Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#101 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 květen 2011 - 21:04:06

pro zasmani digi vs klasika
  • 0

#102 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 květen 2011 - 21:45:42

juuu :wink: :D
  • 0

#103 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 21 květen 2011 - 21:56:39

Škoda že tam nebyla broňa ! To prásk od zrcadla stojí zato :wink: (Ale bronicy nijak nehaním , sám jednu živím a je to fajn strojek !)
  • 0

#104 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 květen 2011 - 08:56:11

zdá se mi to, nebo zas "vylepčili" kategorie na aukru?
  • 0

#105 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 23 květen 2011 - 14:17:56

Jo , "vylepčili" a to ve velkém stylu ! Odpověď od správy aukra: v blízké budoucnosti nehodláme měnit . :D
  • 0

#106 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 23 květen 2011 - 21:38:45

Jo , "vylepčili" a to ve velkém stylu ! Odpověď od správy aukra: v blízké budoucnosti nehodláme měnit . :D


Odpověď správě aukra: v blízké budoucnosti nehodláme vůbec navštěvovat...
  • 0

#107 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 květen 2011 - 22:34:31

no... jako nechápu to vůbec. absolutně jsem ztratil chuť tam něco hledat a taky jsem to neudělal. Asi bych měl být vlastně rád :D
  • 0

#108 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 23 květen 2011 - 23:02:20

na tom aukru je několik už dost rozsáhlých diskuzí, ale nikdo na ně nereflektuje a na každý sebepodnětnější návrh nebo dotaz odepisujou předpřipravenou odpověď že to má zvýšit přehlednost a ulehčit vyhledávání a prodej. :D

jo a na dotaz zařazení konkrétních strojů (neprodávám, jen jsem se zeptal) mi doporučili Bronicu SQA do zrcadlovek (to chápu) a TOYO 45G do historických a tím mne odrovnali!
  • 0

#109 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 24 květen 2011 - 07:25:41

kdoco: Presne ako pises, mali by sme byt radi. Ja som tiez na aukro neskocil odkedy je to tam pomenene. Podla mna tie zmeny ma na svedomi medzinarodna organizacia "Zastavte G.A.S.!" a dalsi na rade je ebay.
Nuz pre mna to znamena ze uz si len smustne spomeniem na tie krasne situacie kde najprv obdivujem krasny strojcek potom pozrem na cenu potom do penazenky potom zasa obdivujem storjcek predstavujem si ze ho mam v ruke... Este raz pozriem do poloprazdnej penazenky... A v zapeti prihadzujem a volim asketikcy styl zivota :D
  • 0

#110 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 24 květen 2011 - 19:02:04

kdoco: Presne ako pises, mali by sme byt radi. Ja som tiez na aukro neskocil odkedy je to tam pomenene. Podla mna tie zmeny ma na svedomi medzinarodna organizacia "Zastavte G.A.S.!" a dalsi na rade je ebay.
Nuz pre mna to znamena ze uz si len smustne spomeniem na tie krasne situacie kde najprv obdivujem krasny strojcek potom pozrem na cenu potom do penazenky potom zasa obdivujem storjcek predstavujem si ze ho mam v ruke... Este raz pozriem do poloprazdnej penazenky... A v zapeti prihadzujem a volim asketikcy styl zivota :D


ahoj, co je "zastavte G.A.S."? :(
  • 0

#111 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 25 květen 2011 - 10:08:42

kdoco: Presne ako pises, mali by sme byt radi. Ja som tiez na aukro neskocil odkedy je to tam pomenene. Podla mna tie zmeny ma na svedomi medzinarodna organizacia "Zastavte G.A.S.!" a dalsi na rade je ebay.
Nuz pre mna to znamena ze uz si len smustne spomeniem na tie krasne situacie kde najprv obdivujem krasny strojcek potom pozrem na cenu potom do penazenky potom zasa obdivujem storjcek predstavujem si ze ho mam v ruke... Este raz pozriem do poloprazdnej penazenky... A v zapeti prihadzujem a volim asketikcy styl zivota :twisted:


ahoj, co je "zastavte G.A.S."? :x


Ahoj, precti si tohle vlakno
  • 0

#112 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 25 květen 2011 - 21:39:43

Mně se to na aukru teď taky nelíbí. Od změny jsem tam nic nehledala a připojuji se k vaší protestní akci "dny bez aukra". :wink: Aspoň ušetřím.
  • 0

#113 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 květen 2011 - 21:42:00

A doplatí na to zase jen prodávající ... :wink:
  • 0

#114 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 květen 2011 - 21:58:57

tak ono tlak od nikoho jinýho než od prodávajících na ně asi platit nebude
  • 0

#115 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 25 květen 2011 - 22:02:43

Spíše by to chtělo nějaký úzus KAM se přesuneme namísto aukra ... Takto to zatím vypadá na nerovnoměrné roztroušení na konkurenční aukční servery , což není výhodně ani pro jednu stranu.
  • 0

#116 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 26 květen 2011 - 09:10:16

Já se zatím nikam nepřesunula. Jen mne to prostě na tom aukru tak otrávilo, že jsem si řekla, že mi to za to nestojí. A tím pádem i šetřím. Stejně už mám doma věcí dost a dost. :-)
  • 0

#117 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 květen 2011 - 09:22:03

jj, taky se mi ulevilo :-)
  • 0

#118 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 26 květen 2011 - 09:47:52

nejen aukro je místem veselých zážitků
  • 0

#119 Mellon

Mellon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 6

Publikováno 26 květen 2011 - 11:02:04

nejen aukro je místem veselých zážitků


Jauvajs! :-) :-) :D
  • 0

#120 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 květen 2011 - 11:43:12

a hele, SZ... nemám předplaceno. pokud je to důležity, zkuste pls mail. ja zas zkusim někdy předplatit
  • 0

#121 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 2 červen 2011 - 18:06:28

viděl jste někdo někdy toto?

je to sken zaváděcího proužku filmu rollei ortho 25
  • 0

#122 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 3 červen 2011 - 19:23:28

Klucí pomoc. Kámoš vyklízel starý pokoj a podaroval mně třemi fotoaparáty. Jeden funguje a dva ne. Nefunkční je bohužel certotrop a mikroma. U mikromy možná nevím jak se spouští. POraďte nějaký návod. Je to Mikroma jednička.
  • 0

#123 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 3 červen 2011 - 19:37:14

taky bych potřeboval pomoc, jak jsem v předchozím příspěvku dával ten sken z toho blbýho filmu, tak mi přines ještě mnohem víc smůly, před chvílí jsem dofocoval druhou kazetku a zničehonic mi zůstalo viset zrcátko, tak jsem začal namotávat film, že se podívám do foťáku, ale zjistil jsem, že se nedá natočit.
potmě jsem ho vyndal, uložil do krabičky a když jsem rozsvítil, tak jsem zjistil, že visí závěrka
Vložený obrázek
nevíte někdo, jestli se to nadá doma napravit, jen kdyby to bylo něco snadnýho, nejsem zrovna moc šikovnej, co se týče těhle jemnejch záležitostí.
jinak poškozená neni, tak snad servis nebude drahej...
díky za kažkou radu

jo a s Rollei Ortho 25 končim, nestojí to za to sra*í. první film s hnusnejma pruhama a šmouhama, druhej taky s pruhama a ještě neni správně uchycenej v cívce. jo, to jsem asi neřek, ten zmetek se vypružil směrem k závěrce a proto se zasekla...
  • 0

#124 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 červen 2011 - 22:06:42

N Na Karlove moste bacha :lol:
  • 0

#125 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 červen 2011 - 01:49:54

N Na Karlove moste bacha 8-O

Tak to nema chybu,to znamena,ze kdyz si tam postavim stojan s platnem a zacnu malovat ,tak musim mit povoleni a doklad o zaplaceni .
Dej volovi moc a pohne zemekouli, :lol:
  • 0

#126 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 4 červen 2011 - 06:17:19

Kdo se moc ptá, moc se dozví.. :lol:

Tak to nema chybu,to znamena,ze kdyz si tam postavim stojan s platnem a zacnu malovat ,tak musim mit povoleni a doklad o zaplaceni .
Dej volovi moc a pohne zemekouli, :(

No počkat, ale co když budu malovat jen tak z ruky bez stojanu? Nebo mi plátno podrží asistent? 8-O
  • 0

#127 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 4 červen 2011 - 06:39:10

Jo dneska jeto všude samej eurokretén s razítkem v ruce a vidinou velkýho zisku na všem s posvěcením z hnízda seperkreténů z Bruselu. :lol:
  • 0

#128 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 4 červen 2011 - 07:28:24

N Na Karlove moste bacha :lol:

Stará věc už mnoho let. Prostě do Prahy nejezdit. Kýčovitých fotek Vltavy a Karlova mostu už existují tuny.
  • 0

#129 MarV

MarV

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 343 příspěvků(y)
  • LocationMater urbium
Reputace: 38

Publikováno 4 červen 2011 - 11:59:59

N Na Karlove moste bacha 8-O


No na jednu stranu je krásný, jak borec v závěru poradí, že když to zvládnou bez stativu, tak je to zadara. Ale jinak běs, no.
Btw. Před pár lety měl podobný extempóre na Karlově mostě jazzman Rudy Linka. Přijel do Prahy ještě s nějakejma dalším muzikantama a kromě plánovanýho večerního koncertu, že se projdou po Praze a někde si zahrajou. Zastavili na mostě a začli hrát, ani futrál na drobný tam neměli otevřenej, nic. No a za moment tam byli cajti, cože to jako tady vyváděj? Pokud si to dobře pamatuju, tak skončili všici předvedený na služebnu :lol:
  • 0

#130 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 4 červen 2011 - 17:26:05

Pozor, nečtete pozorně. Profesionální fotografie. Ne amaterská. Amaterská je tudíž zdarma. Je tím myšleno focení za účelem získání komodity k dalšímu prodeji.
  • 0

#131 Borek

Borek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 červen 2011 - 17:38:39

Nejak mi to nebere,kdyz chci udelat kalendar cech s nizkym nakladem(20-30 ks.)a budou na tom Hradcana a jiny zajimavosti z cech,musis mit povoleni a doklad o zaplaceni poplatku,treba zamek Bojnice ,Hluboka,?Jedna se o kalendar pro znamy.Nevim ,neorientuju se nak v tom.Ta zadost je taky profesionalni foto pro soukromy ucel-blize nespecifikovany.
  • 0

#132 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 červen 2011 - 18:18:01

Ani mě to netěší, ani mě to neštvě, nedejbože děsí, tak to dám do jen tak... :lol:

Dneska si to tak s mojí mamčou erzetkou komponím na takové turisticky rušnější lesní křižovatce, pobíhám tam se stativem a najednou se zpoza zatáčky vyřítí asi desetičlenná horda lidí na jakýchsi prkýnkách s kolečky, takové větší skateboardy nebo co :cry: První jel jak prase, ale hned se po mě otočil, druhý už zpomaloval a ti zbylí už jen dojížděli.... Moc jsem si jich už nevšímal a čuměl jsem do lupy v šachtě a jen tak z dálky slyším " Ty vole! to měl radar ne??! " :) :lol: :lol: ...Smíchy jsem si naprskal na matnici :lol:
Nic z toho neplyne, jen jsem se chtěl podělit o zážitek a zkušenost, že někdy lze i klasickou fotografií přispět k bezpečnosti provozu 8-)
  • 0

#133 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 4 červen 2011 - 18:45:19

Já k tomu občas mám i správný auto, a to dokonce občas i hvízdaj gumy. 8-)
  • 0

#134 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 červen 2011 - 19:56:55

Já k tomu občas mám i správný auto, a to dokonce občas i hvízdaj gumy. :lol:


8-)
  • 0

#135 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 červen 2011 - 02:28:13

Hm, tak bilance tri mesicu stravenych "v terenu" je takova, no vselijaka. Mam cirka 70 negativu ktere stoji zato davat do zvetsovaku, z toho pak asi 40 od kterych si neco slibuju a takovych 25 - 30 ktere budou snad nadprumerne.

Co jsem stratil anebo rozbil: drzak cokin filtru, dratenku (ta se vali v priblizne 1750m n m, vim presne kde, ale zacal jsem ji postradat asi ve 1400metrech a to uz bylo jaksi pozde), propiska Parker, z nezneme priociny zacala zlobit jedna zaverka... no a pak jsem si nekolikrat nezaclonil, jednou jsem zapomnel pri vyvolavani dat civku do tanku = 4 listy cerne, uz asi dvakrat jsem si vytahnul spatny sibr, jednou s exponovanym zaberem (grrrr) a jednou jsem si sibr jenom povytahl, takze mam na negativu krasny obloucek cernocerne tmy. Spatne zaostrene snnimky ani nepocitam, nekde se do toho vlozila jeste pohybova neostrost, u jednoho me to dost mrzi a pokusil jsem se to prefotit, coz me stalo $72 a 7 dni pochodu abych zjistil, ze ta scenerie tam bude asi zase az za rok (bylo to pod snehem a spatne svetlo). I tak jsem si snad odnesl dva, tri koukatelne snehove fotecky.

Jo a jeste jsem si jednou vysipal kazety na zem a jedna se pri tom rozlozila, ne uplne, no a samozrejme jsem si odbouchnul oba zabery, bez duplikatu, samozrejme.

Dale tu mam minimalne dva negativy, na kterych mi docela zalezi (teda hlavne na jednom), ktere spojuji dve veci. 1. nechtena preexpozice, 2. plusove vyvolavani. U prvniho, o ktery mi docela jde, vim, kde jsem udelal chyby (neumim nasobit filtracni faktor + nezkusenost s pouzitim modreho filtru v mlze, mozna selhani zaverky) a u druheho si nevim rady, snad jen jestli jsem spravne zaclonil (prehazuju cleny mezi dvema zaverkama, tak je mozny ze jsem se seknul). Snad to doma prosvitim, nebo to zkusit zeslabit? Samozrejme jsem udelal v obou pripadech pouze jednu jedinou variantu, takze ...

No a na barevnou bilanci si budu muset pockat do konce srpna az budu doma, mezi svymi. Musim si jeste vydelat pak dolarku nez mi vyprsi vizum 15. 8. :twisted:.
  • 0

#136 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 červen 2011 - 02:29:20

Jo a vyhrabal jsem tady v knihovne The Definitive Collection Robert Capa, docela pokoukanicko...
  • 0

#137 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 7 červen 2011 - 09:19:04

Vážený kolego, Honzo, velmi srdečně Tě pozdravuji. Tvůj SA 8/121 Type I
je vynikající, originál destičku pro atypický průměr závěrky SA: Synchro-Compur #2 vyrobili na CNC z blanku přímo u Linhofů v optické dílně 100%
přesně dle dobové dokumentace pro Linhof Bi-System 4x5". Až budeš mít
chvíli času, velmi mne zaujala zmínka o chybě ve výpočtu prodlužovacího
faktoru u filtrů. Zmíněná problematika by určitě zajímala mnohé z nás!!!!
Přeji Ti úspěšný pobyt a z Angulona mám obrovskou radost. Ansel Adams
dobře věděl, co tvořilo "Half Dome" tehdejší dokonalé výbavy! Měl jsem
vánoce ve zcela atypickém čase. :twisted: S pozdravem: Erik " Starý jezevec".
  • 0

#138 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 7 červen 2011 - 11:38:35

zdravíčko!! hle to je fajn, že ty zprávy od tebe nejsou vzhůru nohama :twisted:
  • 0

#139 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 7 červen 2011 - 12:07:53

čau Jendo, zdravím pačáka
  • 0

#140 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 10 červen 2011 - 17:21:15

:roll: jen tak-náhoda,nebo ne,ale zdá se mi,že se nějak pomalu a lehce začali zvedat ceny starých dobrých Pentaxích skel...Buď je více zájemců o klasiku z řad počítačových fotografů,nebo už visí ve vzduchu první fullframe Pentax K-F 24x36mm,asi ty sklíčka co mají být k němu nebudou za pusinky...
  • 0

#141 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 238

Publikováno 10 červen 2011 - 21:18:44

:roll: jen tak-náhoda,nebo ne,ale zdá se mi,že se nějak pomalu a lehce začali zvedat ceny starých dobrých Pentaxích skel...Buď je více zájemců o klasiku z řad počítačových fotografů,nebo už visí ve vzduchu první fullframe Pentax K-F 24x36mm,asi ty sklíčka co mají být k němu nebudou za pusinky...


Tak to mne trochu děsí, že by se to zdražovalo. Celkem mi ty ceny vyhovovaly. :wink:
  • 0

#142 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 11 červen 2011 - 00:58:31

no snad moc ne, protoze jsem si chtel koupit par M-skel, treba 35/2, 20/4, 85/2 atd :roll: az se vratim domu.
  • 0

#143 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 11 červen 2011 - 08:44:37

Myslím si, že je to tým, že už aj páni Digitalisti zistili kvalitu týchto skiel, a nakoľko sú takmer plne kompaktibilné, skupujú ich, ono totiž kvalita skiel na digi nie je taká, ako kvalita skiel na film, nehovorím, že nie sú aj na digi kvalitné sklá, ale ceny týchto sa pohybujú radovo podstatne výššie, a keď ešte bude fullframe, tak tieto sklá budú prežívať nový boom (hovorím z vlastnej skúsenosti Pentax Istd, Me Super a niekoľko objektívov pevných aj trafo)
  • 0

#144 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 11 červen 2011 - 17:08:42

:roll: Přesně to se projevilo se skly k Pentaxu 645 s uvedením na trh Pentaxu 645D,nenápadně to stoupalo nahoru,i když-se podíváme do fotoskoda.cz,do sekce středoformát,tak u Pentaxích skel a nejen u nich se člověku fakt protáčejí panenky,když vidí ceny nových skel! :wink: Je fakt nádhera nakupovat v Excelfotu v pokračujícím "akčním doprodeji" nová skla na RZ,RB jsou skoro za pusinky,za cenu šrotu a nové....
  • 0

#145 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 červen 2011 - 23:47:45

Ve volne chvili jsem vyvolal par dalsich filmu, tentokrat HP5 z Flexarety a musim rict, ze vypadaji velmi dobre. Proc to ale pisu - povedl se mi jeden zaber hvezdne oblohy, HP5 @400, Pyrocat HD 1:1:100, 12min, f/8, 3h, a je tam i naznak kresby ve snehovych polich na vrcholcich hor a snad milion drah :-)
  • 0

#146 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 23 červen 2011 - 08:22:31

Ve volne chvili jsem vyvolal par dalsich filmu, tentokrat HP5 z Flexarety a musim rict, ze vypadaji velmi dobre. Proc to ale pisu - povedl se mi jeden zaber hvezdne oblohy, HP5 @400, Pyrocat HD 1:1:100, 12min, f/8, 3h, a je tam i naznak kresby ve snehovych polich na vrcholcich hor a snad milion drah :-)


Čau Jendo, vezmeš tenhle záběr někdy na nějakej sraz? Takhle jak to podáváš to zní úplně slinotvorně... T.
  • 0

#147 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 1 červenec 2011 - 08:52:53

Vložený obrázek

Ahoj, neměli by jste někdo prosím odkaz na manuál k tomuto krasavci? :)
Nebo případně zda by neměl někdo originální? 8-)
Mám z něj hroznou radost, ale třeba moc netuším, k čemu je ten čudlík na horní desce :).
Za každou radu díky :).
PS: strejda google mi dal jenom manuály na Bessy II
  • 0

#148 Štefan Sukup

Štefan Sukup

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 1 červenec 2011 - 09:34:58

Otočením čudlíku se změní maska v hledáčku.Mám originál brožurku v češtině i němčině,můžu půjčit na okopčení.Jsi z Prahy,můžu předat.
Je to paráda,co?
  • 0

#149 Girmy

Girmy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 676 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 146

Publikováno 1 červenec 2011 - 09:39:02

Otočením čudlíku se změní maska v hledáčku.Mám originál brožurku v češtině i němčině,můžu půjčit na okopčení.Jsi z Prahy,můžu předat.
Je to paráda,co?


No to by bylo super :). To bych nepohrdnul...
Je to nádherný stroj a doufám, že ten filmek, který tam je, tak že bude v pořádku :). Těším se na výsledky :D.
Dyštak se mi prosím ozvi na mail 8-).
Děkuji :)
  • 0

#150 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 1 červenec 2011 - 10:07:14

Gratuluji k peknemu stroji!

Ono u te Bessy EM neni moc k cemu navadet.

Fotak skladej pri zaostreni na nekonecno. Cudlik nahore je skutecne na volbu masky v hledacku. Compurku se nesnaz natahovat pri nastaveni na T,B, zde pouzij pouze jen spoust. Nenastavuj do mezipolohy casy mezi 1/10 a 1/25 a taky mezi 1/200 a 1/400. Snaz se po natazeni zaverky uz cas nemenit. Nikdy se nesmaz uz natazenou zaverku prestavit z delsich casu na 1/400.
Ten maly cudlik u natahovani spouste je pojistka samospouste. Pri natazene zaverce jde posunout smerem dozadu, coz umozni dalsi posunuti natahovaci packy a natazeni samospouste.
Pokud nebyl fotak delsi dobu servisovan, bude ho pravdepodobne nutne vycistit, seridit a vhodne namazat. Nejsnaze se "zatuhlost" zaverky pozna pri pouziti T ci B (jak svizne se lamely vraci), skutecne delky 1s a chodu samospouste. Obcas je taky nutne vycistit hledacek a odrazne plochy dalkomeru. Taky si zkontroluj mech, zda ti nekde nepousti svetlo.

Temnu vstric! 8-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních