Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#6351 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 25 únor 2022 - 19:59:07

Potvrzuji Danova slova.

Jdou li na tebe splín a depky, chce to deník od Koudelky  ;-)


  • 2

#6352 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -41

Publikováno 25 únor 2022 - 20:59:43

Já osobně žádný digitální přístroj nevlastním když nepočítám mobil.Jedna z věcí je že fotograf vidí věci který běžný člověk nevidí.Nepochopil jsem modu když přišli digitáky a on se vrátil s dovolený a natřískal 8 tisíc snímků ne li víc a pak probíral mazal a bylo to k ničemu.Je pravda že častěji mám při sobě foták mobil vždy ne.takhle jednou koukám na oblohu a vidím zajímavý věci.To byla opačná situace že jsem měl mobil a foták ne.Tak pár cvaků a nazval to mraky rozmlouvají a lidem se to líbí.Předem říkám že to z mobilu.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  1.jpg   190,32K   7 Počet stažení
  • Přiložený soubor  2.jpg   196,47K   5 Počet stažení
  • Přiložený soubor  3.jpg   122,27K   5 Počet stažení
  • Přiložený soubor  4.jpg   141,75K   5 Počet stažení
  • Přiložený soubor  5.jpg   107,73K   5 Počet stažení

  • 2

#6353 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 28 únor 2022 - 10:11:55

Pro zarytého fotografa je důležité právě z výše popsaných důvodů mít nějaký foťák pořád u sebe a je jedno, jestli digitál nebo analog. Co komu vyhovuje.


  • 1

#6354 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 28 únor 2022 - 20:16:15

Dane, diky za nakopnuti. Dnes jsem si Deniky konecne koupil! :-)


  • 1

#6355 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 28 únor 2022 - 23:01:37

Doporučuji dávkovat pomalu (třeba po jednom roce zápisků)  :)

Jinak aktuální 42. číslo časopisu FOTO je fakt skvělé. Doporučuji také.


  • 1

#6356 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 1 březen 2022 - 01:07:15

behem unoru par testu prosleho cinefilmu kodak5219 volaneho jako cernobily film

.

trix bude za chvili luxus tak jsem si myslim nasel nahradu pro hladovy xpan / oranzova maska neni vhodna pro zvetsovani ale ....

 

.

xpan / kodak5219@320 / bw


  • 4

#6357 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 1 březen 2022 - 09:56:27

Miloš: mě se velmi líbí Double X 5222. Jediný problém, že nefotím prakticky vůbec na kinofilm (kde je dostupnost velmi dobrá a ceny taktéž). Ve středním formátu to sice začalo nabízet Cinestill, ale cena je jako za TriX, takže nic.

Nicméně, když to sehnal Cinestill, tak se to možná objeví i v rukou někoho, kdo to převíjí "doma".


  • 0

#6358 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 březen 2022 - 09:57:02

Doporučuji dávkovat pomalu (třeba po jednom roce zápisků)  :)

Jinak aktuální 42. číslo časopisu FOTO je fakt skvělé. Doporučuji také.

Potvrzuji. Obé (Deníky i FOTO - a nejen to poslední vydání) jsou skvělé počiny.


  • 0

#6359 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 1 březen 2022 - 10:40:33

jako obvykle nad Tvým okem  -    hmm ... 


  • 0

#6360 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 1 březen 2022 - 13:48:54

 

jako obvykle nad Tvým okem  -    hmm ... 

 

.... že jo?

Neviděl bych to, nefotil.... ale jo, hmmmm


  • 0

#6361 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 1 březen 2022 - 16:19:58

Miloš: mě se velmi líbí Double X 5222. Jediný problém, že nefotím prakticky vůbec na kinofilm (kde je dostupnost velmi dobrá a ceny taktéž). Ve středním formátu to sice začalo nabízet Cinestill, ale cena je jako za TriX, takže nic.

Nicméně, když to sehnal Cinestill, tak se to možná objeví i v rukou někoho, kdo to převíjí "doma".

v čem ho mácháš (ideálně něco, co si ukuchtím doma)? mně přijde lepší hp5+, na kterou jsem zvyklý, ale třeba jsem jen nepoužil tu správnou vývojku


  • 0

#6362 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 2 březen 2022 - 10:20:10

@danz: kde sa v EU da zohnat metraz Double-X?


  • 0

#6363 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 197 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 2 březen 2022 - 10:45:56

Tady se dá objednat.

http://www.film1635.cz/index.php

Edit: Ale pouze role 122 m, méně nejde. Takže otázka, jak s tím pak bezpečně manipulovat. 


  • 0

#6364 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 2 březen 2022 - 15:30:10

Miloš: mě se velmi líbí Double X 5222. Jediný problém, že nefotím prakticky vůbec na kinofilm (kde je dostupnost velmi dobrá a ceny taktéž). Ve středním formátu to sice začalo nabízet Cinestill, ale cena je jako za TriX, takže nic.

Nicméně, když to sehnal Cinestill, tak se to možná objeví i v rukou někoho, kdo to převíjí "doma".

 

diky, double-x samozrejme eviduji a v metrazi pozdeji tak jako tak nakoupim

.

5219 je nativny barevny cinefilm pro ecn2 proces a jelikoz je barva na okraji meho zajmu a mame docela velke zasoby toho filmu tak jsem hledal spusob jak ho rozumne dostat do trezorku

 

.

na pristi sraz privezu par filmu k vyskouseni kdo bude mit zajem


  • 0

#6365 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 2 březen 2022 - 19:27:09

@danz: kde sa v EU da zohnat metraz Double-X?

 

@danz: kde sa v EU da zohnat metraz Double-X?

 

Mám své kontakty v Polsku (hlavně na polských FB analogových skupinách) a také v Evropě. 

Třeba zde: https://analogamster...ouble-x-135-36/

 

Zkoušel jsem to ve více vývojkách, ale nejvíc mi vyhovuje v Diafine foceno @ EI640


  • 0

#6366 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 3 březen 2022 - 12:03:04

Double X 5222 je kino s drobným ale zřetelným /brilantním/ zrnem. Velice se mi líbí ve vývojce od Pentaxisty- pro TRI-X a od Jirnola  FV 33 J 3. Zvětšuji na 30x40.


  • 0

#6367 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 3 březen 2022 - 14:02:26

mám pocit,  že vše podstatné o double-x, resp. správněji  Eastman 5222   bylo  postupem času sneseno sem:

http://www.temnakomo...=+eastman +5222


  • 1

#6368 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 172

Publikováno 3 březen 2022 - 17:45:25

do duurim mi tady zustala chemie tetenal pro 11/12ty film tak jsem neodolal a skusil 15let stare zasoby z mrazaku

.

na moje prekvapeni se z toho da jeste neco vydolovat

 

.

velvia50 exp.2007 @40 / technorama617s


  • 1

#6369 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 17 březen 2022 - 11:46:19

Nechoďte s penězi v kapse do Kamrlíku nebo dopadnete jako já.

 

- Zorki 4B (rok 68 nebo 69 - plně funkční ale potřebuje servis)

- Jupiter-8 50/2

- Jupiter-11 135/4

 

Ale ano, potěšilo mě to. Teď ještě potěšit p. Blažka, že potřebuju servis na objektivy  :mrgreen:

3-A1-E7-C71-F662-4-FD0-A5-EB-0-EBCC20173


  • 2

#6370 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 19 březen 2022 - 21:28:47

Zas po 2 letech děti na sjezdovce, tak jsem střídal telefon kvůli čtyři-ká videím s 92 let starou Ikontou 6x9 nabitou Fomapanem 100. Moc fajn zase po delší době ze sebe dělat exota s měcháčem mezi všemi těmi ajfounisty (ale ono si stejně nikdo nevšiml, takže jen pro mou potěchu ducha :-)).


  • 2

#6371 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 27 březen 2022 - 18:58:18

Mam radost neb je stale nadeje, ze nevymreme! 

Přiložený soubor (y)


  • 3

#6372 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 březen 2022 - 07:19:47

Potešila kniha "Karla Kameníka - Úzky film od A do Z"  z blšáku za smiešny peniaz


  • 0

#6373 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 3 duben 2022 - 07:13:04

novy film: https://petapixel.co...VG-WY0gyqaI9QkM


  • 0

#6374 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 8 květen 2022 - 11:59:14

Vyfasoval jsem docela slušnou sbírku časopisu Československá fotografie, všechno z 80. let, jeden z roku 79 a jeden 1990. A když jsem se o tom zmínil v práci tak jsem si odnes několik výtisků ze 40. let a dva velký sborníky, takže o dlouhý zimní večery kdy je v komoře zima je postaráno. 

 

K tomu všemu sem si odvez dvě přepravky starý foto chemie. Jelikož si jedu zatím těžkou konfekci a tohle má už nějaký roky a nemám šajn zdali to bude upotřebitelné - měl by někdo o něco zájem? Využití pro to mám - ukuchtíme to v našem DDM klubu, tam se jede takovýto punk starý chemie.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6375 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 květen 2022 - 12:23:20

Tie Československé fotografie zo 40 rokov závidím, ale srdečne prajem, z 80 rokov mám. Čo sa týka chémie, pokiaľ nie je navlhnutá, tak by mala fungovať, problém môže byť s tou tekutou M-H28. bežne používam takúto starú chémiu a nie je problém.


  • 1

#6376 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 8 květen 2022 - 12:36:06

Včera som bol na premietaní filmu "Hriešny tanec". Kamarát si splnil dlhoročný sen a zriadil si pojazdné kino. Zachránil zo šrotu dve 35mm Meoptony 3, ktoré zrenovoval a vstaval ich do karavanu. Teraz nimi premieta filmy na akciach po dedinách pri letných záhradách a podobne. Výber filmov zatiaľ nie je veľký, ale požičiavanie zo Slovenskej požičovne nie je problém, ide len o peniaze. Keď sa bol informovať o podmienkach požičiavania filmov, tak ho zastavili: "Moment, moment, ale na to musíš mať preukaz premietača.!" keď kolega povedal, že ho má, tak sa ho opýtali na jeho číslo, a keď ho videli, tak padli na zadok: .."a to akože kedy ste ho robil?" Kamarát sa na chvíľu zamyslel a hovorí, "Nepamätám presne, ale asi tak pred šesťadesiatimi rokmi."

Keďže sem nemôžem fotky vložiť, dám niečo na google a pridám link.


  • 0

#6377 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -41

Publikováno 8 květen 2022 - 16:53:04

U nás i na Slovensku od roku 2002 promítá kino bratří Čadíků.Ono už to fungovalo od 92 roku ale pod jiným názvem. Používají starou promítací technologii já už na nich taky hodněkrát byl.Problém je že nový filmy natočený na digi se musí zpět překopírovat na film.Už to není ono jako když se na film přímo točilo.


  • 0

#6378 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 9 květen 2022 - 07:02:30

Jó hold, sú blbej, neviem fotky dať nikde na net. ešte sa skúsim s niekym poradiť.

Čo sa týka tých filmov, Luboszz má pravdu. a tak buďme radi, že sa zachovalo to, čo bolo natočené na film po eufórii prechodu na digitálne premietanie. Vtedy sa ničilo všetko, čo bolo zdigitalizované, a teda už "nepotrebné". Tých niekoľko ľudí, ktorý k tomu malo prístup zachránilo mnoho filmov, lebo na robenie nových kópii peniaze nie sú! a to už nehovorím o prevode filmov z digi na film. Komu to treba okrem pár "bláznom."


  • 0

#6379 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 květen 2022 - 06:42:03

Včera som bol na premietaní filmu "Hriešny tanec". Kamarát si splnil dlhoročný sen a zriadil si pojazdné kino. Zachránil zo šrotu dve 35mm Meoptony 3, ktoré zrenovoval a vstaval ich do karavanu. Teraz nimi premieta filmy na akciach po dedinách pri letných záhradách a podobne. Výber filmov zatiaľ nie je veľký, ale požičiavanie zo Slovenskej požičovne nie je problém, ide len o peniaze. Keď sa bol informovať o podmienkach požičiavania filmov, tak ho zastavili: "Moment, moment, ale na to musíš mať preukaz premietača.!" keď kolega povedal, že ho má, tak sa ho opýtali na jeho číslo, a keď ho videli, tak padli na zadok: .."a to akože kedy ste ho robil?" Kamarát sa na chvíľu zamyslel a hovorí, "Nepamätám presne, ale asi tak pred šesťadesiatimi rokmi."

Keďže sem nemôžem fotky vložiť, dám niečo na google a pridám link.

Tak sa mi dúfam podarilo vložiť fotky na uložto.cz, kto má záujem, môže si to tam pozrieť: link: https://ulozto.cz/fm...es/u6naHxviFhgb


  • 0

#6380 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 14 květen 2022 - 07:01:15

@ sokolvideo: Ahoj, rád bych se podíval, prosím tě, mohl bys tam nastavit práva na přístup? Já se tam nedostanu. Moc děkuju!
  • 0

#6381 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 květen 2022 - 13:05:46

neviem prečo to neide, zadal som bez obmedzenia, tak to nechápem. Skús znovu, ak nepôjde, pošlem ti cez maila.


  • 0

#6382 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -41

Publikováno 14 květen 2022 - 13:58:43

@ sokolvideo: Ahoj, rád bych se podíval, prosím tě, mohl bys tam nastavit práva na přístup? Já se tam nedostanu. Moc děkuju!

Napravo nahoře je registrace ta je zdarma pak to pustí.Postupovat dle návodu.


  • 0

#6383 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 květen 2022 - 16:13:59

Zaregistrovaný som, ja keď na to kliknem, hneď mi nabehne, neviem, či preto, že som to tam poslal ja. ešte sa skúsim odhlásiť.


  • 0

#6384 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 14 květen 2022 - 16:27:41

Trošku som to zmenil, teraz to má link: https://ulozto.cz/fm...es/VNxt1MZoZEs3


  • 0

#6385 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 52

Publikováno 15 květen 2022 - 15:52:52

Díky! Vůbec jsem neměl představu, dokud jsem neviděl ty fotky. Tihle lidé by měli být prohlášeni za národní kulturní památku!
  • 0

#6386 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 15 květen 2022 - 20:49:59

Vážení kolegové, velmi mne potěšil velmi poučeně vedený a bezprostřední rozhovor s paní Danou Kyndrovou, hostem Ušáku. "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6387 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 17 květen 2022 - 16:36:00

Koupil jsem si termotransferový lis a začal jsem ho používat na rovnání barytů podle návodu Jonha Finche a docela to funguje. Jediná nevýhoda je, že výrobci těch lisů neznají základní formáty papírů, a místo 30x40 vyrábí 29x38... Až budete si takový lis pořizovat, bacha na to, kam si ho necháte poslat, je to dost velká a těžká krabice.


  • 1

#6388 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 17 květen 2022 - 17:22:10

Vážený pane kolego, dodatečně vyrovnat silný fotografický karton dvojité gramáže, to nebylo nikdy jednoduché. Snad jedině knihařský lis, ale kdo jej má ve své komoře, nebo spíše, kdo jej dnes vůbec vlastní. Ty původní, s dřevěným šnekem, to je muzeální unikát. Celokovový pro velký formát váží tolik, že vyžaduje pevný stojan z profilové oceli a stálou instalaci. Jediným řešením zůstává napínání za mokra na skleněnou desku odpovídající tloušťky, působí tam síly převeliké, že při ořezu pásky tahem papíru často uletěl celý roh a fotografie byla pro výstavní formát zničena. Vývoj jde kupředu, nápady skvělé.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6389 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 18 květen 2022 - 08:30:48

Koupil jsem si termotransferový lis a začal jsem ho používat na rovnání barytů podle návodu Jonha Finche a docela to funguje. Jediná nevýhoda je, že výrobci těch lisů neznají základní formáty papírů, a místo 30x40 vyrábí 29x38... Až budete si takový lis pořizovat, bacha na to, kam si ho necháte poslat, je to dost velká a těžká krabice.

 

Kde jsi to kupoval? Já se držím toho lepení slintačkou na sklo (už jen pro ten povrch, který je po vypínání na skle prostě luxusní), ale rád bych výhledově porovnal výsledky. Případně bych rád vyzkoušel u někoho, kdo to používá vyrovnání jedné zvětšeniny (dělám teď vždy 5 zvětšenin ze stejného negativu, takže bych měl na porovnání vyrovnanou ze skla a z toho termolisu). 


  • 0

#6390 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 18 květen 2022 - 09:25:45

Kde jsi to kupoval? Já se držím toho lepení slintačkou na sklo (už jen pro ten povrch, který je po vypínání na skle prostě luxusní), ale rád bych výhledově porovnal výsledky. Případně bych rád vyzkoušel u někoho, kdo to používá vyrovnání jedné zvětšeniny (dělám teď vždy 5 zvětšenin ze stejného negativu, takže bych měl na porovnání vyrovnanou ze skla a z toho termolisu).

Aliexpress, posílají to z Německa (nikoliv ze Španělska) a za pár dnu je v Česku. Pokud mi pošleš nějaký snímek, můžu ti ho vylisovat a poslat zpátky. Nebo stav se v Praze.


  • 1

#6391 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 18 květen 2022 - 14:19:00

Z nejakého dôvôdu sa moje posledné dve zásielky z Japonska úplne vyhli colným poplatkom - FedEX si odo mňa síce vypýtal výpisy transakcii, screenshoty objednávok, a... nič. Kuriér prišiel, podal mi balík, a odfrčal.

 

Zmeškal som nejaké legislatívne zmeny?


  • 0

#6392 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 18 květen 2022 - 15:47:19

Ne, mě se stalo úplně to samé v podstatě nedávno. Dvě zásilky z Japonska co měly projít celní kontrolou a mělo se doplácet clo/dph prošly bez placení. Jedna byla podvozkový díl na auto - celním řízením prošlo ale bez doplatku, druhá byla zrcadlovka i s objektivem - to přišlo rovnou a celnici se to úplně vyhlo. Od tý doby už sem doplácel všechno z Japonska.

 

Na ten FedEx ale pozor - oni ti balíček normálně přivezou, ale clo/dph doplácíš zpětně - přijde ti email a ty na jejich stránkách potom přes platební bránu zaplatíš co máš. Taky sem se radoval že originál matky na tátův Jaguár budou bez cla - za 14 dní email od FedExu co mám doplatit. 


  • 0

#6393 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 18 květen 2022 - 16:01:45

Jo tak, to som sa teda asi radoval predčasne, ešte je to len niečo vyše týždňa :)


  • 0

#6394 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 9 červen 2022 - 20:14:30

Kodak Tri-X exponovaný @800 a vyvolaný v Diafine = absolutní paráda !!!
Toto je naprosto geniální kombinace, používám to posledních 5 let a jak skenování, tak zvětšování naprostá paráda.

Musel jsem si ulevit.


  • 2

#6395 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 červen 2022 - 08:33:24

Vážený pane kolego, Danzi. Hlas zkušeného Printera je osvěživým paprskem světla ve skomírající Temnotě. V jednoduchosti je klíč k fotografickému mistrovství ! Erik  p.s. Teplota + otáčky + čas ? 


  • 0

#6396 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 11 červen 2022 - 17:50:34

Vážený pane kolego, Danzi. Hlas zkušeného Printera je osvěživým paprskem světla ve skomírající Temnotě. V jednoduchosti je klíč k fotografickému mistrovství ! Erik  p.s. Teplota + otáčky + čas ? 

 

Ad vyvolávání. Diafine je dvoulázňová vývojka (to asi nemusím říkat, ale radši ...).

Teplota: právě že je to velmi flexibilní, což je výhoda i nevýhoda (protože ta vývojka neumožňuje hrát si s kontrastem atd. jako klasické vývojky). Takže vyvolávám celoročně bez úpravy délky vyvolávání a agitace - pro mě to jsou pokojové teploty v temné komoře od 18C do 23C.

 

Čas: 5 minut v lázni A a 5 minut v lázni B.

 

Otáčky / překlápění (= agitace): 

- lázeň A: nonstop první minutu a pak 3x (tj cca 10s) jemné překlopení každou minutu

- lázeň B: 3x jako výše na počátku každé minuty (tj. i po zalití lázní )

 

Nepřerušuji, ale vyplachuji vodou (3 výměny vody ve vývojnici vždy cca 20 otočení). 

Klasický ustalovač, já používám v poslední době alkalický.

 

Kontrast, tonalita, ostrost, zrno vše mi fakt max. vyhovuje.

Fotím tedy pouze středoformát, ale po zvětšení na 30x30 je to radost pohledět. Velmi dobře se pracuje s multigradačními papíry, ale i s pevnou gradací (normální gradace vychází velmi dobře, samozřejmě kontrast scény hraje roli).


  • 1

#6397 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -41

Publikováno 4 červenec 2022 - 19:28:08

Dnes jsem se stavil v antikvariátu tak si udělal radost dohromady za 70 kč.On mě vždycky dá slevu když tam jsem.Kdo by to v dnešní době kupoval že?

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ..jpg   254,91K   8 Počet stažení

  • 0

#6398 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 11 červenec 2022 - 10:01:24

Dneska dorazilo tělo Olympus OM 4Ti. Jako nové. Dostane krmení FP4+ a půjdeme na procházku, aby ukázal co umí a v jakém je stavu. Já ty Olympusy miluju. Od roku 1976 co jsem dostal do rukou a hned koupil OM 1. Jsou to mazlíci .....
  • 3

#6399 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 11 červenec 2022 - 10:17:06

Když tu luboszz nakousl antikvariáty, tak bych měl jeden tip - naprosto geniální kniha je "Nová škola fotografie" od Windische, ale pozor - chce to prvorepublikové vydání, já mám  tu kliku, že mám kus z roku 1936 a opravdu super. 

Tuto knihu hodně zde diskutujících určitě zná, vyšla řada poválečných aktualizací a minimálně jedna vyšla i "za bolševika" v ČSSR, ale liší se opravdu hodně. V té staré verzi jsou daleko tradičnější fotky (předválečné Leicy a další stroje), místy má kouzelnější jazyk a popis (třeba "technika snímku nakvap" zůstala i v pozdější, ale už ne tak silně) a ještě atmosféru dotvářejí prvorepublikové reklamy na fototechniku...

Pokud někde narazíte na tuto starou verzi, tak doporučuji neváhat ani minutu...


  • 0

#6400 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 11 červenec 2022 - 11:34:10

Něco podobného jako Davidův rádce ve fotografii. Mám vydání z roku 1930 - spousta dobových reklam včetně telefonů (např. Tel 383-16), dobové jazyka ("Krajinářská čočka je málo světelný objektiv, jehož však můžeme ještě upotřebiti. Před periskopy je třeba varovati, pro jejich ohniskovou diferenci. Dobrému aplanátu možno dáti přednost přes to, že dnes jest již zastaralý."). Kouzelná knížka.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních