Přejít na obsah


Fotka

Stavba fotokomory


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#51 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 3 listopad 2013 - 20:16:53

No to já mám o něco lepší. Bydlíme v domku a tak jsem udělal v šatně dveře a vyzdil příčku. Ten prostor za, byl kdysi tátovo skládek. Táta je zlatej a podpořil mě. Tak jsem vybetonoval a položil dlažbu. A cena? .... samé zbytky. Jsme zatím tak na 2 tis. a to s tím že futra stály 800,-. Takže mi to i žena odpouští :)
Nedávno jsem od kamaráda dostal starý dřez a kousek pracovní desky. Tak pořád ještě můžu pracovat.
  • 1

#52 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 3 listopad 2013 - 20:22:26

To Ti upřímně závidím. Já jsem v lednu zašel na byťák, že bych jako měl zájem o pronájem nebytového prostoru u nás v domě. Podal jsem žádost, tu posunuli do zasedání rady města ke schválení, pak vyhlásili výběrové řízení do kterého jsem se musel přihlásit s cenovou nabídkou za pronájem pak se čekalo měsíc do uzávěrky řízení, potom zase rada s tím, že vybrali vítězný ( můj jediný ) návrh no a v červnu jsem mohl začít sklepík upravovat. Protože tam nebyla elektřina, tak jsem si ji musel vybudovat pěkně za svoje a předložit byťáku taky revizní zprávu. A slavnostně v červenci jsem vyvolal v nové komoře první film :smile:
Jo a kdyby se žena domákla kolik to všechno stálo, tak v té komoře taky bydlím.

Ale jak jsme koukal na tvoje fotky komory máš tam super prostor! O tom mě se může jen zdát.
Co je ta černá za zvětšováky? Látka nebo barva? Silně jsme začal uvažovat o takové té látce co se dává do země na zahrádkách. Mají jí v Hauzu a stojí pár korun.
  • 0

#53 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 3 listopad 2013 - 20:46:38

Je to barva. Prostor je to dobrý a je tam i dost místa na takový nouzový atelierek. Od dveří ke protější stěně je to na šířku 3,4 m.Tam jsem to vymaloval šedou, která pak na straně u zvětšováku navazuje na tu černou. Zbytek vybíleno vápnem.
Jinak zařízení komory je výhradně ze zbytků, které jsem posháněl buďto u tchýně na chatě nebo u známých. Dřezy jsem taky dostal, dřevo na regály a na stoly byly zbytky z rekonstrukce bytu. Jen tu elektřinu jsem musel vybudovat novou a tam se mi protáčely panenky nad těma cenama. A to mi to ještě naštěstí dělal známý elektrikář, takže práce byla za hubičku. Jenže to je holt prostor města a musí to být podle norem a zkontrolováno revizním technikem, který musí vystavit zprávu. A jenom ta zpráva přijde na 3500,- Kč. Jak to máš doma , tak jsi vysmátý, nic z toho Tě nemusí zajímat.
  • 0

#54 Xyz255

Xyz255

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 listopad 2013 - 21:13:35

Já teda přihodím svoji trošku. Komoru mám z koupelny, relativně velké, malý okýnko, přes který vždycky izolepou nalepim kus papírové bedny jako zatemnění. U zvětšováku mám lesklý kachle na zdi, lesklou desku, lesklej bílej bojler a lesklej vršek pračky. Potom na stejně stěně akorát o metr dál začíná zrcadlo a všecko to mám na takové plus mínus leslké i matné "kuchyňské" desce a ještě jsem za tu chvilu co to dělám ducha nechyt, takže nějak samet bych moc nehrotil...
  • 0

#55 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 3 listopad 2013 - 21:48:22

Já teda přihodím svoji trošku. Komoru mám z koupelny, relativně velké, malý okýnko, přes který vždycky izolepou nalepim kus papírové bedny jako zatemnění. U zvětšováku mám lesklý kachle na zdi, lesklou desku, lesklej bílej bojler a lesklej vršek pračky. Potom na stejně stěně akorát o metr dál začíná zrcadlo a všecko to mám na takové plus mínus leslké i matné "kuchyňské" desce a ještě jsem za tu chvilu co to dělám ducha nechyt, takže nějak samet bych moc nehrotil...

Jediný řešení : Jakou máš nejdelší expozici?
  • 0

#56 Xyz255

Xyz255

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 listopad 2013 - 20:51:25

Byly moje slavný experimenty - z kinofilmu, výtah na magnifaxu 4 co nejvýš, na 13x18 a čas byl myslim 3x pustit hodiny na celou, takže kolem 3 minut. Nějakej závoj nebo duchy jsem nezaregistroval. Co mi dělalo spíš ducha, že od maskovacího rámečku se odrážela perforace na fotce, takže to jsem musel vymaskovat ve zvětšováku.
  • 0

#57 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 6 listopad 2013 - 04:46:00

No nebudu nechavat radeji nic nahode a vcera jsem zakoupil cernou tonovaci barvu. Ten roh kde bude zvetsovak udelam nacerno a zbytek sedivou.
Ted ty odpady. To bude horor.
50 mm novodur lezak v metru a pul.
  • 0

#58 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 7 prosinec 2013 - 06:32:32

Náhodou jsem narazil na následující článek: http://www.photograp...m/page.cfm/4710
Podobných návodů jsou na netu spousty, ale tenhle se mi zdá opravdu dost dobře srozumitelný a přínosný. Neangličtináři snad prominou.
  • 0

#59 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 9 prosinec 2013 - 08:06:26

Tak už jsem zdárně dodělal svojí komůrku. Už jsem i párkrát testnul zvětšovák. Ještě mi kamarádka ušije závěs na dveře a už to frčí. :)
Pár fotek na ukázku jsem přiložil. Je tam trošku binec, ale přeci jen ještě nemám všechny poličky na svém místě.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#60 Amores

Amores

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2014 - 12:28:19

Zdravím všechny, tak i já začínám stavět a jak vidím, takové prostory co tu máte, tak jen slintám :D Ale jak budu stavět barák, aspoň mám inspiraci :D

 

Chci se zeptat Vás zkušenějších, což budete asi všichni kdo si to přečtete :D - hodlám si vybudovat kutloch ve společných prostorech kde jsou sklepní okna - stačí zabednění oken pouze kartonem, nebo je vhodné použít jiných materiálů?

 

Naštěstí pro mě, naše společné prostory jsou s umyvadlem a elektřinou, takže nebudu muset investovat jako někteří (s manželkou za zády, jako je to u mě :D

Pak pošlu fota, budu rád za každý názor a radu, kde co vylepšit :-)

 

Lukáš


  • 0

#61 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 25 srpen 2014 - 13:12:04

....... kde jsou sklepní okna - stačí zabednění oken pouze kartonem, nebo je vhodné použít jiných materiálů?  ......

 

Lukáš

 

Chce to udělat nějak tak, aby instalace i demontáž zatemnění byla rychlá ale při tom snadno opakovatelná. A účinná. Pokud je prostor a sousedi nebudou proti, možná připevnit na pevno na omítku kolem okenního otvoru rám, do kterého bys vkládal krycí desku (nebo třeba i ten karton). Když si pohraješ a je tam na to místo, může to být i formou vnitřního okna na panty, prostě jen zavřeš  svoje "okno"  a máš zatemněno. Mezi rám a omítku pak něco co utěsní případné nerovnosti omítky. 

Nezapomeň také na nějakou možnost větrání při zatemnění, pokud by to bylo třeba.

Pozor na vypínač osvětlení, pokud je přede dveřmi zvenku. 


  • 0

#62 civito

civito

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 50 příspěvků(y)
  • LocationHlohovec, Slovensko
Reputace: 0

Publikováno 25 srpen 2014 - 13:57:55

ja som to riesil suchym zipsom a kartonom. Suchy zips 5cm jednu cast nalepit priamo na stenu a druh na hrubsi karton, jednoducha demontaz a 100% nepusti svetlo - samozrejme ak je rovna stena...


  • 0

#63 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 28 srpen 2014 - 10:54:05

ja som to riesil suchym zipsom a kartonom. Suchy zips 5cm jednu cast nalepit priamo na stenu a druh na hrubsi karton, jednoducha demontaz a 100% nepusti svetlo - samozrejme ak je rovna stena...

 

Díky za inspiraci, právě řeším podobný problém se zatemněním velkého sklepního okna jako Amores. Zkusím suché zipy nalepit přímo na rám okna a na ně pak chytat kartonovou desku, to by snad mělo stačit...


  • 0

#64 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 29 srpen 2014 - 09:21:32

Zdravím všechny, tak i já začínám stavět a jak vidím, takové prostory co tu máte, tak jen slintám :D Ale jak budu stavět barák, aspoň mám inspiraci :D

 

Chci se zeptat Vás zkušenějších, což budete asi všichni kdo si to přečtete :D - hodlám si vybudovat kutloch ve společných prostorech kde jsou sklepní okna - stačí zabednění oken pouze kartonem, nebo je vhodné použít jiných materiálů?

 

Naštěstí pro mě, naše společné prostory jsou s umyvadlem a elektřinou, takže nebudu muset investovat jako někteří (s manželkou za zády, jako je to u mě :D

Pak pošlu fota, budu rád za každý názor a radu, kde co vylepšit :smile:

 

Lukáš

A pokud sousedi nebudou proti tak černý matný sprej  to vyřeší úplně spolehlivě. A větrání je v pohodě


  • 0

#65 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 1 září 2014 - 10:33:39

Zdravím všechny, tak i já začínám stavět a jak vidím, takové prostory co tu máte, tak jen slintám :D Ale jak budu stavět barák, aspoň mám inspiraci :D

 

Chci se zeptat Vás zkušenějších, což budete asi všichni kdo si to přečtete :D - hodlám si vybudovat kutloch ve společných prostorech kde jsou sklepní okna - stačí zabednění oken pouze kartonem, nebo je vhodné použít jiných materiálů?

 

Naštěstí pro mě, naše společné prostory jsou s umyvadlem a elektřinou, takže nebudu muset investovat jako někteří (s manželkou za zády, jako je to u mě :D

Pak pošlu fota, budu rád za každý názor a radu, kde co vylepšit :smile:

 

Lukáš

základem jsou míry, které jsou k dispozici  - doporučím koncipovat jako komoru/dílnu na menší čistější práce

pak teploty, kolik tam bude, topí se/na kolik?

větrání - doporučím poradit se někým, kdo ventilaci dělá, jenom kam co dát a jak dimenzovat průřezy a průtoky vzduchu

ohřev pod misky, podle mě nejlepší je odporový drát ve stole z obkladaček, osobně mám hliníkovou škatuli  s topným tělesem

-

jakkoli udělaná komora funguje, hlavně, když tam nemůže manželka :-)


  • 1

#66 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2015 - 16:38:21

Ahoj,

Poradte se zaemnenim stavebniho otvoru, plastoveho okna, dira je 2x1,7 metru...

Nejak me nic nenapada, i roleta v drazce/profilu bude lehce prosvitat... Jakekoliv napady vitam...

Akorat polepovat okno se mi nechtelo, bo to nedomeju/neodlepim...

Klidne dam listu zevnitr na zed... Rikal jsem si do ni palubky s drazkou, ale nevim...
Jen kdyz to bude neprusvitne

----
Pripadne jak pise civito, suchy zip: to musi byt asi cerny, ze?

Jak bych ho mel upevnit na zed? No a pak parapet, jak to zatesnit u parapetu?
  • 0

#67 123

123

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 122 příspěvků(y)
Reputace: 26

Publikováno 4 únor 2015 - 17:22:45

Zdravím. Nechal jsem si na okna a francouzké okno nainstalovat tzv. 100% blackout rolety. Nešetřil jsem. Prosvítá to pekelně ve vodících lištách. Po 10 minutách v zatemněném prostoru je docela vidět. Látka rolet je samosebou dokonale nepropustná.  Rozhodně to nefunguje tak, že bych stáhl rolety a je tma. Nevěřte prodejcům rolet! Ani ne tři metry celkové plochy stálo asi 6000,-  Je to šit, ale šlo by to upravit.


  • 0

#68 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 únor 2015 - 17:34:38

Jak roleta prosvita v liste je videt treba zde na konci videa verim tomu ze za par minut jde videt :-)

Takze me napada snad jen ten suchy zip..

Mate aspon tip na levnou latku jak se to odborne jmenuje, kde se metraz prodava a tak?

Diky...
  • 0

#69 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 únor 2015 - 17:51:15

Ja mam zetemnene okno 2x1,5m pomoci sucheho zipu a tkaniny. Kolem okenniho otvoru je prisroubovana lista o vysce stejne jako precnivajici parapet. Na to je nalepena jedna strana sucheho zipu (sirka 2cm). Tkanina ma presny rozmer a druhou stranu sucheho zipu. Je otazka volby tkaniny, existuji nejake nepropustne, ja to resil socialni pomoci keproviny s alobalovou vlozkou vevnitr :) Jedina nevyhoda je podivny vzhled oramovaneho okna, ale neni to obyvaci pokoj, tak to nevadi... Pres suchy zip se svetlo nedostane.


  • 0

#70 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 4 únor 2015 - 17:52:59

Můžeš-li dát na pevno lišty (úhelník) na zeď (nahoře a dole a z jednoho boku) a z boku tam vsunovat desku, desky s pérem a drážkou. Pak to ještě pro jistotu můžeš něčím překrýt, dotěsnit.

 

Jedno řešení tady http://www.temnakomo...-11?hl= větrání  - příspěvek 524

 

Podívej sem http://www.temnakomo...ní#entry492157 

Jsou tam ke konci fotky jak jsem to řešil já u střešního okna. Z tenkrát doma dostupného materiálu.


  • 0

#71 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2015 - 19:38:29

Jenže to je holt prostor města a musí to být podle norem a zkontrolováno revizním technikem, který musí vystavit zprávu. A jenom ta zpráva přijde na 3500,- Kč. Jak to máš doma , tak jsi vysmátý, nic z toho Tě nemusí zajímat.


A to muzes byt rad, revize spolecne prostory v bytovem dome stoji jako cely velky rodinny dum: http://www.revize-el...osvody.cz/cenik a to jsi ani nemusel davat vlastni elektromer a jedes ze spolecne eletriky?
  • 0

#72 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2015 - 16:10:54

http://imagizer.imag...1431/d6lJzY.jpg existuje to i bez zarovky normalne s patici, je to do klepa na vrtacku...

Prodavalo se to uz pred 80 lety a jmenovalo se to zlodejka. Pokud staci proud, co prenese vypinac na svetlo, nevidim problem... Nez nekomu zhodnocovat nemovitost :-) jen nesmis rikat, ze potrebujes elektriku a ze si to sam udelas, to pak logicky musis i s revizi...
  • 0

#73 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2015 - 16:18:12

Kdyz uz nejde edit, udelam double post:

1) revize jedne cimry by sla od 400,- to za 4000,- byly VSECHNY prostory...

2) pokud staci par amper (rekneme 5), zalezi co snese vypinac, tak nasi prarodice pry znali zlodejky... Byla to takova vec, jeste v 50 letech se nekde platil mesicni pausal 6,- za svetlo, nebyly hodiny.. Nebyly zasuvky... Nemereny odber.

20p7zg5.jpg
^^^ prvorepublikova keramicka a novodoba zahranicni plastova, bezne jsou v cr i na vidlici dvoukolik viz vyse-pro spotrebice ii. Tridy, no z tehle dratove lze vyvest klasicky nulak/zem a fazi a dat plnou zasuvku. Podle norem to nebude, ale delalo se to tak 60 let...

Nutno overit, ze vypinac skutecne spina fazi a ze se nulak nemuze rozpojit, to by byl pruser... Ale jelikoz nulak ma byt vzdy na objimce, prvni se rozpoji faze (pri vysroubovani zasuvky)...

Samozrejme na vlastni nebezpeci, nikomu to neradim :-)
  • 1

#74 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2015 - 18:29:04

A triplepost, kdyz uz neumime edit:-/

Lidi zkouseli jste lepici pasku? Mate tipa, ktera lepici paska by byla vhodna na plastova okna? Kdyz tam na okno nalepim AL folii...

Abych nedopadl takto

http://www.lepiky.cz...asky&problem=45

Ze ta paska zkratka NEPUJDE DOLU...

Diky.
  • -1

#75 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 10 únor 2015 - 18:39:13

ten minus je za tohle:

 

Publikováno Dnes, 16:18:12

Kdyz uz nejde edit, udelam double post:

...

 

Publikováno Dnes, 18:29:04

A triplepost, kdyz uz neumime edit:-/

...


  • 0

#76 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 10 únor 2015 - 19:07:32

Lidi zkouseli jste lepici pasku? Mate tipa, ktera lepici paska by byla vhodna na plastova okna? Kdyz tam na okno nalepim AL folii...
Abych nedopadl takto
http://www.lepiky.cz...asky&problem=45
Ze ta paska zkratka NEPUJDE DOLU...
Diky.

Kúp si najslabšiu obojstrannú lep. pásku na koberce. Tá iba zabraňuje posúvaniu koberca po šmyklavom povrchu ako je laminátová podlaha a pod. Odlepuje sa bez zbytkov lepidla. V obchode ti určite budú vedieť poradiť.


  • 0

#77 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2015 - 00:23:13

To mas vyzkousene na plastova okna a AL folii prosim? Nejaky tip na konkretni mel anebo cokoliv co maji v prodejne kobercu?


ten minus je za tohle:
 
Publikováno Dnes, 16:18:12
Kdyz uz nejde edit, udelam double post:
...
 
Publikováno Dnes, 18:29:04
A triplepost, kdyz uz neumime edit:-/
...


Muzes to objasnit? Je mi trapne psat 3 prispevky po sobe, ale jak to mam udelat, kdyz to nejde editovat?
  • 0

#78 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 11 únor 2015 - 09:49:10


Muzes to objasnit? Je mi trapne psat 3 prispevky po sobe, ale jak to mam udelat, kdyz to nejde editovat?

 

Su dve moznosti:

1) Zaplat 100Kč a zaradis sa medzi tych, co editovat mozu. Okrem moznosti editacie ziskas dobry pocit, ze tento web zije aj z tvojho prispevku.

2) Premyslaj, kym nieco napises. Tato varianta je lacnejsia. ALe rovnako sympaticka.


  • 1

#79 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 11 únor 2015 - 10:45:35

Ahoj,

Poradte se zaemnenim stavebniho otvoru, plastoveho okna, dira je 2x1,7 metru...

Nejak me nic nenapada, i roleta v drazce/profilu bude lehce prosvitat... Jakekoliv napady vitam...

Akorat polepovat okno se mi nechtelo, bo to nedomeju/neodlepim...

Klidne dam listu zevnitr na zed... Rikal jsem si do ni palubky s drazkou, ale nevim...
Jen kdyz to bude neprusvitne

----
Pripadne jak pise civito, suchy zip: to musi byt asi cerny, ze?

Jak bych ho mel upevnit na zed? No a pak parapet, jak to zatesnit u parapetu?

3 1/2 mi  spolehlivě sloužilo  zatemnění plastového okna a skleněné výplně ve dveřích (a v budoucí komoře, pokud  v ní okna budou,  opět sloužit bude:

- kapa deska 5mm říznutá přesně na  velikost  okna,  s okraji (vnějším rámečkem provedeným olepením černou sametovou tapetou).  na vnější plochu desky  (směrem k okenní tabuli,  tj.  do ulice,  aspoň to dělá  lidem odnaproti pěkná prasátka, když je  slunce ve správné poloze)  nalepenu  grilovací Al folii,  brání to zahřívání kapadesky a její případné deformaci či degradaci slunkem).  Deska je  zasazena a vmáčknuta zevnitř  do  okna,   je-li třeba ji  vyjímat,  jde to snadno a bez poškození desky zatažením za poutka  nalepená  na desku do středu všech stran ještě  před olepem alu folií.

- stejně provedeno zatemnění skleněné výplně dveří,  tam je jako nepotřebná vynechána alu folie. 

Pozn.:  velikost  okenní tabule  je  cca 100x60cm,  okno ve dveřích asi 70x70,  na to  5mm tloušťka kapa desky  stačí,    pokud  by bylo okno (a jedna výplň)  podstatně  větší,  možná bych  volil tloušťku kapa desky 10mm. 

Tato volba  je  bez  jakýchkoli následků na  okně,  nic  se  nelepí,  nic neprosvítá (pečlivost a přesnost provedení podmínkou)

dřív  jsem měl  okna  v předchozích komorách  zatemňována  všelijak,  toto se mi osvědčilo nejlépe. 


  • 1

#80 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 11 únor 2015 - 19:51:32

 

Jenže to je holt prostor města a musí to být podle norem a zkontrolováno revizním technikem, který musí vystavit zprávu. A jenom ta zpráva přijde na 3500,- Kč. Jak to máš doma , tak jsi vysmátý, nic z toho Tě nemusí zajímat.


A to muzes byt rad, revize spolecne prostory v bytovem dome stoji jako cely velky rodinny dum: http://www.revize-el...osvody.cz/cenik a to jsi ani nemusel davat vlastni elektromer a jedes ze spolecne eletriky?

 

Elektroměr musím samozřejmě mít vlastní. Za ty prachy co stál, bych měl filmů na celý rok :-) 


  • 1

#81 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 únor 2015 - 21:45:26

To mas vyzkousene na plastova okna a AL folii prosim? Nejaky tip na konkretni mel anebo cokoliv co maji v prodejne kobercu?

 

ten minus je za tohle:
 
Publikováno Dnes, 16:18:12
Kdyz uz nejde edit, udelam double post:
...
 
Publikováno Dnes, 18:29:04
A triplepost, kdyz uz neumime edit:-/
...


Muzes to objasnit? Je mi trapne psat 3 prispevky po sobe, ale jak to mam udelat, kdyz to nejde editovat?

 

smysl editace spočívá v opravě překlepů a chyb (když místo slova "méně" napíšu "více" atd), proto je to někdy omezené třeba na 5min od odeslání nebo do nahrání dalšího příspěvku. Připisovat (a přepisovat) příspěvky s mnohahodinovým odstupem je špatně, vedlo by to k chaosu.

 

Ale proč jsem to napsal  - jako prevenci - bál jsem se, že ještě za půl roku tady budu číst "A 836post, kdyz uz neumime edit:-/"

 

Dělal jsem na konci ledna velkou zvětšeninu a protože do fotokomory se s tak velkým papírem nevlezu spáchal jsem to v pokoji kde je střešní okno. Překryl jsem ho folií ve které byla zabalená role papíru, ještě to trochu přečnívalo, oblepil jsem to obyčejnou izolačkou (taková ta plastová hnědá na balíky), když to někde prosvítalo tak jsem to přelepil ještě kusem sáčku od fotopapírů. Víc parazitního světla mi pak šlo okolo dveří, to jsem ale vyřešil ručníkem. Byl to papír ca 52x85cm, velikost obrazu cca 48x72cm, kinofilm, a vypadá to docela zajímavě. Protahováním v mírně nakloněných miskách 40x50, uchycení ramínkama. Vývojka OK, v ustalovači už baryt značně zhadrovatěl a nabobtnal a musel jsem ho v úchytech napínat aby neplandal a nelámal se.


  • 0

#82 Tonda

Tonda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 únor 2015 - 16:19:18

jenze me Edit nejde ani 5 minut

]
Elektroměr musím samozřejmě mít vlastní. Za ty prachy co stál, bych měl filmů na celý rok :-)


Snad 540,- neni likvidacni polozka :-) http://www.elektrome...e-overeny-5909/
  • 0

#83 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 13 únor 2015 - 17:10:38

A triplepost, kdyz uz neumime edit:-/

Lidi zkouseli jste lepici pasku? Mate tipa, ktera lepici paska by byla vhodna na plastova okna? Kdyz tam na okno nalepim AL folii...

Abych nedopadl takto

http://www.lepiky.cz...asky&problem=45

Ze ta paska zkratka NEPUJDE DOLU...

Diky.

 

Nemusíš to postovat třikrát, budu ti příspěvky kontrolovat jestli v nich nejsou chyby.


  • 0

#84 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 17 únor 2015 - 09:14:42

jenze me Edit nejde ani 5 minut



]
Elektroměr musím samozřejmě mít vlastní. Za ty prachy co stál, bych měl filmů na celý rok :smile:


Snad 540,- neni likvidacni polozka :smile: http://www.elektrome...e-overeny-5909/

 

Tak určitěěěě :smile:  Ale je k tomu potřeba připočíst tohle všechno a to je už celkem dost.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#85 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 30 říjen 2015 - 08:40:54

Ahoj všem,

přepychové komory tady, já momentálně sháním prostor u nás ve vesnici...do té doby jsem zřídil provizorní komoru v dřevěném zahradním domku:) Tedy jsem tam já, mé nádobíčko a sekačka s gumama na auto:) Ale funguje. Světla tam bylo mraky, protože domek vlivem teplot pracuje a palubky sami o sobě prosvítají, tedy vyřešil jsem to nákupem silných černých pytlů na odpad, které jsem nabušil na palubky a tma jak v pr...to samé jsem ještě přidělal na dveře a funguje to jako plachta, protože přívod elektřiny je také vedený (přivřený ve dveřích) z domu do domečku prodlužkou:) Je to punk, ale žádný duchy a vše OK. Velkou výhodu co jsem vypozoroval je, že díky pytlům a jejich materiálu, se vlivem statické elektřiny na ně krásně chytá prach a nepoletuje v prostoru. Topím přímotopem bez ventilátoru:)


  • 0

#86 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 768 příspěvků(y)
Reputace: 238

Publikováno 30 říjen 2015 - 09:00:54

Ahoj všem,

přepychové komory tady, já momentálně sháním prostor u nás ve vesnici...do té doby jsem zřídil provizorní komoru v dřevěném zahradním domku:) Tedy jsem tam já, mé nádobíčko a sekačka s gumama na auto:) Ale funguje. Světla tam bylo mraky, protože domek vlivem teplot pracuje a palubky sami o sobě prosvítají, tedy vyřešil jsem to nákupem silných černých pytlů na odpad, které jsem nabušil na palubky a tma jak v pr...to samé jsem ještě přidělal na dveře a funguje to jako plachta, protože přívod elektřiny je také vedený (přivřený ve dveřích) z domu do domečku prodlužkou:) Je to punk, ale žádný duchy a vše OK. Velkou výhodu co jsem vypozoroval je, že díky pytlům a jejich materiálu, se vlivem statické elektřiny na ně krásně chytá prach a nepoletuje v prostoru. Topím přímotopem bez ventilátoru:)

Palec nahoru! :-) Nezapomeň ale i větrat! I když je možný, že zahradní domek tak trochu větrá sám. :-)


  • 0

#87 tomasblaha

tomasblaha

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationVelké Přílepy
Reputace: 32

Publikováno 30 říjen 2015 - 09:33:55

no právě, ale joo, taky větrám po každým zvětšení. Jednak odskakuju na kalíšek, jednak na fajfku a když se vzbudí pes, tak štěká, ať vylezu a všímám si ho:) Je to punk, jak jsem psal, ale mám to rád:) bez té fotky by tohle všechno nebylo:) 


  • 0

#88 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 říjen 2015 - 00:16:51

no právě, ale joo, taky větrám po každým zvětšení. Jednak odskakuju na kalíšek, jednak na fajfku a když se vzbudí pes, tak štěká, ať vylezu a všímám si ho:) Je to punk, jak jsem psal, ale mám to rád:) bez té fotky by tohle všechno nebylo:) 

Jak to popisuješ, tak to není punk, ale nervový sanatórium! 

Komora, lahvinka, popelníček - safra, tam bych si užil dovolenou!

Závidím


  • 1

#89 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 5 únor 2016 - 16:09:43

Ahoj,

 

poradite mi nekdo, jak utesnit dvere do komory? Mam pekny stary zrekonstruovany masivni dvere s novejma oblozkama, ale samozrejme to neni uplne rovny a tak mi kolem oblozek pronika do komory svetlo. Koupil jsem si penovku, ale pres tu to bylo skoro stejny. mate nekdo nejakej napad?

 

Diky Pop


  • 0

#90 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 5 únor 2016 - 16:35:59

Na stenu nad zarubnou v komore treba navrtat dierky zalozit dve konzoly, priecne tyc, a na ty cierny a tazky zaves. Zaves by nemal byt daleko od steny, mal by sa zlahka vlnit a dotykat podlahy. Lacne a mimoriadne ucinne.


  • 0

#91 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 5 únor 2016 - 17:25:25

Jo závěs ten platí!. Tyč na záclony a kus černého flísu z Priáče. A máš vyřešno. Taky to tak mám.


  • 0

#92 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 duben 2016 - 15:15:30

Ahoj, možná se to už řešilo, jen jsem asi nenašel - stavím si komoru ze sádroše a rád bych si ji "vytřel":) černou barvou. Máte někdo nějaké osvědčené typy na dobrou matnou černou? Díky, 


  • 0

#93 Black

Black

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 47

Publikováno 2 duben 2016 - 18:01:03

Ahoj, možná se to už řešilo, jen jsem asi nenašel - stavím si komoru ze sádroše a rád bych si ji "vytřel":) černou barvou. Máte někdo nějaké osvědčené typy na dobrou matnou černou? Díky, 

 

Já jsem použil HET matnou černou. Namíchali mi ji přímo v prodejně. Spokojenost.

post-7297-0-91892800-1380738334.jpg


  • 0

#94 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 2 duben 2016 - 18:54:51

A od té doby jsi Black :-P


  • 0

#95 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 2 duben 2016 - 19:42:17

Jen si kup k té černé i penetraci, ať ti půlku materiálu sádrokarton nevsaje. Ušetříš na barvě. První vrstva saje nejvíc a je velká spotřeba. Obarvenej penetrák dost ušetří, tmavej odstín je z automatu celkem pálka.


  • 0

#96 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 duben 2016 - 20:15:25

díky


  • 0

#97 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 2 duben 2016 - 20:24:22

Jenom doplním, první vrstvu kup 1l penetrace nařeď 1:10 /většinou se prodává koncentrát/ a malou tonovačku černou třeba HET, Remal, to je jedno a smíchej s tím penetrákem. Pak až tu barvu černou na to. Mají ty černý ve třech bázích, nekupuj tu první ta nekryje, druhá je otěruvzdorná ta je dobrá a třetí je omyvatelná ta je nejdražší. Podává se ještě voďák ETERNAL černej ten je asi nejlepší, ale cena bude asi kolem 1000kč možná víc.   http://ibarvy.com/et...y-213-0-7-kg  

 

Ten bych použil já k nátěru za zvětšovákem stačí jedna dvě plechovky. Parádně kryje , válečkem třeba velurem.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#98 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 duben 2016 - 22:01:38

ty jo, super, děkuji


  • 0

#99 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 3 duben 2016 - 09:58:29

Jenom doplním, první vrstvu kup 1l penetrace nařeď 1:10 /většinou se prodává koncentrát/ a malou tonovačku černou třeba HET, Remal, to je jedno a smíchej s tím penetrákem. Pak až tu barvu černou na to. Mají ty černý ve třech bázích, nekupuj tu první ta nekryje, druhá je otěruvzdorná ta je dobrá a třetí je omyvatelná ta je nejdražší. Podává se ještě voďák ETERNAL černej ten je asi nejlepší, ale cena bude asi kolem 1000kč možná víc.   http://ibarvy.com/et...y-213-0-7-kg  
 
Ten bych použil já k nátěru za zvětšovákem stačí jedna dvě plechovky. Parádně kryje , válečkem třeba velurem.

Ja pouzil pro tenhle ucel taky Eternal, ale ne ten vodou reditelny nybrz klasiku s redidlem. Nadherne kryje, staci jedna vrstva a je to na furt. Vodou reditelnym barvam moc neverim, neni to ono. Akorat ty vypary... byl jsem po tom natirani mirne sjetej :-S
  • 0

#100 ladinek

ladinek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 80

Publikováno 3 duben 2016 - 10:38:12

Eternal, dělá jen voďáky ne syntetický barvy. Tenhle Eternal co jsem dal já je super, o kyvost bych se nestrachoval.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních