Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#6001 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 8 únor 2021 - 22:10:04

Pan Břuska z BeFoto mi nečekaně poslal balíček - na konci roku jsem objednal zboží, omylem mi poslali něco jiného, poté zboží došlo a dnes jsem nečekaně dostal správnou verzi zboží - a zcela zdarma. Nejednalo se o nějak drahou položku, to poštovné bylo asi min. stejně drahé, ale potěší. Zvlášť, když jsem už to pustil z hlavy a ani jsem tu správnou verzi nechtěl. 

 

BeFoto mj. i proto dlouhodobě doporučuji.


  • 4

#6002 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 8 únor 2021 - 22:36:17

Pan Břuska z BeFoto mi nečekaně poslal balíček - na konci roku jsem objednal zboží, omylem mi poslali něco jiného, poté zboží došlo a dnes jsem nečekaně dostal správnou verzi zboží - a zcela zdarma. Nejednalo se o nějak drahou položku, to poštovné bylo asi min. stejně drahé, ale potěší. Zvlášť, když jsem už to pustil z hlavy a ani jsem tu správnou verzi nechtěl. 

 

BeFoto mj. i proto dlouhodobě doporučuji.

Hmm, mám teda spíš opačnou zkušenost. Při objednávce zboží mi přišlo potvrzení, že vše je skladem. Následně mi někdo od nich volal, že bohužel není a bude o dva dny později. O týden později zboží došlo na úplně jinou adresu, naštěstí ten příjemce podle jména a názvu firmy mě vyhledal a zkontaktoval a mohl jsem si pro to dojet. Reklamoval jsem e-mailem u Befoto alespoň tu dopravu, která neproběhla k mé spokojenosti, ale ani neodpověděli. Raději tam chodím osobně, pokud to jde.


  • 0

#6003 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 9 únor 2021 - 11:44:34

No, mně jednu objednávku dokonce poslali omylem celou zadarmo. Když jsem jim to teda "vnuceně" zaplatil, tak byli moc rádi a ... já taky, za to že vůbec jsou a dost vycházejí vstříc, když je to možný - kolegovi třeba poslali dražší verzi produktu, protože ta objednaná-levnější nebyla skladem.. :)

 

 

Pan Břuska z BeFoto mi nečekaně poslal balíček - na konci roku jsem objednal zboží, omylem mi poslali něco jiného, poté zboží došlo a dnes jsem nečekaně dostal správnou verzi zboží - a zcela zdarma. Nejednalo se o nějak drahou položku, to poštovné bylo asi min. stejně drahé, ale potěší. Zvlášť, když jsem už to pustil z hlavy a ani jsem tu správnou verzi nechtěl. 

 

BeFoto mj. i proto dlouhodobě doporučuji.

Hmm, mám teda spíš opačnou zkušenost. Při objednávce zboží mi přišlo potvrzení, že vše je skladem. Následně mi někdo od nich volal, že bohužel není a bude o dva dny později. O týden později zboží došlo na úplně jinou adresu, naštěstí ten příjemce podle jména a názvu firmy mě vyhledal a zkontaktoval a mohl jsem si pro to dojet. Reklamoval jsem e-mailem u Befoto alespoň tu dopravu, která neproběhla k mé spokojenosti, ale ani neodpověděli. Raději tam chodím osobně, pokud to jde.

 

 


  • 0

#6004 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 10 únor 2021 - 11:56:28

Já nevím, jest-li to všichni víte. Já to prásknu. Pan Krejčí z Fomy dostal cenu ministerstva kultury za přínos v oblasti fotografie. ( To je ten, co mu posíláte do Fomy dotazy a reklamace.) Jistě nikdo nepochybuje o tom, že si ji zaslouží. 

Takže za nás za všechny veliká gratulace. 

https://www.mkcr.cz/...tivit-2309.html


  • 12

#6005 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 10 únor 2021 - 12:50:51

Tak to je paráda, gratuluji panu Krejčímu.
  • 0

#6006 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 10 únor 2021 - 13:12:28

Já nevím, jest-li to všichni víte. Já to prásknu. Pan Krejčí z Fomy dostal cenu ministerstva kultury za přínos v oblasti fotografie. ( To je ten, co mu posíláte do Fomy dotazy a reklamace.) Jistě nikdo nepochybuje o tom, že si ji zaslouží. 

Takže za nás za všechny veliká gratulace. 

https://www.mkcr.cz/...tivit-2309.html

Hluboce se omlouvám, chtěl jsem dát líbícího hodnotíka, klepl jsem však vedle. Je tu nějaký aktivní moderátor, který by dokázal vzít tuto operaci zpět?


  • 0

#6007 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 únor 2021 - 13:52:46

Já se též omlouvám chtěl se podívat na reputaci a klepl omylem na červenou.Též jako Ploci bych potřeboval aby to někdo spravil.Panu Krejčímu  gratuluji a znám ho ze setkání Flexaret.Dělá nám přes Fomu hlavního sponzora a vždy donese filmy zdarma spousty ukázek různých fotografických technik i novinek s Fomy. 


  • 0

#6008 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 10 únor 2021 - 14:29:34

potesilo by mne kdyby taz tu reputaci uplne zrusil

.

kdyz se podivam kdo zde ma jake cisla tak to nedava smysl


  • 2

#6009 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 10 únor 2021 - 15:49:26

to máš jako s volbama :-D,  taky to nejde  zrušit,  ani  voliče selektovat :-D


  • 1

#6010 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 únor 2021 - 19:40:11

Sami volit vládu!Já bych vás hnal!Od čeho je panovník?


  • 0

#6011 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 10 únor 2021 - 20:32:53

Proč tak rád mínusuješ nebo naopak?To žádá vysvětlení? :cry:  :!:  :grin:  :)  :lol:

potesilo by mne kdyby taz tu reputaci uplne zrusil

.

kdyz se podivam kdo zde ma jake cisla tak to nedava smysl


  • 0

#6012 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 10 únor 2021 - 20:52:26

jedna z moznosti jak to tady aspon jakz-takz moderovat

.

i kdyz skoro kazdy si vetsinou udela obrazek o autorovi prispevku sam bez toho cisla

 

 

Proč tak rád mínusuješ nebo naopak?To žádá vysvětlení? :cry:  :!:  :grin:  :)  :lol:

potesilo by mne kdyby taz tu reputaci uplne zrusil

.

kdyz se podivam kdo zde ma jake cisla tak to nedava smysl

 


  • 1

#6013 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 11 únor 2021 - 22:28:56

Dneska mám druhé vánoce. Již delší dobu uvažuji o pořízení, resp. stavbě VF kamery formátu 8x10", poněvadž ceny takových kamer jsou docela závratné. Takovou nějakou náhodou, asi tzv. čirou nebo co  ;-) , jsem narazil na inzerát na prodej vraku kamery zn. Sanderson formátu dokonce 10x12". Šel jsem po něm, jak slepice po flusu a uspěl jsem. A právě dneska, až z daleké Británie, dorazila. Je to krásný kus řemesla, mahagon a mosaz. Z kusých informací co jsou o této značce ne webu, by měla být cca z roku 1905 - 1907, vyráběli ji Holmes Brothers v Islingtonu http://www.earlyphot...entry_C305.html. Dřevo je místy nějaké poďobané, mechanika je zohýbaná, drhne, ale je v podstatě, až na pár šroubků, kompletní. Měch je úplně na hadry, resp. v podstatě chybí. Pokud bych ale stavěl novou, tak bych ho stejně musel dělat. No, bude na tom hodně práce, ale řekl bych, že určitě méně, než stavět kameru od nuly. 

Přiložený soubor (y)


  • 8

#6014 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 12 únor 2021 - 07:38:25

Gratuluju  vypada moc pekne.  Jsou k tomu kazety?

Zvolna premysim, ze bych se pustil do stavby 30x40 a protoze zacinam kazetou, inspiroval bych se.


  • 1

#6015 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 12 únor 2021 - 13:35:48

Bohužel, ani jedna. I objektivová destička chybí. Budu si je muset vyrobit, ale už to mám rozmyšlené. Stejně by asi byly pro skleněné desky, takže bych se úpravě nevyhnul. Jen přemýšlím, jestli dělat  kazety do starých zad, páč ta vyklápěcí matnice na pantech se mně teda zrovna nelíbí, nebo udělat záda úplně nová s pružinami, jako u moderních kamer. 


  • 0

#6016 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 12 únor 2021 - 13:50:31

Pruziny, hmm, vyrobis si sam, nebo nechas delat? Ja misto nich pouzivam gumu, sice funkcni, ale ne moc pekne.


  • 0

#6017 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 12 únor 2021 - 14:17:54

mate pekny fotoaparat, a ked stejne radi opravujete, vynovujete, "spekulujete" ako fotografujete, tak mate na niekolko tyzdnov aj peknu zabavu. ano, objektivova dosticka kruhova je zaujimava vec. taku som este nerobil. moderne kazety na listovy film (a la Lisco, Fidelity) podla  mojich vedomosti na 10x12" (alebo 24x30cm) neexistuju. 10x12" drevene kazety na dosky kupite na eBayi, no ale moc lacne  nie su.
 
po mensej-vacsej uprave ich mozete viacmenej uspesne pouzivat na film. podla mojich skusenosti tie stare drevene kazety nie su moc svetlotesne, a treba permanentna udrzba. je neco ine ich pouzivat na kolodium (citlivost okolo 1 ISO)  a nieco uplne ine na listovy film (povedzme 100 ISO), alebo pouzivat kazetu v atelieri, alebo v pleneri na slnku.  ak Vasa priorita je fotografovanie na listovy film, tak existuje moznost mat modene kazety na 8x10" a mat tiez redukciu ci uz na zada 10x12" alebo vyrobit kompletnu zadnu stranu na 8x10". pravda, daco stratite z obrazovej velkosti.
 
len kvoli tomu, ze chcete mat matnici na listove pruziny nemusite vsetko urobit nanovo. staci panty vymenit na listove pruziny a vyriesit uchytenie. ja neviem, ale v poslednej dobe tie listove pruziny neviem kupit... ako pan vlkm hovori, list. pruzinu da sa aj vyrobit,  ale to stejne nie je celkom ono. mech a matnicu nie je problem urobit.
 
je vela moznosti... ale asi velky fotoaparat je ako velke auto. zere vela... ale aj dava vela radosti   : -)
 
.

  • 2

#6018 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 12 únor 2021 - 16:45:44

Díky moc. S kruhovou destičkou problém nemám. Nejjednodušší je vzít 5mm Pertinax a na soustruhu je za chvíli hotovo. To je ale k takovémuto přístroji sice funkční, ale jaksi nepatřičné. Co se mi ale moc líbí je, že se celá přední, jak to nazvat, objektivová subdeska po povolení pravého šroubu dá otáčet a pak pomocí levého šroubu s ozubeným kolem a hřebenem posouvat nahoru a dolů, nebo do stran, nebo jakkoliv, podle toho, jak je zrovna tato subdeska natočená. Co se týká kazet, tak o moderních 8x10" samozřejmě vím, ale když jsou k mání, tak taky nejsou za hubičku. Ještě nevím, uvidím, vyzkouším. V první řadě musí být fotoaparát v cajku, abych měl ten svůj prototyp kazety, na čem vyzkoušet...


  • 0

#6019 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 12 únor 2021 - 18:15:10

Díky moc. S kruhovou destičkou problém nemám. Nejjednodušší je vzít 5mm Pertinax a na soustruhu je za chvíli hotovo. To je ale k takovémuto přístroji sice funkční, ale jaksi nepatřičné. Co se mi ale moc líbí je, že se celá přední, jak to nazvat, objektivová subdeska po povolení pravého šroubu dá otáčet a pak pomocí levého šroubu s ozubeným kolem a hřebenem posouvat nahoru a dolů, nebo do stran, nebo jakkoliv, podle toho, jak je zrovna tato subdeska natočená. Co se týká kazet, tak o moderních 8x10" samozřejmě vím, ale když jsou k mání, tak taky nejsou za hubičku. Ještě nevím, uvidím, vyzkouším. V první řadě musí být fotoaparát v cajku, abych měl ten svůj prototyp kazety, na čem vyzkoušet...

 

nie je zac. vidim, ze kreativitu mate :- )   clovek ma stale taku dilemu, ked robi taky stary fotoaparat: co je dolezitejsi? povodny stav, alebo funkcnost...  nech sa rozhodne kazdy, podla vlasteho....

ako ja: http://www.temnakomo...ika-ii-13x18cm/

 

nech sa Vam dari, drzim palce 

 

 

.


  • 1

#6020 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 16 únor 2021 - 13:09:23

adox-hr v lehce ir / dd-x / xpan

.

kdo na tom filmu bude hledat detaily tak je najde


  • 1

#6021 stamir

stamir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationCífer, Slovensko
Reputace: 35

Publikováno 16 únor 2021 - 13:32:03

adox-hr v lehce ir / dd-x / xpan

.

kdo na tom filmu bude hledat detaily tak je najde

ta s těma komínama je super, tu mám nejradši :)   


  • 0

#6022 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 17 únor 2021 - 13:50:22

Mne sa na všetkých xpan snímkach strašne páčia tie zárezy v rohu; keby náhodou človek zabudol, s ktorým aparátom tie fotky odfotil :)


  • 0

#6023 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 17 únor 2021 - 15:12:05

Mne sa na všetkých xpan snímkach strašne páčia tie zárezy v rohu; keby náhodou človek zabudol, s ktorým aparátom tie fotky odfotil :)

Díky za nápovědu!  takovej zářez si budu muset  taky udělat  v masce pro nudli z GSW690 :-D, abysem nezapomenul :-D


  • 0

#6024 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 únor 2021 - 11:19:48

Nedávno tu padla informace, že retropan pošel, dokonce jsem myslím reagoval, ovšem nyní to nemohu najít. Ví někdo, čím to je?

Bohu a jeho služebníkům ve fomě díky, retropan nepošel! https://fomaobchod.c...1762]?ItemIdx=0

Nedávno tu padla informace, že retropan pošel, dokonce jsem myslím reagoval, ovšem nyní to nemohu najít. Ví někdo, čím to je?

Bohu a jeho služebníkům ve fomě díky, retropan nepošel! https://fomaobchod.c...1762]?ItemIdx=0


  • 1

#6025 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 18 únor 2021 - 18:46:10

Bohu a jeho služebníkům ve fomě díky, retropan nepošel! https://fomaobchod.c...1762]?ItemIdx=0

 

 

Máš někde vystavené skeny? Chápu, že asi fotíš svitek. Já se s tím negativem trochu trápím, tak bych to rád s někým probral.


  • 0

#6026 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 18 únor 2021 - 20:29:01

Vyhrál sem Meopar 300mm na Aukru. Vůbec nevím co s ním budu dělat, asi do sbírky.

danz: furt si se s ním nepopasoval? :)


  • 0

#6027 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 18 únor 2021 - 22:27:16

danz: furt si se s ním nepopasoval? :)

 

Pokud máš na mysli Retropan 320, tak ano - furt jsem se s ním nepopasoval.

Pro ilustraci pár skenů z posledních 2 vyvolaných svitků. 


  • 1

#6028 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 20 únor 2021 - 00:41:16

Fotky pěkný, ale ten film je tak od formátu 18x24:)

Nebo je to brutální zrno záměr? Řekl bych, že kdybys to vyfotil na kino F100 a vyvolal v teplym rodinalu, tak to na papíře budeš mít stejný a levnější;)


  • 0

#6029 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 20 únor 2021 - 03:36:37

Brutální zrno na obloze u Retropanu je vlastnost toho filmu, mám to tak taky u všech fotek.


  • 0

#6030 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 20 únor 2021 - 07:22:46

Brutálnější je ještě kino.

Brutální zrno na obloze u Retropanu je vlastnost toho filmu, mám to tak taky u všech fotek.


  • 0

#6031 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 20 únor 2021 - 13:24:59

No to já chápu, vyzkoušel jsem ho ve třech formátech a jako jeho jediné pozitivum vidím dedikovanou vývojku - vydrží hrozně dlouho a vyvolávací čas je krátký, vyvolávat planfilmy v misce patnáct minut je votrava (a tenhle film se v rodinalu vyvolává 19 minut!). No na krajinu to není. Teda záleží na záměru autora, že ano..

Ten film je hlavně neuniverzální, určitě se na něco hodí a je fajn, že tu je (tak možná bych mohl v tomto vlákně říci: těší mě, že má Foma dost odvahy a vytrvalosti tenhle film vyrábět;) - teda pokud ji to zbytečně neodčerpává prostředky na jiné produkty), abych po něm mohl šáhnout v jednom ze sta případů, na zbytek ale radši budu používat stovku a čtyřstovku.

Ale má zde své vlákno ten film, tak to asi patří tam.


  • 1

#6032 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 20 únor 2021 - 19:49:29

Mohu potvrdit. Po vyolání kinofilmového Retropanu 320 na mne dýchla 80. léta, kdy vyvolat Fomapan F21 bylo úplně stejné dobrodružství (bohužel se stejným výsledkem - brutální zrno).

 

Shimpan

 

 

 

 

Brutálnější je ještě kino.

 

Brutální zrno na obloze u Retropanu je vlastnost toho filmu, mám to tak taky u všech fotek.

 

 


  • 1

#6033 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 20 únor 2021 - 21:17:16

Mně film ve svitku vyhovuje báječně, v kinu míň, zpracovával jsem ho většinou v retro vývojce. Nevšimli jste si nějakých kazů? Já jsem se setkal s otlačeným kolečkem na posledním snímku (jak je v krycím papíru ta díra), s pruhy přes celý film od začátku do konce po obou stranách a s tmavými kratičkými čárkami po směru filmu. To vše nezávisle na použitém fotoaparátu. Nicméně se to týkalo jen filmů s TAC podložkou. Později (nevíte, jestli oba druhy prodávají současně, nebo nahradili šarže?) jsem koupil svitky na PES podložce a tam žádné problémy nebyly. Setkali jste se s něčím podobným? Jak zmiňuje otec času, je klidně možné, že si za chyby můžu sám, ale týkaly se skutečně jen jednoho typu podložky. Přesto se mi ten film líbí a díky za Plociho zprávu, že nezahynul :smile:

 

Edit: až teď jsem si všiml, že jsem nenapsal do vlákan o Retropanu: Pokud to ještě někdo dovede přesunout, bylo by to super, jestli ne, pojďme pokračovat tam. Omlouvám se


  • 1

#6034 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 20 únor 2021 - 21:21:44

F 21 už neměla tak brutální zrno to spíš N 21 ty byli stále na trhu ale nahradila F 21.

 

Mohu potvrdit. Po vyolání kinofilmového Retropanu 320 na mne dýchla 80. léta, kdy vyvolat Fomapan F21 bylo úplně stejné dobrodružství (bohužel se stejným výsledkem - brutální zrno).

 

Shimpan

 

 

 

 

Brutálnější je ještě kino.

 

Brutální zrno na obloze u Retropanu je vlastnost toho filmu, mám to tak taky u všech fotek.

 

 


  • 0

#6035 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 20 únor 2021 - 23:58:52

Nalahvoval jsem a neumrzl.

To mě těší!


  • 0

#6036 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 21 únor 2021 - 00:01:01

..

Přiložený soubor (y)


  • 1

#6037 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 21 únor 2021 - 10:04:39

Copak máš za dobrotu? Já jsem nalahvoval takto před asi dvěma týdny medovinu.


  • 0

#6038 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 21 únor 2021 - 10:27:38

Teda pánové, tohle lahvování určitě jen tak neomrzí.... Tak na zdraví. Je nám ho potřeba.
  • 0

#6039 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 únor 2021 - 12:30:25

Bohu a jeho služebníkům ve fomě díky, retropan nepošel! https://fomaobchod.c...1762]?ItemIdx=0


Máš někde vystavené skeny? Chápu, že asi fotíš svitek. Já se s tím negativem trochu trápím, tak bych to rád s někým probral.
Skeny nemám ani vystavené, ani jak udělat. A ano, rád mám retropaní svitky, kino je naprosto šílené, koupil jsem dvě metráže a teď nevím, jak je rozumně zužitkovat.
  • 1

#6040 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 21 únor 2021 - 12:56:09

Copak máš za dobrotu? Já jsem nalahvoval takto před asi dvěma týdny medovinu.

Müller-Thurgau z Velkých Žernosek a Dornfelder od Mělníka a od Slaného. A různé další v demižonech..


  • 0

#6041 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 21 únor 2021 - 14:15:04

Velké Žernoseky č.p.1. = Johanniter. To je taky dobrota.
  • 0

#6042 Vojta

Vojta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 380 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 21 únor 2021 - 14:20:32

Dornfelder?

 

Tak tam bych se držel Steva Anchella a jeho zkušeností z D76kou, že minimální množství na jeden film je minimálně 700 ml :-)

 

No a u Mullera to bude asi dost podobný.


  • 0

#6043 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 21 únor 2021 - 16:22:15

A není to málo, Antone Pavloviči?

 



minimální množství na jeden film je minimálně 700 ml :smile:

 


  • 0

#6044 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 21 únor 2021 - 17:52:22

Držet se Anchella, neudržim se za chvíli na nohou;)

No jinak Dornfelder je typický "staining wine", takže s ním opatrně - barví vše, skvrny na kůži lze odstranit podle Macka-Paspy koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou nebo olizováním. Vína jsou to vytvářená historickými metodami, ne jako ta dnešní digitální. Je ovšem pravda, že müller prošel procesem zbavení zrna, nicméně ve většině vín nebyl použit K₂S₂O₅ (neboli pyroš, jak říkáme my vinaři), a je proto třeba k nim tak přistupovat (shorter shelf life etc.). Doporučené užití pouze jako stock! Nespotřebovaný materiál možno bez obav likvidovat svépomocí. Bezpečnostní věty:

H336

H360

H362

H373

 

P102

P233

P235

 

Při nadměrném užití:

P340


  • 0

#6045 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: 7

Publikováno 21 únor 2021 - 22:47:11

Fotka z mého archívu focená na fomapan F 21 na kinofilm.Sken s fotky 10x15 netvrdil bych že byli tak rozbitý zrnem.Bylo to focený něčím podobným jako smena.

 

Mohu potvrdit. Po vyolání kinofilmového Retropanu 320 na mne dýchla 80. léta, kdy vyvolat Fomapan F21 bylo úplně stejné dobrodružství (bohužel se stejným výsledkem - brutální zrno).

 

Shimpan

 

 

 

 

Brutálnější je ještě kino.

 

Brutální zrno na obloze u Retropanu je vlastnost toho filmu, mám to tak taky u všech fotek.

 

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  004.jpg   281,05K   7 Počet stažení

  • 0

#6046 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 94

Publikováno 21 únor 2021 - 23:36:22

:cool:


  • 0

#6047 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 22 únor 2021 - 15:54:05

skoro kazdy film si zasluzi prezit zvysok zivota v pergamene

.

noblex150 / 32 rocne orwonp22


  • 2

#6048 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 únor 2021 - 17:30:45

Pokiaľ na Fomu F21 nebol použitý Rodinal ale A49 tak brutálne zrno sa kdesi stratilo. Používal som A49 1:1 a brutálne zrno sa nekonalo.


  • 0

#6049 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 23 únor 2021 - 16:49:54

Používal jsem firemní vývojku Fomal, což měla být ultrajemnozrnná vývojka. Po pár pokusech jsem to vzdal a dále fotil na Orwo a vyvolával v A49, bez problémů. Je možné, že během času Foma F řadu zlepšila, ale já jsem se k ní už nevrátil.

 

Shimpan

 

 

Pokiaľ na Fomu F21 nebol použitý Rodinal ale A49 tak brutálne zrno sa kdesi stratilo. Používal som A49 1:1 a brutálne zrno sa nekonalo.

 


  • 0

#6050 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 březen 2021 - 21:30:16

7x17... Krásný stav, nový měch, 3 kazety, co více si přát

f883bb614c9b77dfcac94d84a39bb17c.jpgb8a13ef5fbe52e14cec99036b8d0dad7.jpga87630efb3a42b166a63b4100455b21b.jpg
  • 8




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 1 návštěvníků, 0 anonymních