Přejít na obsah


Fotka

Co mě zlobí dvě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3954 odpovědí na toto téma

#3151 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 29 únor 2020 - 20:30:51

Že se mi takhle rozbalil sám o sobě svitek Foma 100. Chtěl jsem zkusit noční foto ve Stromovce tak sem zaběh za 10 minut 19:00 do BéFoto ( v ledničce nic nebylo ) pro nějakej levnej svitek na zkoušku, doma rozbalím, roztrhnu ten papír co je okolo a ono mi to doslova vybouchlo takhle před očima  :lol: . Naštestí sou v BéFoto i po zavíračce tak mi to vyměnili za Ilford a jen jsem doplatil. A stejnak nebylo co fotit :D

 

Jen jednou se mi stalo že sem dofotil svitek, natočil na druhou cívku, otevřel a film byl doslova rozbalenej na tý cívce. Jo,byla to taky Foma..

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3152 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 29 únor 2020 - 20:49:18

Že se mi takhle rozbalil sám o sobě svitek Foma 100. Chtěl jsem zkusit noční foto ve Stromovce tak sem zaběh za 10 minut 19:00 do BéFoto ( v ledničce nic nebylo ) pro nějakej levnej svitek na zkoušku, doma rozbalím, roztrhnu ten papír co je okolo a ono mi to doslova vybouchlo takhle před očima  :lol: . Naštestí sou v BéFoto i po zavíračce tak mi to vyměnili za Ilford a jen jsem doplatil. A stejnak nebylo co fotit :D

 

Jen jednou se mi stalo že sem dofotil svitek, natočil na druhou cívku, otevřel a film byl doslova rozbalenej na tý cívce. Jo,byla to taky Foma..

Co se pamatuju tak tohle svitky Foma dělali.Je to tak deset let zpět.taky se mě jich pár rozbalilo :(  :lol:


  • 0

#3153 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 březen 2020 - 01:09:33

Tady to vypada na chybejici nalepku - snad to bude chyba, co se stava nejvyse jednou za 10 let. Ve Fome se ty prelepky tusim lepi rucne a chyba se tak muze stat. Kdyztak me opravte, ja u nich na exkursi jeste nebyl.
  • 0

#3154 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 1 březen 2020 - 08:01:39

Tady to vypada na chybejici nalepku - snad to bude chyba, co se stava nejvyse jednou za 10 let. Ve Fome se ty prelepky tusim lepi rucne a chyba se tak muze stat. Kdyztak me opravte, ja u nich na exkursi jeste nebyl.

Já sebou nosím pár menších samolepek člověk neví na co se to může hodit.


  • 0

#3155 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 březen 2020 - 09:05:39

Stalo sa mi to tiež, ale nie preto, že by tan nálepka nebola ale preto, že som si nevšimol, že Foma zmenila typ nálepky a nie je tam slintačka, ale samolepka. Zvyknutý na to,  že je tam slintačka, naslinil som, zalepil a dal do vrecka, potom som vybral film a zistil, že je rozvinutý. až potom som zistil, že je to samolepka :-P .


  • 0

#3156 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 1 březen 2020 - 09:21:43

Občas se divím že na tu Fomu máte stále nervy. Já to s něma alespoň co se filmů týče vzdal už dávno.


  • 2

#3157 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 1 březen 2020 - 09:32:53

Samolepku tam dávají pomalu deset let.Ptal jsem se na srazu Vítězslava krejčího na srazu proč tomu tak je o odpověděl že kvůli materiálu.Slintačka mě taky vyhovovala víc :) Já si to vynahradím na Ilfordu a Kodaku  :grin: Na Fomu se fotit dá jenom se člověk musí přizpůsobit :D

Stalo sa mi to tiež, ale nie preto, že by tan nálepka nebola ale preto, že som si nevšimol, že Foma zmenila typ nálepky a nie je tam slintačka, ale samolepka. Zvyknutý na to,  že je tam slintačka, naslinil som, zalepil a dal do vrecka, potom som vybral film a zistil, že je rozvinutý. až potom som zistil, že je to samolepka :-P .


  • 0

#3158 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 1 březen 2020 - 09:38:26

Co se týče rozmotání filmu tak tenkrát tam dávali hrozně tvrdej materiál.Přišlo mě to jak když se rozmotá pružina :D .Ona to taková legrace nebyla :( Já je tenkrát nevyměnil a nedopadlo to tak špatně :)


  • 0

#3159 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 2 březen 2020 - 18:28:24

Tohle byl ale novej film a zajištěnej tím kusem papíru kolem dokola byl. Potom co sem ten kus papíru sloupnul abych ho dal do foťáku tak se takhle okamžitě rozmotal jako by uvnitř byla nějaká síla co chce ven :)

2faajn: já to vůbec nekupuju, já chtěl to nejlevnější na pokusný noční focení.
  • 0

#3160 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 2 březen 2020 - 19:52:25

Tohle byl ale novej film a zajištěnej tím kusem papíru kolem dokola byl. Potom co sem ten kus papíru sloupnul abych ho dal do foťáku tak se takhle okamžitě rozmotal jako by uvnitř byla nějaká síla co chce ven :)

2faajn: já to vůbec nekupuju, já chtěl to nejlevnější na pokusný noční focení.

To byli taky nový filmy.Bud se rozmotali hned po rozdělání nebo až při otevření fotáku.


  • 0

#3161 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 2 březen 2020 - 20:04:40

Taky na to měl pán z BéFota krásné rčení když sem tam s tím přišel

 

 - ''Na cestách i doma, nas*re tě Foma'' :D


  • 2

#3162 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 2 březen 2020 - 21:05:45

Taky na to měl pán z BéFota krásné rčení když sem tam s tím přišel

 

 - ''Na cestách i doma, nas*re tě Foma'' :D

Nebo si koupit železný nervy :D  :lol: .Tady se sprostě mluvit může jenom ne o digitáliu :!: To je pak nasranej temnokomorník  :evil:


  • 0

#3163 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 2 březen 2020 - 21:21:17

:-P Já bych Vám přál fotit na ruský filmy svena (nevímproč se jim řikalo cmeba), to byly teprve bestie nevyzpytatelný  :-P


  • 0

#3164 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 2 březen 2020 - 23:05:35

Aj to bolo. Musím priznať, že som sa im vyhýbal ako čert krížu,  :-P  ale nepomohlo. Zase musím povedať že Svemy OČ45/50, teda inverzné čiernobiele filmy v kazete S8 boli parádne, rád som na ne točil. Škoda, že ich prestali robiť.


  • 0

#3165 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 3 březen 2020 - 08:08:30

:-P Já bych Vám přál fotit na ruský filmy svena (nevímproč se jim řikalo cmeba), to byly teprve bestie nevyzpytatelný  :-P

Já jich nafotil hodně hlavně na kino a nepřišli mě zas tak špatný.Bylo o něco kontrastnější než Foma hodně že je hodně používali novináři.


  • 0

#3166 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 3 březen 2020 - 08:16:24

Akože po foto stránke neboli až tak zlé, ale tá podložka.


  • 0

#3167 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 51

Publikováno 5 březen 2020 - 09:01:24

BORAX- tetraboritan sodný  + peroxid vodíku 35 %

 

Zlobí mne že nelze sehnat borax a peroxid, je to zakázané. včera jsem objednal po 2 kg  z posledního obchodu, kde lze IČO nahradit skenem OP.

FUNCHEM CZ - distributor chemikálií, dodavatel služeb v oblasti chemie


  • 0

#3168 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 5 březen 2020 - 17:54:37

Taky jsem jednou Svemu zkusil a dopadlo to zle. Měl jsem to "štěstí", že jsem začínal fotit, zrovna když Foma zaváděla Fomapan F, takže jsem hledal cokoliv jiného, co by fungovalo. Orwo bylo k sehnání jen málokdy, Fortepan nebyl taky nic moc, občas se dal sehnat výprodejový Fomapan N, Svema byl pro mne ještě větší propadák než Fomapan F. Jednou jsem čirou náhodou sehnal Agfapan 100, v té době to byl pro mne bezkonkurenčně nejlepší ČB negativ.

 

Zdraví Shimpan

 

:-P Já bych Vám přál fotit na ruský filmy svena (nevímproč se jim řikalo cmeba), to byly teprve bestie nevyzpytatelný  :-P

 


  • 0

#3169 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 6 březen 2020 - 08:12:47

Znám jednoho známého fotografa z Brumova-Bylnice,fotografuje nepřetržitě od roku 1971,za celou dobu uspořádal přes 100!!! autorských výstav,je zastoupen ve sbírkách doma i ve světě,věnuje se téměř jen krajinářské fotografii a fotografuje jen a pouze na materiály FOMA...Když člověk vidí na vlastní oči na výstavě ty jeho zvětšeniny,tu dokonalou práci se světlem,stínem,absolutně nepřemýšlí o tom,jestli to je nějaká Foma-Nefoma,při pohledu na ta díla na to prostě nemáte čas a je to jaksi i v jeho případě naprosto zbytečné...


  • 3

#3170 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 6 březen 2020 - 08:28:02

Když si doma listuji jeho knížkou... od něj koupenou ....nenapadlo mne uvažovat, na jaký materiál to fotil.... spíš, kde to je... případně, zda někdy takovou fotku konečně udělám... aspoň podobnou. :)

Na jeho výstavu jsem se zatím nedostal.


  • 0

#3171 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 6 březen 2020 - 12:25:34

A o koho se jedná?  :)

 

Asi sem vygůůglil - Antonín Kostka.?


  • 0

#3172 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 6 březen 2020 - 12:52:12

Ano


  • 0

#3173 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 7 březen 2020 - 10:28:02

Antoník Kostka je správná odpověď,ale není sám-včera jsem po čase prohlížel knihu panoramatických fotografií Ivana Luterera,která mapuje jeho panoramatické období a fotografie prozrazují i na co byly foceny /Fomapan F27 a Foma Speciál 30DIN/ což ovšem samozřejmě není podstatné pro autorskou výpověď...


  • 1

#3174 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 7 březen 2020 - 10:30:54

Fotím prakticky pouze na střední formát 6x6, zkušenosti s Fomou v poslední době smíšené (občas vady v emulzi), ale myslím, že za Fomu budeme ještě velmi rádi. Ceny zahraničních filmů prudce rostou (zvláště Fuji a Kodak, Ilford asi nebude také zahálet (proč by taky?)). Ještě na počátku prosince jsem zvažoval objednat u BéFoto 30-50 svitků Tri-Xu (po avízu o růstu cen), nakonec jsem to finančně nedal. Když vidím ty aktuální ceny ... (měl jsem to udělat jako investici)

K poslední knize pana Kostky - trochu škoda, že to nevydali na trochu kvalitnějším papíru, myslím, že Finidr by to neměl problém vytisknout.


  • 0

#3175 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 březen 2020 - 12:04:35

Fotím prakticky pouze na střední formát 6x6, zkušenosti s Fomou v poslední době smíšené (občas vady v emulzi), ale myslím, že za Fomu budeme ještě velmi rádi. Ceny zahraničních filmů prudce rostou (zvláště Fuji a Kodak, Ilford asi nebude také zahálet (proč by taky?)). Ještě na počátku prosince jsem zvažoval objednat u BéFoto 30-50 svitků Tri-Xu (po avízu o růstu cen), nakonec jsem to finančně nedal. Když vidím ty aktuální ceny ... (měl jsem to udělat jako investici)

K poslední knize pana Kostky - trochu škoda, že to nevydali na trochu kvalitnějším papíru, myslím, že Finidr by to neměl problém vytisknout.

Nedavno som publikoval cennik dostupnych vyrobkov Kodak pre rok 2000.
https://foto.sk/co-p...ed-25-rokmi-ii/
Ked si tam pozriete maloobchodnu cenu svitku Tri-X, cena v slovenskych korunach vratane DPH bola 175,- . To bolo povedzme okolo 150,-  Kč.
Ked sa po 20-tich rokoch, cena tohto filmu pohybuje na urovni 200-250,- Kč, a priemerná cena v Ceskej republike vzrastla (kolko?) trojnasobne, pride mi, ze tie Kodaky vlastne uzasne zlacneli.
Kto nekupuje digitaly, ale rozsafne krmi Kodakmi svoju F3 filmami 20 rokov, kur**sky usetril.
Vsetci Hasselbladisti - prehodnotte svoje nareky. Fotenie nikdy nebolo take lacne.
:D


  • 3

#3176 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 březen 2020 - 13:46:17

 

Fotím prakticky pouze na střední formát 6x6, zkušenosti s Fomou v poslední době smíšené (občas vady v emulzi), ale myslím, že za Fomu budeme ještě velmi rádi. Ceny zahraničních filmů prudce rostou (zvláště Fuji a Kodak, Ilford asi nebude také zahálet (proč by taky?)). Ještě na počátku prosince jsem zvažoval objednat u BéFoto 30-50 svitků Tri-Xu (po avízu o růstu cen), nakonec jsem to finančně nedal. Když vidím ty aktuální ceny ... (měl jsem to udělat jako investici)

K poslední knize pana Kostky - trochu škoda, že to nevydali na trochu kvalitnějším papíru, myslím, že Finidr by to neměl problém vytisknout.

Nedavno som publikoval cennik dostupnych vyrobkov Kodak pre rok 2000.
https://foto.sk/co-p...ed-25-rokmi-ii/
Ked si tam pozriete maloobchodnu cenu svitku Tri-X, cena v slovenskych korunach vratane DPH bola 175,- . To bolo povedzme okolo 150,-  Kč.
Ked sa po 20-tich rokoch, cena tohto filmu pohybuje na urovni 200-250,- Kč, a priemerná cena v Ceskej republike vzrastla (kolko?) trojnasobne, pride mi, ze tie Kodaky vlastne uzasne zlacneli.
Kto nekupuje digitaly, ale rozsafne krmi Kodakmi svoju F3 filmami 20 rokov, kur**sky usetril.
Vsetci Hasselbladisti - prehodnotte svoje nareky. Fotenie nikdy nebolo take lacne.
:D

 

Prepacte, nenarastla trojnasobne priemerna cena, ale priemerna mzda, samozrejme.


  • 0

#3177 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 7 březen 2020 - 13:50:59

Dík, aspoň mi nebude tak zle až si budu kupovat tu zeleno - žlutou krabičku :D


  • 0

#3178 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 7 březen 2020 - 14:17:25

Zakaznik: Ta Portra je naozaj tak dobry film, ze stoji tri krat tolko co Kodakcolor?
Ja: Ano.
Zakaznik: A ktory je vas najoblubenejsi farebny negativ?
Ja: Tri-X.


  • 1

#3179 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 439 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 7 březen 2020 - 14:23:39

Keko,

díky za zajímavé srovnání v čase - ceny z 90-tých let už jsem fakt zapomněl. 

Asi jsem byl rozmazlený, když jsem poslední cca 3 roky kupoval Tri-X za ceny v rozmezí 150-165 / 1ks 120 svitku.

Nemluvě o Acrosu za 120 (poslední velkou objednávku jsem udělal prakticky přesně před 2 roky potom, co se objevily drby o ukončení výroby - to jsem vykoupil posledních 30 svitků v BeFoto).

Obecně jsem rád, že výrobci investují do nových výrobních technologií + inflace je pochopitelná. Takže budu rád za pokračování výroby a vůbec dostupný negativní i pozitivní materiál.

 

V poslední době více zkouším alternativy typu Rollei Retro 400S a Bergger Pancro 400 (vedle HP5+). Ten Tri-X ve středním formátu pushnutý na 1250 ale asi nebude lehké trumfnout.

 

Dan

 

P.S.: nejsem tak movitý, proto Hassy se mi pouze líbí (i designem), zůstávám u Bronicky SQ-A


  • 0

#3180 Nicole

Nicole

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 142 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 7 březen 2020 - 19:32:13

Keko, dost mne mrzí, že mnoho těch filmů z toho ceníku ani neznám :( Já v té době fotila převážně na ty nejlevnější - Kodacolor, Fujicolor, Droxi, apod. Když už jsem chtěla něco lepšího pak to byl Kodak Gold, myslím, že ani nic lepšího tehdy na malém městě sehnat nešlo, vím, že ve fotosběrně měli jednu dobu i nějaké Polaroidí negativy, ale ty mne bohužel nějak minuly. Paradoxně jsem se o filmy začala více zajímat až jsem si pořídila digitál a focení s ním mi začalo připadat nudné a film naopak zajímavý, takže jsem se filmu nikdy úplně nepustila. Než přišly digitály nějak mne ani nenapadlo věnovat větší pozornost nabídce filmů, nečekala jsem, že je pixely začnou vytlačovat až tak rapidně :( 


  • 0

#3181 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 636 příspěvků(y)
Reputace: 110

Publikováno 7 březen 2020 - 20:31:37

Tak jako hlavně v Praze jsou dvoje ceny pro čechy a cizince tak to platilo i u filmu.Psal se rok 1995 v Praze jsem fotil na diáky a u Karlova mostu v obchodě si chtěl dokoupit film.Měli tam Agfu CTX vím že se tenkrát pohybovala kolem 150 kč.Neměli tam cenu tak se ho ptám kolik za to a on 270 kč.Ne děkuji to nechci a vrátil se zpátky do Škody kde měli přijatelný ceny.Tolik v tý  době nestála snad ani profesionálka?Tohle mám docela vžitý v paměti že ten den jdu do obchodního domu Máj a pak najednou hlásí okamžitě všichni opuste obchodní dům.Pak to celý obklíčili fízlové.Až teprve druhý den ze správ jsem se dozvěděl že někdo nahlásil že se tam nachází bomba a to se nestává každej den.Aspon jsem si u Máje udělal pár snímků.


  • 0

#3182 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 7 březen 2020 - 23:25:48

Tenhle případ nejsou dvojí ceny pro cizince, ale vobyčejná past na turisty. Legitimní vyšší ceny v turisticky exponovanejch oblastech. Dvojí ceny mají třeba letištní dročky.

 

Bomba v Máji... Vyprávěl policejní pyrotechnik, že v antidetonačním obleku tam šel něco kontrolovat a na 158 volal bdělý občan, ať okamžitě prověří toho kosmonauta, co chodí po Národní :-D


  • 0

#3183 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 10 březen 2020 - 18:29:06

Přátelé mám "malý" problém. :mad:

 

Nafotil jsem pár filmů, Tri-X, HP5 a zde jsou výsledky, fotky nejsou špatné, ale jsou takové nijaké, plytké, černá je sice černá, ale je to furt trochu vyblitka. :mad:

 

Dělám na Opemusu 5, barevná hlava, objektiv Rodagon, papíry Ilford MG IV, vývojka Ilford, nějak nemohu najít místo, kde je chybka (krom rukou, obě levé, to dá rozum. :-P )

 

Pořád mi to vychází, že i když negativ vypadá jako normálně krytý, musím použít 3-3,5 filtr (přepočteno Ilford), aby z toho něco vylezlo, což mi nepřijde úplně normální.

 

Neporadil by někdo? Aspoň nasměrovat??

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3184 petrkohout

petrkohout

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 54

Publikováno 10 březen 2020 - 18:37:08

Bych byl za takové zvětšeniny docela rád :-).  Ale těším se na diskusi k tomu. Vývojka čerstvá? Mně Ilford MG několikrát rychle zdechnul a s černou jsem byl nespokoený skoro furt. Pak jsem měl období GD-L právě kvůli tomuhle.  Ale radši nebudu radit, Tri-X nepoužívám tak nevím, jaké je optimum.


  • 0

#3185 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 337 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 10 březen 2020 - 20:38:20

Dvojexpozice by tomu určitě pomohla! Máš zřejmě měkký/podvolaný-podexponovaný negativ/.


  • 0

#3186 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 10 březen 2020 - 20:46:50

Dvojexpozice by tomu určitě pomohla! Máš zřejmě měkký/podvolaný-podexponovaný negativ/.

negativ mi přijde v pořádku..... :mad:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#3187 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 11 březen 2020 - 07:46:32

Nezdá se mi to takhle na monitoru zlé,   v  interiéru  chrámu  chybí  černější černá  v  pár  utopených stínech,  ta druhá fotka vypadá lépe.  

pokud  nemáš  na  pozitivu  černou opravdu  černou,  ale  densita  tam  jaksi  chybí,   zkus  napřed  přisvítit  trošku   filtrací na tvrdou  (jen zlomek  celkového osvitového času),   pokud  ani  tehdy nebude  černá černou,   tak  chybu hledej  ve  vývojce. 

Dlouhodobě  se mi  osvědčily  jako  skvělé jednoduché pozitivní recepty   metol-hydrochinonové  Burki and Jenny cold tone  developer   či  Kodak D72,   či  fenidon-hydrochinonová  Ilford ID-62,  (všechny dávají  neutrální až chladný tón),   nebo  Ilford ID-78  pro  teplejší tón. 

Najdi si  recept,  navaž si to  a  zkus (a papíry pak  porovnej,  pokud  ten  rozdíl  neuvidíš  ihned po usušení papíru).


  • 0

#3188 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 11 březen 2020 - 07:50:06

a mimochodem:    Kodak  D72  s  přídavkem 5g pyrokatechinu do litru  koncentrátu   k  ředění  1+2 (tvrdší)  až  1+3 (měkčí,  milosrdnější)  dělá  velice  pěkné  obrázky, i v té  temné černi stínů  vyleze  krásně  kresba.  


  • 0

#3189 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 11 březen 2020 - 08:05:58

problem podla mna je, ze na oboch fotkach je zle (o nicom) svetlo. "romanticka" predstava ako by to mohlo vyzerat sa jednoducho nezhoduje s vysledkom.


  • 0

#3190 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 11 březen 2020 - 08:11:59

Najdi si  recept,  navaž si to  a  zkus (a papíry pak  porovnej,  pokud  ten  rozdíl  neuvidíš  ihned po usušení papíru).

Odkaz na recepty je třeba tady http://www.lostlabou...ae/formulae.htm

 

  či  fenidon-hydrochinonová  Ilford ID-62,  (všechny dávají  neutrální až chladný tón),   nebo  Ilford ID-78  pro  teplejší tón. 

Ještě kdyby nebyl k sehnání benztriazol nebo fenidon, ID-20 je starší metolová verze, kterou používám.


  • 0

#3191 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 11 březen 2020 - 21:08:35

problem podla mna je, ze na oboch fotkach je zle (o nicom) svetlo. "romanticka" predstava ako by to mohlo vyzerat sa jednoducho nezhoduje s vysledkom.

... ona to tak romantická představa není, ve scanu a drobném postprocesu v PS je výsledek velmi dobrý, bohužel sem nemohu vložit fotku, sice jsem předplatil, ale nemám mašličku, takže nemohu vkládat přílohy. :mad:


  • 0

#3192 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 11 březen 2020 - 21:09:27

a mimochodem:    Kodak  D72  s  přídavkem 5g pyrokatechinu do litru  koncentrátu   k  ředění  1+2 (tvrdší)  až  1+3 (měkčí,  milosrdnější)  dělá  velice  pěkné  obrázky, i v té  temné černi stínů  vyleze  krásně  kresba.  

Ve snaze dodržet co nejvíc doporučení výrobce jsme koupil Ilford multigrade vývojku k Ilford MG IV papírům....


  • 0

#3193 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 283

Publikováno 12 březen 2020 - 07:51:12

 

a mimochodem:    Kodak  D72  s  přídavkem 5g pyrokatechinu do litru  koncentrátu   k  ředění  1+2 (tvrdší)  až  1+3 (měkčí,  milosrdnější)  dělá  velice  pěkné  obrázky, i v té  temné černi stínů  vyleze  krásně  kresba.  

Ve snaze dodržet co nejvíc doporučení výrobce jsme koupil Ilford multigrade vývojku k Ilford MG IV papírům....

 

Pochopitelně.  Výrobce  ti přeci nedoporučí,  že si máš umíchat  vývojku sám,   on tu svou prodat potřebuje.   Ale nemohu  soudit, jestli je dobrá nebo ne,  já po vlastní zkušenosti,  kdy jsem spoustu peněz vydal za vychvalované pozitivní vývojky v koncentrátech od dvou renomovaných značek,   a po naředění zjistil,  že jsou mrtvé,   si vývojky navažuji sám tak,  abych na papíře měl obraz,  jaký chci. 


  • 0

#3194 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 14 březen 2020 - 11:35:26

 

problem podla mna je, ze na oboch fotkach je zle (o nicom) svetlo. "romanticka" predstava ako by to mohlo vyzerat sa jednoducho nezhoduje s vysledkom.

... ona to tak romantická představa není, ve scanu a drobném postprocesu v PS je výsledek velmi dobrý, bohužel sem nemohu vložit fotku, sice jsem předplatil, ale nemám mašličku, takže nemohu vkládat přílohy. :mad:

 

.... uuuuž to jde... děkuji adminovi.... :-P

Přiložený soubor (y)


  • 1

#3195 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 16 březen 2020 - 15:37:44

Když se marně snažíte zkontaktovat s prodejcem který na bazaru nabízí zboží o které máte enormní zájem  :-P


  • 1

#3196 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 18 březen 2020 - 16:39:58

karantena so sebou prinasa aj domace nasilie

.

v tomto pripade na stativoch

 

.

dalsi prototyp 60x60 z dlhej chvile ...

 

Přiložený soubor  leica_sl_200318_162732.jpg   104,68K   2 Počet stažení


  • 5

#3197 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 640 příspěvků(y)
Reputace: 1 308

Publikováno 18 březen 2020 - 17:56:36

mas to velmi pekne...   dnes aj ja som zapojil mycku velkych papierov a osadil som Epijunktar 3.8/ 400 do dosticky pre  30x40cm.

 

Přiložený soubor  20200318_170030.jpg   33,5K   3 Počet stažení

 

Přiložený soubor  20200318_170034.jpg   49,57K   3 Počet stažení

 

 

.


  • 5

#3198 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 19 březen 2020 - 09:03:45

:-P Já bych Vám přál fotit na ruský filmy svena (nevímproč se jim řikalo cmeba), to byly teprve bestie nevyzpytatelný  :-P

Fotilisme na to, a sme tu.
Ine nebolo.
Boli spickove Fomy, cudne Forte, nedostatkove ORWO, prelezane Kodak a Svema.
SVE_MA = svetlocitlivy material (v rustitne - osoudovo podonom jazyku tym nasim jazykom)-
Este pred Cernobilom obcas v uplnej tme zavstielkovali :D


  • 1

#3199 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 19 březen 2020 - 12:36:23

kvalita mych zaberu na materialu Svema mnohdy nedosahovala kvality te emulze, i kdyz byla 15 let prosla,

takze ja se obvykle radeji na filmy nezlobim a nevyhovaram


  • 4

#3200 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 19 březen 2020 - 14:08:27

Mě zrovna ty Forte vyhovovaly, fotilsem na ně 89. rok a říkalo se něco o licenci Kodak. 

A za to jak zbodnu záběr samozřejmě film nemůže! :-)

 

OT: Keko, vzpomněl jsem si na větu ruštinářky: " To, co jste mi předvedl, byl pokus o špatnou ruštinu, nebo o špatnou slovenštinu? Oboje špatně, 4- sednout! " 


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních