Přejít na obsah


Fotka

Flexaret - restaurování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
123 odpovědí na toto téma

#1 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 30 červen 2010 - 21:45:41

Získal jsem flexaret ve skvelém stavu, ale zrejme od sluníčka došlo k deformaci těch šedých polepů těla. Nemám problém si vyřezat nové. Ale řeším materiál. Ideální by byla kůže/koženka v samolepícím provedení. Bohužel netuším kde něco takového sehnat. Má někdo tip? Případně bych mohl rozšířit službu pro další zájemce o nový kabátek :oops: Jen vymyslet ten materiál.
  • 0

#2 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 30 červen 2010 - 23:10:56

Na radu Vládíka sem si olepoval Himatica samolepící tapetou, tokovou imitací koženíonky či co to bylo, práce je s tím snadná, ale koža to tedy není.
Ale slyšel sem, že prej krávy milky už majú modrů, samolepící kožu, tak nevím...... :oops:
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 červen 2010 - 23:40:14

tazi, zadej si vyhledat cameraleather, nebo mrkni na cameraleather.com.
  • 0

#4 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 1 červenec 2010 - 06:01:15

Udělal jsem to taky tapetou. Mám teď flexaret dřevák. Ale výhledově se vrátím ke kůži. Nebo ještě jedna flexa???? :oops:
  • 0

#5 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 1 červenec 2010 - 06:17:44

tazi, zadej si vyhledat cameraleather, nebo mrkni na cameraleather.com.


cameraleather.com znám, ale raději bych materiál než hotový přelepky na foťák.
  • 0

#6 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 1 červenec 2010 - 06:41:55

Tazi,

uz jsem neco naznacoval ve vlaknu o ozivovani Inose. Na nemeckem Ebay jsou dva dobre obchody s kuzi. Ledertip a Lederversand.

http://shop.ebay.de/...=&_trksid=p3686

Prodavaji vsechno mozne vcetne velmi tenkych (tloustka od 0,3 mm) kozinek. Vse v ruznych barvach a provedenich. Doporucoval bych ti nappa kuzi (je to druh upravy kuze pri cineni). Velour bych nebral, pokud to ovsem neni tvuj zamer.
Prace s touto velmi tenkou kuzi neni bez problemu. Kuze je pruzna a vytahuje se. Osvedcilo se mi udelat si nejdrive presne sablony z kladivkove papirove ctvrtky a az teprve podle nic rezat (lepsi nez strihani) tvary z kuze. Jako lepidlo se mi osvedcil Chemopren na obuv. Nevadi, kdyz nekde odstrihnes vice. Vzhledem k te pruznosti, muzes kuzi natahnout a dopasovat. Pri lepeni je nutne postupovat po malych najednou lepenych plochach a vse peclive rovnat a dopinat. Je chybou u velkeho dilu vse nejdrive natrit lepidlem a snazit se cely dil prilepit najednou. Vetsinou to konci strzenim a vyrobou noveho dilu. Preji hodne zdaru.
  • 0

#7 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 1 červenec 2010 - 06:48:11

Jeee, vládíku to vypadá výborně, teď si jen vybrat. Flexe by slušelo leccos :oops:
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 1 červenec 2010 - 06:59:58

tazi, zadej si vyhledat cameraleather, nebo mrkni na cameraleather.com.


cameraleather.com znám, ale raději bych materiál než hotový přelepky na foťák.

Oni prodávají i samotné "sheets", jen není úplně jednoduché se v jejich stránkách zorientovat.
http://www.cameralea...ring.htm#sheets
  • 0

#9 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 červenec 2010 - 00:29:36

zkus se podívat po oděvní kožence. Kdysi jsem tím polepil kijeva 80 a vypadalo to dobře. Důležité je slůvko oděvní. Ještě je čalounická - ta má ale látkový podklad, je tudíž příliš silná a nehodí se.
  • 0

#10 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 červenec 2010 - 00:31:18

a mohu potvrdit dobrou zkušenost s chemoprenem, papírovými šablonami i řezaním.
  • 0

#11 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 12 říjen 2010 - 14:30:27

Objevil jsem toto téma trochu později.
Řešil jsem stejný problém - Flexa v krabici od bot, rozebraná a boční polepy vůbec nebyly. Vytvořil jsem chybějící pružinky v závěrce, vyčistil, složil a řešil čím polepit. První pokus koženka - hnusné. Pak jsem v Řempu objevil batohovinu (je i v různých barvách), vyřezal, chemoprénem nalepil. Výsledek posuďte sami. Ta v pozadí je originál.
Jediný problém je ten, že chybí takový ten dzindzik který funguje jen na rychlost 400 - pomáhá rychlejšímu rozběhu závěrky. Vložený obrázek
  • 0

#12 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 12 říjen 2010 - 14:33:33

ještě detail Vložený obrázek
  • 1

#13 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 13 říjen 2010 - 13:07:11

Pěkný to máš, já se k tomu ještě nedostal. Ale objednám tu kůži abych to měl "hezký" :)
  • 0

#14 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 20 červen 2011 - 21:10:57

Jelikož jsem lenoch s nedostatkem času, zůstala flexa pořád bez oblečku. Zvažuji nákup té kůže co mi ukázal Vládík pokud neví někdo o jiném řešení budu mít na léto exkluzivní flexičku.
  • 0

#15 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 24 říjen 2011 - 16:36:40

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno tak to hodim sem.
Dostal se mi do ruky Flexaret IVa a zjistil sem že zrcátko je prasklý na dva kusy a tudíž bych ho chtěl vyměnit. Nemáte nějaký tip kde ho sehnat ? Díky Jirka
  • 0

#16 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 24 říjen 2011 - 17:11:15

ještě mě napadlo použít normalní zrcadlo stejny tloustky, jenze to origo bylo ve fotaku tak ze pokovena strana odrazi svetlo a je jakoby nahoru, jenze u obyc skla je ta pokovena cast jakoby za sklem, jestli by to ze svetlo by prochazelo pres to sklo nedelalo blbiny pri ostreni, mate nekdo zkusenost ?
  • 0

#17 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 24 říjen 2011 - 17:37:16

dělalo.... Musíš hledat povrchově pokovená zrcadla, nebo vyprovokovat hromadný nákup, což už se zde jednou podařilo.
  • 0

#18 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 24 říjen 2011 - 17:39:46

díky za odpoved, uz sem ho skoro sel rezat, kde je to k sehnani nevis ?
  • 0

#19 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 říjen 2011 - 17:44:04

Co se zrcadel týče, tak jsem před nějakou dobou nechával zhotovit hned několik zrcadel i pro zdejší temnokomorníky. Praxe je taková, že si firmy tímto se zabývající stáhnou původní vrstvu dolů a sklo přeleští. Ale pak je ta finanční otázka nanášení ve vakuu. Dělá se to pod zvonem z pod ktorého se odsaje vzduch. Platí se ale za celý zvon, tuším to bylo kolem 1.300,-Kč. Takže pak má na snížení ceny/zrcadlo vliv jen to, kolik zrcadel se pod zvon umístí, samozřejmě rozměrově omezený počet. Pokud je sklo prasklé, nechá se na rozměr uřezat v patřičné tloušťce, ale pouze sklo s optickou či zrcadlovou kvalitou, bez vad.
  • 0

#20 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 24 říjen 2011 - 18:05:21

Nemáš kontakt nějakou firmu co to dělá ? Když nad tim premejslim tak je vlastne jedno jakou tloustku to zrcadlo ma tzn by slo pouzit i z jineho pristroje jestli s nepletu
  • 0

#21 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:13:53

Brkošu, klidně použij zrcadlo podobné tloušťky co ti řízně sklenář, ony ty zrcadle ve flexách nejsú žádný zázrak, jinak viz. email.
  • 0

#22 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:43:51

zitra tam prdnu obyc sklo a napisu co to udela, sem na to zvedavej, nejsem zdatnej fyzik ale predpokladam ze se nejak zdvoji obraz na matnici
  • 0

#23 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:57:57

Na normalni zrcadlo se vyprdni. Obraz se ti zdvoji a to skutecne moc prijemne. Pokud to na te flexe moc zalezi, tak si porid druhou "na dily" s dobrym zrcatkem a prehod ho.
  • 0

#24 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 24 říjen 2011 - 19:58:39

Pisu jak hotentot. Snad se tomu da aspon trochu porozumet :D
  • 0

#25 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 24 říjen 2011 - 20:43:19

sehnat jeden na dily by se asi dalo, bude zrcadlu u ruznych typu stejny ?
  • 0

#26 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 24 říjen 2011 - 21:54:25

možná bych jedno doma našel jdu se mrknút.
  • 0

#27 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 říjen 2011 - 08:09:33

tak jak krakene, našels ?
  • 0

#28 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2011 - 14:26:24

Možná tu též něco najdu, pokud by krakének nenašel, tak pohledám.
  • 0

#29 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 říjen 2011 - 15:00:31

zkuste pohledat chlapi dost by se me to zrcatko hodilo
  • 0

#30 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 25 říjen 2011 - 16:39:17

Využijem načatú tému, tiež mám doma flexaretku IVa po dedovi, záleží mi na nej a rád by som ju dal apson trochu doporiadku, lenže predný (odšrobovateľný) člen objektívu je strašne doškrabaný, nemáte niekto aj ten? ďakujem :D
  • 0

#31 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 říjen 2011 - 16:47:04

pokud by sme sehnali nejakej na dily muzem se o nej podelit :D ja mam IVa tak to bude stejny
  • 0

#32 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 25 říjen 2011 - 16:49:01

To by bolo skvelé :D
  • 0

#33 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 říjen 2011 - 16:50:17

ja mam moznost sehnat 2 ale to az tak za 14 dni, kouknu v praze k pazderovi jestli tam nebude neco mit
  • 0

#34 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 říjen 2011 - 17:05:46

ted se mi vyskytl dalsi problem, musel sem ho uplne rozebrat protoze ostreni bylo totalne zatuhly, tak sem to rozebral jenze jak to ted seridit aby to spravne ostrilo, metoda pokus omyl bude dost velka pakarna jestli to tak vubec pude
  • 0

#35 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 říjen 2011 - 19:00:50

No jo, před rozebráním to chce označit pozice. Co se objektivu týče, chce to vyměnit všechna skla, ne jen přední, nevím, jestli se v té době dělal sypaný výběr.
  • 0

#36 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 25 říjen 2011 - 19:03:09

oznaceny to mam ale stejne, uvidim az to slozim no
  • 0

#37 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 25 říjen 2011 - 19:39:17

Vladivostok: ten predný ide vyšrobovať, mám doškrabaný len ten predný, komplet vymenu by som nerád robil :D
  • 0

#38 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 říjen 2011 - 07:47:39

Děcka nenašel, nevím kde sem ten aparát zapatrošil, mrknu se ještě v práci, tam sem ve skříni měl krabicu se starýma a nefunkčníma aparátama. Ale bude to chviličku trvat.
  • 0

#39 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 8 prosinec 2011 - 21:50:32

Mám flexu se ztuha jdoucím ostřením. Jinak (až na samospoušť) vypadá dobře. Lze závit jednoduše namazat (v komoře je jeho část vidět), nebo je potřeba aparát rozebrat? Jaký tuk je vhodný?
  • 0

#40 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 9 prosinec 2011 - 07:35:37

V podstatě lze, trochu by to pomohlo. Ale doporučil bych rozborku, zbytky starého maziva umýt a namazat novým. Tady vyhoví prakticky jakýkoliv středně tuhý nestékavý tuk. Ne silikonový. A raději mazat méně.
  • 0

#41 sklen

sklen

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 262 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 12 prosinec 2011 - 11:09:09

Dík za odpověď. Nejdřív zkusím jít cestou nejmenšího odporu. Nějaký konkrétní tip na vhodné mazivo a na prodejce byste náhodou neměl?
  • 0

#42 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 prosinec 2011 - 11:44:20

jak pravil Dubraro.
(sám mám několik helikoidů objektivů, kteréžto mi před lety přišly v tak trochu žalostném stavu, po rozborce a vyčištění namazány hladkým bílým syntetickým ložiskovým tukem (pro auta) s velkým rozsahem teplotního zatížení, několik bílým mazacím tukem s teflonem na řetězy bicyklů (ve spreji). V obou případech mazivo naneseno (nastříknuto) na vlákno nepouštějící hadřík a po chvíli pečlivě vetřeno do závitů téměř dosucha. Někdo doporučuje grafitový tuk či molyku - tohle jsem z okruhu svého zájmu vyřadil, neb mám obavu, že obé můžu po vyschnutí uvolňovat částečky, jež se dostanou tam, kam nemají.
Oba výše naznačené tuky netečou, nevypařují se a už asi 4-5 let ostření funguje měkce a hladce. Horší je to u již "vychozených" helikoidů, kde tuk zároveň vymezuje nadbytečnou vůli, takové objektivy raději nekupuji a když už, tak vyřazuji z použití.
  • 0

#43 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 6 leden 2012 - 22:20:03

Nemáte někdo tip jak povoli matku držící objektiv ? Snažím se o to 2 hodky povolit a ani se to nehne, je to VI, ježíšek mi donesl pěknej kousek jen by potřeboval vyčistit. Díky Jirka
  • 0

#44 martinmat

martinmat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 64 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 4

Publikováno 6 leden 2012 - 22:40:05

Povol ten miniaturní šroubek ukrytý v tom kroužku.
  • 0

#45 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 6 leden 2012 - 22:44:33

jo ten povolenej mám, takový jelito zase nejsem :) když to chci povolit točím celým objektivem, nerad bych neco utrhl
  • 0

#46 Daz

Daz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 51 příspěvků(y)
  • LocationČeskéBudějovice
Reputace: 15

Publikováno 6 leden 2012 - 23:24:16

náhodou to zrovna dělám na 5ce :) , hodně síly na povolení a pak už to jde vytočit takřka samo a objektiv je venku..
  • 0

#47 brkoslav01

brkoslav01

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
  • LocationŠumava
Reputace: 88

Publikováno 7 leden 2012 - 01:04:58

kde nepomohla síla pomohla větší síla, dal sem pivo nabral odvahu a ono to povolilo :)
  • 0

#48 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 6 únor 2012 - 14:45:45

Ahoj,
mám Flexaret automat. Nevím, jestli je to některá číslovaná verze V, VI, VII nebo je to samostatná řada. Vypadá docela pěkně. Objektiv byl zašedlý, ten jsem vyčistil a přes matnici je toho také ještě spousta vidět.
Ale nevím, jestli je vůbec funkční. Zkoušel jsem do něj vložit svitek, navinul, ale to velké kolečko, které ho přetáčí se nezasekává a spoušť mi nejde zmáčknout. Párkrát exponoval samospouští, teda aspoň si to myslím, jenže celý svitek jsem přemotal bez zaseknutí. Nevíte někdo, jestli to nemá třeba ještě nějakou pojistku? Mám k tomu i návod, ale tam je to vše nesrozumitelný....(aspoň pro mě)
Nicméně, není tu někdo z Trutnovska, kdo by s tím měl zkušenost a měl chuť a čas tento aparátek zkouknout, jestli vůbec funguje?
  • 0

#49 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 6 únor 2012 - 15:46:09

Ahoj,
mám Flexaret automat. Nevím, jestli je to některá číslovaná verze V, VI, VII nebo je to samostatná řada. Vypadá docela pěkně. Objektiv byl zašedlý, ten jsem vyčistil a přes matnici je toho také ještě spousta vidět.
Ale nevím, jestli je vůbec funkční. Zkoušel jsem do něj vložit svitek, navinul, ale to velké kolečko, které ho přetáčí se nezasekává a spoušť mi nejde zmáčknout. Párkrát exponoval samospouští, teda aspoň si to myslím, jenže celý svitek jsem přemotal bez zaseknutí. Nevíte někdo, jestli to nemá třeba ještě nějakou pojistku? Mám k tomu i návod, ale tam je to vše nesrozumitelný....(aspoň pro mě)
Nicméně, není tu někdo z Trutnovska, kdo by s tím měl zkušenost a měl chuť a čas tento aparátek zkouknout, jestli vůbec funguje?


jen tak čirou náhodou, co třeba zejtra (úterý)? Budu tam asi už od rána někdy do odpoledne/večera :mrgreen:
  • 0

#50 Mišiší

Mišiší

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 58 příspěvků(y)
  • LocationKrkonoše
Reputace: 5

Publikováno 6 únor 2012 - 15:52:54


Ahoj,
mám Flexaret automat. Nevím, jestli je to některá číslovaná verze V, VI, VII nebo je to samostatná řada. Vypadá docela pěkně. Objektiv byl zašedlý, ten jsem vyčistil a přes matnici je toho také ještě spousta vidět.
Ale nevím, jestli je vůbec funkční. Zkoušel jsem do něj vložit svitek, navinul, ale to velké kolečko, které ho přetáčí se nezasekává a spoušť mi nejde zmáčknout. Párkrát exponoval samospouští, teda aspoň si to myslím, jenže celý svitek jsem přemotal bez zaseknutí. Nevíte někdo, jestli to nemá třeba ještě nějakou pojistku? Mám k tomu i návod, ale tam je to vše nesrozumitelný....(aspoň pro mě)
Nicméně, není tu někdo z Trutnovska, kdo by s tím měl zkušenost a měl chuť a čas tento aparátek zkouknout, jestli vůbec funguje?


jen tak čirou náhodou, co třeba zejtra (úterý)? Budu tam asi už od rána někdy do odpoledne/večera :mrgreen:


V tom případě jsem pro. Jo, ale jedná se přímo o Trutnov??? Psal jsem z Trutnovska, jestli budeš tedy v Trutnově, tak je to super. Asi bychom se měli domluvit po mailu, co ty na to?
kocourx (at) gmail.com
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních