Přejít na obsah


Fotka

fomapan200 120 11/2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#1 OTWu85

OTWu85

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2011 - 20:03:45

Dobry vecer vsem ,objednal jsem si z fomy fomapan 200 a po vyvolani trech svitku jsem si malem sed na zadek.Totalne posrana emulze.Draty jak prase.exponoval jsem ve trech ruznych fotoaparatech.Filmy vyvolaval ve dvou vyvojkach a mezitim jeste vyvolal jednu hp5ku jen tak na zkousku jestli opravdu nedelam neco spatne(hp5 bez chyby).Jake mate zkusenosti s fomapanem 200 ve svitku 11/2013 vy?
  • 0

#2 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 6 únor 2011 - 22:33:49

Foma 200 není film pro každýho. Je jako ženská o kterých se píšou romány. Když jí miluješ a víš co má ráda, dovede se odměnit, jak žádná jiná. Není to kurva, která dá každýmu. Já koupil 80 kusů tohoto skvělýho matroše, dnes jsem vyvolal druhý kousek a po drátech není ani náznaku. Je krásná a čistá. Není film, kterej by si dovedl tak pohrát se světlem jako tenhle.
  • 0

#3 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 6 únor 2011 - 22:36:00

Čítal som tu niečo zlé už o tej 200, niako ju moc nechvália že foma máva výrobne davky občas naprd a občas dobre
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 únor 2011 - 22:49:01

Foma 200 není film pro každýho. Je jako ženská o kterých se píšou romány. Když jí miluješ a víš co má ráda, dovede se odměnit, jak žádná jiná. Není to kurva, která dá každýmu. Já koupil 80 kusů tohoto skvělýho matroše, dnes jsem vyvolal druhý kousek a po drátech není ani náznaku. Je krásná a čistá. Není film, kterej by si dovedl tak pohrát se světlem jako tenhle.


...pokud nekápneš na ku.vu zku.venou, kterážto dá každýmu, jen tobě ne. A tak to možná OTWu85 s Fomou 200 zrovna má :D
  • 0

#5 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 únor 2011 - 23:43:09

Mluví se o tom, že Foma používá ve svitkách ne zrovna nejkvalitnější papír, což může v kombinaci s některými foťáky (nevím jestli modely, nebo kusy) způsobit problémy se škrábanci. To by mohlo vysvětlovat proč někdo má potíže a někdo ne.
  • 0

#6 OTWu85

OTWu85

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2011 - 05:23:26

Mluví se o tom, že Foma používá ve svitkách ne zrovna nejkvalitnější papír, což může v kombinaci s některými foťáky (nevím jestli modely, nebo kusy) způsobit problémy se škrábanci. To by mohlo vysvětlovat proč někdo má potíže a někdo ne.

V noci jsem jeste vyvolal jeden svitek tak ze jsem ho ho nexponoval ve fotoapratu,ale jen rozbalil a namotal na svetle do vyvojnice.vyvolal,ustalil a je to poskrabany jako prase.S fotoaparatem to nic spolecnyho nema.
  • 0

#7 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 7 únor 2011 - 06:15:23

Mohu poprosit o uvedení emulzního čísla ?
  • 0

#8 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 únor 2011 - 06:16:27

Obrátil bych se přímo na fomu. Snímky ti nevrátí ale snad se ti alespoň omluví, nehledě na materiální stránku věci.
  • 0

#9 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 06:19:45

Mluví se o tom, že Foma používá ve svitkách ne zrovna nejkvalitnější papír, což může v kombinaci s některými foťáky (nevím jestli modely, nebo kusy) způsobit problémy se škrábanci. To by mohlo vysvětlovat proč někdo má potíže a někdo ne.

To vysvětluje že tento výrobek stojí za hovno tak i tak.
  • 0

#10 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 08:21:52

Mluví se o tom, že Foma používá ve svitkách ne zrovna nejkvalitnější papír, což může v kombinaci s některými foťáky (nevím jestli modely, nebo kusy) způsobit problémy se škrábanci. To by mohlo vysvětlovat proč někdo má potíže a někdo ne.

To vysvětluje že tento výrobek stojí za hovno tak i tak.


Kelfíku... dle tvých předchozích příspěvků dvoustovku od Fomy opravdu nemusíš, ale takto jí hanět? Mám várky nové, i staré z mrazáku a nikdy, opakuji nikdy jsem s ní neměl žádný problém. A že na ní fotím poslední dobou opravdu hodně.
Jsem zčásti patriot a když mám možnost fotit na českou Fomu, tak na ní fotím a rád i svým nákupem finančně podpořím. Rozhodně raději, než cizí konkureci.
Ano, problémy s Fomáckými filmy být mohou a jsou. Jsou i s jinými výrobci. Ale pokud se člověk s tou Fomou naučí pracovat, dost se mu odvděčí, ostatně to zde padlo už o pár příspěvků výš.

Tvůj názor samozřejmě respektuji, jen pořád nemůžu přijít na to, proč mě se tyto vady nikde neobjevily

:D
  • 0

#11 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 08:34:02

Nevím jak se dá naučit nedělat dráty na filmu. Kdyby to dělal třeba jen jeden film ze sta tak to je už pro mě důvod ten film nepoužívat.Nepotřebuji loterii ale "jistotu".Ten fakt že to tahle foma 200 dělá je prostě nepopíratelný neb nejsem sám komu to dělá.Foťákem a podle mě ani tím papírem to nemůže být protože některé ty dráty z dráhy vodorovné přejdou diagonálně přes ostatní apak se zase uvedou do plohy vodorovné, tj rovnoběžné s ostatníma.To prostě posuvem filmu ve fotoap. nemůže být.
  • 0

#12 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 08:36:58

To že fomu 200 nemusím není docela pravda.U kina mě to nedělalo a film je naprosto genitální a již jsem ho tady chválil.Mluvím pouze o svitku.
  • 0

#13 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 7 únor 2011 - 08:58:49

Pozoruhodné je, že tak moc problémů s Fomou mají jen čeští zákazníci. Foma se prodává po celém světě a jinde tak špatnou pověst nemá. Že by "doma" prodávali nepovedené šarže? Ale vždyť leckdo ty filmy kupuje v zahraničí. To jsem zvědav na ty svoje, objednané z Norska...
  • 0

#14 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 09:01:36

To že fomu 200 nemusím není docela pravda.U kina mě to nedělalo a film je naprosto genitální a již jsem ho tady chválil.Mluvím pouze o svitku.


Já vím, že je řeč o svitku :D
Mě to prostě nedělá, nemůžu si pomoct. Z té nové várky mám už dost vyvoláno a nic. Tos měl tu Fomu od Taze? 11/2013?
  • 0

#15 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 09:08:02

To že fomu 200 nemusím není docela pravda.U kina mě to nedělalo a film je naprosto genitální a již jsem ho tady chválil.Mluvím pouze o svitku.


Já vím, že je řeč o svitku :D
Mě to prostě nedělá, nemůžu si pomoct. Z té nové várky mám už dost vyvoláno a nic. Tos měl tu Fomu od Taze? 11/2013?

Fomu jsem kupoval v Brně v obchodě.Po nadšení z kinofilmu foma 200 jsem chtěl tento film používat i ve svitku,ale bohužel.Kdyby třeba foma napsala že jím něco omylem uteklo co nemělo a že je to již v pořádku rád ji budu používat,ale zatím nic.
  • 0

#16 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 09:13:45

To že fomu 200 nemusím není docela pravda.U kina mě to nedělalo a film je naprosto genitální a již jsem ho tady chválil.Mluvím pouze o svitku.


Já vím, že je řeč o svitku :D
Mě to prostě nedělá, nemůžu si pomoct. Z té nové várky mám už dost vyvoláno a nic. Tos měl tu Fomu od Taze? 11/2013?

Fomu jsem kupoval v Brně v obchodě.Po nadšení z kinofilmu foma 200 jsem chtěl tento film používat i ve svitku,ale bohužel.Kdyby třeba foma napsala že jím něco omylem uteklo co nemělo a že je to již v pořádku rád ji budu používat,ale zatím nic.


Jj, a jakou to má expiraci? ne že bych to vyřešil :D ale zajímá mě, jestli jí už také nemám vyvolanou, případně v mrazáku.
  • 0

#17 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 09:15:35

11 2013
  • 0

#18 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 09:17:02

označení š. 009956
  • 0

#19 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 09:20:26

11 2013


Jo, to by sedělo :D Ale nikde nic, tak fakt nevím :D
  • 0

#20 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 09:21:28

Nevím kde udělali soudruzi z fomy chybu. :D
  • 0

#21 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 10:07:47

Nevím kde udělali soudruzi z fomy chybu. :D

Kdeže soudruzi... :) To bude nějaký imperialistický záškodník ze západu, určitě jo :D
  • 0

#22 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2011 - 10:24:41

a nedělají to náhodou v té Fomě záměrně? kam se podíváš do obchodů zámořských, tam jsou fomafilmy v nabídce pro diany a lomography. :D
  • 0

#23 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 14:28:11

a nedělají to náhodou v té Fomě záměrně? kam se podíváš do obchodů zámořských, tam jsou fomafilmy v nabídce pro diany a lomography. :-)


Pro věrné podání ve stylu lomo? :D Achjo :)
  • 0

#24 OTWu85

OTWu85

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2011 - 14:53:27

označení š. 009956

Jo,tak tuhle mam a je to des!!!
  • 0

#25 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 101 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 080

Publikováno 7 únor 2011 - 15:58:14

Co takhle pánové koupot si lopatu, navařit na ní sajtny a jít s ní plácat do rybníka. Bude to stejně užitečný a ještě bude zábava
  • 0

#26 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 7 únor 2011 - 16:08:07

No to jsme se nasmáli. :-)
  • 1

#27 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 7 únor 2011 - 16:15:09

tak jak to je bude lomo?mám č.šarže 9956 1 a exp.12/2013
  • 0

#28 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 7 únor 2011 - 19:56:02

označení š. 009956

Jo,tak tuhle mam a je to des!!!

Já ji mám a je OK. Dáváte do předposledního praní formaldehyd?
  • 0

#29 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2011 - 20:05:12

Já ji mám a je OK. Dáváte do předposledního praní formaldehyd?

:) kamenec by nestačil? navíc, když se upije, dělá divy :?:
  • 0

#30 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 7 únor 2011 - 20:45:19

No nevím. Mám bohužel na fomě jednu hodně slušnou fotku. Pokaždé, když to mám zvětšovat, mám vyrážku. Jo, bordel se dá retušovat vcelku vpoho, ale retušovat drát přez celé políčko???? Druhá z toho filmu není o moc lepší. Jen ty dráty jsou v lepších místech. Ne děkuji. Nechci. Foma nikdy více. V kinu mám bohužel tyhle zkušenosti. Na PAN100 a PAN400, ani na Deltách, ani na stařičkém ORWu, nikdy jsem neměl problém. Vždy jen Foma. Asi smůla, ale již nikdy více. Ušetřím sice Fomou peníze za film, nicméně každou zvětšeninu retušuji několik hodin. Ne, nikdy více. Většinou na 200, pár podobných věcí mám i na 100.
  • 0

#31 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 únor 2011 - 22:06:37

Foma halt není Kodak, ani Ilford. Buďme ale rádi, že je, a mějme ji rádi. I u jiných výrobců se občas vyskytnou problémy s kvalitou, které působí znehodnocení práce nebo práci navíc (to konec konců platí i pro digitály). Nemůžou být všichni uspokojeni stále, stačí že většina je většinu času.
  • 0

#32 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 7 únor 2011 - 22:38:32

Foma halt není Kodak, ani Ilford. Buďme ale rádi, že je, a mějme ji rádi. I u jiných výrobců se občas vyskytnou problémy s kvalitou, které působí znehodnocení práce nebo práci navíc (to konec konců platí i pro digitály). Nemůžou být všichni uspokojeni stále, stačí že většina je většinu času.

to si dovolím nesouhlasit, klidně bych přijal kolísavost u papíru, reklamace, návštěvy v továrně, káva ve skladě s paní skladnicí s následnou výměnou materiálu za něco jiného atd.... ale u filmu tohle neberu
a zvláště případě pravděpodobnosti dvou ze dvou, nebo tři ze tří - na půlce pole 6x6 skoro neretušovatelné kazy?

svitky co čerstvě koupené mám řešit nebudu, ale při jejich založení budu myslit na to, že sice hezké, ale znehodnocené to být může a to je u mě obecně blok, co mi brání se soustředit na fotografování a budu je brát jen na nevážné věci, blbnutí na dvoře se synkem apod.
nech žije foma a zůstane s námi navěky (jezdím kolem komína)
  • 0

#33 frdrx

frdrx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 151 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 únor 2011 - 23:16:42

Jestli je to tak zlý (přiznám se, nevím, protože jediný Foma film co používám je R100), pak se nedivím, ale zatím to tak nevidím, protože minimálně v zahraničí má Foma spoustu spokojených zákazníků. Doufám tedy, že je problém popsaný zde spíš výjimkou jež pravidlem (doufám, což nic neznamená).
  • 0

#34 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 8 únor 2011 - 13:42:30

Nevím kde udělali soudruzi z fomy chybu. :-)

Kdeže soudruzi... :D To bude nějaký imperialistický záškodník ze západu, určitě jo :lol:


Jestli to jsou dráty, tak bych za tím viděl spíš nějakého tikitálníka :D
  • 0

#35 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 8 únor 2011 - 16:54:33

Když trochu odbočím.Bylo i kinofilm fomapan400 s drátama?Teď u mě byl kolega a kus filmu podélně škrábnutý.V kinu se nevyznám.Může se to stát u F400?
  • 0

#36 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 8 únor 2011 - 17:22:51

Tady je dneska legrace :)
  • 0

#37 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 13 únor 2011 - 08:55:56

Fomapan 200 / 120, exp. 12/2013, šarže 009956 1, číslo na filmu 0099, bez škrábanců či jiných hnusů.
  • 0

#38 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 13 únor 2011 - 10:31:52

První film z 10 ks - Fomapan 200 / 120, exp. 11/2013, šarže 009956 1, číslo na filmu 0099, taktéž bez škrábanců či jiných hnusů. Budu nadále sledovat a hlásit. P.S.: Jediný drát tam mám od osičky v PSixu, je mimo obraz, vím že mi to dělá fotťák, ale v tomhle místě mi nevadí.
  • 0

#39 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 13 únor 2011 - 21:41:36

Další kus ze šarže No. 009956 1 exp. 12/2013 bez závady.
  • 0

#40 kivo

kivo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2011 - 13:23:48

Fomapan 200 / 120, exp. 12/2013, šarže 009956 1 3 kusy bez "drátů" Možná méně kontrastní, ale to je zatím pocit pouze z negatiyu. Do modra zbarvená vývojka a celkově modrý nádech negativu je u tohoto filmu normální..??....vyvoláno v R09
  • 0

#41 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 213

Publikováno 20 březen 2011 - 13:51:02

Ano, to je normální, zbarvení je způsobené rozpuštěním antihalační vsrtvy, osobně to oplachuji ještě před samotným vyvoláváním.
  • 0

#42 remon

remon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 13:01:04

8-O
Obecně ke svitkům od Fomy
8-)
Škrábance a dlaší věci můžou vzniknout i jinak než ve fabrice.
:!:
Fomácké svitkové silmy jsou silnější a také mají i tlusčí zakrývací pás, to dělá v něktrých fotoaparátech trochu nepořádek.
S kamarády jsme to testovali a někdy stačí jen malá nerovnost, prach v aparátu a hned máte telefraf. Není tam dost místa. U zahraničních to je o něco lepší, jsou tenčí. Stejný problém může vznikout i ve vývojnici. Zkrátka nejejdnoduší je mít techniku řádně vyčištěnou a pak na problém nenarazíte.
(tenktát jsme zkoušeli stejné emulzní číslo a filmy z jednoho balíčku
- test flexaret, pentax, kyjev a mamču Někde škrábance byly někde ne pak jsme hledali příčiny to byl asi nejvetěí porod, zpravidal to byl prach a zadní destičky v jedno případě válečky)
Souhlasím tady s názorem, že na film se musí opatrně, ale pak je perfektní, osobně dávám přednost nižším citlivostem, tak je na mě 200 moc :D
Pro jistý výsledek mi doporučili v prodejně v Jungmance RTG ustalovač - taky po zkouškách je to daleko lepší než s běžným jen je o něco dražší, vyplatí se kupovat v kanystru a používat jen na filmy, při bežném focení to vydrží tak na půl až rok.
PS: při focení a přetáčení netlačte na zadní stěnu fotoaparátu, nejvíc poškození je právě z této nechutné vlastbnosti, které jsme se také dlouho nemohl zbavit.
:D
  • 0

#43 remon

remon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 13:07:16

jinak od kámošů co fotí na 200 nemám zatím žádné zprávy, že by tam byl nějaký problém
jiné citlivosti, na které dělám jsem osobně žádný problém nenašel
  • 0

#44 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 24 březen 2011 - 13:07:41

Myslim ze dakto skusal vyvolat nenafoteny zvitok v miske.... Telegrafne draty na nom boli... Dakde to tu dakto pisal. Tusim.
  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 březen 2011 - 13:27:39

:D
Obecně ke svitkům od Fomy
8-)
Škrábance a dlaší věci můžou vzniknout i jinak než ve fabrice.
:D
...

to jistě, ale nebude to tento případ
zvláště v případě kdy chyby jsou pozorovány od šumavy k tatrám místa za kanálem la manche nevyjímaje a od japonských profesionálních až po sovětské bakelitové přístroje a taky proto, že foma je si toho (vadná serie) vědoma a klidně to pustí na trh
nelze ovšem vyloučit, že se nějakej svitek podařil polejt bez chyb
  • 0

#46 remon

remon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 březen 2011 - 13:43:16

tož na vyvolávání v míse jsme nenarazil, a celá diskuze vypadala spíš jen jako debata o chbách u jednoho fotografa. Na svitky fotím, takže udělám asi nejjednoduší věc, zajdu do fomy na jungmance a vyzvím co se děje ..............
  • 0

#47 tomas_tnt

tomas_tnt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 270 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 10

Publikováno 25 březen 2011 - 10:05:08

Začal bych tím, že nechápu, proč jsou zde dvě totožná témata zabávající Fomapanem 200. Rád bych to všechno sloučil do jednoho tématu, ať máme všechny informace pohromadě. Děkuji adminům

Tady je link na duplicitní téma
http://www.temnakomo...p=119614#119614

Zkusím reagovat na to, co jsem tu tak přečetl.

- Fotografova chyba, nebo foťák, který poškrábe svitek. Určitě to obecně může být problém, ale v případě Fomapanu 200/120 tomu tak není. Viz moje skeny kde jsou vidět nepravidelné klikaté čáry ve středních částech svitku. Další jsou zde pak čáry po obou krajích svitku (cca 5mm od kraje). Tyto čáry mají různou tloušťku a objevuje se tu jistá "nepravidelnost" (někde silnější, jinde tenčí, někde se nevyskytuje vůbec). Na závěr bych vypíchl černé tečky a čárky ve světlých místech fotek (typicky proti obloze, na pleťovce). Ukázky skenů jsou ve vlákně výše.

Je zde pár lidí, co tvrdí, že na Fomě200 nenalezli jedinou chybku. Rád bych mezi tyto lidi patřil, ale bohužel jsem ze tří vyvolaných svitků (Mamiya 645, Pentacon SixTL, Yashica 124g) nenašel jediný bezchybný. Chybu ve zpracování považuju za nepravděpodobnou (na jiných svitcích se nic podobného nevyskytuje, ani Foma 100 nedělá problémy). Pro jistotu ale udělám to, že nafotím další Fomu200 a k vyvolání ji předám temnému kolegovi ze Zlína, který na svých F200 svitcích žádnou chybu nenašel.

Do Fomy jsem psal, dnes jim posílám svoje svitky k posouzení. Dám vědět jak jsem dopadl, protože to pro ostatní bude nejspíš návod jak postupovat při reklamaci u Fomy.

Světlo s námi
  • 0

#48 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 25 březen 2011 - 12:07:45

8-O
Obecně ke svitkům od Fomy
8-)
Škrábance a dlaší věci můžou vzniknout i jinak než ve fabrice.
:!:
Fomácké svitkové silmy jsou silnější a také mají i tlusčí zakrývací pás, to dělá v něktrých fotoaparátech trochu nepořádek.
S kamarády jsme to testovali a někdy stačí jen malá nerovnost, prach v aparátu a hned máte telefraf. Není tam dost místa. U zahraničních to je o něco lepší, jsou tenčí. Stejný problém může vznikout i ve vývojnici. Zkrátka nejejdnoduší je mít techniku řádně vyčištěnou a pak na problém nenarazíte.

PS: při focení a přetáčení netlačte na zadní stěnu fotoaparátu, nejvíc poškození je právě z této nechutné vlastbnosti, které jsme se také dlouho nemohl zbavit.
:D

Takže jsme všichni úplně blbý a máme vlastně zaprasený foťáky.Není nad dobrou radu. :D
  • 0

#49 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 25 březen 2011 - 12:25:34

Přesně tak, musíš to Kelfíku vyčistit 8-) :D
  • 0

#50 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 25 březen 2011 - 13:14:21

Ogaři, dyť ogara Remon má pravdu, vyčistěte si to a nedělajte krky 8-) :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních