Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#2301 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 14 únor 2017 - 07:29:06

Sranda, mne vyšiel Ilford HP5+ 400. Ešte som naň nefotil, ale jeden mi prišiel vo vydraženom Oly 35LC, tak ho asi skúsim. :)


  • 0

#2302 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 14 únor 2017 - 10:33:07

Ked som mal vpisat mailovu adresu vyslo mi, ze iba zbieraju mailove adresy.

Nabadam vas, aby ste sa na webe spravali zodpovednejsie.

Ani len netusite, kto je na druhej strane.

Nie som paranoik.

To ale neznamena, ze ma nemozu sledovat.

:mrgreen:


  • 1

#2303 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 14 únor 2017 - 12:23:54

Keko dobre píše!

A ja som prišiel na to, že sa dá aj bez mailu, stačí posledné okno zavrieť -- keby niekto nutne chcel vedieť, aký je jeho filmmate :D


  • 1

#2304 PauIie

PauIie

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 177 příspěvků(y)
  • LocationBratislava DNV
Reputace: 54

Publikováno 14 únor 2017 - 13:26:39

Ani ja som nič nezadával, reku skúsim a ak sa bude vzpierať, tak ho nakŕmim 10min. mailom.


  • 0

#2305 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 14 únor 2017 - 16:52:24

Tak jsem tu mašinku nakrmil adresou donald.trump@whitehouse.gov - a dověděl jsem se, že ideální film pro mě je stovkový T-Max, který úplně nemusím.

 

Garbage in, garbage out :)


  • 0

#2306 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 14 únor 2017 - 21:19:38

Tak jsem to vyzkousel nekolikrat ruzne bez zadavani emailu a hazi to Tmax a ruzne ilfordy


  • 0

#2307 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 únor 2017 - 09:06:48

Tak jsem zkusil http://www.oneyearwi...com/film-dating . A hádejte co?! Vyšel mi Fomapan 100 :-P.

 

 

 

Fuji pro 400 H.....kua...ja chtel portru 400 :D


  • 1

#2308 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 15 únor 2017 - 16:50:47

Ha! Ja som si minule objednávala poštovú známku s námetom jednej mojej fotografie a v závere pri platbe pýtalo odolné mňa meno na karte. Nie podpis, ale meno. Tak som napísala to jediné meno Pavol Orszagh Hviezdoslav a platba prešla
  • 1

#2309 zapask

zapask

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 16 únor 2017 - 22:28:55

 

Nepáči sa mi, neviem čo je na nej také "úchvatné". Foto zo šachového turnaja je oveľa lepšia fotografia


Šachu rozumie podstate menej ľudí než násiliu.

 

V mojom prípade nejde o to zozumieť šachu, ale "obrázkov", na ktorých je zachytená smrť je stále viac, ako s detmi, ktoré hrajú šach. Celý svet hlúpne, a takéto fotografie mi naznačujú, že to u nás (Čechy-Slovensko) nie je až taká tragédia, ako na nemenovanom "západe", kde musia mať v návode radu, aby nedávali sušiť svojich miláčikov (psov, mačky,...) do mikrovlnky. Viem, že to nebude ani u nás nebude o moc lepšie, ale pokiaľ sa deti budú venovať takej činnosti a podobnej (napr. foteniu na film), nebude to s nimi až tak zlé. Používanie hlavy na inú činnosť, ako na jedenie a pitie, sa stáva ojedinelou udalosťou. Poniektorý majú hlavu len na to, aby sa mali kade najesť, napiť a čapicu (klobúť) nestískali v ruke, kde majú príbor a pohár.


  • 1

#2310 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 17 únor 2017 - 10:01:24

Zaujala mě informace, že je možné podle stavu posuvu dráhy filmu poznat, kolik má zhruba foťák odfoceno filmů. Je to reálné a musí být na to člověk už dobrý znalec?
  • 0

#2311 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 17 únor 2017 - 10:22:17

To se mi spíš zdá, že by se to dalo zjistit z křišťálové koule.


  • 0

#2312 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 17 únor 2017 - 18:57:09

Je fajn, ze svoje usilie suvisiace s filmom este mnohi nepovazuju za stratu casu:

http://www.ars-imago.com/lab-box/


  • 0

#2313 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 17 únor 2017 - 20:26:04

jako je to ultimátní hipsteřina, ale držím jim palce (jde o film, a tedy dobrou věc) :)

https://kodakcollect....com/store/home


  • 0

#2314 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 5 březen 2017 - 19:37:59

Je tu někdo z okolí Hustopečí nebo přímo odsud? Byl bych docela vděčný za echo, že už to vypuklo - mandloňové sady rozkvetly.
  • 0

#2315 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 březen 2017 - 11:31:37

Zkoušel jsem hledat vlákno s tímto tématem, ale nenašel, tak vkládám tento začátečnický dotaz sem. Nikdy jsem o tom moc nepřemýšlel, ale je nějaký rozdíl mezi klasickou sluneční clonou a tulipánovou? Rozdíl v účinku. Doposud jsem měl klasickou gumovou a obyčejnou. Teď bych chtěl nějakou "lepší" pro 50mm a 35mm. Tak mě to tak při prohledávání napadlo. Má někdo tip na dobrou clonu? Pokud možno zároveň pro 50 a 35mm. Díky za případné reakce.


  • 0

#2316 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 březen 2017 - 12:03:10

Tulipánová sluneční clona se začala používat až s rozmachem zoom objektivů. Právě kvůli lepšímu využití tvaru - na delším koci ještě (převážně) cloní, na kratším v rozích nezpůsobí vinětaci.

Na pevných sklech nemá v podstatě opodstatnění, tam tedy spíš čtvercová (u VF) a obdélníková u ostatních.


  • 0

#2317 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 6 březen 2017 - 12:07:54

A když jsme u clon, tak má smysl taková tak děrovaná? Vedle toho, že na dálkoměru nezasahuje do výhledu?

Setkal jsem se s lidma, co to nosí na SLR a přemýšlím jestli to má význam nebo je to jenom designovka...


  • 0

#2318 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 březen 2017 - 12:15:55

Děrovaná je na SLR jen dizajnovka... ;)


  • 0

#2319 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 6 březen 2017 - 12:18:14

Díky díky, tušil jsem to

Děrovaná je na SLR jen dizajnovka... ;)


  • 0

#2320 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 březen 2017 - 13:29:52

No, ale pokud tedy chce člověk jednu clonu pro 50mm a 35mm na pevných ohniskách, tak by tam ta tulipánová opodstatnění měla. Nebo ta na padesátku vystačí i pro 35mm? Aby člověk nemusel mít více clon. Nebo tato tzv. univerzální může být pro obě ohniska?

https://www.megapixe...CFdU_GwodujoH3A
  • 0

#2321 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 březen 2017 - 13:56:21

Sry, nepodal jsem dostatečné vysvětlení… Jedinou clonu pro 35 i 50 musíš dát tu, která je určená pro 35 mm – ať má tvar jakýkoli… Nejlépe takový, který ti vyhovuje.


  • 0

#2322 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 březen 2017 - 13:59:42

... a ještě, stran funkčnosti lépe obdélník nebo tulipán. Nejlepší je to vyzkoušet a tvar si vybrat optimální...


  • 0

#2323 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 6 březen 2017 - 16:11:35

Už mi to trklo. Vysvětlení bylo asi dostatečné, chyba je na mé straně... :-)
Díky moc.
  • 0

#2324 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 březen 2017 - 06:26:20

Ještě jeden dotaz ke clonám... Bude mi na tu clonu pasovat krytka objektivu? Když koupím na objektiv s bajoneten 52 clonu o průměru 52mm? Nebo je nutné koupit clonu, ke které je i krytka. Přijde mi nepraktické, kdybych v terénu pro nasazení krytky musel clonu sundávat a pak zase nasazovat. Chci ji objednat přes internet a nikde o tomto psáno není a prodejci se neobtěžují dotaz zoodpovědět.
  • 0

#2325 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 8 březen 2017 - 07:25:24

Ještě jeden dotaz ke clonám... Bude mi na tu clonu pasovat krytka objektivu? Když koupím na objektiv s bajoneten 52 clonu o průměru 52mm? Nebo je nutné koupit clonu, ke které je i krytka. Přijde mi nepraktické, kdybych v terénu pro nasazení krytky musel clonu sundávat a pak zase nasazovat. Chci ji objednat přes internet a nikde o tomto psáno není a prodejci se neobtěžují dotaz zoodpovědět.

Bude to rozdílné od každého soudruha. Tento případ nastane jen pokud budeš hledat clonu na teleobjektiv s malým úhlem záběru. Jakmile se dostaneš k normálnímu ohnisku, již musí být ze své optické podstaty  přední průměr clony větší než ten "vzadu" a bude záležet na tom, jak dlouhá clona je. A silně umocněno to pak bude u širokáčů - tam vysunutí znamená silný nárůst předního průměru. Řešením je pak najít clonu, kde můžeš dávat víčko dovnitř, což je zase naopak lepší u širokáčů - tam se dotaneš prsty dovnitř. Tož tak, zdařec Luigi :shock:


  • 0

#2326 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 březen 2017 - 07:55:31

Díky moc. Jen na vysvětlenou-tak to bylo myšleno, že ji budu nasazovat dovnitř.
  • 0

#2327 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 8 březen 2017 - 07:57:55

"Bude mi na tu clonu pasovat krytka objektivu?"

Na tuto otázku těžko může odpovědět ten,  kdo  na vlastní oči neviděl  konkrétní clonu a konkrétní krytku.  


  • 0

#2328 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 březen 2017 - 08:12:07

Nakonec se mi podařilo objevit tuto:
https://www.foto-esh...ide-52mm-LS-52W

Pak ještě hama uvádí u své gumové, že lze nasadit krytku objektivu, ale do gumové se mi příliš nechce.
  • 0

#2329 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 8 březen 2017 - 11:14:27

Nakonec se mi podařilo objevit tuto:
https://www.foto-esh...ide-52mm-LS-52W

Pak ještě hama uvádí u své gumové, že lze nasadit krytku objektivu, ale do gumové se mi příliš nechce.

No, nevím. Já osobně bych do takovéto sluneční clony na širokáč nešel. Je šíleně krátká, neb je válcová a neodstraní parazitní světlo, Tak snad jen jako plechová (snad to je z kovu..) ochrana přední čočky. Krytka na objektiv tedy půjde nasazovat dobře (pokud budeš mít tu s úchopy uprostřed), ale to asi není hlavní parametr sluneční clony. Závěr - jak píše jirin-ol. Tohle jsou jen mé subjektivní pocity. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#2330 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 8 březen 2017 - 11:26:58

pokud  chceš  mermomocí clonu na  širokoúhlý objektiv  negumovou  a to  celé zakrýt  bez  demontáže clony  krytkou,   tak  můžu  doporučit  poohlédnout se  po  tomto  řešení:

http://www.ebay.com/...NAAAOSwmLlX5Sjj


  • 0

#2331 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 8 březen 2017 - 11:39:31

Hele - nebyla tady někde supr diskuse od borca, co chtěl krytku objektivu, ale jen s nápisem Canon. Ta diskuse měla ohromný úspěch. Luigi :shock:


  • 0

#2332 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 březen 2017 - 12:01:08

No, o tom jsem taky začal přemýšlet, že je dost krátká.

Mně jde o to, že když nebudu mít v plánu zrovna fotit, ale potkám zajímavou situaci, tak abych jen sundal foťák z ramene a krytku z objektivu. A mezitím, aby byl chráněn objektiv. Clona určitou ochranu poskytuje, ale asi ne úplnou a gumová asi ještě menší.

Možná jsem nad tím jen začal až moc přemýšlet...
  • 1

#2333 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 březen 2017 - 12:02:48

pokud  chceš  mermomocí clonu na  širokoúhlý objektiv  negumovou  a to  celé zakrýt  bez  demontáže clony  krytkou,   tak  můžu  doporučit  poohlédnout se  po  tomto  řešení:
http://www.ebay.com/...NAAAOSwmLlX5Sjj


Díky.
  • 0

#2334 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 březen 2017 - 14:45:24

Tak jasněže znovu vynálezat kolo je zajímavé intelektuální cvičení..

 

nebylo by ale nejefektivnější koupit originální clonu(y) pro daný objektiv(y)?


  • 0

#2335 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 8 březen 2017 - 15:43:22

... nebylo by ale nejefektivnější koupit originální clonu(y) pro daný objektiv(y)?

1) pravděpodobně ANO - máš-li efektivitou na mysli kompatibilitu s objektivem a clonící optimum (i když - proč by téhož nedosáhla i zdařilá kopie,že ?)

2)  velmi pravděpodobně NE, mám-li na mysli množství peněz a "muziky" - podivoval jsme se cenám originálních slunečních clon k Nikkorům (pár gramů plastu, chvilka ve vstřikolisu, cena formy rozpuštěná do velkosériovosti), a z marketingového oddělení českého Nikonu mi přišla prefíkaná odpověď, že "...cena clony je nastavená správně, neboť odpovídá ceně objektivu". Takže jsem si jejich originální clonu nekoupil. :) (a efektivita pro Nikon s.r.o.  byla tedy nulová)


  • 0

#2336 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 březen 2017 - 16:28:44

Hele - nebyla tady někde supr diskuse od borca, co chtěl krytku objektivu, ale jen s nápisem Canon. Ta diskuse měla ohromný úspěch. Luigi :shock:

 

Kdyby nekdo mel odkaz, moc prosim o jeho publikaci. To bych vazne rad videl. Mozna dokonce nejaky majitel canomaticu https://www.paladix....-canomatic.html

 

Takovych krytek mam doma nekolik, protoze jsou horsi, nez ty, co si objednavam z ciny podle toho, kdo je nabodne nejlevneji (vetsinou pod tricet korun) na amazonu. No, horsi, plast je to stejny, akorat nejdou pouzivat se slunecni clonou kvuli uchopu na stranach (stejne, jako samyang clona u 85mm)


  • 0

#2337 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 8 březen 2017 - 17:41:53

Tak zrovna tady bych se Canonu zastal, ty jejich novější krytky se zacvakáváním uprostřed a bez zbytečných caplíků po stranách jsou na použití se sluneční clonou dost dobrý.

 

Tím samozřejmě nechci kazit příběh pána, co potřeboval nápis Canon (asi proto, aby si je nacvakl na Praktiku, že...). Stará verze byla pěkně debilní, ale zato se vyráběly ve dvou variantách - bez nápisu Ultrasonic a s nápisem Ultrasonic (ta s USM byla samozřejmě dražší, protože cenu krytky odvinuli od ceny skla, že).

 

 

 

Hele - nebyla tady někde supr diskuse od borca, co chtěl krytku objektivu, ale jen s nápisem Canon. Ta diskuse měla ohromný úspěch. Luigi :shock:

 

Kdyby nekdo mel odkaz, moc prosim o jeho publikaci. To bych vazne rad videl. Mozna dokonce nejaky majitel canomaticu https://www.paladix....-canomatic.html

 

Takovych krytek mam doma nekolik, protoze jsou horsi, nez ty, co si objednavam z ciny podle toho, kdo je nabodne nejlevneji (vetsinou pod tricet korun) na amazonu. No, horsi, plast je to stejny, akorat nejdou pouzivat se slunecni clonou kvuli uchopu na stranach (stejne, jako samyang clona u 85mm)

 


  • 0

#2338 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 8 březen 2017 - 21:33:13

... nebylo by ale nejefektivnější koupit originální clonu(y) pro daný objektiv(y)?

1) pravděpodobně ANO - máš-li efektivitou na mysli kompatibilitu s objektivem a clonící optimum (i když - proč by téhož nedosáhla i zdařilá kopie,že ?)
2)  velmi pravděpodobně NE, mám-li na mysli množství peněz a "muziky" - podivoval jsme se cenám originálních slunečních clon k Nikkorům (pár gramů plastu, chvilka ve vstřikolisu, cena formy rozpuštěná do velkosériovosti), a z marketingového oddělení českého Nikonu mi přišla prefíkaná odpověď, že "...cena clony je nastavená správně, neboť odpovídá ceně objektivu". Takže jsem si jejich originální clonu nekoupil. :) (a efektivita pro Nikon s.r.o.  byla tedy nulová)

Ano, cena originální clony mě odradila. Ta už je o dost vyšší.
Objevil jsem ještě tuto tulipánovou a s krytkou. Tedy z fotky to poznat není, ale dle prodejce by to mělo být to, co hledám.

https://www.alemat.c...#_tab=questions
  • 0

#2339 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 8 březen 2017 - 21:49:51

No jo, mozna, ze canon ted ma lepsi krytky, myslim, ze jsem je i videl. Ja novy objektiv nekupoval uz leta. Mam krytku s napisem ultrasonic. Kolik by to tak mohlo hodit? Treba by pan mohl platit v pouzitych dvacetidolarovych bankovkach z ruznych serii bez ciselne posloupnosti, bitcoinech, nebo tak.


  • 0

#2340 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 8 březen 2017 - 21:52:00

200,- je moc? tak už snad jedině hrabák v nějakém mnohokrát propíraném fotobazaru

 

http://www.ebay.de/i...E0AAOSwB09YP9Ql


  • 0

#2341 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 březen 2017 - 05:57:45

No tak já sháním na nikon a to mi přes google vyhodilo clony okolo 700Kč. Ale je možné, že jen neumím hledat.
  • 0

#2342 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 9 březen 2017 - 07:05:48

Možné to je

ebay.de/itm/Gegenlichtblende-Metall-fur-Nikon-Nikkor-Objektiv-AF-Nikkor-35mm-f2-0D-HN-3-/222344038478
  • 0

#2343 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 březen 2017 - 08:46:57

Je mi skorotrapně, přesto... když má člověk krytku na objektiv s packama, tak ji do té clony uchytí nebo nasadí, ať je jakákoli? Na základě vašich příspěvků.
  • 0

#2344 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 březen 2017 - 09:05:49

zjistíš na základě  clony a krytky,  nikoli na základě příspěvků.    Trošku  obrazotvornosti,  prosím !


  • 0

#2345 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 9 březen 2017 - 09:31:00

zjistíš na základě  clony a krytky,  nikoli na základě příspěvků.    Trošku  obrazotvornosti,  prosím !


Ok, už mlčím. Díky za rady.
  • 0

#2346 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 březen 2017 - 15:08:57

Další a snad poslední z dotazů v sérii "Punkomat si kupuje sluneční clonu". Mám tedy onu tulipánovou. Ještě bych si rád ujasnil nastavení té clony. Pro delší ohnisko mají být ty delší konce na hoře či boku? Pro kratší ohnisko předpokládám, že to bude přesně opačně. Díky za případné odpovědi.
  • 0

#2347 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 březen 2017 - 17:03:55

Delší okraje jsou vždy na delší straně formátu, v tvém případě tedy nahoře a dole.

Avšak pokud ti to clona umožní, můžeš dopředu vyzkoušet opak a nebude-li u delšího skla vinětovat, tak v případě přímého bočního parazitního světla, při horizontálním snímání, můžeš clonu pootočit o 90°tzn. delšími okraji na kratší stranu.


  • 0

#2348 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 24 březen 2017 - 20:45:45

Delší okraje jsou vždy na delší straně formátu, v tvém případě tedy nahoře a dole.
Avšak pokud ti to clona umožní, můžeš dopředu vyzkoušet opak a nebude-li u delšího skla vinětovat, tak v případě přímého bočního parazitního světla, při horizontálním snímání, můžeš clonu pootočit o 90°tzn. delšími okraji na kratší stranu.


Díky moc!
  • 0

#2349 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 24 březen 2017 - 21:52:49

Meograde hlava s novým trafem, sedmičkový měch s mikroposuvem, šestkové pódium s 60×45 rámečky - já jsem si ten Opemus tak vyleštěnkoval, že už vlastně Magnifax ani nechci... :)

 

 

33588079316_f125916f46_c.jpg


  • 0

#2350 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 25 březen 2017 - 09:07:28

Já čekal, že to skončí slovy: "že už ho vlastně nechci používat." ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních