Přejít na obsah


Fotka

tipy na foťák.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
57 odpovědí na toto téma

#51 prakticant

prakticant

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:45:07


Jirinole, myslíš, že FA bude lepší volba než FM2? krom těch módů (P, A, S, M a FA 3200 a FM2 6400) si nejsem vědom nějakých podstatných rozdílů.


Podstatný rozdíl, jak tu bylo už kdesi nahoře řečeno, je v tom, že FA má jak měření se zdůrazněným středem (center-weighted), tak tzv. multi-pattern (později zvané matrix) měření.
Neřeknu, jestli je lepší ten nebo ten, oba jsou to výborné aparáty, a jak už v úvodu tohoto vlákna bylo napsáno, rozhoduje osobní preference, ta moje je celkem střízlivě jednoduchá: když si kupuji jakýkoli aparát, tak první, co mě zajímá, je odpověď na otázku, jaké objektivy budu moci použít pro zachování těch vlastností těla, kvůli kterým si ho vlastně kupuji, jak jsou ta skla dobrá, a kolik za ně zaplatím. pro FA bych se rozhodoval opravdu jen z toho důvodu, že má výborné, moderní a přesné měření světla a to mi bude fungovat s naprostou většinou starých i fungl nových objektivů bez ztráty květinky. Pokud tohle nepotřebuji a chci Nikon, tak za zlomek ceny FG poslouží stejně dobře.
Zkus se podívat sem:
FA
a hlavně tohle kompatibilita objektivů pro FA
Myslím, že tohle je taky důležitá informace, odstavec s nadpisem:
To summarize some facts here:

Ale v podstatě v praxi bude asi úplně šumafuk, co si koupíš, při velmi omezeném rozpočtu bych vskutku raději koupil za tu stejnou částku 2-3 opravdu dobré objektivy a levné a plně funkční tělo s velkou, jasnou a dobře čitelnou matnicí, než abych celou šrajtoflu vysypal za drahé tělo a pak zjistil, že ho nevyužiju na to, co vlastně chci, páč nemám na širokoúhlý a delší objektiv prachy.
Tím bych se zase dostal k tomu, co jsem napsal hned v prvním příspěvku.
Být na tvém místě (a taky jsem byl, dokonce víckrát), vyberu si dobré objektivy za rozumné peníze a tělo k nim jakékoli levné, funkční a spolehlivé a začnu fotit, jakékoli lepší tělo si později dokoupím a stávající si nechám jako záložní, nebo třeba pro barevný film.... není nic blbějšího než se vypravit někam fotit a uprostřed akce skončit, protože se podělalo něco na těle a druhé nemám. Asi tak, that´s all, folks.


tyjo, vyčerpávající odpověď. díky moc, Jirinole!

každopádně. s tím mým rozpočtem bych asi dvě skla nekoupil a ta FM2 je v tak krásném stavu.. ach!
  • 0

#52 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:52:49

buď jist, že s tímto rozpočtem bys pořídil 1-2 těla a 2-3 pěkné objektivy i s brašnou, filtry a možná i bleskem:wink: tak do 4-5 týdnů bys to měl doma :-)
ale víc tady na skle veřejně neřeknu.
to máš podobné jako s těmi filmy, někdo nakupuje u škody, někdo jinde.....
takže pokud chceš s něčím pomoci, dál jedině e-mail (myslím, že ho máš), nebo soukromé vzkazy.
  • 0

#53 prakticant

prakticant

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 36 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:57:33

buď jist, že s tímto rozpočtem bys pořídil 1-2 těla a 2-3 pěkné objektivy i s brašnou, filtry a možná i bleskem:wink: tak do 4-5 týdnů bys to měl doma :-)
ale víc tady na skle veřejně neřeknu.
to máš podobné jako s těmi filmy, někdo nakupuje u škody, někdo jinde.....
takže pokud chceš s něčím pomoci, dál jedině e-mail (myslím, že ho máš), nebo soukromé vzkazy.


émajl mám a ty už taky.
  • 0

#54 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 15 listopad 2010 - 21:58:48

No jo kazdej bude radit to svy: ja samozrejme Canona FtB, jen ho nekde sehnat.
  • 0

#55 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 15 listopad 2010 - 22:01:08

To pro tebe nemůže být problém, Achernare.... mimochodem, moc zajímavý článek byl dnes v novinkách :-)
  • 0

#56 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 16 listopad 2010 - 10:42:12

No jo, ja mam FtBcka dve, cerny i stribrny, ale kde je sezenou ostatni?B)
  • 0

#57 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 060 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 16 listopad 2010 - 17:34:19

ja bych (ano, jsem canonista)skocil po tomhle:http://www.fotoskoda...ql 2828-sccerny
Skvelej fotak pro vsechny situace, spolehlivej, krasnej a rovnou s paradnim sirokacem - tuhle osmadvacitku mam a vim, co umi. Za takovy penize tolik stesti?
  • 0

#58 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 16 listopad 2010 - 17:43:50

kuk
a k tomu FD 70-210/4 za 40???
proč ne?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních