Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5901 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 30 září 2020 - 15:48:39

Podarilo sa kupiť predlženie na mikroposuv/MGF4/.Hoci som digitalista,moja duša plesá.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5902 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 30 září 2020 - 19:36:43

No jéje, to já taky mám, akorát nemám ten mikroposuv  :cry:


  • 0

#5903 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 1 říjen 2020 - 19:33:49

Vážení kolegové, nesmírně vítám nařízení Vlády č. 957, s účinností od 5.10.2020 čas 00.00 hod. Dokážete si jen představit to nádherné, celou naší jeskyni prostupující T  I C H O,  jež zavládne v okamžiku, kdy bude Ms. Mladé Jezevcové omezen specifický, intonačně naprosto univerzální, hlasitý vokální projev, provázející její oblíbené písně, linoucí se z nitra parního válce JVC Typ RV-B90? Johann Sebastian by údivem pozvedl husté strniště svého obočí ohromen, jaké zvláštní intervaly mohou volně modulovat původní melodii a jak zničující disonantní souzvuky lze s naprostou uvolněností vokálního projevu generovat pouhým hlasem. Ne, netoužím spoluvlastnit pro potěchu ducha operní subretu, schopnou svým hlasem o intenzitě 134 dB naráz otevřít celou basu piva. To by slyšel i přítel Tetřev, zvaný "Hlušec", který vadu dovedně předstírá, aby dosáhl na lesní Sociál. K čištění filmů ultrazvukem, před jejich založením do zvětšovacího přístroje, to by bylo ekologické. "Opěj mi pár kinofilmů, drahé poupátko, snažně prosím ! " ( tělesná hmotnost 197,8 Kg ve spodním dresu ) to by se dalo průmyslově využít. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#5904 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 říjen 2020 - 20:19:41

já musím říct, že jsem byl prvně v životě ochoten jít co by sólista demonstrovat

jenže jsem si pak uvědomil, že zpěv neovládám, tak jsem šel radši namísto nácviku protestních songů na šichtu


  • 0

#5905 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 1 říjen 2020 - 21:53:58

Vážení kolegové, velmi se omlouvám, ale není příčinou nepředvídatelného vypadávání částí emulse u filmů známého výrobce předchozí exposice materiálu zpěvem zaměstnanců při jeho výrobě? Husitské vokální sbory, vezené na okovaných selských povozech po jednotlivých scénách nebyly se vší pravděpodobností obsazovány školenými hlasy a přesto jejich zpěv působil na nepřítele přímo destruktivně. Předpokládáte díky zmíněným opatřením skokové zlepšení kvality po datu výroby 5.10.?

S přáním klidné noci za dnešního úplňku: "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#5906 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 4 říjen 2020 - 22:03:48

Dnes som nazrel po dlhom čase do eshopu Fomy a div sa svete - nastrihali a predávajú Fomapan 100 v rozmere 6,5x9 cm... Ja si tento rozmer pracne v tme strihám už hádam aj rok z planfilmov rozmeru 13x18 cm... Tento bohumilý počin Fomy ma naozaj potešil a idem objednávať pár balení. Radosť trochu pokazila cena - sú za prakticky rovnakú cenu ako dvojnásobný formát 9x12 :-( 

Ale čo už, peniaze boli aj budú, ale tento formát možno už nie :-) :-)


  • 3

#5907 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 11 říjen 2020 - 07:25:11

Vážení kolegové, po časně ranních 100g křišťálově čistého "Zaostřováku" nalačno jsem vyzkoušel mediálně promořenou metodu "LOOK DOWN" a mohu odpovědně konstatovat, že Mis. "Mladá Jezevcová" skýtá permanentně okysličující fotogenické charisma. S přáním Dobré světlo Vám všem, nehovořícím digitalštinou !!!! "Starý Jezevec" Erik 


  • 1

#5908 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 15 říjen 2020 - 09:53:14

Mam doma noveho analogoveho uzivatela:)

Zatial len ako objekt, moc mu este nejde zaostrovanie.

 

Přiložený soubor  cbb52206-fd72-4ef2-badd-c264aa166002.jpeg   222,39K   5 Počet stažení


  • 11

#5909 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 15 říjen 2020 - 10:45:53

Vážený kolego, durri, zdravím do Blavy a blahopřeji. Užívej si euforii, čas pádí tak rychle, že Ti bude za chvíli nosit stativ. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5910 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 15 říjen 2020 - 13:06:06

Jojo, utíká to rychle. Moje ratolest by už stativ nosit mohla, ale nechce, mrška :-)


  • 0

#5911 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 15 říjen 2020 - 13:28:57

Blahopřeji! Před dvěma lety se mi taky jedno vylíhlo a už říká: "táto, naleju ti ustalovač do stroju!" [tj. do jobo procesoru] a vždycky mi otáčí kolečkama. Dostane na packy gumové rukavice a vypadá to asi jako kdybych si dal na ruce pytle od brambor :-) Stativ má svůj vlastní a na něm nasazenou už značně roztřískanou smenu. Jak říká Jezevec, jen to fikne a už ti bude pomáhat a loupit přístroje


  • 0

#5912 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 20 říjen 2020 - 10:54:17

Potěšilo. https://youtu.be/gFQhuULUDQc
Žánr co mám rád. Moc rád. Snad potěší i někoho tady na Temné.
  • 1

#5913 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 20 říjen 2020 - 15:46:14

Těší mě že se podařilo rozchodit mega zatuhlé ostření u Agfy Standard který nepřiměl k poslušnosti ani jeden známý servisák aparátů, měďenka dokáže potrápit. K tomu seřízená a vyčištěná Ikonta do kapsy. Tímto zpětně a ještě jednou děkuji panu Vaitovi za supr servis. Jednou bude potřeba doladit Mikromu a Etaretu  :D

 

 

Medenka.jpg IMG-20201020-161254.jpg IMG-20201020-161237.jpg

 

Mám úplně zakázané nahrávání (asi kůli předplatnému), ale já si poradím! 


  • 1

#5914 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 798 příspěvků(y)
Reputace: 2 155

Publikováno 29 říjen 2020 - 13:44:13

najit si cestu zpet k mini-me

.

 

Přiložený soubor  leica_sl_201029_124234.jpg   153,48K   6 Počet stažení


  • 2

#5915 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 listopad 2020 - 19:32:31

pro dávno intuitivně na aukru koupený trapézový lis jsem nalezl dobrého využití, dokonce jej můžu půjčovat dámám, které nemarní čas u televize a potichu

loupou

 

Přiložený soubor  tra-lis.jpg   157,32K   4 Počet stažení


  • 2

#5916 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 2 listopad 2020 - 23:32:29

Vážený kolego RHx, letošní zima bude velmi tuhá. Bobři mají letos hustší kožich, než před lety. Nepříliš fotogenické muchomůrky červené /Amanita muscaria/ dorostly do černobylských rozměrů. Vrchovatý košík krásných hub, skvostný lesa-dar do našich hub. Tichý, zadumaný les, vystlaný kobercem barevného listí dubů, Ms. Mladá Jezevcová, urputně páčící mladé hřiby z mechového koberce. Co více, skvěle vybaveni optickými zázraky své doby, jež vlastnila, či měla jen profesně propůjčena pouhá hrstka vyvolených, nás naplňuje radostí z každého, dosyta prožitého dne. Užívejme našich dokonalých světlostrojů k zachycení nenávratně mizejících a neopakovatelných okamžiků na ušlechtilý materiál, jakým je černobílý fotografický film. Číslicový ejakulát z DSLR jej nemůže nahradit, ani kdyby se vlk posral a liška zůstala celá !!! Prožitek z kouzla, jakým je vznik klasické černobílé fotografie, od A do Z ručně zhotovené jejím autorem je analogický zázraku, jakým je hra na hudební nástroj. Cesta k mistrovství je dlouhá a trnitá a schopnost jej ocenit, to nedokáže každý. Vyžaduje citlivou duši, pokoru a skromnost, nikoli vynucený cejch celoživotní viny, kterou stádo drží v ocelovém sevření. "Mysl je jako padák. Pokud není otevřená, nepracuje. " Francis Vincent Zappa. Nenechte si každodenně zasírat své hlavy číslicovým hnojem !!! S pozdravem: Dobré světlo všem vyznavačům klasické černobílé fotografie a spojitých fotografických procesů: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#5917 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 3 listopad 2020 - 00:35:43

Co se nadcházející zimy týká, mohu potvrdit slova Starého jezevce. Moje smečka vlčáků (Canis lupus var. domestica) je osrstěná natolik , že sem málem zavařil vysavač, když jsem po nich dnes uklízel.

Těším se na zimu a sníh, protože pseudovlčí fotky nevypadají nikde líp než na sněhu....


  • 0

#5918 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 listopad 2020 - 08:05:19

áj

za celoroční cyklisty městského typu hlasuji pro méně toho sněhu 

sníh horám a krajinářům, nám suchou stezku

tak uvidíme


  • 0

#5919 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 3 listopad 2020 - 10:46:24

Toto je kvalitní přání.


  • 0

#5920 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 3 listopad 2020 - 12:28:27

Včera večer jsem ve své komoře nainstaloval a elektricky zapojil ventilaci (při tom jsem samozřejmě dostal jednu ránu 220V...). 

Vše funguje, při otevřených dveřích je tam průvan, z větracích průduchů to bude tak akorát. 

Takže už můžu pracovat i s trochu nepříjemnější chemií (typu selen toner).

Juchů

 

Dnes večer bych to viděl na položení linolea na podlahu a na čas mám hotovo + můžu se nerušeně rušit zvětšování.

Etapa 2 vybavovaní TK přijde na řadu někdy v zimě, ale to už bude jenom šperkování.

O víkendu bych to chtěl (digitálně) nafotit a dám fotky do patřičného vlákna.


  • 0

#5921 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 3 listopad 2020 - 13:23:08

Já sem zaznamenal docela dost prachu na negativech, který nejde jen tak odstranit. Pravděpodobně ulpěl ve vrstvě při zasychání, ve sklepní komoře se práší, notabene když toho vyvolávám víc, sám vířím prach svou přítomností a negativy mi visej za zády. Tak sem si pořídil úzkou šatní skříň a budu sušit tam.


  • 0

#5922 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 442 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 3 listopad 2020 - 19:40:34

No, proto necolam v komore, ale v byte. Po vyvolani zavru sprchovej kout, poradne ho vyparim horkou vodou a pak susim tam.
  • 0

#5923 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 4 listopad 2020 - 09:26:06

Těší mě, že jsem zase měl chvíli čas a udělal další krůček k dokončení nové camery obscury.

 

IMG_20201104_084502.jpg


  • 3

#5924 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 4 listopad 2020 - 09:55:11

"Kdykoli hledáme štěstí, nakonec nacházíme sebe. Není to zvláštní. Jen my totiž víme, co nás činí šťastnými, co je pro nás důležité, na čem v našem životě záleží. Štěstí je v nás. Jen jsme někdy zabednění jako truhla, která neumí sebe sama otevřít. Potřebujeme najít klíč. Je v naší duši, v našem zklidnění, v našem tichu. Pak zjistíme, že ani nepotřebujeme víc než máme. Stačí jen ocenit to, co máme, co ještě zbývá."

„Nejvíc o sobě jsem se naučil ve chvílích vnitřního klidu a rovnováhy. A to nejzajímavější, co jsem se v těchto chvílích naučil, bylo, kolik síly mi dodá, když nechám některé věci prostě být.“

„Nejvíc zbytečných starostí mi v životě ubralo uvědomění, že nemusím bránit ani vysvětlovat jakékoli své rozhodnutí před druhými. Protože je to můj život.“

Jan Tříska 


  • 0

#5925 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 27 listopad 2020 - 17:46:01

Nevím, jestli do vlákna ,,Gass", nebo sem….

…Nabídka:

Rolleiflex 2.8E Planar. V letech 73-74 na ,,generálce” ve fabrice. Od té doby, až na pár filmů nefocen. Ha Ha, toho už jsem slyšel…. Prodáván jako nefunkční atd…

…Včera otevírám balík, koumám - zkoumám…. padá mě čelist. Planar 2.8 - absolutně netknut, žádný prach, šrám, prostě nic. Musím říct, stav 100%. Toto jsem neviděl ani u 3 a půlek, které bývají méně dorasované než 2,8.

...Výrobní číslo objektivu…opravdu, na Éčku namontován Planar z posledních ,,Rolejů”, pán nekecal!!!

…Pod ,,potahem” na šroubech ,,zapečetění” barvou z fabriky, nikdo se v tom nehrabal…

 

Závada do 15 minut odstraněna. Když už mám čelní panel dole, tož ze zvědavosti aparát nasazuji na trn a proměřuji rovinnost objektivů k rovině filmu na filmové dráze. Kontroluji nekonečno, metr a ,,mezi kozy”, tolerance od výrobce je do 0.05mm. Zjišťuji 0.02mm na jakékoli vzdálenosti, neskutečné. Podobné číslo je s novějšími modely skoro scifi.  Opět se mě potvrzuje povídačka …nejfestovněji jsou udělané poslední verze Automatů, 3.5E/C - 2.8E. 

...

...Dnes, výměna plechu na šponování filmu, dva filmečky ozkoušené. Snímano ihnet po přetočení, půl minutky po a minutka po. Z 12 záběrů je 10 zaostřené na přesné místo... atd. ...

O vejkendu ho beru do lesa na špacír.

O vánocích si ho vygenerálkuji komplet, se těším jak malej kluk :) 

A to vše za cenu  Automatu bo Rolleicordu :)

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  1.jpg   1,01MB   6 Počet stažení
  • Přiložený soubor  Planar-2,8.jpg   110,99K   3 Počet stažení

  • 4

#5926 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 27 listopad 2020 - 18:13:57

Moc hezkej stroječek, hlavně s nim vyblejsknout kocoura!  :P


  • 0

#5927 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 27 listopad 2020 - 18:36:14

Na kocoura mám kino a mezikroužky, ale má mě na háku.

ps: ...krabici s těmahle malýma  wobrázkama, sem ti zapomněl ukázat...

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  Koc 1.jpg   119,88K   5 Počet stažení
  • Přiložený soubor  Koc 2.jpg   119,88K   6 Počet stažení

  • 2

#5928 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 3 prosinec 2020 - 16:44:42

Potěšil dárek. Několik přesných, laboratorních teploměrů. Žádný líh, ale Hg. Dneska s lucernou pohledat.
  • 0

#5929 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 7 prosinec 2020 - 22:36:26

Potěšily mě velmi 2 události posledních dnů:

1. Dnes jsem dostal balíček s papírem, který tady v bazaru prodával MarWi. K papíru přibalil dáreček / překvapení - krásnou fotku na barytu! Fakt potěšilo!

2. Na konci minulého týdne jsem mohl darovat část svého vybavení nově vznikající komunitní temné komoře v Ostravě (holky které provozovaly Díru v Provozu připravují novou TK a galerii v kulturáku). Takže dva zvětšováky a pár dalších kousků do TK. 
Jsem rád, že to vzniká a že budou snad různé inspirační i vzdělávací aktivity. Moc jim držím palce.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5930 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 8 prosinec 2020 - 00:14:50

Mě přišly dneska Kamery Obskury od Jiřího Jandy, vyřazeno z Městský knihovny Praha, vevnitř je přiložený výpůjční lístek z devadesátých let až 2006.


  • 0

#5931 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 10 prosinec 2020 - 11:20:40

Nemožné se stalo skutečností, ještě stále lze najít Nikon D700 ve stavu nového a to prosím v českých luzích a hájích!

Tak jsem si pořídil do doživotní sbírky tohoto fešáka, nafoceno pouze 3tis snímků (ano, i digi občas musím fotit)!

https://photos.app.g...jC9de3dEAjX2UY7


  • 2

#5932 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 10 prosinec 2020 - 16:27:16

I ty heretiku!  


  • 0

#5933 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 10 prosinec 2020 - 17:00:22

Nemožné se stalo skutečností, ještě stále lze najít Nikon D700 ve stavu nového a to prosím v českých luzích a hájích!
Tak jsem si pořídil do doživotní sbírky tohoto fešáka, nafoceno pouze 3tis snímků (ano, i digi občas musím fotit)!
https://photos.app.g...jC9de3dEAjX2UY7


Ono to sem vůbec, ale vůbec nepatří a ani nechci pomyslet co na to asi napíše pan Kurach.
Nicméně gratuluji. Svým způsobem je to už taky legenda. A ten nájezd je parádní. Já koupil asi před dvěma lety s 30k a to jsem si říkal jak je to vlastně nový foťák :)
  • 0

#5934 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 10 prosinec 2020 - 20:05:45

jestli mají ty počítadla jak auta tachometry, tak bych tak (nejásal)

aneb jak říkal technik měření škodlivin na pracovišti - naměřím to tak, aby to vyšlo


  • 0

#5935 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 10 prosinec 2020 - 20:59:36

Nevím jak přesně ty počítadla fungují...co by se muselo "pretočit" vyměnit aby to ukazovalo míň, ale kontrola je prostá. Stačí udělat fotku a mrknout na data snímku. No a navíc taky dost napoví stav těla, gumy atd ;)
  • 0

#5936 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 11 prosinec 2020 - 05:43:09

Nemožné se stalo skutečností, ještě stále lze najít Nikon D700 ve stavu nového a to prosím v českých luzích a hájích!
Tak jsem si pořídil do doživotní sbírky tohoto fešáka, nafoceno pouze 3tis snímků (ano, i digi občas musím fotit)!https://photos.app.g...jC9de3dEAjX2UY7


Ono to sem vůbec, ale vůbec nepatří a ani nechci pomyslet co na to asi napíše pan Kurach.
Nicméně gratuluji. Svým způsobem je to už taky legenda. A ten nájezd je parádní. Já koupil asi před dvěma lety s 30k a to jsem si říkal jak je to vlastně nový foťák :)

Vím, nicméně sekce tohoto vlákna má mimo jiné v popisku "digitalisti", tak snad se tokik nestalo :-)
Počítadlo snímků je v Exifu každé fotky.
  • 0

#5937 lubo

lubo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationSoľ
Reputace: 4

Publikováno 12 prosinec 2020 - 09:52:11

Podarilo sa vydražiť za rozumnu cenu oproti iným ponukám.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ebay.jpg   94,65K   10 Počet stažení

  • 0

#5938 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 prosinec 2020 - 13:50:16

jedu autem na nákup a říkám si, stavíš se v prodejně pro pozitivní vývojku, než ji tikoko(ti) zase zakážou provozovat a cestou hle na silnici

sikovky a ne ledajaké, zaostřené oko se nemýlilo

malinko jsem zbrzdil hradeckou dopravu, mávaje vestou v ruce jsem rychlým krokem  mířil k nálezu

tak jsem rád, že jsem jel pro vývojku, poněvadž jinak bych neměl tyhle střední knipexy, který mi chyběly v brašně


  • 1

#5939 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 prosinec 2020 - 21:55:31

Knipex Cobra ?

Geniální nářadí! Gratuluji! :-)


  • 0

#5940 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 12 prosinec 2020 - 22:58:10

však vím, kolik stojí a že je s nimi dobrá práce, nejkratší mám ty 150 mm a pak jedny dlouhé 

a pak jedu autem a tam leží ty střední, no nezastav :)


  • 0

#5941 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 prosinec 2020 - 23:53:23

A navíc jsi udělal dobrý skutek, odstranil nebezpečnou překážku na vozovce! Můžeš si vybarvit okénko v modrém životě. :-D

 

Představ si, že by od kola odletující sikovky trefily na chodníku maminku s kočárkem, ten by naboural do důchdce jehož francouzská hůl tak skočila do čtyřproudovky. Tam by silniční pirát, jedoucí skoro 60, strhnul řízení, způsobil nehodu v protisměru a vymrštěná hůl by zkratovala elektrické vedení. Dále raději nedomýšlet, určitě by zemřel lachtan v arktidě.....


  • 0

#5942 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 13 prosinec 2020 - 02:10:58

Já bych tu tv NOVA raději vypnul ;)
  • 0

#5943 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 13 prosinec 2020 - 09:33:22


 

Já bych tu tv NOVA raději vypnul ;)

Tak to asi nepoznas TV Markiaza a TV JOJ.
Nemoznost naladit rakusku televiziu otvorilo nove moznosti masirovania sedej kory mozgovej. Nevyberanym sposobom.


  • 0

#5944 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 13 prosinec 2020 - 09:45:20

 

Já bych tu tv NOVA raději vypnul ;)

Tak to asi nepoznas TV Markiaza a TV JOJ.
Nemoznost naladit rakusku televiziu otvorilo nove moznosti masirovania sedej kory mozgovej. Nevyberanym sposobom.

 

Na novu nekoukám, stačí mi TV Barrandov, tam mi Jaroušek všechno vysvětlí. :-D 

(Ale je to na vlastní nebezpečí)


  • 0

#5945 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 13 prosinec 2020 - 12:00:09

Vážení kolegové, včera v podvečer jsem se na několik hodin začetl do své milované knihy, fotografického a hlavně svrchovaně lidského vyznání Vilhelma Mihailovskise s názvem Mana Dzive - Fotografija / My Life Is Photography / obsahující na 832 stranách 370 skvělých fotografií. Kniha vyšla Oct. 6, 2013 ve vydavatelství Prospekts Riga. Autor Wilhelm Mikhailovsky, EFIAP ve své knize mapuje období od roku 1969 do roku 2012, popisuje svá setkání s mnoha fotografy, kteří se stali jeho celoživotní inspirací a zároveň nejbližšími přáteli. Nezapomenutelné setkání v Praze, promítání úžasného portfolia s dokumentární poémou Priglašenie na kazň, popisující půl roku trvající cestu na popraviště vraha 2 lidí Valerije Dolgova z 26.5.1984 o němž natočil Frank Gercem filmový dokument s názvem Vyšší soud. Vilhelms Mihailovskis, rodák z Konstatninovky, Doneckaja Oblast, nar. 2.10.1942 odešel na věčnost 23.1. 2018 v Riga v 76 letech. Velikán humanistické fotografie, úžasná inspirativní osobnost.

S pozdravem "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5946 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 13 prosinec 2020 - 13:18:46

 

 

Představ si, že by od kola odletující sikovky trefily na chodníku maminku s kočárkem, ..........

A chraň přírodo ještě musel třeba dělat nový dítě palm.gif. I když te výrobní proces je docela příjemnej.....


  • 0

#5947 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 13 prosinec 2020 - 19:21:23

Těší mě, že jsou stále poctiví, slušní prodejci, kteří vám odešlou zboží bez dobírky s tím, že jim zaplatíte až po doručení balíčku a kontrole předmětu. Jsem opravdu rád, že jsou stále mezi námi lidé věřící v lidskou poctivost, morálku a dané slovo.
  • 2

#5948 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 13 prosinec 2020 - 20:05:01

Nemožné se stalo skutečností, ještě stále lze najít Nikon D700 ve stavu nového a to prosím v českých luzích a hájích!

Tak jsem si pořídil do doživotní sbírky tohoto fešáka, nafoceno pouze 3tis snímků (ano, i digi občas musím fotit)!

https://photos.app.g...jC9de3dEAjX2UY7

 

 

Nejlepší číslicový nikon, protože rozlišení a dynamický rozsah jako film :)


  • 0

#5949 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 14 prosinec 2020 - 07:36:09

že použiv hlavu, přišel jsem na originální dárek

námětem bylo mi setkání s jednou mlaďonkou gymnasistkou, které mně bravurně přehrála v pexesu

co stvořit pexeso vlastní?

z makro fotografií, kontaktů 6x6

nalepit na kartičky, nebo jiné destičky (třeba vyřízlé na vodním paprsku - máme v práci)

-

jde o jedinečný dárek

může existovat v jediném exempláři

témata na obrazy jsou nevyčerpatelná

máš důvod ustrojit stůl na makro práci

zafotíš si, zavoláš si

při hře potrénuješ mysl

prostě samý pozitiva

jen to asi do vánoc nestihnu, možná kteří máte chuť a dobrého laboranta k sobě, máte ještě šanci pexeso vyrobit


  • 1

#5950 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 14 prosinec 2020 - 09:42:17

Vážený kolego RHx, pod vrcholem Slanýho vrchu se mlaďounké gymnasistky vyskytují pouze sporadicky, převážně v doprovodu grafickými symboly notně obdařených a hormony kypících bytostí, hovořících útržkovitě mne poněkud neuchopitelnou formou převážně skřekovité konverzace, civících permanentně do jakýchsi světelné vlny emitujících zářících tabulek s podivnými samovolně hrajícími batohy, nedbale zavěšenými na ohrblých bedrech, nesoucích lebku vlastní, krytou podivnou kapucí, obuvi šněrovadly nevázané, výkaly zvířecími v silné vrstvě, po celou dobu krátkého života svého obalené. Odér trav pálených, dýmu dusivého, v labyrintu skalním dlouhodobě ulpívajícím, se dotazuji Démona skalního, zda-li se ještě stále nalézám v tradičním duchovním prostoru, či jsem se již nevědomky ocitl ve stadiu transcendentálním. 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních