Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#2251 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 21 leden 2017 - 11:46:15

asi budu velkorysejší a přenechám ti ji k vydražení :-)


  • 2

#2252 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 23 leden 2017 - 18:38:14

Včera začala ve Vsetíně přehlídka výtvarné fotografie-Interfotoklub Vsetín,nejstarší fotosalon v ČR...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2253 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 23 leden 2017 - 19:33:10

Koukám na tu fotku z výstavy  ... a už chápu svou průměrnost. Nemám šálu! :)

Přiložený soubor (y)


  • 4

#2254 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 23 leden 2017 - 21:02:49

... už chápu svou průměrnost. Nemám šálu!

Jak jednoduché! Zítra si ji taky vezmu.

Díky Jirko, za otevření očí :smile:
  • 1

#2255 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 leden 2017 - 04:11:36

i6LXi.png

 

"Noseni saly v pocasi, ktere to nevyzaduje, je esenci frajerstvi."

 

- Homer Simpson, Simpsonovi, s24e07


  • 2

#2256 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 24 leden 2017 - 09:00:06

Vážení kolegové, k dokonalému outfitu fotografa,(je zcela nepodstatné, zda-li tzv. chlebaře, či tzv. pouličního diletanta), patří zásadně

LEICA, počínaje typem M6, optimálně M7. Ležérně obtočená pletená šála slouží k tlumení dystonie, nekontrolovatelnému třesu hlavy stárnoucích veteránů uměleckých brlohů. O něco níže pasu je pak zavěšena číslicová DSLR posledního modelu s širokoúhlou, ASPH optikou, která svojí impozantní pupilou vyplňuje celou frontální plochu přístroje, včetně mohutného motorového převíječe, přecpaného Li-Ion akumulátory o kapacitě vhodné k nastartování přistydlého osobního automobilu. Celá sestava je vláčena davem výhradně bez krytek. Majitel však bývá obvykle krytkou typu malířského baretu s gumou, nedbale nahozeném na olysalé lebi, obsedantně vybaven. Často se vyskytují bez ohledu na mrazivé počasí, či letní parna v houfech kolem minilabů, kde si navzájem obdivují snímky s lahvemi pietně přetékajících kontejnerů pražských periferií a jiných tvůrčích pozoruhodností. Některé poznáte, díky typickým oděvním prvkům po celý kalendářní rok, které prakticky nemění, ani neperou, a sešlapaným sandálům, nošených prakticky po celé zimní období vždy bez ponožek se zašedlými, praskajícími nehty silně naleptanými posypovou solí. Mastný, dlouhodobě nečesaný vlas korunuje dojem. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik   


  • 2

#2257 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 24 leden 2017 - 10:32:28

Kolega Erik otázku šálení zlehčuje, ale i tak - nenechme se ošálit. 

Je asi pravda, že když se někdo svou pílí dostane do nějakých výšin, měl by počítat  i s tím, že tam na vršku fouká víc než v kotlině a šála by tedy pro takové měla být povinnou turistickou výbavou.

Jsou ale mezi námi i tací, kteří se nás snaží všelijak ošálit a své šály na sebe motají aniž kolem nich jen vánek zavane. Některým z nich se podaří proniknutí mezi hvězdné šály, mnohdy ale jen svým uměním využítí moderních (módních) trendů. Tací ale většinou dlouho nevydrží, protože své šály nasadili dříve, než se mohli alespoň trochu otužit a šála jim tam nahoře neposkytne tu správnou ochranu proti nepřízni tamního povětří.

Občas se ale najdou i jedinci, kteří jsou již od základu tak ofouklí, že jim (šála nešála) nějaký ten vánek či ani tornádo nijak nevadí a tlačí se na vrcholek, rozrážeje ty slušně ošálené široko daleko po okolí. 

Takové bychom sice mohli včas rozeznat právě podle toho, jak hodně jsou ofouklí, problém bývá ale v naší snížené pozornosti, mnohdy otupělé třeba tou módní vlnou a necháme se pak snadno ošálit.


  • 3

#2258 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 leden 2017 - 11:00:05

Dokonalý rozbor!!! To je na diplomovou práci! ;)

Ovšem nezapomínat, že fotografové jen kopírují a snaží se napodobit skutečné umělce!

Zatímco jedni byli vybaveni proti povětří výšin přirozeným porostem - viz Da Vinci, jiní byli již od mládí natolik "ošlehaní větrem" nebo větry, že nebylo třeba ochrany - viz. Rafael, Klimt. Ti méně nápadití pak odpradávna museli nosit "ochranu". Kupř. Rubens, Lautrec, Picasso a další...

Přiložený soubor (y)


  • 2

#2259 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 leden 2017 - 11:02:36

Kruciš, ten Klimt je ale vlezlý! Úplně vystrčil svého kolegu...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2260 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 leden 2017 - 11:12:37

Ano,tak také bych mohl už mít nárok na "svou" šálu,tu ovšem-možná ke své škodě nenosím,nicméně co říci k Interfotoklubu Vsetín 2016...Snad jen to,že je tvrdě digitalizován,porota už sedí před značkovými monitory a po výběru fotek je nechá natisknout! Prý je to proto,že musí jít s dobou a po minulých létech kdy začal klesat zájem ze zahraničí,prý museli přistoupit na to,co dělá dnes významný fotosalon významným fotosalonem-digitalizaci kam se podíváš! Takže zapomeňte na vypiplané zvětšeniny z fotokomory,stejně je nemůžete přihlásit-musí projít digitalizací...Takže film ano-ale potom pěkně do skeneru,jinak nemáte na fotosalonu šanci! Takže v neděli bylo při zahájení k vidění na 120 výtisků umístěných na panelech,v předsálí byla obrazovka kde byly promítány všechny oceněné fotografie,takže nebylo třeba chodit do dalších místností,stačilo čučet na bednu! Kdo byl ještě schopen ujít 50metrů do vedlejší budovy Stará Radnice,mohl jít kouknout na druhou část výstavy...Při diskusi s nejmenovaným členem vsetínského fotoklubu,se dotyčný divil že Foma ještě existuje,to už přeci zkrachovalo před léty,ne? Potom si dotyčný vzpoměl,že asi ještě ne ale že jeden papír 30x40 přeci stojí 200,-Kč a podobné nesmysly...Nutno říci,že podobných staříků s DSLR na krku tam bylo hodně,a oni jdou přece s dobou,ne? Vždyť kdo dnes ještě dělá na film? To je přece doba našeho mládí a to už nedělám 20let! Na můj dotaz-a co mladí s polaroidama? S kinofilmem po kapsách,atd? Ne,tak to se prý určitě pletu,prý si mám rozkliknout fotokluby v ČR I SR a mrknout na to,čím se dnes fotí! A oni jsou hrdi na to,že to "zvládli také"! Jedinou omluvenkou pro mě bylo,že jezdím do Vsetína od roku 1986,jinak tam nemám co dělat!


  • 1

#2261 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 380 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 125

Publikováno 24 leden 2017 - 12:38:46

Technologie za nic nemohou... jen lidé.

Vzpomínám, jak mi před lety při vyhlašování výsledků na Štítech Viléma Heckela vadila pozitivní diskriminace analogového procesu. Ty vybrané fotky jednoho u vyhodnocených se mi prostě nelíbily - ale několikrát v hodnocení (zdůvodnění?) zaznělo upozornění, že je to klasický kontakt 13*18, jako kdyby to bylo pro ocenění to rozhodující ...

Paradoxně měl vyhodnocený následně autorskou výstavu u nás v Peruci - obdoba téhož, jen pochopitelně více fotek. Úvodní slovo kurátora (prošpikované slovy existenciální, Amerika, klasické kontakty,...) trvalo déle než následná prohlídka fotek třiceti přítomnými ...Prostě to autor evidentně viděl jinak než ostatní...:)


  • 0

#2262 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 24 leden 2017 - 15:54:39

Jinak doporučuji Interfotoklub Vsetín shlédnout,to co bylo k vidění před 30.léty,je tam k vidění zase a za dva roky bude opět...Ta samá klišé,ty stejné postupy,jen je to dnes o trochu lehčí v postprocesu.Stačí se prolistovat starými katalogy z minulosti. Jsou samozřejmě vyjímky,ale je to prostě "jen salon" s tím pravým významem toho slova...Jak řekl Saudek-modelka byla tak dokonalá,že jsem ji musel vyhodit,nebylo se na ní čeho chytit! DOBRÉ SVĚTLO!


  • 1

#2263 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 leden 2017 - 16:29:05

Musim pochvalit bardejovsky fotosalon, kde pred par rokmi akceptovali a aj ocenili skutocne hmotne papierove fotografie a este ich aj starostlivo zabalene vratili po sutazi nazad. Samozrejme, k vystave ich zdigitalizovali.
Kto by chcel sutazit z papierovou zvacseninou, pre toho je vhodny svedsky salon v Malmo. Ale nerozlisuju digital a analog.
  • 0

#2264 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 24 leden 2017 - 17:08:21

Já jsem všechny Salony a soutěže potrestal. Už nikam neposílám. A maj to! :smile:)
  • 0

#2265 vw1302

vw1302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 94 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 24 leden 2017 - 23:20:30

jen tak se divam na 12 opic a co nevidim...

Přiložený soubor (y)


  • 4

#2266 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 27 leden 2017 - 19:12:02

Nenašla by sa na Brněnsku - Třebíčsku nejaká dobrá temnokomornícka duša, ktorá by bola ochotná mi predať pár kúskov ľubovolného plan filmu 9x12, prosím?

 

Dostal sa mi do rúk Rhaco Duplo 9x12, ktorý by som si rád vyskúšal pred tým, než kúpim celú krabicu filmov toho formátu.

 

Ďakujem.


  • 0

#2267 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 27 leden 2017 - 22:40:02

... kéž by to byla pravda!

http://time.com/4649...ustry-comeback/


  • 0

#2268 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 29 leden 2017 - 21:09:15

Dámy a páni, aj keď mám niekoľko Flexaretov z vložkou na 6x4,5 aj P Sixa, stále mi inponujú originál fotoaparáty na tento formát. Chcem sa teda opýtať tu prítomných, ktorý tieto fotoaparáty používaju o radu. Zatiaľ to síce nie je veľmi žeravé, ale aj tak. Na čo sa zamerať? Páči sa mi Pentax 645 a Zenza Bronica ETRS. Prečítal som skoro všetko čo som na nete našiel a s čím mi ujo google translator pomohol, ale aj tak.

Za postrehy všetkým ďakujem.


  • 0

#2269 meCZoun

meCZoun

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 350 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 50

Publikováno 30 leden 2017 - 08:05:19

Nenašla by sa na Brněnsku - Třebíčsku nejaká dobrá temnokomornícka duša, ktorá by bola ochotná mi predať pár kúskov ľubovolného plan filmu 9x12, prosím?

 

Dostal sa mi do rúk Rhaco Duplo 9x12, ktorý by som si rád vyskúšal pred tým, než kúpim celú krabicu filmov toho formátu.

 

Ďakujem.

 

Když se stavíš do Jihlavy, tak ti jich můžu pár nechat...


  • 0

#2270 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 30 leden 2017 - 22:19:55

Je to volba mezi dvěma dobrými systémy. Osobně mám raději Bronču, ale jsem zaujatej - každý jen tu svou, má za jedinou :)

 

Výhody Brončy proti Pentaxu vidím sundavacích zádech (můžu mít najednou rozfoceno více filmů), možnosti si vybrat, jestli chci chodit nalehko s kličkou a komínkem nebo natěžko s hranolem a motorkem (Pentax to má na pevno) a jednotným průměrem filtrů 62mm napříč celou řadou (neskutečná pohoda!)

 

Výhoda Pentaxu proti Bronče je, že to je živý systém s možností 645D, respektive 645Z. Některá těla a některá skla umí autofokus a tisknout expoziční údaje mezi políčka filmu.

 

Motivační brožurka k ETRSi je zde http://ianbfoto.com/...Si Brochure.pdf - anglická verze only, poslední verze před koncem.

 

Rovněž zajímavá je poslední verze katalogu středoformátu na B&H https://static.bhpho...ediumFormat.pdf - zvlášťě pak ceny tehdejší a dnešní íbejové.

 

 

Dámy a páni, aj keď mám niekoľko Flexaretov z vložkou na 6x4,5 aj P Sixa, stále mi inponujú originál fotoaparáty na tento formát. Chcem sa teda opýtať tu prítomných, ktorý tieto fotoaparáty používaju o radu. Zatiaľ to síce nie je veľmi žeravé, ale aj tak. Na čo sa zamerať? Páči sa mi Pentax 645 a Zenza Bronica ETRS. Prečítal som skoro všetko čo som na nete našiel a s čím mi ujo google translator pomohol, ale aj tak.

Za postrehy všetkým ďakujem.

 


  • 1

#2271 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 30 leden 2017 - 22:52:06

Fire vďaka za reakciu, ten Pentaxa, ktorý je v tom druhom odkaze je za 300EUR a ta Bronica, presne neviem ktorá je za 290EUR. Potom je ešte v ponuka Pentax 645IIN za 320 telo a Arsat 3,5/30 za 200. Ten Pentax II je asi aj s redukciou na objektívy Pentacon Six, lebo človek k nemu ponúkal aj tri či štyri objektívy pre PSix. Vadí mi to, že všetky majú vlastne manuálne ostrenie, aj keď viem, že ten Pentax IIN je autofokus, ale s pentagon objektívmi AF určite nefunguje.

A ešte jeden model Mamiya 645. Čo na ňu poviete?


  • 0

#2272 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 31 leden 2017 - 06:58:09

ak je to Brona na bazosi tak to je etrs :)


  • 0

#2273 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 31 leden 2017 - 09:11:13

@ sokol: k ceně se neumím vyjádřit, doteď jsem se nenaučil mentálně počítát v ojrech. V tomhle poradí kolega Duuri lépe.

 

Mamča 645 je podle mého tak na půli cesty mezi Brončou a Pentaxem. Stejně jako Pentax má závěrku v těle, takže na ní jdou použít Sixový skla (Bronča má závěrky ve sklech). Stejně jako Bronča to je z větší části mechanická kamera, převíjí se kličkou a jde na ní nasadit jak hranol tak šachtička. Nepamatuju si, jak to mají mamčy hozené s gripem - 645 je obdélníkový formát, takže občas je potřeba kameru otočit na výšku. To se líp dělá v sestavě s hranolem a gripem.

 

Vím, že by to mezi námi profesionály neměl být argument, ale starší Mamčy (před 645 pro) jsou krásné stroje. Novější 645 pro a 645 AF už jsou z plastu a nacpané elektronikou. Tuším, že kolega FPL sem dával velmi motivační fotky téhle starší řady s jedna osmičkovým sklem :)


  • 0

#2274 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 leden 2017 - 09:48:11

Duuri, zatiaľ som sa o fotoaparáty na tento formát nezaujímal, len sa snažím zorientovať, Teda čo znamená etrs? Vďaka.


  • 0

#2275 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 31 leden 2017 - 10:03:28

Je to oznacenie modelu. Bronica robila v tom case rady ETR, SQ (ja mam SQ-A), GS a neskor aj RF

 

ETR malo modely:

ETR - prvy model - vymene kazety (120,220,70mm, polaroid), matnice, hladaciky (aj ttl) a skla (len skla urcene prr tuto radu) atd.. uzavierka v objektive (flash sync pri vsetkych rychlostiach), casy 8s - 1/500 (ak sa nemyslim bez baterie ide len 1/500),

ETR-C a ETRC - nevymenitelna kazeta

ETRS - podpora lepsich hladacikov (priorita clony ak sa nemylim), neskorsie modely su plastove presunuly tlacidlo na uvolneie objektivu a kazety

ETRSi - pridane mirror lock-up, bulb  a TTL-OTF pre blesk ( speci adapter pre blesky.. Fire ho vlastni) a upravene kazety ( interlock myslim) vyrabala sa do roku 2004 ked Bronicu kupil Tamron a stopol vyrobu

 

ta na bazosi/facebooku vyzera ze je druha (novsia verzia) ETRS

 

http://camera-wiki.o...iki/Bronica_ETR


  • 0

#2276 FPL

FPL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 283 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 43

Publikováno 31 leden 2017 - 10:46:36

Ze vsech tech Mamiya systemu ve formatu 6x4.5 ma IMHO dnes smysl uvazovat pouze o M645 1000s a 645 Pro (ten navic dovoluje menit kazety s filmem),  resp. Pro TL (pokud clovek chce pouzivat blesk).

 

A ano, ta M645 1000s je opravdu krasavice.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#2277 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 leden 2017 - 11:03:13

Chlapi vďaka za vysvetlenie, budem sa vzdelávať ďalej a potom sa možno rozhodnem, ak nakoniec neostanem len u kinofilmu a zvitky budem riešiť ako doteraz len tak pre zábavu. Uvidíme. Nechce sa mi totiž dať za fotoaparát 500-600 Eur (500E-cca13000Ck)

Na 6x6 mám toho dosť, aj na 6x9 sa niečo nájde.


  • 0

#2278 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 leden 2017 - 16:35:41

Pentax 645(N) je moderní zrcadlovka s autofokusem, zoomem, motorovým posuvem, maticovým měřením, TTL bleskem a dalšími udělátky, jen nafouknutá na svitkový film. Fotí to výborně, rychle a skoro samo. Kdo je zvyklý na Pentax kinofilmové zrcadlovky, rychle se zorientuje, ovládání je prakticky stejné. 

Bronica ETR* je stavebnicový aparát se spoustou výměnného příslušenství, který si přeskládáš podle potřeby. Fotí taky výborně, ale je to přece jen pracnější a musí se nad tím víc přemýšlet. 

Pentax je určitě lepší na reportáž nebo street foto. Bronica spíše na klidnější práci ve studiu, krajinu, portrét a tak, kde je čas si s tím pohrát.

Kvalita výstupu je srovnatelná. 


  • 0

#2279 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 31 leden 2017 - 16:47:16

Nejlepší varianta ze všech je-nakoupit vše od kinofilmu po 6x7,6x9 viz foto,zvolit aparát podle povahy práce,do pouště tereňákem,po dálnici ve Ferrari! Jsem rád,že jsem zažil dobu,kdy to bylo za cenu šrotu...nikdo to nechtěl,každý digitalizoval.Vše co je na snímku mě nepřišlo navíc,než je dnešní cena tuctové fullframe zrcadlovky+slušný záklaďák...

Přiložený soubor (y)


  • 1

#2280 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 leden 2017 - 18:25:28

Ja som bohužiaľ tú dobu zaspal, lebo som vtedy bol až po uši v digitále, ale nie foto, ale video a nemal som času venovať sa ničomu inému, dnes, keď som skončil s videom, musím zaplatať dieru, a tak rozmýšľam čím. Z toho video som roky žíl, tak preto.

Vďaka všetkým za postrehy.


  • 0

#2281 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 leden 2017 - 18:30:03

P.S. Dubraro, ten Pentax 645IIN je favoritom, len keď človek k nemu nemá AF objektívy, len P Sixové cez redukciu, čím je to dosť obmedzené, hlavne pre mňa kvôli očiam.


  • 0

#2282 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 31 leden 2017 - 19:23:43

Nevím jak jsou na tom ty N modely Pantaxu, já mám obyč Pentax 645, jsem s ním spokojený.

Ale někdy mi docela vadí hluk toho motorového převíjení.  Zrovna ta uvedená "reportáž nebo street foto", když vidím po každé expozici jak se na mne všichni kolem ohlédnou co že se to děje ...  Je to prostě dost slyšet. 


  • 0

#2283 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 únor 2017 - 09:56:26

ten hluk prevíjania je bohužiaľ trestom za to, že fotoaparát je rýchle znovu k dispozícii, či už u kina, a samozrejme u 6x4,5 či 6x6 ešte viac. Toto by mi veľmi nevadilo, ale skôr by som bral ten autofokus, ale uvidíme.

 

Ešte Luzji, poprosím, aké baterky tam idú? Ak som dobre videl na nejakých fotkách tak 2xCR2?, to je potom dosť drahá prevádzka, nie? Ak áno, ako dlho vydržia?


  • 0

#2284 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 1 únor 2017 - 11:03:43

Nevím jak jsou na tom ty N modely Pantaxu, já mám obyč Pentax 645, jsem s ním spokojený.

Ale někdy mi docela vadí hluk toho motorového převíjení.  Zrovna ta uvedená "reportáž nebo street foto", když vidím po každé expozici jak se na mne všichni kolem ohlédnou co že se to děje ...  Je to prostě dost slyšet. 

 Co je to za "street", ze tam prehlusi motorek od fotaku bezny cvrkot mesta? 

 

Vsak ale o tom to je, lidi vnimaji vune a zvuky lip, nez vizualni vjemy a ty je vlastne kazdym pretocenim filmu v myslenkach hodis na zlomek sekundy o dvacet let nazpet.


  • 0

#2285 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 1 únor 2017 - 11:03:56

Všechny P 645 fungují na 6x AA (tužkové baterky).

Měl jsem 645N, ale kvůli předsklopení zrcadla jsem si pořídil 645NII. Používal jsem dobíjecí Eneloop, ani si nepamatuji že bych je ve foťáku vyždímal. Dobíjel jsem je průběžně, po dvou/třech měsících. Ale chce to kvalitní nabíječku.


  • 0

#2286 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 1 únor 2017 - 11:08:07

Všechny P 645 fungují na 6x AA (tužkové baterky).

Měl jsem 645N, ale kvůli předsklopení zrcadla jsem si pořídil 645NII. Používal jsem dobíjecí Eneloop, ani si nepamatuji že bych je ve foťáku vyždímal. Dobíjel jsem je průběžně, po dvou/třech měsících. Ale chce to kvalitní nabíječku.

 

Ja osobne uz leta pouzivam tohle a funguje to dobre, narozdil od vsech, co mi prosly rukama driv. http://uk.rs-online....9-volt/4928839/


  • 0

#2287 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 1 únor 2017 - 11:12:09

https://www.alza.cz/...-W_ahoCV2Xw_wcB


  • 0

#2288 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 1 únor 2017 - 11:14:20

No jo, pokrok nezastavis. Vypada to moc hezky.


  • 0

#2289 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 1 únor 2017 - 11:20:15

To je také vše, co mne z 645 výbavy zůstalo. Nabíječka + baterie :)


  • 0

#2290 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 1 únor 2017 - 11:41:32

To by bylo pěkné, kdyby tam byly jen 2xCR2. Patří tam 6x tužkovka AA.

Já fotím dost nárazově, třeba 5 filmů, pak 4-5 měsíců nic a tak.  Takže neumím moc posoudit skutečnou výdrž, navíc tam z tohohle důvodu strkám ty levnější baterie. Zhruba po roce a roce a půl mám připravené nové baterie, aby mě to nezaskočilo.

Podle návodu by to ale mělo vydržet třeba s alkalickou baterií při pokojové teplotě alespoň 100 svitků. 

 

Jsem trochu pomalej ....  :-P


  • 0

#2291 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 únor 2017 - 16:01:46

Enelopky používam už roky, mám ich niekoľko sád, tie klasické biele zo sivomodrým nápisom, a mám k ním aj origo nabíjačky, kúpil som sady vo výpredaji v TESCU, a som s nimi navýsosť spokojný.

Ale do fotoaparátov používam klasické alkalické baterky z LIDLU. Podľa mojich skúsenosti sú lepšie ako GP alebo niečo iné a za cenu 1,99 EUR za 8 kusov nie je čo riešiť. Vo fotoaparáte mi vydržia aj dva roky pri bežnom fotení cca 20 filmov za rok. Tie CR2 stoja od 3,5 do 6,5 EUR kus, takže pri dvoch kusoch by to bola riadna položka.


  • 0

#2292 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 1 únor 2017 - 17:01:55

Jo, já to srovnání CR2 a AA myslel spíš váhově. Ale pravda, tomu tělu už ty baterie zas tak moc nepřidají. 

Mám foťáky s těmahle tvarama rád, kdyby byly o kilo lehčí, asi by v ruce tak neseděly a ani stativ nezatěžkaly 


  • 0

#2293 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 7 únor 2017 - 14:36:34

přišla mi matnice linhof m 679 a překvapilo mi, že je to 3mm klasický sklo. měl jsem nějakou starší 4x5 linhofáckou a byl to plast. je mi to jedno z čeho je, ale přijde mi to zajímavé


  • 0

#2294 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 7 únor 2017 - 18:26:23

Je hezké, když se velká ségra občas rozdělí s malou. I když ta malá pak vypadá v dospělých cajkách docela komicky...

 

31909644374_f801c7223b_c.jpg

 

Jo a redukce z 62mm na 24mm je fakt krutopřísná :)


  • 4

#2295 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 13 únor 2017 - 20:38:24

Zdravím,
zajímalo by mě, jaký máte vy ostatní názor na vítěznou fotku WPP 2016.

http://www.ceskatele...-riskoval-zivot

Mě osobně už v den události, a uveřejnění fotky, prolétlo hlavou, že tato fotka vyhraje. Ten zachycený moment mi přijde naprosto dokonalý pro svůj náboj, který má. Šok, hněv, vzpoura, atd. Bizarní situace, kdy teroristu nad mrtvou obětí v prázdné hale fotí novinář.Uvědomuji si ale, že na zemi leží mrtvý člověk a jeho příbuzní asi zrovna nadšeni nebudou. Na druhou stranu fotografie vybombardovaných vesnic a zbídačených lidí, už přijdou mnoha lidem natolik normální, že se nad nimi nepohoršují. Zatímco u této ano.
  • 0

#2296 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 13 únor 2017 - 21:38:25

Nepáči sa mi, neviem čo je na nej také "úchvatné". Foto zo šachového turnaja je oveľa lepšia fotografia


  • 2

#2297 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 14 únor 2017 - 05:21:13

Nepáči sa mi, neviem čo je na nej také "úchvatné". Foto zo šachového turnaja je oveľa lepšia fotografia


Šachu rozumie podstate menej ľudí než násiliu.
  • 1

#2298 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 207 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 14 únor 2017 - 06:48:30

Dobrá fotografie "sama vypráví příběh". Výše zmíněná fotografie příběh jenom ilustruje. V případě, že by nebyl znám příběh, tak by nejspíš zůstala na okraji zájmu asi jako trapná parodie na Horečku sobotní noci a Johna Travoltu.


  • 0

#2299 Orfanic

Orfanic

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 207 příspěvků(y)
Reputace: 76

Publikováno 14 únor 2017 - 07:12:46

Tak jsem zkusil http://www.oneyearwi...com/film-dating . A hádejte co?! Vyšel mi Fomapan 100 :-P.


  • 0

#2300 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 14 únor 2017 - 07:23:43

Jo taky mi vyšel Fomapan 100. To bude podle mě závislé podle zeměpisné polohy dotazujícího se počítače (IP).

Někomu z DE možná vyjde něco úplně jiného.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních