Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4394 odpovědí na toto téma

#1 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 18 duben 2011 - 21:52:34

Dovolím si vytáhnout z úvodu vlákna ...jen tak... Zajdovy slova s kterými toto vlákno založil...

což takhle založit fórum, kde bude moci kdokoli přispět čímkoli, z nichž pro někoho to nebude znamenat nic a pro jiného mnoho?
jinými slovy si zde budou moci temnokomorníci vylévat své starosti i radosti, aniž by mohli čekat radu nebo pomoc
tohle by bylo fórum pro lidi votrávený věčnejma dohadama na téma hon-čoi smgf 1245xy versus bombastik 4567dg nový generace (rozumněj je lepší tenhle digitál nebo tamten) a chtěji se místo toho rochňat v detajlech typu majkrofen 1:0 nebo 1:3 /promiň mamiaku/ který mají taky třeba rodinu a snažejí se s tím popasovat svůj koníček, nebo privát při škole a snažejí se s tím popasovat svůj koníček, nebo nedostatek místa u rodičů pro komoru a snažejí se s tím popasovat svůj koníček, nebo cokoli jiného...

prostě jde mi o to, že když nepřispěju zrovna do fóra týkajícího se určitého tématu, neznamená to že nemám čím přispět.

musí to mít asi určitý pravidla, jako třeba - nebudu toho zneužívat v neprospěch jiných temnokomorníků, nebo,- můj příspěvek se týká, byť jen okrajově focení a tak...

pokud jste mě dobře pochopili, jde tady spíš o nastavení duše fotografa, než o jeho nastavení mf, sf, nebo vf aparátu.

chtěli by jste?

-já ano

A protože to původní vlákno dostalo 6400 příspěvku a na 65 stránku vám už systém nekáže... pojďme pokračovat...
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 18 duben 2011 - 22:04:51

nojo, ToFF má ty správné koule (jak prý mnozí o víkendu viděli). já jsem se k tomuto kroku založení druhého jentaku ani napotřetí neodhodlal...
Toffe dík
  • 0

#3 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 18 duben 2011 - 22:19:40

Vole, sem víla a ty koule nemaj ... :) (Otíku fakt dík :) )
  • 0

#4 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 19 duben 2011 - 07:54:00

Podle jistých názorů existuje jaksi ... samčí ... varianta víl. Viz knihy Terry Pratchetta o Svobodným národě. Technicky vzato jsou to víly, ale...
  • 1

#5 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 19 duben 2011 - 13:20:23

jejda, ahá,- už jsem začínal nevěřícně kroutit vočima, kdo se opovážil duplikovat nejúspěšnější vlákno temný :)
-chystal protestní stížnost nebo ostrou prosbu ke zdějším konšelům, ale vidím ze je vše v nejtemnějších rukou páně moderátorova
a tak nezbývá než popřát nejdelšímu vláknu jeho ještě populárnější pokračování :)
  • 0

#6 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 19 duben 2011 - 17:43:50

2Marecek viz. předchozí jen tak:

No jasně, klidně to někam fouknu na web a dám sem link..
  • 0

#7 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 19 duben 2011 - 21:38:05

2Marecek viz. předchozí jen tak:

No jasně, klidně to někam fouknu na web a dám sem link..


Dík, mna zatial napadlo len naliať do kazetky epoxid a do toho zapichnut rozobrane usb a nechat stuhnut, ale nepôsobilo by to asi velmi esteticky...
  • 0

#8 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 20 duben 2011 - 14:39:10

Já to udělám tak že si do vršku kazetky vyříznu přesnou dirku na USB a stick tam zevnitř nalepim, a pak ten vršek znova nasadim na kazetku. Kdyby se to zalilo epoxidem, bylo by to docela těžký ( ale, když je to '' analogovej '' stick, tolik to nevadí :( )
  • 0

#9 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2011 - 10:22:35

Vsem-Vesele Velikonoce a bohatou pomlazku
Borek
  • 0

#10 mdx

mdx

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 duben 2011 - 14:17:11

Na patek:
Vložený obrázek
  • 0

#11 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 22 duben 2011 - 15:24:10

Zdravím Vás,
nedávno jsem si prohlížel nějaké fotografie, které byly pořízeny během druhé světové války.Byli na nich zachyceni totálně nasazení. Momentky z jejich života. Tyto fografie byly pořízeny většinou za velmi špatných světelných podmínek. Přestože na nich byli zachycení i lidé v pohybu,tak nebyli rozmazáni.Fotogarfie byly navíc ostré.Z těchto dvou věcí lze usuzovat na krátký čas a větší clonu.No a mě zajímá, jak to tehdy dělali, když nebyli k dispozici vysoce citlivé filmy jako dnes. To ten film podexponovali a poté pomocí vyvolávání z něj dostali vše potřebné?
  • 0

#12 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 24 duben 2011 - 04:32:11

jak to tehdy dělali?


Asi nejsem ten nejpravější na tohle odpovídat, ale

blesk :?
  • 0

#13 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 24 duben 2011 - 09:51:17

Pánové marecku a thelomographere:

Nepřišlo by vám ideologicky správnější hledat spíš způsob jak do flešdisku namotat kus filmu než jak do kazetky namatlat nějaké jedničky a nuly??? 8-) :-)
  • 0

#14 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 24 duben 2011 - 15:21:27

Pánové marecku a thelomographere:

Nepřišlo by vám ideologicky správnější hledat spíš způsob jak do flešdisku namotat kus filmu než jak do kazetky namatlat nějaké jedničky a nuly??? 8-) :-)


To je pravda! Na to jak do kazetky dát flešdisk jsem už přišel, teď to druhý - nějakej monitor a na něj nasměrovat jakejkoliv fotoaparát, celý to dát do jedný bedny a to co by se promítlo na monitor by se zaznamenalo na film, ale celá ta bednička byb byla velká jako kdyby to bylo ze SSSR...
  • 0

#15 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 25 duben 2011 - 18:10:38

Tak jsem se včera naučil ČB vyvolávat! 8-) Mám hroznou radost!!
Už jsem udělal dva. Děkuji MacHanovi za školení a panu Černíkovi za Jobo 1000.
  • 0

#16 georgepavlik

georgepavlik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 duben 2011 - 09:12:47

Ahoj temnokomorníci. Sorry, že budu chvíli plácat.... Před lety jsem začínal fotit na kinofilm, fotky jsem nechával volat pouze na minilabu. Pak jsem díky nedostatku času (stavba RD) přešel na zde téměr zakázané slovo digitál a myslel si, že je to správná cesta. Jenže uniformita a dá se říct i sterilnost digifotek a skutečnost, že v podstatě mám fotky jen v PC a na CD/DVD, navíc většinu fotek jsem stejně fotil černobíle mě donutilo prozřít. Prodal jsem digi a nechal si jen kinofilm + Flexu po tátovi. Rád bych dělal fotky (černobílý) doma. Jsem si vědomej různej problémů, který mě čekají, ale trošku mě děsí a zatím i kazí radost skutečnost, že je velký probém(dle různých vyjádření jednotlivých diskutujících ve fórech) třeba dneska sehnat vobyčenjou opálovou žárovku do zvětšováku, že jsou fotopapíry problematicky dostupný, filmy že jsou blbě dostupný.... Zkrátka to je to fakt tak úplně v pr...i? To už lidstvo úplně zblblo a proměnilo zachycené zlomky života v matrix? Nebo jsou to jen takový házený klacky pod nohy od byznysmenů třetího tisíciletí, a který (ty klacky i ty byznysmeny) stojí za to překonávat?
  • 0

#17 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 duben 2011 - 09:19:23

Zase taková hrůza to není. Materiál se sehnat dá, když ne u nás, tak v nedalekém zahraničí je jeho sortiment dostatečný. Zvětšováky existují i jiné než s opálovou žárovkou (halogenový reflektor), případně se dají přizpůsobit nebo použít některou moderní náhradu.
A ta cesta a snažení za to rozhodně stojí 8-)
  • 0

#18 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 duben 2011 - 09:45:53

Ahoj temnokomorníci. ...... jsou fotopapíry problematicky dostupný, filmy že jsou blbě dostupný....


Není to vůbec tak jak říkáš, doba je nám přímo nakloněná, zaprvé je spousty krásných strojů v profi kvalitě, které se dnes prodávají za hubičku, jelikož lidé se jich zbavují ve vidině digitálního šílenství. A materiálu je všude zatím k dostání dost. Třeba Foma jede s výrobou stále a myslím, že nepřestane. Je tolik internetových obchodů odkud se dá bez námahy objednat vše co potřebuješ. Tak nezoufej a začni dělat fotky dle svých představ. Je lepší mít třicet fotek na papíře než mraky na disku. Papír přežije víc až se budou vnoučata chtít podívat na dědu, tak už budou DVDčka v muzeu a nikde si je nepustíš 8-)
  • 0

#19 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 duben 2011 - 10:28:52

souhlasím s tím, že temnokomornictvo bydlící, žijící a pracující mimo velká centra, v místních obchodech koupit nedostanou téměř nic. Doby, kdy pár filmů, papírů a konfekční chemie vedli v každé drogerii, v každém okresním městě byla prodejna foto-kino, a ve vesničkách střediskových byl ochotný vedoucí prodejny smíšeným zbožím Jednota, který objednal na další týden cokoli, co momentálně nebylo skladem, jsou nenávratně pryč. Převážila to snadnost nákupu po internetu, doručení až domů (sice za peníze, o to je to pohodlnější), a to nejen v naší drahé vlasti, ale jak poznamenali již předřečníci, i z celého světa, ze zemí schenghenského prostoru dokonce i bez tahanic s celnicí.
Co víc si můžeme přát? O takovém sortimentu filmů, papírů a všeho možného, dostupného během pár dnů, se starším generacím ani předkům ani nesnilo. 8-)
ovšem - peníze jsou vždy až na prvním místě...
Jediný viditelný problém snad může být to, že někteří renomovaní výrobci již vzdali výrobu a distribuci některých svitkových filmů, planů a papírů, které byly obecně v uplynulých 10-20 letech velmi oblíbené pro svou vysokou kvalitu, a to právě pro slabý odbyt, který jejich výrobu neuživil.
  • 0

#20 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 26 duben 2011 - 19:57:45

Tak ten návod na flešdisk z kazetky.
Sehnal jsem Ilford PAN 400, nafotil a vyvolal ( můj první film, kterej jsem si sám vyvolal viz výše ).
Kazetku jsem otevřel otvírákem na pivo ( PS. čím otvíráte vy? ), vyndal vyvolal a tak..
Mezitím co jsem čekal, neuž mi film uschne, sedl jsem ke stolu začal.
1. vytvaroval jsem kazetku do původního tvaru a narovnal víčko.
2. pokud použijete Ilford, nebo nějakej dražší film, má špulka v sobě díru v které je daný film ( ttento způsob je jednodušší pro výrobu flešky ), pokud máte špulku na které je film přilepen je to složitější
3. uříznul jsem vrchní část špulky ( ta co nevyčuhuje z kazetky ) a tím vznikl protor do které se dá narvat fleška
4. u Ilfordu je je takovej čudl, kterej je potřeba uříznout
5. vytáhnout čip z flešky
6. dát do prostoru ve špulce trošku nějakého lepidla ( je lepší chemoprén než nějaké disperzní )
7. na rozšíření špulky dám chemoprén a nalepíme na konec kazetky, který jsem nevytáh otvírákem
8. do konce, který jsem vytáh vybrousím díru přesně na USB
9. nasadim konec kazetky na kazetku a jakýmkoliv tmelem ( osvědčil se mi modelářský Revell Plasto, ale existují i levnější varianty ) zamatlám malinkou dirku na víčku
10. zabrousim tmel do nějakého kulatého tvaru
11. natřeme lesklou černou barvou ( opět se mi osvědčili modelářské Revell Email colors číslo 07 )

dobrovolná část:

12. ustřihneme kus filmu a vlepíme ho do sametky
13. z dvou filmovek so uděláme jednu vyšší přesně na velikost celého flešdisku


a nějak takhle by to mělo vypadat: Vložený obrázek
  • 0

#21 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 26 duben 2011 - 21:25:20

Tak ten návod na flešdisk z kazetky.
Sehnal jsem Ilford PAN 400, nafotil a vyvolal ( můj první film, kterej jsem si sám vyvolal viz výše ).
Kazetku jsem otevřel otvírákem na pivo ( PS. čím otvíráte vy? ), vyndal vyvolal a tak..
Mezitím co jsem čekal, neuž mi film uschne, sedl jsem ke stolu začal.
1. vytvaroval jsem kazetku do původního tvaru a narovnal víčko.
2. pokud použijete Ilford, nebo nějakej dražší film, má špulka v sobě díru v které je daný film ( ttento způsob je jednodušší pro výrobu flešky ), pokud máte špulku na které je film přilepen je to složitější
3. uříznul jsem vrchní část špulky ( ta co nevyčuhuje z kazetky ) a tím vznikl protor do které se dá narvat fleška
4. u Ilfordu je je takovej čudl, kterej je potřeba uříznout
5. vytáhnout čip z flešky
6. dát do prostoru ve špulce trošku nějakého lepidla ( je lepší chemoprén než nějaké disperzní )
7. na rozšíření špulky dám chemoprén a nalepíme na konec kazetky, který jsem nevytáh otvírákem
8. do konce, který jsem vytáh vybrousím díru přesně na USB
9. nasadim konec kazetky na kazetku a jakýmkoliv tmelem ( osvědčil se mi modelářský Revell Plasto, ale existují i levnější varianty ) zamatlám malinkou dirku na víčku
10. zabrousim tmel do nějakého kulatého tvaru
11. natřeme lesklou černou barvou ( opět se mi osvědčili modelářské Revell Email colors číslo 07 )

dobrovolná část:

12. ustřihneme kus filmu a vlepíme ho do sametky
13. z dvou filmovek so uděláme jednu vyšší přesně na velikost celého flešdisku


a nějak takhle by to mělo vypadat: Vložený obrázek

du blejt..to je fakt strašný! :-)
  • 0

#22 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 27 duben 2011 - 08:18:35

Co na to Přemek Podlaha ? :-)
  • 0

#23 thelomographer

thelomographer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 247 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 27 duben 2011 - 13:18:24

Vim, že ideologicky je to humus, ale někdo to tu chtěl, tak jsem to sem dal...
  • 0

#24 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 duben 2011 - 13:48:10

na závodech v sobotu:
pohled na aparát 1955
kam to dáváš, na rajče?
do obálky
myslím fotky
já taky
-
no sou to domácí hasiči a než bych jim dělal celej tejden zvětšeniny jim to z papíru oskenuju a dám na rajče a mám pokoj
  • 0

#25 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 duben 2011 - 15:42:54

Vim, že ideologicky je to humus, ale někdo to tu chtěl, tak jsem to sem dal...


oba: vykloktat rodinalem a 3x otčenáš!
  • 0

#26 zajda

zajda

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 888 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 duben 2011 - 08:38:29

já už se v poslední době ničemu nedivim, kdybych to dělal, prakticky bych z divení nevyšel.
a nesouvisí to s příspěvkama výše
  • 0

#27 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 duben 2011 - 14:52:01

na závodech v sobotu:
pohled na aparát 1955
kam to dáváš, na rajče?
do obálky
myslím fotky
já taky
-
no sou to domácí hasiči a než bych jim dělal celej tejden zvětšeniny jim to z papíru oskenuju a dám na rajče a mám pokoj


Jo je to škoda dnešní rychlé moderní doby... Vidím to u nás v sokolu. Dříve byly kroniky a v nich úhledným písmem texty činnosti a pár fotek, přetrvalo dodnes. Dnes je sice informací o činnosti více (webové stránky sokola atd) ale pochybuji, že se něco z toho bude dát prolistovat za 50 let... :D
  • 0

#28 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 28 duben 2011 - 14:53:15

Vim, že ideologicky je to humus, ale někdo to tu chtěl, tak jsem to sem dal...


oba: vykloktat rodinalem a 3x otčenáš!

amen
pravdu díš bratře
  • 0

#29 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 duben 2011 - 20:29:53

Vim, že ideologicky je to humus, ale někdo to tu chtěl, tak jsem to sem dal...


ďakujem za návod ale potom ked som sa na to pozrel prakticky tak sa mi taká kazetka vlastne ani nezmestí pri velkosti notebooku do slotu pre usb.
  • 0

#30 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 duben 2011 - 20:39:55

Ahojte riešim taký malý problém a napadlo ma či to tiež niekto riešil či by mi nevedel pomôcť. Aktuálne totiž používam fotoaparát Pentax p30n pretože žial zenit sa mi pokazil. Mám z neho však asi 3 objektívy, spolu s setovým heliosom. Mám aj redukciu na M42 takže by som chcel používať objektívy z zenitu na pentaxe, je tu však problém že ten helios ma nijaké cudne menenie clony, proste objektiv sa zacloni až ked sa stlačí ten štuplík na obrázku. potreboval by som ten štuplík nijak privariť dovnútra alebo zatlačit a poriadne zalepiť aby som mohol využívať aj iné clonové čísla okrem 2.

Riešil to už niekto? mám obe ruky lavé a neviem čo s tým.
Vložený obrázek
  • 0

#31 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 29 duben 2011 - 20:57:28

...

Přesně tohle se řešilo ve vlákně s objektivy na Minolty Dynax, řešil jsem stejný problém s objektivem z Praktiky a tam se mi povedlo ten objektiv rozebrat (mělo by stačit povolit šroubky u toho čepu), sejmout kroužek, který drží ten clonový mechanismus, chvilku si s tím hraj a uvidíš, co je potřeba udělat, aby si to upravil podle své potřeby. Já osobně jsem ten čep vyndal a místo něj vložil kousek tvarované gumy, aby to simulovalo stále zamáčknutý čep a zároveň to nikde nedřelo.
A nebo zkus strejdu gůůůgla - http://www.flickr.co...rkku/612516644/
  • 0

#32 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 1 květen 2011 - 01:33:46

NO, můj helios měl na boku přepínámí A a M . To tam nemáš? Při A clona zaskakuje po stlačení kolíčku a při M po otočení prstence clony.
  • 0

#33 panZlo

panZlo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 84 příspěvků(y)
  • LocationPlzeňské pokomíní
Reputace: 4

Publikováno 1 květen 2011 - 16:12:14

Já mám též Helios bez přepínání A/M a řešil jsem to vhodně dlouhou bužírkou nasazenou na kolíček tak, aby byl stále zasunut.
  • 0

#34 Fomaman

Fomaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 12 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 1 květen 2011 - 18:55:37

ďakujem za odpovede, helios som už rozobral a ide tak ako má :)
  • 0

#35 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 květen 2011 - 08:29:11

USA, USA, USA! Konecne dobra zprava pro temnokomornictvo![/url]
  • 0

#36 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 2 květen 2011 - 09:27:09

A stejně to nebyl on.
  • 0

#37 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 4 květen 2011 - 18:56:12

Nevíte někdo proč mi nejdou odesílat soukromé zprávy? Je to v současné chvíli všeobecný problém na TK nebo nejdou odeslat pouze z mého účtu?
Zobrazuje se mi text:

Ran into problems sending Mail. Response: 535 5.7.0 Error: authentication failed: UGFzc3dvcmQ6

DEBUG MODE

Line : 132
File : smtp.php
  • 0

#38 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 4 květen 2011 - 18:59:48

To upozornenie sa zobrazuje aj mne, ale správu normálne odošlem.
  • 0

#39 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 4 květen 2011 - 19:02:37

Už jsem si toho také všimnul,že to odesílá i přes onu hlášku. Adresát bude jen trochu zavalen zprávami, jak jsem to zkoušel pořád znovu a znovu.
  • 0

#40 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 5 květen 2011 - 16:11:25

Adresát by zasloužil něco horšího , než záplavu zpráv ... Už dorazila odpověď ?
Jinak co dle té hlášky soudím, tak má fórum temné problém se serverem odesílání e-mailu - tzn. asi nechodí upozornění na odpovědi a SZ, tak bacha na to.
  • 0

#41 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 květen 2011 - 15:05:31

Ahoj lidi,
nevíte, zda hodně vadí, že do tanku Jobo 2336 budu spát dva cívky z Plastimatky? Mám dvě originální cívky do toho Joba, ale potřebuji vyvolat víc kinofilmů naráz... Cívky na trn pasují, ale jsou mnohem menší (průměr mají asi o 2 cm menší), tak zda nevadí, že nevyplní prostor až ke kraji vývojnice.
Díky za reakce :-)
  • 0

#42 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 květen 2011 - 15:57:08

no já neznám to co popisuješ, ale obecně když v cívce drží film a je po celou dobu normálního ( s překlápěním) vyvolání ponořen v lázni, tak je jedno jestli ke stěně tanku má pět mm nebo pět cm
může být že vývojka jinak proudí (razantněji ve volnějším prostoru) při překlopení a trošku to změní kontrast (jen u některých vývojek), ale jinak hádám nic
  • 0

#43 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 6 květen 2011 - 16:31:55

Díky :-), jsem rád, že mi to někdo potvrdil, trochu jsem se bál, ale asi je logické, aby to šlo stejně jako vždy :?.
Díky
  • 0

#44 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 květen 2011 - 12:28:36

Dej sem fotku té jobácké cívky. Možná mám nějakou navícovku. Domluvíme se. JInak jaký je rozdíl mezi Mamiya C 220 a 220 F, kromě roku výroby?
  • 0

#45 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 7 květen 2011 - 12:45:39

Dej sem fotku té jobácké cívky. Možná mám nějakou navícovku. Domluvíme se. JInak jaký je rozdíl mezi Mamiya C 220 a 220 F, kromě roku výroby?


Vložený obrázek

Průměr je 11,5cm

PS: nevíte někdo, jak jí očistit? Padnul na to jeden kartáček a stále se moc neblýská. Je na to nějaký fígl... Usazeniny by tam už být neměly, aby ovlivnily další vyvolávání, ale štve mě to :-)[/img]
  • 0

#46 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 květen 2011 - 13:00:13

Dvě nebo tři bych ti mohl přenechat. Co nabízíš? Kino a papíry RC mám.
  • 0

#47 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 7 květen 2011 - 13:02:37

Pošli emila, nechci tě ztrhat z kůže, jen aby se mi zarentovala pošta.
  • 0

#48 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 7 květen 2011 - 13:41:39

Pošli emila, nechci tě ztrhat z kůže, jen aby se mi zarentovala pošta.


Odesláno :-)
  • 0

#49 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 7 květen 2011 - 22:46:02

PS: nevíte někdo, jak jí očistit? Padnul na to jeden kartáček a stále se moc neblýská. Je na to nějaký fígl... Usazeniny by tam už být neměly, aby ovlivnily další vyvolávání, ale štve mě to :D[/img][/quote]

Od čeho to je zanešený? Zkoušels bělič z Inverzního procesu ? Ten vyžere ledacos :-) Je to trocha hypermanganu (tmavofialový roztok) a pár mililitrů kyseliny sírové. Potom vypláchnout a fialovohnědou barvu vyčistit disiřičitanem. Mě to zrenovovalo cívky parádně. Radši pracuj v rukavicích a s brejlema, jedovatý to celkem není, ale hladový jo :twisted:
  • 0

#50 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 8 květen 2011 - 07:56:44

Od čeho to je zanešený? Zkoušels bělič z Inverzního procesu ? Ten vyžere ledacos :-) Je to trocha hypermanganu (tmavofialový roztok) a pár mililitrů kyseliny sírové. Potom vypláchnout a fialovohnědou barvu vyčistit disiřičitanem. Mě to zrenovovalo cívky parádně. Radši pracuj v rukavicích a s brejlema, jedovatý to celkem není, ale hladový jo :twisted:


Nezkoušel. K těmto chemikáliím nemám vůbec žádný přístup :(. Ale podle toho, co píšeš to vypadá přesně tak, co potřebuji :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních