někdo projeví upřímnou snahu něco se dozvědět, nad něčím přemýšlet, konfrontovat se s podněty druhých, vyrovnat se s nimi v rámci svého nazírání na svět, vždy bude mít mojí podporu, i když s ním nebudu souhlasit. pokud někdo řekne (jakýmikoliv slovy) "moc přemýšlíš" naskočí mi husí kůže. ano, jsou situace, kdy je instinkt užitečný - ale často se zjistí, že i za tímto instinktem je tvrdá dřina a dušení výkon (sport, fotografování reportáže...), kterým je podmíněna rychlá a adekvátní reakce.

pak když vidím, že někdo je jízlivý na někoho, kdo se snaží o něčem uvažovat (a tím hůř je jeho vlastní argumenty jsou prostě na vodě), musím reagovat. nedá mi to. i když si to mám rozházet s lidmi, kterých si vážím. říkám kde je ten zakopaný pes? co je opakovaně nutí něco přispět, když se jeho názor nerozvíjí, jen opakuje co již řekl? proč já nemám potřebu chodit po vlánkech o vývojkách a všude netrousím, co tam šici řeší, když já dělam všechno v rodinalu?

kdo mě zná snad uzná, že jsou i mnohem nesnesitelnější lidé. že mě tu tlačíte být za mrzutého pazoura, to mne zlobí.


S tímto jistě nelže než souhlasit. Problém těch negativních reakcí, ale - dle mého soudu - není v neochotě místních přispěvatelů tříbit myšlenky, ale spíše ve stylu některých do zmíněného vlákna přispívajících, jak již výše naznačuje Notorius a jak jsi ostatně , zdá se mi alespoň, v onom vlákně naznačil několikráte i ty. Ta zvláštní sebestředná poloha a jistá (omlouvám se nevím jak to teď v rychlosti přesně nazvat) vehemence (?) s mírnou tendencí sázet ostatní za stůl (opět se omlouvám, není to přesný popis toho negativního dojmu, který z toho vzniká) je něco co část přispěvatelů v těchto končinách určité (na internetu ne zcela obvyklé) korektnosti prostě irituje... Možná by stačilo sundat nohu s plynu, nevím ....
  • 0

#281 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 September 2010 - 10:18:14

S tímto jistě nelže než souhlasit. Problém těch negativních reakcí, ale - dle mého soudu - není v neochotě místních přispěvatelů tříbit myšlenky, ale spíše ve stylu některých do zmíněného vlákna přispívajících, jak již výše naznačuje Notorius a jak jsi ostatně , zdá se mi alespoň, v onom vlákně naznačil několikráte i ty. Ta zvláštní sebestředná poloha a jistá (omlouvám se nevím jak to teď v rychlosti přesně nazvat) vehemence (?) s mírnou tendencí sázet ostatní za stůl (opět se omlouvám, není to přesný popis toho negativního dojmu, který z toho vzniká) je něco co část přispěvatelů v těchto končinách určité (na internetu ne zcela obvyklé) korektnosti prostě irituje... Možná by stačilo sundat nohu s plynu, nevím ....


souhlas všech souhlasů. a samotného mě velmi zlobí (a to vždy velmi brzy), že nemám v tomto vždy čisté svědomí, ač se, věřte mi, moc snažím!
  • 0

#282 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 September 2010 - 10:54:30

... Možná by stačilo sundat nohu s plynu, nevím ....


to je ono, blekoši zlatej, tyhle slova jsem včera marně hledal.
  • 0

#283 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 September 2010 - 11:09:18

... Možná by stačilo sundat nohu s plynu, nevím ....


to je ono, blekoši zlatej, tyhle slova jsem včera marně hledal.


Když už to tu opět pitváte tak "sundat nohu z plynu na obou stranách názoru".
  • 0

#284 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 September 2010 - 11:14:52

Zlobí mne to, že už dlouhou dobu jsem si tady nepřečetl nic co by mne zajímalo...
:wink:
  • 0

#285 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 27 September 2010 - 11:26:14

mě zlobí nojgi. petr
  • 0

#286 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 September 2010 - 12:05:23

... Možná by stačilo sundat nohu s plynu, nevím ....


to je ono, blekoši zlatej, tyhle slova jsem včera marně hledal.


Když už to tu opět pitváte tak "sundat nohu z plynu na obou stranách názoru".


Nojgi :wink: :D že ty máš urgentní a nutkavou potřebu mít ve všem poslední slovo :D :) :)
  • 0

#287 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 September 2010 - 12:18:04

... Možná by stačilo sundat nohu s plynu, nevím ....


to je ono, blekoši zlatej, tyhle slova jsem včera marně hledal.


Když už to tu opět pitváte tak "sundat nohu z plynu na obou stranách názoru".


Nojgi :wink: :D že ty máš urgentní a nutkavou potřebu mít ve všem poslední slovo :D :) :)


:D :) :)

zacyklení je paradox i východisko
  • 0

#288 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 September 2010 - 12:47:13

Já jen, abychom nedopadli takto :wink: Příklad přehnané gradace :)



Poslední slovo ano, ale né za každou cenu :D Nechal bych skončit Pavla P, RHX začal nově a byl by klid.

Každý si tu donekonečna drží tu svou pravdu a přilévá další olej do ohně. Jeden začne znovu a strhne další.

Mamiak: Mě toho v životě zlobí a ještě bude :)
  • 0

#289 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 27 September 2010 - 13:49:46

Vážení kolegové, v několika souběžně probíhajících diskusích zde zaznělo
několik velmi zajímavých a podnětných myšlenek, nad nimiž se můžeme
na chvíli pozastavit a konfrontovat je s našimi vlastními názory. Není již přínosné vyčleňovat dílčí myšlenky jednotlivých autorů z kontextu vlivů i
času jejich vzniku a snažit se o jakousi absolutní a ideální formu pohledu
na fotografii. Jak by na současnou pozici fotografie, její estetiku nahlíželi
všichni Ti, kteří stavěli mnohdy spíše emocionálně základy tohoto takřka
nepřehlédnutelného labyrintu, skrývajícího svrchované potěšení i smutek
pozorovatele. Je zde racionální důvod popisovat slovy hudbu, fotografii a
výtvarné umění? Vnímejme krásu harmonie a tónů zcela beze slov, která
spíše rozptylují naši pozornost od vlastního prožitku. Tolerantní a pokorný
přístup nám mnohdy pomůže objevit dosud netušený svět, do něhož není
souzeno alespoň nahlédnout těm, kteří si zavírají pootevřené dveře sami
ještě dříve, než se odhodlají k prvnímu krůčku do neznáma. Ponechme v
našich duších inspirativní názory dozrát a při vzájemném, spíše osobním
přátelském setkání při sklence lahodného vínka klidně prodiskutujme. Je
dnes velmi vzácné vyslechnout osobitý názor kolegy, jehož si vážím, ale
předkládá svůj vlastní názor, odlišný od mého vlastního pohledu na věc.
Fotografie není továrna na ikony, plná akademiků s kružítkem! :wink: Erik
  • 0

#290 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 28 September 2010 - 01:08:43

Už docela dlouhou dobu přemýšlím o své fotografické tvorbě.
Většinou se moc nelíbí, nenadchne tak, jak bych očekával. První dojem je průměrný až podprůměrný, i když já si o pár fotkách myslím něco jiného. Občas, ale opravdu jenom občas, se stane, že po vysvětlení záměru celé fotografie se začne líbit. Ale to mi připadá vnucené a ne spontánní.
Proto přehodnocuji celé své fotgrafování. Zpracovávám fotky skoro bez vad, prachu a škrábanců, snažím se o slušnou kompozici, dávám téměř dokonale přesné rámečky, fotky napínám...
A stále se to nelíbí a ani já nejsem spokojen.
NĚCO tomu bohužel chybí.


Golfisto, ogaro zlatý. Tvoju tvorbu znám, některé fotografie mám dodnes v hlavě a to jak ty co se mi líbily, stejně jako ty co mne nenadchly. Rád si s tebou, pokud o to budeš stát, na toto téma popovídám na srazu, dáme něco dobrého k pití a myslím si, že se to poddá. Ona ta fotografie je jako rozbitá flaška, kolikrát stačí sebrat střepy a zkusit je seskládat zase dohromady....
  • 0

#291 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 September 2010 - 09:26:55

Vážení kolegové, včera 28.9.2010 krátce po poledni opět vytopená
předsíň před fotokomorou, tentokráte z ucpané stoupačky... Už mi z toho
asi definitivně "jebne"! :) Dnes, po příchodu z práce do holin a kydat
trusy s lahví "desinfekce" opodál. "Koupím digitál, budu fotit genitál" Erik :(
  • 0

#292 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,034 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 29 September 2010 - 09:30:37

V.... "Koupím digitál, budu fotit genitál" Erik :(


:) :D Pane kolego přeji pevné nervy! Váš proslavený smysl pro humor Vám to, jak je vidno, nesebralo, což je dobré znamení :D
  • 0

#293 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 29 September 2010 - 14:32:34

Opravdu mě hodně zlobí, když se docela pěkný vlákna ať čudlíkářský tak teoretický zaneřáďují šíleným svinstvem, balastem, zbytečnýma kecama, rádoby vtípkama, který nakonec stejně vyzní trapně, případně tak, že jeden druhýmu dělá naschvály.

Myslela jsem, že temnakomora je místo, kde se bude držet určitá odborná úroveň, pořádek...

Spletla jsem se.

Na temnou z těchto důvodů chodím čím dál méně.
  • 0

#294 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 September 2010 - 17:34:54

Jo i mě štve, že se každé vlákno "zvrtne". Osobně jsem si myslel, že mě to nevadí. Ale zjišťuji, že většinou čtu jako nepřihlášený a reaguji jen občas. Ale nutno podotknout, že každý zde má své postupy, nově příchozí tu má všechno. Myslím, že technické problémy jsou poměrně vyřešené. Zázračné vývojky nikdo netvoří, chemie popsána.... Taky mě napadá A CO DÁL? Rejpat se v teorii fotografie? Proč, těch serverů je moře. Rejpat se v tom, proč právě film? To je prostě srdeční záležitost (mmch digitál degraduje, ženě jsem koupil Digi Zrcadlo, stejně stím fotím akorát já. V kinu mám naládovanej ČB film, fotím jen to co má smysl. Zbytek nečistě na digi. Vono je to takový dost odolný, snímek kterej jsem zprznil ve sklípku, na digi jde zachránit...... No asi ženě koupím kompakt a tohle věnuji kolemjdoucím. Jednak roste počet nafocených snímků, procento použitelných klesá, fotka se z toho nedá udělat.). Prosím pomoct, nebo to obojetní máte stejně?
Jo mám trošku depku.
Jo a bavíme se o kinu a běžném focení. SF a VF neřeším, tam mám vyřešeno. Ikdyž na SF jsem uvažoval o stěně, ale nic, co bych fotil na SF pro mě nemá význam na Digi. Prostě chci fotku na barytu, klasickou. Hřeším moc?
  • 0

#295 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 30 September 2010 - 06:48:37

Vážení kolegové, buďme prosím Vás všechny k sobě navzájem ve
společně sdílené radosti z ušlechtilého zájmu o fotografii tolerantní. Není
cílem vytvářet prostor pro konfrontaci. Podepiště se zde svými vlastními
jmény, budete jednat v tomto veřejně přístupném prostoru odpovědněji
a zmizí virtuální pocit Vaší domnělé anonymity, za níž se mnozí kryjí. Co
nás má vzájemně spojovat nás jedině posílí. S úctou Vám všem: Erik
/ "Starý jezevec" / Vložený obrázek
  • 0

#296 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 30 September 2010 - 06:55:16

Nedá mi to ač nerad dlouhé příspěvky abych se nevyjádřil k vláknu nečudl.....Proto abych jim nebalastil jejich inteligentní rozpravu svýma rádoby vtipnýma příspěvkama dávám to do vopic digitálistickejch kde by to snad až tak nemuselo vadit.Rozprava v tomto vlákně mi připomíná můj toliko oblíbený film Světáci .Jako jeden z fasádníků mi připadá sám autor tohoto vlákna -nečudl...Je to jen pár měsíců kdy se mu celá temná snažila vysvětlit že film opravdu nemá předurčená políčka z výroby, že zvětšovacím objektivem se opravdu dá clonit,proč portét proti oknu je tmavý a spoustu elementárních znalostí z analogové fotografie.Po pár měsících pár přečtených knih je z něho takový profík,že informace o vyvolávání, chemii a aparátech jsou jenom keci který ho nebaví,prože chce vést inteligentní rozpravu.Není to nic osobního vůči tomuto člověku ať mi promine ale je to trochu nefér vůči všem čudlíkářům co mu radili.Založit vlákno o teorii fotografie samozřejmě může. Ovšem s takovým názvem a úvodním příspěvkem mi to připadá nešťastné.Pod názvem TK čtu :web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií...,tak nechápu proč někomu vadí "keci"o vyvol. a chemii a technice.TK mě vrátila zpět k analog fotografii o které jsem si myslel že již upadá v zapomění,ale nebyly to příspěvky vážných teoretiků.Ačkoliv jsem pozorně pročítal spoustu rad o expozici, vyvolávání,přečetl jsem spoustu knih i o teorii nemyslím že by se země stal odborník a ještě dlouho se budu muset učit z vlastní praxe ,rad a chyb druhých.Noví příchozí na temnou jistě nehledají informace o tom že Sudek nafotil okno svého ateliéru.Hledají informace týkající se praxe a hledají komunikaci s lidma kteří mají stejnýho koníčka.Komunikaci myslím ne nějakou škrobenou -otázka, odpověď,ale lidskou, tedy třeba i s těma vtipnýma poznámkama a balastěním.Tím nezavrhuji vlákno teorie fotografie,ale zatím se tam toho moc naplňujícího neobjevilo.Prosím případné grafomany hledající chyby v příspěvcích a s prasečí radostí na ně poukazující aby se zdrželi oprav. :wink:
  • 0

#297 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 30 September 2010 - 07:43:27

Vážení kolegové, buďme prosím Vás všechny k sobě navzájem ve
společně sdílené radosti z ušlechtilého zájmu o fotografii tolerantní. Není
cílem vytvářet prostor pro konfrontaci. Podepiště se zde svými vlastními
jmény, budete jednat v tomto veřejně přístupném prostoru odpovědněji
a zmizí virtuální pocit Vaší domnělé anonymity, za níž se mnozí kryjí. Co
nás má vzájemně spojovat nás jedině posílí. S úctou Vám všem: Erik
/ "Starý jezevec" / Vložený obrázek

Vážený pane Starý jezevče, nejde ani tak o toleranci či intoleranci, ale spíš o to, že web byl imho založen za trošičku jiným účelem, cílem, nebo jsem to tak při jeho vzniku možná jen vnímala, nebo si třeba jen přála. Je to asi běžný běh (vývoj) věcí (webu), všechno se mění i my se měníme, ani já už nejsem tak mladá a krásná :wink: ...jen už asi web tolik nesplňuje moje představy, požadavky...
P.S. tu přezdívku Vám závidím! :wink:
  • 0

#298 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 September 2010 - 09:24:49

Nedá mi to ač nerad dlouhé příspěvky abych se nevyjádřil k vláknu nečudl.....Proto abych jim nebalastil jejich inteligentní rozpravu svýma rádoby vtipnýma příspěvkama dávám to do vopic digitálistickejch kde by to snad až tak nemuselo vadit.Rozprava v tomto vlákně mi připomíná můj toliko oblíbený film Světáci .Jako jeden z fasádníků mi připadá sám autor tohoto vlákna -nečudl...Je to jen pár měsíců kdy se mu celá temná snažila vysvětlit že film opravdu nemá předurčená políčka z výroby, že zvětšovacím objektivem se opravdu dá clonit,proč portét proti oknu je tmavý a spoustu elementárních znalostí z analogové fotografie.Po pár měsících pár přečtených knih je z něho takový profík,že informace o vyvolávání, chemii a aparátech jsou jenom keci který ho nebaví,prože chce vést inteligentní rozpravu.Není to nic osobního vůči tomuto člověku ať mi promine ale je to trochu nefér vůči všem čudlíkářům co mu radili.Založit vlákno o teorii fotografie samozřejmě může. Ovšem s takovým názvem a úvodním příspěvkem mi to připadá nešťastné.Pod názvem TK čtu :web pro milovníky červeného světla a vůně chemikálií...,tak nechápu proč někomu vadí "keci"o vyvol. a chemii a technice.TK mě vrátila zpět k analog fotografii o které jsem si myslel že již upadá v zapomění,ale nebyly to příspěvky vážných teoretiků.Ačkoliv jsem pozorně pročítal spoustu rad o expozici, vyvolávání,přečetl jsem spoustu knih i o teorii nemyslím že by se země stal odborník a ještě dlouho se budu muset učit z vlastní praxe ,rad a chyb druhých.Noví příchozí na temnou jistě nehledají informace o tom že Sudek nafotil okno svého ateliéru.Hledají informace týkající se praxe a hledají komunikaci s lidma kteří mají stejnýho koníčka.Komunikaci myslím ne nějakou škrobenou -otázka, odpověď,ale lidskou, tedy třeba i s těma vtipnýma poznámkama a balastěním.Tím nezavrhuji vlákno teorie fotografie,ale zatím se tam toho moc naplňujícího neobjevilo.Prosím případné grafomany hledající chyby v příspěvcích a s prasečí radostí na ně poukazující aby se zdrželi oprav. :wink:


Mně zase přijde nefér soudit člověka podle pár příspěvků na internetu a formulace "po pár měsících pár přečnených knih je z něho takový profík..." mě doslova zvedá ze židle. Ryunina znám osobně a dovolím si prohlásit, že má o fotografii velmi slušný přehled, jenom to prostě není čudlíkář a technický typ.

Zaráží mě, kde bereš takovou jistotu v tom, co vlastně nově příchozí na temnou chtějí vědět.

A vlastně už vůbec nechápu, proč čudlíkáři do sekce "o teorii" vůbec přispívají, vždyť ta sekce vznikla právě proto, aby byla prostá balastu. Svůj nezájem či opovržení tématem můžete dát najevo jednoduše tím, že budete mlčet!
  • 0

#299 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4,203 příspěvků(y)
Reputace: 475

Publikováno 30 September 2010 - 09:27:22

Podpis!
  • 0

#300 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 30 September 2010 - 09:34:35

stando, já kelfíkovi velmi dobře rozumím a naprosto s ním souhlasím. jestli se tu bavíme vo respektu vs despektu - tak pro mě samotnej název vlákna už je vypovídající ažaž. a s prominutim ty řeči pod nim taky :lol:
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních