Co mě zlobí dvě

#3951 Luboszz

Luboszz

Publikováno 28 únor 2024 - 09:31:05

Já na srazech viděl na tričku fotím na stříbro nebo fotím na Fomu a rád.To je ten malý okruh jedinců.

#3952 achernar

achernar

Publikováno 28 únor 2024 - 10:56:43

Ano, proč ne, nikomu to nemám za zlé:-) Jedná se přece o koníček, zájem a ten podléhá mimoracionálním kritériím – to jsou kritéria nikoli nutně neracionální, jen prostě spíš na ose líbí – nelíbí, baví – nebaví než na nějaké přísně objektivní škále. Mým hlavním koníčkem je třeba astronomie a tam je to vidět velmi dobře: některé baví ty dalekohledy konstruovat a tráví roky v dílně dalším a dalším vylepšováním a na oblohu se vůbec nepodívají. Druzí se zase rádi dívají, tak si dalekohled buď koupí, nebo nějak rychle splácají z papírových trubek, někoho baví kreslit, někdo se věnuje astrofotografii na naprosto profesionální úrovni, někdo zcela racionálně zvyšuje výkon a pořádá drahé a náročné výlety za tmou, jiný kouká z balkóna malým přístrojem pořád dokola na měsíc, ale ono je to úplně jedno, protože všechny to baví právě tak a ne jinak. No a tady to máme venkoncem stejně. Někdo šlechtí proces, studuje křivky kontrastu a má v komoře vybavení za miliony, jiný to nějak patlá večer v zatemněné koupelně se starým axomatem po tátovi, někdo usiluje o technickou kvalitu a někdo ne, někdo fotí velkým a někdo malým formátem, někdo na fomu, někdo na kodak - a nakonec je to všechno v pořádku, protože nás to zrovna takhle baví.

#3953 danz

danz

• LocationHavířov / Karviná

Publikováno 28 únor 2024 - 11:56:02

5,Důležitý je fotit, fotit, fotit a zvětšovat, zvětšovat, zvětšovat. Jo a ještě nad tím přemejšlet. To je taky potřeba.

Tesat do kamene. Za sebe bych ještě doplnil: a jednou za čas mít možnost dát na stůl soubor fotografií (ať už ucelenou sérii, nebo ad hoc zvětšeniny) a sebrat si zpětnou vazbu od kamarádů fotografů, kteří nebudou řešit (min. na na první a druhou otázku) čím to bylo foceno, ale řeknou, co a proč se jim líbí, co a proč by mohlo být jinak. U stolu, u kafe / čaje / piva / zaostřováku, ne na internetu. Ano i zde se můžou lidi pohádat nebo po pár zaostřovácích i pustit do sebe, ale výběr společnosti, které svou tvorbu ukazuji je také na autorovi.

Toto mi zoufale chybí. Ale aktivně hledám.

#3954 hajkys

hajkys

Publikováno 29 únor 2024 - 12:31:14

Ano, proč ne, nikomu to nemám za zléicon_smile.gif Jedná se přece o koníček, zájem a ten podléhá mimoracionálním kritériím – to jsou kritéria nikoli nutně neracionální, jen prostě spíš na ose líbí – nelíbí, baví – nebaví než na nějaké přísně objektivní škále. Mým hlavním koníčkem je třeba astronomie a tam je to vidět velmi dobře: některé baví ty dalekohledy konstruovat a tráví roky v dílně dalším a dalším vylepšováním a na oblohu se vůbec nepodívají. Druzí se zase rádi dívají, tak si dalekohled buď koupí, nebo nějak rychle splácají z papírových trubek, někoho baví kreslit, někdo se věnuje astrofotografii na naprosto profesionální úrovni, někdo zcela racionálně zvyšuje výkon a pořádá drahé a náročné výlety za tmou, jiný kouká z balkóna malým přístrojem pořád dokola na měsíc, ale ono je to úplně jedno, protože všechny to baví právě tak a ne jinak. No a tady to máme venkoncem stejně. Někdo šlechtí proces, studuje křivky kontrastu a má v komoře vybavení za miliony, jiný to nějak patlá večer v zatemněné koupelně se starým axomatem po tátovi, někdo usiluje o technickou kvalitu a někdo ne, někdo fotí velkým a někdo malým formátem, někdo na fomu, někdo na kodak - a nakonec je to všechno v pořádku, protože nás to zrovna takhle baví.

Moc hezky napsáno!

#3955 petrkohout

petrkohout

Publikováno 7 duben 2024 - 17:43:32

Štve mne, že musím kvůli stavebním úpravám na néjakou dobu rozbourat fotokomoru. Nevím, jestli to nebude znamenat konec focení. Snad ne. Musím si najít nèjakou minimalistickou formu práce, ale bojím se, že to byla právě fotokomora, co jsem měl nejradši.

Bing (1)