Přejít na obsah


Fotka

"Co mne zlobí..."


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1140 odpovědí na toto téma

Anketa: Postěžování si mi... (51 uživatel(ů) vložilo hlas)

Postěžování si mi...

  1. Nepomáhá (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Pomáhá (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat

#151 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 srpen 2010 - 14:16:17

Se.e me, ze mi ceska posta znicila pri preprave tri specialni zarivkove trubice, nemusim dodavat, ze to byly jedny z peti poslednich v CR...a jeste se krouti s uhradou skody..
  • 0

#152 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2010 - 16:10:28

sakra, že by je už všichni pěstitelé vykoupili? :(
  • 0

#153 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 srpen 2010 - 16:25:04

No taky me osobne prekvapilo, ze nejvetsi odber tech zarivek (philips tld graphica, nejvernejsi podani barev na trhu...) maji pestitele... :(
  • 0

#154 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 srpen 2010 - 20:15:41

do haje zeleneho, rozdelam si v komore chemii na zvetsovani a pak se mi v ni behem nestrezene chvile zamkne nadrzeny par touzici po koupeli pri svickach, tady nebudu sprosty, ale beru auto a jedu kricet do lesa
  • 0

#155 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 srpen 2010 - 20:28:59

No, muzes jen doufat ze se jim podari vylit ustalovac a bude smradu ze si to uziji...a v tom lese aspon uvidis tu polarni zari co dneska ma byt, nebe je jasne, tak by to mohlo klapnout...
  • 0

#156 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2010 - 20:58:34

No taky me osobne prekvapilo, ze nejvetsi odber tech zarivek (philips tld graphica, nejvernejsi podani barev na trhu...) maji pestitele... :lol:

správný fotograf pracuje v noci v koupelně, tudíž bez světla. Pokud je pomatený, jako já a ty, sejně pracuje v noci .... na zkalibrovaném Eizu a tisky posuzuje jedou za měsíc, kdy venkovní světlo má zrovinka těch +- 6000K :lol:
  • 0

#157 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 srpen 2010 - 21:21:35

No pracuju v noci a zkalibrovane eizo taky mam :lol: ale spis jsem resil problem dosud pri cernobile fotce nereseny...odladeni filtrace pri barve, pres den by to nebyl velky problem, ale v noci...
  • 0

#158 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 4 srpen 2010 - 21:33:04

svítit, sklízet, inhalovat a neřešit :lol:
... páč normální člověk ruční barevnou zvětšeninu stejně neocení ...
  • 0

#159 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 srpen 2010 - 21:42:44

Ono dneska mnoho lidi neoceni zadnou fotku, ale to je na jinou debatu. Delam to protoze me to bavi, libi se mi to a chci mit co nejlepsi vysledky...a to je asi tak cele :lol:
  • 0

#160 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 7 srpen 2010 - 19:27:24

Sákryš,
ďalší expozimeter v čudu. Prídem z lesa, na druhý deň hľadám, celý byt prehádžem, a Sekonic preč. Už druhý merák v pr..i (a s ním aj mojich 150 Eur), a to len vlastnou nepozornosťou :idea:
  • 0

#161 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 srpen 2010 - 19:45:19

Sákryš,
ďalší expozimeter v čudu. Prídem z lesa, na druhý deň hľadám, celý byt prehádžem, a Sekonic preč. Už druhý merák v pr..i (a s ním aj mojich 150 Eur), a to len vlastnou nepozornosťou :idea:


dej mu šanci, zkus ho najít. Já se takhle vloni vracel k řece, kde jsem mezi kamenama v listí stratil baterii od VF objektivu a našel jsem ji :), dokonce jsem se vracel až po několika dnech!
  • 0

#162 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 13 srpen 2010 - 08:17:29

Je to teď nějak na hovno... Že jsem zničil vodou EOS 5DII, za to se mi možná na analogovém serveru vysmějete. Ovšem prošvihnutí hned tří aukcí na staré Polaroidy kdyli tomu, že končily v cca 22h, ale já se z práce dostal až v cca 23:15 (zrovna jsem byl na místě, kde nemůže na net z práce), to už asi jako důvod k depce uznáte i zde.
Navíc mám kvůli jednomu projektu narušenou dovolenou, takže mimo jiné leží pinhole 6x12cm na chatě, kde jsem ji nechal s tím, že tam za chvíli jedu - už jsem tam měl býát asi tři dny, ale nakonec se tam dostanu až někdy příští týden.
Dál mě sere počasí, protože nemůžu na ryby, teda teoreticky můžu, jen bych musel do toho proudu na Sázavě dát tak kilo olova (a to už to přitom opadlo o dobrý metr proti minulému týdnu).
A takhle se dá pokračovat dále...

Asi jediné, co mě v poslední době potěšilo kolem fotek je překvapivá výdrž chemie C41 - měl jsem doma rozdělanou vývojku sice nevyčerpanou počtem filmů, ale minimálně 4 měsíce starou. Jelikož film určený k vyvolání byl z Holgy, tak jsem si řekl, že to zkusím a případnou chybu prohlásím za "super Holga/Lomo efekt", ale nebylo to třeba, výsledek bez chybičky :wink:
  • 0

#163 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2010 - 11:32:46

pustil jsem se do opravy Zorki 1, můj první "opravářský" počin ( " " jelikož jsem si myslel že ho opravím ). Rozebrat je to vždycky jednoduchý, složit taky ale ne a ne správne vlepit plátýnka, když je přilepim tak zas přetáhnu pérko a musim to celý rozebrat, zaháknout pérko a ještě sem se nedostal k seřizování časů, asi sem se na to měl vy*rat ale ten foťák je tak skvělej a já ho potřebuju dát dohromady sám abych ho pak měl nejradši :wink: ... ty za*raná jednoduchá plátěná závěrko, já ti ukážu !!!
  • 0

#164 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 13 srpen 2010 - 11:49:57

pustil jsem se do opravy Zorki 1, můj první "opravářský" počin ( " " jelikož jsem si myslel že ho opravím ). Rozebrat je to vždycky jednoduchý, složit taky ale ne a ne správne vlepit plátýnka, když je přilepim tak zas přetáhnu pérko a musim to celý rozebrat, zaháknout pérko a ještě sem se nedostal k seřizování časů, asi sem se na to měl vy*rat ale ten foťák je tak skvělej a já ho potřebuju dát dohromady sám abych ho pak měl nejradši :( ... ty za*raná jednoduchá plátěná závěrko, já ti ukážu !!!


Včera jsme se s opravářem bavili, že ze všeho nejhorší jsou opraváři-amatéři :wink:. Rozeberou čemu nerozumněj, odšroubujou co má zůstat sešroubovaný, postrácej nebo poškoděj součástky, zfušujou to tak, že přístroj chvíli funguje a pak se to nadobro vysere. Říkal to ve spojitosti s Flexaret V, kde byla bouchnutá závěrka, předchozí majitel tam povolil šroubky, takže nedrhla, chodila, ale nespolehlivě, nedovírala atd. a stejnětak synchro compur #00 v Super Angulonu 75/8, taky se v ní někdo hrabal a nebyl schopnej ji už poskládat. Bohužel si s tím nevěděl pan opravář rady (potřeboval by nějakej funkční mustr), a protože jsem ji chtěl hned s sebou, tak jsme se dohodli, že ji alespoň nechá napořád otevřenou... a až se vrátím, tam mi jí vymění za závěrku z Flexarety VII :lol: :x :D .
  • 0

#165 still_primitive

still_primitive

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 srpen 2010 - 12:36:22

Včera jsme se s opravářem bavili, že ze všeho nejhorší jsou opraváři-amatéři :wink:. Rozeberou čemu nerozumněj, odšroubujou co má zůstat sešroubovaný, postrácej nebo poškoděj součástky, zfušujou to tak, že přístroj chvíli funguje a pak se to nadobro vysere.


No našel sem návod, jinak na blind bych to asi nedal a zrovna zorki 1 se mi zdál jednoduchej.Akorát ta závěrka :x je to nejhorší. Nejsem zas takovej lempl abych postrácel šroubky, něco urval nebo jinak zku*vil. Původní plátýnko bylo tvrdý a spuchřelý. U Pazdery mi řekly že to neudělaj že nemaj plátýnka a ve škodě by to pan Maštalíř sice udělal ale vyšlo by to jako koupit funkční kus. Já chci umět oprvait tudle mašinku, lidí co to uměj ubejvá a nový nejsou, nikde se to už neučí a až mi bude o 30víc, komu pak dám foták do opravy??? To se to radši na nefunkčnim kuse co jsem dostal naučím ale je to o nervy :lol: .
Flexaret VI bych potřeboval promazat ale žy bych se do toho pouštěl sám? to zas nejsem flexaretovrah.
  • 0

#166 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 13 srpen 2010 - 20:20:54

Nevím, jestli jste to někdo zaregistrovali. Photlife vyšel naposledy. To mě nevadí, naopak. Horší je, že příště vyjde zas, ale bude prý vypadat jinak a bude se to jmenovat Československá fotografie. Drzost a blbost redakce a vydavatelství evidentně nezná mezí. Jen si vzpomínám, jak se Karbusický rozčiloval, když různí interpreti nazpívali písničky Karla Kryla. Jak to bylo podle něho znesvěcení, poplivání a já nevím co ještě. A on s rodinkou teď udělá nemlich to samý s názvem časopisu, kterýmu posraný PL nesahal nikdy ani po kotníky. Čím je ten chlap starší, tím je pitomější, nemůžu si pomoct. Tak todle mě dneska nadzvedlo. Jako by těch sr.ček na novinovejch stáncích bylo málo.
  • 0

#167 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 13 srpen 2010 - 22:01:12

Co si vzal Soničku, je to s ním horší a horší.
  • 0

#168 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 14 srpen 2010 - 00:15:33

že maj dneska miši na sobě tolik vychytanejch život ulehčujících talčítek, že se jich prakticky není možno dotknout
  • 0

#169 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 14 srpen 2010 - 05:12:11

Nevím, jestli jste to někdo zaregistrovali. Photlife vyšel naposledy. To mě nevadí, naopak. Horší je, že příště vyjde zas, ale bude prý vypadat jinak a bude se to jmenovat Československá fotografie. Drzost a blbost redakce a vydavatelství evidentně nezná mezí. Jen si vzpomínám, jak se Karbusický rozčiloval, když různí interpreti nazpívali písničky Karla Kryla. Jak to bylo podle něho znesvěcení, poplivání a já nevím co ještě. A on s rodinkou teď udělá nemlich to samý s názvem časopisu, kterýmu posraný PL nesahal nikdy ani po kotníky. Čím je ten chlap starší, tím je pitomější, nemůžu si pomoct. Tak todle mě dneska nadzvedlo. Jako by těch sr.ček na novinovejch stáncích bylo málo.

Stejně jsou to poslední dobou jen inzertní noviny páně Karbusického krámku. Dobré časy má ten časopis dlouho za sebou. Co mě v této souvislosti ale velmi s.re je, že definitivně zanikla možnost dokončení encyklopedie fotografa z Photolife.
  • 0

#170 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 14 srpen 2010 - 10:38:23

Teda jestli je to pravda,co se chystá v tom Photo Life,tak to už je opravdu síla :D...Vypadá to,že si pan Karbusický ukrojil příliš velké sousto,ale vlastně by mne to nemělo vůbec překvapovat - fakt,že mu poněkud chybí sebereflexe znatelně vyplaval na povrch,když měl a stále má,nutkavou potřebu všechny osoby ženského pohlaví,které ho obklopovaly,nebo obklopují,cpát pod různými,až dětinskými záminkami na stránky svého časopisu. Došlo to tak daleko,že to místy připomíná červenou knihovnu,zvláště pak,když informuje hojně čtenářstvo tak nepodstatnými informacemi,jako to,že se konečně oženil a jakou měla jeho nevěsta z toho povznášející pocit - to jsou opravdu pro foto časopis nesmírně "důležité" zprávy...To není moc profesionální přístup. Chápu,že dnes vydávat foto časopis je velké riziko a jsou s tím spojené i pěkné nervy,ale měl jsem možnost před časem s p. Karbusickým mluvit v jeho bývalém krámku a tam jsem poznal,že je to především a hlavně obchodník a tak přistupuje i ke všemu ve svém okolí. (Byl dost otravný a neustále mě přemlouval,abych tam u něho něco koupil,ačkoliv jsem tam byl jen jako doprovod mého kamaráda). Z toho musím usuzovat,že to vše,co se možná chystá udělat,je jen další z jeho marketing. tahů,mocně přiživovaný slavomamem.
  • 0

#171 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 14 srpen 2010 - 13:17:26

že tenhle brak vůbec někdo z vás ještě čte..?
  • 0

#172 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 srpen 2010 - 14:19:37

že tenhle brak vůbec někdo z vás ještě čte..?

já si to čtu u regálu v supermarketu - počítá se to?
  • 0

#173 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 14 srpen 2010 - 14:36:12

docela mne irituje že se mi dneska vůbec nechce do komoery, a to se mi stane pokaždé když po mně někdo chce fotky... třeba se do večera správně rozpoložím (a navíc mi došla GDL, takže budu muset zkusit FOTOL z Č.Brodu)
  • 0

#174 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 14 srpen 2010 - 14:54:10

že tenhle brak vůbec někdo z vás ještě čte..?


Občas ho rozdávají ve žlutých autobusech Student Agency. Onehdy jsem dostal vydání 60/2007 s tématem čísla Country & Beauty. Valil jsem doslova oči z důlků 8-O :D
  • 0

#175 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 14 srpen 2010 - 21:07:58

že tenhle brak vůbec někdo z vás ještě čte..?

=>>

Občas ho rozdávají ve žlutých autobusech Student Agency. Onehdy jsem dostal vydání 60/2007 s tématem čísla Country & Beauty. Valil jsem doslova oči z důlků 8-O :D


uff :?

já si to čtu u regálu v supermarketu - počítá se to?


já na to posledně koukal v knihovně - souhrnem asi 8 čísel sem proletěl dohromady ani ne za půl hodinky... tak sme na tom... ne, vlastně nejsme, zanechalo to na mě tak hluboký následky, že se v knihovně vyhejbám oddělení s časopisama velkym obloukem :)



mimochodem dneska mě štve, jak sem línej, žemi tak dlouho trvalo, než sem se vůbec vyhrabal k tomu, abych rozložil temnou koupelnu.
  • 0

#176 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 srpen 2010 - 10:22:29

Jojo, to znám,dokopat se k rozložení koupelny mi zabere víc času, než ji rozložit, achjo. Dokud něco nenazvětšuju, jsou moje pokusy s DK20 úplně nanic. Filmy se hromadí a na zvětšování chybí síla :D
  • 0

#177 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 srpen 2010 - 10:32:44

Ogaři zlaťúčcí, mysím, že asik půjdu proto většinovému názoru, ale dle mojého poťápaného rozuma udělal pan Karbusický pro českou fotografii mnoho, a zejména tehdy, když uvážím koliko lidí ovlivnil tak, že začali nad fotografií přemýšlet.
Obchodní stránka jeho činností je mi cizí, nevylučuju, že je to pravda, ale tímto sem se příliš mnoho nezabýval.

Rozčiluje mě spíše to, že se tu vynášejí rychlé soudy (a netvrdím, že neoprávněné- nedokážu to sám posoudit) ale tyto soudy jsou svojí rychlostí a břitkostí pouze plivání jedovatých slin kolkolem.

Pana Karbusického osobně znám, nejakou tu sklenku jsem spolu vypili. Není to člověk uplně dle mého gusta, ale je to člověk, který si zaslouží respekt, ne kvůli něčemu, co udělal pro fotografii, ale kvůlivá člověku samotném.

Photo-life si již dlouho nekupuju, neb tak není pro mě příliš informací, ale třeba ta Československá fotografie bude o něčem jiném. Dejme tomu šanci. Sám vděčím každému smysluplnému fotografickému periodiku, které se udrží na trhu palce (vzpomeňme na Photoart).

Toť můj názor a moc mne nebijte, já už budu hodný.... :lol:
  • 0

#178 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 15 srpen 2010 - 12:10:29

Pane Krakene,tak se již opět setkáváme zde s rozdílnými názory... :lol: Pane Krakene,poznal jsem,že jste člověk milý a vážím si moc Vaší někdy dost obtížné funkce mírotvůrce,ale přesto,ach přesto si dovolím opět s Vámi nesouhlasit ! Za prvé k tzv. rychlým soudům: i když zde budu asi za tydýta,časopis Photo Life sbírám od jeho nultého čísla,ani jedno mi nechybí,takže mám celkem solidní přehled o jeho vývoji. Rozčiluje Vás plivání slin na páně Karbusického,ale mě opět - ne už vytáčí-ale přímo serou jeho "růžové slinty",jak vystřižené z kýčovité beletrie pro senilní a staré panny,jeho cukrování se Soňou a před tím i s jinými srnkami,které má neustálou potřebu PRAVIDELNĚ cpát pod různými záminkami na stránky svého časopisu. Je opravdu fajn,že vzhledem ke svému věku a vizáži si sehnal pěknou,mladou babu ,objíždějí spolu svět a život se mu promněnil v romantickou pohádku,ale proboha proč o tom dokola cintá ? Hlavně si prosím pane Krakene hned prvoplánově nemyslete,že ze mne mluví nějaká čecháčkovská závist,to bych Vás musel zklamat,není tomu tak,jenom a pouze mě ty plky nezajímají a nějak stále nemůžu pochopit,co tyhle jeho výlevy extatického štěstí mají společného s fotografií jako takovou. A s tímhle vysoce profesionálním přístupem se chce stavět na roveň takové značce,jako byla Čs. fotografie,kde byla mimo jiné např. paní Mrázková,která se musela v minulosti proti jednomu výpadu od pana Karbusického,směrem na časopis,který vedla,zásadně ohradit ? Vzpomínáte,pane Krakene ? Chce se vrhnout na takový ambiciózní projekt a přitom nedokončil projekt,který byl opravdu nadstandartní - a to encyklopedie fotografa,což vyvolalo dost velké zklamání.
  • 0

#179 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 15 srpen 2010 - 12:30:25

nu, názor... já photolajf nekupuji, pravidelně nečtu. mám pár čísel, co jsem "zachránil" před vyhozením ve fotokubu. ono opravdu těžko uvěřitelné tlačení filtrů, které náhodou můžete koupit v shopu, celá sekce "fotomóda" tamtéž s těmi neuvěřitelnými popisky jsou věci, které někdy pobaví, někdy zůstane rozum stát.

nesetkal jsem se nikdy s panem karbusickým osobně, a nesetkal jsem se ani s jeho fotografickým časopisem, existuje-li nějaký. poznal jsem jeho esejistickou eshop-fotobrožuru photolajf. tento obchodnický apekt, způsob a strategie jsou mi zkrátka... nelíbí se mi. vím totiž, že obchod se dá vést i jinak, nejde tedy o "nutnost", která by snad lecos omluvila.

tímto deformován možná k vlastní škodě nemám nejmenší zájem tohoto pána osobně poznat (ačkoliv jinak jsou mi taková setkání blízká) a z převzetí časopisu čs. fotografie jsem na rozpacích. snad se mýlím.
  • 0

#180 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 srpen 2010 - 13:19:04

A to je tak těžký si ten časopis nekupovat a za stejný peníze si koupit třeba špulku filmu?
  • 0

#181 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 15 srpen 2010 - 14:02:51

Já se s Karbusickým osobně setkal víckrát, dokonce jsem se ním i jednou pohádal - nešlo o něco extrémního, ale bylo to opravdu přímo, žádné anonymní internetové výměny názorů :lol:

Podle mě tento člověk udělal pro rozvoj amatérské fotografie v ČR opravdu hodně, to se mu prostě upřít nedá. Přivedl fakt hodně lidí od kompaktového cvakání k zrcadlovkám (jak ještě v "době analogové", tak u digi), v PL za ta léta vyšla spousta článků opravdu dobré úrovně. Tady mu kdekdo nadává, jenže podívejte se, jak dopadly ostatní časopisy na trhu - buď krachly, nebo měly úroveň ještě daleko horší než PL (anebo měly horší úroveň a ještě krachly) - nakonec vždy mluví výsledky.
Navíc se mu nedá upřít ani to, že na rozdíl od řady jiných publicistů fotit uměl a něco tvořil i sám - asi ho nelze brát za nějakého "velikána české fotografie", ale určitě nešlo o nějakého teoretika, který nikdy nevzal foťák do ruky.

Chyby měl taky, jednak se vlastně nikdy nedokázal nějak pořádně vypořádat s koexistencí časopisu a PL shopu a v řadě případů se tím pořádně ztrapňoval a ztrácel kredit serióznosti - bylo těžké mu věřit, čemu z recenzí opravdu věří a co dělá jen kvůli zisku. Dál se u něj po prvotním úspěchu hodně začal projevovat jakýsi "kult osobnosti", kdy byl prostě přesvědčen o své dokonalosti a z reakcí vnímal výhradně ty kladné. Tím se ale připravil o jakoukoli rozumnou zpětnou vazbu, což PL určitě neprospívalo. To jeho "období kolem Soničky" už jsem nesledoval, takže nekomentuji, ale problém to taky nejspíš byl, potvrzovalo mi to víc lidí.

Když to ale sečtu tak kolem a kolem tak se stavím spíš na stranu, která Karbusického hájí - je to prostě člověk, za kterým tu něco zůstalo (navíc je možné, že se jeho nový projekt také prosadí, takže minulý čas není na místě) - docela by mě zajímalo, kolik jeho kritiků o sobě bude moci říct něco podobného :(
  • 0

#182 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 srpen 2010 - 19:07:27

Ogaři, ale ano, v mnohém máte jistě pravdu, ale s posledních přispěvků vidím, že se díváte na věc s více stran, a o to de především.
Proto Vám děkuju za pochopení nazdrory tomu, že máte jiný názor :lol:
  • 0

#183 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 15 srpen 2010 - 19:09:34

I když vlastně jiný názor velice nemáte :lol:
  • 0

#184 Hoki

Hoki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 srpen 2010 - 18:46:48

Mně posledních pár týdnů zlobí jedna věc, s níž si nevím rady. Nafotil jsem přes dvacet negativů 4x5" a chystal se je briskně "nakontaktovat". Proces jako vždy, žádné změny. Mám ve zvyku dělat od jedné fotky 3-4 kopie. Někdy je dělám hned, někdy nechám raději fotku uschnout a "uležet" do druhého dne a pak teprve pořídím další kopie. Vždy si pečlivě zapisuju časy, clonu, gradaci apod. Nikdy jsem s tím za cca 10-12 let neměl problém, ale najednou z nějakého důvodu nedokážu dosáhnout stejných výsledků. Udělám jednu fotku a třeba za půl hodiny nebo druhý den tu samou a ono to nevychází. Většinou ta druhá a třetí vyjde světlejší a musím hledat nové časy. Takhle to ale nejde dělat, aniž bych zničil spoustu materiálu.
Kontakty jsem dělal na Fomabrom (multigrade), Fomatone Classic MG a Ilford MG IV. U všech to samé, takže papírem to není. Vývojka Tetenal Variospeed (koupil jsem pro jistotu lahev čerstvé, nepomohlo to). Elektrikář mi změřil zásuvky, napětí nekolísá.
Má někdo návrh, čím by to mohlo být? Ještě mě napadlo napětí ve spínači (digitální Viponel, k němuž je napojeno i fotokomorové světlo), vadná žárovka ve zvětšováku...???
  • 0

#185 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 10:28:04

Má někdo návrh, čím by to mohlo být?


Ano. Například moje žena by Vám řekla, že Vám v komoře špatně proudí kosmická energie Či, a že to tam potřebujete vyčistit od negativní energie. :)

Toliko na odlehčenou.

Zkusil jste si s těmi spínacími hodinami odpočítávat? Je deset sekund které Vám odpočítají dnes stejně dlouhých, jako deset sekund, které vám odpočítají druhý den?

Na měření napětí bych se vykašlal. Aby Vám žárovka svítila pokaždé jinak, a aby Vám udělala takový rozdíl v osvitu, to byste musel podle oka po 10 letech stejného procesu vidět.

Pokud to nepomůže, tak pak už snad jen vyrobit všechny kontakty naráz.

Upřímě řečeno, když udělám fotografii dnes na stejný papír ve stejné vývojce (ve slotech), stejný čas a stejná teplota, a stejnou udělám zítra znovu, tak já mezi nimi také poznám trochu rozdíl. No řekněte, není ta klasická fotografická cesta krásná?!
  • 0

#186 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 11:02:30

Upřímě řečeno, když udělám fotografii dnes na stejný papír ve stejné vývojce (ve slotech), stejný čas a stejná teplota, a stejnou udělám zítra znovu, tak já mezi nimi také poznám trochu rozdíl. No řekněte, není ta klasická fotografická cesta krásná?!


Pokud se budu držet slov páně K. O. Hrubého, kterými doprovodil smetení mých prvotin, o nichž jsem si tehdá myslel, že jsou to díla, se stolu, a na která jsou dnes majitelé krabiček od mýdla velmi hákliví, tak vlastně ten výše popsaný rozdíl výsledku v čase je naprosto pochopitelný a přirozený:
dnešní shit přeci taky není úplně stejný jako včerejší . Toliko na odlehčenou.
:)
  • 0

#187 Hoki

Hoki

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 12:59:17

Odpočítávat si se spínacími hodinami jsem opravdu nezkoušel a pochybuji, že bych já byl pouhým odpočítáváním přesnější než digitální časovač a že bych tudíž odhalil jeho nepřesnost.
Stejně tak si nemyslím, že bych pouhým okem odhalil nestabilně svítící žárovku. Uvidíme, budu zkoušet dál a třeba na něco přijdu.

A máte pravdu - ta nepravidelnost je u klasické ČB fotografie vlastně krásná.
  • 0

#188 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 17 srpen 2010 - 13:02:49

Odpočítávat si se spínacími hodinami jsem opravdu nezkoušel a pochybuji, že bych já byl pouhým odpočítáváním přesnější než digitální časovač a že bych tudíž odhalil jeho nepřesnost.
Stejně tak si nemyslím, že bych pouhým okem odhalil nestabilně svítící žárovku. Uvidíme, budu zkoušet dál a třeba na něco přijdu.

A máte pravdu - ta nepravidelnost je u klasické ČB fotografie vlastně krásná.


Přiznám se, že mi někdy zdroj u barevné hlavy kolísá dost výrazně a pouhým okem to vidět je. O něčem co by mi stabilizovalo napětí či zdroj jsem uvažoval bohužel jsem na nic nepřišel.
  • 0

#189 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 srpen 2010 - 15:16:46

O něčem co by mi stabilizovalo napětí či zdroj jsem uvažoval


Což třeba stabilizovaný zdroj?
http://jirky.webz.cz...page=zdroj-l200

Dneska už bych se s tím asi nedělal a elektronika coby hlavní záliba vzala za své někdy kolem mého patnáctého roku života ... tedy už dost dávno, abych si ještě něco pamatoval ... ale stabilizovaný zdroj by neměl být problém koupit?
  • 0

#190 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 17 srpen 2010 - 15:33:37

P=I*U , I=P/U ,P=100W , U=12V -> I= 8,33A . To ten integrovaný stábl nezvládne ... Ale není problém najít i silnější stabilizované zdroje .
  • 0

#191 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 17 srpen 2010 - 22:07:14

Co takhle zdroj z počítače, kolik dá na 12V větvi ?
  • 0

#192 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 srpen 2010 - 18:19:30

Právě mi umřel Flexaret VI. Čest jeho památce. :-) :lol: :cry:
  • 0

#193 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 22 srpen 2010 - 18:23:21

A další tíchou vzpomínku mužeme věnovat mé sedmičce :-) . Přesně dvanáct svitků po předchozí opravě a zase mrtvá ...
  • 0

#194 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 22 srpen 2010 - 18:24:34

Hlásím že číslo V žije. :-)
  • 0

#195 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 22 srpen 2010 - 19:00:32

Provokatére :-) .
Teď mi ale zvednul náladu Tilberien svým pietním aktem :lol: .
  • 0

#196 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 22 srpen 2010 - 19:05:40

to je dobrý :-) :lol: sorry :cry:
  • 0

#197 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 22 srpen 2010 - 19:05:47

Provokatére :-) .
Teď mi ale zvednul náladu Tilberien svým pietním aktem :lol: .

Dík.Za 20 minut končí na ebay UK aukce na Bronicu S2A. Tak si zdůvodňuju, že ji vlastně nechci.
  • 0

#198 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:15:16

Nedávno mi kleknul počítač i s nezálohovanýma tigitálníma fotkama. O některé byl právě projeven zájem k otisknutí.Tak a teď se mi smějte. :)
  • 0

#199 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:21:12

To prave neni moc smichu - nicmene, pokud neodejde primo mechanicka cast disku, je moznost obnoveni dat 99%. A i nektere mechanicke problemy se daji docasne vyresit.
  • 0

#200 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:26:02

Ale proč bychom se smáli, že... :D Aspoň si budeš pamatovat, že za a)se fotí na film, se fotí na film, se fotí na film :D :D (případně na papír nebo desky, abych neurazil alternativní přístupy)
A za B) máš zálohovat, zálohovat, zálohovat. Což mi připomíná, že bych si mohl zazálohovat práci za poslední hodinku... :) :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních