Přejít na obsah

Fotka

Stavba fotokomory

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
108 odpovědí na toto téma

#101 salo

salo

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 635 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 102

Publikováno 3 duben 2016 - 11:45:49

Eternal, dělá jen voďáky ne syntetický barvy. Tenhle Eternal co jsem dal já je super, o kyvost bych se nestrachoval.

Mas pravdu s tim Eternalem, diky za opravu. Musel jsem teda pouzit neco jineho, kazdopadne to byla syntetika.
  • 0

#102 Black

Black

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 164 příspěvků(y)
  • LocationOtrokovice
Reputace: 45

Publikováno 4 duben 2016 - 09:58:06

A od té doby jsi Black :-P

Ale kdeže. To PROTOŽE jsem Black :-P

• 0

#103 kapros1

kapros1

Dost toho nakecá

• Předplatitel
  • 521 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 351

Publikováno 4 duben 2016 - 19:07:09

A od té doby jsi Black :-P

Ale kdeže. To PROTOŽE jsem Black :-P

Aha. Tak ten výsledek je potom nasnadě :-P .

• 0

#104 Evla

Evla

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 837 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 903

Publikováno 12 prosinec 2016 - 16:30:01

Práve sa mi podarilo rozsvietiť červený led pás 5 m do starej novej fotokomory - teda nie že len pichnúť do zásuvky, ale pripojiť správny adaptér cez nejakú koncovku :). Dokelu, syn elektrikár a takéto veci musím riešiť ja, lebo mladý zaťal, že na také konštrukcie nemá oprávnenie :D

• 0

#105 Fire

Fire

Nováček

• Předplatitel
  • 391 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 154

Publikováno 12 prosinec 2016 - 17:59:17

Mladému pánovi vyřiď, že svítí elektrika, ne nějaký hloupý papíry :)

Práve sa mi podarilo rozsvietiť červený led pás 5 m do starej novej fotokomory - teda nie že len pichnúť do zásuvky, ale pripojiť správny adaptér cez nejakú koncovku :). Dokelu, syn elektrikár a takéto veci musím riešiť ja, lebo mladý zaťal, že na také konštrukcie nemá oprávnenie :D

• 0

#106 PauIie

PauIie

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 171 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 51

Publikováno 13 prosinec 2016 - 02:36:36

Vyhláška 74 je svina. :twisted:

• 0

#107 Doktor

Doktor

Nováček

• Předplatitel
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 42

Publikováno 8 únor 2019 - 22:29:25

Sice se to uplně netýká stavby temné komory, ale našel jsem nabídku přenosné temné komory :D https://www.theimagi...a-Darkroom-Tent

• 0

#108 Horenak

Horenak

Nováček

• Předplatitel
  • 346 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 137

Publikováno 8 únor 2019 - 23:01:48

Daleko levnější varianta např. zde - jde původně o domácí pěstírny zajímavých rostlinek, využitelné jsou ovšem i temnokomornicky:

https://www.ebay.de/...kTAg:rk:15:pf:0

• 0

#109 shovax

shovax

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 9 únor 2019 - 22:39:15

zkus a uvidíš. kolem zvětšováku mám velmi málo místa, 2m daleko je prostředek vedlejší místnosti :). Tak jsem výklenek se zvětšovákem vylepil textilií pod jahody (taková ta černá, ne folie) a nestěžuju si. Pokud bychom měli být opravdu pečliví, stálo by za zvážení používat při nadržování černé rukavice...

No, já sám komoru stavět nebudu, protože koupelna je u mě doma jediná místnost, kde se dá vyrobit tma a ta už stojí. Navíc pořád ještě nemám zvětšovák, dělám jen negativy. Rukavice se snažím používat vždycky, když sahám na cokoli, čemu by pot vadil, použít černé při práci se zvětšovákem tudíž asi není problém, černý rolák taky ne...

Jen mě napadlo, jestli dostatek místa okolo zvětšováku a matná stěna bílé barvy nejsou dostatečné. Nebo jestli moderní materiály vyžadují nějaký extra přístup.

ono to je relativne jednoduhe, podle toho, jake mas naroky na fotky... pro nekoho z zkusenym okem, kdo dela velke zvetseniny bila stena muze byt problem.

pod zvetsovak dej bily papir, a par centimetru nad nej dej neco nepruhledneho stejneho rozmeru, treba kus kartonu. pak zhasni uplne svetlo, zapni zvetsovak, a podivej se, jak krasne v tom stinu kartonu porad budes videt ten bily papir. to je prave to cele parazitni odrazene svetlo, ktere byt trosku, ale zbytecne osvicuje fotopapir. tim ztracis trosku kontrast, ale samozrejme mira toho jevu zavisi na spouste podminek.

• 0

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních