Přejít na obsah


Fotka

...jen tak II...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4403 odpovědí na toto téma

#2551 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 červenec 2017 - 15:35:24

to myslí vážne, lebo je to fór.


  • 0

#2552 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 26 červenec 2017 - 16:01:12

to myslí vážne, lebo je to fór.

 

Vzhledem k tomu, ze pri prochazeni dalsich obrazku jsou na aukru takove lahudky, jako zvetsovak, foceny na zahradce, na dlazdickach jeste mokrych po desti, to opravdu vypada jako myslene vazne. Ja taky nechapu, proc to lidi skladujou v kyblech s destovou vodou, ale bohuzel, je to nejspis tak.


  • 0

#2553 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 26 červenec 2017 - 18:34:47

to myslí vážne, lebo je to fór.

 
Vzhledem k tomu, ze pri prochazeni dalsich obrazku jsou na aukru takove lahudky, jako zvetsovak, foceny na zahradce, na dlazdickach jeste mokrych po desti, to opravdu vypada jako myslene vazne. Ja taky nechapu, proc to lidi skladujou v kyblech s destovou vodou, ale bohuzel, je to nejspis tak.
Boli časy, keď som tiež všeličo o TK nevedela. Až keď som začala zariaďovať vlastnú a chýbala mi nosná doska pod zväčšovák, zistila som, že deti ju pár rokov používali na dvore ako strechu bunkra. Dodnes netuším, ako sa k nej dostali, keď celý zvyšok zväčšováku bol starostlivo zabalený a uskladnený na povale.
  • 0

#2554 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 26 červenec 2017 - 19:48:05

No dobre, ja taky nevim zhola nic o spouste veci, treba o batolatech, ale i pred par lety, kdy jsem nemel zadne temnokomornicke zkusenosti, tak jsem vedel, ze vybaveni temne komory se musi skladovat v suchu, stejne jako vim, ze batolata se na noc nedavaji do mrazaku.

 

Nejdesivejsi je, kdyz vidim nekoho, kdo s tim vybaveni cely zivot pracoval a nakonec to znici, nebo vyhodi, ackoli v okoli jsou temnokornici. Proste nez slozite s nekym jednat, hledat vsechny soucastky, i kdyby to melo nejakou zlatku hodit, tak to vezmou a v ramci zachvatu uklidu to hodi do popelnice.


  • 0

#2555 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 26 červenec 2017 - 20:27:09

No neviem, podľa mňa je to jeden z ľudí, ktorý niečo zdedia, nerozumejú tomu, ale myslia si, že niečo na tom môžu zarobiť. Tiež neviem čo si mám myslieť, keď človek ponúka "Flexaret VII". na fotke je F VI a chce za to 300 Eur, aj keď sa bežne predávajú od 50 do 100 Eur. A takýchto inzerátov sú mraky. Často sa nad tým len pousmejem, ale často mám chuť tomu človeku napísať a riadne mu vynadať.

https://foto.bazos.s...automat-VII.php


  • 1

#2556 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 26 červenec 2017 - 22:02:39

Prosim o radu,poprve v zivote jsem fotil svatbu a stala se mi blba vec.Snimek nevesty na kterem  mi hodne zalezelo-tri !!stejny,jsou hodne zesvetleny,dalsi jsou v pohode.Ja vul jsem je preexponoval.Zmena mista na posledni chvily a casy  a clony nastavceny.

Zkratka to musim nejak spravit,tento problem se mi povedl zase po dlohe dobe,ale tohle je moc dulezity pro me.

Prosim poradte jak z toho ven.

Poznamka -V Canade nekoupite chemii jako v cechach.

diky moc 


  • 0

#2557 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 26 červenec 2017 - 22:23:02

No neviem, podľa mňa je to jeden z ľudí, ktorý niečo zdedia, nerozumejú tomu, ale myslia si, že niečo na tom môžu zarobiť. Tiež neviem čo si mám myslieť, keď človek ponúka "Flexaret VII". na fotke je F VI a chce za to 300 Eur, aj keď sa bežne predávajú od 50 do 100 Eur. A takýchto inzerátov sú mraky. Často sa nad tým len pousmejem, ale často mám chuť tomu človeku napísať a riadne mu vynadať.

https://foto.bazos.s...automat-VII.php

ešte si tam pán inžinier aj adresu vycapí. Ja sa už len smejem. Tak isto ma dojímajú super profi zostavy Canomatec aj s externým bleskom s káblom od telefónneho sluchátka za 70.-€. Jeden by sa mi do zbierky šikol, ako odstrašujúci príklad. Ale som ochotný dať zaň maximálne 10 domácich vajec.


  • 0

#2558 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 27 červenec 2017 - 06:59:10

10 ? ... nabídni vejce jako pštrosí, á 30 eur  (nemůže vadit, že jsou z liliputek, je to jen o názoru na měřítko...), podepiš se jako Ing PetoG a zkus vyměnit za tu Flexu...:)


  • 0

#2559 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 28 červenec 2017 - 01:38:29

Tak to vis, on je inzenyr, od takoveho cloveka prece nemuzes ocekavat, ze by umel rimske cislice, nebo by snad dovedl fotak sam vyfotit (fotka je nejspis stazena z netu a ten omyl s tim typem... Inu, sedmicka, to zni noveji, treba si myslel, ze novejsi model streli za vic. Treba je to ten samy inzenyr, co ridil v prodejnach Julius Meinl omyvani masa octovou vodou za ucelem kosmetickeho omlazeni.

 

Ne, vazne, tohle je vzdycky spousta, nekdy se dokonce najdou nadseni kupci. Ja vim, tohle je spis nasledek legend, kolujicich na zapade, ale objektivy Helios 44-2 se seriovym cislem zacinajicim 00... se prodavaji nekolikanasobne draz, nez ty ostatni. Treba se najde i nekdo, kdo si koupi flexaretu, vystavi si ji v kancelari a bude se obchodnim partnerum chlubit, ze je to vzacnost, kterou chytre a levne poridil jen za tri stovky.

 

Ovsem vymena za liliputi pstrosi vejce je genialni napad.


  • 0

#2560 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 28 červenec 2017 - 06:52:24

Borekt

"Zesvětleny" na negativu či pozitivu?

Je to nečestné a nesportovní, ale:

Oskenovat negativ někým, kdo to umí a tahat z něj co lze. Je-li negativ podexponován do vymizení stínů, je to v pytli...

P.S.: Z USA via Canada jsem nakupoval chemikálie... Kdysi Dimezone S, pak metaboritan sodný a.j. Některé chemikálie se dají koupit v lékárně, něco v zahrádkářských potřebách, něco z bazénové chemie, něco ve vinařských potřebách - vit. C = kys. L-askorbová, něc o v prodejnách koření (!) - askorban sodný do klobásek, něco v běžné drogerii. Akorát se to může nějak jinak jmenovat (obchodní název).


  • 0

#2561 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 28 červenec 2017 - 12:06:15

... mě napadlo, kde je kolega Erik? Někdy od dubna po něm vidu ani slechu. Neprodyšně zavrtán v noře???


  • 0

#2562 arfsoul

arfsoul

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 36

Publikováno 28 červenec 2017 - 12:28:22

http://www.temnakomo...s-a-fotoaparát/


  • 0

#2563 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 28 červenec 2017 - 16:05:53

Áha, to mi uteklo. No, přejme kolegovi nechť se touha stane skutečností a cestu doopravdy podnikne. A nechť nalezne co hledá - nejlépe sám sebe.


  • 1

#2564 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 31 červenec 2017 - 20:19:01

https://www.facebook...85632815129205/

 

Koho ešte tak zabolelo ako mňa?


  • 0

#2565 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 31 červenec 2017 - 21:07:39

No, je to barbarstvo najvyššej miery. Ale zase, pokiaľ ten fotoaparát bol neopraviteľne pokazený, v tom novom prevedení je to zaujímavé využitie tejto mašinky, a jej nový život.


  • 0

#2566 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 1 srpen 2017 - 01:46:18

I kdyby ten fotak byl neopravitelne poskozeny, proc rozmlacovat optiku? Proc delat neco tak sloziteho? Staci vysroubovat, misto zarovky tam dat jen desticku s LED, elektroniku pro ni do prazdneho prostoru pro film, nemusim nic slozite mnotovat, rezat, navic se mi to bude min prehrivat, protoze tahle bodovka ma byt ve volnem prostoru.


  • 0

#2567 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 1 srpen 2017 - 06:46:39

Osobne som nejake aparaty vyhodil do kosa aj ja. A pred tym ich "znfunkcnil", aby som si to nerozmyslel (netriedeny odpad od nas vyvazaju raz za dva tyzdne).
Ale taky krasny aparat by som skratka odlozil na policku a pripadnu opravu ponechal nasledovnym generaciam.
Lampu si kupim v Ikei.


  • 0

#2568 martin91

martin91

    Nováček

  • Předplatitel
  • 139 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 2 srpen 2017 - 23:33:05

Nevim jesrli to tady patří a jestli to uvidite..... ale tohle nema chybu!!

https://m.facebook.c...413116682112066
  • 0

#2569 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 3 srpen 2017 - 08:28:24

Niekde, tuším v kaviarni fotopredajne Prolaika v Bratislave majú nad stolíkmi visiace lampy z hláv starých opemusov, tých oblých... Ak je výsledok podobnej "rekonštrukcie" fototechniky inak funkčný, prečo nie. Ja momentálne odkladám podobné nefunkčné veci nielen od foto do krabice. Mám vnuka, ktorý má 4 roky a zanedlho sa dostane do obdobia "nevratnej demontáže vecí", tak si už na to chystám pre neho zásoby :-) :-)


  • 0

#2570 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 5 srpen 2017 - 08:19:02

http://vdscamera.com/en/


  • 0

#2571 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 9 srpen 2017 - 11:12:12

Dokonalá lekce od Adamse - negativ VS výsledný pozitiv:

https://magazin.aktu...64002590604f2e/


  • 0

#2572 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 174

Publikováno 9 srpen 2017 - 11:22:35

:)

.

 

 

Dokonalá lekce od Adamse - negativ VS výsledný pozitiv:

https://magazin.aktu...64002590604f2e/

 


  • 0

#2573 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 9 srpen 2017 - 11:37:05

 

:)

.

 

attachicon.gifansel_curve.jpg

 

Dokonalá lekce od Adamse - negativ VS výsledný pozitiv:

https://magazin.aktu...64002590604f2e/

 

Mnojo, je to vtipný, taky mi to přišlo nějaký tmavý, ale sváděl jsem to na svůj novej nepoladěnej monitor :)


  • 0

#2574 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 11 srpen 2017 - 13:27:55

https://saopaulocame...com/2012/02/07/


  • 0

#2575 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 16 srpen 2017 - 12:29:04

Na befotu je výprodej diáků Velvia 100 ..


  • 0

#2576 kasik

kasik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • LocationVrchlabí
Reputace: 5

Publikováno 17 srpen 2017 - 10:22:33

Dokonalá lekce od Adamse - negativ VS výsledný pozitiv:

https://magazin.aktu...64002590604f2e/

Super.  Děkuji  za  zaslání.  ty  tmavé  zvětšeniny  vypadají  divně.


  • 0

#2577 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 17 srpen 2017 - 10:53:15

Rýsuje se nějak podzimní sraz? Nějaké informace, po jarním srazu, bušily temnokomornícké tamtamy. Jen nevím, jest-li to byla jen vize, myšlenka, nebo jen temnokomornický šum. Jde mi o naplánování podzimních víkendů.

Dík


  • 0

#2578 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 17 srpen 2017 - 15:39:18

Tohle mě fakt pobavilo, nejlepší inzerát za posledních 10 let :

https://www.paladix....php?adid=478926

 

Smekám pane Korč! :D


  • 1

#2579 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 17 srpen 2017 - 16:14:38

Tohle mě fakt pobavilo, nejlepší inzerát za posledních 10 let :

https://www.paladix....php?adid=478926

 

Smekám pane Korč! :D

 

Ze by nejaky student pana Ticheho?

 

https://fstoppers.co...ade-camera-4848


  • 0

#2580 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 srpen 2017 - 22:51:50

http://www.diyphotog...ype-photograph/


  • 0

#2581 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 23 září 2017 - 19:37:02

Dneska vykouklo takové měkčí sluníčko, aspoň tady u nás, i vydal jsem se na procházku městem se svou "bedničkou" (dírkovka na papír 10x15 cm z krabice od čaje). Postavím stativ, chvíli koumám, připevním komůrku, exponuju. Tázavé pohledy kolemjdoucích už ignoruju. Ve druhé minutě expozice ale prochází kolem tři holky a jeden kluk, odhadem tak 15-16 let. Minou mě a pak jedna ze slečen praví: "Pane, co to je?" Dvě vteřiny váhám s odpovědí. "Foťák," vypadne ze mě nakonec po zhodnocení situace. -- "Jó? A jak to může fotit, když to nemá ani tó..." -- "Co?" -- "Nó to... A jak vidíte, co jste vyfotil, když je to dřevěný?" V duchu vidím obrázek vynořující se v misce v červeném světle a napadá mě moc věcí najednou, místo odpovědi se jen nadechnu a vydechnu... Skupinka se odvrací, koutkem oka zachytím ještě jejich vzájemné nechápavé pohledy a jednoznačné gesto s ukazováčkem u spánku. Oni můj útrpný pohled nezahlédnou, pokračují v cestě. Zavírám závěrku a jdu si sednout na lavičku, abych v černém rukávu vyměnil papír. Nojo, no. Tak jsme se minuli. Ale fakt by mě zajímalo, co je to "tó", co musí foťák mít, aby mohl fotit.


  • 2

#2582 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 září 2017 - 22:43:38

máš říct ať si vyhledaj camera obscura a z pravý kapsy vytáhnout negativ a z levý pozitiv a ukázat, třeba by hned po neděli letěli za fyzikářem, ať jim to dovysvětlí

vůbec se nedivím, že nechápali oč kráčí, jak plynou digitální léta, je tu generace, co film nezažila ani v dětským věku, nebo jen raně

hlavně jestli máš z dneška pěkný snímky, to je jasný


  • 0

#2583 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2017 - 08:15:03

Plne se pripojuji k nazoru RHxe. Dnesni patnactileti uz doma foceni na film nevideli, navic je pro ne kazdy fotak jen nejaka krabicka s kouskem sklicka vpredu, nebo vetsi krabicka s velkym kusem skla vpredu. Cokoli jineho je zaujme a zeptaji se. Pokud vidi, ze dotycneho spis otazkou zklamali, ve snaze vyhnout se konfliktu radsi zmizi. Je pravda, ze mladez me moc nezastavuje, ale s dnes jiz dvanactiletou slecnou jsem probiral funkci flexarety a dost ji to zajimalo. Sama rekla, ze pro ni, protoze neni dost vysoka a fotila by moc blizko zeme, to neni, ale az vyroste a az se nauci pracovat se stranove obracenym obrazem, ze by ji to bavilo. Hlavne, kdyz videla vysledky.

 

Co decka a mladez zaujme:

 

Pohled na zvlastni, nezvykly pristroj.

Moznost podrzet fyzicke fotky v ruce.

Fakt, ze kazda jednotliva fotka je unikat, rucne vyrabeny.

Fakt, ze v procesu, krom osvitu ve zvetsovaku, coz v vetsich formatu nemusi byt nutne potreba, neni zapotrebi zadna elektrina.

Fakt, ze kdyby to zkusili sami, muzou si hrat s chemikaliemi, jako v serialu "Breaking Bad"

A nejvic ze vseho, ze ta kresba na fotce, je tvorena pravym stribrem.


  • 0

#2584 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 září 2017 - 10:47:13

Píšete o -násťročných, ale ani moja 30-ročná kolegyňa už nevie držať papierové fotografie v rukách. Takmer som jej povedala sprosté slová, keď svoje prsty prilepila k obrazu.
A len sa usmiala, že nech sa nehnevám, ona je zvyknutá pozerať na dotykovom displeji.
  • 0

#2585 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2017 - 11:07:45

Tricetileta kolegyne... To je mladsi, nez ja. U nas se preslo na digitalni fotky nekdy, kdyz mi bylo 14 let, deda ale zlikvidoval temnou komoru na konci osmdesatych let, fotky se vzdycky davaly do alb, kde to bylo pokryte pruhlednou folii. To se pak neni cemu divit. Ale i spousta lididuchodoveho veku, kteri v zivote nedrzeli dotykovy display v ruce, nebo ani neumi s pocitacem, matlaji fotky mastnyma prstama... Cista ignorance. Pak jim veci, ktere ja mam uz 15 let, vydrzi sotva rok.


  • 0

#2586 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 24 září 2017 - 11:29:00

Zajímalo by mě, kolik lidí tady má třeba instagram, flickr, apod. nebo i ten blbej facebook k prezentaci svých fotek? Ne jen osobní profil, ale účet skutečně za účelem šíření svojí práce (ať už je její kvalita jakákoli)? Na svůj věk, nebo počítačovou negramotnost se nevymlouvejte, pokud zvládáte tento web, zvládnete i soc. sítě. Schválně kolik vás tu je? Zajímá mě to v kontextu s tím, že mladí nevědí, co je to filmová fotka, jak je psáno předešle.


  • 0

#2587 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 září 2017 - 11:44:07

Zajímalo by mě, kolik lidí tady má třeba instagram, flickr, apod. nebo i ten blbej facebook k prezentaci svých fotek? Ne jen osobní profil, ale účet skutečně za účelem šíření svojí práce (ať už je její kvalita jakákoli)? Na svůj věk, nebo počítačovou negramotnost se nevymlouvejte, pokud zvládáte tento web, zvládnete i soc. sítě. Schválně kolik vás tu je? Zajímá mě to v kontextu s tím, že mladí nevědí, co je to filmová fotka, jak je psáno předešle.


Nemám nič z uvedeného. Mala som kedysi FB účet. No zistila som, že nič z toho nepotrebujem. Ani kvôli fotke, ani kvôli hocičomu inému. Prestala som prispievať aj na tých pár amatérskych fotoserverov, kde som bola relatívne donedávna aktívna.
  • 0

#2588 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 361

Publikováno 24 září 2017 - 12:33:36

Tak jako Evla, nemám nic z uvedeného.  Pouze na Photoextract něco pověsím, abych nebyl ve zdánlivé výhodě při případných výtkách zůčastněným. Ale už to také utlumuji. Při tom současném inflačním přetlaku fotografií to už jednoho nebaví prodírat se takovou houštinou.

Pořád mám několik přátel, kteří ví jak se bere papírová fotografie do ruky :-) .


  • 0

#2589 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 24 září 2017 - 12:39:06

Zajímalo by mě, kolik lidí tady má třeba instagram, flickr, ....Zajímá mě to v kontextu s tím, že mladí nevědí, co je to filmová fotka, jak je psáno předešle.

No, zajímavá výzva. ;) "Řeklo by se" - bitva generací.

Tak kupříkladu já nemám nic z výše uvedených "sítěnkových variací", neboť od samého očátku je mi to protivné. Když chci aby se ke mně nějaké informace dostaly, tak se o to postarám svými metodami. Stejně tak v opačném směru. Neměl jsem s tím nikdy potíže.

Naproti tomu, mám doma dva "náctileté" a znám řadu jejich vrstevníků, protože krom fotografie mě zajímají i jené složky kultury, kde se dnes pohybují v převaze právě mladí. Neřekl bych, že neví co je to analogová fotografie, jedni nejpíš ne, protože mají spoustu jiných možností o co se zajímat, ale druzí ano. Nejsou všichni stejní, některým stačí Katy Perry a Pixar, jiné zajímají evropské, studentské i klasické č.b. filmy, výtvarné umění, jazz, swing nebo funky...

Hořekování nad tím, že dnešní mládež neví, jak vzniká černobílá fotka je stejné, jako by naši dědové hořekovali nad tím, že jsme v mládí nevěděli jak namalovat olejomalbu lazurovací technikou... :D


  • 3

#2590 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 24 září 2017 - 13:54:24

Facebook mam, komunikujem s priatelmi aj spoza zamoria.
Nesluzi u mna k prezentacii tvorby, mam uzavrete skupiny a obrazky vidia iba ti, ktorym su urcene.
Okrem toho mam ucet tu, na Temnej a este na Apugu, ci ako sa to teraz vola, nikde svoje fotografie neprezentujem.

Ono sa tam vlastne papierova fotka poslat ani neda, ci?


  • 0

#2591 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2017 - 14:04:01

Bude to deset let, co se nas na universite zeptali, kolik lidi (ze 120 pritomnych) nema ksichtoknihu. Ruku jsme zvedli 3. Facebook nemam, ani twitter, ani nic jineho. Mam Flickr, davam tam zajimave fotky, nebo fotky cilene primo nekomu, abych je nemusel posilat mailem, proste je tam hodim a oni se na ne muzou podivat a treba si je i stahnout. Hodil jsem tam i pro nekoho zde tabulku, ktera pomaha pri praci s luxmetrem. Je to dobre pro komunikaci na velkou dalku. Manzelka ma instagram a priblizne jednou za tyden tam da nejakou svoji fotku, zajimavost, nebo neco takoveho. Taky sledujeme, co dela pribuzenstvo.

 

Facebook bych nechtel hlavne z toho duvodu, ze stranka, ktera kombinuje mou praci, moje soukromi, cast rodiny, se kterou se bavit nechci, cast rodiny, se kterou se bavit chci, kamarady, lidi, ktere jsem za poslednich 10 let potkal a nekonecny prisun kravin, ktere hodlaji sdilet znami znamych... To mi zni jako obzvlast zvracena nocni mura. Moc rad si necham spehovat mou cinnost na netu a krmit se reklamama, ale tohle bych nezvladl.


  • 0

#2592 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 září 2017 - 14:17:56

Okrem tu na TK a na Bazoši nemám nikde žiadnu stránku ani nikde nie som prihlásený, ani som nikdy nebola a ani my to nechýba. Facebook a veci tomu podobné, a to je čo?????? Vraj "Sociálne siete", ja si pod sociálnou sieťou predstavujem niečo celkom iné.


  • 0

#2593 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 září 2017 - 14:37:51

Len tak. Rozmýšľam, kam to dať, poraďte, aby som neotváral nový link.

 Kúpil som Pentacon K16, plne funkčný, ale zistil som, že to má trochu inú kazetu ako klasická Pocket 110, perforácia je v strede filmu. Chcem sa opýtať, či niekto nemá prázdnu kazetku k tomuto foťáku. Kúpim, respektíve požičiam na niekoľko pokusom, hlavne čo s filmom, či sa dá použiť klasická 16, alebo treba vymyslieť niečo na naperforovanie filmu. Vďaka za odpovede, respektíve rady.


  • 0

#2594 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2017 - 15:14:56

 ani som nikdy nebola a ani my to nechýba. Facebook a veci tomu podobné, a to je čo?????? 

 

Neco, jako koureni cigaret. Kdo to nezacal delat, tomu to nebude chybet, kdo je na tom zavisly, tezko se toho zbavi.


  • 0

#2595 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 24 září 2017 - 16:20:21

ani som nikdy nebola a ani my to nechýba. Facebook a veci tomu podobné, a to je čo??????

 
Neco, jako koureni cigaret. Kdo to nezacal delat, tomu to nebude chybet, kdo je na tom zavisly, tezko se toho zbavi.
Ťažko porovnať, keďže s cigaretami skúsenosti nemám. Proste som sa jedného dňa odhlásila a viac som sa tam nepozrela. Ani mi nenapadlo, že by mi odtiaľ mohlo niečo chýbať.
  • 0

#2596 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 24 září 2017 - 16:25:38

máš říct ať si vyhledaj camera obscura a z pravý kapsy vytáhnout negativ a z levý pozitiv a ukázat, třeba by hned po neděli letěli za fyzikářem, ať jim to dovysvětlí

vůbec se nedivím, že nechápali oč kráčí, jak plynou digitální léta, je tu generace, co film nezažila ani v dětským věku, nebo jen raně

hlavně jestli máš z dneška pěkný snímky, to je jasný

Máš pravdu, samozřejmě. Nejspíš si nějakou ukázku začnu s sebou nosit, kromě své standardní ukázky ducha-nepřítomnosti :-) Koukám ale, že to trochu rozčeřilo diskuzi. Abych zbytečně nezmnožoval příspěvky, dopíšu sem i odpověď kolegovi Motorbikerovi: mám účet na FB, a i když už poněkolikáté uvažuju, že se na něj vykašlu, s některými svými známými nemám jiný kontakt a nechci o něj přijít.

Mám účet na Flickru a Instagramu, povětšinou tam prezentuji své digitální  soubory, a skromný blog -- skromný, protože tam dávám jen "analogové" fotky, a těch moc není... Proč dělám do číslicové i analogové fotografie, to by bylo na delší povídání...


  • 0

#2597 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2017 - 16:27:19

Tak ono to neplati pro lidi, co zajdou na ksichtoknihu jednou, dvakrat tydne, to je pro ty, co tam denne travi pres hodinu. Potize s tim, aby clovek prestal kourit krabicky cigaret denne, ty jsou obecne zname.


  • 0

#2598 Motorbiker

Motorbiker

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)
  • LocationNa kopci u Jantarové stezky, v zatáčce po cestě do Vídně
Reputace: 221

Publikováno 24 září 2017 - 16:32:09

Tak on se ptal JaKuBe, nikoli ja, ale i tak dekuji. 


  • 0

#2599 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 24 září 2017 - 16:57:44

 

 ani som nikdy nebola a ani my to nechýba. Facebook a veci tomu podobné, a to je čo?????? 

 

Neco, jako koureni cigaret. Kdo to nezacal delat, tomu to nebude chybet, kdo je na tom zavisly, tezko se toho zbavi.

 

Motorbiker, fajčil som 50 rokov, a pred šiestimi rokmi som si povedal ... a dosť! a od vtedy nefajčím a poviem pravdu, vôbec mi to nechýba. Myslím si, že s tými sociálnymi sieťami je to také iste. Treba si nájsť prijoritu, či sedieť pri počítači a čítať-pozerať na každú blbosť, čo niekto niekde napísal, alebo robiť niečo rozumnejšie, napr fotiť.


  • 2

#2600 JaKuBe

JaKuBe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 53 příspěvků(y)
  • LocationKlatovy
Reputace: 4

Publikováno 24 září 2017 - 17:50:29

Facebook bych nechtel hlavne z toho duvodu, ze stranka, ktera kombinuje mou praci, moje soukromi, cast rodiny, se kterou se bavit nechci, cast rodiny, se kterou se bavit chci, kamarady, lidi, ktere jsem za poslednich 10 let potkal a nekonecny prisun kravin, ktere hodlaji sdilet znami znamych... To mi zni jako obzvlast zvracena nocni mura. Moc rad si necham spehovat mou cinnost na netu a krmit se reklamama, ale tohle bych nezvladl.

Tak proto jsem chtěl vědět, zda-li někdo praktikujete prezentaci tvorby nezávisle na soukromí...tzn. facebook účet jen pro sdílení fotek, bez osobních a soukromích záležitostí.

 

Je mi jasné, že mladší generace vědí, co to je analogová fotka...alespoň rámcově. Bylo to myšleno spíše v nadsázce. Jde mi o to, že pro mladší generace jsou ty sociální sítě právě tím způsobem, jak se dostávají k informacím, které je zajímají. Jestli to není ta cesta, jak dostat klasický proces fotografie zpět mezi lidi.....buď budete chodit po ulici a strkat jim papírové fotky do ruky, anebo přijmete jejich způsob komunikace a ten prvotní zájem vzbudíte pomocí jejich řeči...digi řeči.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

1 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních


    jirin_ol